Ilicuioe gtihsctfe ÜTtwraitt okio: Bouwende stad van Amerikaanse allure Atoom-expositie geopend Margriet vierde blij haar verjaarsfeest De strijd in wateren rond Formosa neemt toe Wist IJ Annie Meurs (argeloos) werkt aan uitzet -JNDERDAG 20 JANUARI 1955 BEAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; ƒ2.15 per maand; ƒ0.50 per week. DVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf ®n dertigste jaargang No 10249 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantoasüch U «ftrtlevtti «un hert In figtyeospoet' HET PARIJS VAN T OOSTEN laar de indruk van welvaart en Zorgeloosheid is vals (Door onze correspondent Alfred van Sprang) TOKIO, Januari 1955. SNELLE VAART raast de taxi van het Haneda vliegveld naar het ntrum van Tokio. De Japanse chauffeur tracht in gebroken Engels een jprek te voeren. [„Eerste keer Tokioinformeert hij. „Nee I „Wanneer eerder. „Drie jaar geleden. „Asodeska...." En na een korte pauze: „Tokio veel veranderd. Er is inderdaad veel veranderd. Drie jaar geleden was Tokio nog de üfdstad van een bezet land. De Japanners hadden niets anders te doen i de orders van het Amerikaanse bezettingsleger uit te voeren. Dat is allemaal voorbij. Japan is weer baas in eigen huis. En de Amerikaanse litairen bevinden zich als (welkome) gasten in het land. et verschil valt direct op. In de grote (in de stijl van de Foliet Bergères), cabarets en nachtclubs. Als het donker is schitteren neon reclames in alle kleuren van de regen- De smalle zijstraten vullen zich met vertierzoekers, waaronder nog altijd een belangrijk aantal Amerikaanse militairen. En het duurt tot de vroege uren van dè ochtend voor Tokio eindelijk tot rust nke zen niet langer Amerikaanse bezet- jsorganen. Zij zijn teruggegeven aar oorspronkelijke eigenaren. Het kolo6- IQ Dai Ichi-gebouw waarin het Ame- lanse hoofdkwartier gevestigd was, ii de zetel van een grote verzeke- jsmaatschappij. De PX (militaire win- U\v 1 55 weer een Japans warenhuis. Het ouw van de Militaire Politie is nu een 'eel- k. En het luxueuze Imperial Hotel jarenlang hoge Amerikaanse of- ingekwartierd waren, is nu weei gewoon hotel. Er zijn nog wel Ame- bureaux, maar die zijn in meei •n gebouwen ondergebracht. Nieuwbouw zijn meer veranderingen. Er is de jaren enorm veel gebouwd ln het im van Tokio. En dat proces is nog fcds in volle gang. Niemand weet waai ervoor vandaan komt. En even- n wie de hoge huren zal kunnen be- -Bn. Maar het is een feit. dat er overal de binnenstad hypermoderne kantoor- jouwen, hotels en winkelgalerijen :en, die Tokio een bijna-Amerikaanse iblik geven. Iet nieuwe, monumentale Centraal Sta ll bijvoorbeeld, zal met zijn twaalf ver pingen en zijn hoogte van bijna acht- fveertig meter het hoogste gebouw in |>an worden. Gelijkvloers zullen de per- lis en de spoorwegbun bovenverdiepingen zullen als kantoor winkelruimte verhuurd worden. Feeststad het Verre Oosten, lo noemen velen Tokio. En er schuilt el waarheid in deze vergelijking. Even- I Parijs is Tokio een wereldstad (bevol- ng: ruim 7 millioen) met een sterk- lernationaal karakter, met een enorn ntal uitgaansgelegenheden en hrikbarend-hoge prijzen. Er rijden veel taxi's rond. Van kleine. Jieuw gesprek over melkprijs ücxl Dinsdag plaats hebben op bredere basis (Va onze parlementsredacteur) Naar wij vernemen, zal het nadere ge trek, dat de Stichting van de Arbeid et het kabinet hoopt te voeren, gehou- tn worden op Dinsdag a.s. jMen zal zich herinneren, dat de Stich- pg van de Arbeid een onderhoud had jvraagd in verband met de verhoging In de melkprijs, waarbij zij er van uit hg, dat over deze aangelegenheid te- iren overleg met de Stichting had be- bren te worden gepleegd. Aanvankelijk had er slechts een onder- Bud plaats met de minister van land- puw ca, de heer Mansholt, bijgestaar t)r de staatssecretaris van Sociale ken, dr Van Rhijn. Hiermee nam de tchting echter geen genoegen: zij wilde enlijk met de gehele ministerraad breken. Aangenomen mag worden, dat Ij het voortgezette overleg ln breder ver- and ook aanwezig zullen zijn de minis- ir-president, dr Drees, de minister van manden, de heer Van de Kieft en de oinister van Econmische Zaken, prof. lijlstra. Had geen gezicht voor luitenant De Zutphense politierechter heeft «en fabrieksarbeider uit Eefde ver oordeeld tot f 25.- boete. De man had zich onbevoegd in de uniform van een tweede luitenant gesto ken. Hij deed dat om meer indruk te maken op een meisje. Toen hij aldus uitgedost naar het meisje liep te zoeken, botste hij op een korporaal, die vond dat 'smans gezicht niet bij zijn sterren past. Zo werd de zaak ontdekt, maar de jongeman heeft het meisje toch ge kregen. De boete scheen hij er wel voor over te hebben. BING CROSBY ZONG OP ZIJN ZIEKBED D6 bekende Amerikaanse zanger Bing Crosby heeft gisteren in Santé Monica een niersteenoperatie ondergaan. Na de operatie, die bijna vier uur duurde, zei den de artsen, dat hij er uitstekend door heen gekomen was. Dinsdag nog werkte Bing Crosby gedurende vier uur aan liegen uitzendingen, die aan zijn ziekbed op de band werden opgenomen- zuinige Renaults (70 cent voor de eerste twee kilometer) tot grote Fords en Che- rolets. Er is een ondergronds spoorweg net. En de hele binnenstad is eigenlijk aaneenschakeling van winkels (waar- bijna alles het etiket Made in J a- n draagt), restaurants (van Mexicaan tot Mongoolse), bars, bioscopen, revue's Valse schijn t ziet er allemaal goed uit. In wer kelijkheid gaat het in Japan echter alles behalve naar wens. De koopkracht van het publiek is sinds het einde van de Koreaanse oorlog sterk verminderd. De werkloosheid is gelijktijdig gestegen en bevindt zich nog 6teeds in stijgende lijn. De industrie kan moeilijk afzetgebieden in he) buitenland vinden, deels omdat verscheidene landen nog weigeren met Japan te handelen, deels omdat de pro ductiekosten te hoog zijn om te kunnen concurreren. En intussen neemt de be volking (laatste telling: 88.5 millioen) jaar in jaar uit toe. Met zijn nieuwe gebouwen, zijn luxueuze hotels en zijn duizenden uitgaansgelegen heden geeft Tokio de vluchtige, buiten landse bezoeker de indruk van welvaart en zorgeloosheid. Dat is echter valse schijn. In werkelijkheid zit Tokio en heel Japan trouwens tot over de oren in de moeilijkheden. En niemand weet er een oplossing voor. Een echt verjaarsfeest was het gisteren in de Witte Huil te Zeist. Prin ses Margriet vierde er haar 12de verjaardag, te midden van vele kin deren. Er was een heerlijke verjaar staart, waarvan oud en jong zéér genoot Twaalt kaarsjes uitgeblazen In het vacantieoord „Witte Huil" sneed zij een grote taart aan In het vacantieoord „Witte Hull" van het Prinses Margrietfonds te Zeist bestemd voor nagelaten betrekkingen van Nederlandse zeelieden, heeft de 12-jarige Prinses Margriet gisteren haar verjaarsfeest gevierd. Vijf en twintig kinderen van het fonds behoorden tot de gasten en een enorme verjaarstaart met twaalf kaarsjes erop werd binnengedragen door twaalf koksmaatjes, die allen de schepper van de taart, de heer E. W. Plug, oud-kok van de Holland-Amerika lijn flankeerden. „Blazen, Margriet", zei de Koningin, toen de taart midden in het zaaltje prijkte, temidden van de bewonderende kinderschare. En de jarige blies, met bolle wangen, tot onder luid gejuich het laatste kaarsje was gedoofd en Margriet met een groot mes de taart begon aan te snijden. Voorzichtig begon ze aan het moeilijke werk, keurig driéhoekjes makend in het kostelijke gebak. Maar op de hoek kwam het driekhoekje niet meer uit. „Ik kan niet verder" zei ze. opkijkend naar haar moeder, „als ik doorga wordt het zo gek". „Snij dan maar rechte stukjes", advi seerde de Koningin en toen ging het vlot en zat al spoedig ieder kind met een heerlijk stuk taart op zijn bordje. Na een daverend „lang zal ze leven" begon de smulpartij. De kinderen van het Margrietfonds waren voor een groot deel afkomstig uit Den Haag en Rotterdam. Margriet zelf had nog vier vriendinnetjes meegebracht, die met haar parmantig hun namen schreven in het gastenboek. Zij waren allen ontvangen door de voorzitter van het algemeen bestuur van het Prinses Margrietfonds, de heer C. J. baron van Asbeck. In de gang stonden de kinderen in een rij opgesteld om de jarige geluk te wensen. Ieder kreeg een hand en toen dromden ze de zaal in, waar de poppen kast van mevr. Cia van Boort stond op gesteld. Daarmee werden vertoond het sprookje van „Sneeuwwitje en een Bra bants stukje „De tien poar klumkes". Achter in de zaal zei de Koningin zacht jes tegen baron van Asbeck: „Wat leuk, daar heb ik vroeger zelf nog eens in mee gespeeld". Tot slot een grote polonaise door het gebouw, de jarige voorop en achter de kinderen de Koningin en de ouderen, die dit zeer geslaagde kinderfeest mee maakten. Inbraak in school aan Ooslerstraat Vannacht is ingebroken in de Chr school aan de Oosterstraat, hoofd M. I de Jonge De daders, die waarschijnlijk door de hoofddeur zijn binnengekomen, lieten bij hun vertrek enkele ramen aan de Oosterstraatkant open, zodat de in braak vanmorgen direct werd ontdekt- Er bleek f 140 te zijn ontvreemd. Dit gele was o.m. bestemd voor de Zending en voor uitstapjes. Krachtproef voor Stal Weer lift-interpellatie op komst Het antwoord, dat minister Staf heeft gegeven op de schriftelijke vragen van enige Tweede Kamer leden over alles wat met het liftver- bod samenhangt, heeft de heer Ver meer (soc.) kennelijk niet bevredigd. Ook het gesprek, dat deze volksver tegenwoordiger met de bewindsman heeft gehad, heeft blijkbaar niet het verloop gehad, dat eerstgenoemde er mogelijk van had verwacht. Hij heeft n.l. de voorzitter van de Kamer er van op de hoogte gesteld, dat het zijn voornemen is, ln de eerste ver gadering. die na de Kerstvacantle gehou den wordt, dus op Dinsdag. 1 Februari a.s.. opnieuw een Interpellatie aan te vra gen. Tot deze aanvraag is de heer Ver meer gekomen, nadat de socialistische Tweede Kamerfractie zich over de ge beurtenissen had beraden. Men zal zich herinneren, dat het ook de heer Vermeer Is geweest, die de eerste maal de zaak aan htt rollen heeft ge bracht. aanvankelijk door het stellen van mondelinge vragen, gevolgd door een in terpellatie. die leidde tot het aannemen van een motie, die bepaald niet strookte met de opvattingen van de bewindsman. De tweede interpellatie-Vermeer zal tot onderwerp hebben de uitvoeringsmaat regelen. die in verband met het liftver- bod zijn getroffen. Het komt zelden voor. dat aan één en hetzelfde onderwerp tweemaal achtereen, binnen betrekkelijk korte tijd, een inter pellatie wordt gewijd. Het is een teken, dat deze aangelegenheid de gemoederen wel zeer sterk bezighoudt en voorts, dat de positie van minister Staf er allesbe halve sterker op is geworden- Z> staan de redering ln de eerste week van Feorurri twee krachtproeven te wachten: in de eerste plaats de interpel- latle-Droesen (kath. v.) over de melkprijs en in de tweede plaats de interpellatie- Vermeer (soc.) over de uitvoering van het llftverbod. Sleep breekt door ijs van IJsselmeer Nadat sinds Zaterdag j.L geen schip meer door de Oranjesluizen was gegaan zijn Woensdagmiddag om vier uur de motorsleepboot Sava 1 en het sleepschip Nellie geassisteerd door de ijsbreker Roca uitgevaren met bestemming Monniken dam. Vannacht heeft men de motorsleep boot Jan te hulp geroepen. Omdat de sleep bij de vuurtoren van Durgerdam in het ijs zat en niet meer verder kon. De scheper) zijn echter vanmorgen om kwart voor elf onverriohterzake bij de Oranjesluizen teruggekeerd. Ook de mo torsleepboot Jan heeft de terugreis moe ten aanvaarden. t FOTOBEPERKINGEN VOOR DE RUSSEN Burgers van de Sowjet-Unle ln de Ver. Staten, met uitzondering van diegenen, die onder jurisdictie van de Verenigde Naties staan, mogen geen gebouwen of instellingen van belang voor de veiligheid meer fotograferen, tekenen of schilderen. Gevaarlijke toestand in Parijs Het water zakt in West-Duitsland Het water in de Westduitse rivieren begint te zakken. In Keulen steeg het water nog langzaam, doordat de stuwing naar het Noorden trekt. De autoriteiten verwachtten vanochtend, dat deze stu wing tegen de avond de Nederlandse grens zou bereiken, maar één voet onder het ramppeil zou blijven. Hoogstwaar schijnlijk zal dus geen verdere schade worden aangericht. Ook in België zakt het water. Gevaarlijk wa9 de toestand in het ge bied van Parijs, waar het water ln de Seine nog steeds wast. Tegen het week einde verwacht men de hoogste water- In Schotland was een luchtvloot van niet minder dan 30 helicopters ln actie boven de troosteloze „witte hel" om dui zenden. door de sneeuw geïsoleerde men sen van voedsel en geneesmiddelen te voorzien. Kraamvrouwen en zieke mensen werden opgepikt en naar ziekenhuizen vervoerd. Voor deze operatie („sneeuw vlok") zijn ook grote transportvliegtui gen beschikbaar gesteld. Behalve levens middelen werden ook duizenden kilo's hooi en stroo voor het vee aangevoerd. Een grillige speling van de natuur ver oorzaakte gisteren in Londen opnieuw een vuilgrijze mistbank. In Zwitserland vriest het alweer flink. Wapenstilstand tussen beide China's mogelijk Rood China kan als prestige-kwestie de „bevrijding" echter niet staken |~AE VIJANDELIJKHEDEN tussen communistisch en nationalistisch China duren voort. Men vreest, dat het eiland Jikiangsjan thans geheel in handen der communisten is. Van nationalistisch Chinese zijde wordt ver klaard, dat batterijen op het, ter hoogte van de Chinese provincie Foekien gelegen, eiland Quemoy 500 granaten hebben afgevuurd op stellingen der communisten. De luchtmacht der mannen van Tsjang Kai-sjek deelde mede, dat twee transportschepen der Roden tot zinken werden gebracht en twee andere beschadigd. Grote aantallen nationalistische jagers doen vergel- dingsaanvallen op, ter hoogte van de Zuidoostchinese kust varende, be wapende schepen der communisten. Het is dus reeds een oorlogje in het klein. Inmiddels hebben Engeland en Nieuw-Zeeland overwogen een voor stel in te dienen bij de Veiligheidsraad voor een wapenstilstand tussen de beide China's, maar Tsjang Kai-sjek staat aaar in principe vijandig tegen over. Eisenhower zou gaarne zien dat de Ver. Naties hun goede diensten aanbieden bij het tot stand brengen van een wapenstil stand in de wateren rond Formosa. Hij betwijfelt echter of hier iets bereikt kan worden, omdat beide Chinese partijen zullen aanvoeren, dat hun striid een bin nenlandse aangelegenheid is. Eisenhower liet uitkomen er van op de hoogte te zijn. dat er reeds plannen bestaan voor het tot stand brengen van een bestand. Hij her haalde, dat de thans door de communis ten bezette eilandjes van geen groot be lang zijn, maar durfde niet te voorspel len, hoe de strijd zich in de naaste toe- kortist zou ontwikkelen. Hij kon dus ook niet zeggen, welke houding de Ver. Sta ten op den duur zouden aannemen. Men vroeg de president verder om commentaar op voorstellen, dat Formosa en continentaal China als afzonderlijke staten zouden worden beschouwd, die dus een verdrag zouden kunnen sluiten, be ogende eikaars territoritale onschend baarheid te eerbiedigen. Hij liet er zich Mijnwerker gedood door vallend gesleente Automobilist overleden na botsing met tram Bij werkzaamheden in een pijler van de mijn Oranje Nassau III te Heerlerhei- de is de 25-jarige sleper J. Wetzels dode lijk gewond door vallend gesteente. Hij overleed ter plaatse. W. was onge huwd en woonde te Schaesberg. Stol babies uit Kinderwagens 2 jaar de cel in Barbara McGeehan, een 40-Jarige huis vrouw uit Belfast, die in Dublin twee kin deren op straat uit hun kinderwagens had gestolen, is gisteren tot twee jaar ge vangenisstraf veroordeeld. DAT het communistische Tweede Ka merlid, mevr. Lips Odinot, minister Mansholt gevraagd heeft, maatregelen te nemen, tengevolge waarvan de verho ging van de prijs van schoolmelk onge daan wordt gemaakt. DAT de Amerikaanse motorenfabriek Hyster Europe N.V. in Nijmegen binnen kort zal uitbreiden en B. en W. hiervoor de raad om een crediet van 109.300 DAT de beeldhouwer Jac. van Poppel te Breda voor Oosterhout een bevrijdings monument zal vervaardigen, hetwelk op 4 Mei onthuld zal worden. DAT B. en W. van Zaandam de raad voorstelden het gemeentelijk girokan toor (jaarlijks exploitatieverlies 13 a 14.000) op te heffen DAT voor de nieuwe zeesluis te Cad- zand na de jongste stormen veel zand ligt opgehoopt, waardoor het onmogelijk is te spuien en draglines nu een .geul zullen graven. DAT de Rijndam (15.000 brt) na repa ratie in het dok te Southampton de reis naar New York voortzette DAT eind '55 voor hot telefoondistrict Maastricht één telefoongids zal worden uitgegeven en de sectorgidsen dan ver- DAT de jury voor de prijsvraag voor het te bouwen Evert Kupersoord (studie- en vacantiecentrum van het NVV) het ontwerp van de architecten H. Brakel en Buma uit Haarlem als het beste aan- DAT B. en W. van Bussum bij de Kroon in beroep willen gaan tegen de beslissing van gedeputeerden om geen goedkeuring te verlenen aan het raadsbesluit om 400 ter beschikking te stellen voor de slacht offers van de Oostenrijkse overstromin gen. DAT de textielbeurs in de RAI te A'dam op de eerste dag reeds 10.000 be zoekers telde, maar een Italiaanse mode- erpster er haar koffer met ontwer pen kwijtraakte. DAT in Gorlnchem de steel terugge- jnden werd van voorzittershamer van de burgemeester van Rhenen. waarin een oorkonde, daterende uit 1926 (ingebruik neming van het nieuwe raadhuis) ver borgen zat. DAT Overijssel op de manifestatie E 55 te R'dam aanwezig wil zijn met een op Noord- en Zuid-Holland na grootste in zending (kosten: 90.000). DAT te Wageningen van 7 tot 13 Febr. een int. landbouwconferentie over de maisteelt ln Europa gehouden wordt van de FAO. waaraan 23 landen uit Europa, Voord-Afrika en het Nabije Oosten deel- DAT B. en W. van A'dam de raad de plannen voor een permanente en een emi-permanente feestverlichting willen oorleggen, waarvan een groot deel op 5 Mei moet klaar zijn. DAT er ln '54 ln A'dam 2 millioen ge registreerde overnachtingen waren, maar dit getal in werkelijkheid groter geweest moet zijn, zoals op de vergadering der VVV Amsterdam werd meegedeeld. DAT voor brigadier bij de A'damse po litie in het vervolg naast de politiediplo- ma's ook een staatsdiploma Engels ver eist is. DAT het gemeentehuis van Leusden te klein was voor een huwelijksvoltrekking en daarom een gelagkamer tot trouwzaal werd geproclameerd. DAT tegen de 48-1. A'damse koopman L. 1 J. waarvan 4 mnd. voorw. werd :ëist, wegens het gelegenheid geven tot Hazardspel en L. reeds eerder 4 x wegens Hazardspel werd veroordeeld. DAT de kapitein van het rvs. Minerva Van de Raad voor de Scheepvaart, hoewel niet geheel vrij te pleiten, geen straf kreeg voor het vastlopen op een krib in de Nieuwe Waterweg. DAT B. en W. van Nijmegen de raad om een crediet van 142.650 verzochten voor de aanleg van een nieuwe verkeers weg van het centrum naar Zuid door het Jullanapark aldaar. sceptisch over uit. In antwoord op dere vragen zei Eisenhower, dat de mis sie van Hammarskjoeld naar Peking (nog) niet als mislukt kan worden be schouwd, zolang de onderhandelingen die er uit voort zijn gesproten, nog voort duren. Hij adviseerde ten aanzien hiervan nog wat geduld te oefenen. (Voor vervolg zie pap. 5) Hoedjes van papier, mirletons, toeters en een hartelijk „lang zal ze leven", dat alles was er gistermiddag, toen Prinses Mar griet haar twaalfde verjaardag vierde te midden van een, zoals U ziet, opgetogen kinderschaar. Veldtocht in Algerije Vijfduizend Fransen tegen 600 rebellen In de nieuwe veldtocht, die de Fransen gisteren hebben Ingezet om zich te ont doen van de opstandelingen die opereren in de bergen van Algerije, is a^ slag ge leverd m het Aures-gebergte, waarbij beide partijen zes man hebben verloren. Gistermorgen trok een Frans leger van vijf duizend man, gesteund door tanks en vliegtuigen, de bergen ln om de zeshon derd opstandelingen uit de weg te rui men die zich ophouden in de bergwouden ten Zuiden van Toufane. Het voornaam ste miikpunt van de Fransen is bendelei der Ben Boulaid Moesiafa. die er van be schuldigd wordt in direct contact te staan met Arabische nationalistische leiders in Cairo. Nautilus op basis terug; proefvaart een succes De Nautilus. Amerlka's eerste atoom duikboot. Is na een proefvaart van 50 uur op zijn basl9 teruggekeerd. De proef vaart is bevredigend verlopen. Misverstand in Adelaide Haar schoonzuster veronderstelt dat Henk lichtelijk is aangebrand Annie Meurs en Henk Sorel in Australië blijven in het nieuws. Want vandaag is er een bericht van A.P. uit Adelaide, dat Annie beschrijft als „druk bezig met haar uitzet, niets wetend van de sombere verklaring, die gisteren door haar toekomstige echtgenoot in Adelaide is afgelegd". Annie heeft, in afwachting van het Iets voor u? huwelijk, haar intrek genomen bij haar broer en schoonzuster de 'heer en mevr. Fred Meurs en laatstgenoemde vertelde vandaag, dat 'het arme kind van de prins geen kwaad weet en niets beseft van een verwijdering, die volgens de bewering van Henk tussen hen zou zijn ontstaan „Zij is zo blij als een vogel in de lucht en werkt hard aan haar uitzet, die zij voor het huwelijk helemaal klaar wil hebben. Zij denkt dat zij over een paar weken zal trouwen. Ik weet zeker, dat Henk een beetje gepiqueerd is. omdat hij zijn verloofde niet direct mee kon nemen naar Adelaide en naar zijn vrien den. Zij is bij ons Ingetrokken, omdat de familie dat graag wilde. Zij houdt nog «teeds van Herik en hot enige wat zij wil is zo spoedig mogelijk met hem trou wen". aldus mevrouw Meurs in A us tra- De 45-jarige aannemer A. van der Wiel uit 's-Gravendeel. die op 29 Decem ber in Rotterdam met zijn personenauto aangereden werd door een tramwagen van lijn 2, is dezer dagen in het Zuider ziekenhuis aan zijn verwondingen over- WEERBERICHT Rustig weer Een mantel, die dank zij de diep ingezette wijde mouw ook te dragen is over een mantelpakje. De revers, de zakklepjes, de kraag en de ceintuur in de rug van zijnaad tot zijnaadzijn met wit doorgestikt. Het K N M I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Droog weer en op vele plaatsen nevel of mist. SM0T Lichte, vannacht plaatselijk matige vorst. Zwakke, later matige wind tussen Zuid en Oost. (Opgemaakt vanmorgen d*.. 10 uur). De verwachte minimum-temperaturen voor de komende nacht -3 tot -10 graden. ZON EN MAAN zon van 8 39 tot 17.06; maan t 14.34 uur. Op 25 Januari N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1