MAGGI Blue Band smaakt ^ERWTENSOEP totaal anders dan margarine Koeriei NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 26 JANUARI 1955 Nooidwijk Leden van Pro Rege hoorden lezing over Nieuw-Guinea In Seinpost werd gisteravond de jaar vergadering gehouden van de afdeling Noordwijk van de Koninklijke Neder landse Militaire Bond „Pro Rege". voorzitter, de heer J. N. Baalbergen. gaf een overzicht van de werkzaamheden en de lotgevallen van de bood in het afge lopen jaar. Spr. herinnerde aan de vie ring van het 80-jarig bestaan van de bond. In de loop der jaren is veel ver anderd. ook ten opzichte van de houding van de Overheid jegens de bond. Spr herinnerde aan de geloofskracht van de oprichters en wees op de zegen, die God schonk op dit pionierswerk. In een be trekkelijk korte periode werden verleden jaar een zevental nieuwe tehuizen ge opend Momenteel worden vijf::-g mili tairen tehuizen door Pro Rege geëxploi teerd. De secretaresse, mej. W. van Asten, bracht het jaarverslag uit. Het ledental steeg vorig jaar van 238 tot 249. Er is een stijgende lijn, want nu bedraagt het le dental reeds 257. De samenwerking met het gemeentebestuur is goed. zo werd de subsidie aan onze afdeling meer dan verdubbeld. De collecte, die verleden jaar gehouden werd. was, gezien de om- ptandigheden vrij goed. Er werd f 333,90 gecollecteerd. Uitvoerig werd vervolgens gesproken over het onlangs verschenen memoran dum van de Chr. onderofficieren vereni ging. betreffende het handhaven van de Christelijke levensstijl in de militaire dienst Na de pauze hield de vlootpredikant ds W. P. Kramer een causerie over Nieuw Guinea, toegelicht met lantaarn plaatjes. Tot 1942 was Nieuw Guinea nog in zekere zin een onbekend land. aldus ds Kramer. In de oorlog, toen Japan In- d-ië aanviel, kwam Nieuw Guinea in de belangstelling te staan, vooral omdat het de Japanners nieWgelukte dit op grootste eiland ter wereld te De afstanden zijn enorm groot begrippen, er zijn geen spoorlijnen, het verkeer is gebaseerd op vervoer per schip of vliegtuig. Nieuw Guinea is het land van grote contrasten, enerzijds zeer grote vochtige hitte, anderzijds bergtoppen met eeuwige sneeuw. De bevolking staat over het algemeen op een zeer lage trap van beschaving. In het binnenland kent men niet eens geld het ruilmiddel daar is schelpen Voor Nederland ligt hier een grote taalt om de bevolking te cultiveren en vooral de Christus te brengen. Ten slotte vertoonde ds Kramer een aantal kleurendia's, prachtige natuurop namen van diit merkwaardige eiland, die een fraai beeld gaven van land en be volking. Na een dankwoord van de voorzitter sloot ds Kramer de zeer goed geslaagde avond met dankgebed. Medegedeeld werd nog dat op 10 Februari op de Van den Berghstiohtng een toneelavond wordt ge geven. waar opgevoerd zal worden ..De Lelie van ons vorstenhuis". Ten slotte dient nog vermeld, dat de muzikale omlijsting bij de ..Mountain Rangers" in zeer goede handen was. Christen-vrouwenbond Gisteravond vergaderde de afdeling Noordwijk-Binnen van de Christen-vrou wenbond in de zaal van de Geref. Kerk de Vinkenlaan onder leiding van de presidente, mevr Hoogstratenvan den Haak. Na het openingswoord hield mevr Kooiker uit Katwijk een causerie over het leven van Nederlands grootste schil der Rembrandt ran Rhijn. Beginnend bij zijn jeugd behandelde spr. de ganse le vensloop van de schilder. Ook besprak mevr. Kociker enkele meesterwerken van Rembrandt. Er was bij deze interessante causerie een zeer goede opkomst. „Vogellust" In Ons Gebouw werd gisteravond een ledenvergadering gehouden van de club van vogelliefhebbers „Vogellust" onder leiding van de heer J Hoek. Door om standigheden kon een aangekondigde causerie niet doorgaan, deze wordt nu gehouden 2 Februari en zal handelen over tropische vogels. Enkele leden had den zebra-vinken meegebracht, welke besproken werden op kleur en broed- capaciteiten. Ook werden nog enkele par kieten nader onder de loupe genomen. „Een mens was teveel" In het Casino, Oude Zeeweg 7, te Noordwijk aan Zee, wordt Donderdag 3 Februari, om half acht. de film „Een mens was teveel" vertoond. Deze film is door de cineast Rudi Hornecker verv digd in opdracht van de Chr. vereniging Djakarta zet Chinees uit het land De Indonesische regering heeft de Chi-1 nese staatsburger Chu Chang Tung uit het land gezet wegens streven naar om wenteling. De uiterst linkse minister van justitie weigerde verdere bijzonderheden e geven. Tankschip kreeg machine- schade Het 10.954 brt metende tankschip .Esso Rotterdam", van de Rederij Petro'eum Industrie Maatschappij N.V. te Den Haag. dat Vrijdag j.l. met een ladine olie uit Aruba vertrok, op weg naar Rotterdam, is wegens machineschade gisteren te Aruba teruggekeerd. Een deel van de lading zal worden gelost, waarna repa raties zullen worden uitgevoerd. Nadat het schip weer bijgeladen zal zijn, wordt ODnieuw de reis naar Rotterdam aan- tot verpleging van behoeftige chronisch zieken „Het Zonnehuis". Volgens critici steekt de film ver boven haar voorgan- ster „Doortje Verkerk" uit. Mijnwerker verloor zijn vrouw aan erfenis Twee maanden geëist voor mishandeling De 33-jarige mijnwerker N v d. S be zat eerst vrouw en kina en was gelukkig Toen er een erfenis van f 16 000 los kwam, begon voor hem de ellende, die hem ten slotte voor de rechtbank van Maastricht bracht Daar stond hij gisteren: een ge slagen man. Vrouw, kind en goed heeft hij verloren. Zijn ganse bezit is inge palmd door de 29-jarige mijnwerker J. L. B.. die ook in Brunssum woont. Was het niet te begrijpen, dat S.. toen hij zijn woning leeggehaald vond. en ont dekte. dat zijn vrouw met het kind en alle meubilair bij B was ingetrokken, naar diens woning ging, er een ruit in gooide en B met een mes te lijf ging? De man was onmiddellijk van deze daad ge schrokken, maar dat verhinderde niet, dat hy zich wegens poging tot zware handeling voor de rechter had te vei woorden. De echtgenote van Van der S. had de erfenis ontvangen. Zij wilde 't geld i zichzelf houden. Volgens haar zeggen ha een advocaat de raad gegeven, zich t haar man te laten scheiden en dan op nieuw met hem te trouwen, maar dan oj huwelijksvoorwaarden S had tenslott met deze „oplossing" vrede genon zo werd de scheiding voltrokken. Het einde van de tragische nasleep va deze vreemde erfenis-kwestie kwam vot Van der S in de beklaagdenbank, wat hij twee maanden gevangenisstraf tege zich hoorde eisen. De verdediger betooj de, dat in dit geval beslist geen pogio tot zware mishandeling was gedaan. H bepleitte uiterste clementie De rechi bank zal 7 Februari uitspraak doen. Haagse scooteibeiijder in Vlaaidingen gedood Maandag slipte op de Broekweg Vlaardirvgen de 37-jarige J. W. Keiiet uit Den Haag met zijn scooter en schoei onder een vrachtauto. Met ernstige ve s wondingen moest het slachtoffer in h Algemeen Ziekenhuis worden opgem j men. alwaar de man in de loop van dag is overleden. K. was ongehuwd Het voor de huisvrouw bij aankoop van 2 pakjes pudding a 17 ct ontvangt U 3 PAKJES PUDDING bij aankoop van 4 pakjes pudding a 17 ct ontvangt U 6 PAKJES PUDDING PUDDINGEN Volledig gesuikerde pudding i Vanille. Frambozen. Mokka. Citroen pakje 17 ct. Chocolade Amandelties Bitterkoekies pakje 20 ct zakie 22 ct pakie 22 ct pakje 30 ct „Echt waar, Mam... erwtensoep vind ik 't lekkerste van alles!" ,Ja, kleine soepsmulster, moeder heeft wel gemerkt dat die lekkere erwtensoep van Maggi best aan jou besteed is. En we gaan ze beslist vaker etea hoor, moeder vindt ze aét zo fijn als haat eigenge maakte Een geurige, smeuïge, voedzame soep, be reid van le kwaliteit spliterwten, in reuze pakken voor 4 diepe borden. Binnen 'n half uur klaar om van te genieten. ie 58 I cent en het gehalte aan zonneschijn-vitamine is aangepast aan de behoefte in de winter. U zoudt eens in al die millioenen huiskamers moeten kunnen kijken, als daar 's middags de boterhammen met Blue Band gegeten wordenU zoudt eens in al die keukens de geur van Blue Band moeten kunnen ruiken, wanneer daar een goudbruine jus gemaakt wordt. Maar is dit alles wel nodig om Blue Band te leren kennen? Is het niet eenvoudiger wanneer U morgen een paar pakjes haalt? Dan ziet U in Uw eigen kamer hoe er gesmuld wordt, dan geurt het in Uw eigen keuken zo verrukkelijk. Blue Band is lekker. En omdat ze lekker is., is ze gezond. (U weethet lichaam neemt lekker eten beter op Maar gezond is ze ook door de vorstelijke rijkdom aan zonneschijn-vitamine. Machinefabriek M. DEN OS en Zn vraagt voor spoedige indiensttreding BEKWAME PLAAT- en BANKWERKERS Op de Psychiatrische Inrichting „VOGELENZANG" te Bennebroek (bü Haarlem) kunnen geplaatst worden GEDIPLOMEERDE VERPLEEGSTERS met diploma B. MACHINEBANKWERKERS en een GEDIPLOMEERDE VERPLEEGSTERS ELECTROMONTEUR genegen alle voorkomende werkzaamheden te ver richten. Aanmelden: Herengracht 85 Lelden Telefoon 22723 - met diploma A ter opleiding voor het diploma B. LEERLING VERPLEGERS en LEERLING VERPLEEGSTERS (leeftijd reap. 1#—» en 18—30 jaar). Salaris volgens nieuwe, algemene regeling per 1 Januari 1956 Leerlingen ontvangen tegemoetkoming In de reiskosten naar ouderlijk tehuis. Sollicitanten moeten van christelijke huize zijn. Schrlf tel like aanmelding bij de Geneesheer-Directeur. Gevraagd tegen 21 Februari WERKSTER voor enige dagen per week. Mevr. Büleveld. Past. Burg Hermansstraat. Rijnsburg. Gevraagd te Moudekerk a.d. Rijn In het Verpleeghuis (Tehuis voor Ouden van Dagen) EEN NET MEISJE Liefst voor dag en nacht, flink loon. Meerdere hulp aanwezig. ADVERi EREN VERKO^ENI Minder zon Blue Band zorgt voor meer zönneschijn-vitamine. Het is weer zo ver. De donkerste, koudste tijd van het jaar is begonnen. Maar geen nood! In ieder pakje, in ieder Idontje Blue Band is de zon gevangen. Een rijke hoeveelheid zonne schijn-vitamine zorgt dat U ook in de streng ste winter gerust kunt zijn. Blue Band de lekkerste margarine aller tijden helpt U bij de verzorging van Uw gezin. Op het brood, in de pan... Blue Band natuurlijk! Personeel gevraagd Werkster gevraagd voor 3 halve dagen (liefst 's mor gens). Mevr. De Haan, Oranjelaan 14, Oegstgeest. Werkster gevraagd weg. huwelijk der tegenwoordige. Liefst voor Maandag en Vrij dag. Regentesselaan 30, Oegstgeest. Net meisje gevraagd als hulp in de huishouding, van 92 uur. Mevr. Rademaker. De Kempenaerstraat 12. Oegstgeest. Gevraagd een nette liefst ongehuwde werkster voor een paar ochtenden p week. Jac. Catslaan 50. Leiden. Werkster gevraagd voor Maandag- en Donderdagmid dag van 2—5 uur. J. Ausma. Juffermansatr. 22. Oegstgeest. Twee verpleeghulpen ge vraagd voor verzorging van hulpbehoevenden; ook een kookster geplaatst v den. Goed salaris. Briever voll. !nl. onder letter H. Zwagers Boekhandel. Binnenweg 460. Rotteiaoi Voor direct gevraagd een flinke slagersbediende of halfwas. V.g.gv. A. v. Kla veren. Hoofdstraat 20. Tele foon 22461. Leiderdorp. Personeel aangeb. Wie helpt invalide (geen ziekte) aan thuiswerk of andere bezigheden. Br. No. 4727 Bureau Blad. Te huur gevraagd Onderwijzeres zoekt on gemeubileerde kamer. Br. bur. v. d. blad onder no. 4721. Een mooie gestof. kamer ie vrijgekomen op Rijnsburger- weg nabij Acad. Ziekenhuis voor 1 of 2 dames of heren b.b.h.h. Geen beroepspension. Brieven Bur. v. d- Diad onaer No. 4723. Alleenstaand persoon, 70 jaar, zoekt eenvoudig kost- huls bij wed. of juffrou' in klein gezin, tegen ?oeding van 20 p w No. 4725 Bureau Blad. Jong echtpaar zond. kind. zoekt voor tijdelijk gestoff. ngem. woonruimte met kookgelegenheid Oegstgeest of omg. Brieven bur. van dit blad onder nr. 4720. Te koop gevraagd Een in goede staat zijnde jongensfiets v. leeftijd 8 jaar. Bar. v. Wassenaarlaan 46. Katwijk aan den Rijn. Gevr. alle sierteeltverg. Ook periodiek en groenten- teeltverg. punt 4. Aangeb. 100 R.R. sierteeltverg. A. ■Ian./Dec. C.V. N. Bakker, Hz. Roelofarendsveen, K 1716—487. Te koop aangeb. Een in goede staat zijnde wasmachine. A. Vooys. Bar. v. Wassenaerlaan 47, Katwijk a. d. Rijn. Z.g.a.n. licht grijze kinder wagen (till op) en een wan delwagen. Maresingel 62. Een radiotoestel Gründig 94 1, tegen elk aann. bod. Te bezichtigen Tolstraat 52, Alphen aan den Rijn. Aangeboden een motor bakfiets met J.L.O motor. Tegen elk aann. bod Ba tenburg. Smidslr. 2 Rijns burg. Telefoon 3216. Kachel in zeer goede staat. Oude Rijn 190, ingang Koe straat. Leiden. Zomerhuisje, geheel uit- neembaar. 15 M2. Nieuw. Interessante prijs. Grote partij bruingespoten golf platen, in alle lengten. Wynia, Lijsterstraat 15, Tel. 25962. na 7 uur. Wegens emigratie te koop Philips radio, 3 golfbanden. prima geluid, van 1951, voor 60. Sleestofzuiger 125 V. 25. Nieuwe zilvervos 55. Levendaal 114. Woningruil Aangeboden: Nieuwe 4- kamer flat te Leiden. Ge vraagd: Woning (5 kamers) liefst met garage; Leiden of omgeving. Br. onder no. 4722 Bur. Diversen Handschoenenreparatie! - Alle voorkomende reparaties aan Uw handschoenen wor den door ons prima uitge voerd. tevens speciaal adres voor Kousen-reparatie I Novelty. Haarlemmerstr. 16. Goede vrlend(inn)en vindt U bij de Algemene Corre- snnnH'-ntieclub Postbus S 6057 Rotterdam. Vraagt gratis inlichtingen. Brillen. J. A. Verheul. Haarlemmerstraat 86. Erkend opticiën. Levert U elk ge wenst montuur en glazen Automatische slijpinrichting. Ruime sortering Zieken fondsleden krijgen gewone wy kopen antieke meube len, goud, zilver, kristal, ko per. theestoven, kristallen kronen, pendulestellen, beel den. Perz. kleden, enz. Ook huisk. meubelen, enz. Brem- mer. Morsstraat 41. Telefoon 26918. Goegerritsteeg 1. Tele foon 22791. 6 Meubelplaten, multiplex, triplex, profieltrlplex, Zweeds en Nederlands hard board en zachtboard. Goed koop tegelboard. Houthandel Klinkenberg-Fontein, Haven kade 21—23. Leiden, Tele foon 21231 en 26094. Dageiyks staat Dieren bescherming op de bres voor het verdrukte dier. Helpt ons helpen. Lidmaatschap 3 per jaar inclusief een goed verzorgd maandblad. Secr.: Acaciastraat 10, Lelden. Overal vraagt U, bü Was senaar slaagt U l Voor op- klapbedden, tuimelbedden enz. Altijd de beste kwaliteit tegen de laag-ste prijs! Grote sortering ombouwen uit eigen meubelmakerij. - Wassenaar. Janvossensteeg 60, Tel. 20143. Leert NU auto- en motor rilden. Rijschool „Vonk' fc Hoofdstraat 349. Sassenhein Tel. (K 2532) 7592. Personen? wagens ƒ5- per uur. vracht-" wagens (autobus) ƒ7.- per uur. Scooter, Lambretta ƒ5 per uur. Fassap. Het ultra snellt breiwonder met gratis lel aan huis 295.— contant of 4.40 per week. Vraagt vrij blijvende demonstratie. -P Dernee. Haven 7. Leidend Tel. 25365. Waaigat 17. Kat-l wijk aan Zee, Tel. 2278. Leiderdorp. Wij ruimenr Overhemden 2.49. Was-, handjes 3 stuks 0.49. Res tanten wol ƒ0.98, enz. en)* Zolang de voorraad strekt Textielmag. Van Tol. Dr Dt Bruynestraat 3, Leiderdorp Telefoon 22701. 't is dè manierl

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 6