Jlieuiue fdHsclje Ifoumnl Komt er van overwerk niet veel terecht? „Wat heb ik aan literatuur Premier Fcrure aftreden Conferentie ontwapening openbaar Brussel is een belegerde veste gelijk Levenslang geëist voor moord, drie uur later vrij ZATERDAG 26 MAART 1955 BUREAUX: Steenstra»: 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 3144L Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIBN: 0.18 per mllümeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang No 10305 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINE CHRISTELIIK-N.'.TIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stutvultct l« «fiebleoea «in bert (n fggfjeaspoct' BOUWVAK-ARBEIDERS VOELEN ER WEINIG VOOR Rijksbemiddelaars gooiden roet in 't onderhandelings-eten (Van onze Parlementsredacieur) GELIJK BEKEND IS, HEBBEN de werkgevers- en werknemersbonden op de eerste lentedag het lofwaardige besluit genomen, de over heid te verzoeken een algemene overwerkvergunning te verlenen voor 3 uur per week en zes maanden lang. Zulks om, in, verband1 met de grote woningnood, waaronder ons land nog altijd gebukt gaat, de verloren uren van de lange winter, die achter ons ligt, althans gedeeltelijk in te halen, zodat een 2500 van de 10.000 woningen, die niet konden worden gebouwd, in de zomermaanden extra zullen kunnen worden opgeleverd. Het is ons echter helaas gebleken, dat met name in de grote steden van werkelijk overwerken niet veel terecht zal komen, tenzij er verande ring komt in de houding van de bouwvak-arbeiders. De overwerk-vergunnlng Is door minis ter Suurhoff nog niet verleend, maar uit het antwoord, dat minister Witte ge geven heeft op vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Stapelkamp, mag wor den opgemaakt, dat die vergunning er wel zal komen. Dit blijkt ook uit de voor geschiedenis van het gezamenlijk verzoek van de patroons- en arbeidersorganisa ties. Toen deze nl. reeds met elkaar aan het onderhandelen waren over het in te nemen standpunt, zijn zij benaderd van de zijde van het College van Rijksbemid delaars, dat van oordeel was, dat er iets gedaan moest worden om de door de vorst verloren gegane arbeidsuren gedeel telijk in te halen. Men kan veilig aan nemen, dat dit niet geschied is zonder medeweten van de minister van Sociale Zaken. De bestuurders van patroons- en dieigt met PARIJS, 25 Maart PREMIER FAURE heeft gisteren A gedreigd te zullen aftreden als de Franse senaat besluit, de Parijse accoorden inzake West-Duitsiand te wijzigen. Minister Pinay (buitenlandse zaken) verklaarde in de senaat: „Onze geallieer den verwachten nu een duidelijk ja of neen van Frankrijk. Een amendement, dat de bekrachtiging zou vertragen, zou in de huidige internationale toestand een verwerpen van de accoorden betekenen." Indien de defensielinie aan de Rijn zou komen te liggen, dan zou dit volgens Pinay betekenen, dat Nederland, België en Frankrijk aan de dreiging van geleide projectielen zouden worden bloot gesteld. De algemene bespreking van de ac coorden werd om drie uur vannacht be ëindigd. Vanmiddag omstreeks vier uur zou de senaat beginnen aan de artikels- gewijze bespreking. Intussen heeft Oost-Dultsland laten weten dat het maatregelen treft om dit communistisch deel van Duitsland te kop pelen aan het uit acht landen bestaande Sowjetblok, dat de Russen gevormd heb ben als tegenhanger van de NAVO. Vorslverletfonds voor 21 mille bestolen In Zeeland is de betonvlechter-onder- aannemer K. T. S. gearresteerd daar hij het risicofonds voor de bouwnijverheid te Amsterdam zou hebben opgelicht voor vermoedelijk 21.000 gld. De man zou In IJmuiden en de hoofdstad valse declara- j ties voor vorstverlet hebben ingediend. Bij het fond3 kreeg men op een be paald moment argwaan. Toen S. dit bemerkte, nam hij overhaast de vlucht. In Zeeland kocht hij een woonwagen, waarin hij zich enige tijd verborgen wist te houden. K.L.M.-vliegtuig Deuteron maakte tussenlanding De KLM-Super-Constellation Deuteron gezagvoerder Verhoeven, die op weg was van Amsterdam naar Caracas, heeft gis teren wegens een teohndsche storing in het hydraulische systeem een tussenlan ding gemaakt op het vliegveld Port of Spain (Trinidad). De Deuteron heeft ze ventien passagiers en een bemanning van tien koppen aan boord. arbeiders-organisaties hebben echter het College van Rijksbemiddelaars te verstaan gegeven, dat zij er de voor keur aan gaven het onderling eens te worden en zelfstandig tot voorstellen 1 aan de overheid te komen, hetgeen tenslotte ook geschied is. Uit Informaties bij grote bouw-onder- nemingen in de grote steden is ons nu gebleken, dat men uitermate sceptisch staat tegenover een welslagen van de ge kozen opzet. Over het algemeen voelen de bouwvak-arbeiders er weinig voor het devies „een half uur per dag meer" op te volgen. Het is ons bekend, dat de bestuur ders van de bonden, die de overwerk vergunning hebben aangevraagd met de mogelijkheid van tegenstand, vooral in de grote steden, niet of nagenoeg niet op het platteland, hebben rekening gehouden. Met name Amsterdam werd een „zwakke plek" geacht, omdat daar de invloed van de communistische E.V.C. nog niet onder schat mag worden. Vele arbeiders zien m het (overigens niet verplichte) overwerk een aanslag op de met zo veel moeite verworven 48-urige werkweek, een vrees, die volkomen misplaatst is. Maar er is ook nog een andere oorzaak men wil niet langer werken, omdat men voor zichzelf daartoe geen enkele prikkel heeft. De lonen in het bouwvak zijn zoda nig, vooral bij het werken in tarief, dat het gros van de bouwvakarbeiders een weekloon naar huis gaat, waar menig ambtenaar jaloers op zou zijn. Wa< dan een paar uur per week langer ken, terwijl de extra-inspanning verhouding niet zoveel meer in de porte- monnaie brengt? Voor het argument, dat via het langei werken een stapje verder gegaan kan worden op de weg van het „wit" maken van „zwarte" lonen halen vele bouwvaK- arbeiders zonder meer de schouders op. Er zijn ook bouwvak-patroons, die van oordeel zijn, dat een verlenging van de arbeidstijd niet zo heel veel verhoging van productiviteit tot gevolg zal hebben Wetenschappelijke onderzoekingen heb ben nl. aangetoond, dat de hoogste presta tie binnen een tijdsbestek van 8 uur per dag wordt gehaald. Het komt nu reeds voor, dat aan het einde van de arbeids tijd bepaald niet veel meer wordt gedaan. Anderen zijn echter van oordeel, dat ver lenging van de arbeidsduur wel terdege kan helpen, mits die verlenging wordt ge zocht aan het begin van de arbeidstijd en niet aan het einde. In verband met dit alles is het be- Op een na de oudste Nederlandse man, de heer P. Stuyvenberg te Bussum, wordt Woensdag a.s. 103 jaar. Hij is vitaal en opge wekt en leest nog zonder bril. Elke dag schilt Ome Piet" de aardappelen. paald te betreuren, dat het College van Rijksbemiddelaars gepoogd heeft „er tussen" te komen. Wat toch was het geval. De bestuurders van de pa troons- en de arbeidersorganisaties waren al een heel eind op weg over eenstemming te krijgen over een aan tal overwerk-uren van 5 per week. Dat zou inderdaad zoden aan de dijk hebben gezet en bovendien de arbei ders in veel grotere mate een per soonlijke prikkel gegeven hebben om mee te doen. Want voor die paar cen ten voor ruim een half uur per dag werd toen reeds weinig animo ver wacht. Er lekte echter uit, dat het College van Rijksbemiddelaars dacht aan 3 uur per week en toen was het voor de bouwvakarbeidersbonden uitermate moeilijk, verder te gaan. Het voortijdig optreden vanwege de overheid heeft hier bepaald roet in het eten gegooid. wy hopen dat het, als het straks 1 April is. wat zal meevallen. En dat de bouwvakarbeiders het beleid van hun be stuurders toch, ook in de grote steden, zullen volgen. PARIJS, 25 Maart De Ver. Staten, Canada, Engeland en Frankrijk hebben besloten, het be sprokene op de geheime ontwape ningsbesprekingen te Londen open baar te maken, omdat van Russische zijde herhaaldelijk een vals licht op deze besprekingen is geworpen. Op het ogenblik wordt onderhan deld over het tijdstip der publicatie, zo meldt A.F.P. Intussen heeft Jules Mocb, de Franse gedelegeerde ter conferentie, reeds een tip van de sluier opgelicht. Hij verklaar de gisteren op een persconferentie, dat de Westelijke Vier een radicale vermin dering der troepensterkte verlangen, doch dat Rusland een evenredige vermindering voorstaat. Dit laatste zou betekenen, dat de Russen toch altijd nog drie-en-een- half-millioen man onder de wapenen zou den hebben. Moch Het duidelijk blijken dat deze kwestie het voornaamste strui kelblok is op de conferentie te Londen. De Britse. Amerikaanse en Canadese af gevaardigden hebben voor vandaag pers conferenties georganiseerd, waarop zij vermoedelijk hetzelfde zullen zeggen als Jules Moch. Volgens een Frans blad zul len de Westelijken geen publicatie uit geven omtrent het verloop der bespre kingen; de persconferenties zouden voor voldoende publiciteit zorgen. Zelfs het leger is geconsigneerd, maar gisteren bleef alles rustig (Van onzer speciale verslaggever) BRUSSEL. 26 Maart. LAISSEZ PASSER, Staat er op het papier, dat wij kregen van de com missaris van politie, die achter zijn bureau in het hoofdbureau van politie aan de Grote Markt zetelt. Laissez Passer, dachten wij, laat alles even op zijn beloop, dat zou het beste zijn voor Brussel. Trouwens voor het hele volk. Vanmorgen om zes uur heerste er de gewone bedrijvigheid rondom de beurs, waar de kooplieden al vroeg in de weer waren. raakt. Voor het eerst sinds 1884 zijn zij in de oppositie gedrongen. Aan het slot sprak de premier Van Acker. Hij ver-staat evenals dr Drees ten onzent, de kunst op vaderlijke toon de volksmassa toe te spreken zonder aan zijn woorden veel Inhoud te geven. Menige kwinkslag deed de zaal schaterlachen. Bij de Roomsen Gisteravond is de twintigste boekenweek begonnen met ae traditionele opening in de Stadsschouwburg te Amsterdam. Geef een boek!" Onder deze leuze nam onze fotograaf in de pauze v.l.n.r. de commis saris der Koningin in Noordholland, dr M. J. Prinsen, mevrouw Hal- bertsma, minister-president dr W. Drees, mevrouw Drees en de voor zitter van de commissie voor de propaganda van het Ned. boek, de heer Chr. Leeflang. Prins jaagde op hazen en schoot moeflon Cagliari, 25 Maart Prins Bernhard, die er vandaag op uit getrokken was om een paar hazen te schieten, is met een schitterende jacht- trophee teruggekeerd een groot ge hoornd wild Sardiniseh-steenschaap o! moeflon. Hij was in de bergen van Sardinië gaan jagen, terwijl koningin Juliana de dag op een rustig strandje doorbracht met zwemmen, zonnebaden, lezen en breien aan een wollen trut. De jachtpartij was volgens Ass. Press georganiseerd met het doel een flink aantal hazen te schieten. De jagers had den echter meer geluk dan zij hadden durven hopen. Zij ontmoetten moeflons de grote gehoornde Sardinische steen schapen, waarvan niet vele exemplaren meer op het eiland voorkomen en die om zijn grote, gedraaide hoorns een zeer begeerde buit zijn. De jagers kregen er vier onder schot en een van die vier werd neergelegd door een welgemikt schot van prins Bernhard. Een saai weekeinde voor Londen De Londenaren zullen het ook dit weekeinde zonder kranten moeten stel len wegens een staking van het techni sche personeel. Gisteravond verscheen er al geen krant. Besprekingen tussen ver tegenwoordigers van de werkgevers en werknemers hebben niet tot een oplos sing geleid En dat, terwijl vandaag twea grote sportevenementen (de „Grand National" en de jaarlijkse bootrace tussen Oxford en Cambridge) plaats hebben. De minister gaat zich meer bezig houden met de voedingsvoorlich ting voor schoolkinderen. De voortgezette openbare behandeling van de strafzaak tegen de 32-jarige op perman M. v. d. V. uit Eindhoven, die beschuldigd wordt van moord of dood slag op zijn vrouw, eindigde gistermiddag met de vrijlating van verdachte, tegen wie drie uur tevoren levenslang wegens moord was ge ist. In een streng kruisverhoor bleef de opperman zijn onschuld volhouden. De officier meende echter dat geen ander de moord gepleegd kon hebben. Het hu welijk van verdachte zou niet goed meer geweest zün- en een relatie met een an dere vrouw zou de oorzaak van de ech telijke ruzie zijn geweest. Verdachte heeft reeds twee zware veroordelingen achter de rug. Verdachtes enige commen-taar was steeds: „Ik heb mijn vrouw niet van het leven beroofd." Zijn raadsman zei dat de officier met geen woord over een motief rept. Er is ook geen motief. Dat verdach te niet precies kan zeggen waar hij zich op een bepaald tijdstip bevond, achtte de raadsman geen bewijsvoering voor een dergelijke eis. Hy concludeerde tot vrij spraak. Toen de rechtbank de verdachte In vrijheid stelde, kon verd. zijn tranen niet meer bedwingen Op 7 April volgt de uitspraak. Vader van acht kinderen na val overleden Toen de 60-jarige heer D. van de Male uit St. Annaland gisteren op zijn bromfiets naar huis reed, brak een Hij kwam zodanig te vallen, dat hij kele ogenblikken later overleed. Hij laat een vrouw en acht kinderen achter. Haal die A-kanonnen weg In de Landdag van Rijnland-Palts, één der Westduitse Lënder, heeft de socialis tische oppositie voorgesteld er bij het hoofdkwartier van de N.A.V.O. op aan te dringen, dat de 22 Amerikaanse atoom kanonnen uit dit gebied worden terug getrokken. „One land wordt in een schiet schijf veranderd," aldus een socialistische woordvoerder. Gisteren trilde Brussel van spanning. Des avonds stonden twee vergaderingen op het programma en daar men verwacht te dat de bezoekers mogelijk met elkaar slaags zouden kunnen raken was een enorme politiemacht op de been. De gen darmerie inei witte helmen op trad zo nu en dan met kracht op tegen demonstre rende studenten, want die zijn het, die de onrust teweeg brengen. Noch de bur gerij, noch de arbeiders, noch de midden stand mengen zich er in. Liever ziet vanaf een terrasje met een zeker wel gevallen naar de charges van de gendar merie en de zich te weer stellende de monstranten. Zal vandaag, zo vraagt men zich af, de zesentwintigste Maart de geschiedenis van het Belgische volk een zwarte bladzij worden. Zullen de politieke hartstochten, die hoog zijn opgelaaid zich uitleven in e strijd van burgers tegen burgers. Men moet ae dag niet prijzen voor de avond. De gendarmerie is niet voor niets opge voerd tot zevenduizend man. Alle troepen werden geconsigneerd op de Grote Markt en bij het paleis zijn honderden ove wagens en vrachtauto's geparkeerd. De rijkswacht, uitgerust met handmitrailleui patr r de s mobilofoons staan op bedreigde punten, zelfs is het hele politiecorps uitgerust met speciale brillen, anti-lacrymogenes, soort traangas Bij de Roden Gisteravond stonden we tussen enige duizenden mensen in de tjokvolle Made- leinezaal. Mannen met rode banden o arm mei de letters A.C. (Actie Comité) troleerden de bezoekers. Het was ee cialistische meeting. Achter de tafel zat het hele kabinet met de eerste minister Van Acker aan het hoofd. Boven het po dium hing een reusachtig spandoek de woorden „Vive Collard". Achtereen volgens spraken Collard, Spaak, secretaris generaal van de soc. partij Majoy. Het gaat niet om de schoolstrijd, zo werd naar voren gebracht, het herwinnen van politieke invloed die de Roomsen het vorig jaar zijn kwijtge- ,Ik keek rond in de Nautilus.. Hoe diep de Nautilus kan duiken is een geheim, maar het is geen geheim, dat ik koude rillingen toen het schip i 100 meter naar dook. Aldus vastgemaakt, dat ons b\J het aan boord gaan was gegeven om de radioac-t- Toen wij de reactorka mer binnentraden, zag ik. dat senator Pastore die collega's een tocht maak te met de eerste Ameri kaanse atoomduikboot. Hoe snel het door de duistere, zilte diepten kan razen is ook een geheim, maar ik beleefde de sen satie van mijn leven, toen het schip bij de na dering van het midder nachtelijke uur alle vroe gere records brak. Mijn angst, die ik eerlijk be ken, en mijn geestdrift, die ik noott zal vergeten, waren slechts momenten een snelle blik op de zü*ie wierp. Ik keek. op het mijne, ofschoon ik er al eerder een steelse blik op geworpen had. De meter liep van 0 tot 300. maar geen enkel ogen blik registreerde mijn instn dan leerz heugende de ervaring. Het voedsel, dat wij ge bruikten. was door mid del van atoomenergie be reid. het water dat wij dronken, was Oceaanwa ter, gesteriliseerd door atoomenergie. De onder zeeër werd niet allen voortbewogen, maar ook ■licht door lucht v l de trgie^ sKWAUTEITSKOFFIE EN THEE - LEIDEN-y feite was alle energie voor alle doeleinden uitsluitend kernenergie. Ik heb meer dan tien was mijn inwijding in het tijdperk van het atoom. Ieder van ons had ip de revers van zijn ris zorgvuldig het instrument streepjes. Dat senator Anderson stond na de rondgang het hoogst, nl op tien. Op kan men gemakkelijk 200 punten absorberen, dus geen zorg De atoomreactor stond uit de aard der zaak m het middelpunt van ie belangstelling. Wij wa ren slechts centimeters verwijderd van dodelijke radio-activiteit en toch konden we gerust onze handen leggen op deze zwijgende, warme miar rustige bron van enorme energie Ik kon haar stuwkracht op de propellor van de onderzeeboot voelen als of duizenden en duizen den paarden in een dreu nend rhuthme opspron- De naald oau de snel heidsmeter bewoog zich snel in de richting van de klok. slechts terug lopend als de Nautilus helde of scherpe draaien maakte. Nogmaals recht vooruit door de diepte en opnieuw bewoog de snélheidswijzer zich fn de richting van de klok tot hij ons vertelde, dat wij onder water voort snelden met een record brekende snelheid. Dan weer omhoog, vervol gens weer omlaag, op nieuw omhoog en op nieuw omlaag. De bemanning tuurde ingespannen op alle In strumenten. beproefde alle kleppen, sloeg de werking gade van elk fijn apparaat. Wat de leden van het congres betreft: wij za ten ingespannen te turen met één oog op de diep temeter en met het an dere op de snelhe id«- Nadat wij uren onder water waren geweest, vroeg ik schout-bij-naclv Hyman G. Rickoper. d.e het beter kan welen dan wie ook. hoeveel dagen de Nautilus op maximum snelheid onder water kan varen. „Voor onbepaalde tijd". antwoordde hij. ..Lang genoeg om rond de wereld te varen en dan nog voor onbepaal de tijd De betekenis hiervan kan men afmeten aan her feit. dat een normale onderzeeër slechts on geveer een uur met maJ.imwm snelheid onder water kan varen. Een even enthousiaste, maar rumoeri ger en drukker bezochte vergadering hie-ld de C.V.P.. Daar sprak Lefèvre, de partij- Tot op zelfs de kleinste toe gangswegen naar Brussel staat de Belgische Rijkswacht paraat om eventuele R.K. betogers voor de demonstratie van van daag tegen te houden. Er zijn drie verdedigingsgordels om de stad gelegd. Spaanse ruiters, zwaar bewapende gendarmes met mitrailleurs en traangas maskers zorgen voor de afslui ting; bovendien is het Belgische leger geconsigneerd, maar.... ondanks deze maatregelen schijnen er reeds vele manifes tanten in Brussel te zijn.... slaagde men. hoewel het nog lang rumoe rig bleef In de stad met zijn vele licht reclames. Over het algemeen bleef het vrij rustig ln de stad, al moest er hier en daar met de gummiknuppels worden gewerkt. De Brusselaars liepen gisteren al ln hun colbertjes en de terrassen waren op deze mooie lentedag druk bezet. Kalm en met gevoel voor humor bekeek men het drukke en ongewone gedoe. Vanmorgen ging ieder rustig aan het werk, maar men kan niet weten, wat er vanmiddag en vanavond nog zal gebeu ren. Men rekent op alles. Gisteravond spraken wij na afloop i itter. die de jongeren zeer tegen hun de vergadering in La Madeleine de mi- zin adviseerde, vanmorgen slechts monu-1 nister president Van Acker, toen wij hem menten en musea tc gaan zien. Oud-mi- vroegen, wat hij van de toestand dacht, nister Du Bus de Warnaff belichtte de I klopte hij ons op de schouder en zei: politieke aspecten De gendarmerie had er „Wij moeten het hoofd koel houden en met de grootste zorg voor gewaakt, dat de toestand kalm onder ogen zien. Alle de bezoekers van beide vergaderingen voorzorgsmaatregelen zijn getroffen, maar elkander niet zouden ontmoeten. Daarin I we blijven op ons stuk staan." Brutale stunt in de Betuwe Inbrekers roofden kluissleutels uit slaapkamer van kasteelheer Buit36 mille aan geld en 45 mille juwelen Elke prefereert TOOTAL das... een Tootal das bezit de Tootal garantie was echt en k reuk- herstellend. Fl. 2.95 Fl. 3.50 Fl. 4.50 Voor jongens Fl. 2.50 In het Zondaasblad wordt verteld, hoe Nederland het tweede vaderland werd pan ds J. A. I. Zaborksky uit Hongarije. Thans is hij predikant te Reivgwolde, maar nog dikwijls heeft deze do minee heimwee naar zijn eerste vaderland. Drs F. van Ommen vertelt over vogels die reeds in ons land zijn teruggekeerd en over andere wier komst wy spoedig kunnen tegemoet zien. Onze medische medewerker geeft verschillende wenken die men in acht moet nemen om te komen tot een prettige oude dag. De bekende zeesleper Kees Besttevreden liep in Jeruzalem langs de Via Dolo rosa en W\jkpredikant heeft het woord gegeven aan de jeugdleid ster Miebel. Oper het lang niet ge makkelijke werk van de Lady Speaker wordt u verteld op Blad Zij ntervlew kunt lezen Ton Eenhoorn. Ook wordt het boeiende leven van de feministe Mienette ran der Chys geschilderd en Margarltha heeft haar beschouwing ditmaal aan de „angsten" gewijd. (Van onze correspondent) TTIT EEN OUD KASTEEL in Zoelen (Betuwe), compleet met slotgracht en ophaalbrug, hebben koelbloedige inbre kers in de nacht van Donderdag op Vrij dag kans gezien een bedrag van f 36.000 aan geld te stelen plus een hoeveelheid Juwelen en sierraden ter waarde van omstreeks f 45.000. Toen de kasteelheer, de heer H. J. G. Volker van Zoelen, 's ochtends wakker werd. merkte hij dat er deuren open stonden en de telefoon onklaar was ge maakt. Hij ging op onderzoek uit en moest constateren dat de dieven rustig- weg zijn slaapkamer waren binnenge komen en zich daar de sleutel van de brandkast hadden toegeëigend. Men heeft de gang van zaken vrU goed kunnen reconstrueren. Iedere avond gaat de huisknecht, die zo'n 600 meter van het kasteel woont, de installatie van het fruitkoelhuis in werking stellen. Meestal laat hij dan de zware kasteelpoort even aanstaan, want het is een karweitje dat weinig tijd vraagt, in die tijd moeten de inbreker* zijn binnengekomen. Met behulp van een ladder zijn ze 's nachts op een waranda geklommen en toen wa* binnenkomen geen kunst meer. De politie is met een speurhond aan het onderzoek begonnen. Vermoedelijk zijn de „koelbloedige heren" met een auto gekomen. Men heeft in de nacht n.l. een auto in de omgeving van het kasteel geparkeerd gezien Fa D. KRET en Zn WEERBERICHT Weinig verandering De Bilt verwacht tot morgenavond: Veranderlijke bewolking met in het Noorden enige regen, in het Zuiden opkla ringen. Vannacht hier en daar mist en lagere tempt, raturen. Morgen overdag ongeveer dezelfde tempera turen als vandaag. Overwe- gend matige wind tussen Zuid en West. (Opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN Zondag: zon 6.31-19.05. Maan op 7.33. Maandag: zon 6.29-19.07. Maan 8.16-0.13. Op 30 Maart E.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1