Ilieuwe £cilisrl)c G&wranl Verbreek de banden met communistische blok het Gevolgen van een ongeluk Klokken in Wenen bleven stil staan van de kou Echtgenote Duitse diplomaat beledigde de Britten Receptie Commissaris Kesper 9' i Koortsfantasieën der Gestapo van Djakarta Wist U Dreigende spoorwegstaking wekt vrees voor chaos hi II ill*. M A 1955 DINSDAG 4 JANUARI 1955 BUREAUX: Söeenstreat 37. Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0,50 per week. ADVERTENTIÊN: 0,18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting). Vijf en «Jerligste jaargang No 10235 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. f. ENSERINK CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken rSlaattastlcf) It gMleora «Un hert la fegfjeaspott" VER. STATEN EN DE CO-EXISTENTIE Versterk de Stem ran Amerika en die ran Radio Vrij Europa r duren, voordat West-Duits- land kan beginnen met het leveren van strijdkrachten ten behoeve van de Weste lijke defensie. De snelle Westduitse in dustriële ontwikkeling maakt het moge lijk, dat West-Duitsland nu meer voor zijn eigen bewapening kan doen dan oor spronkelijk was verondersteld. Tot nu toe T\E VER. STATEN dienen een conlerenlie Ie beleggen van alle niet- S'lf U communistische landen, teneinde positief stelling te nemen tegen het communisme. Voorgesteld wordt het afbreken van de diplomatieke betrekkingen met het rode blok en het opzeggen van de handelsaccoor- cen met de communistische landen. Er moet een stoutmoedige en posi tieve politiek gevoerd worden, die tegelijkertijd vreedzame co-existentie en een daadwerkelijke oorlog zou verwerpen. Aldus de conclusies van een rapport van de speciale commissie uit het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden» welke commissie was belast met een onderzoek naar comnmnfistische aggressie. Voorts wordt aanbevolen Amerikaanse rege ringsorganisaties als „De stem van Amerika" en onafhankelijke als „Radfio Vrij Europa", die berichten uit het Westen uitzenden naar landen achter het „IJzeren Gordlijn", te versterken. De commissie, onder leiding staande hower wachten wat de verdere maatregeli len zijn, als de wapening van West-Duits land verwerkelijkt wordt. In het licht hiervan heeft het bovengenoemde Ame rikaanse rapport zijn betekenis. i de republikein Charles Kersten, be pleit de geest van verzet tegen de com munistische tyrannie aan te moedigen er te steunen. Het Amerikaanse Congres dient, door een daartoe geëigende actie, xduidelijk te maken dat de uiteindelijke bevrijding van alle landen die door het communisme in slavernij zijn gebracht, een vast en onveranderlijk beginsel is van Amerika's nationale politiek. Ge noemde commissie werd op 1 Januari ontbonden en het is de vraag of zij al dan niet onder het nieuwe Congres zal worden voortgezet. Immers, zowel de voorzitter als twee andere republikeinse leden werden bij de jongste verkiezingen verslagen. Het is zeer merkwaardig, dat deze Ame rikaanse commissie tot de hier vermelde conclusies is gekomen, juist nu Eisen- De vermoorde president van Panama Dit is een recente foto van president José Antonio Remon van Panama, die op de renbaan van Panama-stad door onbe kenden werd doodgeschoten en gister middag is begraven. De Washington Post noemde de aanslag „zinloos"; Remon be heerste het politie-apparaat, doch hij was zeer geliefd door het volk. Hij is opge volgd door vice-president Guizado. In geheel Panama is intussen de staat van beleg afgekondigd, nadat president José Remon door onbekenden was ver moord op de renbaan van Panama-stad. Overigens is het rustig in Pariama. Onder de tientallen gearresteerden bevindt zich ook ex-president Arias, die urenlang Is ondervraagd. Men is tot de conclusie ge komen, dat hij waarschijnlijk niets met de moord uitstaande heeft. Een andere gearresteerde is zekere Thelma King, van de Panamese diploma tieke dienst, die de aanslag zou hebben geleid. In haar tasje werd een pistool ge vonden. Zoals gemeld, leidde zij de presi dent al pratend naar de plaats van de aanslag. i toe ook Dulles gewagen van ontspanning in de verhouding tot de Sowjetunie. Want wat zegt, volgens Reu ter. het rapport met nadruk: „Het beroep van de Sowjetunie op een vreedzaam- naast-elkaar-bestaan is slechts propa- gandatechniek om tijd te winnen en de weg te effenen voor een derde wereld oorlog". Zelfs al zou deze conclusie te posi tief, enigszins overdreven zijn, dan is zij toch tekenend voor de tegenstrijdigheid in de Amerikaanse gelederen, waar het de visie op de internationale situatie be treft. Het rapport was gebaseerd op vijftig openbare verhoren in de Ver. Staten en het buitenland, waarbij 335 getuigen aan het woord kwamen, waarvan er velen ooggetuigen of slachtpffera waren van communistische gedragingen. De Amerikaanse uitspraak ia buitenge woon interessant, juist nu Moskou weer voorstellen doet voor een viermogend- heden-conferentie. De jongste Britse reactie hierop was. dat de Sowjetunie eerst bereid moet tonen de Westelijke voorwaarden ter regeling van de Euro pese vraagstukken te aanvaarden, alvo rens Londen willig zal zijn de oproep vtfór een conferentie der Grote Vier te steu nen. Men weet. dat in ieder geval eerst de Parijse accoorden ter bewapening West-Duitsland geratificeerd moeten zijn. Zelfs toont Londen zich ongerust n een groeiende neiging is in sommige Europese hoofdsteden, direct met Mos kon te gaan „praten", zodra de Parijse accoorden van kracht zijn geworden. Londen hamert op hetzelfde aambeeld, dat de Russen eerst accoord moeten gaan met vrije verkiezingen in geheel Duits land en tevens een einde maken aan de bezetting van Oostenrijk. Volgens schattingen van functionaris sen te Washington kan het echter nog Tok, lok, lok.. George McMillan, een vijftigjari ge Nieuwzeelander. die meent de zelfde kwaliteiten te bezitten als een kip, heeft tot nu toe weinig reden om te kakelen George heeft op 18 December plaats genomen op een nest met zes eieren in een hoge denneboom in Christchurch. Hij hoopt dat er iets van komt, maar drie eieren zijn al mislukt en hijzelf heeft nu al kramp en moet zich tegen een ijzige sneeuwstorm verdedigen. Maar George houdt moedig vol en hij hoopt dat de resterende drie eieren Zaterdag uit zullen komen. Een arts uit de buurt heeft zich bereid verklaard om in de boom te klimmen, waar George zijn nest heeft en hem van zijn kramp af te helpen. Waarom dit allemaal gebeurt? Omdat George er 100 pond ster ling voor krijgt en omdat de hele actie ten bate is van een nooddruf tige zeilvereniging. VIERHONDERD APEN IN LONDEN GESTIKT Bijna 400 apen zijn op het vliegveld van Londen in een vrachtauto door ver stikking om het leven gekomen, aldus Ass. Press Dc apen maakten deel uit van zending van niet minder dan 2000 deze dieren, die van India onderweg waren naar New York, waar men proe ven op het gebied van de bestrijding van kinderverlamming met hen wilde De dieren schijnen langer dan de be doeling was in de vrachtauto te hebben gezeten, doordat een vliegtuig, waarmee zij vervoerd zouden worden, vertraging Europa in de greep van de winter T~\E WINTER heeft Europa thans vast in zijn greep. Bij Grenoble in Frankrijk zijn bijna honderd auto's vastgelopen in de sneeuw, die plaatselijk tot twee meter hoog ligt. Op het station van Innsbruck (Oosten rijk) kwam het verkeer gisteren gedurende twee uur tot staan, doordat als gevolg van de vorst een electrische kabel was gebroken. Op het station- West in Wenen stonden door de kou de klokken stil In het Zuiden van België ondervindt het verkeer veel hinder van sneeu\ gladde wegen. Hetzelfde geldt West-Duitsland, waar het kwik tot acht groaden onder het nulpunt zakte. In Denemarken was het gisteren droog winterweer, doch er werd sneeuw ver wacht. Aan de Italiaanse Rivièra is Zon dagavond de eerste sneeuw van dit set- gevallen. Ook in vele delen van Noord-Italië heeft het gesneeuwd. De treinen uit Zuid-Frankrijk kwamen iet vertraging in Parijs aan. zulks ten gevolge van sneeuwstormen. In Parijs zijn twee niet in gebruik zijnde stations van de métro voor daklozen opengesteld. De Parijse politie kreeg op dracht, zoveel mogelijk daklozen op te emen en voor warme koffie te zorgen.. De daklozen van Parijs plegen onder de bruggen over de Seine te slapen en vorige winter is er op grote schaal een actie gevoerd om hen aan onderdak en voedsel te helpen. André Dubois.'de prefect van politie e er in slaagde om van het luidruchtige De Westduitse regering heeft gisteren haar spijt betuigd voor de onaanvaard bare woorden over Engeland, die gebezigd werden door de echtgenote van de West duitse zaakgelastigde te Londen, tijdens de viering van het Kerstfeest. Daisy Schlitter, de echtgenote van de zaakge lastigde, sprak toen over Engeland als een „vijandelijk land". Het echtpaar Schlitter is gisteren te Bonn aangekomen, na uit Londen teruggeroepen te zijn. Schlitter heeft reeds ontslag gevraagd, maar dat Is hem geweigerd, hangende een beslis sing in deze kwestie. Hij ls voorlopig met verlof gezonden. Frau Schlitter zou. zoals in een deel on zer edities gisteren reeds vermeld, op het Kerstfeest voor het personeel van de am bassade verklaard hebben: „Mijn echtge noot en ik constateren steeds opnieuw, welk een verraderlijke grond Londen kaD zijn en wij beseffen telkens, dat wij onder vijanden leven." Zij sprak in de plaats van haar man. die onverwacht voor an dere plichten was weggeroepen Volgens Reuter heeft Frau Schlitter slechts gewaarschuwd, „dat de herinne ringen aan de wereldoorlog nog niet zijn vervaagd", „maar gebruikte zij wel de uitdrukking „vijandig gebied", doelende op Engeland. In 1931 werd Frau Schlitter tot „Miss Duitsland" gekozen. Toen zij optrad in Duitse films, deed zij dit onder de naam Daisy d'Ora. maar haar eigen naam ls barones Freyberg-Freyberg. Herr Schlit ter werd een jaar geleden uit Madrid naar Londen overgeplaatst. Vóór de oorlog is hij voor de Duitse diplomatieke dienst in Washington geweest en hij werkte op de Duitse ambassade te Londen, toen von Ribbentrop er ambassadeur was. Ten tijde van het incident stond Schlitter aan het hoofd van de Westduitse missie te Lon den, tijdens de vacantie van ambassadeur Schlange-Schöningen. Frau Schlitter be hoorde in de oorlog tot verzetsgroepen, die betrokken waren bij de mislukte bom aanslag op Hitler in Juli 1944. Bij zuive ringen na de aanslag verloor zij 4 familie- Na aankomst te Bonn is Frau Schlitter. Ingestort. Z(J is onmiddellijk onder dok- tcrstoezicht geplaatst. Haar toestand zou ernstig zün. Zii zou haar vergissing, die te wijten is aan zenuwachtigheid en on ervarenheid. ten zeerste betreuren, aldus Reuter. Reuter meldde nader: Dr Schlitter zal niet naar zijn post terugkeren. Mevrouw Schlitter is in een ziekenhuis opgenomen wegens een hartaanval. Parijs een van de rustigste steden ter wereld te maken, is nu op de gedachte gekomen om de politie iets te laten doen voor de daklozen van Parijs. De regering doet ondertussen pogingen om door het tempo van de huizenbouw te versnellen, iedere Fransman een dak boven het hoofd te geven. Hammarskjoeld heden in Peking Hammarskjoeld, de secretaris-ge neraal van dc Ver. Naties, is heden in Peking aangekomen, waar hij de vrijlating zal bepleiten van elf Ame rikaanse vliegers die wegens „spion- nage" worden vastgehouden. Internationale stad Berlijn Een Russisch plannetje Een lid van de raad van het centrale comité der social'stische Eenheidspartij, Peter Florin-, heeft, volgens het anti-com munistische voorlichtingsbureau „West" meegedeeld, dat de Russen overwegen Berlijn tot een internationale stad te doen verklaren. Zulks als West-Duitsland offi cieel wordt herbewapend cn wanneer ook Oost-Duitsland officieel een leger op de been wordt gebracht. Tijdens een con ferentie van de hoogste autoriteiten, be horende tot het Oostduitse ministerie van buitenlandse zaken, zou deze bedoeling tot uiting zijn gekomen. De Russen wen- i deze oplossing voor de vroegere Duit hoofdstad. die, zoaLs men weet. thans een Westelijke en een Oostelijke zone verdeeld. De Russen achten een inter nationale status van Berlijn wenselijk, omdat zij het bestaan van een Westelijk eiland in de Oostelijke zone van Berlijn als een gevaar voor de veiligheid van het Oosten beschouwen. Er dient volgens hen een conferentie van vier mogendheden te worden gehouden. Na het in werking tre den der Parijse accoorden inzake de Duit se herbewapening zou het bestuur van Berlijn moeten worden overgenomen door een internationale gouverneur. Deze gou verneur zou verantwoording schuldig zijn aan een internationale commissie, van Amerika, Engeland, Frankrijk, Rus land, Polen en Tsjechoslawakije deel uit zouden maken. D:t was de Nieuwjaars verrassing voor West-Berlijn. Deze aan gelegenheid wordt in West-Duitsland be schouwd als een „proefballon". Eén der Amerik. vliegers „bekende" Communistisch China heeft bekend ge maakt, dat de Amerikaanse majoor-vlie ger Baumer (één der elf veroordeelden) heeft toegegeven, foto's te hebben ge maakt van de Chinese en Russische kus ten. Baumer kreeg acht jaar gevangenis straf. Intussen heeft de Amerikaanse lucht macht tegengesproken, dat een andere veroordeelde vlieger opdracht had, met een speciaal apparaat een geheim agent in communistisch China op te pikken. Volgens het leger zijn dergelijke appara ten nooit voor militaire doeleinden ge bruikt Zweedse diplomaat verongelukt Nabij Dijon uit de tTein gevallen Gisteren werd langs de spoorbaan tu sen Dijon en Parijs het stoffelijk ove schot gevonden van een man, waarv; aangenomen wordt, dat het Sven Graf- strom is, de Zweedse gezant in Mexico. Grafstrom, die vooral bekendheid wierf als voorzitter van de neutrale wapenstilstandscommissie in Korea, iet vacantie geweest in San Remo aa aliaanse Riviera, waar zijn echtgenote 1 kinderen waarschijnlijk nog vertoe' Volgens de Zweedse ambassade ln Parijs loet zijn dood het gevolg zijn ongeluk. Later is medegedeeld, dat de ambtenaar van de Zweedse ambassade, met een foto van Grafstrom naar Joigny was gezonden om het slachtoffer identificeren, niet volkomen positief s in zijn verklaring, daar het gelaat vrij ernstig geschonden was. De gendar merie is er echter absoluut zeker van. He slachtoffer was gekleed in pyama en li vermoedelijk uit de slaapwagen van d< „Train Bleu" gevallen. Hij was 50 jaar oud. Gistermiddag hebben de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland en mevrouw Kesper ten Provinciehuize, Korte Voorhout 1 te Den Haag, een nieuwjaarsreceptie gehouden voor de burgemeesters in dit gewest en de hoofdambtenaren van de provincie, allen met hun dames. Ook de minister van binnenlandse zaken, prof. dr. L. J. M. Beel, verscheen op de receptie. Op onze foto v.l.n.rde Haagse burgemeester, mr. Schok king, mevrouw en mr. L. A. Kesper en geheel rechts mevr. Schokking. Tweede zaak-V. d. Lubbe in Indonesië Ook Engeland en Amerika komen nu op de beklaagdenbank DE BESCHULDIGINGEN tegen de Westelijke mogendheden, die door de Indonesische „Justitie" met behulp van afgedwongen verklaringen zyn gereed gemaakt, nemen de meest fantastische vormen aan. Uit verklaringen van de verdediger van de heer Schmidt (wiens proces onlangs voor onbepaalde tijd werd uitgesteld wegens „ziekte" van rechter Liem), mr. Bouman, blijkt namelijk, dat de getuige W. H. Manoch allerlei verklaringen heeft afgelegd over het afwerpen van wapens en munitie. Manoch, die oud-soldaat van het KNIL is. zou twaalf van dergelijke vluchten heb ben medegemaakt. Twee maal met de B-25 van dc Indonesische luchtmacht, die ter beschikking was gesteld van de Neder landse Militaire Missie, eenmaal met een Dakota van de B.P.M., -twee maal met de C 47, die dienst deed als transportvlieg tuig der Amerikaanse ambassade, een maal met een Mosquito van de Britse bassade. Een maal zou een vliegtuig de Standard Vacuum OU Company goe deren voor Zuid-Sumatra hebben afge worpen. De afwerpingen zouden zijn ge schied in 1951 en 1952, enkele in 1953- Men vloog meestal ln de richting van Tasik- malaja, maar ook naar de omgeving Cheribon en naar Pameungpeuk aar Zuidkust van West-Java. Vrijwel alle vliegtuigen zouden nota bene zijn opgeste gen van het streng bewaakte vliegveld Kemajoran bij Djakarta, behalve het vliegtuig van de Indonesische luchtmacht, dat opgestegen zou zijn van het militaire vliegveld Tjililitan. Men wil ook doen geloven, dat vai zijde der Britse en der Amerikaanse bassade aan Manoch enorme sommer hand zouden zijn gesteld voor de Neder lands-Indische guerllla-organisatie. Ma- DAT de Texelse passagiersboot gister avond tengevolge van de lage waterstand op de Waddenzee de haven van Oude- schild niet kon bereiken en naar Den Helder terugkeerda DAT wegens werkzaamheden in het zomerbed de Waal van Pannerdensche Kop tot Sprokkelenburg gedurende 5 we ken. van Maandag I'm Vrijdag van 7 uur 's avonds tot de volgende ochtend 7 uur voor de scheepvaart is gestremd. DAT het pontveer te Hulssen (Gld.i weer voor alle verkeer in de vaart is gekomen. DAT het nieuwe bodecentrum te Rot terdam. tussen het Groenendaal en de Nieuwe Haven, aan het eind dezer maand in bedrijf komt. DAT de Sabena, naar nagenoeg vast staat. gedurende de R'damje tentoon stelling E 55 Donderdags, Vrijdags en Zaterdags een dienst Brussel—Walcheren Schouwen en DuivelandRotterdam gaat onderhouden en rondvluchten boven de expositie onderneemt. Verblutiende apparatuur Orly „ziet" vliegtuig op 150 km afstand Kortgeleden is op de vlieghaven Orly te Parijs een zeer unieke opsporingsin stallatie in gebruik gesteld. Het is eer radartoestel, door 'n Franse maatschappij gebouwd, waarmee een vliegtuig tot op ■roogte van ongeveer 10.000 tot 12.000 meter cn op een afstand van om er bij de 150 kilometer kan worden opge spoord. De radarbeelden van de aldus opge vangen toestellen verschijnen op eei levisiescherm van 35 vierkante meter oppervlakte (het grootste televisie scherm van Europa). Met dit toestel kan b.v. op Orly de toestellen „zien" die het Loire-dal of de Franse kusten vliegen. Het is bestemd voor het Noor delijk regionale contróle-centrum var de luchthaven Orly. Vermist meisje uit IJmuiden terecht Bij het ter perse gaan van ons blad, werd nog gemeld, dat Hannie Matthysen, het 15-jarige IJmuidense meisje, wier op sporing reeds geruime tijd was verzocht, thans terecht is. Hiermee komt het be richt op pagina 3 dus te vervallen. Het kind is na een avontuurlijke tocht in Parijs aangekomen. De reis daarheen heeft zij deels liftende, deels lopende ge maakt. Ze ging in Parijs in betrekking moest weldra in een ziekenhuis worden opgenomen. De emoties en de moeilijke reis zullen, neemt de politie aan, van invloed zijn geweest op haar toestand. Vandaar, dat het enige dagen heeft geduurd, voordat in Nederland bericht over Hannie kreeg. De man in wiens gezelschap zij vertrok, en die al eerder in Nederland is teruggekeerd, bevindt zich ln een ze nuwinrichting wegens een geestelijke sto ring. Bij de opsporing is de medewerking de lezers der dagbladen, die het ver zoek om inlichtingen opnamen, van veel betekenis geweest. DAT dc Rotterdamse kustvaarder Ser- vus (36». brt) vannacht bij Vlissmgen aan de grond liep. maar drie uur later op eigen kracht weer vlot kwam. DAT het ondergrondse hicbtiwachtcen- trum te Groningen bijna gereed is. maar er van de benodigde 175 meisjes nog slechts 20 in omleiding zijn. DAT Hcllendoorn een nieuw hulppost- kantoor krijgt, dat de gemeente laat bou wen en aan de PTT verhuurt, daar deze wegens pensionnering van de kantoor houder zonder bedrijfsruimte Kwam tc zitten noch verklaarde eenmaal een bedrag van 225.000 dollar van een lid der Amerikaanse ambassade te hebben ontvangen. Andere getuigen geven ln hun verklaringen de namen op van verscheidene Nederlandse. Britse en Amerikaanse vliegers. Zij spre ken van een Mosquito-vliegtuig der En gelse ambassade, met een bemanning van vijf koppen. Deskundigen in Djakarta hebben er inmiddels op gewezen, dat een Mosquito een tweepensoonsvliegtuig is. Het Nederlandse ministerie van Buiten landse Zaken heeft naar aanleiding van deze verklaringen volstaan met tc verwij zen naar mededelingen in de memorie van antwoord van 14 December j.l. over dit volkomen gefantaseerde complot. Bij de afkondiging van het sta tuut voor het Koninkrijk der Nederlanden op*Curagao op 29 December jl. heeft het muziek corps der Mariniers op de bin nenplaats van het Fort Amster dam voor Z.E. de gouverneur mr. A. A. Af. Struycken, ge speeld. De kapel kreeg de in strumenten enige maanden ge leden van de burgerij en draagt weer het oude tropengala. Op de achtergrond ziet men de Fortkerk en links daarvan het gebouw van de regeringsraad. Overleden onder ver dachte omstandigheden Sectie op lijk van moeder van negen kinderen Te Horsten bij Musselkanaal ls de vorige week onder verdachte omstan digheden vrij plotseling de 36-jarlge me vrouw S. overleden. De politie van Onst- wedde heeft een nader onderzoek inge steld. Het stoffelijk overschot werd naar Groningen overgebracht, waar sectie is verricht. Daarna ls het te Musselkanaal begraven. Omtrent het resultaat van de sectie ls nog niets bekend. Mevrouw S. moeder van 9 kinderen. Britse kabinet vandaag bijeen spreking te hebben over de dreiging die het land boven het hoofd hangt in dc vorm van een nationale spoorwegsta king. De situatie begint steeds ernstiger tc worden, nu niets er op wijst, dat de leiders van 400.000 Britse spoorwegmen- het niet ernstig menen met hun plannen. Zondag a.s. te middernacht in Iets voor u? van de vakbond hebben inte gendeel nogmaals hun vastbeslotenheid tot uitdrukking gebracht hun voorne mens onverbiddellijk te zullen uitvoe ren. als de staat niet aan hun wensen tegemoet komt Onderwijl zijn drie leden van het hof van onderzoek, dat het geschil heeft on derzocht, ln grote haast bezig een Tap- port voor de regering klaar tc maken, waarmee men als laatste redmiddel de staking nog hoopt af te wenden. Dit zal waarschijnlijk Woensdag sir Waller Monckton. de minister van Arbeid, be reiken, zodat het Donderdag gepubli ceerd kan zijn, wanneer de leiders van de vakbond van spoorwegmenscn sa menkomen om er een oordeel over uit te spreken. De staking zou de eerste Engelse na tionale spoorwegstaking zijn sedert 1919. toen een half millioen spoorwegmensen negne dagen lang niet op het werk ver schenen. Ministeries, banken, de Engelse PTT. en verscheidene grote bedrijven in ge heel Engeland, zijn al druk aan het plannen maken om de gevolgen van do staking op te vangen. HET WEER IN EUROPA c z B Itfel 3? Z Helsinki Stockh. Oslo Kopenh. Londen Brussel Parijs Bordeaux Grenoble geh. bew. goh. bew. half bcw. geh.bew. ij zei geh. bew. half bew. NO 2 NO 2 N 3 NO 9 ONO 11 O 12 O 10 O 3 ZW 3 windstil -7 0.3 -2 - -5 0 -1 0.2 2 0 -2 0 -3 0 -0 3 -1 1 1 12 Be'ufn "U geh.bew. windstil N 3 -10 i -4 1 MUnchon geh. bew. ozo a -6 0 Genève geh.bew. windstil -2 7 Wenen Innsbruck Rome nevel onbew windstil windstil OZO 4 -4 X -9 0 9 1 Dit is zo'n prettige stevige man tel, waarm we door weer en wind kunnen trekken. Het is een rechte swagger met diepe zakken (gesierd door een leren knoop). De grote kraag is in diepe plooi en gevouwen en sluit heerlijk warm om de schouders. De mouw w ingezet. WEERBERICHT Vorst neemt toe H.t K N M I. t. De BUI verwacht tot morgenavond: Overdrijvende wolkenvelden en droog weer. Krachtige tot matige Oostelijke wind. Lichte tot matige vorst. (Opgemaakt hedenmorgen 10 r.) ZON EN MAAN Woensdag: zon van 8.50 tot 16.45 en maan van 13.34 tot 5.39 uur. Op 8 Jan. v.m.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1