Jlieuuic jTcihsrljc ÜTourani - Na Pinay en Pflimlin, Pineau aangezocht als formateur DC-6 van Sabena wordt met 29 mensen vermist Zevende Vloot naar haar oude basis terug WistU Prinses huwde haar prins in vrolijk, wit kerkje MAANDAG 14 FEBRUARI 1955 BUREAUX: Steenstraat 87. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; f 2.15 per maand; 0.50 per week ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. DIEMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chei-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTEUJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StaatvaftlcO l« adrólrero wyn hert in aspoet' Vijf en dertigste jaargang No 10270 en Sport wedstrijden ZIE PAG. 4 EN 6 VOOR DE DERDE MAAL, DE FRANSE Advocaat, socialist, oud-minister: schrijftkinderverhalen deel waren van een van te voren opge steld plan, om Pflimlins pogingen op het beslissende ogenblik te saboteren en dus de weg vrij te maken voor de benoeming van een radicaal tot premier. Pflimlin had nog getracht besprekingen te beginnen met Bourges-Maunoury, een radicaal lid van de regeringMendès- France. doch toen dat mislukte, gaf hij zijn pogingen op. Na zijn onderhoud met president Coty verklaarde hij tegenover journalisten, dat het nodig is, dat de ver deeldheid der partijen verdwijnt. Pineau verklaarde vanöchtend, dat, als zijn partij accoord zou gaan met zijn be noeming tot formateur, hij het voorbeeld van Mcndès-France zou volgen en zelf zijn ministers zou kiezen, zor.der overleg te plegen met partijleiders. Hij zal van- NADAT MEN de Franse premier Mendès-France op weinig zakelijke gronden heeft weggewerkt, zijn er reeds Iwee formateurs aan bod geweest. Pinay faalde. Pflimlin faalde, en nu heeft president Coty Pineau verzocht een nieuwe Franse regering te vormen. Pineau heeft als voor malige socialistische minister van financiën uiteraard voldoende erva ring, maar hij komt, vooral ten aanzien van de radicalen voor dezelfde problemen te staan als de twee andere formateurs met een „P". Terwijl gisteren de kansen van Pflimlin hoog werden aangeslagen, moest hij foch uiteindelijk zijn formatiepogingen opgeven. Hij is er namelijk niet in geslaagd, de radicale afgevaardigden, die de regering Mendès-France hadden gesteund, te bewegen, tezamen met het deel der radicalen, dat had bijgedragen tot de val van Mendès-France voor een compromis te wannen. Ook bij volgende pogingen een kabinet te vormen, zal men steeds stuiten op dit splitsingsverschijnsel in de gelederen der radicalen. De vraag rijst, waarom toch. behalve dan uit persoonlijke motieven, heeft men de regering Mendès-France ten val gebracht? Toen Pineau vanochtend om zeven uur het paleis van president Coty verliet, ver klaarde hij tegenover journalisten, dat hij overleg wil plegen met zijn politieke vrienden, alvorens mee te delen, of hij de opdracht aanvaardt. Reuter tekent hierbij aan, dat, als Pineau er in zou sla gen een regering tc vormen, de r.ieuwe Franse regering een kabinetMendès- France zou zijn zonder Mendès-France: een illustratie van de verwarring huidige Franse parlement Volgens berichten, is het de radicale ex-premier René Mayer geweest, die op het laatste ogenblik een spaak in het wiel van Pflimin heeft gestoken. Toen alles voor een régering-Pflimlin geregeld scheen, kwam Mayer, die mede verant woordelijk is geweest voor de val van Mendès-France. met onverwachte voor waarden. Mayer, die de portefeuille van buitenlands c zaken zou krijgen, verklaar de, dat 'n regering-Pflimlin zonder steun van de radicale aanhangers van Mendès- France in de Nationale Vergadering geen kans van slagen zou hebben. Hij eiste daarom opneming van „pro"Mendès- radicalen in de regering. Sommig< Franse waarnemers geloven, dat deze be zwaren op het laatste ogenblik een onder- Gouverneur Van Baal op terugreis De gouverneur van Nieuw-Guinea. dr J. van Baal, is gistermiddag per vliegtuig van Schiphol naar Hollandia vertrokken, na gedurende enkele weken routinebe sprekingen in Den Haag te hebben ge voerd. Hem werd uitgeleide gedaan door de secretaris-generaal van het ministerie van Overzeese Rijksdelen, de heer J. M. Klveron, en de directeur Nieuw-Guinea van het departement, de heer B. Krijger. Kleinzoon sulïan Djokja trouwde Nederlandse De 29-jarige Ras Maden Pakum, een kleinzoon van de sultan van Djokjakarta is Zaterdagmiddag in de Geref. Kerk aan het Wilheiminaplein te Bussum in het huwelijk getreden met de Nederlandse 31-jarlge mej. Jannigje A. Knip. Ras Ma den Pakum studeert theologie aan de Vrije Universiteit. Het huwelijk werd vol trokken door prof. dr J. H. Bavinck. Het bruidspaar ook de Nederlandse bruid was op z'n Javaans gekleed. Man bij Bergen op Zoom in modder gestikt Toen de 47-jarige J. M. zich in de nacht van Zaterdag op Zondag naar zijn buiten de kom van Bergen op Zoom ge legen woning begaf, is hij, even voor zijn woning aan de Parallelweg in de sloot langs de weg terecht gekomen. Hij is voorover in de sloot gevallen en in de modder gestikt. Zondagmorgen vonden voorbijgangers het stoffelijk overschot. daag besprekingen voeren met zijn socia listische vrienden, met de voorzitters van de Nationale Vergadering en van de Raad der Republiek cn met Mendès-France,. Pinay en Pflimlin. Wie is Christian Pineau? Christian Pineau is vijftig jaar. Hij speelde een voorname rol in het Franse verzet tijdens de oorlog. Na twee clan destiene reizen naar Londen en na een maal uit de handen van de Gestapo ont snapt te zijn, werd hij in Mei 1943 door de Duitsers gevangen genomen en overge bracht naar Buchenwald, waar hij bleef tot 1945. Na zijn vrijlating werd hij minis ter van voedselvoorziening in de rege ring-De Gaulle. Tussen 1947 en 1950 is hij minister van vervoer, openbare werken en financiën geweest. In de afgelopen vijf jaar heeft hij geen ministersfunctie meer bekleed. Pineau is advocaat, econoom en, in zijn vrije tijd, schrijver van kinderverhalen. Hij begon zijn loopbaan als functionaris van de Franse Bank. In Nevada-woestijn Nieuwe proeven met atoombommen Morgenmiddag begint In de woestijn van. Nevada (V.S.) de vijfde serie proe ven met atoombommen. De proeven wor den uitgevoerd onder leiding van de Amerikaanse commissie voor atoomener gie in samenwerking met het ministerie van defensie Reuter verneemt van deskundigen, dat waarschijnlijk een verbeterd atoom-ont stekingsapparaat voor waterstofbommen zal worden beproefd Vrouw vastgehouden Deense politie voor (Roemeense legatie Deense politiemannen hebben post gevat voor de Roemeense legatie in Kopenhagen, nadat de chauf feur van dc Roemeense zaakge lastigde om politiek asyl had ge vraagd. Volgens de chauffeur wordt zijn vrouw tegen haar wil op de legatie vastgehouden. Dit geval doet onmiddellijk den ken aan de zaak-Petrof in Austra lië Ook mevrouw Petrof werd te gen haar wil vast genouden op de Russische ambassade in Sydney. Toen Russische agenten haar per vliegtuig poogden te ontvoeren, werd mevrouw Petrof door de Australische politie aan haar be wakers ontrukt. Zjoekoi wil nog niet naar Amerika Maarschalk Zjoekof, de nieuw benoem de Russische minister van defensie, zal gaarne een bezoek aan de Verenigde Sta ten brengen, mits de betrekkingen tussen beide naties verbeteren, heeft radio-Mos kou Zaterdagavond verklaard. Zjoekof herinnerde er aan. dat Eisen hower hem na de oorlog tweemaal uit genodigd had. „Ik heb thans nog geen uitnodiging ont vangen," zei hij. „Maar ik geloof, dat de bestaande betrekkingen tussen onze lan den niet gunstig zijn om op dit ogenblik zo'n reis te maken. Ik zou graag een be zoek aan de Verenigde Staten brengen en als de betrekkingen verbeteren, zou ik dit met genoegen doen." De Prins vertrok naar Amerika Om nieuwe conferentie voor te bereiden Gaf veel stagnatie Trein bij Culemborg uit rails Die ene ontspoorde wagon stremde urenlang het verkeer op de lijn Culem borg-Geldermalsen. Het treinverkeer tussen Culemborg ei Geldermalsen (lijn Utrecht—Den Bosch is de gehele Zondagmorgen gestremd ge weest door een ontsporing van een goe derentrein, geladen met rollen plaat ijzer. Persoonlijke ongelukken hebben zich hierbij niet voorgedaan. De vierde (buitenlandse) van dc 35 vagons, die op weg waren naar Tegel zakte om kwart over zes door zijr. nadat een aspot warm was gelopen en broken. De wagon werd over een lei: een kilometer over de grondT.- sleept, de rails werden ontzet en dwarsliggers opengescheurd De andere 'wagons bleven op de rails, maar de ka potte viel half over het andere spoor. Tussen Culemborg en Geldermalsen werd het reizigersverkeer onderhouden aet bussen. Om 13.05 uur kon het trein- ■erkeer over een der sporen worden hervat. In de loop van vandaag werd de reparatie van het andere spoor vol tooid. „Ergens in Noaid-ltalië": Toestel was op weg van Brussel naar Leopoldstad in de Congo t'EN VIERMOTORIGE DC-6 van de Sabena wordt vermist. Het toestel was onderweg van Brussel naar Leopoldstad (Congo) en werd gis teravond kwart over acht op het Romeinse vliegveld Ciampino verwacht. Het toestel had 21 passagiers en acht bemanningsleden aan boord. de mede dat het toestel voldoende brand stof had om tot elf uur in de lucht te blijven. Men hoopte aanvankelijk nog dat het vliegtuig door het slechte weer uit de koers was geraakt. Met het verstrijken van de uren echter werd het duidelijk dat het vliegtuig verongelukt moest zijn. De politie in alle plaatsen, die onder de route van het vliegtuig lagen, kreeg op dracht de omgeving af te zoeken. In Brussel gaf het hoofdbureau van de Sabena tegen elf uur een verklaring uit waarin „tot ons leedwezen gemeld moet worden dat een van onze vliegtuigen vermist wordt". Korte tijd later kwam in Rome bericht binnen dat boeren van het ten Zuiden van Viterbo gelegen ge hucht Sutri een lichtflits en vlammen hadden gezien. Gevreesd wordt, dat de machine in het slecht begaanbare, bergachtige gebied op ongeveer 65 km ten Noorden van Rome is vergaan. In geheel Noord-Italië heerste gisteravond een hevig noodweer. Onder de passagiers bevinden zich 14 Beigen. 4 Amerikanen, een Italiaanse en twee Fransen. De bemanning bestond geheel uit Belgen; alleen de tweede vlie ger Ier. Om acht uur. een kwartier voordat het vliegtuig ln Rome zou moeten landen, was het laatste radiografische contact. De marconist van het toestel meldde toen als positie Viterbo (70 km ten Noor den van Rome) en deelde mede dat men zich gereed ging maken voor de landing. Daarna werd niets meer vernomen. Onmiddellijk na het wegvallen van het radio-contact werden de Italiaanse auto riteiten gewaarschuwd, maatregelen namen. Een vertegenwoordi ger de maatschappij in Rome deel-geacht. Toesianti Aga Khan is weer iels verbeterd De gezondheidstoestand van de Aga Khan (geestelijk leider der Ismalieten- secte) is Zaterdag iets verbeterd. Zoals in een deel onzer edities reeds gemeld, werd voor het leven van de oude man ge vreesd. toen hij in de nacht van Vrijdag op Zaterdag een tweede hartaanval had binnen 24 uur. De zieke, die iri Cairo wordt verpleegd, had thans een rustige nacht. Volgens een Egyptisch hartspecia list, die hem hedenmorgen onderzocht, lijdt de Aga Khan aan acute bronchitis zenuwpijnen in de linkerschouder. Vreemde wereld Langer dan een uur hebben Austra lische inboorlingen van twee stammen elkaar bevochten met de wapenen die hun voorouders honderden jaren ge leden ook al gebruikten: slagwapenen, speren en boemerangs. De strijd tus sen de stammen was ontbrand door dat leden van de ene stam de zoon van een vrouw uit de andere stam hadden vervloekt. Bij een grote vee boerderij, vierhonderd en vijftig kilo meter ten Zuidoosten van Darwin, gingen de inboorlingen elkaar te lijf. De vrouw op de boerderij, welke even als vele afgelegen boerderijen m Australië over een zendinstallatie be schikte, seinde om hulp. Onmiddellijk vlogen een politieman en een dokter naar het strijdtoneel. Zij kwamen Juist op t\jd om twee gewonde inboorlingen naar het ziekenhuis in Darwin te ver- De jongen waarover de vloek was uitgesproken, overleed kort na het gevecht. Gisteravond om kwart voor elf is Prins Bernhard met een K.L.M.-lijnvliegtuig van Schiphol naar New York vertrokken. Hij zal met de Amerikaanse deelnemers een nieuwe conferentie bespreken, zoals er verleden jaar een is geweest in Oosterbeek. De Prins deelde voor zijn vertrek mede. dat hij hoopt, binnen de volgende acht weken deze conferentie te kunnen beleg gen. Het doel zal zijn, de sociale en eco nomische problemen te bestuderen, die van belang zijn voor de Westerse demo cratie. De plaats van de conferentie staat nog' niet vast, maar zij zal vermoedelijk een Europese zijn, aldus de Prins. Er zullen minder congressisten zijn dan het vorige jaar. Toen waren er ongeveer tachtig, ditmaal waarschijnlijk ongeveer vijftig. De Prins zal niet langer dan drie vier dagen in Amerika blijven alvorens naar Nederland terug te keren. Hij ant woordde ontkennend op de vraag of hij mogelijk president Eisenhower nog zou JAPAN KRIJGT WEER EEN MARINE De Ver. Staten hebben in het afgelo pen weekeinde de eerste van 49 klein* landingsvaartuigen overgedragen aan do Japanse marine. De overdracht geschiedde op de marine- basis Jokohoeka bij Tokio. Moskou wil conferentie over Formosa DE SOWJETUNIE heeft voorgesteld, een tienlanden-conferentie over Formosa te houden in Sjanghai (Rood China) of New Delhi (India). Tot die tien landen behoort evenwel niet nationalistisch China, dat op het eiland Formosa zetelt. Met name Amerika en Engeland achten deze uit sluiting door de Russen zeer „onrealistisch". Het gevolg is, dat de Ver. Staten, zoals eerder gezegd, het Russische voorstel zullen verwerpen. De voorzichtiger Engelsen voelen ook niets voor zo'n conferentie, maar zij willen proberen, de Russen tot betere gedachten te brengen. Intussen heeft generalissimo Tsjang Kai-sjek, president van de regering op Formosa, verklaard dat Quemoy. Matsoe en andere, in Chinees nationalistische handen zijnde, eilanden voor de kust Rood China, in geen geval meer prijsge- even zullen worden. Terwijl de Amerikaanse Zevende vloot gisteren met het geëvacueerde garnizoen van de Tatsjeneilanden Formosa naderde, landden de communisten op de verlaten eilanden en concentreerden zij gemotori seerde en gewapende jonken (ongeveer zeventig) bij Matsoe het voor de kust gelegen eiland waarvan Tsjang Kai- sjek hoopt dat de Amerikaanse vloot het zal verdedigen. Zoals men weet, heeft Amerika de vei ligheid van Formosa en de Pescadores ge garandeerd. maar wat Matsoe en Quemoy betreft, heeft het geen enkele verplichting op zich genomen. Dit laatste geldt ook het eilandje Nantsjisjan, gelegen tussen For mosa en de Tatsjeneilanden. Naar ver luidt. begint men morgen met het weg voeren der burgers, om het beter vooi verdediging geschikt te kunnen maken. Vermelden wij nog, dat de Amerika: luchtmacht een eskader straaljagers F 86 op Formosa zal laten, het betreft hier 75 vliegtuigen. De Amerikaanse Zevende vloot keert echter naar haar basis in de Phiiippijnen terug. Er blijven geen Amerikaanse ma rine-eenheden in Formosaanse havens. Radio-Peking riep een boodschap om. waarin gezegd wordt: „Onze troepen heb ben de Tatsjeneilanden bevrijd; de om standigheden voor de bevrijding van For mosa en andere eilanden zijn nu veel gunstiger geworden. Reuter meldde he denmorgen, dat een artillerieduel plaats had tussen de Chinese nationalisten op Quemoy en de communisten op het eiland Typisch winterbeeld uit Neder land: een loodgrijze lucht boven een met sneeuwbedekt landschap, waardoor de sleeën van het jeugdige volkje voort- snorren. HET WEER IN EUROPA Helsinki Stockh Oslo Kopenh Aberdeen Dublin Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn nkfort München ZUrlch Wenen Innsbruck i! f '«■I Giessen-Oudekerk in opstand Clivia's maken plaats voor vlammende protestbiljetten De inwoners van Giessen-Oudekerk zijn boos en ze willen het best weten ook. De kom van de buurtschap is een toonbeeld van dichterlijke veront waardiging. De boerenvrouwen hebben hun clivia's en pauweveren ter zijde geschoven om plaats te maken voor reusachtige raambiljetten. Op de landerijen staan met vlammende slagzinnen beschilderde borden en boven het dorpsplein klappert een spandoek in de wind. De aldus ten toon gespreide woede geldt de plannen om Giessen-Oudekerk, dat nu onder de gemeente Giessendam hoort, te verenigen met Giessen-Nieu' kerk en Peursum tot een agrarische ge meente. De Oudekerkers willen niet met hun buren, de Nieuw-Kerkers. onder één dak komen. Ze hebben dat indertijd, provinciale staten van Zuid-Holland de zaak besprak, in Den Haag al eens op demonstratieve w(jze laten merken en n nu op eigen terrein de strijd voort. Van de achthonderd inwoners zijn ne- Beurzen voor studies over Europa De Raad van Europa en de Hoge Auto riteit van de Europese Kolen- en Staal gemeenschap zullen een aantal beurzen beschikbaar stellen, bestemd voor onder- oekingen in het belang van Europa Iedere beurs zal 300.000 Franse francs be- De studies dienen plaats te hebben met betrekking tot de economische integratie, de politieke integratie en ten-slotte de ge schiedenis en de philosophic van Europa met betrekking tot huidige vraagstukken Candidaten voor deze beurzen kunnen nden tot de afdeling buitenlandse betrekkingen van het departement van O.. K. i W. gentlg procent tegen de afscheiding Giessendam. Zelfg de jeugd zit nu slag zinnen op schoolschriftblaadjes neer te pennen om die tussen de aanplakbiljetten van de volwassenen te hangen. Ziehier een van de poëtische protesten: „Een stel dat gedwongen moet trouwen, omdat ze ln Den Haag daarvan houwen, slaat de boel kort en klem van verdriet en chagrijn, tot het iedereen zal berouwen". En een ander. „Het moet blijven Giessen en Vliet, betere grenzen ztfn er niet". Het riviertje de Giessen en de boezem de Vliet vormen namelijk de grens Giessen-Oudekerk en Giessen-Nieuw- kerk en, al zijn het dan maar kleine watertjes, ze symboliseren blijkbaar een heel diepe klove. Uit school komend knaapje in Enschedé doodgereden Zaterdagmiddag om twaalf uur ts het zesjarig Jongetje Jan Knoop uit Ensche de dodelijk verongelukt. Het knaapje, dat van school kwam, liep op de Olieslagweg aldaar achter een groentewagen vandaan tegen een passerende auto. De dood trad vrijwel onmiddellijk In. DAT het Engelse schip Laloma (7249 brt) bij de ingang van de Nieuwe Wa terweg aan de grond liep, maar op eigen kracht weer vlot kwam DAT op 29 April de vaste brug over de Maas GennepOeffeit in gebruik ge- >men wordt cn ook een brug bij Grave één bij Well geopend wordt DAT Zaterdag 19 Maart in de Econ. Hogeschool te R'dam de 5e landdag voor economen wordt gehouden, waarop o m dr H. M. Hirschfeld zal spreken. DAT een 8000 mensen deelnamen aan :n door de Ned. Vredesraad Zondag- iddag. in A'dam georganiseerde demon stratie legen de atoomoorlog. DAT tegen de 67-j. C. J. N. uit En schede proces-verbaal werd opgemaakt wegens valsheid in geschrifte en oplich ting van een familie te Eibergen. DAT de N V. Ned. Kabelfabriek te Delft volgende week 2 hoogspannings kabels zal leggen in de Westerscheldo. resp. 3000 en 2650 m lang. DAT de 18-j. verpleegster Zwaantje Dekkers uit Eibergen, die uit de inrich ting Zonnenhuis te Beekbergen ontslagen was, sedert 10 Febr. spoorloos verdween DAT het Duitse vrachtschip Annie Hugo Stinnes (1880 brt) met een defecte stuurinrichting door sleepboot Maas de Nieuwe Waterweg is binnengesleept. DAT de gemeente Ouwerkerk de ge meente Yerseke een grote cl. klok voor het havenkantoor aanbood uit dank voor erlecnde hulp bij de DAT Zaterdag in de Harmonie te Leeuwarden een druk bezochte gewes telijke Friezendag gehouden werd. uit. gaande van de Raad van de Friese Be weging. DAT in R'dam met de arrestatie van 6 personen een inbrekerscomplot is op gerold. waardoor in het Westelijk stads deel sinds medio '54 een zeer groot aan tal inbraken werd gepleegd. DAT bij het examen van het NederL Radiogenootsrfiap voor radiotechnicus en radiomonteurs de candidaten te weinig van de FM i frequentiemodulatie) en de televisietechniek afwisten. DAT het door het R.K. thuisfront aan gekochte R K. vormingscentrum voor militairen „Waalheuvel" onder Ubbergen bij Nijmegen omstreeks 1 Maart geopend wordt. Luisterrijke plechtigheid in Portugal Studenten wierpen hun zwarte mantels op de grond; duizenden juichten F)RINSES MARIA PIA van Italië is Zaterdag in het vrolijke witte kerkje van het Portugese vissersdorp Cascais aan de Atlantische Oceaan in het huwelijk* getreden met prins Alexander van Joegoslavië. Een groot gedeelte der vorstelijke personen van Europa was bij de plechtigheid aan wezig. Duizenden aristocraten, voorname gasten en nederige Portugese boeren en vissers juichten dc glimlachende jonggehuwden toe,'toen zij uit de kerk van Onze Lieve Vrouw ten Hemelopneming naar buiten traden. Zij wierpen bloemen naar het bruidspaar en 2000 duiven wiekten als een witte wolk omhoog: een symbool van het geluk van deze dag. Acht minuten nadat de bruidsstoet de kerk was binnengegaan, toen aan het ge- Juich van het publiek buiten nog geen eind was gekomen, 6choof Alexander de trouwring om de vinger van Maria Pia. De menigte bulten de kerk bestond uit duizenden mensen, die zich hees juich ten, toen bruid en bruidegom cn hun ouders uit hun auto's over een karpet van bloemen naar de kleine kerk liepen. De zon scheen helder na zware regen buien van de vorige avond. Italiaanse meisjes in nationaal costuum en Portugese studenten van de univer siteiten van Coimbra en Lissabon ston den geschaard langs de weg naar de kerk. De studenten wierpen hun zwarte man tels op de grond, toen de koninklijks families voorbijkwamen. Dezelfde eer be wezen zij aan de hertogin van Kent. Stukjes van hun mantels gaven zij aan de Italiaanse meisjes. (Zie vervolg pag. 2) fo* «'STEN EAA VftTEN EERjr VLAARDINGEN-TBl 3645(01398)] Nieuwe Syrische regering Sabri E! Assa!, leider der Syrische Na tionale PartU, die reeds van Maart tot Juni 1954 premier was, heeft een r.ieuwe Syrische regering gevormd, die ln ds plaats komt van het dezer dagen afgetre den kabinet onder Fares el Koert. WEERBERICHT ln het witte kerkje van de Por tugese vissersplaats Cascais Is Zaterdag het huwelijk voltrok ken lussen de 20-jarige Italiaan se prinses Maria Pia en prins Alexander (30 jaar) van Joego slavië: een mengeling van mo derne eenvoud en 18de eeuwse praal. De belangstelling voor dit vorstelijke huwelijk was enorm De foto werd kort na de plech tigheid genomen. Aanhoudend winterweer Het KNMI te De Bilt ver- wacht tot morgenavond: Zwaar bewolkt met enkele sneeuwbuien en later opkla ringen. Aanvankelijk matige wind uit Zuidelijke richtingen. Later matige tot krachtige en de kust mogelijk harde Noordelijke wind. Vannacht en morgenochtend over wegend lichte vorst. Morgenmiddag tem peratuur om het vriespunt (Opgemaakt vanmorgen om 10 uuri. ZON EN MAAN Dinsdag: zon van 7.59 tot 17.54; maan van 2.58 tot 10.48 uur. Op 22 Februari NJH.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1