Ilicmur £riJisc{)e (fitmranl Eden:Geweld geen oplossing voor conflict Formosa Toren van 635 meter in België? Zal Veiligheidsraad spoedig te New York bijeenkomen? Karei Doorman mèt 6 schepen naar Middellandse Zee Kabinet besprak deze week de huurverhoging Daarvoor niet gevangen Hollandse zeelieden moesten naar Ierse kust waden wistr u- s DONDERDAG 27 JANUARI 1955 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand', 0.50 per week ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang No 10255 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chel-Red.c H. W. I. ENSERINX CHR1STEL1JK-N ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Slaatvasticl) Is gfirtltora «yn bert la ftgljtaspoct* MENINGEN VERDEELD ONDER WESTELIJKEN BEGIN VOLGENDE WEEK zal de Veiligheidsraad naar alle waarschijn lijkheden te New York bijeenkomen, ter bespreking van de kwestie van een „staken van het vuren" in het gebied van de Straat van Formosa. Het is vanzelfsprekend van belang, dct dit brandende pro bleem wordt voorgelegd aan een orgaan, dat een voorname plaats be hoort in te nemen in de internationale samenleving. De verwachtingen zijn evenwel niet hooggespannen, aangezien zowel nationalistisch China als de Sowjet-Unie gebruik kunnen maken van hun vetorecht, om elke actie van de Ver. Naties de pas af te snijden. Bovendien is het vrijwel zeker, dat zowel de Chinese nationalisten, als de communisten zich niet zullen storen aan een eventueel door de Veiligheidsraad geïnspireerd „staken van het vuren" in de Straat van Formosa. Intussen stuiten de voorstellen van pre sident Eisenhower voor de verdediging van Formosa en de Pescadoren op verzet in de Senaat, hoewel de senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen deze reeds met 26 stemmen tegen 2 stemmen door gezonden had. De critici zijn een vastbe raden strijd begonnen om de Amerikaan se strijdkrachten niet de bevoegdheid te geven, tegen de communisten op het Chi nese vasteland ten strijde te trekken of een keten kleine eilandjes vóór dat vaste land te verdedigen. Het ziet er eenter niet naar uit. dat de tegenstanders de kracht kunnen op brengen, om wijzigingen in de resolutie aan te brengen. De commissie verwierp reeds met 21 tegen 8 stemmen amende menten om de Amerikaanse verdedigings linies te beperken tot Formosa en de na burige Pescadoren. De strijd in de Senaat vormt een fel contrast met de snelheid waarmede het Huis van Afgevaardigden de resolutie Dinsdag reeds met vrijwel algemene stem men goedkeurde. De republikeinse Senator Ralph Flan- der motiveerde zijn verzet met de woor den: „Ik zal het ronduit zeggen, dit is een preventieve oorlog". Daarentegen meende Charles Wilson, de Amerikaanse minister van defensie, dat de toestand rondom Formosa slechts een rimpel in de zee is en niets om er zich over op te winden. Hij voegde er aan toe, dat de Chinese nationalisten een groot leger hebben. Toen een democraat bezwaren maakte tegen de term ..rimDei" en vond, dat het meer op een vloedgolf begon te lijken, nam hij de uitlating terug. Wilson zei. bedoeld te hebben, dat For mosa maar een rimpel in de gehele we reldsituatie ls. Wilson verklaarde voorts, met te ver wachten. dat d$ Russen in de komende jaren met opzet zullen aansturen op een nieuw wereldconflict. Er kan evenwe; een conflict ontstaan door een misreke ning aan da zijde der Sowjcts, aldus Wilson. In het Lagerhuis verklaarde minister Eden, dat Engelands eerste zorg thans ls: De crisis over Formosa op vreedzame wijze te doen beëindigen. Hij werd luide toegejuicht, toen hij zeide: „Geweld ls iet de ODlosing voor deze delicate en loeilijke problemen." Eden Is er van vertuigd. dat het probleem kan woruen opgelost. Hoogstwaarschijnlijk hebben de Chinese ationalisten reeds Ingestemd met de ont- ïiming van de Tatsjeneilanden. De piau- ïn liggen al gereed en de Amerikaanse zevende vloot heeft vele schepen in het eilandengebied samengetrokken. Uit Rood-China komen ondertussen nieuwe berichten over de ontembare wil an circa 600 millioen Chinezen om For- iosa te bevrijden. Vermelden we nog, dat president Eisen hower voornemens is. in de komende maanden geen reizen te maken, die hem Britse genietroepen op zoek naar horloge Genietroepen van het Britse le ger. uitgerust met mijnenzoekers. zijn op het ogenblik rondom het koninklijke kasteel in Sandringham op zoek naar één van de kleinste horloges ter wereld. Het horloge is begin-Januarx door koningin Elizabeth op een u>andelinp in de omgeving van het kasteel verloren. Het horloge werd vele jaren geleden door de vroe gere president Lebrun, van Frank rijk. geschonken aan het kleine kroonprinsesje Elizabeth, die nu koningin is. De koningin is zeer aan het horloge gehecht. De Amerikaanse Zevende Vloot koerst in de wateren voor de kust van communistisch China. Voorbereidingen worden ge troffen voor de evacuatie van de nationalistische bezetting op de Tatsjen-eilanden. Als de communisten by deze evacuatie interveniërenzal de Zevende Vloot onmiddellijk toeslaan. De foto werd genomen terwijl enige oorlogsbodems in volle zee van brandstof werden voor zien. Op de voorgrond ziet men de torpedojager Colahan, het vliegdekschip Boxer en de tan ker Platte. Zo men weet werd met de evacuatie van gewonden al begonnen. meer dan twee vlieguren van Washington brengen. Volgens het communistische persbureau Nieuw China bevinden zich thans vier vliegdekschepen der Amerikaanse zeven de vloot in de wateren voor de Oostchi- nese kust, nabij de Tatsjeneilanden. Ver der bevinden zich nog twee Amerikaanse kruisers en ruim tien torpedobootjagere voor „oefeningen" in de wateren rondom de Tatsjeneilanden. De genoemde oor logsschepen vormen het merendeel van de Amerikaanse zevende vloot. Het grootste deel van deze schepen was gestationneerd in steunpunten op de Philippijnen en in Japan en te Hongkong. Omvangrijk marinepiogramma Verscheiden vaartuigen komen dit jaar in de vaart Nederland in het kader van de weder zijdse hulpverlening van de V.S. ontvangt, zullen dit voorjaar aan de Koninklijke Marine worden overgedragen. Een aantal de reeds overgedragen mijnenvegers deze categorie bevindt zich nog in de Verenigde Staten en komt binnenkort aar Nederland. De aanbouw van 32 kustmijnenvegers •n dele gefinancierd door de Verenigde Staten volgens het „off shore procurement program", ten dele bekostigd uil te genwaardefondsen op een aantal Ne derlandse werven heeft gestadig voort gang. Verschillende van deze sohepen zul len in het komende jaar te water worden gelaten, andere zullen de proeftochten reeds volbrengen. Het oefensmaldeel 5. bestaande uit Hr. Ms. vliegkampschip Karei Doorman, Hr Ms. torpedobootjagers Evertsen en Korte- Hr. Ms. fregatten De Zeeuw en Van Ewijck en Hr. Ms. onderzeeboten Walrus en Zwaardvis, is uitgevaren voor oefeningen in de Middellandse Zee en de ■ateren nabij Noord-West-Europa. Aan deze oefeningen nemen bovendien drie Neptune patrouillevliegtuigen van Squa dron 320 van de Marineluchtvaartdienst deel. is de bedoeling dat Hr. Ms. Karei Doorman na deze oefeningen het smal deel verlaat, en dat Hr. Ms. Kruiser De Ruyter zich na een oefenreis met adel borsten in de zomer bij het smaldeel zal >egen. Hr. Ms. kruiser De Zeven Pro vinciën zal zich dit voorjaar naar Den Helder begeven en in de zomer enige jrte vaartochten maken In het voorjaar maakt Hr. Ms. onderzee bootjager Holland een reis rond Afrika. Dit voorjaar wordt de Zeeland in dienst gesteld en in de zomer volgen de onder zeebootjagers Noord-Brabant en Gelder land. De onderzeebootjager Friesland, die tot de B.-klasse behoort, zal deze zomer de proeftochten aanvangen. Hr. Ms. Van Zijll. dat zich op de thuis vaart bevindt uit de Koreaanse wateren, maakt de reis via de Stille Oceaan, een aantal Zuid-Amerikaanse havens en het Panamakanaal. Uit de Ver. Staten wordt het fregat is verwacht. Het zal ter gelegenheid n de indienststelling van de Lynx, i Venetië in aanbouw ls. een reis naar Middellandse Zee maken. Hr. Ms. fregat Wolf ls bestemd vi sserij-politievaartulg. Zoals leder Ji aan ook in 1955 verscheidene oefeningen i Nato-verband op het programma «i Nederlandse oorlogsbodems zullen deelnemen. Een squadron mijnenvegers en eer werkschip voor mijnenvegers zijn 11 dienst en operationeel. Evenals vorigi Jaren voeren deze schepen verschillende veegopdrachten uit. De laatste van de mijnenvegers, welke Op Sabres (125) naar Formosa Ook jachlhommenweipeis daarheen gedirigeeid Reuter meldt: De 44ste groep Sabre-straaljagers der Ameri kaanse luchtmacht is uit haar basis Clark, in de Philippijnen, naar Formosa vertrokken. De groep omvat 125 toestellen. Voorts zal de Amerikaanse achttiende groep jachtbommen werpers, die haar basis op Oki nawa heeft, eveneens „tijdelijk naar Formosa worden ver plaatst", aldus een mededeling van het hoofdkwartier der Ame- rik. luchtmacht te Tokio. Andere Amerik. luchtmacht eenheden in het Verre Oosten zullen naar meer Westelijk ge legen bases worden verplaatst. „Waarmede het vermogen der Amerikaanse luchtstrijdkrachten, om elke plaats ter wereld, waar moeilijkheden ontstaan of drei gen te komen, snel te bereiken, wordt onderstreept," aldus de mededeling. Berechting Ambonnezen te Djokja Twaalf vooraanstaande figuren van dc republiek Zuid-Molukken zullen or 1 Maart a.s. te Djokja voor een krijgs raad terecht staan. Soekawati. oud-presi dent van Oost-Indonesië, zal een van d< voornaamste getuigen zijn. Oorspronke lijk waren er 13 verdachten, doch één ii overleden. Mencfes maakt school ieder Duits station moet melk zijn De nieuwste slagzin van de Westduitse spoorwegen is volgens ..Ons Platteland' (orgaan van de Ned. Chr. Boeren- ei Tumderbond): ..Reis met melk!" De spoorwegdirectie heeft namelijk voorgeschreven, dat op ieder Westduits station verse melk te koop moet zijn Er zijn volgens het blad op verscheidene stations al „milkbars" verschenen. Het station München heeft een da zet van 800 liter melk; ihet station Stuftt- gart van 1000 M'ter en het station Ham burg zelfs nog meer. Twee jongens van 9 jaar verdronken Zakten c?oor ijs van de Wiraxunervaart In Leeuwarden zijn Woensdaigmorgen twee 9-jange jon-gens verdronken, A Bouima en L. Zwerver genaamd, nadat zij ziöh op het ijs van de Wirdumervaart hadden begeven. Een vriendje, dat vergeefs probeerde hulo te verlenen, deed. twee uur later thuis gekomen, een verward verhaal, waaraan geen aandacht is geschonken Eerst toen de vader van een der jongens kwam informeren, is men gaan dreggen Toen werden de lichamen gewonden. Melkveibruik liep 10 pet terug Uut de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat het melk- verbruik van ruim 30 000 ton in de week van 2 tot 9 Januari, terugliep tot 27.000 ton in de daarop volgende periode van In de laatste drie jaar is er niet zo weinig melk vedbrunkt. De prijsverho ging speelt hier natuurlijk een rol. Zeelkrijgsraad voor N.-Guinea op de Piet Hein geïnstalleerd Aan boord van Hr. Ms Piet Hein te Hollandia is in tegenwoordigheid van de commandant zeemacht in Nieuw-Guinea, kapitein ter zee G. B. Fortuyn en de pre sident van de raad van justitie, mr H. M. Vrijheid, de zeekrijgsraad voor Nieuw- Guinea geïnstalleerd. President van de raad is de kap. lt. ter zee mr A. N. baron de Vos van Steenwij k. Eerste examens voor tele visie-technicus Het Nederlands Radiogenootsohap te Den Haag zal naast de gebruikelijke examens dit jaar voor het eerst ook examens afnemen voor televisie-teohm- ous Het ligt in de bedoeling in de eerste helft van April en October de schrifte lijke examens te houden. Zij die aan dit en eventueel ook aan de daarop vol gende mondelinge examens wensen deel te nomen, moeien zich voor 15 Maart respectievelijk 15 September opgeven. De lijd gaal dringen Bestrijding van de vogelpest Duizenden eieren werden op één bedrijf vernietigd Zes en dertig duizend eieren van eei vermeerderingsbedrijf in Helden zijl vernietigd, omdat er vogelpest was ge-,__ c.S!eak.d'E' °°k "'isk"""n Moet deze gekoppeld aan belastingverlaging en Uit de broedmachines werden nog eens 35 000 eieren verwijderd. Duizend eieren, die klaar lagen om uitgebroed te worden, ondergingen een zelfde lol. Drie arbeiders zijn enkele dagen bezig geweest om een broedmachine, met een capaciteit van 44.000 eieren te ontsmetten. Ka&ngo nog niet vlot; wind was te zwak Ofschoon het gisteren springtij was. slaagde men er niet in in tegenstelling tot wat men verwachtte het bij Ber gen gestrande Panamese vrachtschip Ka- tingo vlot te krijgen. De Westenwind was nl. niet krachtig genoeg, zodat de vloed maar 30 cm boven normaal was. Dekknecht van 16 jaar te R'dam verdionken Toen gisteravond laat de kapitein van de sleepboot Zwaluw in de Veerhaven te Rotterdam aan boord terugkeerde, miste hij zijn dekknecht. de 16-jarige C. de Jong uit de Gouvernestraat aldaar. Het bleek, dat de jongen overboord geslagen en verdronken was. aan invoering van huurbelasting (Van onze Parlementsredacteur) Gelijk bekend, ligt het in de bedoeling, dat de in de troonrede aangekon digde belastingverlagingen en huurverhoging zullen ingaan op 1 Juli a.s. Dit betekent, dat de tijd om de desbetreffende wetsontwerpen in te dienen gaat dringen. Wij hebben de indruk, dat reeds zeer veel van de voorbe reidende werkzaamheden is verricht. Maar in het kabinet zullen eerst enig< praealabele kwesties moeten worden be slist. Maandagmiddag is de ministerraad bijeen geweest en deze vergadering werd gistermiddag voortgezet Dit is op zich zelf helemaal geen bijzonder iets: het komt vaker voor, dat, wanneer de agenda wat lang is, er een vervolgvergaderlng gehouden wordt en zeker, wanneer gast om een dergelijk ingewikkeld menstel van maatregelen als binnenkort aan de orde zal moeten komen. In de eerste plaats zal het kabinet moe ten beslissen over de vraag, of de huur verhoging en de belastingverlagingen in derdaad als één onafscheidelijk geheel zullen moeten worden gezien. Bij de al gemene beschouwingen in de Tweede Ka- Ongewoon schouwspel De straatweg OldenzaalHengelo bood gisteren een ongewoon schouw spel, toen tien ton haring over de keien ging, doordat een wagen brak. De wagen was gekoppeld achter een Belgische vrachtauto. De gebro ken aanhanger is in beslag genomen. De haring werd snel overgeladen in een andere wagen. mer is vel gebleken, dat met name de KVP van oordeel is. dat het hier gaat om twee afzonderlijke zaken, hoewel er na tuurlijk aanrakingspunten zijn. aangezien in de belastingverlaging waarschijnlijk een deel van de compensatie voor de huurverhoging zal moeten worden ver- Het tweede vraagstuk, waarover een oordeel zal moeten worden geveld, wordt gevormd door het al of niet aan de huur verhoging koppelen van een huurbelas ting. In de Tweede Kamer ls reeds ge bleken. dat de KVP. de WD en de CHU hier weinig voor voelen, terwijl de ARP zich bij monde van dr Schouten zeer voorzichtig heeft uitgelaten: een neiging naar afwijzing, maar tegelijk een willen afwachten van de voorstellen. Dezelfde verschillen van opvatting zul len zich ongetwijfeld voordoen in het ka binet Maar men moet niet vergeten, dat in de Tweede Kamer zowel minister Witte als de socialistische woordvoerder, de heer Bommer (de laatste verklaarde geen huurverhoging te kunnen aanvaar den zonder een huurbelasting) hebben gezegd, dat het hier niet ging om een principiële kwestie, doch slechts om een vraagstuk van practisch beleid. Van dit uitgangspunt uit lijkt het helemaal niet onwaarschijnlijk, dat het mogeliik is. een compromis te vinden. Dat er sprake is van bepaald grote spanningen in het kabinet, hebben wij niet vermogen te ontdekken, hetgeen ech ter nog niet zeggen wil. dat men elkaar reeds oo alle punten gevonden heeft. Tegen huuropdrijving Kamerbewoners wendden zich tot ministers Het Actte-comlté Kamerbewoners, da» onlangs ls opgericht, heeft een brief aan de ministerraad gezonden. In deze brief vraagt het comité de aandacht voor de vele problemen, waarmede zijns inziens tal van kamerbewoners thans te kampeu hebben. Het comité verzoekt voorts maatregelen te nemen, waardoor aan bepaalde toestan den, speciaal wat betreft de opdrijving van huren en de door vele verhuurder» verplicht gestelde warm» maaltijd of pen sion, een einde wordt gemaakt. Tenslotte vestigt het comité de aandacht op het grote tekort aan ongemeubileerde kamers, dat volgens het comité bestaat en vraagt het de minister, het bouwen van één-kamerflats te bevorderen. Stagnatie in ireinveikeer üussen Den Haag en R'dam Het doorgaand treinverkeer tussen 's-Gravenhage en Rotterdam is gister avond van kwart over zeven tot negen uur gestagneerd als gevolg van het de fect raken van de electrische bovenlei ding boven een der beide hoofdsporen tussen Delft en Schiedam. Het defect werd veroorzaakt door een stroomafnemen van de electrische loco motief van een goederentrein, die juist het station Delft had verlaten met be stemming Oldenzaal. Vreemde wereld Wie nu nog met een showboat reist, gaat niet met 2Ün tijd mee. Vlieg per „show-plane". is thans het devies, zo wordt uit Pari;» gemeld. Op de avond nan 22 Februari zal een reus achtige super-stratocrulser van de Pan American World Airways op de nor male dienst Parijs—New York het luchtruim kiezen, nadat ze is herdoopt tot „Fanny Show Plane". Tijdens de avonduren zullen de passagiers terwijl zij boven de Atlantische Oceaan vlie gen. aan boord een voorstelling kun nen zien van de ..Musical Comedy Fanny" uit het Newyorkse Majestic Theater Het betreft hier een exclusieve tocht. waarbij de passagiers tevens zullen kunnen genieten van een maaltijd, be sproeid met champaane cocktails. Na afloop van de voorstelling, hoog bo ven het wolkendek, blijft voor toe schouwers en spelers nog tijd over voor een nachtrust in de ..sleeperette" ligstoelen. Tegen het ochtendgloren zal de machine op de luchthaven van New York neerstrijken Kustvaarders vastgelopen Vijf Nederlandse zeelieden en hun hond zijn Woensdag, nabij Cahore Point (Ier land) van hun schip, waarschijnlijk de uit Groningen afkomstige kustvaarder „Mi norca", naar de kust gewaad, nadat het aan de grond was gelopen. Geen van de mannen is gewond. Het anker was gaan krabben, toen het schip een beschutte plaats had opgezocht tijdens een storm. De reddingboot van Rosslare had, zon der succes, tien uur lang getracht het schip te bereiken en vlot te slepen. Kapitein van de „Minorca" is de heer DAT wijlen P. v. Reeuwijk op 1 Febr 40 jaar geleden zijn N.V. voor woning- inrlahiting te R'dani oprichtte en er 3 Febr. 's middags in de beurs-foyer ge recipieerd wordt. DAT burgemeester De Dreu van Assen j.v. het 80-j. bestaan van de Johan- Willem Friso-kapel gala-uniformen heeft overgedragen. DAT het rijk de woonwagenbewoners, e van plaats tot plaats trekken, bij de industrie wil inschakelen en er hiervoor kamp met schooltje bij Hengelo wordt ingericht. DAT de prov stoombootdiensten ln Zeeland in '54 meer dan 4 mLn passa. giers en ruim 679.000 auto's hebben over gezet en VtissnngenBreskens het druk ste passagiersverkeer had: 2.381.715. DAT mevr. KleywegtRoscnfeld te Hilversum, onder de radioluisteraars be kend als Netty Rosenfekl van de AVRO. het leven 9chonk aan een zoon Martijn (9pond). DAT de raad van Renkum besloot het nieuwe gemeentehuis te bouwen op het Dennenkarrup-terrein en het B. en W voorstel top het Hartenstein-terrein) ver- DAT de verplichte pensioenregeling voor notarisklerken in de Staatscourant is gepubliceerd. DAT de VW te Breda ƒ100.000 uit trok voor de stadsfeestelijkheden tijdens de weekeinden van 9 Juli tot 4 Sept, op 21 Juli en op Hemelvaartsdag. DAT de kersenteelt od Zuid/beveland steeds minder lonend wordt en er weer kersenlboomga arden gerooid werden (reeds voor hot 3e jaar achtereen). DAT de prov. staten van Drenthe voor deze provincie meer grensovergangen met Duitsland wiüen hebben en er thans 3 overgangen zijn. echter niet officieel erkend. DAT R. W. Janssen uit Roosendaal in Wageningen afscheid nam als voorzittei van het Ned. Landbouw Keuringsweren en wordt opgevolgd door ir A P Min de rhoud. DAT de conferencier Wim Jansen, te rugkerende van Sneek, door de glad heid van de weg met zijn auto onder Hulshorst tegen een boom botste en met 2 inzittende dames licht werd gewond, doch de auto zwaar beschadigd werd. DAT J. M. (34) en R. S. (26). beiden uit Rotterdam, en P. J. F. (26) uit Schiedam zijn gearresteerd, verdacht van inbraak in drie kantoren te Maassluis, waarbij 200 werd buitgemaakt. DAT de R'damse rechtbank de ijzer- lechter P. N. H. (19). de draaier M. v 1. (18) en de slachter P. A. V. (19) we gens diefstal van juwelen e.d. (ter waarde 20.000) uit de Zaanlandse zilver- smederij te R'dam resp. tot 2 jaar. 1 Vs en 5 maanden (plus 4 voorw.) ver oordeelde. DAT vice-admlraal De Booy c.s. in Hol landia is aangekomen voor een inspectie het commando zeemacht ln Nleuw- Guinea. DAT de loodgktersknecht G. S. (22) uit Hilversum door de A'damse rechtbank ordeeld is tot 4 maanden (plus 4 w.) gevangenisstraf wegens diefstal 1900, dat hij in een bosje onder de grond verborg. DAT B. en W. vau A'dam een waar schuwing aan het publiek tegen het on gebreidelde gebruik van vuurwerk zullen doen uitgaan. DAT de sporen van het brandje ln d» zaal van de Tweede Kamer zijn uitgewist en de Kamerleden Dinsdag weer van Kerstreces kunnen terugkeren. DAT de Eerste Kamer op 1 Februari a s. de nieuwe Beroepswet gaat behan- Een tweed mantelpak, warm en stevig en toch doet het ons al weer denken aan het voorjaar, want zo'n combinatie is voor alle seizoenen geschikt. Dit model, een ontwerp van Amerikaanse bodem, is eenvoudig en sportief. De gladde rok heeft middenvoor een diepe plooi. E. W. van der Molen. Het schip was op weg van Rouaan naar Liverpool. Ten Zuiden van Funen liep het m.». Erasmus uit Rotterdam. 500 ton groot, aan de grond. Het schip tracht op eigen kracht los te komen. Er zijn acht koppen Ten N.W. van Seeland liep de kust vaarder Oldambt aan de grond. Kapitein eigenaar is de heer R. de Haan uit Nieuw Scheemda. Nieuw werk van premier Churchill Sir Winston Churchill heeft een nieuw boek voltooid. Het is getiteld: „De ge schiedenis van de Engels-sprekende vol- Zijn uitgever hoopt er ln het najaar mee op de markt te komen. Het werk zal uit drie of vier delen bestaan. HET WEERTN EUROPA 1 1 - M is» s e r|j wzw 6 wzw 6 zo 2 1 0.2 2 0 -3 0 zzw 2 zzo 6 ono 2 3 0 - 0.1 5 0.6 windstil o 8 z 4 zo 2 ozo 2 zo 2 ozo 2 ono 2 ozo 4 ozo 2 1 0 15 0 -1 0 -3 0 -6 0 -2 - -3 l -0 0 -4 0 WEERBERICHT Rustig weer He: KNMI te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Nu en dan opklaringen, in de nacht en ochtend plaatselijk mist. Overwegend droog weer Zwakke tot ma tige wind tussen Zuid en Oost. Weinig verandering in temperatuur. Verwachte minimumtemperaturen voor de komende nacht om het vriespunt. (Opgemaakt vanmorgen om 10 uur). ZON EN MAAN Vrijdag, zon van 8 30 tot 17.21; maan van 9.44 tot 23.18 uur. Op 31 Jan. E K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1