Ilicutuc feihsrije (Courant Veiligheidsraad tot onmacht gedoemd inzake Formosa Van interpellatie kwam debat Koffie 10 a pond 15 cent per half goedkoper Margaret-school geopend Nederlandse staljongen toont ongelooflijke moed Roemeense vluchtelingen bezetten legatie in Bern Bouwvakken één dag stil is verlies van 250 woningen Marianne wacht te Parijs op 21ste regering (na '45) Wist U Ml DINSDAG IS FEBRUARI 1955 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0,50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. EN SERINE CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Vijf en derSgste jaargang No 10271 .Stantvaitict) l« ghrófrons mgn bert In fégtjenspoct" DOELWIT VAN PEKING EN MOSKOU Buiten de V.N. zoeken landen nu naar een oplossing tijd geschorst. Dit netelige probleem wordt voorlopig overgelaten aan het voorzichtige beleid van regeringen, die moeten proberen buiten die Ver. Naties om, een oplossing te vinden. De grote moeilijkheid is, dat Amerika en Engeland weigeren het Russische voorstel te aanvaarden voor een Senmogendheden-conferentie, want daaraan zou nationalis tisch China van Tsjang Kai-sjek niet mogen deelnemen. De regeringen van Washington en Lenden achten onderhandelingen over Formosa zon der de aanwezigheid van de Chinese nationalisten doelloos. De Russische afgevaardigde, Sobolef, trachtte de Veiligheidsraad nog te bewegen een debat te houden over de „Amerikaanse aggressie tegen communistisch China", maar met tien tegen één stem (die van Sobolef zelf) werd het voorstel afgewezen. Daarna gingen de leden van de Veiligheidsraad uiteen* Hier werd dus geen oplossing voor Formosa bereikt. Kort tevoren had Eden. de Britse mi nister van buitenlandse zaken, in het La gerhuis verklaard, dat Engeland en de Sowjetunie nog steeds diplomatiek over leg plegen over het tot stand brengen van een verlichting in de Formosa-crisis. Engeland wenst een snelle wapenstil stand in de Straat van Formosa, nog vóór de grote mogendheden 'n beslissing kun nen nemen om een conferentie over For mosa bijeen te roepen. Over het feit, dat Rusland de Chinese nationalisten wil uit- sluiten van een dergelijke conferentie, verklaarde Eden: ,,De Britse regering is er van overtuigd, dat een conferentie, waaraan niet deelgenomen wordt door de partijen, die er het nauwst bij betrokken zijn, geen nuttig resultaat kan hebben". Inmiddels heeft de Indische zaakgelas tigde te Moskou gisteren de Formosa- kwestie besproken met Molotof, de Russi sche minister van buitenlandse zaken. Zoals gemeld, heeft ook premier Nehroe van India, die op het ogenblik in Parijs vertoeft, de Russische uitnodiging voor een conferentie over Formosa, niet van de hand gewezen. Boelganin en Tsjoe En-lai vurige kameraden Vermelden wij nog, dat de premier van Rood China, Tsjoe En-lai, gisteren de „Amerikaanse agressieve kringen" er van beschuldigd heeft, de Sowjetunie te om singelen. Voorts zouden zij een atoom oorlog voorbereiden. Tsjoe sprak tijdens een receptie, die te Peking gegeven werd door de Sowjetzaakgelastigde, ter her denking van de vijfde verjaardag van hel Chinees-Russisch „verdrag van weder zijdse bijstand". Tsjoe En-lai verklaarde volgens Reuter, dat China en Rusland de „Westelijke imperialisten" van het aard oppervlak zullen wegvagen, als zij een nieuwe aanvalsoorlog zouden beginnen. Ago Khan had een rustige nacht De Aga Khan, die in het deftige hotel Semiramis te Cairo reeds sinds Donderdag aan het ziekbed is gekluisterd, heeft vol gens een verklaring van de begum een „goede en rustige nacht" gehad. Hij is du* gelukkig weer aan de betere hand. En de lijfarts van de leider der Ismaili, alsmede drie andere doktoren, waken zorgvuldig over zijn gezondheidstoestand. Nehroe op terugreis, doet ook Cairo aan Premier Nehroe van India arriveerde vanmorgen te Cairo voor een onderhoud met premier Na.sser en andere leden van het kabinet. Te Parijs sprak hij met de afgetreden premier Mendès-France en mi nister Faure. Zoals men weet, is Nehroe weer op weg naar New Delhi en op het traject vanaf Londen, doet hij behalve Parijs ook Cairo aan. Deze zomer zal Nehroe, volgens A-.F.P. een bezoek aan Moskou brengen. GRAFSCHENNIS IN OOST-BRABANT Op verscheidene R.K. kerkhoven ln Oostelijk Brabant zijn van graven kope ren en ijzeren buizen ontvreemd. O.a. te Leende, Heeze, Mierlo, Geldrop en Deur- ne werd hiervan aangifte gedaan. De rijkspolitie van deze plaatsen is van mening, dat hier één dader aan het werk ls. Men heeft een spoor ontdekt, aldus „De Tijd". Maarschalk Boelganin, de nieuwe pre mier van de Sowjetunie. heeft op een re ceptie van de Chinese ambassadeur ver klaard, dat communistisch China onder alle omstandigheden op de steun van Rusland kan rekenen. Boelganin ver scheen in burger, de eerste maal dat hij in het openbaar zonder zijn maarschalks- uniform verscheen, sinds hij vorige week tot opvolger van Malenkof werd gekozen Hij wenste de Chinese communisten succes in hun „moeilijkheden tegenover hen, die pogen hun vooruitgang te be lemmeren". PRINS IN NEW YORK Prins Bernhard is gisteren, vier uur voor schematijd, per KLM-lijnvliegtuig in New York aangekomen om besprekingen te voeren over een te houden conferentie. De prins werd begroet door ambtenaren van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken. Hij vertrok direct naar een hotel In New York. De Prins ls niet van plan naar Washington te gaan. Vreemde wereld i traangas hebben JN EEN WOLK gisteren polith rolvers en gummistokken waren wapend, een charge uitgevoerd op heuvel bü Kampala, Oeganda. Op de top van de heuvel, omringd dooi hangers en een stevige omheining, had een profeetzich in een boom g' nesteld De profeet, Moeganda ge- aantal van zijn discipelen ondci wie zich dr E. B. Kalibala, voormalig lector van de universiteit van Chicago bevond. Veertien dagen lang had Moe ganda op de heuvel een kruistocht tegen de blanken gepredikt. Hij be weert de oude oorlogsgod Kiboeka van de stam der Boeganda's te zij die is gekomen om de Europeam uit deze Britse kolonie in Oost-Afrika Bij de aanval door de politie op de heuvel werden drie Afrikanen z gewond. Twee Europese en twaalf Afrikaanse politiemannen liepen even eens verwondingen op. Strooibiljetten, die een vliegtuig op de heuveltop had laten neerdwarrelen en waarin Moeganda werd gesom meerd zich over te geven, hadden geen Twee broertjes door het ijs en verdronken Arbeider te Vlissingen verongelukt Gistermiddag zijn de broertjes Klaas Gerrit Zwerenburg (tien en acht jaar oud) uit Wilp bij Deventer door het ijs va Modderkolk gezakt en verdronken. Een vriendje, de negenjarige Wim Achterkant, kon zich redden door zich aan de randen van het ijs vast te klampen. Voorts is de 47-jarige Belgische arbeider J. L. gisteren bij de Kon. Maatschappij De Schelde do delijk verongelukt doordat hij bij het om hooghijsen van een verdamper bekneld 'I Weid hoog tijd I De VERWACHTE eindelijke daling van de koffieprijzen is dan nu ge komen. De Nederlandse Verbruikscoöperaties verkopen de koffie van daag reeds voor vijftien cents per half pond minder (duurdere soorten) of voor tien cent minder (goedkopere koffie), en het is zo goed als zeker, aldus vernemen wij, dat de andere fabrikanten spoedig zullen volgen. De oorzaak ligt in de daling van de prijs op de wereldmarkt. Op zonnig eiland in Caribische Zee Prinses Margaret heeft tijdens haar bezoek aan Barbadoa in de Ca ribische Zee een school geopend, die haar naam zal dragen. De Engelse prinses werd hartelijk verwelkomd door de kinderen van dit zonnige eiland. Met briesende leeuwen in een kooi Met schier ongelooflijke moed heeft de Nederlandse staljongen Jan Huitema (die heeft gewerkt in circus Mullens) zich gisteren te Londen in een kooi met brie sende leeuwen gewaagd om de Franse dompteur René Ruellot te redden. Tever geefs: de temmer werd door de leeuwen verscheurd. Jan Huitema (24), die in dienst ls bij Vrijwel zeker in zee gestort Nog geen spoor van vermist Belgisch toestel Nog steeds is er geen spoor gevonden van de viermotorige DC-6 der Belgische lucht vaartmij. Sabena. Het toestel wordt, zoals gemeld, sinds Zondagavond met 29 in zittenden vermist. Tevergeefs heeft een leger van Caribl- nieri het woeste gebied ten Noorden van Rome (waar zelfs nog beren in het wild leven) doorkruist. De politiemannen stel den vast, dat de vlammen, die boeren Zondagavond hadden waargenomen, aan Rijtuig van Wagon Lits Wagon ontspoord in Amsterdam Vanmorgen om 10.05 uur is bij de bin nenkomst van de D-trein 147 uit Parijs te Amsterdam een rijtuig van de wagon Lits door het breken van een astap als gevolg van warm lopen ontspoord. Het spoor werd over enige afstand vernield. Alle treinverkeer naar en van Amsterdam in de richting Haarlem moet ovr de r delijke sporen worden geleld, hetgeen do Nederlandse Spoorwegen gen<- ^zaakt heeft tot het opheffen van een a.mtal lo cale treinen tussen Amsterdam en Haar lem in afwachting van het herstel van het spoor. andere oorzaken moeten worden toege schreven. Uit de plaats Capranica, tachtig kilometer ten Noorden van Rome. kwam gisteren het bericht-, dat daar een grote rookkolom werd waargenomen. Onmid dellijk stegen helicopters op. maar ook deze melding bleek loos alarm te zijn: er geen spoor van een wrak te be speuren. Terwijl twee directeuren van de Sabena in Rome arriveerden om het onderzoek deze mysterieuze verdwijning te lei den, besloot men het zoeken te land op te geven; het is thans vrijwel zeker dat de DC-6 in zee is gestort. Volgens de laat ste berichten is een grote olievlek waar genomen ter hoogte van Santa Severa aan de Italiaanse Westkust. Een korvet en een mijnenveger voeren uit de haven van Napels. De waarschijnlijke dood van de Italiaan se filmster Marcella Mariani (één der in zittenden van het toestel) heeft een tra gisch accent. Zij was naar Brussel gevlo gen om eens een verzetje te hebben. Haar moeder riep haar Zaterdag telegrafisch naar Rome terug en pas op het allerlaat ste ogenblik kon Marcella Mariani nog passage boeken voor het thans vermiste het Britse circus Roberts Brothers, hoor de gistermiddag plotseling een hevig ge brul komen uit de richting van de leeu- wenkooi. waar de juist overgekomen Franse temmer met vijf. voor hem vreem de leeuwen bezig was. Jan Huitema ren de naar de kooi en was er getuige van, hoe één der leeuwen, Rex genaamd, de temmer met één Jlag van zijn machtige klauw tegen de grond sloeg. Jan aarzelde geen moment, maar greep een ijzeren staaf en ging de kooi binnen. Met gebie dende stem dwong hij de onrustige leeu wen in een hoek van de kooi, terwijl an der circus-personeel kwam toelopen. Op dat ogenblik ontsnapte de leeuw Rex aan de aandacht van Jan Huitema Met een geweldige sprong zat het dier weer boven op de bewusteloze temmer. Voor de ogen van Jan en het andere cir- euspersoneel werd de temmer door Rex verscheurd. Toen moest Jan Huitema de kooi wel verlaten. Een andere dompteur kreeg de leeuwen later weer onder con trole. Toen kon het lijk van René Ruellot worden geborgen. De coöperaties hebben besloten, met de prijsverlaging niet te wachten, tot de goedkopere ruwe koffie in ons land be schikbaar zal zjjn. Het prijsverschil wordt opgevangen uit een fonds; Indertijd zijm nl. bü de prijsverhoging extra winsten gemaakt, zodat men ook extra vroeg tot verlaging kan overgaan. De coöperaties hebben tevoren geen overleg gepleegd met andere belangheb benden in de koffiehandel. De overige fabrikanten overwogen reeds een prijs verlaging, en deze zal ongetwijfeld, de coöperaties de Knoop hebben doorge hakt. in de winkels en dus In de por- temonnaie van de huisvrouw worden gerealiseerd. Ongekend hoog waren de koffieprilzen de afgelopen maanden geworden. Wel licht zal nu het verbruik weer gaan stil- Het fregat Van Speyk is weer thuis, na anderhalf jaar dienst te hebben ge daan in de wateren van de Nederlandse Antillen. Toen het vaartuig de haven van Nieuwediep binnenvoer, prijkte voor op de boeg de „Loden Verrader", het schegbeeld, dat nu eens de tuin van de familie Maduro op Curagao siert en dan weer na een genoeglijke verovering door mannen van de Neder landse Marine een schip tooit, zorgvuldig door de Jantjes bewaakt. Het beeld behoorde eens tot een gezonken oorlogsschip en omdat het naar Curagao verdween, noemden de matrozen het een „verrader". Na verovering werd het rood geverfd en heette het al spoedig „rode verrader" en dat is weer verbasterd tot loden verrader", hoewel het van hout is. Trots houden enige bemanningsleden van de Van Speyk het vrouwenbeeld voor de lens Ontstellend tekort aan mannen Er zijn in West-Duitsland thans 1134 vrouwen op elke 1000 mannen. Dit te kort aan mannen heeft o m. tot gevolg, dat van de 25.346.000 Westduitse vrouwen niet minder dan 10.874.000 ongehuwd zijn. Bovendien zijn er 3.033000 weduwen en 387.000 gescheiden vrouwen. In totaal zijn 3.831.104 weduwen, ge scheiden vrouwen en ongehuwde vrouwen kostwinster. Van die bijna 4 millloen vrouwen hebben ongeveer 125.000 de zorg voor ten minste twee kinderen. Er werken nu in bedrijven en beroepen bijna zes millioen vrouwen meer dan in 1939. Er is een streven onder de werken de vrouwen om van het platteland naar de steden te trekken omdat daar de lonen in de industrie, de handel en de over heidsdiensten hoger zijn. aldus Het Laat ste Nieuws Had de dokter niet begrepen In het ziekenhuis te Almelo ls de 43- jarige K. uLt Sibculo overleden nadat faU achter elkaar tachtig pillen had ingeno- i. Een arts had hem de pillen verstrekt r een tijdsduur van tien dagen, doch K. had dit verkeerd begrepen. Verkeer eiste weer twee doden De 44-jarige mej. Sj. Koey, hoofdver pleegster aan de inrichting voor geestes zieken te Franeker, werd toen zij de weg overstak, door een auto gegrepen. Men bracht haar over naar het ziekenhuis te Leeuwarden, waar zij is overleden. De 2-jarige E. T. iö op de Zeeweg te Driehuis tussen de spoorwegovergang en de De Genestetlaan van zijn slede geval len juist voor het achterwiel van een pas. serende autobus. Het kind werd voor de van zijn ouders overreden en vrijwel op slag gedood Op de Kruisweg bij Hoofddorp ls ?n personenauto door de gladheid in botsing gekomen met een autobus. De bestuurdet van de auto, de 44-jarige ver tegenwoordiger L. Post uit Zandvoort. ?en hersenschudding opliep en aar het hoofd werd gewond, is met zijn vrouw en arm brak, in het Elisabethsgast- huis te Haarlem opgenomen. De buspas sagiers kwamen met de schrik vrij, doch mosten met een andere bus de reis voort- n. Ook de auto werd zwaar bescha digd. 'i Verkeer in Nederland Iedere dag wordt één kind gedood Iedere maand komen in Nederland ge middeld dertig kinderen om het leven bij verkeersongelukken. Voor 1954 wordt het aantal doden door verkeersongeluk ken geraamd op 1450. In 1953 en 1952 be droegen deze aantallen resp. 1309 en dui zend. Van Januari tot en met October 1954 zijn er 81.437 verkeersongelukken, gebeurd tegen 71.096 in 1953. In die pe riode werden 13.040 mensen zwaar ge- ond en 11.249 licht. Dit is meegedeeld door de heer J. K. Schummelketel, de directeur van het Verbond voor veilig verkeer. Hij bracht naar voren dat men wegens ►n gebrek aan geld slechts een zeer be scheiden systematische propaganda kan Dienstbode stichtte tal van branden Na langdurig verhoor is gearresteerd de dienstbode B. uit Marienvelde, gem. Ruurlo. die heeft bekend brand te hebben gesticht in de boerderij van haar werk gever, de heer E. te Gulik. gemeente Lichtenvoorde. Zij heeft ook bekend el ders branden te hebben gesticht. Zij is in het huis van bewaring te Zutphen op gesloten. Boekarest eist uitlevering Zwitserse politie heelt het gebouw omsingeld; Federale Raad bijeen A.F.P. seint uit Bern, dat uitgeweken Roemenen zich de afgelopen nacht n ter hebben gemaakt van het gebouw der Roemeense legatie in Bern, dat zij bezet houden. In het gebouw zijn schoten ge hoord en het gegil van een vrouw. De Zwitserse politie heeft het gebouw om singeld, terwijl de regering overlegt, wat er in dit geval moet geschieden. De situa tie is zeer verward. Volgens latere berichten hebben de in dringers zich in het gebouw verschanst. Zij verklaarden, niet te zullen vertrekken vóór vijf Roemeense persoonlijkheden, die in Roemenië worden gevangengehou den, zijn vrijgelaten. De Roemeense zaakgelastigde, zijn ge zin en zijr. medewerkers, zijn ongedeerd Alleen een chauffeur van de legatie werd bij de overrompeling gewond. Hij is in een ziekenhuis opgenomen. Intussen heeft de Roemeense regering officieel de arrestatie en de uitlevering van de indringers geëist. Dc Zwitserse president heeft de Federale Raad bijeen geroepen om deze pijnlijke zaak te be spreken. Het Deense asyl-geval (chauffeur van de Roemeense legatie in Kopenhagen, die naar zijn land wenst terug te keren) ontwikkelt zich geheel volgens de com munistische lijn. Zoals gemeld, houden de Roemenen de echtgenote van de chauf feur op de legatie gevangen, maar vol gens de Roemeense persattaché „wenst Cimpu haar man niet meer te zien. omdat hij een dief isDe Roe meense regering eist het bedrag van 6.000 Kronen terug, dat Cimpu zou hebben ge stolen. Voorts verlangt de Roemeense zaakgelastigde, dat het politie-cordon rond zijn legatie wordt opgeheven. De politie zal er echter blijven om te voorkomen, dat mevrouw Cimpu door de Roemenen over de grens wordt gebracht De overeenkomst tussen dit geval en de zaak-Petrof in Australië is verbluffend. gen. Temeer, omdat (aldus berichten de coöperaties ons) het niet uitgesloten Is, dat in de naaste toekomst verdere prijs verlaging mogelijk zal zijn. Trouwens, in Duitsland, waar het kopje koffie schier onbetaalbaar Is, zijn de prijsverlagingen nog groter. De koffie handel te Bremen zal in de loop van deze en de volgende week zijn klein handelsprijzen met gemiddeld 0.60 tot 1 DM per pond verlagen. Voor de beste soorten worden de prijzen ln sommige gevallen zelfs met 1,40 DM (of f 1,25) per pond verlaagd. En nu maar afwachten, of het met de thee dezelfde (goede) kant opgaat Eerste piano in Japan In een opslagplaats te Tokio is vermoedelijk de eerste piano ge vonden, die in Japan werd geïm porteerd. Volgens het persbureau „Kyodo" blijkt uit een inschriptie da! het Instrument in 1828 uit Ne derland ls ingevoerd. In Zwolle 2 broers dood gevonden Eén in het ijs en één in de woning aangetroffen Gisteren is in een sloot te Zwolle hel stoffelijk overschot ontdekt van de 76- jarige J. H. B. De man zat in het Ua astgevroren. Toen de politie in zijn wo rn g. die hij met een broer en twee zus ters bewoont, een onderzoek instelde, trof zij daar het ontzielde lichaam van de r. de 70-jarige K B. aan. terwijl een dc zusters in een andere kamer aan wezig was. Zij maakte een debiele indruk. De andere zuster was niet thuis. Onder leiding van dc officier van Justitie wordt :en onderzoek ingesteld. Verstelbare autorefledoreiï uitgevonden Het vraagstuk van autolantaarns, die bij het beladen van een (vracht)-auto, achter- gaan hellen, en daardoor storend licht voor tegenliggers gaan uitstralen, it de constructeur N.* van Jole t« Appingedam te hebben opgelost. Hij con strueerde een lantaarn met een verstel bare reflector, die stof- en vochtdicht t* ifgeschermd. Dit verstellen kan vanuit d» cabine geschieden. De reflector kan dan niet uit de lood rechte stand achterover draaien. Wel kan de reflector enige graden naar voren draaien waardoor de voorgeschreven stand van het dimlicht bereikt kan wor den. Er bestaat voor deze oplossing, waar op octrooi is aangevraagd veel belang stelling. Op 5 Mei vrij. maar slechts éénmaal Als de regering concreet geeft aan haar wens. dat de tiende bevrijdingsdag wordt beschouwd als extra verlofdag met behoud van loon, zullen de werkgeversorgani saties, die samenwerken in de Raad van Bestuur van het Bouwbedrijf, aan deze wens gevolg geven. De raad voegt er echter aan hij zijn standpunt handhaaft dat nationale feestdag het meest ln uiting king komt een combinatie van de be vrijd ingsdi^, en de Koninginnedag Daar om volgt uit het huidige beslui: niet, dat er voortaan in het bouwbedrijf op 5 Mei vrijaf zal worden gegeven. De achterstand op het gebied van de woningen en het Jaarlijks terugkerende grote verlies aan productieve arbeidstijd door slecht weer (circa 30 van de onge veer 300 arbeidsdagen) wettigen een nog verdere vermindering van de werktijd riet. Verlies van één arbeidsdag Is gelijk aan het verlies aan productie van ten minste 250 woningen toe, dat Terwijl Pineau wikt en weegt meld, dat de 50-jarLge socialist Pineau door president Coty werd aangezocht, een nieuwe Franse regering te vormen. Hij heeft daarop geantwoord, eerst de parle mentaire fracties te moeten polsen, al- is een definitief antwoord te kunnen geven. Belangrijk voor hem is, dat het dagelijkse bestuur en de fracties van de socialistische partij Pineau hebben ge machtigd, zijn pogingen als formateui voort te zetten- Men zal zich herinneren, dat sinds de verkiezingen van 1951. de socialisten geen deel meer uitmaakten in de regering. Toen in Januari 1952. •cneens op Pineau een beroep gedaan werd een kabinet te vormen, moest hij zijn pogingen spoedig opgeven. Slaagt Pineau, dan za! hij in het algemeen het beleid van Mendès-France voortzetten. Diens politiek ten aanzien van Noord- Afrika, neerkomende op „hervormingen" gaat hem zelfs nog niet ver genoeg. Men weet, dat ook een belangrijk punt is de ratificatie der Parijse verdragen inzake DAT N.V. Betonbouw v/h fa Kool en Wildeboer te Ho- gkerk met 450.000 laagste inschrijfster was voor de aanleg van walbeschoeilngen, fundaties en der gelijke op het terrein van het PEB ie Groningen (hoogste inschx. ƒ498.000) DAT de kosten voor de dichting van de Baakse Overlaat ƒ909.200 hoger ble- ?n te liggen dan geraamd werd. DAT de waterleidingmij Schouwen Duiveland 'n tekort heeft van 1.200.000 i thans door de aandeelhouders een n ringsnota werd aanvaard. DAT Schouwen-Duiveland thans weer 1080 melkkoeien telt en ongeveer 2000 stuks mestvee en er voor de watersnood 2900 melkkoeien waren en 800 stuks meestvee. DAT de burgemeester van Groningen in de Harmonie aldaar de 5de Noord- Nederlandse textielbeurs opende, welke tweemaal per jaar gehouden wordt DAT de 54-jarige ambtenaar van de griffie te A'dam, J. T. Bruijn, na 8 mnd. onschuldige gevangenschap in Den Haag. weer op zijn oude plaats is teruggekeerd. DAT de afzet van Ned. uien zeer on bevredigend is en de exportprijs niet hoger komt dan van 1216 cent per kilo DAT het landbouwschap bij het be drijfschap aardappelen verzocht de Stichting In- en Verkoop Aardappelen (SIVA) in werking te stellen, i.v.m. de onbevredigende prijsvorming van be paalde aardappelrassen door te weinig DAT dr ir N. H H Addens. voorz Viasinstitjut. in Wageningen de int vlasconferentle opende. HET WEER IN EUROPA I s l i 31 5 s I onbew. NNW WEERBERICHT DAT prof. L. S. Palmer, oud-hoog leraar te Hull, in ons land een serie le zingen houdt over de atoomenergie (o.a. ook in Den Haag) en hij gisteren te Am sterdam sprak. DAT de Kerkraadsc hoofdinspecteur van politie M. B A. H. (55) tegen het vonnis van de Maastrichtse rechtbank <1 maand en 15 dagen wegens koffie- i smokkelarij) in hoger beroep is gegaan DAT de bevolking van Zeeland in '54 van 274.245 klom tot 275.325, hetgeen uitsluitend te danken is aan een groter geboorteoverschot en Vlissingen de grootste gemeente is (26.617) en Seroos- kerke op Schouwen-Duiveland de klein ste (182) DAT in België auto's niet onverlicht geparkeerd mogen zijn, ook niet dicht bij een lichtbron, zoals de KNAC nag eens extra onder de aandacht van de Ned -automobilisten brengt. ff* Pineau de Westduitse herbewapening door de Franse Senaat. Op de Parijse Quai d'Orsay staat Marianne vo! onrust uit te kijken naar de 21e regering. sind6 het einde van de oorlog. Wisselvallig weez e De Bilt verwacht tot mor- Aanvankelijk flinke opkla ringen. Later half tot zwaar bewolkt met enkele sneeuw buien. Tot matig of krachtig toenemende wind krimpend naar West tot Zuid. Later matige tot krachtige veran derlijke wind. Vannacht over wegend matige. Hier en daar strenge vorst. Morgen tem peratuur om het vriespunt tot licht* dooi. (Opgemaakt vanmorgen om 10 uur). Verwacht minimum temperaturen voor de kotsende nacht van 5 graden tot 1 ZON EN MAAN Woensdag: Zon van 7.57 tot 17 56; Maan van 3.57 tot 11.30 uur. Op 22 Febr. N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1