Jlieutue geihsctfe(i'mirant Peking laat in de Veiligheidsraad kou staan Nieuwe veemarkt verantwoord Voor hem, die alles gaf Turkije-Pakistan-Egypte een driehoek met twee zijden Egyptenaren hingen twee Israëlieten op Regering Mendès-France hangt weer aan zijden draad M Wist U VRIJDAG 4 FEBRUARI 1955 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIÊN0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en OmsfreJcen .Staatvastlct) H abtbUon «nun bert ia fègfjenspoet" Vijl en dertigste jaargang No 10262 CHINESE DRAAK STUURT GEEN AFGEZANT Kans op regeling van conflict hierdoor sterk verminderd COMMUNISTISCH CHINA heelt de uitnodiging van de Ver. Naties, een afgevaardigd© te zenden naar de zittingen van de Veiligheidsraad, afgeslagen. Tsjoe En-lcri, de premier, liet weten, dat de Chinese Volks republiek onmogelijk kan deelnemen aan de debatten over de resolutie ran Nieuw-Zeeland, die, zoals men weet, een „staken van het vuren" in ie wateren rond Formosa ten doel heeft. Wel is de Chinese Volksrepu- ïliek bereid een vertegenenwoordiger naar de Veiligheidsraad te zen- ien, wanneer de Russische resolutie behandeld wordt. In deze Russische •esolutie wordt Amerika beschuldigd van aggressi© tegen Rood China. Maar hieraan is de onmogelijke voorwaarde verbonden, dat aan de af- j©vaardigde van de nationalistische regering op Formosa, d© toegang jot de vergadering wordt ontzegd. Voorts wijst Peking er op, dat het alle jonclusies, die de Veiligheidsraad neemt, zonder dat er een vertegen woordiger vani communistisch China aanwezig is, naast zich neer legt. Washington noemde dit antwoord „een abale slag" en Londen toonde zich diep eleurgesteld. Dit negatieve antwoord laakt de kans om tot een wapenstilstand komen tussen de beide China's nog eringer dan deze al was. Churchill heeft nmiddellijk het kabinet bijeengeroepen. 1$ men de tekst van het antwoord wkeurig bestudeert, stelt Peking de oorwaarde, dat communistisch China echt heeft toegelaten te worden tot de er. Naties en dat nationalistisch China ijn plaats moet inruimen. Communistisch Ihina haat nationalistisch China in he- ■ige mate en wil, dat de vertegenwoor- liger van de kliek van Tsjang Kai-sjek - aldus deze terminologie uit de Vei- igheidsraad wordt verdreven. Het ant woord kenmerkt zich weer door een pro- iagandistische tendens. Het is Peking dat lanhoudend werkt voor het verminderen Ier spanning in het Verre Oosten, terwijl leze spanning juist veroorzaakt wordt loor de Ver. Staten, die zich mengen in le „binnenlandse aangelegenheden van whina." In westelijke kringen weet men echter wel beter. Het is communistisch China, 3at na Korea, na Indo-China nu aggres- lie voert ten aanzien van Formosa. Het tan geen kwaad, hier nog eens op te wijzen. Uiteraard is men op het hoofd kwartier van de Ver. Naties te New York ieer geschokt door de bittere en van fijandigheld getuigende woorden van Tsjoe En-lai. Men is er zich van bewust, lat als gevolg der communistische eisen, fle pogingen van de Ver. Naties om tot èen staken der vijandelijkheden te ko- Inen, tot mislukking gedoemd zijn. Gedelegeerden ter conferentie te Lon len, waar de premiers van het Gemene best büeen zijn, overwegen nu langs an- iere weg dan die van de Veiligheidsraad, een oplossing te vinden voor het pro- bleem-Formosa. In kringen, nauw contact loudende met de premier van India. S'ehroe. werd gezegd, dat de Indische lelegatie zeer verbaasd zou zün geweest lis communistisch China de uitnodiging van de V.N. wel zou hebben aanvaard. Aanvalsplan voor Tatsjeneilanden In het antwoord van Tsjoe En-lai staat letterlijk: „onduldbaar is het feit, dat de Chinese volksrepubliek, 600 millioen Eén der 7 van Breda Bikker erkend als Duitser Naar eerst thans bekend is geworden heeft de rechtbank in Celle (Did.) op 16 December de in Nederland als Nederlands oorlogsmisdadiger veroordeelde Her- bertus Bikker tot Duitser verklaard, waardoor de door Nederland ge vraagde uitwijzing van Bikker on gelijk zou zijn worden. Bikkei Kerstmis 1952 Breda ontsnapte veroordeelden die tlch nog in handen van de Duitse justitie >evinden. Hij is voorlopig in verzekerde bewaring gebleven, daar de vraag wordt onderzocht of hij zich voor zijn daden voor een Duitse rechtbank zal hebben te verantwoorden. Dezelfde beslissing heeft de rechtbank in Keulen indertijd genomen ien aanzien van Antoine Touseul, doch bet schijnt inmiddels vast te staan, dat let tegen deze niet tot een Duitse straf vervolging zal komen. Veeleer wordt ver wacht dat Touseul spoedig op vrije voe ten zal komen. Hij zou dan de eerste der Bredase vluchtelingen zijn die als vrij burger der Bondsrepubliek zou rondlo pen. Beiden zijn door de Duitse gerechten >p grond van verordeningen uit de tijd van het Nazi-regiem als Duitsers erkend. Vijfhonderd gulden uitgeloofd Dame (77) te Beekbergen al 3 maanden vermist I Mevrouw W. J. van Harn-Verwey uit het rusthuis Soeka Sepi te Beekbergen ls. reeds sinds 23 October van het vor.ge Jaar spoorloos verdwenen. In de uitge strekte bossen heeft men reeds talrijke basporingen gedaan, doch men slaagde er tot nu toe niet in de 77-jarige dame op te Sporen. De familie heeft thans een bedrag Ki 500 uitgeloofd voor degene, die aan- zingen kan geven omtrent de verblijf plaats. sen vertegenwoordigende, nooit de, haar rechtens toekomende plaats in de Ver. Naties heeft kunnen innemen. Ter wijl de vertegenwoordiger van slechts handjevol aanhangers der kliek van Tsjang Kai-sjek, die reeds lang geleden door het Chinese volk terzijde werd ge schoven, als representant van China zijn plaats wederrechtelijk blijft innemen." Wij herinneren er aan, dat speciaal Amerika zich steeds tegen toelating van communistisch China in de Ver. Naties heeft verzet. Wat zal er nu gebeuren? De vijande lijkheden duren voort. De commandant der Amerikaanse luchtstrijdkrachten ln het Verre Oosten heeft Tsjang Kai-sjek straalvliegtuigen en bases aange boden voor de verdediging van Formosa. Men houdt nog steeds rekening met de ontruiming van de Tatsjen-eilanden, een geluid, dat iedere dag herhaald wórdt. En volgens Robert Allen, de bekende nentator van de New York Post, zou Eisenhower inlichtingen hebben ontvan gen, dat de communistische Chinezen van plan zijn, tussen 15 en 18 Februari, een grootscheepse aanval in te zetten op de nationalistische Tatsjen-eilanden. Daarna dan in Juli of Augustus een aanval op de eilanden Matsoe en Quemoy vol gen, sterke strategische punten buiten Formosa. De commentator sprak van een „diplo matiek gemanoeuvreer en een grimmige wedloop met de tijd." Al behoeven der gelijke berichten nadere bevestiging, toch zijn zij tekenend voor de situatie, nu Peking botweg de uitnodiging van de Ver. Naties heeft afgewezen. Steun van Russische vliegtuigen neraal kunnen de Chinese communisten, na een bezetting der Tatsjen-groep over circa 300 in de Sowjet-Unie vervaardigde vliegtuigen beschikken voor luchtaanval len op Quemoy. Op een vraag van een dagbladcorrespondent, welke hulp de ge neraal noodzakelijk achtte, antwoordde deze, dat dekking in de lucht voldoende zou zijn. Eerder heeft Ass. Press gemeld, dat tegenover Quemoy de communisten een behoorlijk leger hebben samenge trokken. Midway bij zevende vloot Het 45.000 ton metende Ameri kaanse vliegdekschip Midway heeft zich aangesloten bij de zevende vloot, die in de wateren van Formosa dienst doet, aldus te Hongkong ontvangen berichten van gewoonlijk betrouw bare zijde. De Midway heeft 137 straalvlieg tuigen aan boord. Aldus Reuter, na het weigerende antwoord van Peking. Rumoer rondom het W. Dreeshuis Onder het gejuich van méér kinderen dan ouden van dagen, sloeg minister-president dr. W. Drees gisteren de eerste paal van het Willem Dreeshuis, dat aan de Hugo de Vrieslaan in Amster dam-Oost zal verrijzen. Om dit tehuis, waarvoor de gemeente Amsterdam een geldlening van f 1.160.000 verleende, is grote deining geweest. Het is namelijk de bedoeling, dat er een „demo- cratisch-socialistische sfeer" zal heersen, maar volgens de voor zitter der Stichting, de heer F. Simoms, zal men de ouden van dagen niet op hun partijboekje van de P.v.d.A. controleren. Ook tijdens de plechtigheid bleek de storm om het Willem Dreeshuis niet geluwd te zijn, want de politie moest een, door de afd. Amsterdam van de V.V.D. uitgeruste auto uit de omgeving verwijderen. Als op schrift droeg z5„In Holland staat een huis (alleen voor leden van de P.v.d.A., N.V.V., VARA- leden en lezers van Het Vrije Volk)maar niet voor de Doorsneefamilie. Plechtigheid in Eindhoven i Terwijl men in de Verenigde Staten de weigering van Peking als een „nieuwe hoon voor de Ver. Naties" beschouwt, maken later ontvangen telegrammen mel ding van nieuwe aanvallen met zware bommenwerpers op het door de commu nisten bezette eiland Jikiangsjan. Reuter meldt, dat het garnizoen van de Tatsjen- eilanden, uit 20.000 man bestaande, zijn posities tot elke prijs zal verdedigen. Dit zou dus volkomen in strijd zijn met de berichten over een evacuatie. Generaal Lioe Joe Tsjang, bevelhebber der natio nalistisch Chinese strijdkrachten op Quemoy, heeft aan 25 buitenlandse cor respondenten een exposé gegeven. Hij verklaarde, dat tegenover Quemoy, in de provincie Foekien, een leger van 200.000 man communisten is samengetrokken, reeds gereed voor een aanvul, als lij de I ZwarVFront genaanrf"ièTgM^ridaare In de trouwzaal van het Stadhuis te Eindhoven heeft de chef luchtmachtstaf, luit.-generaal A. Baretta, gisteren de eremedaille voor menslievend hulp betoon, die posthuum is toegekend aan kapt.-vlieger B. W. Schippers, uitge reikt aan diens weduwe. Kapitein Schippers kwam, zoals men weet om het leven, toen hij z\jn in moeilijkheden verkerende Thunderjet niet verliet, maar haar buiten de bebouwde kom van Eindhoven op een weiland neerzette, waarbij de machine ongelukkig terechtkwam De defensie van het Midden-Oosten Het Iraakse kabinet heeft met algeme ne stemmen bepaald, dat onverwijld moet worden overgegaan tot het sluiten van een verdrag tussen Irak en Turkije. Zulks ter bescherming van de bedreigde Noor delijke grens. De ministerraad is tevens van oordeel, dat dit verdrag een waar borg zal zijn voor de veiligheid van het midden-Oosten. In afwachting van de ondertekening, heeft de Iraakse premier, generaal Noert es Said, zich echter wel bereid verklaard, zijn Egyptische ambtgenoot, luit.-kolonel Nasser, te Bagdad te ontmoeten, wanneer deze daar met de missie der Arabische Liga zal vertoeven. De bijeenkomst der premiers van de landen der Arabische Liga te Cairo werd gezien de ontwikkelingen, verdaagd tot Zondagavond. Wordt op de eerstvolgende vergadering ten aanzien van de houding van Irak geen accoord bereikt, dan zal Egypte inderdaad 't gemeenschappelyke veiligheidsverdrag der Arabische Liga opzeggen. Reuter meldt uit Londen, dat de landen van het Gemenebest, voor zover betrok ken bij de defensie van het Midden-Oos ten, in de toekomst hun militaire plannen zullen baseren op de veronderstelling, dat Turkije en Pakistan zich onmiddellijk Werk van dronken lieden Pianist in auto on'lvoeid en aan d'e dijk gezet In Diemen zijn de 31-jarige bankwer ker W. W. en de 32-jarige H. K. beiden uit Amsterdam, gearresteerd, omdat zij in de nacht van Dinsdag op Woensdag, in beschonken toestand de 51-jarige Am sterdamse pianist G van Werven in een auto hadden meegenomen en na een worsteling op de weg van Diemen naar Schiphol uit de wagen hadden gewor pen. Hier werd Van Werven aangereden door een motorrijder en met een hersen schudding naar het O.L.V.-gasthuis te Amsterdam gebracht. De politie is nu het uitzoeken of de Amsterdammers beroving in de zin hadden. De Am sterdamse politie heeft ook nog een ao- peltje met hen te schillen, want even te voren hadden zij niet aan een stopverbod voldaan, toen zij in Amsterdam links van de weg reden Vreemde wereld Een inwoner van Boedapest bestel de op de markt champignons, die door de koopman netjes in papier ge wikkeld aan de klant werden over handigd. Toen de bewoner van Boedapest het pakje thuis uitpakte, bleek, dat het pakpapier bestond uit een deel van een met de hand geschreven brief van de Franse schrijver Romain Rol land aan de Hongaarse arts Tivadar Huzella, aldus het Hongaarse week blad Muevelt Nep van 30 Januari. Het fragment van de brief dat de handtekening van de Franse schrijver draagt, zal aan een museum worden geschonken. Van de kunst naar de astronomie. De bewoners van het Deense eiland Bornholm hebben twee zonnen kun nen waarnemen. Dit was het gevolg van de weerspiegeling van de zon in een wolk. Vroeger werd dit uerschyn- sel beschouwd als een gelukkig voor teken tot grote gebeurtenissen. zullen verzetten tegen aggressie. Hun doel is een militair bolwerk tegen de Sowjetunie op te richten, gegrond op de driehoek Turkije-Pakislan-Egypte. De twee landen. Turkije en Pakistan, worden beschouwd als de enige landen, in staat een aanval tegen het strategisch belang rijke gebied tegen te houden of te ver tragen. iMen zie ook 't Verklaarde Uit zicht in dit Loodsen blijven staken Vloot van 180 schepen ligt stil in Antwerpen In de havpn van Antwerpen lagen gisteravond 180 schepen in lange rijen t( wachten op het einde van de loodsen, staking. Zoals gemeld, werd de staking dezer dagen verlengd, omdat de minister de eis van de loodsen (betaling van c werk over 1951. 1952 en 1953) vat hand wees. De regering wil het overwerk der loodsen niet betalen, omdat daardoor een precedent zou worden geschapen voor andere groepen arbeiders. Tal van schepen zoeken Nederlandse. Franse. Engelse en Duitse havens op. Men kwam eens kijken Voor Amsterrktm-Canacia via de Nooid'pool Twee vertegenwoordigers van de Ca nadian Pacific Airlines hebben een bezoek aan Schiphol gebracht in verband met de plannen voor een vliegdienst A'dam Canada via de Noordpool. Zij waren zeer tevreden over wat zij op de luchthaven zagen. Er is een tweeledige overeenkomst tussen Nederland en Canada on lucht vaartgebied. De KLM doet Canada al ge ruime tiid aam Verwacht wordt dan ook. dat de toestemming aan de C.P.A. zal •orden verleend. Na Rusland en Polen heeft thans ook communistisch Tsechos'owakije de van oorlog met 'Duitsland beëindigd Achter een stuur op de R.A.I. Minister Algera opende gisteren te Amsterdam de 34ste R.A.I.- tentoonstelling. Tijdens de rond gang nam zijne excellentie op verzoek van de fotografen plaats achter een stuurwiel, dat in een zware vrachtwagen zijn bestem ming zal krijgen. In Maastricht twee lijken opgehaald Gisteren is uit de Zuid-Willemsvaart onder de gemeente Maastricht het stof felijk overschot van de 62-jarige gehuwde vrouw M H. v. d. Heuvel uit Maastricht uit het water gehaald- Uit de Maas is voorts opgehaald het ijk van de 58-jarige J. Baras uit Luik. Opperrabbinaat in Nederland richt zich tot minister-president Drees Het Opperrabbinaat van N e d e and richtte een schrijven minister-president' dr Drees, inzake de executie der twee veroordeelde Joden ln Cairo. Hierin staat, dat met ontsteltenis en verbittering kennis werd -genomen van deze executie door ophanging. Een dus danige straf wordt opgelegd aan degenen r misdrijf het 'heet te zijn, da-t zij sympathiseren met Israel en zelfs indien er al van spionnage sprake zou zijn. ware de doodstraf volkomen ongerecht vaardigd". De gezant van Israel publiceerde de volgende verklaring: „De gezant van Israel in Den Hi STRASSER ONTVING ZIJN PAS VOOR DUITSLAND Dr Otto Strasser, de vroegere vriend van Hitter, heef't in Canada zijn paspoort voor Dutisland ontvangen. Hij zal zo spoe dig (mogelijk naar Duitsland terugkeren om er een nieuwe politieke partij te vor men (tegen Adenauer en de Duitse her bewapening) Strasser scheidde zich in 1930 vah de stichtte een eigen partij, het Mayer valt zijn partijgenoot al Rusland heelt zeil chemische vaatjes Den Haag in nota aan Moskou Gij verdraait de feiten" Mendès-France heeft aan de stemming over de regeringspolitiek, ten aanzien van Noord-Afrika, de vertrouwenskwestie verbonden. De vertrouwensmotie houdt in, dat de Assemblée de regeringsverkla ring moet goedkeuren en met verwerping van alle toevoegingen, overgaat tot de de ontdekking was gekomen, „dat Fran krijk in Noord-Afrika uitverkoop hield". De premier merkte op, dat Mayer dit alles echter zes maanden te laat heeft ontdekt, want hij had altijd vóór de re gering gestemd. Met dat al is de kans, dat de regering in de kwestie Noord- Afrika een overwinning zal behalen, uiterst klein. Men diene te bedenken, dat het debat over Noord-Afrika als voorwendsel gebruikt wordt voor een al gemene aanval op de politiek van Men dès-France. Wij herinneren er aan, dat Mayer ongeveer 30 a 40 stemmen van ra dicalen en Gaullisten achter zich heeft. De bezwaren van Mayer inzake het be leid van Mendès in Noord-Afrika komen hierop neer, dat Mayer vreest, dat thans in Noord-Afrika hetzelfde zou kunnen ge beuren als in Vietnam. In Moskou zijn, zoals in een deel onzer edities reeds vermeld, door koeriers van de Franse. Britse, Italiaanse, Belgische. Luxemburgse en Nederlandse ambassades nota's overhandigd. Hierin wordt de be schuldiging, vervat in Russische nota's van 12 Januari J.l. verworpen. De klacht van de Sowjetunie luidde, dat de Parijse aceoorden, waarbij de Westeuropese Dnie wordt gevormd, in strijd zijn met het pro tocol van Genève Inzake de bacteriolo gische en chemische oorlogvoerirfg. Het protocol van Genève dateert van 1925. In de Nederlandse nota wordt ge constateerd, dat de Russische bewe ring „een verdraaiing Is van de we zenlijke doelstellingen der accoorden van Parijs. Deze accoorden brengen in onderlinge overeenstemming een systeem tot stand voor een doeltref fend toezicht via een internationaal orgaan op bacteriologische en che mische wapens, evenals op andere soorten wapens. Het, door Rusland in het geding gebrachte, protocol verbiedt de landen echter niet om CRITIEK VAN LOUW OP BUITENLANDSE PERS Le Zuidafrikaanse minister van finan ciën en buitenlandse zaken, Eric Louw, heeft de correspondenten van. sommige Britse en Amerikaanse bladen er van be schuldigd, dad zij berichten naar hun bla den zenden met het vooropgezette doel, Zuid-Afrika, zijn regering en zijn blanke bevolking te schaden. H\j noemde dit mis bruik maken van de persvrijheid. voorraden van chemische en bacte riologische wapens aan te houden. In feite hebben verscheidene rege ringen, waaronder de Sowjetrussi- sche, zich het recht voorbehouden om bij wijze van represaille van wapens gebruik te maken, waarvan ook de aanvaller zich bedient. Er is dus geen sprake van, dat er een tegenspraak bestaat tussen de ver plichtingen voortvloeiende uit het protocol van Genève. en uit de ac coorden van Parijs." Daarom die snor Volgens het Nederlandse reglement op de krijgstucht, mag de Nederlandse militair zijn snor laten staan, mits dit ornament het uiterlijk niet schaadt. Deze bepaling is dus voor interpre tatie van de sectie-commandant rat- baar. Maar, dit „mag" is heel iets an ders als het „moet", hetgeen een bevel zou zijn. Toch zal een desbetreffend bevel wel eens voorkomen. Zo Westfalen, waar de 22-jarige Canadese soldaat, Joseph Casavant een waardig vertegenwoordiger is van zijn regi ment. Joseph heeft van zijn meerde ren bevel gekregen zijn snor te laten groeienomdat zijn tweelingbroer Aime in hetzelfde regiment dient. De broers lijken zovqpl op elkaar, dat hun meerderen anders niet kunnen onderscheiden, wie nu Joseph en Aime is. De snor van Joseph moet uitkomst brengen. René Mayer orde van de dag. Wordt deze motie aan vaard. dan zou de regering Mendès- France kunnen aanblijven. De stemming zal te middernacht aanvangen. Mendès-France heeft in scherpe be woordingen critiek geleverd op de ver wijten d e tegen zijn beleid in Noord- Afrika tot uiting zijn gekomen. Hij richt te zich speciaal tegen zijn partijgenoot Mayer, die volgens Mendès, plotseling tot DAT er op 1 Febr. in ons land 1.976.139 aangegeven radiotoestellen waren tegen 1 963 894 een maand daarvoor en er op 1 Jan. 508.381 aangeslotenen op de radio distributie waren tegen 505 232 een maand daarvoor. DAT Hr Ms fregat Van Kinsbergen ln Den Helder uit Nieuw Guinea binnen liep. DAT een Winterswijkse transport ondernemer bij de grensovergang Kotten op de weg naar Borken een inklarings kantoor zal vestigen om het inklaren van goederen te bespoedigen. DAT in Haarlem tegen drie dieven van rollen lood van een vrachtauto straf fen werden geëist van 1114 jaar. DAT de off.-vlieger bij de RAF, Marion Jankiewicz, met zijn tweedekker-sport- 'liegtuig vanwege de mist een noodlan ding maakte op een weiland bij de Wais- berg (gem. Deurne, N.B.) DAT Dordrecht ï.v.m. het begrotings tekort wel zal moeten overgaan tot het heffen van reinigingsrechten opbrengst van ƒ1 p. j. p. DAT Loon op Zand (N B.) aan de markt in Kaatsheuvel een nieuw ge meentehuis wil bouwen. DAT een groot aantal aandelen van ae Ned. Gruyère-Blokmeikfabriek N V. te Frankhuis gem. Zwollerkerspel) ver kocht werd aan Isalacta te Zwolle en verschillende boeren nu geen melk meer willen leveren. DAT Dinsdag 15 Febr. in Tivoll in Utrecht een weldadigheidsconcert gege ven wordt voor ontheemde Hongaren in de Beneluxlanden en Johanna Martzy hierop als soliste optreedt. DAT beide perrons van het station Driebergen door een tunnel verbonaen zullen worden en de thans bestaande loopbrug wordt afgebroken. DAT in A'dam 1(4 J. werd geëist tegen rie 40-j handelsagent H de W. wegen.» oplichting van een kantoorboekhandel vulpensets. DAT de Hector gisteren het schip Afiena (167 brt) van H. Groen uit Gro ningen met machineschade de Nieuwe Waterweg binnensleepte. DAT bij een hazenjacht bij Spijkenu waar het wild i.v.m. de industrialisatie moet verdwijnen. 37 hazen werden gevan gen en 14 moeren en 7 rammen in de N.O.P. zullen worden losgelaten. DAT bij het Nieuwkerksplein te Dor drecht fuadamenten van een oude muur gevonden werden en zij een restant van de Middeleeuwse Pellentoren bleken te zijn. DAT B. en W. van Dordt ontevreden over de gem. Drunen, welke onvervul bare voorwaarden stelde bij de aankoop een recreatieterrein voor de Dordtse leugd. DAT tegen 5 mannen en 2 vrouwen die betrokken waren bij diefstal en heling koffie en textiel in Haarlem straffen werden geëist van 3 Jaar tot 2 mnd st zijn grote waardering en de dank zijn regering uit te spreken. Jegens de vele Nederlandse organisaties rn per sonen. die hebben gedaan wat zl) konden, om de veroordeelde Joden, die ln Cairo werden geëxecuteerd, te redden. Het kan slechts betreurd «orden, dat hun pleidooien, en dergelijke uit andere landen gezonden protesten, zo harteloos door de Egyptische regering werden ver worpen". SCHIP MET EEN HISTORIE VERDWIJNT Het oudste schip van de Amerikaanse vloot, het 157 jaar oude fregat Constel lation, is uit de actieve dienst genomen en in de reserve geplaatst. De Constel lation vocht in 1799 in West-Indië. in 1800 tegen de zeerovers van Tripolis, in 1812 tegen de Britten en in 1815 tegen Algerijnse boekaniers. Tijdens de Ame rikaanse burgeroorlog beschermde het Voor Iweemaands bezoek aan Portugal geen visum De ministers Beijen en Luns hebben ter al of niet stilzwijgende goedkeuring aan de Kamers voorgelegd de overeen komst met Portugal Inzake de afschaf fing van de visa. Het visum zal wederzijds worden af geschaft voor tijdelijke bezoekers, mits het aaneengesloten bezoek niet larger dan twee maanden duurt. (Aduertenttei Parns l Ij WNW ZZO zzo 10 12 Dit is de japon, welke tot het en semble behoort, dat we gisteren toonden. De typische ruglijn, met het diepe decolleté is kenmer kend voor de nieuwe mode. In communistisch Polen weer jazz-muziek De communisten in Polen hebben moe ten toegeven aan het verlangen naar jazz- zo blijkt uit de Poolse kranten Wenen ontvangen zijn. Zycle Warszawy schrijft, dat de discriminatie de jazz-muziek voorbij is. Tegeliik maakt het blad bekend, dat het vier jaz»- concerten in de Poolse hoofdstad gaat organiseren. Van ganser harte doen de communisten hun concessie echter niet. Een der kran ten schrijft: „Jazz-muziek is niet alleen rz-germuziek met wild rhythme. het ls de muziek van Amerikaanse die naar de vrijhaid smachten en bedreigd worden met massa-moord. Daar- moet de jazz beschouwd worden als sociale aanklacht tegen de Ameri kaanse heersers." Maar in andere kranten vindt men wat blijkbaar de ware reden is voor de toe- I lating van jazz. Een dier kranten schrijft. I Onze jeugd is niet tevreden meer met f (Opgemaakt vanmorgen illeen maar politieke liederen of mu- ziek die de opmar* van de arbeiders uit- ZON EN MAAN beeldt maur zij wil ook muziek waarmee Zaterdag: Zon van 8.18 tot 17J6; maan zij 'IA Lan amuseren." |van 15.57 tot 7 09 uur. Op 7 Febr. VJ4 HET WEER IN EUROPA licht be- >ui ZZW Si Weinig verandering Het KN.M.I. te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Aanvankelijk opklaringen, la ter weer toenemende bewol king en tijdelijk regen. Ma tige tot krachtige wind tussen West en Zuid. Weinig ver andering in temperatuur. 10 uur).

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1