Jlicutuc geihictieÖTourant ambassadeur overleg naar Moskou voor Alles goed en wel maar. De mensen ten voorbeeld Oude man en zijn huishoudster werden omgebracht Soldaten elke 14 dagen per trein gratis naar huis Zutphen lijkt een stadje aan een meer Seinewater stroomt de straten van Parijs in Wist U IZATERDAG 22 JANUARI 1955 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIËN0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang No 10251 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken ^lubniarthtMInra «mn tart ta f<gf)tnspatt" WAT WORDT OP HET KREMLIN UITGEBROED Koersbepaling inzake wapening West-Duitsland of Formosa \E RUSSISCHE REGERING heeft haar drie ambassadeurs, die sleutel posities innemen in de landen van het Westen, met spoed naar de nationalistische strijdkrachten op de. ter hoogte van de Chinese kust gelegen Tatsjen-eilanden. zullen worden wegge voerd. De Ver. Staten en nationalistisch China zouden zijn overeengekomen een eerste groep van 10.000 verdedigers naar elders over te brengen. Amerika heeft de ontruiming der Tatsjen-eilanden aanbe volen, om onnodige verliezen te vermij den. Aan Ass. Press ontlenen wij. dat nstens twee communistische (Russi- floskou ontboden voor overleg. Het zijn volgens Reuter de ambassadeurs sche) duikboten opereren in de Straat e Washington, Londen en Parijs. De drie betrokken ambassadeurs tespectievelijk Zaroebin. Malik en Vinogradof zijn het laatst in Juni 1953, n de tijd, dat Beria, het toenmalige hoofd vcm de geheime politie werd gearresteerd, tegelijk in Moskou geweest. Vinogradof vertrok het afge- M lopen weekeinde, Zaroebin Donderdagavond en Malik vertrekt vandaag. In Londen doen gissingen de ronde over een mogelijke „herwaardering" 'der Sowjetrossische buitenlandse politiek door de minister van buiten landse zaken, Molotof. Dit zou dus neerkomen op een eventuele koers verandering in verband met de te voeren politiek in Europa en Azië. gewond. Een gezaghebbende woordvoer der der Amerikaanse marine te Honoloe- loe bevestigde, dat de snelle Amerikaanse vliegkampschepen Essex, Kearsarge en Yorktown Manilla verlaten hebben, op de Chinese wateren. Het pers bureau A.F.P. meldde, dat de veronder stelling juist is. dat de schepen zich naar -a-teren rond Formosa hebben be- Wat de politiek ten aanzien van Europa itreft, heeft Moskou de laatste maanden pa overstroomd met nota's en ver- ringen via de Prawda, ten doel heb- ïnde de ratificatie der Parijse accoorden voorkomen, die, zoals men weet, de irbewapening van Duitsland beoogt, derzijds heeft het Kremlin steeds weer ilitieke proefballons opgelaten, 't Wes- „co-existentie",het vreedzaam- iaast-elkaar-leven van het Westen met het Oosten, n'en déplaise de twee totaal yerschillende ideologieën, voor ogen to verende. Maar de heren van het Kremlin hebben hiermede geen succes gehad Bus bestaat de kans, dat de ambassadeurs tan hun grootmeesters te Moskou moeten adviseren, wat verder te doen valt oir Ide tweedracht in het Westelijke kamp, ir Iverband met West-Duitsland, te vergro ten. Beangstigend is zeer zeker, de var hevige aarzeling getuigende, acties, die zich momenteel in West-Duitsland n festeren. De twee China's Voorts speculeert men er op, dat het appèl der ambassadeurs samenhangt met de stemmen die in het Westelijke kamp, in de Ver. Staten, zijn opgegaan einde te maken aan de strijd tussen nationalistisch en communistisch China, waarbij het brandpunt Formosa is. Niet te ontkennen valt, dat toen Washington te kennen gaf eventueel een actie va Ver. Naties te willen steunen, teneinde de Ftrijd tussen communistisch China er lonalistisch China te liquideren, zulks verandering in strategie van Ameri- politiek betekende. De vraag rijst, hoe Moskou en uiteraard Peking hierop zullen reageren. In ieder geval is het plan de Veiligheidsraad te verzoeken de gelijkheden te bestuderen, hoe een penstilstand in de Straat van Formosa te hereiken, nog niet van de baan. Er heb ben besprekingen plaats gehad tussen de Britse ambassadeur te Washington, Sir Roger Makins. met de Amerik. minister van buitenlandse zaken. Foster Dulles, terwijl de Nieuwzeelandse premier Sid- Holland, drukke conferenties voert met Eisenhower en Foster Dulles. Nieuw- Zeeland heeft grote belangstelling vooi de „pacificering" vanhetg ebied rond «Formosa. Verscherping of matiging Echter zij bij deze mogelijkheid m ontspanning in de wrange verhou ding tussen de beide China's in aanmer king genomen, dat de strijd in alle he vigheid voortduurt. Het communistische persbureau Nieuw-China meldde, dat acht nationalistisch Chinese jagers, nabij de kust van Amoy een schip hebben gevallen, waarbij 82 opvarenden om leven kwamen en een twintigtal werd Formosa. Dit feit wordt van groot belang geacht in verband met eventueh Amerikaanse hulp bij de evacuatie var nationalistische troepen op de bovenge noemde kleine Chinese eilanden. Eerder hebben wij opgemerkt, dat de vrijlating der elf Amerikaanse vliegers, die nog door de Chinese communisten gevangen worden gehouden, tot ontspanning kunnen bijdragen. Knowland, de fanatieke republikeinse Senator, heeft zelfs verklaard, dat 800 Amerikaanse soldaten door communis tisch Chipa gevangen worden gehouden, waarbij dus de kwestie der elf vliegers feitelijk in het niet verzinkt. Enkele sentiële punten van de wereldpolitiek hebben wij hier aangeroerd en het is be grijpelijk. dat de wereldpers gist oorzaak en doeleinden van het appèl der Sowjetambassadeurs, hetwelk thans te Moskou plaats heeft. Hagenaai lost „probleem" op Het „probleem" kat en muis is opge lost door de heer A. Goddijn uit Den Haag. Het is misschien niet erg meege vallen, voor het zover was. maar op de pluimveeten toonstelling, die gisteren in de Amsterdamse Apollohal ls geopend, kon hij het resultaat demonstreren. Nu eens geen poes, die blazend en snuivend achter de muizen (de heer Goddijn bezit er zestig) aanjaagt, maar tevreden spin nend de diertjes over en om zich laat ravottenl De grootste sterking- sinds 1933 Een millioen Duitsers staakte vanmorgen De arbeiders in de Westduitse mij nen en staalfabrieken staken van daag. De 24-uur staking werd uitge roepen door de leiders van meer dan 860 000 arbeiders, uit protest tegen verklaringen van een fabrikant uit het Ruhrgebied, dr Hermann Reusch, directeur van de Huettenwerke in Oberhausen. Hij had onlangs de vak bonden beschuldigd van chantage op de Westduitse regering om medezeg genschap in het beheer te krijgen. De staking was vanmorgen „volledig"; aldus Reuter. De staking zal alleen voor de kolenindustrie al een verlies van 430.000 ton betekenen. Oproepen van Adenauers regering om geen ge hoor te geven aan de stakingsoproep. hebben geen resultaat gehad Behalve de 24-uur staking, dreigt er onrust in de bouwbedrijven, de vakbondleiders van de bouwvakar beiders hebben besloten, op 28 Febru ari de huidige loonovereenkomsten op te zeggen, omdat de loonschaal volkomen onbruikbaar is geworden. Traditie gebroken Bouwvakvacantie dit jaar van 25 t.m. 30 Juli De bedrijfsraad voor het bouwbedrijf heeft besloten, in afwijking van wat in deze bedrijfstak gebruikelijk was. de laat ste week van Juli aan te wijzen als vacan- tieweek voor de bouwnijverheid. De bedrijfsraad wil met deze beslis- ng een reële bijdrage leveren tot onder steuning van de gedachte der vacantie- spreiding. Terwllle van een aanzienlijke verlich ting van de anders met vacantlegar.gers overbelaste eerste week van Augustus, heeft de bouwnijverheid —waarin on geveer 200.000 arbeiders werkzaam zijn en jaren oude traditie prijsgegeven. Den Haag en Leiden vacanüe van 30 Juli iot 6 Aug. Het centraal werkcomité Vacantie heeft de directies van de collectief sluitende bedrijven geadviseerd, de vacantieweek 1955 vast te stellen, voor Den Haag er Noordelijk deel van Zuid-Holland 30 Juli tot 6 Augustus 1955. Het comité meent, dat de periode 15 Juli tot 15 Augustus zoveel mogelijk voor de jeugd gereserveerd moet worden. Zuidelijk Zuid-Holland, om. Hoek van Holland, Maassluis, Schiedam. Kethel en Rotterdam hebben bedrijfövacantie van 6 tot 13 Augustus. Stormstation op Doggersbank In een gisteren te Rotterdam gehouden lezing, heeft de secretaris van de Delta commissie, dr ir J. van Veen meegedeeld, dat er plannen bestaan, om ln de Noord zee, op de 30 meter diepe Doggersbank, een vast waarnemingsstation op te richten. Men zal daarbij tewerk gaan als de olie maatschappijen bij het oprichten van boor- Een dergelijk station maakt nauwkeu riger waarnemingen van de beweging der zee mogelijk, dan van schepen kan ge schieden. Duistere moord in Doetinchem Misdaad geschiedde waarschijnlijk reeds Woensdagnacht De 73-jarige heer G. Beltman en zijn 66-jarige huishoudster, mejuffrouw H. H. Rutgers, zijn gisterochtend vermoord in hun woning te Doetinchem gevonden. In hun slaapkamers vonden rechercheurs, die de woning be traden op verzoek van een schoonzoon van de verslagene, de, met vele mes steken getroffen lichamen van B. en van de vrouw. gehele dag besteed aan het instellen van het onderzoek. Dr. Hulst uit Leiden heeft sectie op de lichamen verricht Waarschijnlijk is de dood van de slacht offers reeds ingetreden in de nacht van Woensdag op Donderdag, want Donder dagochtend reeds had de melkboer geen gehoor gekregen. Er waren geen sporen van braak in het huis te vinden en alie deuren van alle kamers waren gesloten. Dit nummer biedt u deze week in het Zondagsblad een keur van gevarieerde artike len. Zo is er een aardig verhaal over de belevenissen van de Ame rikaanse meisjes Ruth en Maxin* op een boerderij in Wales. Vandaag is het 50 jaar geleden dat arbeiden aan tsaar Nicolaas een pettHe wi«- den aanbieden; de Kozakken scho ten hen bij tientallen neer. D»t werd de bloedioe Zondag van St Petersburg. Zeehonden bontjassen, traan ei maar worden toch in de schadelijke diert Behalve verhalen ove werpen, vindt men in het Zondags blad de bekende vaste rubrieken. Blad Zij begint deze week met een beschou- uiing over verpakkingsmateriaal en de mogelijkheden tot ve'be[e""> daarvan In vele kleinere bijdragen wordt voor allerlei onderwerpen aandacht gevraagd, o m. «oor onze zomerstoflen-enquête en «n het vitaminen, jns land tot gerekend. In bosrijke streek De woning van de heer B. staat in een bosrijke streek aan de Rekkense weg. Het slachtoffer was oud-rentmeester van het landgoed „De Slangenburg" Het dienstmeisje, mejuffrouw E. Aal- dering, die er Donderdag niet was ge weest, kreeg Vrijdagochtend op haar bel len geen gehoor. Met buurman Verbeek verwijderde zü de luiken van het w kamerraam maar de gordijnen w gesloten, zodat men niet naar binnen kon kijken. Toen de vraag rees. wat verder gedaan moest worden, kwam juist de schoonzoon van de heer B. in zijn i aanrijden, die ook de avond tevoren geefs gepoogd had, zijn schoonvader bezoek te brengen Men heeft toen de politie gewaarschuwd De slachtoffers stonden goed bekend. De heer B was Jarenlang lid van de ge meenteraad voor Gemeentebelangen Met ingang van 1 Februari benoemd tot directeur van de Neder landse Kamer van Koophandel Brazilië in Rio ce Janeiro dr Jos Petri- I cultureel- don, geboren te Rotterdam. 175.000). Liltdiama nadert einde Gisteren spraken wij reeds de verwachting uit, dat minister Staf zijn financiële bezwaren tegen uitbreiding van het vrije vervoer voor dienst plichtigen in verband met het liftverbod zou laten vallen en zou overgaan tot het verstrekken van dit vrije vervoer eens per veertien dagen. De be slissing hieromtrent is nog spoediger gevallen dan wy hadden verwacht: de bewindsman heeft in een brief aan de Tweede Kamer reeds nu meegedeeld, dat hij hiertoe zal overgaan, voorzover het betreft ongehuwde dienstplich tigen. verhoging van de soldij met 20 pet. Hij acht deze vorm van tegemoetkoming ver kieslijk boven een soldijverhoging, zoals ook wel is gesuggereerd, omdat zij beter aan verschil ln behoefte lovereenkomstig de reisafstand van legerplaats naarwooi plaats) tegemoet komt. Voor de vluchtelingen Nog hali millioen in 3 weken er bij Het Comité Vluchtelingenhulp 1954 (giro 5100) heeft tot en met gisteren in totaal 3.172.000 gul den ontvangen. Begin Januari was de stand nog f 2.726.000 gul den. In drie weken tijds is er dus 466.000 gulden bijgekomen. In dit schrijven knoopt de minister aan bij de motie-Vermeer, door de Kamer met overtuigende meerderheid aangeno men en hij deelt mede. dat ook na her haalde zorgvuldige overweging niet kan worden overgegaan tot opheffing van het liftverbod De bewindsman erkent, dat het misluk ken van het georganiseerde liften (de po gingen om daar verbetering in te bren gen. zullen toch worden voortgezet), be halve aan de weersomstandigheden e d. ook te wiiten is aan een „aan beide zijden ontstane tegenzin". In het weekeinde van 14 tot 16 Januari zijn er 156 auto's geteld en zijn er slechts 94 lifts tot stand ge- De minister besluit zijn brief met de mededeling, dat door de uitbreiding van het vrij vervoer sinds het „liftverbod" aan de ongehuwde dienstplichtigen een tegemoetkoming is verstrekt, kosten voor het Rijk gelijk ziln De Rijn zakt, maai de IJssel wast De Rijn is zorgenkind af de IJssel is er voor in de plaats gekomen. Honderden meters breed, over akkers en landerijen zoekt het water zich een weg, en de enkele schepen, die de rivier nog bevaren, nauwlettend tussen de bakens blijvend, lyken wel tussen de bomen te varen. Want scheiding tussen rivier en uiterwaard is er niet meer. de kaden zijn totaal onder het wateroppervlak verdwenen. Gisteren stond het IJsselwater vijftien centi meter hoger dan Donderdag en vannacht verwachtte men nog meer stijging. Met dat al lijkt het vredige Zutphen een stadje aan een meer. een Zwitsers plaatsje aan een groot bergmeer kon er niet nevelachtiger uit zien dan Zutphen gisteren. Het enige, dat de illusie verstoorde, was een enkel boompje hier en daar. dat op de bodem in het meer bleek te groeien De IJssel stond bij Zutphen ruim acht eter boven N A P. en de was van Woens dag op Donderdag was 45 cm. die van Donderdag op Vrijdag 15 cm. De lage delen van de IJsselkade in de stad zijn overstroomd en de toegangswegen naar het industrieterrein staan ook blank In de omgeving van Deventer is het ook al hetzelfde geval. De buurtschap De Worp staat vrijwel geheel onder wa- er en een deel van De Welle en de IJs- 'elkaden zijn door het water overspoeld. Voor de Deventenaren is dat verre van leuk zij die in de buurt van de rivier wor.en. krijsen het water in de kelders en souterrains Doesburg. Dieren. Bram men. Gorssel. Wilp, Welsum. Heerde, Hat- tum overal vreet de IJssel zich in de breedte een weg Niet. dat men er zich in die buurt erg druk over maakt. Boeren halen hun pluimvee weg en maken de aardappelkuilen open. maar het v gaat verder door, want het IJsselwater is wel .eens meer over de kaden en uiter waarden gekomenI Waterval De weg van Zevenaar naar Lobith is alleen maar glad. Pas als men de woeste brug over de Oude Rijn nadert, waar de Baileybrug nu al sinds de oorlog goede diensten bewijst, ziet men het ter. Een wijde vlakte onder een grauwe sneeuwlucht water tot aan de horizon ten. De weg met de blijkbaar nutteloze brug liggen er als een witbestoven lint door het grijze water geslingerd ei kerktorens van de nabije dorpen lijken Nu ook rentekaart bij inkomen boven 3000 Werkgever moet plakken tot 6000 De loongrens om te kunnen worden ingeschreven als verzekerde krachten.' de Invaliditeitswet en om voor het eerst een rentekaart te ontvangen, is van ƒ3.000.— per jaar verhoogd tot ƒ3.600, 'ulks met ingang van 1 Januari j.l. Dit betekent dus. dat een werknemer, die voor de eerste keer een dienstverband aangaat minder dan ƒ3600.m dienen, om verzekerde te zijn krachtens de invaliditeitswet en om in het bezit te komen van een rentekaart. Zij die jonger zijn dan 35 jaar thans tussen de ƒ3.000 en ƒ3.600 's jaars verdienen, zijn nu verplicht bij de Raad van Arbeid een rentekaart aan te vra- De loongrens voor premiebetaling, waarboven de werkgever niet langeri verplicht is rentezegels te plakken, is per 1 Januari 1955 verhoogd tot ƒ6000 Uiteraard blijft de mogelijkheid bestaan zeh rentezegels te plakken, wanneer de werkgever daartoe niet langer verplicht is of wanneer men niet in loondienst is. als op eilanden van daken en bomen te staan. Toch is Lobith. oud. pittoresk stad je. goed bereikbaar en in volle bedrijvig heid. ook al is de brede, grommende wa terval van de SpUkse overlaat maar en kele kilometers ver. Spijk kent hoog water Men is hoog water gewend in het nu geïsoleerde Spijk. Maar toch is het on aangenaam, elk Jaar gemiddeld acht da gen zo rondafa in het water te zitten. Goed. de bakker brengt zijn negentig bro den ner schuitje, de boeren varen wat bussen melk naar de werkloos toekijken- De uiterwaarden van de grote rivieren zijn overstroomd. Bij Arnhem gaf de Rijn gisteren, tijdens de hoogste stand, dit beeld te zien. Een landschap vol winterse grauwheid, maar het is minder erg, dan het schijnt, want elk jaar kampen uiter waardbewoners met hoog water. Inbreker nam 1000 aan> Ionen mee Met f 1000 voor uitbetaling in de brand kast gereed liggende loneni heeft een in breker in de afgelopen nacht het bureau van de Bussumse Waterleiding Maat schappij aan de Nassaulaan verlaten. na er vta een kelderrooster aan de achter zijde te zlin binnengedrongen. de Spijkenarcn. ook de negen gezinnen bij de steenfabriek kunnen hun huizen niet uit. Volgend jaar zal deze overlaat een wel heel oud redmiddel ver dwenen zfjn en dan zal men heel wat hooc water kunnen hebben. Lobith, Spijk en Tolkamer blijven dan droog De Rijn valt, de IJssel wast Maar het leven gaat door, het werk op boerderijen en in Steden en dorpen staat niet stil. Men verwacht, dat de IJssel tot Maandag nog v/at zal stijgen, dan is ook daar de narigheid tot een eind gekomen. Mendès-Fiance nam de schade op Het water van de Seine stroomt de straten van Parijs in. Het drong, zoals gemeld, de Notre Dame binnen en be dreigt ook het gebouw van de National* Vergadering. In de centrale gevangenis sijpelt het water reeds door de muren. De autoriteiten raden de Parijzenaars aan, zoveel mogelijk hun bezittingen uit kelders weg te halen. Men maakt zich vooral bezorgd over het stijgen van de Marne, die ten oosten van Parijs in d« Seine uitmondt. Als de hoogste standen van beiden rivieren samenvalt, zal het peil van de Seine in Parijs uitkomen bo ven dat van 1924 (7.32 m) in 1910 was het nog erger. Toen bereikte het water een stand van 8.62 m. Premier Mendès-France heeft gisteren de rubberlaarzen aangetrokken om zich persoonlijk te vergewissen van het over stromingsgevaar. Hij besteedde de gehele middag hieraan en begaf zich door de stromende regen van de ene plaats naar de andere om de schade op te nemen Arbeiders van fabrieken, die wegena Am overstromingen moesten sluiten, krijgen ;n" special* werkloosheidsuitkering. Elders in Frankrijk stijgen de rivieren /eneens. Da spoorlijn tussen Parijs en Bazel staat voor een deel onder water. Het verkeer ls omgelegd. Het dal van de Rhfine staat over een lengte van 40 kilometer blank. Boven Engeland vormde zich een ver stikkende mist. London-Airport is geslo ten. In Schotland, waar vele dorpen doo» neeuw van de buitenwereld waren afgesloten, is. zoals gemeld, een anolla dooi ingevallen, zodat het ergste leed i> geleden. zee verkeerden 6chepen in nood. Er wordt evenwel geen melding gemaakt ongelukken. Alle opvarenden werden gered. Er waren geen Nederlandera bij betrokken. Iets voor u. DAT de conferentie gemengd bedrijf van de Ned. Chr. Boeren- en Tuinde: s- bond op 26 en 27 Jan. in De Olde Veg'.e te Ommen niet doorgaat. DAT Edam in 1957 600 jaar als stad be- DAT J. H. Plerik te Zwolle voor f898.778 de uitbreiding van het telefoon gebouw aldaar zal bouwen. DAT H. M. en F. F. uit Tweede Exloér- mond in Stadskanaal op heterdaad be trapt werden bij een uitzending op de geheime zender „Tropenzon". DAT het buitengoed Stania-State te Oenkerk verbouwd zal worden tot een sociaal centrum (kosten DAT in Engeland veel uien uit Spanje aan de markt komen en ons land er niet concurreren kan, waardoor de uienmarkt hier slap is en de prijs daalde van 22 cent tot 19% cent per kg. DAT de nieuwe A'damse buslijn 12 op de tweede dag van haar bestaan een on geluk had. waarbij een oude man een schedelbasisfractuur opliep. DAT ln Dordrecht in hoger beroep tegen de 42-J. R'dunse buschauffeur, die bij Gorkum van een dijk gereden was be vestiging van het vonnis in 1ste instantie werd geëist: 14 dagen ert Intrekking van rijbewijs voor 1 Jaar. DAT de dienstbode Adriana Jansen. 2» Jaar, Vechtstraat 331 te A'dam-Zuid sinds 6 Jan. vermist wordt. DAT de veilingver. Zuid-Beveland te Goes een nieuw koelhuis voor fruit (cap 2 min kg) zal bouwen. DAT de rijdende atoomtentoonstelling eind Maart toch naar Groningen gaat kazerne aan de Hereweg. DAT 2 veerponten voor de Braziliaanse marine met het s.s. Amstelland naar tos worden vervoerd. DAT 92 procent van de exposanten op de Utrecht gehouden wintervakbeurs voor koffers en lederwaren tevreden was 89 procent ter beurze nieuwe relaties DAT de B.B.C. morgenmiddag om zes een radioreportage uitzendt Rotterdam. DAT ln een oud pakhuis aan de Groen burgwal te A'dam een korte brand ge woed heeft, maar de schade beperkt bleef. DAT in Den Bosch van 5 t.m. 22 Mei e tentoonstelling zal worden gehouden over 10 Jaar stadsontwikkeling aldaar. Dit is een mantel, die aan beide zijden te dragen is. De volle wiidte Zit in de rug. Een smal ceintuurtje kan om de mantel gedaan worden, maar ook door twee splitjes in de zijnaad zo ge leid worden, dat de rug ruim blijft vallen en het voorvand al leen een zichtbare ceintuur heeft. IAdvertentie Voor koude nachten WOLLEN DEKENS ADR. VAN OOY Jr BREESTRAAT 39 t.o. het Postkantoor - Lelden WEERBERICHT Tijdelijk mist Het K.N.M.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Zwaar bewolkt met aanvan kelijk plaatselijk lichte regen of motregen, later opklaringen. Hier en daar tijdelijk mist. Overwegend matige oostelijk# k wind krimpend naar noorde- Hjke richtingen. Aanhoudende dool. maar vannacht ln bet noorden van het land temperaturen om het vriespunt. (Opgemaakt vanmorgen om 10 uur). ZON EN MAAN Zondag: Zon van 8.36 tot 17.12; maan van 8 06 tot 16.52 uur. Maandag: Zon van 8.35 tot 17.14; maan van 8.31 tot 18.07 uur. Op 24 Januari N.M. VERHUIZINCEN •JAN VAN DUUREN

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1