Noordwijks raad hield met vuilnis bezig zich Kwestie zeebad komt volgende keer in 't openbaar in behandeling NUTSSPAARBANK NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 WOENSDAG 9 FEBRUARI 1955 rhuur, zu'.'.en f 16.009 kosten. De door de raad vastgestelde garantierede- l.r.g opent de mogelijkheid de rente en aflossing van een eerste hypothecair» geldlening groot f 13.000 te garanderen. De raad ging met het voorstel accoord. Politieschool Zoals onlangs in ons blad reeds werd vermeld, is door de burgemeesters van een aantal gemeenten in Zuid Holland een gemeenschappelijke regeling getrof fen ter behartiging van de opleiding van hot politiepersoneel hunner gemeenten D« aanleiding hiertoe is gelegen in de omstandigheid, dat het zeer moeilijk, zo niet onmogelijk is. deskundig politieper soneel aar. te trekken. Deze regeling houdt in de instelling van een z.g. poli tieschool. Bij deze gemeenten komt ce naam van Noord wijk niet voor omdat, hoewol de forme'e bevoegdheid van de burgemeester in deze vaststaat, mr Van Berckel de raad hierin met wilde passe ren Bovendien was de burgemeester van oordeel, dat voor Xoordwijk deze school niet zo aantrekkelijk is om verschillende redenen. Ten overvloede moet er op gewezen worden, dat in Noordwijk met de oplei ding van eigen personeel reeds meer ja ren goede resultaten zijn bereikt, zonder dat dit belangrijke financiële offers van de gemeente vergde. Deze opleiding is bovendien afgestemd op de voor Noord- wijk door het vreemdelingenverkeer ge schapen speciale behoeften, in de voor ziening waarvan bij de centrale opleiding niet mag worden gerekend. Resumerende, kwamen B. en W tot de conclusie dat. hoewel het initiatief tot stichting van deze school alle sympathie verdient, er voor Noordwijk voorshands geen aanlei ding is aan deze opleiding deel te nemen. De raad verenigde zich met deze ziens- wljz». Dë eerste vergadering van de gemeenteraad van Noordwijk in het nieuwe jaar. werd wegens ziekte van de burgemeester, gepresideerd door wet houder G. Vogelaar. Na de beste wensen, ook voor de burgemeester, ver klaarde spr. geen opsomming te willen geven van hetgeen in 1954 tot stand is gekomen. Hij wenste te volstaan met te zeggen, dat 1954 zeer vruchtbaar is geweest voor het gemeentelijk bestel. Namens de raad beantwoordde de heer| Van der Niet de toespraak van litter en wenste wederkerig c spoedig 1955 toe. De rekening over 1953. ingediend door de weeshuismeesters, werd goedgekeurd Bij de behandeling van het volgende punt: gewijzigde uitvoering var_ ningbouwplannen. ontstond een klein ïn-1 cident. De heer Rippon merkte namelijk op dat hij teleurgesteld waj over de vor dering van de woningbouw He', zal we! 1956 worden voordat deze woningen wor den bewoond Overigens was spr ver- heugd over de vergroting van het contin gent. De woningnood is de grote ellende van deze tijd Spr illustreerde dit met een voorbeeld. Volgens een ietwat dra matisch gekleurd verhaal zou een jong gezin in de afgelopen week zonder van proces op straat gezet zijn. waartegen spr noga! fel fulmineerde De wethouder van Sociale Zaken had weinig i deze zaak tot de Juiste proporties te brengen. Dit gezin was inwonend bi) de schoonouders: dezen hadden ning gekocht in een ar.der deel „1 dorp en beloofd was dat bij betrekken van het nieuwe huis het oude geheel ont ruimd zou worden opgeleverd. Hoewel dit schriftelijk was vastgelegd, bleef het tweede gezin in dit huis achter en daar{" om is dit Zaterdag er uit gezet. Het huis was namelijk bestemd voor een gezin dat krachtens rechterlijk vonnis zijn woning moest ontruimen. De schuld ligt dus in geen geval bij de gemeente, doch bij hen die hun verplichtingen niet nakwamen De voorzitter merkte nog op dat zo mogelijk op 15 Maart zal worden aanbe steed. In 1954 mochten we niet gunnen voordat de vorige woningen klaar waren. Spr. gaf de verzekering, dat de woning bouw bij het college steeds voorop gaat en boven alle zaken praevaleert. Het voorstel werd na nog enige discussie x.h.»t. aangenomen. Een aantal punten passeerde varvolgens zonder meer de ha- Vuilpraat Uitvoerig werd vervolgens gediscussi eerd over punt 10 van de agenda betref fende opdracht voor aanneming van d< verzorging en het beheer van de vuilnis belt. Er bleek een inschrijving te zijn binnengekomen en wel van de voormali ge aannemer van de vuilnisophaaldienst de heer J. C. de Haas Deze eist voor de verzorging van de belt. naast het recht de In de aangevoerde afvalstoffen wezige lompen, metalen, etc., ton eigen bate te verkopen, een vergoeding f20.per week. B. en W. stelden voor aan de heer De Haas de verzorging en het beheer van de belt op te dragen te gen de gevraagde vergoeding. De meer derheid van de commissie van openbare werken had zich accoord verklaard met dit voorstel. BIJ de discussie bleek al di rect wie de minderheid in deze commis sie vormde. De heer De Wltt wees er op. dat er ook andere gegadigden waren en voorts dat In de brief van de Inschrijver bepaalde zinsneden voorkwamen, die te denken gaven. De heer Rippen legde er in een zeer uitvoerig betoog de nadruk op. dat in enkele omliggende gemeenten voor het recht tot verzorgen van de belt aan de gemeente nog geld toe wordt betaald. Spr. bepleitte een gemeentelijke exploi tatie, daar dit in overeenstemming is met het principevoorstel inzake de reinigings dienst. Spr. drong aan op terugneming van het voorstel, en de heer De Wltt maakte hiervan een voorstel Meer raadsleden voerden hierover het woord, waarna de voorzitter het voorstel van B. en W. verdedigde. Spr. wees er op d»t de verzorging van de belt een betrek kelijk tere zaak ls. De stichting Zuid Hollands landschap stelt bepaalde voor waarden. waaraan voldaan moet worden. Op legale en normale wijze ls hierin door B. en W. gehandeld en zü voelen iviets voor eigen beheer in deze. Na verdere uitvoerige discussies werd het voorstel in stemming gebracht. Het werd aangenomen met 10—7 stemmen. Tegen stemden de fractie van de P.v d.A de Prot. Chr. fractie, behalve de heren Vogelaar en De Geus. en de heer Van Riemsdijk Meer licht Het erediet voor uitbreiding van de atraatverlichtlng ad f55.000 werd aange nomen. In dit verband werd een betere verlichting van ..de Zuid" bepleit. Deze noodzakelijkheid werd allerwegen gevoeld, maar de voorzitter wees er op. dat elec- trificatie van dit deel een kabellengte van 15 km vergt. In de laatste Jaren is onge veer 2 ton voor de straatverlichting uit gegeven. duj we moeten nu een beetje kalm aan doen. Wel zullen de vrijko mende gaslantaarns hier en daar worden bijgeplaatst. Voor de aanleg van een signaalkabel naar het pompstation van het waterlei dingbedrijf vroegen B. en W. een erediet van f27 000. Deze kabel dient voor ver binding van het pompstation met de rein- waterkeldcr ten behoeve van water standsmeldingen. De raad had geen be zwaar Voorts werd een erediet toegestaan van f51.000.— voor verbetering van de voe- d;ngs!eidingen voor de gasvoorziening. De stijging van het gasverbruik door de uit breiding var. de woongelegenheid maakt het noodzakelijk een verzwaring van het voedingssysteem te maken Ook deze uit gave werd door de raad gevoteerd De bewoners van het Slulspad zullen binnenkort uit een isolement worden ver lost. de rasd besloot namelijk tot aanleg van een electrlclteltskabel naar deze straat, zodat de bewoners hun woningen kunnen aansluiten op het e'.ectriciteits- net De kosten van deze kabellegglng em zullen f 11.750— bedragen. In een volgend voorstel werd meege deeld det de ketel van de centrale ver warming van het bureau gemeentewer ken versleten is en dat aan herstel niet meer gedacht kan worden. Voorgwteld werd over te gaan op olleverwarmlng. Het plaatsen van een dergelijke Installa tie vergt een uitgave van f2485 en werd goedgekeurd. Het volgend voorstel bevatte een ga rantieverlening aan een zeatal Ingezete nen van de gemeente voor de bouw van een huis aao de L. Barkemeierstraat De bedoelde woningen, die «ich door ligging en indeling zeer goed lenen voor Bij de rondvraag antwoordde de voorzitter op een vraag van de heer Rippen, dat de kwestie „Zeebad" op een eerstvolgende vergadering in co mité-generaal zal worden behandeld. Vervolgens zal de zaak in openbare raadsvergadering aan de orde komen. De heer Van Rhijn drong aan od'vaste tijden bij het ophalen van het vuilnis. De voorzitter meende dat ais de kinderziek ten bij deze dienst overwonr.cn waren, die vanzelf in orde zou komen. Het is on mogelijk grotere emmers te gebruiker, voor scholen, enzovoort. Deze nassen niet op de wagens. Dit laatste ir antwoord op een vraag van de heer De Geus De heer De Witt informeerde tenslotte! naar de bouw van de twee wonir.een het Lanceveld. De laagste inschrijving was f6400 boven de begroting, aldus de voorzitter, en het is niet mogelijk dit op een andere manier te tracteren. De huur moet dan ook aanmerkelijk hoger worden en het zal de vraag ziin of deze wor.i voor de oorsoronkelyke gegadigden trekkeliik zullen zijn. De kans bestaat dat van de bouwplannen algeheel zal worden afgezien. Postzegelverzamelaars vergaderdei In ..de Zeeleeuw" vergaderde de deling Noordwijk van Philatelica onder leiding van de heer W Beukers Na de gewone agendapunten volgde bestuurs verkiezing. die tot resultaat had dat de heer Beukers bij acclamatie voor dri« jaar herkozen werd Uitvoerig werd gesproken over 't rond- zendverkeer Er zal gepoogd worden de leden hiervan meer te laten orofiteren. Na verloting en veiling werd bij de rond vraag besloten 'n jubileumfonds te stich ten voor de viering van het eerste lus trum. Hierna volgde sluiting var. de zeei geanimeerde vergadering, welke zee: goed bezocht was. vooral door de jeugd. Benoeming Tot directeur van de stichting V.V.V. ..Noordwijk" is benoemd de heer W. van Haselen, die inmiddels zijn functie reeds heeft aanvaard. „BlUft voor 't land" De wlsselmedailies van de schietver eniging ..Blijft voor 't land" werden ge wonnen door: D. A Lüscken, 1ste klasse met 41 pnt-, Joh. Zuidhoek, 2de klasse met 42 put., J. van Graas, 3de klasse met 42 pnt. HAZERSWOUDE Chr. Hist. Jongerengroep Voor de Chr. Historische jongerengroep heeft de heer A. van Dam gesproken over „China en het Westen". Uitvoerig schets te de heer Van Dam in zijn inleiding d' geschiedenis van het Chinese rijk (uiter aard in hoofdlijnen) en het ontstaan van de haat tegen de indringers, die als vreemde duivels werden beschouwd. Het mislukken van de Boxeropstand beteken de uiteindelijk het ontwaken van eer nieuw China en de val van het keizerlijke Huis. Onder Soen Yat Sen ontstond de Chine-se republiek. Na de wereldoorlog volgde de strijd tussen nationalisten communisten. En op het ogenblik is de verhouding China-Westen het brandpunt van de wereldpolitiek. Besloten werd. op Maandag 7 Maart een forumavond te houden Collect» Zaterdag wordt een collecte huls aan huis gehouden voor de rheumabestrijding. RUNSATERWOUDE (Advertentie) ALPHEN AAN DEN RIJN Ter bijschrijving van de rente over 1954 kunnen de Spaarbankboekjes worden aangeboden: Vrijdag, 11 Februari 1955 des morgens van 9-12.30 uur en des middags van 2-3 uur. Op d.e dag Is de Spaarbank voor de Afhaaldlenst gesloten en de Avondzitting vervalt Alphen aan den Rijn Twee avonden voor jaarlijkse uitvoering van D.O.S. hoek van deze verbindingswegen zal het bedrijf van de heer Bink vérrijzen. De architectuur berust bij het architecten bureau Kraan en Van Nieuwkoop te Oegstgeest. Avond voor het diaconeseenhuis Het plaatselijke comité „Actie nieuw bouw dlaconesaenhuis" houdt Vrijdag avond 7-30 uur In de grote kerk een pro- paganda-avond ten bate van deze be kende Leidse inrichting. Ds M. Hanemaayer, Hervormd predi kant, opent, het zuaterkoor zal zingen, de vooral bij de jeugd bekende Oom Jan Oosterwolder uit Amsterdam een haal vertellen, «en bestuurslid van dlaconesaenhuis spreekt een kort propa- gandawoord en ds Wijma. Geréf. predi kant. sluit de avond. De honderden leden van de Chr, Gym nastiekvereniging „D.O.S." kwamen gis teravond (en komen ook hedenavond) in het Nutsgebouw voor het voetlicht. Dc enorme toeloop van jongeren van 5 tot 12 Jaar maakte het noodzakelijk, dat een splitsing werd toegepast, en zo komen de Jongens en meisjes, die gisteravond hun kunnen getoond hebben, heden niet aan bod. Hierdoor heeft men tevens de waar borg, beide avonden een groep geïnteres seerde ouders naar het gebouw te trek ken. de eerste avond was het Nut vrijwel geheel bezet. De heer A. Groeneveld opende en zei dat DOS. nu 22 jaar bestaat; het gaat dus op het zilver aan. De samenstelling een programma voor een zo groot aantal leden vereiste uiteraard bijzondere zorg. aldus spr.; hij hoopte, dat men ook deze keer geslaagd was. Om dit te de monstreren, ging de leiding hierna over de directeur, de heer J. J. J. Vos uit Hazerswoude Met inbegrip van opening en sluiüng telde het programma 19 nummers gonnen werd met vrije oefeningen meisjes A. Ook nu anders dan gewoon, ar.t ze werden uitgevoerd op het rhylh- e van oud-Hollandse liedjes. Via het rdige nummer brug met ongelijke leg gers van de meisjes D kwamen we tot de cracks, de heren met goed uitgevoerde vrije oefeningen en de dames A op de evenwichtsbalk. Onfeilbaar werkte het zestal zeker niet. maar zowel individueel als in groepsverband viel er toch veel waarderen. ■t is niet doenlijk alle nummers vermelden. Een uitzondering mogen we verder wel weer maken voor de kleuters, die hun lesje o.l.v. mej. Rie Verhagen met enthousiasme gespeeld hebben. Maar men moet o i. de kinderen toch niet 41 te jong D.O.S. sturen. Ze moeten toch wel wat besef hebben, waar het om gaat. Het is ook w»l duidelijk geworden, dat owel voor de directeur ais voor zijn assistente, die op haar beurt weer geassis teerd wordt door mej. J Burger, moeilij ker wordt met zulke grote groepen tot correct werken te komen In de rhythmi- sche oefeningen ontbrak de eenheid nogal Niettemin, er viel zeer veel te waar deren en te genieten en de aanwezigen n dan ook gul met applaus. Muzikale medewerking werd verleend door de pia nist de heer P v. d Stoel. Er werd ge collecteerd voor een feestavondje voor de jeugd en de jonge kinderen werden in een ander deel van het gebouw bezig ge houden met film. Modem garagebedrijf aan lage zijde Nog dit jaar zal Alphen een modern ga- agebednjf annex showroom, service-sta tion, reparatie- en verhuurinrichting rij ker worden. De ondernemer hiervan is de heer J- W. H. Bink. die sedert drie Jaar te Loenen aan de Vecht een garagebedrijf exploiteert. Voor direct gebruik heeft de gemeente de heer Bink reeds bouwgrond verkocht ter grootte van 1000 m2 en optie verleend voor een gelijke oppervlakte. Het bedrijf komt naast het Nutsgebouw. in het verlengde van het in te richten marktterrein. Van dit terrein komt tn de naaste toekomst een weg. die aansluiting geeft op de nieuwe prov. weg ofwel de Oranje-Nassaualngtl. Tevens zal deze wei i verbinding krijgen met de Bloemweg zóveel ambitie studerende vervolgen» met de Bloemstraat. Op de „Inter Nos'f—11 Chr Nat. schooi werd benoemd de heer P. Kroeger te Vriezenveen. Tot onder wijzeres werd benoemd mej. A. A. Bud ding te Delfgauw. TER AAR Jaarvergadering C.B.T.B. De afdeling Ter Aar van de Chr Boe ren- en Tuindersbond hield gisteravocn haar jaarvergadering, onder leiding var de heer Froolik. In zijn openingswoord besteedde de voorzitter enige aandacht aan de ontwikkeling van veehouderij en akkerbouw in het afgelopen jaar. On danks de vele regens vertoont de kost prijs toch een dalende lijn, zodat de veelomstreden melkprijs vermoedelijk nog gunstig te noemen is. In doorsnee is het voor boer en tuinder een gunstig jaar geweest. De heer W. Heyns. secretaris, maakte zijn jaarverslag melding van de ge voerde propaganda. In zijn woorden kwam de wens tot uiting, dat ..Het Plat teland" tot een aantrekkelijk blad ge maakt zou worden. Een winst van zeven nieuwe leden was het resultaat van dt propaganda-actie. Het totaal ledenaan tal bedraagt thans 49. De penningmees ter vermeldde een financiële achteruit gang van ƒ22.30. De contróle-commissie rapporteerde gunstig. De films „Melkhygiëne" en „Bloemen- avontuur in Holland" werden vervolgens vertoond. De heer J van Harten, hoofd assistent van de rijkstuinbouwconsulent. sprak een slotwoord. WOUBRUGGE Iepcnzlekte In opdracht van de Provinciale Water staat worden thans een zestiental iepen langs de Kruisweg en een veertigtal langs de Herenweg gerooid. Al die iepen lijden epziekte. De fraaie dubbele rij bo- was in de afgelopen Jaren al aan zienlijk gedund. Nu lijdt Woubrugge op nieuw een verlies aan natuurschoon. Bij De Dageraad' wordt portaalkraan gemonteerd Op het nieuwe gedeelte van de scheeps- erf De Dageraad, voorheen wed. D. Boot. is gisteren de drijvende bok „As sistent" van de firma Mulder en De Graaf uit Rotterdam aangekomen. Deze bok heeft een hefvermogen van ruim 80 ton'. Men wij er de nieuwe portaalkraan voor de scheepswerf mee monteren. De mon tage-werkzaamheden zullen wel enkele dagen duren. M van de kraan bedraagt 24 m., de hijshoogte is eveneens 24 m. en de totale hoogte is 27 m. Dat wil zeggen, dat de kraan maar enkele meters lager is dan de toren van de Herv. kerk. Het hefver mogen is 10 ton op 11 m. vlucht en 2,/4 ton op 24 m. vlucht. Een speciale machi nist bedient de kraan. Over een rail van kan de kraan 'zelfstandig heen en rijden, waardoor in totaal een af stand van 100 meter kan worden bestre ken. Van het ogenblik, dat de kraan ge reed komt af, kunnen goederen recht streeks vanaf de Woubrugseweg op de helling worden geplaatst. De electrische installatie bestaat uit 220 V gelijkstroomapparaat met een spe ciale omvormset. Deze installatie levert 100 pk hefvermogen. De hijsmotor Smit in Slikkerveer levert 60 pk, twee zwenkmotoren leveren 25 pk. Het ballast- gewicht is 18 ton. Als de uitbreiding zijn beslag heeft gekregen, dan heeft Dageraad een belangrijke uitbreiding ondergaan. Koudekerk aan den Rijn Onderling Zanggenot wisselde af met Inter Nos Vooral in volksmelodieën loont mannenkoor zich op zijn best Wanneer in Koudekerk één der plaatselijke muziekbeoefenende verenigin gen de jaarlijkse uitvoering geeft, is op een grote belangstelling te rekenen. Zo was het ook gisteren weer. Het mannenkoor „Onderling Zanggenot", waarover de heer C. van der Molen de directie voert, kon met voldoening de volle zaal van het Verenigingsgebouw inkijken. Tenminste: tussen de bedrijven door, want onder het zingen blijft slechts het geestelijk contact met het publiek bewaard. De volle aandacht richt zich op de dirigent, van wie zichtbaar een sterke suggestie uitgaat. Hiermee hebben we tegelijk de voor naamste deugd van dit koor genoemd. Maar deze is tevens de onmisbare voor waarde voor alle muzikaal verantwoorde zang En dan mag er verder gerust nog wat te wensen overblijven. Beseft dan zo'n invloedrijk koorleider zijn grote verantwoordelijkheid en Is hij tevens een intelligente muzikant, dan ls er al veel bereikt. De heer Van der Molen maakt veel werk van de voordracht en de uitspraak. Het viel ons bijvoorbeeld op. dat het Engels van de beide neger liederen. Deep Rrver" en ..Old black Joe", voor een amateursteam zo ver dienstelijk was Ook de voordracht ge tuigde van goed begrip. We behoefden er overigens nauwelijks aan te twijfelen, aan welke genre de heer Van der Molèi zijn hart verpand heeft De kunst van het volk 'onver schillig van welk) heeft kennelijk zijn grote belangstelling Daarom slaagde ook ..De twaalf rovers" (een typisch Rus sisch geval) zo goed en dan ook hei ..Slavenkoor" uit Verdi's „Nabueco". dat toch wel heel dicht bij het icq. Italiaan se) volkslied staat. Klank en uitbeelding waren ln deze werken op hun best; ze bevredigden al thans belangrijk méér dan in „Zum Sanctus" (Schubert) en ..Nirhmer Nacht" (Andriessen). die wat stijf en niet erg overtuigend klonken. Aan de kwaliteit en de beschaving van de klank zal de heer Van der Molen voorlopig nog kun nen werken. Overigens heeft hij reeds heel wat kunnen bereiken Lelden wisselde het mannenkoor regelmatig af. In technisch en vocaal opzicht staat de zang van dit dubbelmannenkwartet op een hoog ni veau. We moeten echter weer bezwaar maken tegen het wat 41 te zelfstandige optreden van verschillende leden, be halve ln een té persoonlijke voordracht, tevens uitkomend in een overdreven vibrato, waardoor bijvoorbeeld Mozart» „O Isis und Osiris" (Zauberflöte) on juist werd geïnterpreteerd. Juist als ge volg van de genoemde eigenschappen werd echter de sfeer van twee bekende negrospirituals raak getroffen. Toen wis ten we ook weer. dat ..Inter Nos" onder zijn dirigent., de heer Lou van Wijngaar den. tot heel goede prestaties in staat Is. wanneer het de eigen, verworven talen ten gebruikt. Mejuffrouw Suze Beurze zong fle solo m „Die Allmacht" van Schubert, waar van we wensten, dat Liszt dit (geniale» lied nooit voor mannenkoor met solo stem had bewerkt, want dit arrangement heeft meer kwaad dan goed gedaan. De zangeres vertolkte overigens niet onver dienstelijk 'speciaal, de voordracht was te prijzen) aria's van Mozart en Weber Haar stembereik is echter nogal beperkt, zodat zij zich in het hoge register be paald erg moest forceren. Joh. Wolfswinkel. Schaaknieuws De uitslag van de onderling gespeelde competitiewedstrijd is a's volgt: G Sna- terse—G de W:t 0—1: H Rre'ee—H v vliet 0—1; E Dorrepasl N Cok 0—1; R. Geerlof—A Scheer afgebroken. Sport en Wedstrijden Mooie 500 meter van Gerard Maarse Bij de internationale avondwedstrijden Eskilstuna. bij goed weer en vijf graden jrst, heeft Gerard Maarse een prachtlgi 10 meter gereden. In zijn serie kwam hij tegen de Zweed Mad Nilsson uit en indien landgenoot in de laatste binnenbocht een misstreek had gemaakt zou hij waarschijnlijk zijn persoonlijk record van de snelste tijd ooit door een Nederlander op de korte afstand geno teerd hebben verbeterd. Nu kwam hij op 43.2 sec. Kees Broekman reed weer eer zwakke 500 meter en noteerde de slechtst, id van het vijftal. Na de eerste avond had Sigge Ericsson de leiding, gevolgd door Gerard Maarse De uitslagen luiden: 500 meter: 1. Malmsten (Zw.) 42.5 st 2. Maarse (Ned.) 43.2 sec. 3. Stroem (Zw.) sec. 4. Ozakl (Japan) 44.5 sec. 5. Erics- (Zw.) 44.6 sec. 6. Filling (Zw.) 44.9 se. 11. De Graaff (Ned.) en Eng (Zw.) 45.6 sa. 14. Asazakas (Japan) en Van 't Oever (Ned.) 46.2 sec. 17. Paping (Ned.) 46,4 sec. 18. Broekman (Ned.) 46,9 sec. 3000 meter: 1. Ericsson (Zw.) 4 min. 52.3 c. 2. Stroem (Zw.) 4.59,6. 3. Broekman (Ned.) 5.00,6. 4. Maarse (Ned.) 5.01,1. 5- Asazakas (Japan) 5.02,5. 6. Andersson (Zw.) 5103,7. 7. Offenberger (Oostenr.) 5.04.0. 8. De Graaff (Ned.) 5.06.0. 9. Van 't Oever (Ned.) 5.06,1. 10. Gomi (Japan) 5.06,8. 11. Paping (Ned.) 5.08,6. Millioen voor sportpark in Enschede De gemeenteraad van Enschede heeft gisteravond besloten een erediet van bij één millioen gulden uit te trekken ten behoeve van het sportpark Diékman. aanvankelijk begroot op ƒ2.243.500. B. W. hadden de raad gevraagd om dit extra erediet te stellen op bijna 1.400.000 Wethouder Horstman merkte op, dat .en riet helemaal ongelijk heeft, wan- »er men beweert, dat er tussen de gro te gemeenten een strijd is om elkaar de loef af te steken, wat de sportaccommo datie betreft. Compelafie L.S.B. Leiderdorp I behoudt een kansje Door voorlopig met 5%2',i te win- sn van Alphen II, behoudt Leiderdorp een kansje op de titel in 2A, waar als bekend. Voorschoten I ongeslagen de kop gaat Leiderdorp I heeft verliespunten, maar moet nog spelen tegen de leider. In 3 A vond het belangrijke treffen tussen de kopploegen L.S.G. V en - I degraven II plaats. De strijd verliep spannend De Leidenaars stonden er ge tijd beter voor. Tegen het einde keer den de kansen. Bodegraven II ging een 35 voorsprong naar huis en vermoedelijk met 4V4—514 winnen. Voor 3 A werd gisteravond ook de wedstrijd tussen Oude Wetering en Bos koop III gespeeld. Boskoop III won voor lopig met 3%—5tt. Katwijk II (3 C) bleef leider Warmond I op de voet volgen, door N.Z.H. II voor lopig met 2 Vt6/3 te kloppen. Leiderdorp IAlphen II. rector J. C. de GrootH. Verhagen 10; P. C. v. d. Leek-A. H. Hooyer 0-1; Joh. de JongH. de Ruiter xx; Ch. SterkH. Kleiweg 10; D. Braam—J. den Hoed xx; J. NagtegaalJ. Kempen 10; R. Marbus Laken 10; H. S. GinjaarJ. C. Kardol Vi—M; M Splinter—B H. Kroon 10; C. v. JTolJ. Koopman 01. Oude WeteringBoskoop III E. Guyt J. C. Bulk 0—1; H. Buys—R. van Ge- eren 10; W. GroenendijkC. H. Flim 01; L. HogeboomA Sytsema Jr 10; ZoetA. J. van Gemeren 01; J. KnibbeA. Vuyk *414; J. GortzakJ. A. Sonneveld Vi—Vf, H. van Bostelen—J. Erkelens xx; J. A. de JongC. van Veen 01; J. MeyerF. J. van Leeuwen N.Z.H. II—Katwijk II: n.o.L. A. Kreft 01; W. van Egmond-C. Barn- hoorn 10; D. v. d. VijverM. v. d. Plas Jac. van NoortW. F. van Dijk A v. d. Eijkel—B. Slatius V>—V»: J. P. KwestroA. Haasnoot 01; G. van EgmondD. Klinkenberg 01; G. Krom houtScheps Vz'4; W. M. de Kluiver A. C. Bcrkhey Jr 0—1; S. van Egmond Joh. de Jong 01. BENTHUIZEN Reddingswerk In Rotterdam Onder auspiciën van de afdeling Bent huizen van de Ned. bond van plattelands- hield mej. Hayer Maandagavond in het verenigingsgebouw der gemeente lezing over het reddingswerk in „donker Rotterdam". De opkomst was vrij groot. Het publiek volgde mej. Hayer in haar verhaal met grote aandacht. Zij op. dat. wanneer men bij de afgedwaalde nog maar de juiste snaar treffen, nog velen „uit de modder" gehaald kunnen worden. Een collecte ten bate van het evangelisatiewerk bracht 101 op Mevrouw A Diephour- Uitenbogaard had de leiding van de BondsploegReims op 16 Februari Het bondselftal. dat op Woensdag 16 Februari a s. in het Olympisch stadion t« Amsterdam tegen de Franse eerste divisie club Reims zal uitkomen, is als volgt sa mengesteld: Doel: De Munck (Fortuna); achter: Wiersma (Donar), Kuys (Haarlem); mid den: Schaap ('t Gooi). Van der Hart (For tuna). Van Schijndel (SVV). Voor: Dillen (PSV), Timmermans (ADO) C. v. d. Gijp (Emma) aanv.. Lenstra (Heerenveen) De Harder (Holland Sport). Ais reserves fungeren alle spelers, die tot de Nederlandse elftalclub behoren. Zoals destijds gemeld, zal het Neder landse B-elftal Woensdag 9 Maart a.s. eer oefenwedstrijd spelen tegen de Zweedse club Djurgarden. Deze match zal op het Vitesse-terrein te Arnhem plaats hebben. Kortbal'training Pemix houdt morgen een micro-toumooi In de veilirogha'l van de groenteveiling aan de Zoeterwoudseweg houdt Pernix morgenavond een mlcro-korfibaltournooi. Wel niet iets nieuws, maar toch is het in onze stad voor de eerste maal, dat een plaatselijke vereniging het micro korfbal invoert. Hoewel het voorjaar nadert zal dit tournooi de deelnemende verenigingen zeer welkom zyn, want er is weinig van de buitensport terecht ge komen on zo gezien is dit tournooi een goede training, vóór de competitie weer volop kan kraaien. Het tournooi van morgen staat geheel in het telken van de training en om dit te stimuleren staan er dan ook geen prij zen op de winnaars te wachten. Omdat deze avond veel kosten met zich meebrengt is het aantal deelnemen de twaalftallen voor één avond vrij hoog, namelijk 12, hetgeen weer veroorzaakt dat er met de tijd gewoekerd moet worden. Er worden 12 ronden van 18 minuten gespeeld, met eventueel als sluitstuk een finale in de eerste klasse. Om 7 uur be ginnen de tweede- en vierde-klasse- aohttallen en om 9 uur komen de eerste klassers op de tegels. Als de deelnemen de twaalftallen vlot medewerken kan het programma gelheel afgewerkt wor- A'an het tournooi nemen achttallen deel van Ons Eiland en Pernix, Fiks (Oegst geest), Velocitas (Leiderdorp) en War mond. Het tournooi draagt een besloten karakter. Sleutelstad IH.Z. en P.C. II 4—3 In een snelle en enthousiaste wedstrijd hebben onze stadgenoten een verdiende overwinning weten te behalen. Reeds da delijk werd er fel gespeeld en vrij spoe dig moest keeper Binnenkamp zwichten voor 'n verrassend schot 0-1. De thuisclub trachtte het spel te verplaatsen; schoten van Van Berkel en Van Zijl troffen het houtwerk, totdat ook een verrassend schot van P. Bekkering succes had. 1—1. Na vele aanvallen wist Van Zijl zich handig vrij te maken en zijn ploeg een 2—1 voorsprong te geven. H.Z. en P.C. kwam daarna fel opzetten, maar keeper Binnenkamp verdedigde zijn doel fraai, zodat doelpunten uitbleven. Een goede combinatie tussen de gebr. Bekkering bracht nog voor rust de stand op 31. Dit was de tegenpartij te bar. en nadat Binnenkamp een hard schot had gekeerd, was het wel raak 32. Bijna direct na de rust ging P. Bekkering naar' de kant en na vele aanvallen werd de stand gelijk 3—3. Moedig streden beide partijen voor de overwinning en na fraai werk van keeper Binnenkamp wist de thuisclub zich iets los te werken, waardoor Van Zijl met een prachtig aangegeven bal uit de achterhoede zijn club de overwinning kon bezorgen. Schooljeugd damt Leidse Houlschool boekt successen Had de schooljeugd vorige week een half uur nodig, gisteravond toen de be slissingen moesten vallen, nam men een uur bedenktijd. De ernst was van de ge zichten af te lezen. In de afdeling lagere scholen bereik ten Leidse Hout II en de Hooglands* Kerkgracht de finale, resp. door overwin ningen op Os- en Paardenlaan (164) en Potgieterlaan (164) De overige uitslagen zijn: u.l.o. Noord einde I—u.l.o. Pasteurstraat I 17—3, u.l Noordeinde II—u.l.o. Hoogl. Kerkgracht 4—16, u.l.o.-Pasteurstraat II—lnstrument- makersschool II 1010. Hier vallen de beslissingen eerst Dinsdag a.a. Dan ko men tegen elkaar uit: u.l.o.-Pasteurstraal I—u.l.o.-Hoogl. Kerkgracht; u.l o.-Noord einde I—u.l.o.-Pasteurstraat II; Instru- mentmakerssch. I—u.I.o.-Noordelnde II. Bij de lagere scholen speelt Leiase Hout I tegen Leidse Hout 11 (finale) Hier is HoOgl. Kerkgracht vrij. Prinses Margaret van Engeland geniet, zo men weet, van t vacantiereis door de zonnige Britse bezittingen in het prach tige gebied van de Caribische Zee. In de hoofdstad, Port of Spain, van het eiland Trinidad maakte zij een tocht per jeep en overal beantwoordde zij har telijk de groet van de enthou siaste bewoners. HILLEGOM V.V.V. heeft al een programma Hoewel het voorjaar nog even op ziek laat wachten, zijn de plannen van de WI voor het komende seizoen al gereed. Vai 16 Maart tot 18 Mei zal in de serre van het politiebureau aan de Hoofdstraat een informatiekantoor zijn gevestigd. In samenwerking met Lisse en Sassen- heim wordt een folder uitgegeven in eet oplage van 25.000 exemplaren, terwijl ook wordt gewerkt aan de uitgave van eer folder in vier talen. In de bloementiji wordt een fotowedstrijd voor amateun gehouden. Voor 16 en 17 April zijn wan deltochten geprojecteerd, voor het tijdval van 23 tot 30 April mozaiekwedstrijden In de tijd van 2 April tot 13 Mei won den de bezoekers van de demonstratietulr Treslong in de gelegenheid gesteld, ken baar te maken, welke van de daar bloeien de bloemen zij het mooist vinden, waarbt dan geldprijzen worden verloot onder die. genen, die de bloem aanwijzen, welke de meeste stemmen krijgt. LISSE Onderzoek bevolking verloopt naar wens Naar wij vernemen, verloopt het bevol kingsonderzoek op tuberculose in deze gemeente geheel naar wens. De opkomsi was gedurende de eerste dagen bijzondei goed te noemen. Niemand, behoeft „op zijn beurt" te wachten, reeds enige dui-, zenden werden doorgelicht. Zij, die eet oproeping hebben ontvangen, doch orc een of andere reden op de voor hen be paalde dag niet konden komen, behoeven daarvan geen melding aan de admini stratie te doen, en kunnen zich zolanf het onderzoek duurt op elk ogenblik dat hun schikt, zich aan het gebouw Re- hoboth vervoegen, mits zij hun oproe- pingskaart meebrengen. De gelegenheid voor onderzoek voor Lisse (dorp) is nog opengesteld op: Woensdag 9 Februari: van 911.45 uur en van 14 tot 16.15 uur. Donderdag 10 Fe bruari: van 14—16.15 en van 19 tot 21.15 uur, Vrijdag 11 Februari: van 911.45 en van 14 tot 16.15 uur, Maandag 14 Febru ari: van 14 tot 16.15 en van 19 tot 21.15 uur, Dinsdag 15 Februari: van 9 tot 11 4; en van 14 tot 16.15 uur. Woensdag 16 Fe bruari: van 9 tot 11.45 uur. Jaarvergadering Solex-club De „Solex-club Bloembollenstreek* hield gisteravond onder leiding van di heer D. Rietdijk haar jaarvergadering Vele dames woonden deze feestelijke bij eenkomst bij. De secretaris resumeerdi in zijn jaarverslag hetgeen de vereniging in het afgelopen Jaar gepresteerd heeft De pennniigmeester maakte melding van batig saldo van 227 en bovendien een bedrag van 367 aan spaargel den. De kascommlssie bracht een gunstig verslag uit over het gevoerde financiële beleid. De heren D Rietdijk en C. Koop des werden met algemene stemmen li het bestuur herkozen. Het programma voor 1955 werd ln grot! lijnen uiteengezet. Tijdens de feestavoni deelde het bestuur nog mede. dat zij, die andere „brommer" berijden dan een Solex, toch lid van de club kunnen zijn Feestavond Lisser Boys De voetbalvereniging Lisser Boyi houdt Vrijdagavond een feestavond in De Taveerne. NOORDW11KERHOUT Jaarvergadering E.H.B.O. De afdeling Noordwijkerhout van di vereniging voor E.H.B.O. houdt volgende week Dinsjagavond om kwart voor ach: in de zaal van de heer Van der Geest de zeventiende jaarvergadering. „De jonge harp" zal deze avond medewerking ver- Er vindt een bestuursverkiezing plaaü wegens periodiek aftreden van de voor zitter. 'de heer P. Barnhoorn, die herkiet- baar is. en mej. A. Braat, die zich niei herkiesbaar stelt. Ledenvergadering Oranjevereniging Volgende week Maandagavond houdt d» Oranjevereniging om acht uur in he: café De Zwaan een ledenvergadering Onder meer vindt een bestuursverkiezing plaats. Aftredend zijn de heren F. Vink en C. A. M. van der Linden. Er zal ge legenheid zijn voorstellen te doen in ver band met de komende festiviteiten. Leerllngenavond muziekschool Vanavond wordt in café De Zwaan een bijeenkomst gehouden voor de leerlingen de muziekschool van de heer W. H Munsteren. Het programma vermeldt muziek en cabaret.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 4