Fruittella packets ouwe Egberts Licht op Haarlemmervaart nog niet ontstoken THEE De heer C. Oosterom benoemd tot tijdelijk wethouder Oegstgeester Confectiehandel toonde de voorjaarsmode Verlaagde theeprijzen nieuwe letosche courant 4 DONDERDAG 24 MAART 1955 RAAD VAN OEGSTGEEST T>LJ DE AANVANG van de gisteravond gehouden raadsvergadering van -D Oegstgeest, richtte burgemeester Du Boeuff zich in zeer hartelijke bewoordingen tot mr Valentgoed (Prot. Chr.) die na een hem overkomen verkeersongeval vele weken zijn werkzaamheden niet kon verrichten. De toegesprokene, die getroffen was geweest door de vele blijken van mede leven. dankte de burgemeester voor diens woorden. Onder de ingekomen stukken bevond zich een verzoek van de stichting 19401945 om subsidie, dat in handen van B. en W. werd gesteld voor prae-advies. Voorts deelden B. en W. de raad mee, dat in de loop van dit jaar de voetpaden van de volgende straten zullen worden vernieuwd: Duinzichtstraat. Dorpsstraat, Van Griethuysenplein. Rhijngeesterstraatweg vanaf de Van Cuycklaan tot 25 m voorbij de Kamphuizenlaan en de Oranjelaan. meentewet (af van juridische zijde veel ■tof tot spreken. De raad had namelijk genoemde ad hoc-commiasie ingesteld om te gaan wat gedaan kan worden in- dien iemand van gemeentewege door in trekking van pacht gedupeerd zou wor- Wegena een langdurige afwezigheid van wethouder Den Ouden, die van 20 April tot 4 Juli een rela r.aar Amerika zal maken, werd de heer C. Ooaterom (Prot. Chrmet 14 van de 15 «temmen benoemd tot tijdelijk wethouder. Met deze grote mate van vertrouwen, zoals de voorzitter zeide, wenste hij hem zeer hartelijk ge luk. Het voorstel tot wijziging van de bouw en woningverordening gaf stof tot «pre ken. Mr Bergmeljer (K.V.P.) wilde in de verordening geen namen van terreinen noemen. Dit zou consequenties met zich kunnen brengen, zo was zijn oor deel. Daar was mr Valentgoed het niet geheel mee eens. daar z.i. de clauaule „ten algemenen nutte" duidelijk genoeg was. De wethouder van Openbare Wer ken. de heer Den Ouden, zeide hierop, dat de deur slechts een klein kiertje was geopend en gauw weer dicht was gedaan. Daarop ging het voorstel er s.h.s. door. Het voorstel subsidie te geven voor de restauratie van het Groene Kerkje was aanleiding voor de heer Oosterom om het college van B. en W. dank te bren gen voor de wijze van behandeling vair het verzoek van de Herv. /ïemeente. Het maximum aan subsidie wilde spr. echter maar op een rond bedrag bepalen, dicht het vooratel van 'i van de te verwer ken bedragen naderend. Er werd 51.000 gulden van gemaakt, hoewel de heer Van Kerkhoff (K.V.P.) bezwaren maakte tegen een bepaald maximum en de ge6te van meer belang achtte dan het bedrag. Geen licht Aan de orde kwam de verlichting op de Haarlemmertrekvaart. Mr Sllngenberg (V.V.D.) meende, dat deze kwestie bij de behandeling van de begroting thuis hoor de en vroeg zich voorts af of in de toe komst ter plaaUe geen wijziging in het wegennet zou worden aangebracht door Leiden, waardoor de Haariemmartrek« vaart van minder belang zou worden. Ook mr Valentgoed, die één lijn wilde trekken, was van oordeel, dat dit voor atel niet nu maar bij de begroting ter tafel moest komen, een gedachte, die eveneens de heren Van Kerkhoff (KVP) en Van der Voort (K.N.P.) ondersteunden. De heer Van Nieuwkoop (Prot. Chr.) wil de ook de Kwaaklaan tegelijk verlich ten, iets dat B. en W. in hun prae-advies als niet urgent achtten. De heer Van Weizen (Prot. Chr.) wees er op. dat Lei den tot de grens der gemeente genoemde weg ook reeds had verlicht, zodat de vrees van wegomlegging er niet behoefde te zijn. Uiteindelijk werd het voorstel- Van Nieuwkoop zowel Haarlemmertrek vaart als de Kwaaklaan te verlichten verworpen met 5 tegen 10 stemmen, wel* lot ten slotte ook het voorstel van B en W. trof. zodat van verlichting dit jaai nog niets kan komen. Bomen De tongen van de raadsleden kwamen eerst danig los bij het voorstal alle bo men ln het Wilhelminapark om te kap pen. daarmee gevolg gevend aan een verzoek van enige bewoners van dit oud ste Oegstgeester park. De heer Oosterom zou dit ten zeerste betreuren en zeide dat het park daardoor volkomen zou wor den verwoest. De opmerking van de ver zoekers als zouden deze bomen de zon wegnemen, noemde spr. ongemotiveerd, daar hij niet verwachtte het nog te zullen beleven dat de zon uit het noorden zal gaan schijnen. Ook de heer Van Weizen (Prot. Chr) noemde de uitvoering van dit voorstel een vernietiging van het park. terwijl da heer v. d. Hulst (K.V.P.) de gedachte was toegedaan, dat het na geslacht dit deze raad nimmer zou ver- Ook de V.V.D.-leden mevr. Smits en mr Slingenberg waren niet enthousiast Laatstgenoemde wilde slechts de bomen rooien langs de kant van de ril huizen waar gemeentewerken zetelt. De heer Veen (Arb.) liet een ander geluid horen en zou voor zijn woning ook niet graag to'n gevaarte hebben. Het voorstel mr Slingenberg werd ten slotte met kleinst mogelijke meerderheid van «tem aangenomen. De voortvarendheid, waarmede B. W. met een voorstel waren gekomen de toenemende verkeersonveiligheid de Geversstraat op te heffen, had de in stemming van de heer Veen. De heer Van Nieuwkoop achtte een inhaalverbod, zoals werd voorgesteld, op deze 12 m brede weg wel wat overdreven. Een in haalverbod was de enige mogelijkheid de snelheid van het verkeer te beperken, aldus de voorzitter. Het voorstel werd aangenomen. Op de publieke tribune was, ln t< stelling tot gewoonlijk, ditmaal enige be langstelling. hetgeen ongetwijfeld het agendapunt verkoop van grond en verlenen van verdere medewerking de bouw van een bejaardencentrum nabij de Hofdijck betrof. Het was dan ook eer teleurstelling toen de voorzitter de open bare vergadering schorste en de raad in comité ging. Eerst na 50 minuten de vergadering heropend an stelde de voorzitter voor. dit agendapunt a voeren om gelegenheid te hebben alsnog ontbrekende gegevens omtrent deze terle te verzamelen. Uiteraard werd dit voorstel toen aangenomen. Juristenpunt Het laatste agendapunt, behelzende het rapport van de commissie ad hoe waarin voorgesteld werd een commissie U noemen als bedoeld in art. 60 van de ge- Mr Valentgoed (Prot. Chr.) gaf in een uitvoerig juridisch betoog uiting aan zijn grote verbazing. was van oordeel dat hier een groep pachters, die nu toevallig van de ge meente pacht, op ethische gronden wil bijspringen. Op welke gronden wil men al deze incidentele gevallen in het kader de bevoegdheid van de raad brengen, vroeg mr Valentgoed zich af. Hel pachtbeslult is er voor de pachters en het algemeen belang werkte hier volgens «pr. als een boemerang. „U trekt hier het begrip algemeen belang uit zijn voegen," zo zeide mr Valentgoed. die van oordeel was dat een besluit terzake ge doemd was vernietigd te worden. Mr Bergmeljer, de promotor van deze affaire, had vooraf nog eens herhaald, hetgeen hij in voorgaande vergaderingen reeds een en andermaal had opgemerkt. Voorts zeide hij zijn plaats in de com missie, die eventueel zou worden inge steld, te moeten afstaan aan zijn fractie genoot de heer v. d. Hulst, die deskun dige was. Mr Bergmeljer kon zich het formele standpunt van zijn medejurist wel in denken. doch we zaten, zo merkte hij op, met enkelen die gedupeerd werden en we wilden de zaak in een commissie eens nader bekijken. De heer Oosterom, eveneens lid van de commissie, voerde een warm pleidooi voor instelling van een commissie, op grond van art. 60 der gemeentewet, en moest, zo zeide hij, in alle bescheidenheid met zijn fractiege noot mr Valentgoed van mening ver schillen. Tot het ln 't leven roepen van deze commissie werd ten slotte besloten met 0 van de 15 stemmen. De heren Oosterom fProt. Chr.), v. d. Hulst (K.V.P.) en mr Slingenberg (V.V.D.) zullen er in zitting nemen. De verordening voor deze heren werd aangenomen.- In de rondvraag vroeg de heer Ooster om nog enig licht te mogen krijgen in zake de verlichting van de Haarlemmer straat, waarop geantwoord moest wor den, dat nog geen beslissing van G.S. binnen was. De vrager werd echter van verscheidene kanten geadviseerd zelf maar eens naar Den Haag te gaan wan neer hij na 20 April wethouder zou zijn. „Geen gek idee," merkte hij opl Mantels en regenjassen in het centrum van de belangstelling De heer Van Strien heeft van de modeshows van de Eerste Oegstgeester Confectiehandel een traditie weten te maken, die blijkbaar in Oegstgeest goed aanslaat. De zesde reeks shows, die gisteravond in het Witte Huis begon, was tenminste weer als van ouds tot de laatste plaats besproken. LISSE Openbare les van muziekschool Gisteravond werd in het gebouw Re- hoboth de openbare les van de muziek school voor de Bollenstreek gegeven. De directeur van de school, de heer Alb. Helmus, opende de^e avond, waarvoor van de zijde der ouders grote belangstel ling bestond. De heer Helmus wees e dat hij het publiek graag in een betere zaal had ontvangen, maar men moet het nu eenmaal nog een poosje doen met dit gebouw. Dit jaar hoopt hij echter nog in het bezit te komen van een nieuwe wo ning met aangebouwde leslokalen. Dit pand zal verrijzen aan de Zwanendreef. Er was voor deze lesavond geen pro gramma uitgegeven. De directeur kon digde elk nummer aan, waarbij hij de nodige toelichting gaf. De heer Henk de Graaf, blokfluitleraar, kwam voor het eerst voor het voetlicht met zijn leerlin gen. De ouders genoten van de prestatie» van hun kinderen. Verschillende kinde ren traden voor het eerst op. Alle groe pen van de muziekschool hebben meege werkt aan deze openbare lesavond. die zeer geslaagd is. Bejaarde man aangereden en overleden Vanmorgen om half tien werd de be jaarde heer Uljee op de Herenweg door bestelwagen aangereden. Na verbon den te zijn coor dokter Holl. werd hel slachtoffer, dat aan het hoofd zwaarge- i was, naar het A.Z. te Leiden ge bracht, waar het is overleden. Motorclub Bollenstreek De motorclub „Bollenstreek" heeft gis teravond de Jaarvergadering gehouden in De Nachtegaal. De heer Pollé uit Hll- legom had de leiding. De medewerking van de motorclub is gevraagd voor het ringsteken voor bromfietsers op 30 April op het feest van de C.C.N.F. te Hllle- gom. Uit het jaarverslag van de secre taris bleek, dat het ledental tot 125 was gestegen. De heer L. Vissoher jr won de eerste prijs met de ledenwerfactie; hij won 40 leden. Daarvoor werd hem als huldeblijk een wijnkan met inscriptie aangeboden. Bij de rondvraag werd besloten mili tairen vrij te stellen van het betalen van contributie. Bij de bestuursverkiezing werd mej. M. Kraayeveld uit Hillegom tot secretaresse benoemd. De heer C. de Groot van Nieuw Vennep werd als secre taris herkozen. Bescherming Burgerbevolking Er werd gisteravond in zaal Van Dijk een bijeenkomst gehouden om te komen tot de oprichting van een afdeling Lisse van Bescherming Burgerbevolking. De heer Ransdorp had niet veel mensen welkom te heten, maar het ligt toch in de bedoeling door te zetten. Omdat het al zo ver in het seizoen is. zal men met de opleiding van de B.B-blokploeg van de Lisserdijk wel moeten wachten tot het najaar. De heer Van Strten heeft het deze keer heel sterk in de mantels gezocht. Het ge deelte vóór de pauze was daar bijna in zijn geheel aan gewijd. En aan het man- telcostuum. Alles was op beschaafde de nieuwe modelijnen en -tin ten aangepast, er was een keur van de nieuwste stoffen verwerkt en mantels en costuums werden op aangename wijze gecompleteerd door schattige hoedjes, shawls en handschoenen van Messchers Modehuis uit Leiden. Bijzoqcjerf vermel ding verdienen de regenmantels,'die zo chic warer„ dat zij gerust als geklede, ja zelfs als cocktailmantel konden worden Het materiaal? De nieuwste stoffen, zoals nylon cloqué en orlon. Ook poplin. geen gabardine. Het nadeel van de meeste van deze jassen is echter, dat zij slecht of in het geheel niet gesloten kun- worden. Uit Orlon was verder ook ivoorkleurige zomermantel gemaakt, die gewassen kon worden zonder uit het model te raken, bovendien licht In het ras en onaantastbaar voor de vraatzucht van de motten. Bij één van die jassen was ook de A-lljn wat conse- qüenter, dan wij tot nog toe gezien had den. toegepast: een aantal plooien val lend uit de onderzijde van de mouwinzet n samengehouden door een ceintuur- chtig bandje op heuphoogte. Na de pauze kwamen de japonnen, en kele jerseypakjes, deux-pièces van zo- merstofjes en complets. Veel mooie din gen. En ook weer bijna steeds met feil- smaak gecompleteerd door de hoedjes van Messchers Modehuis. Die en kele keer. dat er bij een sportief jurkje een te chic hoedje gedragen werd. dan meegerekend. Soms was het hoedje beslist ook te ouwelijk. Grepen Enkele heel mooie modellen willen wij oemen Daar was het organza hoog- zomertolletje in lichtblauw met de deze keer eens niet flodderige, maar Juist elegante zogenaamde étagerok. Daar n de zeer simpele jurkjes, zowel de grote maat als voor de slanke figuurtjes, die met hun aangeknipte mouwtjes en de eenvoudige draperie op de heup alleen door de volmaakte coupe prachtig kleedden. Er was een een voudig jurkje van glasnylon met een bolero, die aan twee kanten te dragen zodoende het Japonnetje twee ge heel verschillende typeringen gaf. Het e nylon cocktailtoilet met tussenzetseis i lichtblauwe kant was een pakkende •erture tot een interessante bruids stoet. waarbij een échte officier ln uni form de bruidegom speelde. Een droom bruid, de bruidsmeisjes ln ge noemd rose toiletje en de bruidsmoeder eer decent en chic toilet met goudeffecten. In deze met smaak bijeen gebrachte collectie detoneerde het carnavalachtige zomerjurkje in beige en rood. En ook de japonnen met enorme onlogische drape rieën, afhangend van de schouder of als strik op de heup aangebracht, kunnen wij voor de Nederlandse vrouw niet waarderen. Zo'n onlogisch charmant Francaisetje kan dat misschien ces dragen, maar geen nuchtere, meestal ook zwaardere Hollandse. Te klein Het zaaltje van het Witte Huls is eigen lijk te klein om de belangstellende schare te bevatten. Zodoende zit men er steeds als haringen ln een ton. hetgeen wel ge zellig, maar op den duur wat vermoeiend is. Misschen kon een andere rangschik king van de plaatsen daarin wat verbe tering brengen, terwijl dan ook de man nequins wat minder moeit# zouden heb ben met het brengen van de collectie Vermoeiend werkte ook. dat de modellen stuk voor stuk getoond werden, dat men wachtte met het volgend# nummer, totdat het voorgaande de zaal weer had ver laten. Het programma werd zo wat ge rekt. En als de commentator achter de microfoon er eens grapje tussendoor gooide, de mannequins eens aanspoorde met e#n geestig woord, zou dat d# moeidheid ook tegengaan. Die arme nist kon het achter zijn instrument alleen niet redden. En het publiek zou vaker enthousiaster geapplaudisseerd hebben. Wij mogen deze crltiek op de regie hier iét een gerust geweten neerschrijven, omdat de shows van de Eerste Oegst geester Confectiehandel van zódanige kwaliteit zijn. dat de fouten des te hin derlijk worden. En eigenlijk is dat het beste compliment, dat men geven kan Hedenavond #n morgen wordt de show herhaald. C. Th. R. Zang en spel op Endegeest De Leidse gemengde mondaccordeon- verenigirg „Crescendo" gaf gisteravond o.l.v. de heer W. van Strien een geslaagde uitvoering in de recreatiezaal van Ende- geest voor de bewoners van dit huis. Medewerking werd verleend door het duo Beij, een anonieme kunstfluiter en een dito accordeonist. Voor de pauze werden marsen en po pulaire liederen gespeeld, na de pauze trad het duo Beij op. De avond werd besloten met samen zang, waarby de vocale talenten van vele Endegecsters naar voren kwamen. GEBOREN: Sientje W, d v A Heems kerk en S Haasnoot. GETROUWD: P Roeland en L E den OVERLEDEN: M A M van Fraassen, 70 j. HILLEGOM Asatgat mooie uitvoering van de Johannes-Passion Niet-bekende deel der solisten liet geen bijzondere indruk achter Er heerst in dit seizoen een ware hausse in Johannes-Passionuitvoeringen. Betrekkelijk genomen dan. We kunnen ons nog de tijd heugen, dat men blij mocht zijn, dit onvolprezen meesterwerk éénmaal in de drie of vier jaar te horen. En gisteravond in Treslong was het de Chr. oratoriumver eniging „Asaf", die de derde uitvoering van deze Passietijd in Leiden en omgeving verzorgde. We verheugen ons in de traditievorming, die hiermee op gang is gekomen. De Johannes-Passion wordt steeds meer geacht', wat de muzikale waarde aan- in geen enkel opzicht voor die naar Mattheus onder te doen. Terecht: deze muziek is zeer homogeen, als met één ge niale greep tot stand gekomen, nergens stuit men op weliswaar knappe, maar of meer gekunstelde constructie's (zoals die in andere werken van Bach nog wel eens voorkomen), piëtistische tendenzen zijn nagenoeg niet merkbaar. Sommige passages (laatste regel van het koraal „Durch dein Gefangnis) en een enkele aria („Mein teuer Heiland") beho- tot het schóonste, dat de gehele mu ziekliteratuur heeft voortgebracht. Bach stelde ook In deze Passie aan de uitvoerenden hoge eisen. Die betreffen werkelijk niet alleen de zuiverheid en de uitspraak, maar ook. en in niet mindere mate de melodievoering, het rhythme en de ademdistributie. Is aan deze dwingen de voorwaarden door een amateurszang koor tot op zekere hoogte voldaan, dan men het al loven. Welnu: Asaf heeft vaak méér dan verdienstelijk gewerkt. Hierbij doelen we vooral op de waardige rustige, onbelaste vertolking van de ko ralen. Men ontdekte met genoegen, dat dirigent Cor Kool niet van romantische show houdt De turba-koren (uitroepen van de mas sa) kwamen nog niet geheel toe aan de langde scherpe belijning en puntig heid, die zeer vaak een doorlopend stac cato vergt, om verwezenlijkt te kunnen worden. Ook de uitspraak kon nog meer erzorgd geweest zijn in de toonvorming, 'ooral bij de heren, sterker beheerst. Ten anzien van de uitbeelding waren er een aantal goede momenten te beleven, soms zelfs verrassende. Het stemmenmateriaal dit koor is heel goed. de wil, iets ver dienstelijks tot stand te brengen, duidelijk. We hopen een volgende maal op een nóg betere uitvoering. Dat lijkt ons zeker niet onmogelijk. Van de solisten was ons méér dan de helft onbekend. We moeten bekennen, dat dit deel generlei verrassing van aan gename aard heeft opgeleverd. Om bij de tenor Frans Muller te be ginnen: hij bezit een goede stem, die ze ker beloften inhoudt, heeft kennelijk al véél gestudeerd, maar in elk geval nog niet genoeg, om de zware Evangelist-par tij geheel aan te kunnen. Hij intoneerde iets te laag, trok nogal sterk op (zo als dat heet) en trof in de hoogte, bij kleine notenwaarden, herhaaldelijk mis. enor Johan Kramer voldeed in een enkele aria wél; de zang maakte althans George Spijkstra. die de Christus-partij zong. bleek een mooie stem en voldoende besef van het zeer bijzonder# karakter van deze partij te bezitten, maar de toon stond niet geheel vast en de voordracht was te zwaar met sentiment geladen. De bas Berend Diekerhof was in de klein# rollen (Pilatus) wel te waarderen, maar hij faalde in de aria's grotendeels, jam mer genoeg ook in de allermooiste (No. 60). De alt Riek van Veen bezit een mooie stem en een ontwikkelde techniek. In de moeilijke en voor de meeste altzangeres sen ook ondankbare aria „Von den Stricken meiner Sünden" bevredigde zij niet voldoende, ook door een te slappe voordracht, maar in „Es 1st vollbracht" trok zij de aandacht door de doorvoelde weergave. Lize Schoo was als sopraan de beste van het solistenteam. Haar beheer sing en intelligente voordracht in „Ich folge dir gleichfalls" waren opmerkelijk. Het begeleidende apparaat, het Noord- Hollands Philharmonisch Orkest, kon men als zodanig meestal prijzen, ook de solisten in hun obligaat-partijen, maar in de bas-aria „Eilt, ihr angefochtnen See- len" klonk het spel te ruw en soms zelfs slordig. Rich Heidema bespeelde zeer betrouwbaar het electronische orgel. Tenslotte een opmerking, de orde be treffende. Het is ongewenst, aan het ein de van het eerste deel (bij No. 20 nota bene!) te onderbreken en dan een pauze van een half uur te geven. Beter is het, bijvoorbeeld, na No. 40 te pauzeren, maar dan heel kort. Joh. van Wolfswinkel Schaakclub „De Uil" Dezer dagen is een begin gemaakt met de wedstrijden om het persoonlijk kam pioenschap schaken van de bollenstreek. Er zijn dertig deelnemers. Maandag wordt de tweede ronde gespeeld. VOORSCHOTEN Bestaande Zonnehuizen1 nog maar een begin Het bestaan van dTde ziekenhuizen tot verpleging vain chronische zieken is voor Christelijk Nederland nog geen reden tot zelfgenoegzaamheid, aldus de heer Van der Helm gisteravond in het gebouw, sprekend namens de Chr. vereniging „Het Zonnehuis". Naar schatting zijn er in ons land zeker 20.000 patiënten, die langdurig ziek zijn. Met de 220 patiënten die in de Zonnehuizen worden verpleegd, is dus nog maar een begin gemaakt met de verwerkelijking van het ideaal: in elke provincie minstens 1 ziekenhuis, dat is. ingericht voor het verplegen van pa tiënten. die een bijzondere verzorging nodig hebben. Hierna wenden de films „Draagt zorg voor hem" en „Een mens was teveel" vertoond. Er was voor deze filmavond veel belangstelling, zodat mag worden gezegd, dat hij uit propagandistisch oog punt zeker geslaagd is. Evenals vorig jaar wordt ook dit jaar van 11 Juli30 Sept. aan de univer siteit van Wenen een vacantie-eursus ge geven voor buitenlanders gewijd aan de Duitse taal en het onderwerp: „Oosten rijk en Europa". VALKENBURG Eerste vergadering van de Arjos In de consistoriekamer van de Geref. kerk kwam de nieuw-opgerichte Arjos in ledenvergadering bijeen. Na Schrift lezing, gebed en samenzang sprak de voorzitter, de heer C. Barnhoorn, de wens uit. dat men in Valkenburg niet alleen zou beginnen met de Arjos, maar dat men er ook mee zou volhouden. Mej. H. van Leeuwen hield een inlei ding over de vraag: „Hoe en waarom een Arjos?" Spr. zei, dat de jeugd moet worden gevormd tot verantwoordelijke mensen uit liefde tot Christus. Rondom ons zien we de mensverdwazïng van al lerlei politieke stelsels, bijv. communis me en socialisme. Daartussenin staat een jeugd, die over 't algemeen meer drif ten kent dan idealen. Wij hebben dan ook een taak deze jongeren te wijzen op een levenshouding. die zijn grondslag vindt in het Woord van God. Zelfs de communist moeten we tegemoet treden met de diepste zin van het Evangelie, want we hebben een boodschap voor alle Jongeren. Arjos is dan ook één stuk actie. We moeten strijden voor geestelij ke vrijheid en ons uitspreken over aller lei vraagstukken van de dag. Daarom is Arjos ook een studieclub Beginselstudie en het getuigen voor God en Zijn Woord zijn de richtlijnen voor onze Jongeren. Na de pauze bleken 23 jongeren zich op te geven als lid van de afdeling. Na dat P. Langeler nog een kort politiek praatje gehouden had, ging men over tot vaststelling van een definitief bestuur. Het ziet er thans als volgt uit: C. Barn hoorn, voorzitter; P. Langeler, secr.; mej. C. de Mooij, penn.; mej. Gr. v. d. Meij, bibl.; en Th. v. d. Meij, alg. adj. De afgevaardigde van de Anti-Rev. kiesvereniging, de heer P. Noort, sprak nog zijn gelukwensen uit. Gouden C.N.V.-insigne uitgereikt Gisteravond hield de afdeling Valken burg van de Ned. Chr. Landarbeiders- bond een ledenvergadering in zaal D# Vrie9. De voorzitter, de heer Jac. Kor- pershoek, las een gedeelte uit Efeze 5 en ging voor in gebed. In zijn openings woord zei hij, dat een viertal leden tot een andere tak van bedrijf waren over gegaan; daartegenover stond een winst van twee jonge leden. Vervolgens gaf hij een overzicht van de lonen, zoals di# van 1 Maart j.l. af in het land- en tuin bouwbedrijf geldig waren. Vier leden van de afdeling, n.1. M. Binnendijk, P. van Duyn, Jac. Grave- kamp en H. Imthorn zijn reeds 25 jaar lid van de N.C.L.B. Zij werden toegespro ken door de voorzitter, die hun het gou den insigne van de organisatie overhan- digde. Het hoofdbestuurslid de heer Meijer zou op deze avond een inleiding houden over de „Landarbeid#r»wet". Door onbekende oorzaak kwam d# spre ker echter niet opdagen en daarom hield de voorzitter een inleiding over: „Ar- beidsroeplng en arbeidsvreugde*'. Nadat hij eerst gewezen had op de fi guur van ds Talma, die een open oog had voor de sociale nood, waarin de arbei ders in zijn tijd verkeerden, ging hij na, wat de zin van de arbeid eigenlijk is, gezien vanuit Bijbels standpunt. Daarna gaf hij in het kort aan, wat enkele stel sels, zoals het liberalisme en het Marxis me, er van gemaakt hadden. Arbeid is geen koopwaar, maar een opdracht, die we van Godswege ontvangen hebben en waaraan we ons met vreugde mogen en kunnen geven. Wel zal alles op aarde be zoedeld zijn met het kwaad, maar een maal zal het schepsel in volmaaktheid zijn Schepper eren als de nieuwe hemel en de nieuwe aarde gekomen zijn. PICKWICK THEE Per pakje van 100 gram Ceylon Melange 1.28 Engelse Melange 1.15 Pickwick Theezakjes doosje tan 20 stuks f 1.10 10 stuks f 0.57 D.E. THEE Per pakje van 100 gram Rood-Merk1.15 Bruin-Merk1.06 Grijs-Merk .ƒ0.98 GROVE THEE 5 (Oranje Tecco Superieur) Van Melle 'n Vóndst van Van Melle, die Fruittella packets. Lek kere vruchtencaramels, stevig verpakt tot een handig pakje. Gemakkelijk mee te nemen op fietstochten en vacantie-trips. Fruittella's zijn verkwikkend en U krijgt er nooit dorst van. Bovendien kent Van Melle het ge heim van caramela die niet aan handen of tanden plalüten! Iedereen is dan ook dol op Fruittella's! Fruittella packets de lekkerste vrucbtencarameli in de handigste verpakking

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 4