JUetuue geihsctfe Gfourant Koude oorlog in nieuwe f ase van dreigementen •New Yorks gangster levert slag tegen 200 agenten West-Duitsland wil een plaats in N.A.V.O.-command Wist U mg MAANDAG 21 FEBRUARI 1955 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0,50 per week. ADVERTENTIÊN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang No 10276 Directie: F. D1EMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chei-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StaatfBctird ahrbltvra mqn btri ln frgfjeaspotl" Sport en wedstrijden NU BRITTEN DE H-BOM GAAN MAKEN Cabot Lodge: wantrouwen grootste barrière voor ontwapening MACHTIGE NATIES dreigen elkaar met het bezit van de atoombom en tegelijkertijd verklaren zij ontwapening te willen. De Ameri kaanse afgevaardigde bij de V.N., Cabot Lodge, heeft er op gewezen, dat het grootste struikelblok bij de ontwapening nog steeds gevormd wordt door het wantrouwen van de vrije wereld, ten aanzien van het communistische imperialisme. Zoals men weet, komen te Londen ce ver tegenwoordigers van Amerika, Rusland, Engeland, Frankrijk en Canada bijeen om het ontwapeningsprobleem opnieuw onder de loupe te nemen. Het betreft hier een bijeenkomst van de ontwapeningscommissie der Ver. Naties te Londen. Worden hier vorderingen gemaakt, dan zou een wereldconferentie over ontwapening kunnen volgen, zoals de Russen hebben voorgesteld. Moskou heeft de Westelijke mogend- heden gewaarschuwd, dat het ontbreken van een internationale overeenkomst over het verbod van atoomwapens een ernstige belemmering vormt voor volledige inter nationale samenwerking bij het vreed zaam gebruik van atoomenergie. Veel goeds voorspelt zulks niet De waarschuwing was vervat in een hoofdartikel van de Russische Prawda. Gedoeld werd op de ontwapeningscom missie van de Ver. Naties, die a.s. Vrijdag in Londen haar zittingen aanvangt, als mede op de internationale conferentie over het vreedzaam gebruik van kern energie, die In Augustus zal worden ge houden. Het Britse „Witboek" moet hei ontgelden. De Engelse regering wordt ver weten, dat het door de productie van H- bommen de bewapeningswedloop weer opvoert. Men betoogt van Russische zijde, dat leidende Engelse figuren onder valse voorwendsels de Britse eilanden ln een basis voor de Amerikaanse imperialisten zullen veranderen, die op oorlog aan- Op doorreis naar Bangkok Eden spreekt met Mohammed Ali Eden Is te Cairo aangekomen voor de besprekingen met Egyptisce leiders, vooi- dat hij doorreist naar Bangkok voor de conferentie van de Zoavo. Eden heeft een langdurig onderhoud ge had met premier Nasser van Egypte. Volgens een verklaring van de Britse am bassade Is gesproken over de internatio nale toestand en het bevorderen van de vrede. Zij stelden ook met voldoening de vorderingen vast, die gemaakt zijn in de Brits-Egyptische betrekkingen sinds dt ondertekening van de overeenkomst (ovei de Suez-kanaalzone) in October 1954," ai- dus de verklaring. .Eden vertrekt vandaag naar Karatsj» voor besprekingen met de premier van Pakistan, Mohammed Ali. Van regeringszijde te Karatsji is mee gedeeld, dat president Bayer van Turkije en premier Mohammed Ali van Pakistan plannen gereed hebben voor een se: verdedigingsverdragen, teneinde acht la den van het Midden-Oosten te verbinden in een collectief beveillgingsstelsel. Pakistan zou eenzelfde soort verbond met Perzië, waarmee het gemeenschappe lijke grenzen heeft, willen aangaan als hei voorgestelde Turks-Iraakse verdrag. Op deze wijze zou Perzië Ingeschakeld worden in de „Westerse" verdedigingsgordel. De Prawda wijst op de ernstige slag, die de Westelijke landen aan de zaak der ln- rnationale samenwerking op het gebied n vreedzaam gebruik der kernenergie toebrengen, door zich te keren tegen de deelneming van Rood China aan de con ferentie van Genève. De Russen beweren, dat het Westen de vrede in gevaar brengt door de Parijse accoorden inzake de Duit se herbewapening, de toenemende voor- raadvormlng van conventionele wapen* en de productie van waterstofbommen. Men gaat tekeer tegen Amerika, aange zien Amerikaanse monopolies splijtbare materialen proberen te vinden in onont wikkelde gebieden, waardoor zij de macht in handen willen krijgen. Voorts heeft de communistische physl- cus, dr Chien San-Chiang, in een lezing voor radio-Peking verklaard, „als de Amerikaanse imperialisten een atoom oorlog beginnen, dan zullen de Ver Staten met hun geconcentreerde bevolking en hun industrie aan het kortste eind trek ken". Wij zullen, aldus deze Chinese ex pert, tegenaanvallen doen op grote schaal cn ook hebben wij een betrouwbare ver dediging er tegen. Het is onder deze, niet bepaald bemoedigende, psychologische omstandigheden, dat het ontwapenings- vraagstuk weer wordt aangesneden. Vreemde Wereld Soldaat Herman \V. Ropala liep rus- tig zvn wacht te kloppen bij de jacht haven te Rochefort (Frankrijk), toen ineens een geweldige witte stier op hem afkwam. Nu had Rogala wel eens gehoora. dat de stierenvechters in zo'n geval om de scherpe horens te ontkomen keurig op zij stappen en dat probeerde hij dus ook maar, doch de stier liet het er niet bij en kwam opnieuw op Toen koos Rogala de enige weg die tot ontsnapping open scheen te staan en sprong pardoes in het water. Maar de stier sprong hem na en zette de achtervolging voort. Toen vond Rogala dat het genoeg was en hij plaatste een dot van een directe vlak tussen de ogen van het dier. De stier ging door de Jenteen en zonk. En kwam nooit meer boven. Uitslag: een dode stier en een hul verende maar onbeschaagde soldaat- toreador. Vader in de kerk, kind stak huis in brand Een Ion schade in Rotterdam Gistermiddag heeft een brand voor] ƒ120.000 schade aangericht in het huis van de heer A. A. Schuurs aan de Maihe nesserlaan te Rotterdam, waar de tex- tielgroothandel Schuurs en Veilbrief is gevestigd. Gloednieuwe textielgoedren. alleen al een ton waard, gingen verloren De brand brak uit, nadat een van de kinderen in het magazijn met een kaars had gespeeld. Toen zijn moeder het vuur gewaar werd, rende zij naar de R K. kerk aan de Matheneserlaan, waar haar man en drie zoons zich bevonden. In de kerk viel zij flauw. Inmiddels had de 17-jarige dochter vier kinderen in vei ligheid gebracht, maar het kind daf met de kaars had gespeeld, was zoek. Het werd tenslotte ontdekt in de kelder, ach ter enkele balen. Zo bang was het jon getje. dat hij zich pas met snoep liet •eglokken uit zijn schuilplaats Mejuffrouw Carole van Oyen, dochter van de onlangs overleden lt-gen. b.d. L. H. van Oyen, is Zaterdagmiddag in de Anglo-American Episcopal Church te Den Haag in het huwelijk getre den met jhr J. L. W. Roëll. zoon van jhr ir J. A. Roéll, die tot voor kort hoofd van de Deli-maatschappij was. Op onze foto ziet men het bruidspaar bij het verlaten van de kerk. Achter hen de bruidsmeisjes (v.l.n.r.) rriej. J. L. Nieulant Pelkman, jkvr A. Roëll en jkvr A. D. de Geer en de bruids jonkers jhr F. W. C. Loudon en de heren J. H. Menten en G. Schuite maker. De heer Clarence Hunter, voormalig hoofd van de Marshall missie in Nederland, was eveneens btf het huwelijk aanwezig. Het jonge paar vertrekt over drie maanden naar de Verenigde Staten. Brand op Grootekerk in volle zee Het ss. Grootekerk heeft, toen het zich honderd mijl bezuiden Toulon bevond, gemeld dat brand is uitgebroken in ruim I. Het schip meet 7647 ton en behoort aan de N V Verenigde Nederlandse Scheep vaartmaatschappij in Den Haag. Nader wordt gemeld dat men de brand thans onder contröle heeft. Kersebloesem met een Formosa-doorntje Ongeveer 150 Japanse immigranten in Brazilië, die militaire oefeningen houden in de omgev.ing van Sao Paulo. hebben gedreigd „harakiri" te plegen, als zij geen toestemming krijgen om deel te nemen aan de verdediging van Formosa. Aldus werd Zaterdag van de Braziliaanse politie vernomen. Het „zelfmoordbataljon Kersebloe sem" bestaat uit Japanse arbeiders op koffieplantages. Zij oefenen elke dag met stokken en banieren, terwijl een kleine militaire kapel speelt. „Alleen dood zullen ze me krijgen Wanhopige moordenaar schoot in negerwijk Harlem drie detectives neer jaar) is gisteren in de negerwijk Harlem doodgeschoten. Gedurende 90 minuten leverde Robles slag met 200 politiemannen, die met kogel vrije vesten waren uitgerust. Twee rechercheurs werden gewond door kogels van Robles. De gangster was zwaargewapend. Vrij- I getroffen. De gangster had niet minder dag was hij driemaal aan een hinderlaag dan vier pistolen aan zijn gordel, van de politie ontsnapt, waarbij hij zien I De publieke belangstelling voor de schietend een weg baande. Telefonisch liet schietpartij was enorm. De mensen ston- i. elke agent te zullen neerschie-1 den tot op de daken van de omliggende zou trachten hem te arresteren hulzen. En hij voegde er aan toe: „Alleen dood zullen ze me krijgen!" Door een tip kwam de politie gisteren te weten, dat Robles zich in een flat te Harlem ophield. Onmiddellijk werd de flat omsingeld. Toen drie detectives het gebouw begonnen te onderzoeken, werden zij door scherpschutter Robles verrast: alle drie werden neergeschoten. Zij zijn zwaargewond in een ziekenhuis opgeno- Saaraccoord nog zwaar op de maag De Westduitse Bondsdag wil de Bondsrepubliek een plaats op eisen in de „standing group" der N. A. V. O., dat is het uitvoerende militaire orgaan dezer verdragsorganasatie. West- Duitsland zou dus een plaats krijgen naast de Ver. Staten, Engeland en Frank rijk. Bovendien wenst de Bondsdagcom missie, dat de indeling der N.A.V.O.- commando's zal worden herzien. Het rapport, waarin deze jongste Duitse wen sen zijn vervat, is 75 bladzijden groot. Ofschoon de grote meerderheid van de Bonsdag zich vóór een aan-vaarding van alle Parijse verdragen over Westduitse bewapening' en souvereiniteit heeft uit gesproken, staat men aan de vooravond van het ratificatie-debat nog voor enkele onopgeloste problemen. Het debat wordt overschaduwd door het voortduren van de kabinetscrisis in Frankrijk en de on zekerheid over het lot, dat de verdragen in Parijs beschoren zal zijn. Nog steeds gaan er stemmen op om na de ratificatie door de Bondsdag een pauze te laten intreden, die gebruikt zou kunnen wor den om nieuwe contacten met de Sowjet- unie op te nemen. Men wil de partners van het Atlantische front duidelijk ma ken, dat Duitsland de Parijse verdragen sluit, in de hoop. dat deze dienstbaar ge maakt zullen worden aan de nationale eenheid. Het minst populaire deel der Parijse verdragen, het Saaraccoord zal in de Bondsdag afzonderlijk worden behandeld. Hoe zwaar het verdrag de Bondsdag op de maag ligt, blijkt wel uit de waarde ring der commissie „dat het beter dan geen accoord" is, aldus de corr. van het A.N.P te Bonn. Aan het persbureau D.P.A. ontlenen wij, dat na de Vrije De mocraten ook de Vluchtelingenpartij op een buitengewoon congres te Bonn met 66 tegen 50 stemmen het Westduits- Franse Saaraccoord definitief van de hand heeft gewezen. De andere, te Parijs gesloten verdragen werden wel aan vaard. Dit weekeinde heeft de Oostelijke Volkskamer voorgesteld, een delegatie naar Bonn te sturen om te gaan „praten" over algemene vrije verkiezingen in ge heel Duitsland. Het ligt voor de hand, dat Bonn dit alles voor kennisgeving heeft aangenomen Vermelden wij nog, dat de Poolse staatsraad besloten heeft, einde te maken aan de „staat van oorlog" tussen Polen en Duitsland. Peking bezet weer 4 eilandjes Geldsanering in Rood China De Chinese communisten hebben vier kleine, niet door de Chinese nationalisten verdedigde, eilandjes bezet. Zij zijn ge legen 13 mijl ten Noorden van Nantsjis- jan. Men vermoedt, dat deze bezetting de voorbereiding vormt van een invasie op dit grotere eiland. Uiteraard trachten de strijdkrachten van Tsjang Kai-sjek dit soort verdere bezettingen te voorkomen door grootscheepse bombardementen. De vliegtuigen van Tsjang ai-sjek hebben enige landingsboten, 'n motortorpe doboot en 15 gemotoriseerde jonken tol ken gebracht. Ook werden vele installaties verwoest. Volgens radio-Peking zijn 161 officieren en manschappen der Chinese nationalisten, die op het eiland Jikiangs- gevangen waren genomen. In vrij' heid gesteld. Inmiddels is de Chinese volksrepubliek begonnen met de herwaardering var geld. waarvan de yuan de eenheid is. ingang van 1 Maart zal 6.893 yuan gelijk zijn aan één pond sterling. Het nieuwe geld zal worden uitgegeven op basis één nieuwe voor 10.000 oude yuan. Het ligt in de bedoeling aan de prijzen niets te veranderen. De nieuwe waarde van yuan wordt in Nederlands geld f 1,54. Weer uitstel voor auteur Chessman (dodencel) Drie dagen voor zijn terechtstelling heeft Caryl Chessman, de ter dood veroordeel de schrijver van „Dodencel 2455", op nieuw uitstel van executie verkregen. E?n hof van beroep verklaarde zich bereid hem opnieuw te horen. De vierde man in 14 dagen Faure, de nieuwe metselaar voor Frans kabinet Zal Edgar Faure, de radicaal, die indragen betreffende Westduitse bewape- hun chefs order, de heid te betrachten voo Telkens als Robles zich toonde, opende agenten met machinepisto len het vuur op hem. Eerst toen gedurende drie uur geen schot meer gelost was. besloot de politie 1952 al een keer (gedurende zes weken) premier was, Frankrijk aan zijn 21ste oorlogse kabinet helpen? Vanavond of morgenochtend zullen wij meer weten, want dan zal Faure uitsluitsel geven president Coty, die hem Zaterdag met de vorming van een kabinet belastte. Faure van wie verwacht wordt, dat hij buiten landse zaken zal aanbieden aan de M.R.P.- er Pflimlin, (die vóór de Parijse verdra gen stemde), ontving reeds bij zich Schu- man, Bidault, Pleven, Queuille, Reynaud, Pinay, Pflimlin en Pineau. Pineau vertelde, dat Faure ook de so cialisten heeft uitgenodigd, zitting te ne men in een nieuw kabinet. Volgens Pineau houdt het program van Faure, die tot dezelfde partij behoort als Mendès-France, het volgende ln: 1. Spoedige ratificatie der Parijse Van de trap gevallen en overleden In een volkslogement in Nijmegen is Zaterdag de 78-jarige heer Lasterie van de trap gevallen en kort daarop overle den. In hetzelfde logement viel nog een (dronken) 84-jarige man van de trap, maar zijn toestand is gunstig. In de Heideree binnenhaven is Zater dag de 36-jarige schippersknecht T. Tu- bee uit Roermond, varende op de rijn aak Catharina, te water geraakt en ver dronken. Vermoedelijk is hij uitgegleden. ning. Ondertekening van de Frans-Tune sische conventies inzake Zelfbestuur u Tunesië. 3. Vooruitgang op economisch en gebied. Zoals men ziet, veel „nieuws" dit program niet De omsingelende ager ;rste voorzichtig- eigen veiligheid BOERDERIJ VAN DOMINICI WORDT VERKOCHT De boerderij van Gaston Dominicl, da- Franse boer die wegens de drievoudige moord op de familie Drummond ter dood werd veroordeeld, zal volgens een gerech telijk bevel bij opbod worden verkocht. De proceskosten (15.000 gulden) zullen van de opbrengst worden betaald. Prinsessen bezochten de Weense ijsrevue Pe Prinsessen Beatrix en Irene en haar vriendinnetje Renée Roëll hebben Zater dagavond de voorstelling bijgewoond de Weense ijsrevue in de HOKIJ in Den Haag. Zij bleven de hele voorstelling met veel belangstelling volgen en applaudisseerden herhaaldelijk. Zowel de komisohe scènes als het kunstzinnig gedeelte bleken op prijs te worden gesteld. De Congo bouwt. Deze moderne gebouwen van zeven verdiepin gen zijn opgetrokken voor rege- ringspersoneel in de hoofdstad Leopoldville. De compartimen ten zijn van alle moderne com fort voorzien. De kleinere hui zen op de voorgrond zijn be stemd voor het hogere personeel J Eindelijk Nederlands Nieuw- Guinea Van officiële zijde heeft men te Hollandia medegedeeld, dat in artikel 40 van het statuut voor het Koninkrijk Nieuw-Guinea wordt aangeduid met de naam „Nederlands Nieuw-Guinea" en dat daarom de Nederlandse mi- nisterrraad besloten heeft deze officiële naam voortaan in wets ontwerpen, besluiten en brief wisseling te zullen gebruiken. Het statuut is namelijk een staatsstuk, dat boven de Grond wet uitgaat. Prijsvraagen over 30 jaar oplossing Hoe zal luchtvaart in 1985 zijn? De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Trans World Airline heeft t.g.v. haar dertigjarig bestaan een prijsvraag uitgeschreven. Onder meer wordt gevraagd, hoe men zich de .luchtvaart over dertig jaar, dus in 1985 in denkt. Alle inzendingen worden op microfilm vastgelegd en bewaard, tot 1985 toe. Dan zal een jury uitmaken, wie met zijn voorspelling de waar heid het dichts benaderd heeft. De andere opgave is. om in dertig aan- vulende Engelse woorden de zin af t< maken: „Vliegen is de beste wijze reizen en per TWA kan men het best* vliegen Op schrijf- en stijlfouten word; wei nig of riet gelet, mede omdat dit wereldprijsvraag is. Voor ieder deel is 50.000 dollar aan prijzen beschikbaar; de Aga Khan niet op de weegschaalmaai Men kust zijn hand en stopt er 3 millioen gld in Voor het eerst sinds zijn ziekte, ls de hem Aga Khan. leider van de 20 millioen ster ke Mohammedaanse Ismaili-secte in een rolstoel uit zijn ziekenkamer gekomen, om van Afrikaanse volgelingen Ismaili-secte zegeningen en een 300.000 pond sterling (3 millioen gulden) .n ontvangst te nemen. De 77-jarige pa tiënt zag er verrassend goed uit. Naast hem stond de begum, zijn vierde echt genote en zijn zoon. Prins Ali Khan. On geveer 100 van zijn aanhangers kusten tijn hand in de ontvangstzaal van het voornaamste toeristenhotel in Cairo, de Semiramis. Na een half uur trok de Aga Khan zien terug- Wegens zijn ziekte kon de Aga Khan niet legen platina worden afgewogen, zoals verleden jaar te Karatsji geschiedde. In plaats daarvan, schonk elke volgeling DAT de verbeteringswerken van de Boven-Linge nagenoeg gereed zijn (kos ten: f4 600.000). DAT in Nijmegen een kellner een buf- fetbediende. een koopman en een am bachtsman gearresteerd werden verdacht van inbraak in een winkel aan de Molen- str. (buit: honderden guldens en veel bui tenlands waardepapier). DAT tegen de 33-j. fabrieksarbeider W C. B. uit Goes in Dordrecht 1 jaar werd geëist o.a wegens diefstal van een fiets uithet gerechtsgebouw. DAT aannemingsmij T. v. Hoogevest te Amersfoort in Soest het bejaardencen trum Braamhage voor de coöp. ver. voor Vrijz.-Prot. Bejaardenzorg zal bouwen. DAT de werf De Noord te Alblasser- dam twee motorvrachtschepen van 9250 brt voor Van Nievelt Goudriaan en Co's Stoomvaartmij N.V. te Rotterdam zal bouwen. DAT gedeputeerden van Noordhollano voor '55 en '56 telkens een exira subsidie van f 10 000 willen geven aan de prov WV voor de aanschaffing van Volen- damse kledij. DAT het Tweede Kamerlid Reuter (com.) minister Zijlstra vragen stelde over het teruglopen van de Ned. huis brand met 300.000 ton. en gelijktijdige stijging van de import van buitenlandse kolen van 36 tot 45 pet. DAT het Tweede Kamerlid Reuter (com.) de ministers Algera, Zijlstra en Beijen vragen stelde over de eis der V S om 50 pet der daar gekochte kolen met Amerikaanse schepen te laten vervoeren DAT minister Donker geen eerherstel wil geven aan de op grond van het zuive ringsbesluit '45 ontslagen politieambte naar C. de J te Dordrecht. DAT het Tweede Kamerlid WeKer (k.n.p minister Beel vragen stelde over de hervorming van het Ned. kiesstelsel DAT de N V. Oda-staalwerf te St. Oe- denrode Zondag 50 jaar bestaat en dit gouden jubileum 3 dagen gevierd wordt. DAT Limburg is opgenomen in het vol- automatisoh telefoonnet. DAT bij de N.V Scheepswerven Piet Hein te Papendrecht de kiel is gelegd voor het riviermotortankschip Esso Nea 61 (900 rr.3). DAT de 32jarige arbeider Jan M. Vlle- lanaer sinds Vrijdag uit zijn huls Kat- 35 te Arnhem, wordt vermist. DAT loslopende honden de laatste lijd in de buurt van Den Helder achter de schapen aanzitten en zelfs reeds enkpl® dieren hebben verscheurd. DAT de laatste dagen in de bossen te Hoyen (bij Gennep L.) niet minder dan zes volwassen vossen werden geschoten en bij Vijlen (Vaals) vijf wilde zwijnen werden neergelegd. DAT zich aan het Maas en Waalkanaal bij Nijmegen drie nieuwe industrieën gaan vestigen; de British Petrol, de Ned. Kunstharsfabriek uit Zeist en de Geld. Constructiewerken. DAT de Arnhemse ScheepsbouwmiJ een nieuwe veerboot voor Wieldrecht— 's-Gravendeel afleverde en thans nog een veerboot voor de Teso N.V. te Deti Burg in aanbouw is. DAT de raad van R'dam besloot fi nanciële steun te verlenen aan de bouw vereniging Onze Woning voor de bouw van 581 woningen. 18 winkels en 23 ga rages in het plan Honderd en Tien Mo«- gcn. DAT in huize Bergh te 's-Heerenberg dr J. van Heek gehuldigd werd t.g.v zijn 80ste verjaardag. DAT de gemeente Warffum mede wi werken aan de oprichting van de Stich ting Noord-Groningen ter verd'.-e ont sluiting van dit gebied. speciaal geslagen munt van pla tina met het portret van de Aga Knan Ook aan Prins Ali werd zo'n munt aange- boden en de Aga Khan was de eerste, die daarbij applaudiseerde. In een toespraak dankte hij zijn volge lingen voor hun reis naar Cairo en kon digde hij aan. dat hij 1000 pond sterling ichonk aan de armen van Egypte. De gift ran 300-000 pond zal direct worden overgemaakt aan de „Diamond Jubilee Investment Trust", een liefdadigheidsin stelling, opgericht tien Jaren geleden. b(J het diamanten jubileum van de Aga Khan Deze stelt zich ten doel voor Mohamme danen scholen, huizen en ziekenhuizen :n Oost-Afrika te bouwen. In 1960 moet elk Lsmalll-gezln een eigen woning hebben. De toespraax van de Aga Khan ward loor ztjn zoon prins All voorgelezen. Abdullah Gagji. de president van het Ismaili-Afrika-legioen, die de titel draagt ran „graaf van Zanzibar", sprak namens de Ismaili's. Hij bood de Aga Khan een olatina ingelegde ivoren doos aan. De doos draagt de inscriptie: „de 17de verjaardag van de bestijging van de troon van het imamaat door zijne allerverhe- venste hoogheid, als 48ste directe afstam meling van Ali. de eerste Imam. en Fati- ma. de dochter beide eerste prijzen zijn 30.000 dollar groot. Is de inzender van eerstgenoemde opgave in 1985 overleden, dan ontvangen zijn erfgenamen eventueel de pvijcs. De heer O. J. Morgan, vertegenwoor diger van de TWA. deelde Zaterdag in Amsterdam de bijzonderheden van deze „Cosmic Contest" mede. Eiser&ower deed oproep voor „Terugkeer naar God" President Elsenhower heeft gisteren voor de radio en televisie het Ameri kaanse volk aangespoord, zich aan te slui ten bij een actie voor „De terugkeer naar God", die op het ogenblik wordt gevoerd onder auspiciën van het Amerikaanse Legioen. Eisenhower zelde oim.: „Elke dag moe ten wij God vragen ons te behoeden, op dat wij oris erfdeel van vrije mensen kunnen nalaten aan hen dia na ons ko- HET WEER~ÏN EUROPA hf f 1 j a I I Is|! a I z z3 Mlinchen Zurich Genève >ew. ZZO >ew. windstil lew. NNW euw NNO onbew. ONO Aanhoudend voist Het KNMI te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Half tot zwaar, bewolkt met tijde- w of IJzel. Vannacht lichte tot matige vorst. Mor genmiddag lichte vorst tot temperatuur om het vries, punt, Matige tot krachtige Oostelijke wind. (Opgemaakt vanmorgen ZON EN MAAN Dinsdag: Zon van 7.45 uur tot 1S.07 uur; de profeet Moham-l^aan van 7-15 uur to1 1822 uur Morgen: N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1