>4- -•.% Meeste waardering (75 pet.) voor nummer 2: liet onverkoopbare... Moet je nóu toch eens horen.... kooL en kó&s WONINGBOUW NIEUWE LEIDSCHE COURANT ONZE IMPRIMÉ - ENQUÊTE- GAAT POPULARITEIT VAN ..BLOEMETJESJURKEN" TANEN? 1. Kilometerpatroon 2. Onverkoopbaar E Het zou wel aardig zijn, als we nu eens de stemmen konden horen 1 van al die honderden dames, die gereageerd hebben op onze impririlé- ff enquête. Zij, die meegedaan hebbenkunnen nu-constateren, ol ze het H bij het rechte eind haddentoen ze haar oplossing inzonden. Inderdaad, nummer één is het dessin, dat bij honderden meters verkocht wordt. B het kilometerpatroon dus, nummer twee bleek in de praktijk door zeer weinigen gekocht te u-orden, onverkoopbaar dus, en nummer drie is S door een kunstschilder ontworpen, en wel door de Amsterdammer E Karei Appel. Soms kunnen er toch wel won derlijke verhalen de ronde doen over groepen mensen, die in een grotere gemeenschap door be paalde omstandigheden opvallen. Dat is ook het geval met de pro testanten, die in overwegend rooms-katholieke streken wonen. Hun aantal is in procenten uit gedrukt misschien niet groot, maar hun afwijkende gewoonten trekken genoeg de aandacht! In het maandblad „De open poort", de Nederlandse editie tot steun van de Evangelisatie van de Geref. Kerken llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll nen verheft door exclusiviteit en distinctie. Dan rest ons niets anders dan al le lezeressen hartelijk te danken haar medewerking. De briefkaarten met uw mening zullen wij verschil lende fabrikanten ter hand stellen, die daarmee hun voordeel kunnen doen en overigens ook al veel be> langstelling aan de dag hebben ge legd voor deze enquête. Zelfs een meisjesvereniging uit het Zuiden var het land, heeft op een verenigings avond deze enquête uitvoerig bespro ken! Naaisters en verkoopsters ga ven haar oordeel, zelfs waagden en kele mannen zich er aan en ook eer 81-jarige dame schreef ons hoe zij over de dessins dacht. Wilt u haar mening tenslotte nog weten? Welis waar was haar oplossing fout, n dessin nummer drie vond zij het mooist! Ja. konden we die stemmen maa eens horen, want ongetwijfeld zouden uitroepen weerklinken als: ..Hè-'! Num mer drie het kunstenaarsontwerp?! Hoe is dat nou mogelijk... En is nummer twee onverkoopbaar gebleken? Hoe be staat het en wij vonden het nu juist zo n fijn patroontje... Nou, geen wonder, dat nummer één zoveel verkocht werd, de Hollandse vrouwen zijn nu eenmaal dol op bloemen..." Honderden oplossingen maar zeker 80 pet daarvan was foutief. De mees dames hadden wel begrepen, dal het meest verkocht werd, immer twee en drie werden vecl- isseld. Daarbij was het grap pige. dat, als de voorkeur naar num mer twee uitging, dit meestal ook tot kunstenaarsontwerp verheven werd. De weinige keren dat aan nummer drie de voorkeur werd gegeven, stonden de kan sen voor dit dessin fifty-fifty: Of on verkoopbaar. of kunstenaarsontwerp. Uw moderedactrice en de redactrice van Blad Zij hebben ijverig „geturfd" en we kunnen u nu mededèlen. dat de meeste dames dessin nummer twee pre fereerden. Waarom? We hebben een paar reacties voor u opgeschreven. Rustig effect Het geeft een rustig effect. Het ver veelt niet gauw. Verhouding licht rn1 t donker is hier juist gekozen. Sierlijk j V OOI' ClCSSlll 11 en apart. Gedistingeerd. Charmante,' tere en echt vrouwelijke tekening. En wilt u weten hoe zij, die öf twee óf drie prefereerden over één dachten' Het is veel te druk, schrijven sommi gen. Je ziet het zo veel, het is gemeen. Het is net schortenbont. Alle daags. Massaproduct. Je wordt er moe van als je er lang naar kijkt. Het is verouderd. U ziet het wel: smaken verschillen. En natuurlijk is het zo. dat het patroon, waar mevrouw A. verrukt van is, ab soluut niets voor haar is, terwijl de voor- z.chtiger mjuffrouw B. zich maar bij het oude, vertrouwde houdt omdat ze niet weet, of iets anders haar wel zal ..staan". Om nog maar te zwijgen van dc dames C. en D. die bepaalde des sins niet zullen willen dragen uit een soort angst dat ze zullen opvallen... De winnaressen Maar het belangrijkste, voor u al thans. is te weten, wie de gelukkige winnaressen zullen zijn van de drie lap pen stof. Natuurlijk kwamen daarvoor alleen in aanmerking degenen, die dc juiste nummers van de imprimé goed hadden geraden. En zij, die in een van de drie groepen haar voorkeur bepaalde dessin het Óen omschreven zijn rigineel had- mevrouw J. A. won Hen- gel-Struijk, Prestopad 4b, Pernis Haar mening was: Dessin no 1 tuordtj ij het re leeftijd geschikt. Beschaafd en'l"»*'bloemetie 'im smaakvol. Diet denken aan distels of «T» l'smte l T J S waterplanten. Het lijkt op handbur-1 ««nnWceluk v0°'^°t„e duurtverk. Er ait leven in. Het is n!et|™ a"i"e' algemeen, niet oprichtig en toch niet en het flatteert iedereen. 3. Kunstenaars ontwerp Gehoord: i Zwitser dat men tegenwoordig stations voor slechts twee irancs t paraplu kan kopen, bestaande uit c houten steel, een beetje ijzerdxa en een stukje geolied papier. Ze z trg lang te gebruiken, mc het toch Viltkoi ïverwacht een gietbui kor Gezien: een dekschaal, waarvan de schaal evengoed als deksel en het deksel als schaal gebruikt kon worden. Gelezen: op de briefkaart van één der dc te: „Ik vind geen van de drie ai< beelde dessins mooi. Mijn meni is. dat ze allemóól smakeloos zi Ik draag alleen maar ellen stol... alledaags. Haast niet te begrijpen; dat nu juist dat patroon onverkoopbaar bleek! Van alle stemmen ging 75 pet naar patroon nummer 2, 14 pet naar één en 11 pet naar drie. Men zou er uit kunnen eluderen dat de Nederlandse wen toch meer smaak hebben dan de fabrikanten en de winkeliers zo door gaans denken en dat de ..bloemetjes jurken" lang zo populair niet zijn als men ons wil doen geloven. Het feit, dat één en drie in getals verhouding niet veel voor elkaar onder doen is ook al een opmerkelijk verschijn sel. De „blommen" (nummer één) gaan er langzaam maar zeker uit en tegelij kertijd is de tendenz merkbaar om eens iets meer te „durven" en dessin drie te kiezen. Maar bij degenen, die één of verkozen, kwam drie er toch niet best af. Wilt u een paar beoordelingen? Te opvallend j Te opvallend. Net een lappendeken. Het lijken wel inktlappen en poets- 1 doeken die aan elkaar genaaid zijn. j Militaire baretten. Waardeloos. Ge- i schikt voor een clown. Te buitennis- sig, lelijk en grof. Doet denken aan een paar geschilde, een paar onge- i schilde en een paar in de inkt gerol de aardappels. Alleen geschikt haar die door opzichtige kleding de aandacht wil trekken. Te bizar. Com- I binatie van aardappelen, sneeuwbal len, tomaten en kluwens sajet. Niet best. vindt u wel? Maar er zijn Dor dit patroon toch ook nog wel waar derende stemmen opgegaan. Stemmen. die nummer drie speciaal voor een de rok, of een strandjurk geschikt I den. Stemmen, die zeiden: ..Die ande re patronen zijn alleen maar ..artistie kerig". maar hard en eerlijk zijn de Amersfoortse keien, vooral in heldere kleurencontrasten. Goed van compositie. Bijzonder cachet. Origineel. Exclusief. Artistiek. Pittig en fris. ..Maar lang niet iedereen zal het kun nen dragen", werd er vaak veiligheids- I halve bij gevoegd. Maar dal werd trou wens ook van patroon nummer twee ge zegd: Dat is niets voor jonge meisjes, het maakt ze te ouwelijk. En iemand anders vond, dat „twee" in licht en don kergrijs uitgevoerd, echt iets voor da mes op leeftijd zou zijn. Dessin num mer twee vind ik uitgesproken saai, schreef ons een lezeres, het heeft iets van een ouderwets behangselpapiertje. Het lijken wel duizendpoten en spinne- koppen, schreef een andere lezeres. En dan het patroon nummer één, het patroon waarvan volgens de mensen die het weten kunnen kilometers en kilo meters verkocht worden. In' aanmerking genomen, dat volgens deze enquête 14 pet van onze lezeressen de voorkeur ga ven aan dit imprimé'tje, geloven we dat het nogal meevalt! Maar zij. die num mer één boven de twee andere prefe reerden, waren dan ook enthousiast over de ..blommen". Het staat zo fris en fleurig, wordt er gezegd. Het patroon is schattig, 't Gaat nooit vervelen. Je ziet er niet zo I gauw een vlekje op. Het staat zo ge- zellig en zo vrolijk. In de zomer is zo- 9 iets extra fleurig. Je kunt het bij iede- i»- re mantel of vestje dragen. Het dessin ."'laat duidelijk zien wat het uitbeeldt. Voor dessin II: ejuffrouw f. Schip per, Schoolstraat 19, De Lier (Z.H.) „Ik waardeer no. 2 het meest en wel om de volgende redenen: het patroon zal boeiend blijven door zijn grillige vormen. Er gaat rust van uit door de grote open vlakken van de onder grond; het is vrolijk in zijn tegen gestelde tinten en toch gedistingeerd door de fijnheid van tekening." I Voor dessin III: Ko nijnenburg, Stichting Endegeest, Oegst- geest. Kort maar krachtig luidde haar oordeel: Het kunstenaarspatroon wordt door mij persoonlijk het meest gewaardeerd, omdat het zich in artis tiek oogpunt boven de andere patro- in België, kwamen we een artikeltje tegen van de hand van mevrouw JK. Goorhuis-Neven. Zij beschrijft hierin op humoristische wijze hoe de pro testanten soms over de tong gaan „Nu heb 'kik toch weer eens iets van de protestanten gehoord, ge zoudt er kiekenvlees van krijgen „Wat is 't?" „Ze hebben me verteld, hoe een „trouw" bij de protestanten gedaan wordt." „Allez, vertel nen keer. Ik heb er ook al eens iet van horen zeggen, maar gij 't eerst!" „Awel, in de kerk, als alle vragen gelezen zijn. dan pakt den domino een grote fles. Het maske en de jongen moeten malkanderen de hand geven. En dan dan slaat dienen priester, neen, dienen domino, de fles in stuk ken op hun handen." ,.'t Is vreed 't is effenaf duivel spel!" ,,'t Bloed eruit, van eiges. En zegt 'm: Zo waar als de stukken van deze fles niet meer aaneen kunnen, kan uw huwelijk niet meer uiteen ,,'t Is toch wat te zeggen Maar luister, wat ze mij verteld hebben Het schijnt, dat ge schone cadeaux krijgt, als ge in de kerk van de pro testanten trouwt, zo maar om niet Zekers om het volk te trekken „En wat krijgde dan?" „Ah, volgens zeggen is het 'n schoon dik boek en een koffieservies van klaar zilver!" „Ge staat er van te kijken. Maar met al die cadeaukes trouw ik toch liever bij ons pastoor ..Da's zeker! Als oprecht christe- üjken mens zijt ge daar op uwen plaats!" De oorsprong van het fabeltje van de stukgeslagen fles is niet meer te achterhalen Het dikke boek is ongetwijfeld de Bijbel, en het zilveren koffieservies duidt op het Avondmaalstel........ En dan: 'n „christelijken" mens, is een rooms-katholiek, dat is een alge mene waarheid. Blikgroenten en Uw gezondheid r Het is niet juist, dat bij conserve ring in blik de groenten aan voe dings- en vitaminenwaarden verlie zen. Integendeel, de in verse groen ten aanwezige koolhydraten, eiwit ten en minerale stoffen blijven bij conservering in blik uitstekend be houden. Dank zij luchtdichte steri lisatie is in practiseh alle gevallen het vitamine C gehalte van blik groenten hoger dan dat van huis houdelijk bereide groenten. r Dit alles hebben wij opgestoken uit een interessante brochure van d Voorlichtingscommissie voor Blik groenten, Sarphatikaae 10 te Amster dam. Er wordt een historisch bab beltje gehouden en de moderne fa- bricatiemethoden worden onder de loupe genomen. Belangwekkend is de beantwoording van enige veel voorkomende vragen. Het lijkt op het eerste gezicht een beetje vreemd, om kool met kaas te tvillen combineren, maar we kunnen u de verzekering geven dat de groen te en het zuivelproduct uitstekend samengaan. Voor een koolschotel met kaas hebt u, als de maaltijd voor vier per sonen bedoeld is, 1 a IM kg kool nodig, voorts de puree van een kilo aardappelen, 200 gram geraspte kaas. 40 gram boter, zout en paneermeel. De kool schoonmaken, snijden of schaven en in ca. 20 min. gaarkoken met zeer weinig water en wat zout. Indien nodig het vocht binden met wat bloem. Door de kool de kaas en boter roeren, dan de kool overdoen in een vuurvaste schaal en bedekken met aardappelpuree. De puree be strooien met paneermeel, stukjes boter erop leggen en indien moge lijk de schotel in een oven zetten en met bovenwarmte een bruin korstje op de puree laten komen. Simpel, maar uiterst stijlvol is dit zwarte jersey japonnetje van Jacques Griffe. De rok is ruim en aangerimpeld aan een ovaal stukje. Lange mouwen, een hoge hals en slechts een enkele bijou maken Griffe's creatie tot een smaakvol geheel. óók een zaak voor de vrouw In verschillende plaatsen van het land zijn er in de laatste tijd commissies opgericht van vrou- die aan de overheid er soms ook aan woningbouwver enigingen adviezen geven, over wat er ten aanzien van verschil lende zaken, de woning betref fende, onder de vrouwen leeft, zo lezen wij in „Vrouwenbelan- gen", het maandblad van Nederlandse vereniging voor Vrouwenbelangen, Vrouwenar beid en gelijk staatsburgerschap, Leuk en vlot Tweemaal de hoogte van stof, die 1J0 meter breed is dat is de hoeteelheid materiaal die nodig is voor dit rokje. Een leuk en vlot gevalletje, dat het vooral heel goed sal doen als het van tweed ge maakt wordt. Vooral de verwerking van de sakken, die met twee grote knopen worden vastgeset, is aardig. Zij zijn doorgestikt met een brede wege de platte plooien doorloopt. Het patroon van dit model, nr. 183, is in de maten 42, 44 en 46 aan onze bureaux verkrijgbaar tot en met S Februari. Na die datum kunnen geen bestellingen meer worden aangenomen. De prijs van het patroon bedraagt f 0.40. Bij gelieve orkant de geu- briefkaarl franke* postzegels te plakken. tegel. De huisvrouw immers is degene, die dagelijks alle vertrekken van het huis moet onderhouden: het huis is haar werkplaats. Wanneer zij be hoort tot degenen, die al lang dolblij zijn een eigen huis te kunnen be trekken, zal zij nog niet direct aan critiek toe zijn. Toch zal zij later af en toe fouten ontdekken, en waar er zoveel complexen gebouwd worden van bepaalde typen, zal één fout in alle huizen van datzelfde type voor komen. Als de commissie op dergelijke feiten opmerkzaam gemaakt wordt en hierover adviezen uitbrengt, kan het gebeuren, dat die adviezen de ene maal opgevolgd worden, de an dere maal niet. Vaak is het immers zo, dat de veranderingen, die de vrouw zou wensen, te hoge kosten meebrengen. Maar toch blijft het van belang, dat de vrouw haar invloed kan laten gelden en mede kan uit maken, wélke wensen dan force majeure maar onvervuld moeten blijven. Het is gebleken, dat naast vele theoretische overwegingen juist deze practische spontane adviezen door vele architecten zeer gewaardeerd worden, en het komt ook wel voor, dat er zelfs nog gedurende de bouw zich problemen voordoen, waarover men gaarne het advies van de com missie wil weten en dat dan ook vraagt. Psut van klachtenbureau betwijfeld Er zijn kousen, die, als men ze één dag gedragen heeft, al ladde ren; er zijn meubels, die na betrek kelijk korte tijd mankementen vertonen, er zijn „wasechte" stof fen, die onmiddellijk bij de eerste keer wassen al doorlopen. Het zijn onaangename ervaringen, des te onaangenamerwanneer men bij aankoop van dergelijke artikelen de verzekering heeft meegekre gen dat de kwaliteit prima is. Dergelijke verdrietelijkheden komen zowel hier als in het buitenland voor. In Groot Brittannië evenzeer, en daar ;n nu een „offensief tegen de rom- en man aió ^recjcr\j<^eck> J^AT de hele wereld op z'n (eigenlijk is het: haar) kop staat wordt nogal eens door deze en gene op gemerkt. En zeker geven zij, die deze planeet fc-e- wonen, aanleiding tot deze alweer afgekloven opmer king. Dat werd mij dezer dagen nog eens weer be vestigd. toen ik enkele bui tenlandse bladen in handen kreeg. Amerikaanse bladen, waarin Duitse vrouwen „een lieve vader voor haar doch tertje" zoeken, „ein tüchti- ger Mann" voor zichzelf, die tevens een .xorgzaam vader voor haar twee zoon tjes wil zijn". Hele rissen van dergelijke advertenties, alle geplaatst door middel van het Duitse filiaal van een Amerikaans huwelijks bureau. Een ogenblik later sloeg ik een Duits geïl lustreerd weekblad op cn zag met vetgedrukte letters staan: ..German Hausfrau gesucht!" Bij het lezen van dit geïllustreerde artikel, vroeg ik mezelf toch wer kelijk af, of ik ze nu niet alle vijf meer bij elkaar had. of dat dit met deze mensen het geval was. DAAR stond op een plaat je een jonge vrouw, die tegen een meneer achter zijn bureau gezeten, zei, dat ze graag een Amerikaanse man wilde hebben. Meneer: „Welk type man prefereert u?" Mevrouw of mejuffrouw: „Hij moet liefst op Gregory Peck lijken." Meneer: „Goed. Uw be stelling wordt direct naar New York getelegra feerd. (Naar bovenvermeld Duits filiaal.) Daar zal in het kaartsysteem ongetwij feld een door u gezocht type voorhanden zijn. En als üw foto hèm dan aanstaat, „kann 's los gehen"!" Een ander plaatje op de zelfde pagina: De stem van een meisje, dat een Ameri kaanse man zoekt, wordt op de band opgenomen. Zij begint een gesprek met haar toekomstige, nog ge heel onbekende echtgenoot, maar de man, die de tape- York per maand zeker vijf tig huwelijken tot stand ge bracht worden „zwischen Seelen, die sich über den Ozean hinweg suchen." Ach ja, wie lieblig! Maar is het toch niet God-verzoekend, zoals de mensen tegenwoordig met een ernstige, om niet te zeggen: heilige zaak als het huwelijk omspringen? Wij mogen onze hoofden dan al eens schudden over het toe nemend aantal huwelijks advertenties in vele bla den, maar als u de Duitse dagbladen eens inkijkt, recorder bedient, zegt: „nee, u moet een gevoeliger klank in uw stem leggen,iets zachts. Dat trekt aan!" De grondslag van zo'n over Oceanen heen aan el kaar geknoopt huwelijk staan daar pagina's vól van. En met een dergelijk prie- gel-lettertje gedrukt, dat u er wel twee brillen bij mag opzetten. Natuurlijk, er zijn daar veel oorlogsweduwen voor het leven zonder dus al onwaarachtig. Dat te zwaar wordt, maar is dit meisje moet met een stem, die dc hare niet is, haar toekomstige echtgenoot voor zich innemen. Die stakkerd in Amerika denkt een nach tegaal te krijgen en straks ontdekt hij dat het een ekster is. behorende artikel werd in roerende bewoordingen uiteengezet, hoe door mid del van dat bureau in New weg, gelukkig IK was met mijn ouder wetse instelling te dezen opzichte nog niet van de schrik bekomen, toen ik aar. een jongeman en een overdreven „beschilderd" meisje werd voorgesteld, die zich juist samen verloofd hadden. Over twee maanden zouden zij getrouwd naar Indonesië gaan. Hij was vandaar met verlof hier in 't land gekomen, met het vaste voornemen, getrouwd terug te gaan. Nu, gelijk heeft hij. Zij ontmoetten elkaar tweemaal op het ijs, terwijl zij vóór dien van eikaars bestaan niet wisten en driemaal in hetzelfde restaurant, waar gedanst werd. Tweemaal schaatsenrijden, driemaal samen dansen en ver loofd ben je! Héél, héél ver tegen dc donkere achtergrond van deze verdwaasde mensen wereld staat in lichte letters geschreven: „zoals Hij nog heden ten dage aan een ieder zijn huisvrouw als met Zijn hand toebrengt." Het hoongelach der roe kelozen wordt duizendvou dig weerkaatst. En de onge lukkige huwelijken, de echt scheidingen. de ontucht en de hoererij tieren welig op aarde. Laten wij, die ons naar Christus noemen, het hu welijk toch blijven zien als een heilige ordinantie Gods. zó heilig, dat God dit in Zijn Woord vergelijkt met de band, die Christus aan Zijn gemeente bindt. En ieder, die wat verder in het leven heeft rondgekeken, zal met mij instemmen dat de waarborg voor een gelukkig huwelijksleven bestaat in zelfverloochenende, dienen de liefde van de één aan de ander en in de band. die die twee te zamen aan Christus bindt. HET is allerminst rozen geur en maneschijn, veeleer een leerschool, waarin het naar elkaar toe groeien soms tientallen jaren het offer vraagt. Daarom ouders, stemt er nóóit in toe. dat uw kinde ren op lichtvaardige gron den een verbintenis voor het leven aangaan. Een gelukkig huwelijksleven is het mooi ste. wat God een mens op aarde geven kan. Maar het wordt ons niet zomaar in de schoot geworpen. Het kost veeleer strijd cn tranen om tot de door God bedoel de harmonie tussen beider levens te geraken. En juist daarom is het zo mooi. Zouden die dwazen, die „een man als Gregory Peek" bestellen, daar ook maar in de verte enige notie van hebben? Ach, wat zijn het eigen lijk stakkerds, die zó steke blind hun ongeluk tegemoet God ontferme zich over hen. MARGARITHA. Door omstandigheden moest de beantwoording van veler brieven enkele weken blijven liggen. Ze zitten echter nog in 't vat en verzuren niet! M. mei" begonnen. Er is commissie in iedere huis ten terecht kan. het leven geroepen. vrouw-met-klachten zij meent, dat zü niet die kwaliteit gekregen, vm" mm' keiier beloofden. Men zou dit instituut, dat is gesticht door het British Standards Institution B.S.I. E een door de regering gesteunde normalisatie- en standaardisatie-raad. kunnen vergelijken met de de oorlog ïng Het verschil te hoge prijzen ten opzichte van de kwa liteit zullen worden bekeken, maar dat men klachten over kwaliteit, ongeacht, de prijs van het artikel, in behandeling „Het gaat er nu maar om", aldus het dagblad „Times", of de huisvrouwen nu werkelijk met haar klachten zullen ko men en of de instelling van dit bureau op den duur tot kwaliteitsverbetering leiden zal van tot nu toe ongecontroleer de consumptie-goederen. „Times'' betwij felt dit en wijst er op. dat de Vrou- wenadviescommissie. enige jaren geleden door het B.S.I. ingesteld, voor een aan tal goederen minimum kwaliteitseisen vaststelde, waaraan de fabrikant zich diende tc houden. Op verschillende goe deren versoheen het B.S.I-merk, maar het is de vraag of de kopers er naar kij ken. En hebben ze enig idee, wat het merk inhoudt? Het bezwaar tegen dit nieuwe college is volgens het blad, dat het geen directe voorlichting geeft aan het publiek zoals dit in Ame rika gebeurt. Daar bestaan de zg. ..Consumers' Reports", d.i. een publicatie van dc beoordeling van goederen ten behoeve van de con sument (zoals in ons land de Con sumentengids van de Nederlandse Consumentenbond. Red.). Deze onafhankelijke, door de consu mentenbonden gefinancierde publica ties vergelijken bijvoorbeeld tien radio toestellen in dezelfde priisklasse, of broodroosters, strijkijzers, wasmachines e.d. Deze manier van werken gaat veel verder dan wat In Engeland gebeurt en Is veel effectlever, meent de „Times". En dat in Amerika U bent wellicht van mening, rial in Ame rika, liet land van de onbegrensde moge lijkheden. men zeer, zeer vooruilslreveiid is? U zoudt het derhalve waarschijnlijk voor onmogelijk houden, dat aan vrouwe lijke atudenten by het kieren van een bepaalde studierichting, moeilijkheden in de weg worden gelegd? Welnu, nog maar zeer onlang» is aan de wereldberoemde Harvard University he kend gemaakt, dat het aan vrouwen zou worden toegestaan om de theologische studierichting te kiezen. In Nederland is dit al jarenlang mogelijk En al» u mocht denken, dat deze studie- mt, bent u er nóg naast. Er één hindernis overwonnen et is vrouwelijke studenten nl. icge^iaan om Economie te »tu- de „Harvard"!

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 5