ïlicumc $tihsd)e (fieuranl Staking in Amsterdam greep vanmorgen om zich heen Nieuwe „blokkade van Berlijn Speciaal paviljoen op E 55 Communistische reactie op ratificatie Eisenhower: Gissingen dienen vrede niet! De Cao Dai steunt Diem DONDERDAG 31 MAART 1955 BUREAUX: Steenstraaa 37. Directie, Redactie Abonnementen- en Advertentie-afdeling TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: j 6.40 per kwartaal; ƒ2.15 per maand; ƒ0.50 per week. ADVERTENTIÊN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en d"ertig»te jaargang No luoüd Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHR1STEUJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken rStant»«stte*!srtfUmn «gn fieri fn iegljenspotl" OM DE LONEN VAN HET OVERHEIDSPERSONEEL Trams rijden niet meer en huisvuil wordt niet opgehaald VANMORGEN hebben in verschillende Amsterdamse gemeente-bedrij ven grote of kleine gedeelten van het personeel het werk neerge legd, o.a. bij de tram, de stadsreiniging, de waterleiding en sommige haveninrichtingen. Deze actie moet volgens de stakingsleiding worden jezlen als een antwoord op de laatste voorstellen van de regering, de lonen in de lagere loongroepen van het overheidspersoneel met 3, 4 of 5 cent per uur te verhogen. De werknemers, die in deze groepen in Am sterdam zijn ingedeeld, verlangen een loonsverhoging van 10 procent. Bij het gemeentelijk vervoerbedrijf itaakt vrijwel geheel het rijdende perso neel (dat 1500 man omvat) maar stoken ook velen van de technische diensten, die in totaal ongeveer duizend man tellen. Het gevolg was dat er maar weinig trams en bussen reden van de ochtendploeg namen tachtig man niet aan de actie deel en dat in de drie remisen het werk volledig moest worden neergelegd. Bü de stadsreiniging ztfn 700 van de 11 a 1200 man in staking gegaan. Deze dienst stagneert daardoor geheel. Er wordt geen huisvuil opgehaald, de stra ten worden niet geveegd en het vuil wordt niet verbrand. Voorts zijn enkele honderden werkne mers van het waterleidingbedrijf n.et aan het werk gegaan, zodat het bedrijf aan de Haarlemmerweg moeilijkheden ondervond. Ook de tachtig werklieden van de af deling bestratingen van de dienst der pu- Iblieke werken weigerden vandaag aan de arbeid te gaan. Vervolgens hebben in en kele diensten van de gemeentelijke haven en handelsinrichtingen, zoals in dc Petro leumhaven, de Houthaven en het Nieuwe Dok, kleine groepen van het personeel (zich bij de stakers aangesloten. Het trampersoneel heeft tot deze actie 't sein gegeven op een vannacht gehouden vergadering. Het zou de bedoeling zijn* morgen weer aan het werk te gaan. Spoedvergadering B. en W. B. en W. van Amsterdam ztfn in een spoedvergadering bijeen gekomen. Vol gens de eerste officiële berichten is onge veer een vierde deel van het tramper soneel aan het werk gebleven; bij de ge meente-reiniging was deze verhouding de zelfde. Ook groepen kraandrijvers in d< haven verlieten in de loop van de ochtend het werk. Bij de waterleiding staakt niet het personeel van de machinedicnst, j Gevangenisstraf geëist in Helderse zaak Eén der verdachten terstonÖ in vrijheid gesteld De officier van Justitie bij de Alk- maarse rechtbank heeft gisteren in de zaak van de fraude op de Rijkswerf te Den Helder de volgende straffen geëist: Tegen de 31-jarige bedrijfsingenieur bij de bewapeningswerkplaateen van de werf ir N. H. M.. de hoofdverdachte drie jaar gevangenisstraf, tegen de 45-1arlge tech- nisch hoofdambtenaar, F. J. L. twee jaai gevangenisstraf en tegen de 35-jarige ambtenaar bij de bewapeningswerkplaats P. H. F. anderhalf jaar gevangenisstraf. In alle drie gevallen met aftrek van a De N.V.'s, waarbij de verdachten be trokken warenen die een groot aantal artikelen leverden aan de bewapeni werkplaatsene maakten op die leveranties winsten van 300 tot 4500*/., zo zie de Het aannemen van een directeurs- functie door ir M. was in strijd met het ambtenarenreglement. De officier laakte het voorts, dat de verdachten niet „zoals echte Amsterdammers doen", royaal vooi de zaak waren uitgekomen. De verdedigers van de verdachten mi dr C. Berkhouwer, mr J. Muller Massii en mr H. Scholten ontkenden het aanne men van steekpenningen door de verdach ten. Voor de ontvangen gelden zijn werk zaamheden verricht. De verdedigers vroegen voor alle dachten directe invrijheidstelling, doch alleen ten aanzien van de 35-jarige ver dachte P. H, F. werd dit verzoek inge willigd. Rotterdamse reders gaan mastklimmen beslissen of de staking zal worden voort gezet. Wjj herinneren er aan, dat de bonden van overheidspersoneel hebben gewa sohuwd tegen elke onbezonnen actie, de onderhandelingen met de regering zjjn vastgelopen. Het ligt dus voor de hand, dat de bon den deze staking niet zullen steunen. Kabinet bijeen Staking kost kranten f 5 millioen per dag Het Britse kabinet heeft in een spoedzitting de krantenstaking in de watervoorziening I Londen besproken, nadat de kranten- iigenaren bij verrassing verscheidene duizenden technische personeelsleden per 15 April hadden ontslagen. De staking kost de Londense bladen ruLm vijf millioen gulden per dag. De havenstakingen in Liverpool en Manchester zijn nu geëindigd. (Zie ook pagina 7.) ït ongestoord twaarborgd Is. Vergeefs trachtte een deputatie van stakende trammensen wethouder Van Wijck te spreken te krijgen. Op straat werd namens de stakings leiding een pamflet verspreid, waarin de stakers excuus aanbieden voor het on gemak, dat met name de trampassagiers wordt aangedaan. Vanavond laat zou het trampersoneel Opmerking over tempo leidde tot doodslag Drama in Amsterdams hotel In de afwaskeuken van het Victoria- hotel aan het Damrak in de hoofdstad ontstond gisteren tussen de 41-jarige chef bordenwasser L. V. en zijn 42-jarige col lega A. V. S. (die pas tien dagen in het hotel werkte) een ruzie over het tempo n gewerkt werd. De twist liep zo hoog. dat S. de deksel van een grote hotelpan greep en daarmede zijn chef met de scherpe kant een slag op het hoofd gaf. Het slachtoffer werd naar het bin nengasthuis overgebracht, waar hij korte tijd later is overleden. De hoteldirectie ontsloeg S. op staande voet en stuurde de man het hotel uit, zodat de politie naar hem moest gaan zoe ken. Later op de dag is hij gearresteerd. S. werd al eerder wegens zenuwover spanning verpleegd. Hij is ongehuwd. Biomtietsenbelasting Gedeeltelijke betaling tot 31 Augustus Nu men na 1 September a.s. geen be lasting meer hoeft te betalen voor brom fietsen. heeft de staatssecretaris van Financiën goedgekeurd, dat aan bezitters bromfietsen desgewenst belasting- kaarten worden afgegeven geldig tm. 31 Augustus a.s. tegen betaling van belas- over resp. vijf maanden. 4'/£ maand, zonder bijvordering van f 2.- ver hoging. Deze maatregel ls genomen teneinde te voorkomen, dat belasting wordt voldaan welke na I September zou moeten wor den teruggegeven, wat uiteraard tot veel ongerief aanleiding zou geven. Alleen jonge Ambonezen eventueel militair Als de regering het besluit zou nemen, de Ambonnezen blijvend in Nederland op 'men, ben ik bereid een aantal van hen bij de militaire departementen in dienst te nemen, zo verklaarde minister Staf vandaag in de Tweede Kamer. De structuur van het leger ls echter zodanig veranderd, dat er geen sprake kan zijn een weer inschakelen van de oude- Alleen Jongeren, die nog opgeleid moeten worden, komen dan in aanmer king. Bovendien kan het niet als vroeger, toen de gezinnen mede in de militaire kampementen werden ondergebracht. Koningin Juliana werkt mee aan expositie Voor de tentoonstelling „Keizer Karei en zijn tijd", die van 2 April tot 30 Juni in Gent wordt gehouden, heeft Koningin Juliana twee schilderijen uit haar par ticulier bezit afgestaan. Het zijn een por tret van Keizer Karei, geschilderd door Joost van Cleve, en een portret 's Keizers zuster, Koningin Eleonora Frankrijk, van dezelfde schilder „De twee schoolmeisjes" is een bronzen beeldengroep op de Keukenhof, die tussen de bloemenpracht de aandacht der duizenden bezoekers zal vragen. M't Spijt me, meneer Bodegra ven, ze brachten ieder hun eigen mast mee K.A.B.-roorzitter Als prijzen niet dalen moeten lonen omhoog „Wij gevoelen er niets voor, van de ene loonsverhoging in de andere te wande len." zei de voorzitter van de Kath. Ar beidersbeweging, de heer J. A. Middel huls, gisteren op een buitengewone ver gadering van de Kath. Bond van Over heidspersoneel in Amsterdam. Maar hij voegde er aan toe: „Doch het ls duidelijk dat als het niet mogelijk blijkt aan de arbeiderswereld het recht vaardige deel in de welvaart te geven, langs de weg van prijsverlaging, dit langs de weg van loonsverhoging dient te ge schieden." De K.A.B. schaart zich geheel achter het streven van haf, overheidspersoneel (dat immers een hogere loonsverhoging vraagt dan de regering wenst te geven) „Dat het sociale minimum van de laagst betaalden in deze tijd van uitpuilende goederenvoorraden ernstig ln acht geno men dient te worden, heeft ons speciaal getroffen. Al heeft de arbeider het thans beter dan vroeger, bij de aanschaffing van kleding en beddengoed komt hij toch telkens nog in moeilijkheden." aldus de heer Middelhuis. Ned. vlootoefeningen in Het Kanaal Eenheden van het Nederlandse smal deel 5, dat na een oefentocht in de Mid dellandse Zee op weg is naar Nederland, hebben gisteren deelgenomen aan gecom bineerde Brits-Amerikaans-Nederlandse lefeningen ln Het Kanaal. Bij de oefe ning werd er van uit gegaan, dat aanval len werden gedaan met atoombommen ei door onderzeeërs. De verkiezing in Suriname De verkiezingen voor de Staten in Su rname zijn geëindigd in een verplette rende nederlaag voor de Nationale Partij Suriname eri een overwinning van Eenheidsfront. In totaal heeft het Eenheidsfront 11 zeteis, de Kaum Tani Persatuan In donesia 2, de Verenigde Hindoestaanse partij S. en de Nationale Party Suri name 2. Vijzelstraat richt zich lot de Koningin Het comité van (door de instorting) ge dupeerde bewoners van de Vijzelstraat te Amsterdam heeft aan de Koningin telegram gestuurd, waarin gezegd wordt dat tot nu toe geen enkele instan- ook maar enige hulp heeft geboden dat verscheidenen van hen op korte termijn geen enderdak meer hebben e ook financieel dringend hulp behoeven. Geschil over Duitslands defensie V) WEST-BERLIJN, 31 Maart nistische regering van Oost- Duitsland een zeer hoge belasting heffen op het wegvervoer tussen Ber lijn en West-Duitsland. Dit is offici eel bekendgemaakt. De tolgelden voor vrachtwagens worden elf maal zo hoog als thans het geval is. Deze fantastische maatregel is kennelijk de reactie op de bekrachtiging van de Parijse verdragen door Bonn. Offi cieel wordt als reden opgegeven „de hoge kosten van het onderhoud der wegen Voortaan zal het „niets bijzonders" zijn als voor een vrachtwagen die levensmid delen van West-Duitsland naar West- Berlijn brengt meer dan tweehonderd gulden *.ol moet worden betaald. Feitelijk wordt de transport-onderne mingen ieder wegverkeer tussen West- Duitsland en West-Berlijn onmogelijk ge maakt. Zij zouden hun tarieven met vijf tig procent moeten verhogenHeden- WASHINGTON, 30 Maart. Met gissingen over de oorlogskan sen rond Formosa is de zaak van de wereldvrede bepaald niet gediend. Vier supporters gedood in voetbalgedrang Vier personen zijn gisteren te Santiago (Chili) onder de voet gelopen en gedood en dertig ernstig gewond door een menigte voetbalenthousiasten, die voor het natio nale stadion aldaar door een politiecor- don braken om de finale van het Zuid- amerikaanse voetbalkampioenschap t< kunnen zien. Er viel nog een dode en 17( personen werden gewond, doordat na hel opdringen der menigte de balustrade var der tribunes, die door de massa be stormd werd. instortte. Tienduizenden mensen stonden var morgens vroeg af in de rij voor hel stadion om Chili tegen Argentinië te zier spelen. Het ontslag van dc ■oegere overste Von Bonin uit het bureau- Blank, dat de plannen de Westduitse be wapening uitwerkt, is gisteren voorgelegd aan de Westduitse parlemen taire commissie voor uei- lipheid. De achtergrond de „affaire Von Bo- is een diepgaande strijd der meningen in het bureau-Blank over de vraag, hoe West-Duits- land op de doeltreffend ste wijze zal kunnen wor den verdegigd. Kern van het plan van Von Bonin is, dat de Duitse troepen een brede dedigingsgordel zou- i moeten inrichten, vlak aan de grens der Russische bezettingszone. Deze gordel zou ongeveer vijftig kilometer breed moeten zijn en moeten bestaan uit zeer sterke tankafweer, die een Rus sische aanval, ook onaf hankelijk van een moge lijke reactie met atoom wapens, hoogst riskant zou moeten maken. Von Bonin meent door zulk een plan te voorkomen dat West-Duitsland tot aan de Rijn een strijd toneel zou worden, het geen bij de bestaande N.A.V O -plannen het ge val zou zijn. Voorts is Von Bontn van mening, dat de in richting van zijn uitslui tend defensief bruikbare verdedigingsgordel de Russen zal kunnen over tuigen van de beslist de fensieve instelling der Westelijke landen. Daarentegen vreest hij, dat de afkondiging vin de algemene dienstplicht en de opstelling van gro te operatieve Duitse een heden op de Russen zo- En de wereld draait danig provocerend zullen werken, dat deze nog minder dan tot dusver geneigd zouden zijn hun militaire posities in Oos'.- Duitsland op te geven Met andere woorden Von Bonin ziet in de plannen van het bureau- Blank een gevaar voor de Duitse eenheid. „Bij de overwegingen van Blank wordt de splitsing van Duitsland als een gegeven feit aan vaard, tenminste z(Jn alle plannen ontwikkeld op de politieke basis van de status quozo schrijft de Frankforter Alge- meine. Wanneer wij al divisies opstellen, dan moeten deze tactisch en operatief ook zonder het middel der strategische afschrik king deugen. Als generaal Gruenther dat voor de Westduitse divisies in het kader van een Atlantisch leger b\j voorbaat niet aanneemt, dan zijn onze officiële plannen foutief, aldus het blad. Von Bonin heeftook nog bezwaren ontwikkeld tegen het tempo, dat men in het bureau-Blank meent te kunnen aanhou den bij het opstellen der divisies. Herhaaldelijk heeft Blonk beloofd, dat hij in twee of drie jaren alle divisies kant en klaar zou kunnen heb ben. Dat is volgens Von Bonin een illusie, daar alleen de vorming van het kader een jaar of vier zou eisen. Bonin ge looft dan ook, dat het minstens zeven of acht jaren zal duren vooraleer een half millioen Duit sers bewapend zou kun nen zijn. Ook deze op vatting wordt door vele militaire deskundigen gedeeld. Zij schijnt te vens steun te vinden de economische overt gingen, die van de zijde van de Duitse industrie zijn geopperd tegen oversvanning van Aldus zei president Eisenhower van daag op zijn wekelijkse persconferen tie. De president doelde op de jongste uitlating van admiraal Carney (hoofd vlootoperaties), dat de com munisten midden-April een grote aanval zullen doen op de eilanden Quemoy en Matsoe. „Dc mogelijkheid van een aanval op dat tijdstip sluit ik niet uit. maar ik be schik niet over inlichtingen, die regel recht op zulk een aanval wiizen". aldus de president. Vanmiddag ontving de president demo cratische en republikeinse leiders uit het Huis van Afgevaardigden. Gesproken werd over de eilanden Quemoy en Matsoe. Ontwapeningsconferentie Moskou beschuldigt Radio-Moskou keert de zaak weer om. De Sowjet-omroep gaf een verklaring van het Ministerie van Buitenlandse Za ken uit, waarin het geheime karakter van de ontwapeningsconferentie te Londen wordt betwist. De Russische afgevaar digde Gromyko zou het verloop der con ferentie hebben onthuld, omdat de Wes telijke afgevaardigden tendentieuze be richten over de onderhandelingen had den verspreid. Zoals bekend, deden verschillende Wes telijke afgevaardigden onthullingen over de conferentie, maar zulks geschiedde alleen, omdat Gromyko een vals licht op de ontwapeningsbesprekingen had ge worpen tegenover een correspondent van het Russische persbureau Tass. V.S. eisen schadevergoeding van Tsjecho-Slowakije De Verenigde Staten hebben bij het Internationaal Gerechtshof een eis tot schadevergoeding door Tsjechoslowakije Ingediend tot een bedrag van ruim 270.000 dollar wegens het neerschieten van een Amerikaanse „Thunderjet" op 10 Maart 1953, zo deelt de griffie van het hof mede. Amerika verklaart dat het toestel werd neergeschoten terwijl het 'n vlucht laakte boven de Amerikaanse zone van Duitsland. De piloot ls er uit gesprongen en werd gewond. Een nota aan Tsjecho slowakije is onbeantwoord gebleven. In velingelichte kringen wordt betwij feld. of de zaak ooit zal worden behan deld. Vorig jaar moest het hof soortge lijke Amerikaanse eisen aan het adres van Rusland en Hongarije schrappen, omdat gedaagden verklaarden dat zij de uitspraak van het hof niet zouden aan vaarden. Bonn prijst Nederland De Westduitse autoriteiten hebben gis teravond het Nederlandse besluit tot rati ficatie van de Parijse verdragen hartelijk toegejuicht morgen deden de wegvervoerders reeds een beroep op het Westduitse ministerie van transport, een subsidie te verstrek ken. Dc Westduitse regering reageerde on middellijk op de communistische maatre gel, die niets anders is dan een econo mische blokkade. Alle lopende handels besprekingen met Oost-Duitsland zijn af gebroken en overwogen wordt, de gehele interzonale handel stop te zetten. Burgemeester Suhr van West-Berlijn had gisteravond een onderhoud met de Westelijke commandante!), die de toestand zeer ernstig inzien. De communistische maatregel kan wel eens een inleiding zijn tot gehele blokkade, zo meent men in West-Berlijn. WAT 'T BETEKENT Een derde deel van alle transport tus sen West-Duitsland en West-Berlijn ge schiedt over de weg. Ook het personen vervoer is vrij druk; om dit te hinderen hebben de Russen nog een andere maat regel bedacht: chauffeurs van autobussen moeten voortaan een lijst overleggen met de namen der inzittenden, hun adres, ge boorteplaats en -datum en het nummer van het persoonsbewijs. Ongeveer 50 procent van de levensmid delen, kolen enz. voor West-Berlijn wor den langs de weg aangevoerd, terwijl de Westberlijnse uitvoer naar West-Duits land voor 68 procent via de Autobahnen geschiedt autobussen i6 verviervou- personenwagens is ver- i die voor motorrijders is In de Amerikaanse staat Florida heeft men een zg. Oceanarium, dat is een onderwater-obser vatorium waar belangstellende mensen in het wild levende vis sen kunnen bekijken en omge keerd.... De zeeman op de foto staat voor één der kijkgaten en probeert met een haring de nieuwsgierige bruinvis beet te nemen. Maar mr Bruinvis weet wel dat er glas tussen zit en hij lacht er eens hartelijk om. Zo zijn de mensen en de vissen in het zonnige Florida. De tol voo digd, die voc drievoudigd verdubbeld. Biig.-generaal Van de Wall Bake in München De brigade-generaal A. V. van de Wall Bake heeft vandaag zijn functie aanvaard van plaatsvervangend chef-staf van de noordelijke legergroep van de NAVO. Voordien was hij sous-chef van de Neder landse generale staf. Hij volgt in de NAVO-staf te Münöhen-Gladbach de Belg C. Cumont op. Van deze staf maken Britten, Belgen, Canadezen en Nederlan ders deel uit Vragen aan minister over huwelijkskwestie Het Tweede-Kamerlid Scheps (soc) heeft minister Donker schriftelijk ge vraagd of het waar is dat een r.k. gees telijke op 22 Januari in de Mariakapel te Haarlem een huwelijk heeft ingezegend dat niet tevoren ten stadhuize was vol trokken. Voorts of tegen deze geestelijke een vervolging is ingesteld. Het A.N.P. weet nog te melden dat bij de Amsterdamse rechtbank een eis tot scheiding van tafel en bed hangende is van de Amsterdamse dame, waarmee de thans opnieuw gehuwde 56-jarige belas tingdeskundige N. J. F. al dertig Jaar wettig gehuwd is. Ongeveer acht jaar geleden is het echtpaar gescheiden, doch na enige tijd met elkaar hertrouwd. Er is thans een proces-verbaal tegen een onbekende dader van de kerkelijke huwelijksbevestiging opgemaakt en op het kantongerecht gedeponeerd. In be voegde kringen wordt er aan getwijfeld of men de betrokken geestelijke nog zal kunnen vinden, omdat, naar verluidt, hij niet meer in Nederland zou verblijven. Dreigend conflict in de Duitse mijnen In verband met het gevaar van een sta king in de kolenmijnen aan de Roer zal minister Erhard een onderhoud hebben met de leiders van de vakbond, die een loonsverhoging van 12 procent eisen. De kans op bijlegging van het conflict is ge stegen doordat prof. Erhard de directies heeft bewogen tenminste een eindweegs aan de eisen tegemoet te komen en het verluidt, dat de directies daarbij tot de 12 procent zullen gaan. Intussen is de Westduitse regering tot het besluit gekomen, dat de kolenprijzen niet mogen stijgen tengevolge van de loonsverhoging, welke naar de regering wenst, de mijnwerkers weer tot de best betaalde arbeiders zal maken. Men wenst dit te doen door verlaging van belastin gen en hoopt tevens op een verlaging der heffingen van de Kolen- en Staalgemeen- SAIGON. 31 Maart. QENERAAL Nguyen Thanh Phuong, de bevelhebber van het particu liere leger van de Cao Dai-secte heeft bekendgemaakt, dat zijn leger van 25.000 man zich aan de zijde van het nationale leger heeft geschaard. De strijdkrachten van de Cao Dai zullen in het vervolg de bevelen van Pre mier Dinh Diem gehoorzamen. Door dit besluit is een einde gekomen aan het verenigd front van de particu liere legers der secteri Cao Dal. Hoa Hao en Binh Xoejen. dat gerioht was tegen premier Diem. In de Mekong-vallei (ten Zuidwesten Honderd jaar dienst Stoomwezen Toezicht verminderde de gevaren Vandaag bestaat de Dienst voor het Stoomwezen, ressorterende onder het de partement van Sociale Zaken, honderd jaar. Op 1 April 1855 begon de meer uitgebreide bemoeiing van de overheid met alles wat „stoom' was. De mogelijk heid werd toen geopend om ten aanzien de ontwikkeling der stoomwerktuigen meer belijnde koers te volgen, zowel de wetgeving en de bescherming als de vervaardiging van stoomwerktuigen betreft. Door het toezicht zijn de gevaren verminderd. Ter gelegenheid van dit eeuwgetij is een Jubileumboek verschenen onder de titel „Stoombedrijf en veiligheid", waarin mi nister Suurhoff een waarderende bijdrage Het hoofdbestuur en het laboratorium in de dienst zijn in Den Haag gevestigd. Op 16 April om drie uur vangt in het gebouw van de Dienst te 's-Gravenhage een interne feestviering aan. van Saigon) woedde hedenochtend een hevig gevecht tussen het nationale leger en de troepen van de Binh Xoejen. Opnieuw z(jn verscheidene ministers afgetreden, waardoor premier Dlems positie ondanks de breuk in dc gelede ren der sectcn, steeds hachelijker wordt. HET WEERIN EUROPA NNO NNO ONO windstil :e; ?i H' Is WEERBERICHT Mindei koude nacht Oe Bilt verwacht tot morgenavond Half tot zwaarbewolkt met voornamelijk in het Noorden van het land plaatselijk wat lichte regen. Overwegend matige noordwestelijke wind. Minder koude naoht. Ongeveer dezelfde middagtempe- raturen als vandaag (opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN Vrydag: zon 6.20—19.14. Maan 12 49— 3.42. Op 7 April v.m.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1