Jlieuuic £riJtsrl)e ÖTouranl Ambtenaren wijzen voorstel definitief af regering ,Nood in vele gezinnen is nu tot ongekende hoogte gestegen Vluchtelingen op Schiphol Technische kooplieden zijn er veel te weinig 't Spookt in Good old England 1Ü! BULTHUIS ZATERDAG 19 MAART 1955 BUREAUX: SbeeiKtrest 37. Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: j 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENT1ËN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang No 10299 Directie: F. D1EMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. ENSERINK CHRISTEL11K-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden eu Omstreken .Stantoastlclj It ghralroro «nun bert In icgEjfaspoet" Service van de N.S. OVERLEG OVER SALARISSEN GEËINDIGD (Van een onzer verslaggevers) |TET OVERLEG over de salarispositie van het overheidspersoneel is nu IA definitief mislukt. Gisteren is over deze kwestie de laatste vergade- ng van het georganiseerd overleg gehouden, en zonder resultaat. Vier an de vijf centrales van overheidspersoneel konden zich met de nieuwe ïgeringsvoorstellen niet verenigen- De enige, die dat wel kont was de Dcialistische. De Kamers zullen nu een beslissing moeten nemen zonder ledewerking van de ambtenaren^ Een vergelijking van de salarissen ambtenaren cn militairen leert, dal xhouding geheel scheef is getrokken. :n schrijver 2e klasse verdiende in 1940 igeveer evenveel als een korporaal. De schrijver verdient thans maximaal per maand ruim 270, de korporaal 323 Vergelijkbaar met de militaire rangen i 1940 waren. Schrijver 2e klasse korporaal Schrijver le kl. (A) sergeant De nieuwste voorstellen van de rege- ng hielden in: Een verhoging van de lonen der werk lieden in de loongroepen 1 en 2 met drie cent. 1 De toekenning aan de werklieden van 1 loongroep 1, indien zij op of na 1 Januari 1955 het maximum hebben bereikt, van een toeslag na een, twee en drie jaar van resp. een, twee en drie cent. Een verhoging van de lonen der werk lieden in loongroep 3 en 4 en van de vaklieden in de loongroepen 4, 5 en 8 met vijf cent I Een overeenkomstige verhoging van de salarissen van de ambtenaren tot en met schrijver met 8 gulden per maand en met 14,50 gulden tot en met commies A, gepaard aan een denlvel- leringsverhoging van de salaristabel len boven de commies A tot ee~ maximum van ruim 3 procent. De: laatste verhoging was gebaseerd op de beperking van de op 1 Maart 1951 ge geven salarisverhoging van 5 procent tot een maximum van f 200 per Jaar. Mede in verband met de Jongste sala risherziening voor de verplegenden werd voorgesteld, déze categorie van verhoging uit te sluiten. Onaanvaardbaar Opnieuw klonk tenslotte het 'aardbaar" van de zijde van de chr., de \k. en de belde neutrale centrales. Enkele tren na het vastlopen der besprekingen iprak dr W. J. J. Dijsselbloem, vertegen woordiger van de r.k. centrale, voor d< Haarlemse afdeling van de r.k. ambte- narerwereniglng. Deze vergadering ►en motie aan, waarin geconstateerd wordt dat bij de regering geen geneigd heid bestaat, een afdoende verbetering jler salarissen tot stand te brengen. Overwogen wordt dat door de weigering van de regering om te komen tot afdoende salarisregeling voor het o heidspersoneel de nood in vele are Darengezinnen is gestegen tot ongekende hoogte en dat hierdoor grote ongerustheid en ontevredenheid bestaat bi) alle heidsdienaren. waardoor niet alleen de belangen van de ambtenaren doch het landsbelang wordt geschaad. Dr Dijsselbloem deelde mede „dat al leen de ACOP (de socialistische centrale) de moed heeft kunnen opbrengen accoord te gaan met de regeringsvoorstellen, zij het ook iets gewijzigd". De ACOP heeft volgens dr Dijsselbloem „schutse willen zijn van de geleide loonpolitiek der rege ring". Dr Dijsselbloem vond het vreemd dat de regering door telkens weer verhoging van haar aanvankelijke voorstel met kele centen de onhoudbaarheid van haar standpunt demonstreert, „tenzij deze rege ring alleen maar uit goedheid en niet uit rechtvaardigheid heeft gehandeld" Voorgeschiedenis De gang van zaken ls ongeveer als volgt geweest. In October 1954 stelde de rege ring voor, de salarissen der middelbare en hogere ambtenaren verder te denivel leren. De salarissen vertoonden nog een achterstand: de 5 pet verhoging van Maart 1951 bleef tot f 200 per maand beperkt, waardoor wél de lagere, niet de hogere ambtenaren de volle 5 pro cent ontvingen. Dat wilde de regering rechttrekken. De centrales gingen accoord, doch wil den hieraan tevens een verdergaande ver betering van de ambtenarensalarissen verbinden. De voorstellen van regering en centrales werden echter over en weer onaanvaardbaar genoemd. Socialistische bladen nemen het nu de confessionele neutrale centrales kwalijk, dat zij teveel gevraagd zouden hebben en zelfs dat zij de E.V.C. overtroefden! De vier centrales de socialistische konden volgens de rode pers niet tot overeenstemming ko- omdat de vier centrales vooral de salarissen der hogere ambtenaren op het oog zouden hebben. Dit wordt door be doelde centrales ten stelligste tegenge sproken. Het ging er juist om, dat t. de lagere lonen en salarissen er geen redelijke basis voor overeenstemming met de regering aanwezig was. Het compromisvoorstel van de niet- socialistische centrales beoogde in de eerste plaats aan het lagere personeel een verantwoord bestaansniveau te bieden en lag aanzienlijk hoger dan de voorstellen van het A.C.O.P. Daar naast (zo deelt het Ambtenarencen- trum ons mede) was men echter van oordeel dat ook de middelbare en hogere ambtenaren in de salarisver betering in evenredige mate zouden moeten delen. Het A.C.O.P. denkt daar anders over. Adj.-commles Commies Hoofdcommies Referendaris Admin6trateur sergeant-maj. adj.-onderoff. le luit/kapitein majoor luit.-kolonel Het onderstaande staatje (maximum salarissen per maand, aan de rang vei bonden), is wel leerzaam. AMBTENAREN: 1940 195! Schrijver (2e klasse) 124.70 270.! Schrijver (le klasse) (A) 157.323.! Adj.-Commies 199.50 402.1 Commies 256.50 5081 Hoofdcommies 342.672.04 Referendaris 427.50 837.40 Administrateur 498.75 975.20 MILITAIREN: Korporaal 121.17 323. Sergeant 156.75 402. Sergeant le klasse 171.— 424. Sergeant-majoor 188.83 466.40 Adj. O.0210.25 524 70 Tweede luitenant 163.92 568.36 Eerste luitenant 313.50 667.1 Kapitein 370.50 768.50 Majoor 420.42 948.70 Luit. Kolonel 456.— 1113.- Kolonel 513.— 1224.30 Generaal Majood 605.67 1505.20 Luit Generaal 684.— 1669.50 De Parijse verdragen PRES. HEUSS WEIGERT TE TEKENEN BONN PARIJS. 18 MAART. President Heuss van West-Duitsland heeft gisteren besloten, met onderteke ning der Parijse verdragen te wachten, tot hij de grondwettelijke aspecten er van heeft bestudeerd. Bladen in Bonn weten te melden, dat de president eerst eens 1 afwachten, wat de Franse Senaat be slist. Intussen zond de oppositie een ver zoekschrift aan het Constitutionele Hof te Karlsruhe, waarin wordt verzocht, het Saaraccoord ongrondwettig te verklaren. De petitie is getekend door 170 parlemen tariërs (1/3 van het totaal). Hierbij dient echter te worden aangetekend, dat 11 der ondertekenaars (West-Berlijners) geen stemrecht hebben. De mogelijkheid be staat dus, dat het Hof de petitie verwerpt, omdat zij niet is ondertekend door het reiste aantal bevoegde leden. Aanvaardt het Hof de petitie, dan kan het nog maanden duren, eer het tot een uitspraak komt. Zoals gemeld, is de procedure in de beide Kamers voltooid: de Bondsraad keurde gisteren in laatste lezing de ver dragen goed. Wat Parijs betreft, daar zijn de kansen der verdragen gestegen. De invloed van de toespraken die Faure en Pinay tot beide Kamers hebben gericht, is duidelijk merkbaar. Nog deze maand zal de Senaat uitspraak doen, naar men hoopt in laat ste lezing. Moskou probeerde vandaag nogmaals, de stemming in Parijs te beïnvloeden. Het zond een tweede nota (eerste: 16 De cember) waarin wordt gedreigd met op zegging van het vriendschapsverdrag van 1944, als de Parijse accoorden worden be krachtigd. Hollandia eert de landmacht De burgerij van Hollandia (Nederlands- Nieuw Guinea) zal het verblijf van de mannen van de Koninklijke landmacht blijvend eren door het oprichten van een 8 meter hoge herinneringszuil in Hollan- dia-haven. Het ontwerp van deze zuil is van de heer J. Oelc, voormalig hoofd van de genie der landmacht Nieuw Guinea en thans hoofd van de residentie waterstaat- dienst in Hollandia. In dit nummer JN VERBAND met de lijdens- weken geeft ons Zondagsblad de schone legende van Veronica, de vrouw die Jezus ontmoette op weg naar Golgotha. Op 24 Maart a.s. is het 50 jaar geleden dat Jules Verne overleed, de fantasierijke Franse schrijver wiens gedurfde reisverhalen nog steeds gelezen worden. Het pas verschenen boek „Zij bouwden voor de Eeuwigheid" is een boeiend verhaal van een lange reis door de oude en de nieuwe Onze Londense correspondent zet de redenen uiteen waarom vele Britten geen prijs stellen op de eer van de lordstitel. Verder nemen in de rubriek „uit de Volkswijk" Sjaan en Sjaar- lie van ons afscheid na ons 33 we ken in svanning te hebben ge houden. Op Blad Zij vinden de dames weer veel van hun gading, o.m. een artikel over de verschillen in koopgewoonten in Amerika en hier. De tentoon stelling „Dessin en Stof' in Am sterdam over het oudste kleding stuk ter wereld, het schort. Mar- garitha spreekt weer een woord van hart tot hart. Zal Churchill spoedig altreden Het Britse blad Daily Express meldde hedenmorgen, dat premier Churchill op het punt staat af te treden. Waarschijnlijk zou Sir Winston in de eerste week van April dé functie van premier overdragen aan de huidige mi nister van buitenlandse zaken. Sir An thony Eden. Het blad zei dit te hebben vernomen in ..welingelichte kringen op Westminster". conservatieve Yorkshire Post schreef gisteren reeds, dat onder de con servatieve leden van het parlement wordt verwacht, dat premier Churchill zal af treden vóór het begrotingsdebat in het parlement (19 April). Het blad zeide te erwachten dat Churchill „binnen de ko mende twee weken" zal aftreden, voor dat hij met vacantie naar Sicilië gaat. Voor hoe lang Hatojama blijft premier van Japan Itsjiro Hatojama, leider van de Japanse democratische partij, is gisteren door een nieuwe Kamer herkozen als premier, kort nadat zijn kabinet formeel was afge treden. De samenstelling van het nieuwe ka- binet-Hatojama verschilt nauwelijks vat het oude. De verkiezing verliep niet geheel vol gens de wensen van Hatojama: zijn can- didaat voor het presidentschap der natio nale vergadering werd afgewezen. De li beraal Masoetani kreeg de post. Het feit dat socialisten en liberalen bij de verkiezing van Hatojama samengingen, is volgens Reuter een aanduiding dat het kablnet-HatoJama vermoedelijk slechts een kortstondig bestaan zal hebben. NIPO-onderzoek Woningnood opheffen 35 vóór Het Nederlandse Instituut voor Pu blieke Opinie (N.I.P.O.) heeft op de vraag wat de regering het eerst zal moeten opknappen, als antwoord gekregen: op- n woningnood 35 pet., lonen verbe- 24 pet., voor ouden van dagen zor- 12 pet., sociale lasten verlagen 10 pet., zorg voor watersnoodgebleden 4 pet., kindertoeslag kleine zelfstandigen 4 pet. Bij vorige gelegenheden was het per centage van hen, die de woningnood als voornaamste probleem zagen hoger dan Zeven Provinciën krijgt nieuwe commandant De kruiser De Zeven Provinciën zal met ingang van 24 Maart onder commando staan van kapitein-ter-zee G. B. Fortuyn, 7 commandant van de zeemachl in Nieuw-Guinea. Deze functie is inmid dels vervuld door kapitein-ter-zee A. C M. de Neeve. Tegen de 18-jarige magazijnbediende v. A. en de 19-jarige kantoorbediende L B. werd te Utrecht resp. ee oorw. en opneming ln het gesticht Val- kenheide en drie jaar jeugdgevangenis geëist wegens een mislukte overval op de 75-Jarige verfhandelaar Wellema uit de Vinkenburgstraat uit Utrecht. De jeug dige daders hadden geld nodig om te kun nen bioscopen en plezier te maken. Turkije naar Bandoeng Turkije heeft de uitnodiging voor het bijwonen van de Afrikaans-Aziaürche conference, die volgende maand in Ban doeng zal worden gehouden, officieel aanvaard. Van de 2.5 genodigde landen •.ebben 22 de uitnodiging geaccepteerd. De Goudkust en Perzië hebben nog niet officieel geantwoord. Autobotsing eist drie doden Gisteren is op de grote weg Brussel Antwerpen een Nederlandse personen auto in botsing gekomen met een Zwit- rse vrachtauto. De drie inzittenden, de 42-jarige Arie Koudstaal uit Rotterdam, de 50-jarige Adriaan Groenedijk uit Schiedam ei Belg J. Christiaans, werden op slag ge- Na lalta nu ook Potsdam Amerika zal binnenkort alle ver slagen van geheime conferenties uit de tweede wereldoorlog publiceren, zo meldt Reuter. Dit betreft de con ferentie van Potsdam (1945), die van Teheran en die van Cairo (beide in 1943). De publicatie zou nog vóór Juni van dit jaar geschieden. Ook de geheime documenten over de betrekkingen tussen China en de V.S. ge durende de oorlog zouden worden vrij gegeven. Engeland heeft reeds officieel laten weten, dat het tegen de publicatie van de documenten betreffende Potsdam ge kant is. Het acht deze ongewenst, zo kort na de conferentie en tijdens het i de deelnemers (Churchill, Tru- Attlee). Stalin is de enige die overleden ls. Op de conferentie van Potsdam werden de plannen voor de bezetting van Duits land opgesteld. Zij werd na de Duitse capitulatie gehouden. Tot de belangrijkste besluiten Potsdam behoorden die betreffende de verdeling van Duitsland in vier bezet tingszones, het toevoegen van bepaalde Duitse gebieden bü Polen, het sluiten •redesverdragen met Finland en andere Oosteuropese landen welke thans onder communistisch bevind staan, alsmede die betreffende het Italiaanse vredesverdrag Ook de processen van Neurenberg wer den voorbereid. KLM brengt U-jarige Amerikaanse naar Dior HAAR DROOM WERD WERKELIJKHEID Vergezeld van haar moeder zal de elf jarige Amerikaanse „mode-ontwerpster' Sara Sue Stringer uit Ironton-Missourl. per Super Constellation van de KLM naar Amsterdam vliegen. Vervolgenj zal zij Parijs gaan om als gast van Christian Dior zijn nieuwste creaties te bewonderen Sara Sue had er altijd van gedroomd modeontwerpster en mannequin te wor den. In haar huiselijke omgeving zag men haar altijd druk bezig met het schetsen van modeontwerpen. Toen de kleine Sue op een dag meedeed aan een televisie- prijsvraag, won zij de eerste prijs. Haar liefste dromen worden nu werkelijkheid, want zij zal speciale shows van Dio: mogen bezoeken, een ontmoeting hebben, met mannequins, de ateliers bezichtigen en een geschenk uit handen van Dior ont vangen. De elf-jarige droomkoningin zal boven dien een weekend de gast zijn van de KLM in Nederland. De wederwaardigheden van kleine Su< zullen over het gehele televisienet vai de „Columbia Broadcasting System" aai millioen Amerikaanse kijkers ei luisteraars worden getoond, die dan kun- i hoe Sue's droom werkelijkheid Moeilijk te geloven, dat het Maandag werkelijk lente zal zijn Kom, kom! Is juist dit prentje niet boordevol verwachtingen? Ziet U dat grijs van aarde en hemel, waardoor zó de zon kan prikken en uit heel deze grauwe wade zilveren glinsteringen kan slaan En wat zegt U van die eenzame bank Hij ziet er nu nog weinig uitnodigend uit, maar over drie, vier weken misschien, zullen de mensen er zich voor verdringen. Tenslotte is er de boom, de takken verwachtend gestrekt naar de hemel. De sneeuw moge vandaag hinderlijk heersen, de dagen van de winter zijn geteld. Nog één dag en het is geleden Chei luchlmachlstai moei rust nemen De chef van de luchtmachtstaf, de lt. generaal A. Baretta. die tijdens een oriën tatiereis door Amerika tot twee keer toe een lichte hartaanval kreeg, zou zich vandaag inschepen voor de terugreis naar Nederland. Mevrouw Baretta is enige dagen geleden naar New York vertrokken om haar echtgenoot te vergezellen. Men houdt er bij de Koninklijke luchtmacht rekening mee. dat de generaal voorlopig enige tijd rust zal moeten nemen. Zijn plaats zal tijdelijk worden ingenomen door generaal-majoor-vlieger H. Schaaper. Ook CNV bij overleg KLM De directie van de KLM heeft thans besloten, behalve de bij het N.V-V. aan gesloten Federatie van verenigingen van •liegend personeel, thans ook de R.K bond van vervoerspcrsonéel en de Unie burgerluchtvaartopersoneel van de Chr. Bedrijfsgroepencentrale te betrek ken bij het overleg over lonen en ar beidsvoorwaarden. Gisteren werd de 79-jarige heer R.A.. toen hij door de hevige sneeuwval %-erblind. in de Roetersstraat te Amster dam van het trottoir de ri)weg op stapte door een passerende vrachtauto over reden. Hij was vrijwel onmiddellijk dood. Jaarbeurs groeit nog steeds Vannacht om half drie arriveerden negentien uitgewezenen uit commu nistisch China met een chartervlieg tuig van de KLM op Schiphol, van waar zij zich vandaag zouden ver spreiden naar Duitsland, Zweden, Noorwegen en Engeland. Het ziln voornamelijk Wit-Russen, die in 1917 uit Rusland gevlucht zijn en nu ln rood China niet meer geduld worden. De vluchtelingen-diensten van de We reldraad van Kerken en de Joodse emigrantenhulp waren bij de aan komst vertegenwoordigd. Van de 48 vluchtelingen die oorspronkelijk in het vliegtuig reisden, gingen er 29 al in Istanboel en Milaan van boord. Een vrouw met twee kinderen van zes maanden en VA jaar (men ziet ze op de foto) vertelde vannacht, dat haar man gedwongen was. naar Rus land te „repatriëren" omdat hij wer keloos was. Een jaar lang heeft zij al niets meer van hem gehoord. Op de foto ziet men ook de grootouders van deze kinderen. Ze gaan door naar Zweden. Vreemdelingen mogen in rood China de laatste drie jaar niet meer werken, vertelde een negentien jarige meubelmaker. Hem. evenals zijn medereizigers, was bij zijn ver trek uit China alles afgenomen. De voedselpositie is slecht in China, ver telden de vluchtelingen. Men krijgt er bijv. 150 oram suiker per persoon per maand. Overigens waren de mensen weinio spraakzaam. Verzwijg onze namen tochl" D. J. von Balluseck terug naar Nederland De heer D. J. von Balluseck, laatstelijk permanent vertegenwoordiger van Neder land bij de Verenigde Naties, is vandaag met de Westerdam naar Nederland ver trokken. Inzamelingsacties 1940-1945 De stichting 19401945 heeft medege deeld dat de 5 Mei-sluitzegelactie, de ver koop van een groot aantal herdenkings tegels en de verkoop van een boekwerk, alles van de Nat. federatieve raad v: oormalig verzet, op geen enkele wij: verband houden met de Inzameling 1955 de stichting. (Van een onzer verslaggevers) W(j hebben uitermate weinig techni sche kooplieden. Prof. G. A. P. Weyer uitte gisteren deze klacht voor de pers mensen die (naar traditie) steeds voor het aanvangen van de Utrechtse Jaar beurs worden ontvangen. Wij hebben vertegenwoordigers nodig, die met goede vakkennis 'het buiten land bezoeken om onze producten aan de man te brengen. De speciale oplei ding óp kasteel Nijenrode levert van 1948 af jaarlijks honderd jongemannen, doch dat is niet genoeg. In de industrie hoort men meermalen de klacht dat de categorie technische kooplieden zo dun gezaaid is. Dat dreigt voor enkele tak ken van bedrijf een hinderlijk knelpunt te worden. Prof. Weyer, die voorzitter is van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel, deelde mede dat deze maat schappij plannen maakt om in dit manco te voorzien. Ook op school Hij achtte het ook wenselijk, het on derwijs in nauwer contact met de jaar beurs te brengen. De beurs ls de best denkbare cursus ln. economie, en er valt voor te pleiten, de jaarbeurs ook inder- „Good old England" t* alfüd beroemd geweest om zijn spookverhalen. Zelfs de gruwel-auteur Edgar Allen Poe is door de Britse kastelen ge- In de scheen geen plaats meer „stories", scheen... Voor wie Engeland lie ver zi et in de sfeer van Dickens en niet in de schaduw van de H-bom. hebben wij prettig In Canterbury speurt een oude heer. Plaats van handeling: een oud huis, grenzend aan een vervallen molen op ae eenzame St. Martins- James Leitch, zijn vrouw Mildred en hun vier kinderen zuchtten van geluk, toen :y dut huis betrokken Eindelnk een eigen hul». Maar zo gelukkig zijn zij nu allang Deuren, die zorgvuldig uiaren gesloten, pingen open en meubels werden verschoven zonder dat iemand ze aanraakte. De kinderen klagen dat Iemand hen door elkaar schudt, net wanneer zij willen gaan slapen. James, die er genoeg van kreeg, schoof op een En de wereld draait slechst kinderspel, sinds een vriend van hen een oude man een oan de ka mers op de bovenverdie ping heeft zien binnen gaan. En er is helemaal geen oude man in hul». In Holywell, b(j Cam bridge, zoeken parapsy chologen naar een spook van gans andere aard, dat men met naam en toe naam kent: Juliet Tews- ley, „de Witte Dame van Holywell", die al sinds het jaar 1098 of daarom trent precies op de 171e Maart komt spoken in de Ferryboat Inn. zoals de naam aanduidt een cafe Al sinds mensenheugem middag een heel zware stoel tegen een deur, en wel zo dat de deurknop niet meer naar beneden kon. Mildred kwam net op tijd om te zten hoe de deur openging en hoe de zware stoel door de ka mer gleed. Dat alle» vindt de familie Leitch evenwel café. i dat i i het ook in die roerige dagen van duizend-en- zoveel, waarin Juliet schijnt te zijn vermoord op de 17de Maart.... in die herberg.... De Britse parapsycho logen wrijven zich in de handen: de geest van Dickens it niet.... dood. daad als zodanig meer te gaan exploi teren. Ons onderwijs moet er op ge richt zijn, eerbied bij te brengen vooi de arbeid, voor het eigen werk en da van anderen, voor kwaliteit, vernuftige toepassingen en practisohe fabricage methoden. Mr M. H. A. R. Schuit .directeur var de Jaarbeurs, deelde nog mede dat aar deze voorjaarsbeurs 3123 firma's deel nemen .tegen 1629 in 1946. De buiten landse inzendingen bedragen nu 1500 tegen 681 in 1946. DeJaarbeurs zelf is meegegroeid, want de oppervlakte wa: ln 1946 22.237 vierkante meter er thans 52.000. Onderzoek naar kartel kantoorboekhandel Naar aanleiding van een klacht van een groot warenhuis tegen de kartel organisatie van leveranciers en winke liers in de kantoorboekhandel-branche, heeft de Commissie bedrijfsregelingen onder leiding van prof. F. de Vries gis teren de betrokkenen gehoord. Ails opposanten tegen het Erki-kartel (Erkenning-Instituut kantoorboekhan del) traden vijftien organisaties op. waaronder die van schoolleveranciers, papierwarengrossiers. grootwarenhuizen, winkels in huishoudelijke artikelen, kan toorboekhandelaren, vulpenfabrikanten, inkoopcombinaties en verbruikscoöpe raties. Bij de commissie bleken bezwa ren te bestaan tegen het verbod var levering aan de warenhuizen, tegen d» wijze waarop de bedrijfsrechtspraak is geregeld, tegen de discriminerende dls- pensatiebepalingen betreffende de direc te levering en tegen het exclusief han delsverkeer- tussen „erkende" leveran ciers cn winkels. Aldus deel/t de Ver eniging van Groothandelaren in sohool- behoeften ons mede SüufS 1769 vftWALTTEITS KOFFIE EN THEE-LEIDEN y Nederlands bloed aan internat. Rode Kruis Het Nederlandse Rode Kruis heeft gis teren aan de liga van Rode Kruisvereni gingen ln Genève «000 flessen bloedplasma. afkomstig van 10.000 Nederlandse bloed donors, aangeboden. VERHUIZINGEN Kort- Galge- water 9 JAN VAN DUUREN Maandag lente KOU DUURT VOORT Het mop dan Maandag a.t. officieel lente worden. De Bilt voorspelde van daag niet anders dan aanhouden van het koude weer. waarbij de kant op buien groot blijft. Buitengewoon koude lucht stroomt van de Noordpool naar Wett-Europa In Eindhoven vroor het vannacht 5 graden, in Berlijn 16 graden. Een sto ring bracht vanmorgen hier en daar zelfs een decimeter sneeuw HET WEER IN EUROPA Half bew. sneeuwbui Half bew. 'i: f! 18 I? Onbew. Sneeuw H. bew. Het wintert voort Het K.N.M.I. te De Bilt verwacht tot 'morgenavond Veel bewolking met sneeuw- of hagelbuien, maar ook en kele opklaringen. Aanvanke lijk matige, tijdelijk krach tige wind tussen Noord en West, later overwegend ma tige veranderlijke wind. Vannacht over het algemeen lichte vorst, morgen overdag temperaturen even boven het vriespunt. (Opgegeven hedenmorgen 10 uur). (Advertentie). ZWITSERSE VITRAGE

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1