Meuuie geibsctfe (üourant Gerda Prinse kon nog op het nippertje mee JËk.1 T*, jt\ UA i/* Creatieve arbeid in Gehoorzaal Ds Everts wil jonge meisjes kans geven in Nieuw Zeeland Dit nummer Méér bommenwerpers en Sabres op Formosa Eden verzoekt Molotof om China te matigen Vijftig detectives zoeken naar moordenaar van Rubinstein mm ZATERDAG 29 JANUARI 1955 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dtrtigsto jaargang No 10257 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTEU1K-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en O instreken .4lant»as«clil>?WI<trra ngn bert in Itglicnspiiti" FAMILIE MISTE BIJNA DE BOOT (Van een onzer verslaggevers) HOOGSPANNING heerste Vrijdagmiddag in de machinekamer van de Sibajak, op het dek van dit emigrantenschip, aan de kade, maar vooral bij het personeel van de Kon. Rotterdamse Lloyd, dat tot taak had. de boot tijdig te laten vertrekken. Half zes desnoods en geen minuut later, had de nieuwe gezagvoerder, kapitein H. van Manen gezegd. Op klok slag kwam Gerda Prinse, de ondergedoken achttienjarige, onder geleide van de kinderpolitie de loopplank op. Drie minuten later raasden twee taxi's de vertrekloods in met de rest van het gezin Prinse uit IJmuiden. Een legertje witkielen sjouwde in allerijl de bagage aan boord, papieren werden vliegensvlug in orde gebracht en toen was dit kleine drama ook weer voorbij. De Sibajak vertrok uit Rotterdam en zette koers naar Australië Willem, de oudste zoon en zo genoemd naar zijn vader, de IJmuidense transport arbeider Prinsz, was ondergedoken en daar had men vrede mee. De jongen is verloofd en wordt binnenkort meerder jarig. Maar met Gerda lag de zaak toch anders. Zij moest en zou met vader, moeder en de vier broertjes en zusjes Gerda Prinse (l.) en Willem Prinse (r.) weigerden hun ouders te volgen naar Australië, toen zij gisteren zouden vertrekken. Met de afwezigheid van Willem kon den vader en moeder vrede heb ben. Hij is meerderjarig. Maar Gerda lieten zij opsporen en, op het laatste ogenblik aan boord brengen. Willem heeft er intus sen z'n militaire dienst al op zitten. mee naar het verre land. Donderdag had ze bij het afwassen nog tegen moeder gezegd: „Ik laat je niet in de steek". Maar om een uur of tien was ze ver dwenen, met een auto zeiden de buren. Mede omdat men vermoedde, dat een ongewenste vriendschap iets met dil onderduiken te maken had, werd een radicaal besluit genomen: dan maar niet emigreren. De Lloyd werd ln kennis ge steld en de emigratie-autoriteiten zagen kans, vier van de acht open plaatsen door adspirant-emigranten uit Apeldoorn, Rus- wijk, Deventer en Rotterdam te laten bezetten. Maar Gerda werd achterhaald en de familie maakte aanstalten, tóch te vertrekken! Men hooide niets De afvaart van een emigrantenschip met meer dan 1000 passagie bijna de helft jonger is dan 16 jaar, geen kleinigheid. Vóór ieder aan boord is met zijn omvangrijke bagage en enigszins wegwijs is gemaakt, heeft wal- en boord- personeel heel wat werk moeten verzet ten. Dit was Vrijdag ,allemaal vlot ver lopen, maar nu kwam plotseling hel probleem waar die drie extra slaap- ruimtes vandaan te halen. Bovendien hoorde men maar niets van de familie Prinse. Ze waren om half vier naar Rotterd: vertrokken, vertelden buren door telefoon. Het werd half vijf. vijf uur de spanning nam toe, ook onder de vele ..afzwaaiers", die het behoorlijk benen kregen van dat lange staan. To'èn kwam dat verlossende moment. De hypernerveuze familie Prinse was er. „Ik heb in twee nachten niet geslapen", moeder, dolgelukkig, dat Gerda toch boord was. Onmiddellijk werd de laatste loopbrug weggehaald. Dit leed Predikant-emigrant een van de schaarse rustige hoekjes de Sibajak hadden wij een langdurig gesprek me ds A. Everts uit Utrecht, die met vrouw en vier kinderen eigenlijk vrij plotseling naar Nieuw Zeeland igreert. Daar is deze Ned. Hervormde predikant beroepen door de Presbyte- ïse Kerk van Dunedin op het Zuld- eiland. Ds Everts heeft als legerpredikani Indonesië gediend, was daar vervolgens drie Jaar aan een kerkelijke gemeenia verbonden en keerde in 1950 met zijn gezin terug. In de van oudsher Schotss kerk zal hij speciaal de zorg voor o» Nederlandse immigranten op zich nemen Niet om daar een Hollandse kolonie t« stichten maar om het proces van aan passing en de typische moeilijkheden daarbij te vergemakkelijken en te helpen oplossen. Ds Everts hoopt alle Nederlan ders ln zijn gebied te bezoeken. In d» stad Dunedin. waar het theologische op leidingscentrum van de Presbyteriaanse Kerk. het Knox-college, is gevestigd, hoort de helft van de bevolking bij dis kerk. elders is dit niet meer dan een kwart. Hij Is de vierde Nederlandse pre dikant, die naar Nieuw Zeeland emigreert voorlopig de hekkesluiter. Aan boord fungeert ds Everts als geestelijk ver- Het verlangen naar ruimte, dat zovelen en ook ds Everts doet emigreren, bestaat volgens nem ook bij heel wat Nederland se meisjes. Natuurlijk zo zegt hij, zijn ouders bezorgd voor hun dochters, die zij niet graag alleen naar de vreemde zien vertrekken, maar is er niet evenveel reden om zorg te hebben over Jongeman nen. die alleen gaan emigreren? De Sibajak brengt ditmaal zeer wei nig welgestelde emigranten naar Austra lië.. Ruim 90 pet van de passagiers reist met regeringssubsidie. Onder hen bevin den zich 40 grote gezinnen van 7 tot IJ leden; in totaal 323 mensen. Twintig kin deren hebben nog helemaal geen besel van de grote reis: ze zijn nog geen Jaar oud. Onder hen is e.en tweeling, één van de zes. De familie Filippint uit Eind hoven heeft er alleen al drie. Verder zijn er nogal wat bejaarde echtparen aan boord. De heer en mevrouw W. W. Dolstra uit Leiden spannen de kroon, zij zijn 65 en 64 jaar. Vreemde wereld uit V.S.) is onderweg om te beren de droom van elk meisje een prins te ontmoeten tot werkelijkheid June Stork, een knappe studente van de universiteit van Illinois, is op weg naar het vorstendom Monaco, het dwerg staatje aan de Franse Middellandse zee kust. dat evenwel groot genoeg is om het beroemde speelhuis van Monte Carlo en een regerende prins, Rainier de Derde, binnen zijn grenzen te hebben. En om de prins is het juffrouw Stork nu te doen. Zij vertelde, in een Amerikaans tijd schrift te hebben gelezen, dat de prins op zoek fs naar een Amerikaanse vrouw en dat hij er ook op gesteld is, dat jeug dige Amerikanen zijn land bezoeken. Juffrouw Stork deelde mee, dat ze maar één ding in haar hoofd heeft: „Alleen maar te kijken hoe de prins er uit ziet." „Ik wil niet met hem trouwen", zei ze „maar hem alleen ontmoeten. Het is iets waarvan waarschijnlijk alle meisjes dro men: op een goede dag een prins ont moeten. Ik heb geen huwelijksplannen, althans niet onmiddellijk. Ik doe het kalm Juffrouw Stork vertelde verder, dat de reis haar ongeveer 592 dollar zal kot en dat ze die de afgelopen zomer i diend heeft door als serveerster te gaan werken. Gisteren is zij per vliegtuig U New York aangekomen en vandaag vliegt Zondagsblad biedt u deze week weer ons en daarin fs een belangwekkend artikel opgenomen over de Neder landse DOW maatschappij, die zich te Rotterdam gaat vestigen als een dochteronderneming van een groot Amerikaans concern, dat uit zeewater verschillende soorten metaal weet te winnen. Een artikel wordt gewijd aan het feit. dat 10 jaar geleden het Duitse motorschip Wilhelm Gustloff werd getorpe deerd ruim vierduizend mensen kwamen daarbij om het leven. Twee Engelse dominees trachten de belangstelling van landlopers en kinderen voor het Evangelie te trekken met ongewone middelen. Onze medische medewerker ver telt de tragedie van een: „Mon gooltje" het bekende type kinderen, waarover men vaak hoort spreken. Op de vrouwenpagina wordt de uitslag bekend gemaakt van onze succesvolle enquête onder de dames ov0r imprfmes. De prijswinnares- sen van een lap prachtige zomer stof zijn nu ook bekend. Voorts vindt men op deze bladzij de ru briek van Margaritha en tal van andere aardige onderwerpen. De 11 gevangen Amer. vliegers Vervalsten Chinezen bewijsmateriaal Het bewijsmateriaal over de schending an het Chinese luchtruim door de elf Amerikaanse vliegers is'door de Chinese communisten vervalst. Dit zou een mls- •is. die uit China gevlucht is, ver teld hebben aan de 44-jarlge Douglas Hyde, een voormalig communist en vroe ger redacteur van het Britse communis tische dagblad Daily Worker. Hyde verklaarde, dat de Amerikanen, ien zij neergeschoten werden boven Noord-Korea vlogen, waar zij alle recht hadden te vliegen. Later hebben de Chi- communisten, volgens hem, het wrak het neergeschoten vliegtuig naar Mantsjoerije overgebracht. Daar werd het gefotografeerd, als „bewijs" dat de Ame- ikaanse vliegers het Chinese luchtruim hadden geschonden en sptonnage hadden bedreven. De Amerikanen werden gevan gen genomen en tot gevangenisstraffen veroordeeld. Zo zou met zorg het inter nationale incident zijn opgebouwd, dat zoals men weet, ook na de diplomatieke missie van Hammarskjoeld nog steeds et teneinde In Hyde schreef aan de Times, dat dit hem as meegedeeld door een, uit China ge vluchte, missionaris, die zijn inlichtingen op zijn beurt we r had van een lid van de bosbrandwacht ln de omgeving van de rivier de Jaloe. Naar een acfueler weerbericht Telefoon, geeft elke twee uur een nieuw Met ingang van Maandag 31 Januari zullen enkele belangrijke wijzigingen ln het telefonisch weerbericht worden ge bracht. In het vervolg zal op werkdag* tussen des morgens 7 en des avonds 18 uur, vrijwel iedere twee uur een nieuw bericht op de band worden ingesproken. De berichten zullen in het algemeen be vatten weerrapporten van enkele Neder landse stations en een weersverwachting Bij bijzondere weersomstandigheden zullen bovendien aanvullende gegevens worden opgenomen als b.v. waarschuwin gen voor het verkeer. Ds G. Forget benoemd tot hofprediker Bij K.B. is Ingaande 26 Januari be noemd tot hofprediker ds G. I. P. A. B. Forget, predikant bij de Waalse Gemeen te te 's-Gravenhage. Gedurende de tweede helft van Febru ari a.s. worden ln een aantal bioscoop theaters van Amsterdam enkele premiè res en een reeks reprises vertoond Sowjetrussische films ter gelegenheid het door de Vereniging Nederland-USSR georganiseerde Filmfestival 1955. dat be oogt ..de kennismaking van het Amster damse bioscooppubliek met de Sowjet- filmproductie te hernieuw-n en verstcvl- Don Quichot Wie heeft nooit van Don Quichot gehoord? Vele uitdrukkingen, aan zijn wonderlijke avonturen ont leend, hebben in onze taal burger recht verkregen. We denken aan: „de ridder van de droeve figuur" of: „het vechten tegen windmo lens". De illustrator L. van Delden heeft de befaamde Spaanse ridder gekozen tot onderwerp van een nieuwe „strip", waarmee wij van daag beginnen. 't Wordt een dagelijks beeldver haal, dat onze grotere kinderen ongetwijfeld met spanning zullen volgen. En de ouderen zullen graag weer eens kijken naar en lezen van de legendarische figuur, die hen reeds in hun jeugdjaren boeide. Een strip moet In de eerste plaats spreken door zijn plaatjes. Naar onze mening is de tekenaar er uit nemend in geslaagd de wonderlijke avonturen van zijn „held" uit te beelden. En nu voorwaarts: we gaan met Don Quichot op stapl Duel op komst Minister Faure daagt journalist uit Edgar Faure, sinds enkele dagen Frank- rijks minister van buitenlandse zaken, heeft gisteren een jong Parijs journalisi. vriend (en „spreekbuis") van premier Mendès-France, Jean-Jacques Servan- Schreiber, tot een duel uitgedaagd. Schreiber (31 jaar), hoofdredacteur van het weekblad Express, aarzelde geen ogenblik en nam de uitdaging aan. Hij deed dit tijdens het bezoek, dat één van Faure's secondanten, generaal Cor- niglion-Mollnier, de beroemde piloot van de „Vrije Fransen" tijdens de oorlog, aan hem bracht en waarin deze de hoofd redacteur verzocht, eveneens twee secon danten aan te wijzen. Faure (47 Jaar) achtte zich door een artikel in de Express van deze week ln zijn eer aangetast. Zuid&lavische gezant terug naar Belgrade De gezant van Zuidslavië in Nederland, de heer Milan Ristlc, zal binnenkort ons land verlaten. Hij gaat naar Belgrado te- Minister Cals weer op zijn departement Ook bescherming van Quemoy en Matsoe Het blad van de Chinese communistische regering te Peking, het „Volks dagblad", heeft gewaarschuwd, dat de Amerikaanse strijdkrachten zware klappen zullen krijgen ..als zij te ver durven gaan." WM Anthony Eden Ga niet te ver. Een vooraanstaande Amerikaanse zegs man op Formosa verklaarde van oordeel te zijn. dat de Amerikaanse steun uitge breid zal worden tot de eilanden Quo- moy en Matsoe. ongeveer 30 km uit ae kust van Rood China. Nieuwe groepen Sabres en nachtbom menwerpers zijn op Formosa aangeko men. De Amerikaanse luchtmacht is nu geheel gereed, om ogenblikkelijk te kunnen toeslaan, indien de communls- I ten een oorlog zouden beginnen. De vloot is niet paraat voor een groot coru flict. maar kan op passende wijze het j hoofd bieden aan de situatie rondom Formosa. Minister Cals heeft vandaag zijn werk- Dulles, de Amerikaanse minister zaamheden na langdurige ziekte hervat. I Buitenlandse Zaken, is voor een vis- Veiligheidsraad nodigt Peking uit Britse verzoeningspogingen werde te Moskou echter koel ontvangen DE AMERIKAANSE SENAAT heeft met 85 tegen 3 stemmen Eisen hower gemachtigd, indien hij zulks podig oordeelt, Amerikaanse strijd krachten te „gebruiken" om de verovering van Formosa, de Pescadores en andere nationalistisch Chinese eilanden, door de communisten te ver hinderen. Alle amendementen werden verworpen. Vanmiddag zou met de evacuatie van de Tatsjen-eilanden een aanvang worden gemaakt. Aan Rood China zal worden verzocht de besprekingen over een wapenstilstand te willen bijwonen, Jie in de Veiligheidsraad a.s. Maandag beginnen. Engeland heeft een beroep op Rusland gedaan er bij communistisch China op aan te dringen, het uitbreken van algemene vijandelijkheden te voor komen. De Brltee ambassadeur in Moskou, Sir William Hayter, had een onderhoud met de Russische minister Molotof. Het ant woord van de Rus was echter weinig be moedigend. De vijandelijkheden duren voort. De nationalistische vliegtuigen hebben vanmorgen op de kust van Tsje- klang vijf grote communistische schepen bestookt. De Amerikaanse strijdkrachten staan gereed om van Alaska tot de Phl>- lippijnen onmiddellijk te kunnen toeslaan, indien de communisten een werkelijke oorlog om Formosa beginnen. De militaire commandanten der Chinese nationalisten verzetten zich echter nog tegen de gedachte de Tatsjen-eilanden te evacueren, want hierdoor wordt de ver dediging van Formosa verzwakt, en de ..springplank" voor een tegenaanval op het Chinese continent opgeheven. De De dader kwam zonder moeite binnen Vijftig doorgewinterde detectives van de Newyorkse criminele politie rijn er gisteren op uitgetrokken om een spoor vinden ln de raadselachtige moord op de internationale financier Serge Rubin stein, die gisteren werd gevonden in de slaapkamer van zijn luxueuze flat aan New Yorks Fifth Avenue: dood. een pleister op de mond geplakt, aan han en voeten gebonden, en kennelijk met handen gewurgd. Voorlopig neemt de politie roof als motief aan: alle kasten cn laden waren opengebroken. De detectives hebben op dracht. taxichauffeurs en restauranfcbe- dienden te ondervragen on de „nacht, club-society" van New York aan een uiterst nauwkeurige ondervraging te on derwerpen. Rulblnsteln ls vermoedelijk bij verras sing overvallen. De dader heeft zich namelijk toegang tot de flat verschaft zonder een deur of raam te forceren en hij kon zich vrijelijk naar de slaapkame» begeven, waar Rubinstein reeds te bed lag. Gevochten ls er klaarblijkelijk niet. al had het slachtoffer wél enkele won den in het gezicht Men houdt rekening met de mogelijk heid. dat de financier is vermoord door toedoen van één der veie schone vrou wen, met wie hij zich geregeld in de nachtclubs van New York placht te ver- Eér. van Rubinstein's medewerkers. Stanley, verklaarde tegenover journalts- „Het ls een betaalde moord: Rubin stein had veel vijanden." De financier was ad meermalen be dreigd, en de laatste tijd hield hij er lijfwacht op na, als hij de stad in ging. De politie gaat na, wie het la»t6t ln zijn gezelschap rijn geweest en zij heef reeds drie vrouwen ondervraagd: Patri cia Wray, secretaresse bij een van Ru binstein's firma's, die een tijdlang de vriendin van de vermoorde is geweesi. Betty Reed, een sopraan, die eveneen» met Rubinstein bevriend was; en de ver koopster Estelle Gardener, die de avond van de moord met Rubinstein tot laat ln de nacht met hem uit was in een nachtclub. Zij heeft hem waarschijnlijk het laatst levend gezien De hiervoor genoemde Stanley ver zekerde. dat Rubinstein niet in financiële zorgen verkeerde: „Hij bezat zeker 10 millioen dollar en bovendien nog tal van belangen in olie-ondernemingen, vlieg tuigindustrieën en Canadese firma's" communisten hebben reeds 200.000 •oepen langs de kust van de provincie Foekien, recht tegenover Formosa, gecon centreerd. alsmede circa 100.000 ma de provincie Tsjeklang, tegenover de Tatsjen-eilanden. Er gaan geruchten, dat de steun van de Ver. Staten aan Formosa toch zal worden uitgebreid tot de eilan den Quemoy en Matsoe. Meer gedetail leerd, laten wij hier voagen: In antwoord op het verzoek van d» Britse ambassadeur aan Molotof te Mos kou zijn invloed aan te wenden en Rood- China tot voorzichtigheid te manen, ant woordde de Russiscoe minister van bui tenlandse zaken „dat Amerika aggressi» pleegt tegen Rood-Chlna. welk land he' volste recht zou heboen op Formosa er de Pescadores De voorstellers van een wapenstilstand in de Straat van Formosa zullen een be roep doen op art. 34 van het V.N.-hand- Engeland wil voorstellen, de eilanden Quemoy, Matsoe en de Tatsjen-groep vooi de Chinese kust te doen ontruimen dooi de troepen van Tsjang Kai-sjek. Rood- China zou zich moeten verplichten. For- en de Pescadores niet aan te len. Er zou dan een veiligheidsgordel 100 mijl verkregen zijn tussen Rood-China ii Formosa en de Pescadores. De leider van de republikeinse Senaata- actie, Knowland. zal zich verzetten te gen toelating van een Chinese commu nistische afgevaardigde in de Ver. Naties bespreking van een wapenstilstand t moeten de Amerikaanse gevangenen vrijgelaten worden, betoogt hl). Eisenhower zou vandaag de resolutie inzake Formosa tekenen, die gisteren ook door de Senaat is bekrachtigd. Prins Bernhard ontmoe. Franse generaal De Franse luit.-generaal Marcel Car- pentier heeft als bevelhebber van de landstrijdkrachten van de Navo ln Cen traal Europa een bezoek gebracht aan de legeronderdelen in Nederland. Hij volg de demonstraties in Wezep. Oldebroek en Amerfsoort Bij laatstgenoemde plaat» voerden tanks en infan'erie-eenheden in samenwerking met straaljagers groots opgezette oefening uit. Bij de ontvangst van het gezel chap in Apel doorn door luit-generaal A T. C. Op- somer was ook Prins Bernhard aanwezig. een week naar de Bahama- eilanden vertrokken. Hij wilde niet de indruk wekken dat er een „crisis-toe stand" bestaat, maar hij blijft met Wasn- ington in voortdurende verbinding nodig binnen enkele uren terug Naar men verwacht, zullen schepen an de Amerikaanse zevende vloot, ge steund door Sabres, binnen de komende beginnen met de evacuatie de Tatsjen-eilanden. Deze berichten ko- uit gewoonlijk goedingelichte bron- Echtpaar gedood bij Teuge Auto werd gekraakt bij passeren Gisteravond omstreeks half zeven ls te Teuge nabij cafe „Bulenhuls" een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij het echt paar J. H. Zur-K. S. uit Diepenveen het leven heeft verloren. Het ongeluk ge beurde. toen de 67-jarlge heer Zur K.-S. de door hem bestuurde personenauto, komende uit de richting Apeldoorn, bezig was een vrachtauto te passeren. Juist op dat ogenblik naderde van de andere kant een vrachtauto met oplegger, geladen betonblokken. De luxe auto werd tu de twee vrachtwagens gekraakt. De biede inzittenden van de personenauto, de heer Zur K.-S. en zijn 65-jarige vrouw, waren op" slag dood. De vrachtauto met oplegger werd tengevolge van de schok van weg gedrukt. De vrachtauto sloeg om. Iets voor u? Een lange zwarte rok en i zijden overhemdblouse is een kledij, die ons voor menige ge legenheid uitstekend te pas komt. De lange rok geeft nu een maal een feestelijk en vooral een wat statig gevoel en is, ook b\j een huiselijk feestje geschikt, omdat het geheel niet te over dreven i*. Dit ls het moment waarop vader en moeder Prinse uit IJmuiden, met hun twee jon gens de loopbrug van de Siba- jak overgaan, vlak voordat het schip zou vertrekken. Gerda, de dochter, die niet mee wilde, doch door de kinderpolitie aan boord werd gebracht, was op dat moment al binnen. Even later zette het schip koers naar een nieuwe toekomst. Moskou wil vriendschap met japan De Japanse eerste minister, Hatojama, heeft medegedeeld, dat hij op 25 Januart Russische nota over het aanknopaD normale betrekkingen tussen da Sowjet-Unie en Japan, heeft ontvangen. Van welingelichte zijde werd vernomen, dat de nota van de Russische minister van buitenlandse zaken, Moltof, afkomstig la en dat de kwestie van de terrltorlaliteit Habomal en Sjikotan, alsmede de re patriëring van, nog ln de Sowjet-Unta gevangen gehouden. Japanners en andera ssen beide landen hangende problemen, in wordt behandeld. BRITS KONINKLIJK PAAR NAAR NOORWEGEN Koningin Elizabeth en prins Philip vat» Engeland zullen van 24 tot 26 Juni een officieel bezoek brengen aan Noorwegen. Zij maken de reis met het jacht Bri tannia. SindS f769 i vKWAUTElTSKOFFlE EN THE! -EIDEN-j Zacht, maar hier kans op enige regen Zuidelijke winden transporteerden de laatste dagen grote hoeveelheden zachte lucht uit het Middellandse Zee gebied over Frankrijk naar het Noor den, waardoor de temperatuur in ons Iand van dag tot dag tot hogere waar den opliep. Vrijdagmiddag werd in Limburg een maximumtemperatuur van 14 graden gemeten. Gedurende het weekeinde zal de aanvoer uan zachte lucht blijven aanhouden. Over de Britse eilanden trekken storingen vergezeld van veel bewolking en re gen naar het Noorden. De invloed* sfeer van deze storingen strekt zich geleidelijk verder naar het Oosten uit. hetgeen morgen aanleiding zal geven tot meer bewolking, vooral in het Westen van het land, waarbij de kans op wat regen in de loop van de dag groter wordt, aldus het KNMI in De Bilt. HET WEER IN EUROPA lil i i S 3 Hl »lf J ijl- |!i 5 Stockh. Oslo geh. bew. ZZW 2 ZZW 2 1 0 1 1 Kopenh. Aberdeen Dublin nevel regen regen ZW 4 Z 2 Z 6 2 0 7 0.3 9 2 Londen Amstc rdan zw. bew Z 4 Z 4 8 0 4 0 B^'Haux on bew! OZO 2 6 0 4 0 Grenoble nevel windstil 7 0 -1 0 Berlijn nevei ZZO 2 9 0 -1 0 München wind!!!! -3 0 -5 - Gcnève motregen windstil -3 0 -0 0.1 Wenen° ijrxi windstil -1 0 -1 - RomV"* geh. bew. NO 4 -4 9 2 Aanhoudend zacbl Hel KNMI U D, Bilt ver- wacht tot morgenavond: Toenemende bewolking met later plaatselijk enige regen. Matige tot krachtige wind tussen Zuid en Zuid west. Aanhoudend zacht. (Opgemaakt vanmorgen om 10 uur). ZON EN MAAN Zondag: zon van 8.27 tot 17.24; maan an 10.25 tot 24.39 uur. Maandag: zon van 8.25 tot 17.26; maan an 10.53 tot 2.02 uur. Maandag E K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1