Jlieumc £eiitsd)e (loumnl Bohlen, Amerik. ambassadeur in Moskou, naar V. S. Lof voor financieel beleid Auto van roofoverval bij Budel gevonden Nieuwe werf voor schepen van 50.000 ton De politieke vuurhaarden in Algiers, Tunis en Marokko Ook daar water door plastic Oude Dominici wil schuld op zoon afwentelen DONDERDAG 18 NOVEMBER 1954 BUREAUX: Steenstras* 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0,50 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter belangrijke korting) Vijf en dertigste jaargang No 10197 Directie: F. D1EMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMEB Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatfflstm Ij «Helleven «n«n bert la fcgfjenspoct" EDEN: GEEN LEGE TOVERSPREUKEN! Kan hij ontraadselenwat Russen met „co-existentie" bedoelen? CHARLES BOHLEN, de Amerikaanse ambassadeur in Moskou, reist volgendo week naar Washington voor overleg met het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken. Het overleg zal hoofdzakelijk gaan over de Russische campagne tot „verzachting van de koude oorlog", al blijft in werkelijkheid de buitenlandse politiek van het Kremlin ongewij zigd. Een feit is, dat ook in de Ver. Staten thans meer en meer gediscus sieerd wordt, ook in de pers, over de Russische leuze van „co-existentie", dat is een vreedzaam naast elkaar bestaan van de communistische en ae Westelijke wereld. Men zal zich herinneren, dat Eisenhower en Foster Dulles dit onderwerp eveneens bespraken. Volgens Reuter wordt Charles Bohlen op 23 November te Washington verwacht. De ambassadeur, die zich op het ogenblik met vacantie te Stockholm bevindt, zal ongeveer twee weken in de V.S. blijven. Op een bijeenkomst, gehouden op het Witte Huis, heeft Eisenhower een beroep gedaan op de republikeinse en democra tische leiders in het Congres, voorrang t< geven aan de wetsontwerpen ter bekrach tiging van hel en de Paj;jjF« Duitsland drag voor Zuidoost-Azië coorden, waarbij West- wordt en zich weer de democraten de meerderheid heb ben, komt in Januari bijeen. Eisenhower verklaarde zich bereid tot absolute sa menwerking met de Democraten bij het voeren van een, op twee partijen geba seerde. buitenlandse politiek. Zulks is in het hoogste belang van de Ver. Staten. Deze conferentie werd als zeer belang rijk beschouwd, ten aanzien van de gees tige vraag of een „vreedzaam naast elkaar bestaa n", van Republikeinen en Democraten in het nieuwe Congres mogelijk is. Na afloop verklaarde de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken. Foster Dulles, van oordeel te zijn, dat er een oplossing gevonden moet kunnen worden Karei Doorman in 1957 weer beschikbaar Het vliegtulgmoederschip Karei Door man zal in de eerste helft van 1957 weer ter beschikking kunnen zijn. Minister Staf deelt dit mede in de memorie van •ntwoord aan de Tweede Kamer bij de begroting van Marine. De minister vertelt tegelijkertijd, dat de totale kosten van aankoop van dit vlieg- tuigmoederschip. circa 27 millioen bedroe gen. In 1953 ls aan de Karei Doorman voor ƒ370.000 verbouwd, de raming van de komende modernisering bedraagt naar de laatst bekende gegevens thans 17.000.000. Verplichte verzekering voor autorijders Er komt een wetsontwerp betreffende verplichte verzekering voor automobilis ten. Minister Donker kondigt dit aan in de thans uitgekomen Memorie van Ant woord aan de Tweede Kamer bij zijn be groting. Binnen de Benelux is een studie- oommissie over deze verzekering tot over eenstemming gekomen. Het wordt aan de landen overgelaten, bij hun interne wetgeving de verzekering te vervangen door een zekerheidsstelling voor wat betreft bepaalde personen. voor een naast elkaar bestaan van „Oost en West", zolang de principiële geschil len niet uit de weg zijn geruimd. Overi gens is het duidelijk, dat het Westen on der „vreedzaam naast elkaar bestaan, co- existentie" iets geheel anders verstaat dan Moskou. Inmiddels hebben de Britse. Franse en Amerikaanse vertegenwoordigers bij de N.A.V.O. in Parijs hun eerste bespreking gehouden over het antwoord van het Wes ten op de jongste Russische nota. Steeds meer tekenen wijzen er op. dat de Sow- jet-Unie de voorgestelde conferentie over de Europese veiligheid tóch op 29 Nov. zal doorzetten, zij het zonéer het Westen. Peking heeft de invitatie van Moskou gunstig ontvangen. Na Roemenië en Tsjechoslowakije. hebben nu ook Polen en Bulgarije de uitnodiging van het Kremlin officieel geaccepteerd. Washing ton wil, onder deze psychologische om standigheden, Moskou zo min mogelijk prikkelen. In een zeer milde tweede nota hebben de Ver. Staten aan de Sowjet-Unie ver zocht, herhaling van incidenten als het neerschieten van een Amerikaans vlieg tuig door Russische Mig-jagers bij Japan, hetgeen op 7 November plaats had, te voorkomen. Eerst als de incidenten zich herhalen (alsof dit niet reeds een feit is. Red.), zullen de V.S. gedwongen zijn maatregelen te treffen om Amerikaanse vliegtuigen in dit gebied te beschermen. Rusland heeft ook nog niet geantwoord op een Amerikaanse nota van 25 Septem ber, waarin geprotesteerd werd tegen het neerschieten van een Amerikaanse B-29. in nagenoeg hetzelfde gebied en onder gelijke omstandigheden. Washington rea geert zuinigjes, nu „l'histoire se répète!" Terwijl in het Engelse Lagerhuis het linkse Labourlid van de Bevangroep, ge naamd Richard Crossman, pleitte voor Engelands rol als „bemiddelaar" tussen de twee onverzoenlijke machten van Oost en West (die beide de Duitse militaire macht aan hun zijde hopen te krijgen), heeft de Britse minister van buitenlandse zaken, Eden, het Westen gewaarschuwd, zijn waakzaamheid niet op te geven. Zulks werd duidelijk uit de volgende zinsnede: „Lege toverspreuken zonder daden heb ben niet veel effect meer in de wereld van nu." Hieraan valt weinig toe te voegen. Hulpsloker viel van schip en verdronk Gistermiddag is de 28-jarige hulpstoker B. B. op de werf Oost van de N.D.S.M. te Amsterdam van elf meter hoogte in het water gevallen. Toen hij opgehaald werd, bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. De man was werkzaam od een in houw zijnd schip en wilde een handzaag, die hij van een arbeider op een ander schip had geleend., terug brengen. Ver moedelijk is hij daarbij gevallen en %an de twee schepen terecht gekomen Aanwijzing voor brandstichting MOORDENAAR VAN RAVENSTEIN ECHTER NOG STEEDS NIET OPGESPOORD Nauwelijks was de oude Dominici gisteren de rechtszaal in Digne bin nengekomen, of de fotografen stormden als één man naar voren om een goeie plaat" te maken. Zij klommen op banken en tafels en maakten daarbij zoveel lawaai, dat er een complete chaos heerste in de plechtige rechtszaal. De politie in Udel-Schoot ten zuiden mi Eindhoven heeft gisteren aan de Bel gische grens de donkergroene auto (Ford Sedan) aangetroffen waarmee de nog bekende dader van de roofoverval op het postkantoor te RavensteLn, zich Maandag avond j.L uit de voeten heeft weten te maken. Dinsdagavond werd de auto, naar thans bekend is geworden, reeds door enkele dorpelingen langs de kant van een weg onbeheerd aangetroffen. Men meende smokkelauto te doen te hebben, die dan ook vrij grondig aan een onder zoek onderworpen blijkt te hebben. Daar smokkelen in de grensstreek een met ge heel vreemde vaardigheid is. heeft r tegenover de vermeende smokkelaars lidair wensen te blijven en de politie de vondst niet onmiddellijk op de hoogte In het Botlek-gebied Groots opgezet bedrijf zal plaats hebben voor 5000 arbeiders (Van een onzer verslaggevers) Op de hoek van het Botlek-gebied, aan oever van de Nieuwe Maas, zal een scheepswerf gebouwd worden, die be stemd is voor reparatie en nieuwbouw de allergrootste schepen. Het is de bedoeling, dat de werf een capaciteit zal krijgen van 50.000 tonsschepen en dat zij dergelijke omvang zal krijgen, dat er :rk is 5000 i Deze scheepsbouw- en reparatie-instal latie komt tot stand door samenwerking tussen een groep industriëlen uit Rotter dam en omgeving en in nauwe samen- er king met de gemeente Rotterdam. Onder de namen van de industriëlen, die hun schouders onder dit plan hebben gezet, bevindt zich die van de heer C. Verolme, directeur van J. Smit en het scheepsinstallatiebedrijf Nederland. Plan tot een scheepswerf en reparatiebe drijf voor grote schepen bestonden al ge ruime tijd. Aanvankelijk hadden enkele scheeps bouwers en industriëlen die een dergelijk plan overwogen, gedacht aan een plaats in de Nieuwe Waterweg, tegenover Maas sluis. Voor vestiging daar werd echter geen toestemming gekregen, daar het scheepvaartverkeer in de Waterweg te intensief is om het voor tewaterlatingen :.d. te kunnen stilleggen. Met de plaats, die nu in overleg en in eer goede samenwerking met de gemeen- Voor vluchtelingen nu f 1.374.000 Het comité Vluchtelingenhulp 1954 (giro 5100) heeft gisteren 32.000 gulden ontvangen. In totaal is nu bij het comité 1.374.000 gul den binnengekomen. Gaullisten rammelen met de sabel In Algerië duren de sabotagedaden Afrika hebben er reeds toegeleid, dat de Gaullistische fractie in de nationale ver gadering een resolutie aannam, waarin gedreigd wordt de steun inzake de poli tiek ten aanzien van Noord-Afrika in te trekken, indien niet nóg krachtiger maat regelen worden genomen om aan de ter reur der Tunesische verzetsstrijders een einde te maken. De Gaullisten rammelen met de politieke sabel. De minister (Gaul list) voor Tunesische en Marokkaanse za ken moet aftreden, als niet terstond vor deringen worden gemaakt bij het onder drukken van het verzet in het protecto- voort. Spoorwegongelukken, die aan de e van terroristen worden toegeschre- hebben aan twee personen het leven gekost. Doordat de rails waren losge schroefd. is in Oostelijk Algerië, bij de Tunesische grens, een goederentrein in 1 ravijn gestort, waarbij enige doden en gewonden vielen. Een tweede goederen trein ontspoorde door een landmijn. Wat Marokko betreft, ook daar duurt de onrust voort. De Marokkaanse communis tische partij dringt aan op een algemene ter ondersteuning van eisen. Men wil dat sultan Moelai Mohammed Ben Arafa onttroond wordt. Een andere eis betreft regeling van de dynastieke kwestie, in overeenstemming met ex- •ultan Sidi Mohammed Ben Joessef, die ln Augustus 1953 door de Franse regering werd afgezet en verbannen. De commu nistische partij drong er bij de boeren op •an. niet naar de markt te gaan Winkeliers moeten hun zaken sluiten. De Partij eist onderhandelingen tussen Frankrijk en. wat zij noemt, de „werke lijke vertegenwoordigers van Marokko" De hernieuwde moeilijkheden in Noord- Ook bij andere Franse partijen neemt de bezorgdheid over de stijgende spanning ln Noord-Afrika toe. Afgevaardigden dringen er op aan. een bijeenkomst van de natio nale vergadering te beieggen voor het be spreken van de toestand. Andere afge vaardigden willen, dat maarschalk Juin. de NAVO-opperbevelhebber in de Cen- traal-Europese sector naar Noord-Afrika wordt gezonden om de orde te herstellen Zoals men weet. verblijft de Franse pre mier Mendès-France momenteel in d« Ver. Staten. te Rotterdam is gekozen, hebben de initiatiefnemers het grote voordeel: werf dicht bij zee, bereikbaar voor zelfs de allergrootste schepen, volledig be houden. AUTOLAMPEN GAAN ZELF DIMMEN Op een tentoonstelling ln Parijs is een automatische lichtdimmer voor automo bielen, die kortgeleden is uitgevonden, ge demonstreerd, aldus het Seinlicht, orgaan de Prot. Chr. Bond van Vervoers- personeel. Het apparaat zorgt er voor dat de llch- n van een auto automatisch dimmen, indien de lichten van een tegenligger na derbij komen. Een automobielfabriek zal de uitvinding volgens het blad op de markt brengen. Knapste Ierse juristen voor Triton-drama Zaak zal enkele weken duren De gerechtelijke behandeling van d. ramp met het KLM-vliegtuig Triton bij Shannon op 5 September, waarbij 27 per sonen het leven lieten, zal waarschijnlijk enige weken duren. Het is de grootste luchtvaartzaak. welke ooit in Dublin behandeld. De meeste Ierse juristen v naam zullen bij de behandeling betrokken zijn. welke op 29 November ln het sl tige gerechtsgebouw van Dublin begi De gewezen minister van buitenlandse zaken, Sean McBride, zal aan het hoofd staan van de vertegenwoordiging der Ierse regering. Advocaat Kevin Lister treedt op namens het ministerie van han del en Industrie, waaronder de lucht haven van Shannon valt. Twee prominente advocaten. William O'Brien Fitzgerald en Richard McGonigal, zullen namens de K.L.M. optreden. Ver der zijn er nog minstens zes andere juris ten door beide zijden geëngageerd. De be handeling wordt, geleid door Thomas Teevan. die rechter ls in het opperste Ierse hof. Tot zijn technische adviseurs behoren J. Marx, hoofdingenieur aan het lucht vaartkundige laboratorium in Amsterdam, capt. G. K. Edward, adj. directeur van de operaties afdeling der Trans-Canada Air lines. E. V. P. Miller, hoofd van de af deling luchtvaartcontröle en commandant Andrew O'Shea, luchtvaartkundig inge nieur van het luchtcorps van het leger te Dublin. Franse premier bij Eisenhower Mpndès haalt twintig problemen uit z'n portefeuille Nadat hij Canada „versloeg", is de Franse premier, Pierre Mendès-France in Washington aangekomen, waar hij bespre kingen voerde met president Eisenhower en de minister van buitenlandse zaken. Foster Dulles. Met de Amerikaanse lei ders heeft hij gesproken over het uitrus ten van een nieuw nationaal leger in Vietnam, dat Amerika zou moeten finan cieren en de oefening ter hand nemen. Generaal Lawton Collins, de speciale Amerik. ambassadeur in Vietnam, heeft de details van dit program reeds met de Franse autoriteiten in Vietnam onder de loupe genomen. Niet minder dan 20 pro blemen wiT Mendès-France aan de Ame rikanen ter oplossing voorleggen Eerder hebben wij gemeld, dat Frankrijk ver langt, dat de Ver. Staten de huidige Frans-Duitse compromis-overeenkomst in. zake Saarland zal waarborgen. Tussen Olst aan de oostelijke en Welsum aan de westelijke kant van de IJssel is gistermorgen de eerste plastic waterleidingbuis gelegd. De laatste plaats, die in een voor de waterleiding onrendabel gebied ligt, zal nu binnen niet al te lange tijd van drinkwater kunnen worden voor zien. De buis, die 160 meter lang is, werd door de waterleidingmaat schappij Overijssel te Zwolle zelf vervaardigd. De moordzaak-Drummond Net een feestdag in Digne; stadje leeft helemaal op door dit proces ASTON DOMINICI, de 77-jarige Zuidfranse boer die in het plaatsje "F Digne terecht staat als voornaamste verdachte in de moordzaak- Drummond, zei gistermiddag tot de grijze rechter Bousquet, dat hij in derdaad heeft bekend om van de meedogenloze politieverhoren af te zijn. Volgens Dominici had inspecteur Sebeille, die met de zaak was belast, hem luid in het gezicht geschreeuwd en hem met de vuist gedreigd. De oude Dominici neemt in de rechts- dat wagen naar Engeland was terugge houding aan van beledigde schuld, Bijna na ieder antwoord laat hij duidelijk blijken, dat hij iedereen hem heen een leugenaar vindt en hij il lustreert dit met snelle gebaren. Al het vroeger verklaarde wordt door de boer herroepen. „Ik ben tot die verklaring ge dwongen". zegt hij maar steeds. Tot grote verbazing van het publick 1 de journalisten, poogde Gaston •n bepaald ogenblik de schuld op zijn jongste zoon, Clovis, af te wentelen- De iude boer merkte op: „Als de commissa ris zijn plicht had gedaan en Clovis had gearresteerd, dan was mij al dei lende bespaard gebleven Inderdaad heeft inspecteur Sebeille Clovis Dominici enige t(|d er van verdacht, te zUn. Toen Clovis het moordwa pen werd getoond, vlei hU flauw. Op de vraag van de president, hij had gepoogd, zelfmoord te plegen, antwoordde Gaston Dominici: „De politie maakte mij gek Dominici wordt door drie goede advo caten verdedigd. Eén hunner. Polak, vroeg de president gistermiddag zoals deel onzer editie nog gemeld auto was gebleven die in de on- middelijke nabijheid van de lijken was ingetroffen. De president antwoordde. Geen hoger soldij militairen Verhoging van soldij ls noch nodig noch gewenst, aldus minister Staf in de thans verschenen memorie van antwoord aan Tweede Kamer bij zijn begroting, (el zijn in de loop der Jaren diverse kleine dagelijkse onkosten wat gestegen, maar hier staat tegenover, dat in dezelfde periode de mogelijkheden voor de mili tairen tot zeer goedkope of kosteloze ont spanning en tot goedkope consumptie artikelen uit de cantlne sterk zijn uitge breid Kwart van winst voor werknemers De directie van een tapijtfabriek te Oss. de NV. H. Desseaux. heeft medege deeld. dat voortaan jaarljjk6 een kwart de bedrijfswinst aan de werknemers ten goede zal komen. Het bedrijf telt 250 employé's. nieuwe winst deling, waarop nog de goedkeuring van het college van rijks- bemidde-laars verkregen moet worden, betekent, dat op de lonen 10 pet toeslag zal komen, waarvan 4 pet direct uitge keerd wordt, terwijl de overige 6 pet op een tegoed rekening geblokkeerd wordt, die onder bepaalde condities (huwelijk, bouwen van een woning) „aangesproken" kan worden. Alleen voor de vrede W.-Duitsland gaat atoomoven bouwen Het Westduitse gebruik van atoomener gie zal de komende twee Jaar beperkt :n tot wat noodzakelLIk is voor on derzoek met vredesdoeleinden. Er zal een kernreactor (atoomoven) worden gebouwd het uiterst bescheiden vermogen van maximaal 10 Megowatts. Dit heeft minis- Eden gisteren in het Britse Lagerhuis meegedeeld tijdens de debatten over rati ficatie van de Parijse accoorden. De totale voorraad spijtbaar materiaal (Plutonium. Uranium 233 en 235) hetzij gefabriceerd of ingevoerd, zal niet meer dan 3.500 gram per jaar bedragen. De autobandieten Opposiiie keert zich tegen politie Zoals gemeld, heeft de Westduitse po litie dezer dagen een onschuldige vrouw doodgeschoten, die met haar man in een snelle sportwagen door een politie-afzet- ting reed. De socia ïstische partij toppo sitie) wenst aan dit incident blijkbaar politiek cachet te geven: de juri dische expert van de partij heeft een aanklacht tegen de politie ingediend we gens dood door schuld. De politie voert ter verdediging *an. dat de echtgenoot h<»t slachtoffer een stopsignaal van de politie heeft genegeerd en dus straf baar is. zonden op verzoek van de erfgenamen der Drummonds. die de wagen niet in een Franse garage wilden laten, omdat hij dan minder waard zou zijn geworden. Gisteren volstond de president met Gaston Dominici te ondervragen. Van begin tot eind moest de boer herhalen, wat hij op de dag van de moord heeft gedaan. Het plaatsje Digne leeft intussen ge heel op door dit grote proces, waarvoor de Franse P.T.T. tal van speciale voor zieningen heeft getroffen opdat de tien tallen verslaggevers uit vele landen hun verslagen zo snel mogelijk kunnen door geven. Op de eerste dag van het proces gisteren dus waren de bewoners van Digne ln hun Zondagse kleren ge stoken; zij wilden kennelijk een goede indruk maken op de vreemdelingen. En de étalage's van de winkels waren extra verzorgd, als was het een feestdag. In welk een vreemde wereld leven wij! Iets voor u. gesteld. De wagen, drie gedeeltelijk van de zachte -berm af in de sloot was gegleden, was vrijwel onbeschadigd. De benzine tank bleek leeg en de accu eveneens. Het contactsleuteltje ontbrak en er was een doorverbinding tot stand gebracht. De auto is door een deskundige van de rijks politie naar de districtstaf van de rijks politie in Den Bosch overgebracht. Toen de auto. waar het gehele politie apparaat van Nederland de laatste dagen scherp naar heeft uitgezien, met een poli tieman achter het stuur, door Eindhoven reed. werd door de Eindhovense gemeen tepolitie onkundig van de identiteit van de bestuurder een achtervolging ingezet. De politie-motorrijders wisten de auto met het nummer M 48080 ..klem te rijden" in de binnenstad. De legitimatie van de deskundige moet voor de Eindho vense politie we', een tegenvaller zijn ge weest na zo'n duidelijke demonstratie van paraatheid Een andere byzor.denheid in de affaire- Ravenstein is, dat bij de schuur, waarin Maandagavond rond het tijdstip van de overval brand uitbrak, een lege benzine- is aangetroffen. Het vermoeden ia derhalve gewettigd, dat die brand opzet telijk werd veroorzaakt Opa Kostering (Delft) wordt 103 jaar Opa W. H. Kostering te Delft, die Maandag 103 jaar wordt, ziet er nog patent uit en is voor alle mensen, die Delft een ongezonde stad noemenhet levende bewijs van de onjuistheid van hun be wering. Naguib met pensioen en half salaris Egyptisch kabinet treedt op als „president" Naguib, de afgezette president van Egypte, onder bewaking gesteld in een villa bulten Cairo, ls op half salaris met pensioen gezonden. Van honger zal hij nog niet omkomen, al beurt hij nu 15.370 gulden per Jaar ln plaats van zijn volle jaarwedde als president, namelijk 31.000 gulden Het Egyptische kabinet heeft de bevoegdheden van de president overgeno- De raad van Oelemma, dat is het hoogste gezagsorgaan van de Islam in Egypte, besloot de rcactionnalre Moham medaanse Broederschap krachtig te ver oordelen. (De corr. van A.F.P. zegt. dat deze beslissing te vergelijken valt met een c-communlcatie in de R.K. kerk). Vijf leden van de Mohammedaans* Broederschap, onder wie de „opperste gids" van de Broederschap. Hassan El Hodeiby, werden gearresteerd op het mo ment. dat zij poogden in een boot over de naar Soedan te vluchten. Een Soeda- delegatie ls Inmiddels in Cairo aan gekomen. Zoals men weet, protesteerde de Soedan tegen de afzetting van Naguib. Te Khartoem en Ondoerman hadden pro testdemonstraties plaats, waarbij de poli tie moest optreden. In totaal waren op 31 Juli Jl. 20.154 Nederlandse arbeidskrachten in de ver schillende bedrijfstakken In West-Duits la nd werkzaam, waarvan echter slechts 3284 met een „Arbeitskarte" en daaren tegen 17.770 met een „Befreiungsscheln". Het grootste aantal van deze arbeiders n! 16.718 (waarvan 1723 met een „Arbeits karte") bleek werkzaam te zijn in Nordrhein-WestfaJen. HET WEER IN EUROPA Wat dit japonnetje zo aantrek kelijk maakt is de eenvoudige maar aparte streepverwerking. De driekwart mouw is aan de zijstukken van het lijfje geknipt. Doordat het middenstuk juist in tegenovergestelde richting de streep heeft, wordt een slank makend effect verkregen. De kleine dubbele col verhoogt dit nog. McCarthy in ziekenhuis Senator Joseph McCarthy is gisteren in het Bethesda marineziekenhuis te Washington opgenomen om behandeld te worden aan rijn rechter elboog, welke hij ernstig gestoten heeft. Verwacht wordt, dat de senator ver scheidene dagen In het ziekenhuis zal moeten blijven. Het ls niet bekend, of dit van invloed zal zijn op de behandeling door de senaat van de voorgestelde beris ping van de senator. I1! Ui! a «1 5 Helsinki Stockh. iwl'bew! NO 5 NO d 2 -2 3 -1 0 licht bew! mist wind sail -2 0 Brussel zw. bew. "indsail W 2 3 O.J 4 0 Bordeaux mist O 5 2 0 Nlcen°^le licht bew. NNW 5 3 0 Berlijn regen ZZW 2 3 3 MUnchen sneeuw ZW 4 -2 0.1 Genève lfcht bew! ONO 11 2 0 Wenen geh. bew! N 3 - 0 Rome gch. bew. NNO 4 5 0 Veel bewolking De Bilt verwacht tot mor- genavond: Vannacht weinig wind en plaatselijk mUt if T Morgen veel bewolking met rlater van het noorden uit wat lichte regen, zwakke tot matige zuidwestelijke wind en ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. (Opgemaakt hedenmorgen 10 uur). ZON EN MAAN Vrtjdeg: zon van 8.05 tot 16.45 uur*, naan van 1.42 tot 14.02 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1