pk M/)- soep slechts ct. SHELL UH MOTOROLIE De Nieuwe Leidsche, een gezellige krant %a? am Daar werd geld verloren! NIEUWE LtlDSCHE COURANT WOENSDAG 9 MAART IJ55 SASSENHEIM Dirigent Van Bruggen ook voor Crescendo de nieuwe man Veteranen en jeugd lieden de toekomst moedig tegemoet Binnen het etmaal konden we dezelfde dirigent als nieuwe aanvoerder van twee harmonie-orkesten welkom heten. Gisteravond in Alphen heette h\j eenvoudig Peet van Bruggenthans, in Sassenheim, heel deftig: de wel edele heer P. van Bruggen. De eerste betiteling schijnt ons voor een echte musicus als hij, juister. We spreken toch immers ook nimmer van „de wel edele heer L. van Beethoven? Enfin, het oude „Crescendo" is goed met hem af. Zonder tegenspraak te ver- wachten, karakteriseren we Van Bruggen als een alleszins waardige opvolger van de. .tot in zijn grijze dagen" energieke leider Smolders, wiens militaire gestalte men, naast mevrouw, op het „frontbalcon" ontwaarde („natuurlijk", zou men zeggen). Het moet hem een intense vreugde ge geven hebben, „zijn" corps in veilige handen te weten Het publiek, dat wat talrijker dan ge woonlijk opgekomen was. droeg de diri gent al na de eerste maten ..voelbaar" een goed hart toe. doch hield zich (terecht In een kerk!) «til. Echter na het voorlaatste brak de ban en klaterde voor het eerst applaus op. dat (nu het hek toch van de dam was) na de finale werd hernieuwd. Crescendo's optreden in de fraaie goud- gegalonneerde. blauwe tunieken en witte broeken geschiedde met waardigheid, in voortreffelijke orde. Het ln uiterlijk en timbre prachtig glanzende instrumen tarium was een weelde voor oog en oor beide Een aantal Jonge krachten kwam de gelederen versterken. Met alle grote waardering die men daarvoor gaarne op brengt, dient toch niet verheeld, dat. al- I thans enkelen van hen nog een aarzelend. I klankelement vormden, met name bij de zo belangrijke klarinetten. Het moet nog maar eens gezegd, dat een klarinet een zó moeilijk instrument is. dat het welhaast een muziekschoolop leiding vergt. In elk geval moet de be- 1 speler heel wat meer tijd aan de studit besteden dan zijn metaalblazende confra- tens, wil hij hetzelfde resultaat bereiken. Mogen dirigent en spelers hierin in de toekomst slagen! Van Bruggen is alvast met zijn uitstekend spelende bassen' del, stevig als een rots in de golven, ge luk te wensen. Maar de veteranen, ook andere groepen toonden zich paraat. Het programma, grotendeels eenvoudig gehouden, bracht, als enig juweel, de triomfmars uit „Aida", voorzichtig als een langzame parademars (65 70), maar ver dienstelijk. bondig voorgedragen. P. van Leeuwen gevoelde zich er eenmaal wèl bij. „Boven de sterren" (Fr. alt) in Wag neriaans idioom te parafraseren. De Hon gaarse blijspelouverture van Kelev Bela nag altijd gehoord worden, ook in Crescendo's goed voorbereide vertolking. De aardige .Aquarelles" van Delhaye mtsten persoonlijkheid. Zo bleek de „Ron- O EGSTGEEST Winkelweek van 3 tot 7 Mei De contactcommissie uit de twee mid denstandsverenigingen heeft in Het Witte Huis onder leiding van de heer J. L. Nouwen6 een vergadering gehouden. Hij deelde mede, dat aan de Oranjevereni ging de toezegging gedaan is, dat de mid denstandsverenigingen een bijdrage zul len leveren tot de festiviteiten op 5 Mei. Op voorstel van het bestuur besloot men een winkelweek met étalagewedstrijd te organiseren. Een jury zal de étalages be oordelen, terwijl het publiek de uitslag van de beoordeling mag trachten te ra den. Verder besprak men enkele plannen met betrekking tot straat- en gevelver siering en een kinderoptocht. Na de uit voerige discu66ie besloot de heer Nou- wens met de wens, dat alle middenstan ders ditmaal spontaan hun medewerking zullen verlenen, zodat het tijdrovende af leggen van bezoeken achterwege kan blijven. De winkelweek zal van 3 tot 7 Mei gehouden worden. de enfantine" een merkwaardige kruising van Mozart en Humperdinck (resp. „Turk se mars" en één der koren uit „Hans er Grietje"). Maar we hebben ons mei Del haye toch niet verveeld. Dan had d« „Éona Fortuna"-ouverture (een vrij zwart opgave toch) minder te betekenen. Voor het slot trad de jonge garde, onder andere gewapend met veel kostbare kit netten, aan. Eerst speelden de aankomen de muzikanten de melodie van Psalm 89 (en hoe!), waarna de aanwezigen het zevende couplet staande meezongen. Joh. van Wolfswinkel L1SSE Ouderavond Chr. school Er bestond veel belangstelling voor de ouderavond, die gisteren in de Chr. school aan de Schoolstraat werd gehou den. Nadat er gretig gebruik was ge maakt om met het onderwijzend perso neel over de vorderingen van de kinde ren te spreken, werd in de school een samenkomst gehouden, waarin het hoofd de school, de heer H. Kattenberg, referaat hield over het onderwerp: „Zitten blijven". De heer Kattenberg noemde dit een aangelegenheid, waarmee kind, ouders onderwijzend personeel hebben te maken. Hij gaf enkele cijfers uit een ge schrift van dr Luning Prak. waarin deze tot de slotsom komt, dat niet minder dan 40 procent van de kinderen, die in de eerste klas beginnen, een leerjaar achter kijven. Twintig procent haalt de eind- -reep zelfs niet. Spreker maande de ouders, het deze achterblijvers niet las tig te maken uit egoïstische of eerzuch tige overwegingen. Tegen de leerlingen, die niet willen, moeten ouders en onder wijzend personeel evenwel gezamenlijk optreden. t was een leerzaam en bevattelijk betoog, waarnaar met grote belangstel ling werd geluisterd. Verscheidene per il namen aan de gedachtewisseling deel. RUNSBURG Rijnsbui gse Boys besiaat binnenkort 25 jaar Onder grote belangstelling vergaderde de voetbalvereniging Rijnsburgse Boys in de cantine van Flora. De plaatsvervan gend voorzitter, de heer W. van Eg- mond, gaf een uitvoerige toelichting op oorzaken van het aftreden van de voorzitter, de heer Jac. van der Vijver, die vijftien Jaren het voorzitterschap be kleedde. Hij zegde de heer Van der Vijver, die door werkzaamheden ver hinderd was, hartelijk dank voor de vele werkzaamheden, die hij in die tijd had icht. Tot nieuwe voorzitter werd ge in de heer Alb. Paauw. Deze zeide dat hij de moeilijke terreinomstandig heden zo goed mogelijk het hoofd zou bieden, waarbij hij de geste van het be stuur van het Katwijkse Quick Boys, dat •lopig tot Mei een terrein beschik baar stelde, een daad van grote spor tiviteit noemde. Tot bestuurslid werd gekozen de heer H. van der Horst en tot lid van de elftalcommissie de heer P- Noort. Het bestuur deelde mede dat het club huis op het terrein aan de Kanaalstraat aan de gemeente werd verkocht voor f 4000, waarvoor het gemeentebestuur dank werd gebracht, aangezien het ge bouwtje zal moeten verdwijnen en dus weinig waarde meer heeft. Binnenkort zullen er contactavonden worden geor ganiseerd, indien daarvoor belangstelling bestaat. De heer Sloos, trainer, verzocht per brief meer aandacht voor de training, wat het bestuur onderschreef. Ook kwam de discipline ter sprake. Men be sloot dat een speler het recht tot spelen verliest indien hij vijf minuten v< begin van de wedstrijd niet aanw Ook zullen de bussen op tijd vertrekken. De nieuwe voorzitter legde er nog eens de nadruk op dat discipline en enthousias me van het allergrootste belang zijn. Voorts zal de mogelijkheid tot het laten verschijnen van een clubblad onder ogen I worden gezien, evenals het instellen I een strafcommissie. Nog deze maand bestaat de vereniging van dit feit hopen we binnenkort nadere mededelingen te doen. Bidstond Ds Monster van Katwijk aan Zee gaat Vrijdagavond 8 uur in Vliethof voor in een bidstond voor het gewas VALKENBURG Bidstond Vanavond om half acht wordt in de Hervormde kerk een bidstond voor het gewas gehouden, waarin ds Lekkerker- ker zal voorgaan. Stagnatie huizenbouw iterweer is er de oorzaak van. dat er nog geen begin is gemaakt met bouw van de zestien woningen aan de Juliar.3laan. Het aanvoeren van ma teriaal werd door de sneeuwval tegen gehouden. In Februari werd bij de rijkspostspaar bank ingelegd 12.084 en terugbetaald 8.623. Vier nieuwe spaarders waren er. Keukenhot werkt mee Nederlandse iuipen in Stuttgart Niet minder dan 100.000 Nederlandse tulpen zullen van 11 tot en met 13 Maart de grote zalen van de „Crossroads Ser vice Club" te Stuttgart opvrolijken, neer de Keukenhof daar king met de autoriteiten van de Ameri kaanse strijdkrachten in Duitsland eer „tulipfestival" houdt. Het „tulipfestival" wordt op Vrijdagavond 11 Maart geopend door mevrouw Hod'is, de echtgenote de bevelhebber van het zevende Am-eri- eze maana Desiaai. ae vereniging ae Deveineooer van nei zevenue zvuien- Over de plannen ter herdenking kaanse leger. Verscheidene Amerikaanse en Duitse autoriteiten zullen de ope ningsplechtigheid bijwonen. Tijdens het festival zal optreden de voltallige Schermer-dansgroep. Voorts zal een Nederlandse textiel exportcom binatie de nieuwste Nederlandse voor jaarsmodellen tonen. Er worden op alle avonden tombola's gehouden, waarvoor Nederlandse geschenken- beschikbaar zijn gesteld. De Algemene Nederlandse vereniging voor vreemdelingenverkeer en de ver enigingen voor vreemdelingenverkeer uit Den Haag en Amsterdam zullen op het festival met een stand vertegenwoordigd zijn. E: zal propagandamateriaal in de Duitse en Engelse taal worden uitgereikt. Tenslotte wordt gemeld, dat radio-uit- zer.-dingcn van American Forces Network Germanv aan Nederland zullen zijn Mil. voertuigen krijgen nu betere achterverlichting De ANWB heeft naar aanleiding van binnengekomen klachten betreffende het veelal ontbreken van achterlichten bij militaire voertuigen, zich tot de generale staf gewend. Deze heeft medegedeeld alles in het werk te stellen om de verlichting van militaire voertuigen aan te passen aan de wettelijke voorschriften. De Wereldbank richt een dochieimij op Op de inter-Amerikaanse investe ringsconferentie (vorige week te New Orleans gehouden) is aangekondigd, dat binnen enkele maanden de oprichting zal worden voorgesteld van een dochteron derneming der Wereldbank, die tot taak zal hebben de investeringen van parti culier kapitaal in Latijns-Amerika en el ders te bevorderen. De onderneming zal een kapitaal hebben van 100 millioen Moeoezyooz u.'zelf OP SCHOOL GEMAAKT. VOOKUOOKEEN MAKEN OMA? f JONGEN U/AT M OO//NU MAG JU ZEGGEN A WATJE STEAKS W/LTETEN/ HE WAA/ZOM l/PAAG JE NOU NET DAT)4 WATN/ET rrw//K MEEP KAN. Zeg er altijd oven hij, dat het VENCO moet zijn I (DC)(DG «ÜZOUTE DROP)] (DO (DO (DG Vandaag kou gevat vanavond direct ABDIJSIROOP om de verkoudheidskiemen te bestrijden. Zó komt Uw gezin zonder ernstige klachten door het gure seizoen heen. ABDIJSIROOP zuivert zeer snel de luchtwegen van slijm en de zich daarin vastzettende ziektekiemen. Als U verstandig bent, haalt U vandaag t i fles i Personeel gevraagd Amerikaans gezin zoekt een 2e dagmeisje. Van 8.30 19 30 uur Tot 1 October. Salaris 25.— per week. Aanmelden: Stanbury. Wil lem de Zwijgerlaan 28, Oegst- geest. Gevr. net meisje, zelfst. kunnende werken. Voor dag en nacht of voor de dag Mevr. Vreeken. Rilnsburger- weg 121. Meisjes gevraagd voor 4 dagen per week. Wasserij Rhtjnstroom. Hoge Rijndijk 186. Leiden. Gevraagd magazijn leerling leeftijd circa 15 jaar. goede leerschool voor materialen- kennis. Motorenfabr. G. den Heeten en Co., Utrechtse Veer 18. Leiden. Gevraagd een verpleeghulp in 't Sonnehuys, Zijlsingel 73 Personeel aangeb. Serieuze Jonge vrouw wil avonden productief maken. Onversch. welk werk. Zeer goede ref. Br. onder no. 4948 bureau van dit blad. Geroutineerde typiste werk aan huls. Ervaring in Frans en Engela. Br. onder oo. 4946 bur. van dit blad. Te koop gevraagd Bromfiets, of bromfiets motor. Brieven met prijs ond. no. 4944 bur. van dit blad. Gevr. 2e hands drlewieiig fietsje. In goede staat. Br. met prijsopg. onder no. 4947 bureau van dit blad. W|j kopen antieke meu belen, goud, zilver, kristal, koper, theestoven, kristallen kronen, pendulestellen, beel den. Perz. kleden, enz. Ook huisk. meubelen, enz. Brem- mer, Morsstraat 41, Telefoon 26918. Goegerritsteeg 1, Tele foon 22791. Gevr. alle alerteeltverg. ook periodiek en groenten- teeltverg. punt 4. Aangeb. 100 R.R. Slerteeltverg. A. Jan/Dec. C.V. N. Bakker, Hz. Roelofarendsveen, K 1716—487. Te koop aangeb. 9 Een prima eiken heren bureau. Br. onder no. 4943 bureau van dit blad. Aangeboden 65-50-25 Are tulnbouwteeltverg. punt 4. C.V. N. Bakker Hzn.. Roe lofarendsveen. Tel. 487 K 1713 Aangeb. wegens verhui zing een eiken hulsorgel, 11 registers. J. G. Schoneveld, Rijnmond 31. Katwijk aan Zee. Tel. K 17183154. Diversen Wegens vertrek aangebo den Philips radio, 3 banden, met drukknop afstemming 65 Hawaii guitaar 15. Zeegersteeg 4 (bij de Kaiser- atraat). Hel staat haar schattig i Ala die lieve peuter later zieke mensen wil verplegen, vindt Mamma dat prachtig. Zij zal •r voor zorgen, dat haar mela|e dan tegen die zware taak ia opgewassen. Dageliika een bordje VLUGkokend Kindermeel van Nutricia maakt baby tot een gezonde en krachtige longedame. En de kooktijd van dat heerli|ke papje ia maar 2 minuten I •Corrosie is metaalaantasting door een water- en zuurmengsel, dat ontstaat tijdens het verbran dingsproces. Uit elke liter benzi- SHELL X-100" Motor olie 10W/so is een nieuwe multigrade motorolie, die zich 't beste aanpast aan elke temperatuur - in en buiten Uw motor! w nedieU verbruikt, ontstaat 'nheleliterwater.Bescherm Uw motor daartegen met „SHELLX-100" Motorolie! Verpleegstertje in de dop Of Uw wagen nu rustig op een parkeerplaats stond (of in Uw garage), vergeet nooit, dat corrosie* ongestoord met z'n vernielend werk voort ging! Dit sloperswerk kost U guldens. Voorkom dit en neem „SHELL X-100" Motorolie, want dan is Uw motor dag en nacht, of hij stilstaat of draait, volkomen beschermd tegen corrosie. No| een voordeel In elk pakje zitten •nkele waardepunten voor een fraaie kinderlepel, -vork of schuiver. Reeds na 15, hoogstens 30 pakjes kunt U deze GRATIS verkrllgen. WACHT EVEN/ DA AP. WEET BEDANKT OMA DA'SNOG EENS LEKKEPE Kindermeel met de afbeelding „Moeder en Kind" ct per pak

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 6