Juist, f Gasbedrijf Hillegom bestaat vijftig jaar Op 15 Januari dit jaar nam gaslevering door Leiden een aanvang dat is Uw voordeel Vit! GOEMAAT Eerste paal voor nieuw koel- vrieshuis Openb. Werken Hillegom vijf-en-twintig jaar d,rd,tar vi rrjudjv.lar° ^rnM"rh«reeon2r,u2s,tJav. s Kousen uit onze Juwelen serie Laatste bericht uit Spanje H. j. PLANJE Katwiik aan Zee - Valkenburg 954 NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 10 DECEMBER 1954 TN ZIJN VERGADERING van 28 Maart 1903 besloot de raad van Hillegom A over te gaan tot oprichting van een steenkolen gasfabriek in eigen ex ploitatie. Op 13 Mei van dat jaar werd tot directeur benoemd de heer F. J. Payens. Bij besluit van 1 September 1903 werd voor de bouw van de fabriek een perceel grond aangekocht gelegen aan de Loosterweg II, waarna in de raadsvergadering van 28 Maart 1904 een crediet werd beschikbaar gesteld van f 125.000 ter dekking van de stichtingskosten. Met het leggen van het buizennet werd op 16 Mei 1904 begonnen; dit was op 10 Augustus gereed. Op 5 December had de. officiële opening van de aasfabriek plaats. Het is dus nu vijftig jaar geleden, dat deze fabriek werd opgericht. De voornaamste uitbreidingen en voor vallen laten wy in een kort overzicht hieronder volgen. In 1906 had de door trekking plaats van de hoofdgasleiding in de Weeresteinstraat tot in de Haar lemmerstraat. Een jaar later de uitbrei ding van de gasberging met een tweede gashouder van duizend m3 nuttige in houd, ingericht voor latere telescopering op tweeduizend m3. In 1907 werden ook muntgasmeters ingevoerd met plaatsing van muntgasinstallaties en het aanleg gen van de daartoe benodigde binnen leidingen. In 1910 werden de automati sche lantaarnopstekers en -blussers inge voerd Het jaar 1911 is belangrijk in verband met de verruiming van het gasbuizen- net ten behoeve van de verbetering van de gastoevoer naar het zuidelijke deel van de gemeente. Het jaar 1918 is niet zo goed geweest. Daarbij'staat het vol gende genoteerd: blussing van de gehele straatverlichting voor de zomermaanden en staking van de gasafgifte aan het publiek voor enige uren per dag. zulks in verband met kolengebrek als gevolg van de oorlogsomstandigheden. Een jaar later wordt de productiecapa citeit uitgebreid zonder dat een grotere hoeveelheid steenkolen moet worden vergast, en wel door de bouw van een water-gasinstallatie. Vergassing van bruinkolen, dennenhout en turfbonken naast gaskolen, als gevolg van de geringe aanvoer van gaskolen. In 1920 over schrijdt de gasproductie de 1.000.000 m3. In de daaropvolgende jaren komen steeds uitbreidingen voor. In 1927 overschreed het aantal der geplaatste gasmeters de tweeduizend stuks. Oorlog In 1940 leed het bedrijf een gevoelig verlies door het overlijden van de heer Payens. die van de oprichting af ais directeur het bedrijf had gediend In de vacature werd voorzien door de benoe ming van de heer G. J. Flux. te Raalte. De invloed van de tweede wereldoor log werd bij de exploitatie van het be- ABBENES Filmavond Het dorpscentrum voor ontwikkeling en ontspanning houdt morgen een ken nismakingsavond in het verenigingsge bouw. De films „Watersnood 1953" en „Lili" worden vertoond. Het comité, dat hiervoor zorgt, is gevormd op Initiatief van het gemeentebestuur. HAZERSWOUDE Geslaagde winkelweek De winkelweekcommissie vergaderde gistermiddag om de Sinterklaasactie at te sluiten Deze is in alle opzichten ge- j slaagd en de omzet van de winkeliers is vrij goed geweest. De slagzin van de éta- lagewedstrlid luidde: „Koopt voordelig bij de deelnemers van de Mico-week" Deze werd door 140 personen geraden Prijzen en waardebonnen kunnen Dins dagavond tussen zeven uur en half negen 1 worden afgehaald in café Timmermans. Commissie woonrulmtewet vergadert de drijf aan alle zijden ondervonden. De grondstoffen konden niet meer zelfsran- dig worden aangeschaft, maar de levering geschiedde via het rijkskolenbureau, waarbij genoegen moest worden genomen met wat dit bureau ter beschikking kon stellen, en dat tegen een prijs, waarop in geen enkel opzicht invloed kon worden uitgeoefend. De aankoop van de voor het fabrieksbedrijf en de distributie van het gas benodigde materialen vereiste door lopende bijzondere zorg. Het jaar 1944 is in de geschiedenis van het gasbedrijf met zwarte kool getekend De zorgen werden steeds groter. De grondstoffenpositie werd tenslotte hope loos. daar op 9 September het laatste partijtje gaskolen aankwam en de voor raad op die datum nog slechts 250 ton bedroeg. Op 11 October kwam het faia'.e tijdstip, dat de gaslevering geheel ge staakt moest worden. Leiden De gasrantsoenering werd per 1 Mei 1950 opgeheven. In 1952 steeg de gasleve ring tot bijna 1.9 millioen m3. De daar voor te geringe productiecapaciteit ver oorzaakte toenemende moeilijkheden en risico's. Langdurige onderhandelingen met Haarlem leverden geen ander resul taat dan hervatting van de besprekingen met Leiden. Deze resulteerden in de ondertekening d.d. 30 October 1953 van leveringsovereenkomst tussen Leiden Hillegom, waarbij Leiden zich ver bond van 1 Januari 1954 af of zoveel vroeger als technisch mogelijk zou zijn. :n met 31 December 1978 aan Hille gom te zullen leveren al het gas. dat nodig is voor de gaslevering aan de ver bruikers in het leveringsgebied van Hil legom. De gaslevering door Leiden nam aanvang op 15 Januari van dit jaar. NOORDWIIK P. Kloos 25 jaar bij Gemeentewerken Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer P. Kloos in dienst kwam bij Gemeentewerken te Noordwijk Dit heu gelijk feit werd herdacht od het bureau van de dienst Gemeentewerken aan de Gooweg in tegenwoordigheid van he: voltallig personeel van aeze dienst. De directeur, ae heer C. van Vliet, tekende in een vlotte toespraak de heer Kloos als iemand die wars is van openlijk hul debetoon. ,.U houdt er niet van. :n het middelpunt van de belangstelling te staan. Des te groter is onze blijdschap dat u hier aanwezig wilt zijn." Spr. feliciteerde de heer Kloos zijn jubileum en zeide, dat de jubilaris het onderhouden van de buitenwegen met zorg en toewijding had verricht, wat hoog gewaardeerd wordt. Het is onze oprechte wens. aldus besloot de heei Van Vliet, dat God u in goede gezond heid nog vele jaren spaart voor vrouw en kinderen, en u behoudt voor onze dienst in het belang van onze mooie gemeente Namens het personeel werd een bijzet tafeltje met bijpassend kleedje aangebo den. Voor de collega's werd het woord gevoera door de chef-straatmaker heer W. Plug. die met enkele welgeko zen woorden de heer Kloos dankte voor de betoonde vriendschap en collegialiteit. De burgemeester mr G F. W. van Berckel, die met wethouder G Vogelaar en de gemeentesecretaris, de heer B Ike, het gemeentebestuur vertegenwoordigde, wees In zijn hartelijke toespraak op de omstandigheid, dat het gemeentebestuur altijd gaarne gelegenheden als deze be nut om de waardering voor de arbeid van het personeel tot uiting te brengen De betekenis van ons werken gaat ver uit boven de waarde, die vaak opper vlakkig daaraan gegeven wordit. Spr roemde de goede geest onder het per soneel en besloot met de beste wensen voor de jubilaris en zijn gezin. Na overhandiging van de gebruikelijke enveloppe met inhoud werden enkele verversingen gebruikt, waarna de heer Kloos met een enkel woord dankte voor de belangstelling en de cadeaux. VOORHOUT Gespaard Aan de rijkspostspaarbank alhier werd in November f 11 578/19 ingelegd en f7.326.68 terugbetaald. le Klas kwaliteiten en de beste merkartikelen tegen de laagst mogelijke prijzen. TWENTSE BADHANDDOEKEN dubbele badstof in jacquard, X*Ü0 royale maat Prima THEEDOEKEN met q r frisse rultdessins ÖO LEITHEN JAEGERWOL, IOC per volle knot Wollen HEREN SHAWLS, n qp in Mentallen mooie dessins Z.ïJO LIBELLE Good Luck Nylons 2.95 JOVANDA Q Favoriet Nylons O.90 KATWI JK AAN ZEE, Voorstraat 7 RIJNSBURG, Vliet N.Z. 28 Katwijk aan Zee Het bestuur van de N.V. Koelhuis „Katwijk" had een aantal personen uitgenodigd om aanwezig te zijn bij het inheien van de eerste paal voor een nieuw te bouwen koel-vrieshuis op het Industrieterrein. Nu was het gistermiddag koud en erg winderig op het Industrieterrein, maar des ondanks was er bevredigend gehoor gegeven aan de uitnodiging. de rederijvereni- BEGONNEN IN OUDE GEMEENTEWERF AAN DE KERKSTRAAT belaar, secretaris ging „Vuurbaak". In het gebouw van de rederijvereni- ging heeft de voorzitter van de N.V. Koelhuis ..Katwijk" nog een toespraak gehouden. De heer Meerburg bracht de burgemeester en de wethouders dank voor de wijze, waarop de credietaanvra- ge van de N.V. was behandeld. ..De re latie met de gemeente is al oud", zei de zijn gebaseerd dan zal aan de drin stand gebracht." Hij gaf aan hoe het igendste behoeften zyn voldaan. Het koel-1 ontstor£ in samenhJan| met het steeds 'huidoppervlak wordt 30 by 40 vierkante meer in trek komen yan koelhuisharinj? meter, op twee verdiepingen heeft menDe getneen.€ liet in de dertiger jaren ruimte voor lo.OOO kantjes en er is diep- een koelhuis bouwen en gaf hel in huur- De sobere plechtigheid was er overi gens ook niet één om zo maar voorbij te gaan- Er is een tekort aan koelhuiscapa citeit in Katwijk en men moet om in dat gebrek te voorzien heinde en ver koel huisruimte huren. In verband hiermee dan ook de voorbereiding van dc bouw zelf zo vlug mogelijk doen ver- Is het koelhuis volgend jaar Mei inder- vriesruimte voor 500 ton. De bouw wordt uitgevoerd onder architectuur van de heer T. Meijvogel, technisch ambtenaar eerste klasse van het bureau van ge meentewerken. Het heiwerk is aangeno men door de firma J. Pijl te Zuidland en het wordt uitgevoerd door het hei- bedrijf van de firma voorheen C. Neder- veen en Zn te Rotterdam. Het was burgemeester mr Woldringh van der Hoop, die op verzoek van de be stuursvoorzitter van de N.V. Koelhuis Bestaat het gasbedrijf van de gemeente Hillegom vijftig jaar, het bedrijf „Katwijk", de heer Meerburg, de eerste mn „Openbare Werken" werd vvf-en-twintig jaar geleden, in 1930, op- E"J,vad",dóS gericht. 1 Januari 1930-1 Januari 1955. In de raadsvergadering van 18 Juni] één van de mensen van het heibedrijf. 1929 werd beslotende gemeentelijke dienst voor openbare werken te for- De burgemeester had het er toch nog meren tot een zelfstandig bedrijf en de administratie op te dragen aan een j ^eoeJ|1^lt gen?eg mee' want Zlln hoed rol~ administrateur. In deze functie werd de heer P. E. Oudejans benoemd. Deze wlnd Propaganda voor de muziek" Gecombineerde uitvoering in Rijnsburg „Propaganda maken voor de muziek" lijkt voor iemand, die de kunst der tonen als één der hoogste waarden van 't leven waardeert, op z'n zachtst uitgedrukt vreemd. In Limburg bijvoorbeeld zou zo'n actie alleen maar de grootste verbazing wekken. Enfin, in Rijnsburg schijnt d reclame niet overbodig te zijn Het is, gezien deze omstandigheden, in de ir tiefnemers te pry zen. dat ze de zaak heb ben aangepakt en nog royaal ook Men moet voor het kweken van goodwill niet bekrompen zijn Of het schone doel waarvoor deze avond was be'.egd werd bereikt" We zen van niet In dat geval was het nodig geweest, dat de Rapenburgkerk tot de uiterste hoeken gevuld was met een mu- ziekbeeerig publiek En zij, die nu eer klein deel van het ruime gebouw bezet ten. mochten immers wel gerekend wor den tot de reeds overtuigden De medewerkenden waren dan: de Mu ziekvereniging „Wilhelmina" (o.I.v. Dirk Anderson). de Chr gemengde zangver eniging „De Lofstem" en het .Haags Her vormd Jeugddienst-Kerkkoor" (beide o.l v Henk Akse), het Chr. Meisjeskoor ..Juliana" (o.I.v. Albert Helmus) cn mevr Olivier-Neijenhuls (alt). Het is ons onmogelijk, in kort bestek, op al de verrichtingen nader ln te gaan. In het algemeen kunnen we opmerken, dat de dirigenten, zangers en speellieden zich met veel toewijding voor het wel slagen hebben ingezet De avond duurde wat te lang. Maar al dat wisselen ook veel tijd in beslag Het programma was ongelijkwaardig van samenstelling. Een werk als „Gezang 96" Jellesma) b.v. kan beter onuitge voerd blijven. Daartegenover was toch koop aan de N.V. Koelhuis. Men nam daarbij bewust risico, maar men ging uit van de gedachte, dat. zo het mis mocht lopen, het koe'huis altijd nog als badhuis dienst kon en. Het verschil tussen het destijds geslo ten contract en het huidige nieuwe con tract ls, dat de gemeente nu de N.V. geld ter beschikking stelt tegen een rente, die een half procent hoger ls, dan zij zelf moet betalen. „Dat is natuurlijk wel goed zakelijk", zei de heer Meerburg onder luid gelach, maar ik vraag mii af hoe die winst van een half procent op de ge meentebegroting kan worden verant woord. Misschien in hoofdstuk dertien?" Spreker besloot met te zeggen, dat Kat wijk, wanneer het koelhuis op het Indus trieterrein klaar is. mee kan doen aan d€ steeds drukker wordende handel in be vroren haring. Burgemeester Woldringh van der Hoop beantwoordde de heer Meerburg, verklaarde, dat het gemeentebestuur al tijd doordrongen is geweest van de nood zaak om, waar de Katwykse visserij geen eigen haven heeft, de industrie aan eigen plaats te binden „WU hopen, dat die ha ven er nog komt," zei de burgemeester. een sieraad ook voor Uw been! i sterke 70 denier nylonkous i f2.95 f3.95 f4.25 f4.25 f4.95 BLEICHRODT NOORDWIJK EN RIJNSBURC Men begon ln de oude gemeentewerf 3an de Kerkstraat met de volgende functionarissen: J. Breedveld. gemeente- archtiect. P. E. Oudejans. administrateur. L. C. M. Koeken, opzichter-tekenaar, J. B. Verhaar, klerk, en P. van Roode, voor- 1 verder werklieden in vaste dienst. In de loop van dat jaar werd het personeel uitgebreid met W. Wissink, op- Maandagavond om 8 uur vergadert derichter ,n tijdelijke dienst, en E. Aay werd I commissie voor de woonruimtewet in de benoemd tot vakkundig tuinman, in de raadsvergadering van 15 October 1930. Voorts waren R. de Nijs en E. Wledijk wcretarie aan de RUndijk. Geslaagd Voor het examen lerares van de Haagse costuumschoolverenlging slaagde gisteren mej. Dina Boer. Zij heeft daarmee de be voegdheid verkregen, voor al de examens van deze vereniging op te leiden. Zelf is zij leerlinge van mej. Leget te Leiden. Jerares H.C.V. NIEUWVEEN Rattenbestrijding 1 Evenals ln vorige jaren sal ook thans i in Nieuwveen een huis-aan-huis-actle I worden gevoerd voor bestrijding van de zo gevreesde bruine rat. Van gemeente wege worden gratis tabletten rattenver gif ter bestrijding gesteld. Het gif ls niet gevaarlijk voor mensen en huisdieren. Goed afgelopen Gistermiddag kwam de landbouwer v. d. Weijden uit de richting Kerkstraat met Iziln trekker en aanhangwagen bij de af zit van de Schoterbrug, toen plotseling de verbinding tussen trekker en aanhang wagen loschoot. De trekker reed het trot toir op en ramde een hek. Mensen liepen daar op dat moment gelukkig niet, zodat I het bij materiële schade bleef- N1EUW-VENNEP Interkerkelijk Zaterdag avondgebed De kerkelijke groeperingen van Nieuw Vennep hebben zich alle bereid verklaard tot het meewerken aan een Zaterdag avondgebed, ter voorbereiding van de Zondag. Na het luiden van de klokken der Geref. en Hervormde kerken (om zeven uur) begint om 7.05 uur in het Geref. jeugdgebouw een kort avondgebed, vaarin afwisselend ds v. d Zee. ds Floor en ds Van Boven zullen voorgaan Leden van de Geref. Kerk. de Chr. Geref. Kerk en de Hervormde Gemeente zullen dus aan deze samenkomsten deelnemen NIEUWE WETERING Ds Van Duinen spreekt Ds G. van Duinen uit Wassenaar spreekt vanavond voor het comité winterlezing in de Chr. school. OUDE WETERING Gemeente-avond De Hervormde Gemeente houdt aan gaande Maandagavond om half acht een gemeente-bijeenkomst. Kerkvoogden zul len de Gemeente voorlichten over de financiën. Voorts vindt een verkiezing van notabelen en een diaken plaats. trad op 16 December 1929 als zodanig in dienst en nam de nodige maat regelen om het bedrijf in zijn nieuwe vorm op 2 Januari 1930 te beginnen. vond het dan ook niet verwonderlijk, dat sommige voorbijgangers wel eens een poot scheef zagen staan. Toch is het aan dit bedrijf te danken, dat Hillegom voor zieningen heeft kunnen treffen, waarom andere gemeenten ons benüden. aldus de burgemeester Wethpuder v. d. Boer gaf een overzicht van de geschiedenis van het gasbedrijf en wierp een optimistische blik in de toe komst. Een cabaret-programma, waaraan onder andere Cees de Lange meewerkte, heeft hierna voor een uitstekend amuse ment gezorgd. Aan het slot van deze feest avond brachten de beide bedrijfsdirecteu ren het gemeentebestuur dank voor de goede wensen en de aangeboden feest- ige tijd in dienst bij de administratie. De werkzaamheden van O.W. bepaalden zich in hoofdzaak tot die zaken, waarvoor in de begroting van dat jaar gelden door de raad waren gevoteerd en tot die, welke bij aanvullende credieten aan de lijst van deze werkzaamheden werden toegevoegd. Werkloosheid Naast het vaste personeel van O.W. waren ter bestrijding van de werkloosheid gedurende een reeks van jaren losse werklieden bij de dienst ondergebracht. Hun aantal was zo groot, dat in twee ploe gen gewerkt moest worden. In 1932 wordt gemeld, dat mede ter bestrijding van de werkloosheid zestig tot zeventig losse werklieden bij O.W. waren tewerkgesteld. Ter gelegenheid van dit zilveren jubi leum heeft de gemeente Hillegom een ge stencild boekwerkje uitgegeven, waarin de geschiedenis van O.W. nauwkeurig op de voet wordt gevolgd. Wie belangstelling heeft voor de ontwikkeling van de ge meente in de loop van deze periode, zal in het boekje ongetwijfeld boeiende lec tuur vinden. Feestavond Het gemeentebestuur van Hillegom heeft gisteravond met het gehele gemeen- tepersoneel in Treslong de jubilea feeste lijk herdacht. De burgemeester wees er in zijn openingswoord op. dat ieder be drijf een eigen taak en sfeer heeft. Elk der bedrijven zal dan ook zijn eigen feest •g krijgen. Deze gezamenlijke viering heeft echter het voordeel, dat de nadruk »ns gelegd wordt op de onderlinge band. Zich richtend tot de directeur van het gasbedrijf, bracht de burgemeester hulde aan hem en het personeel voor de wijze waarop het bedrijf geëxploiteerd wordt Hij herinnerde onder meer aan de boven menselijke taak gedurende de oorlogsja ren. Ook de directeur van openbare wer ken kreeg de gelukwensen van de burge meester ln ontvangst te nemen. „Dit be drijf timmert aan de weg en is in zekere zin een duizendpoot", aldus spreker. Hij LISSE Gouden huwelijk Het echtpaar A de Jong-Hogewoning. wonende Meer- en Houtstraat, hoopt Woensdag zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Het huwelijk werd gezegend met vier kinderen en negen kleinkinderen. SASSENHEIM Hoe er gespaard werd Gedurende Nov. werd aan het postkan toor f 42.072.78 ingelegd en f 28.969.23 te rugbetaald. Zonder veel te zeggen stond men toe te zien. hoe de lange paal bij elke tik van het heiblok dieper de grond in werd ge dreven- Hoe nodig dit heiwerk is. bleek toen de paal een eindje uit zichzelf door de weke ondergrond zakte. Sissend ontsnapte de stoom uit het hei blok. helder klonken de slagen van het heiblok op de kop van de paal. Het was even een schoon stuk muziek van op bouwwerk. Bij de plechtigheid waren aanwezig het bestuur van de N.V Koelhuis, aan deelhouders van deze N.V. wethouder Van Leeuwen, leden van de gemeente raad. de gemeentesecretaris, de heer Boekhoven, de heer Tielcman. referen daris ter secretarie, de heer Rampen, chef van de afdeling financiën ter se cretarie, de directeur van gemeentewer ken. de heer Priester, de architect, de heer Meijvogel. de heer Blom. directeur van gemeentebedrijven en de heer Dub- Nieuws uit Alphen aan den Rijn r W. J. Woldringh van der Hoop slaat de eerste heipaal voor het nieuwe koelhuis. Foto D. Kruyt „Warschau-concert" voc ce filmclub In het Nutsgebouw draaide gisteravond de film „Warschau-concert", waai het bestuur van de filmclub ongetwijfeld een goede keus heeft gedaan. Voor hen. die verhinderd waren, bestaat volgende week Donderdag de kans om deze ge schiedenis te gaan zien. In dit oorlogsverhaal komt een Ame rikaans oorlogscorrespondente tijdens een bombardement in contact met Poolse vlieger te Warschau. Deze Stefan Radetzki componeert, na negen uur vlie gen tijdens het bombardement, het later beroemd geworden Warschau-con Samen gaan z\j naar Amerika, waar Ste fan voor zijn bondgenoten concerten geeft. Het verlangen om iets voor zijn vaderland te doen wordt hem op den duur toch te machtig en hij gaat. tegen de wil van zijn echtgenote, weer vliegen. Hij overleeft een luchtgevecht maar raakt tengevolge van het ongeluk, dat hem daarbij treft, zijn geheugen kwijt. Dank zij de muziek van het Warschau- concert worden alle moeilijkheden ten slotte pit de weg geruimd. Een filrjj. die een gang naar het Nutsgebouw zeker Tafeltennis A.T.T.C. I speelde een uitwedstrijd te gen het Noordwijkerhoutse Wilskracht II. dat op de vijfde plaats van boven staat. De wedstrijd stond op een matig peil. maar het ontbrak niet aan spanning De einduitslag van deze strijd luidde 10-0, zodat A.T.T.C. I samen met Seinpost de leiding behoudt met ieder een verlies- punt. Een kans om de verloren plaats in de tweede klas terug te winnen, is dus zeker nog aanwezig. Viool-recital De violist Bouw Lemkes zal. aan de vleugel begeleid door de heer Van Poel geest. Maandagavond om acht uur ln het Nutsgebouw, Hooftstraat 30, een viool- recital geven. Het programma vermeldt werken van Handel, Beethoven, Brahms, Saint Saën9. Wieniawskl en De Sarasate. Lyceum-avonden De Vevo, de vereniging van leerlingen aan het Chr. lyceum, heeft de goede ge woonte om de scholieren, hun ouders en het lerarencorps een ontspanningsavond aan te bieden. Dat er voor deze avonden veel belangstelling bestaat moge blijken uit het feit, dat men het Nutsgebouw twee avonden nodig had. De voorzitter van de vereniging, de heer J Geztnk. sprak het openingswoord, waarna met de afwerking van het wel wat overladen programma begonnen werd Er werd muziek voor viool en piano uitgevoerd, gedeclameerd en toneelge- speeid. Een der leraren, de heer Van Dorp van Vliet, heeft als regisseur zijn medewerking verleend- De aanwezigen hebben het programma zeer op prijs ge steld. Aanbesteding Bij de gisteren gehouden aanbesteding voor het bouwen van een electrotech- nische werkplaats op het terrein van het Marine Electronlsch Bedrijf te Oegstgeest ls het Alphense aannemersbedrijf van de firma Gesman en Zoelemeljer laagste ge worden met de som van f 529.390. Het ob- Onze oud-plaatsgenoot, de heer J. B. Cats, thans vicar:9 te Krimpen aan de IJssel, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Beuslchem aangeno- Zilveren jubileum De heer J. Verkerk hoopt op baandag 20 December het feit te herdenken, dat hij een kwart eeuw geleden als telegram besteller bij de PTT. ln dienst trad. Spoedig daarna werd de heer Verkerk adspirant-besteller en daarna besteller- ALKEMADE Straat bU gemeentehuis Teneinde het verkeersvraagstuk rond om het gemeentehuis op te lossen, werd door de tuin een straat aangelegd, waar bezoekers vooral bij bijeenkomsten en trouwen hun vervoermiddel een vei lige plaats kunnen geven Uiteraard is de straat niet bestemd voor doorgaand verkeer, maar iedereen, die in het raad huis moet zün. kan er gebruik van ma ken. DE KAAG Zendingsavond Op initiatief van de Jonge Kerk. afde ling De Kaag. werd gisteren in het ver enigingsgebouw een avond over de Suri- name-zending gegeven Prachtige kleu renfilms gaven een indruk van het leven cn werken, en vooral van het zendings werk. in Suriname. Een collecte ten bate van de Suriname-zending bracht f25 op. Ook gaf een aantal nieuwe leden zich op. In de pauze bestond er gelegenheid tot het kopen van boeken met betrekking tot de zending, waarvan velen gebruik maak ten. ook aan .Ave verum" en een uitstekend gechreven „Gloria" van Theo van Zut- phen een plaats ingeruimd. Het Jeugd dienstkoor bleek behoorlijk getraind te zijn Bortnianski's „Heer des hemels en der aarde" herinneren we ons o a als heel goed geslaagd „De Lofstem" zong verdienstelijk „Christus heeft overwon nen" van Bach We doen zo hier en daar maar een greep Bij afzonderlijke uitvoeringen ho- oen we dieper op allerlei zaken in t« gaan. Het Meisjeskoor maakte een prettige indruk me: „Heilig, heerlijk Opperwezen" (op de melodie uit cantate 147) van Bach en een canon op „Christus is opgestaan". „Wilhelmina" speelde een mooi Andante (in G) van Batiste en begeleidde in de slotnummers. Mevrouw Olivier interpre teerde Bach (twee liederen) en Handel (Arioso ut „Josua") vrij goed, maar „Bist du bei mir" leek een wat te zware op gave Gezamenlijk zongen de beide gemeng de koren „Ave-verum", „Panis angelicus" en het reeds genoemde „Gloria". Ds J Bijleveld had het concert ge opend (waarbij hij speciaal de vroegere dirigent van „De Lofstem", de heer Van der Keur, verwelkomde) en ds H. van Gosllga sprak het slotwoord. Joh. van W. Visserijgoüjes Vier trawlers aan de hal De handel kreeg gisteren de aanvoer van vier trawlers te verwerken, maar wie daarop afgaand veronderstelt, dat dit de prijzen wel een fikse duw naar be neden zal hebben gegeven, ls er naast: de voorraad 19 overal od en het aanbod dekt de vraag nog steeds niet. De Elle was er met 800 Iristen kanaalharing van 26 November en van dezelfde dag ver scheen ook de Herman, die een mooie reis van f24.900 maakte voor zijn 1650 kis ten haring. De Flamingo had mindere kwaliteit en besomde voor een reis. die eveneens op 26 November begon, voor 1000 kisten haring niet meer dan f 11.100, terwijl de Antje weer wel ln de roos schoot door voor zlln verse vis (280 kis ten schelvis en 40 varia) van 26 Novem ber f 18.800 te maken, hetgeen de narig heid van een reis naar de Noord weer ietwat goedmaakte voor dit kleine schip. Dan was de IJM 221 present met 320 kisten en 30 varia en er werd f 15.700 voor besomd. terwijl de IJM 23 96 kisten schar aanbracht en f4200 binnenhaalde. Weer heel wat haring Vandaag is de Thorina aan de markt van de le December met 1000 kisten ha ring uit het Kanaal, samen met de Medan kleine 1000 kisten. 800 haring en de rest horsma- kreet en varia. De SCH 135 heeft 650 ha ring en de oudste boten worden nu de Schoorl (29 November), de Norma en de SCH 117 van 5 December. Scharretjes aan de prUa Het is gisteren weer een dure dag ge worden voor de handel en schar moeat bijvoorbeeld tussen de f42 en de f47 op brengen. België nam de regels kabeljauw voor zijn rekening en telde f 144 tot f 120 voor de dikkoppen neer. terwijl de grove schelvisje hét tot f35 A f60 brach ten. Grootmiddel ging daar eveneens voor de grens over en het binnenland nam de kleinmiddelschelvis af tegen f51 f58 per kist. pennen deden ook weer f51 cn braadjes haalden dit keer tot f36 de 50 kilo. De torren deden f32 tot f36 cn de zwarte kóól ls voor een ongelofelijk hoge prijs van de hand gegaan: f120 per kist! Schol weer zestig De grove schol heeft weer dichter bij de zestig dan bij de vijftig gulden per kist gezeten en Engeland, dat voor de grofste soorten In de markt verscheen, betaalde tot f62. Drietjes deden f40 k f45 en voor f 60 was de schol twee te geef In en nlt Binnengekomen: KW 3, 95. 75, 147. 65, 138. 59, 125, 35, 128. 56, 71, 21, 92. 53, 30, 77. Vertrokken: KW 95. 71. 56. 35. HALLO HALLO Hier is KOEKEBAKKER's FRUITHUIS met een extra bericht I Sinaasappels v.a. 14 voor f 1,— Mandarijnen v.a. 14 voor f 1,— Alles prima kwaliteit en kers vers! Tevens prima zandaardappelen 15 ct.p.kg (of p. kist v. 25 kg f 3.25) Alle soorten appels z-a. Cox Orange, Notarla appels en Present van Engeland. Prima handperen. Zoute snijbonen en fijne zuurkool. Koekebakker's fruifhuis KATWI1K AAN ZEE KATWIJK AAN DEN RIIN Goed afgelopen De timmerman R. geraakte met zijn bromfiets tussen een vrachtauto en een schuur bekneld. De bromfiets geraakte onklaar. Katwijk aan Zee, 10 December 1954 BESTE JONGENS EN MEISJES. doen voor de Jeugd. Ik heb Tiet opdracht gegeven 1000 kisten grote sinaasappelen ta zenden aan mijn oude adres. De heer Planje moet deze sinaas appelen maar uitdelen naar verkiezing Welnu, daar gaat hij dan: Bij elke twee gulden vijftig die U besteedt ligt een grote sinaasappel gereed. Zolang de voorraad strekt. Zegt het voort met sinaasappelen!

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 9