Jlicuuic geihsctje (Courant Berkelse arts thans voor Haags gerechtshof Prinses Margriet in A'dam 4 WOENSDAG 10 NOVEMBER 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: j 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0,50 per week. ADVERTENT1ËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang No 10190 Molenblok protesteert Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRIS TE LIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staalt It glieblrvrn «ïo btrt la fcgfyeaspotT OOK NU WEER ONBEWOGEN Publieke belangstelling opnieuw buitengewoon groot (Van een onzer verslaggevers) DE BERKELSE ARTS J. F. A. M. O. staat opnieuw voor zijn rechters, een half jaar nadat de Haagse rechtbank hem veroordeelde tot evenslange gevangenisstraf wegens koelbloedige moord op zijn vrouw, ilet deze strafzaak een der ingewikkeldste in de geschiedenis van de r (Nederlandse rechtspraak zal nu het Haagse gerechtshof zich gaan bezighouden. Weer is de publieke belangstelling voor deze zaak enorm. f Reeds vroeg in de morgen verdrongen zich degenen, die als getuige althans het begin van de zitting wilden meemaken, voor het gebouw tan de Hoge Raad, waar het Hof dezer dagen zetelt, omdat de ruimte Vin eigen huis te beperkt is. Maar in de grote zaal van de Hoge verteld, dat ik er net een geestelijke Raad, waar de acoustiek berucht is, bleek Be accommodatie eveneens verre van ide- Uiteraard voor de getuigen, die de rechters kwamen te zitten, ook ir de belangstellenden, die achter in zaal dicht opeengepakt moesten staan n zeker voor de verslaggevers, die met inaasappelenkisten-meubilair genoegen noesten nemen. kwart over tien geworden, toen e president, na enkele uitspraken, de erdachte deed binnenleiden. Dokter O., ïisschien even nerveus op zijn snor bij end, verraadde verder geen enkele in- lerlijke emotie. Vrijmoedig blikte hij de in en rustig ging hij daarna zitten •n zijn bewakers. Met nadruk verklaarde de president, mr Th. v. Berckel. dat deze zaak uitslui tend tegen de arts O. ging. In geen enkel I opzicht zullen dus hier, zo verklaarde de president, de nog onder Instructie zijnde iiken tegen de broer van verdachte (F. 0.), en tegen mr Huygens aan de orde komen. Ook verklaarde de president, dat hij gebruik had gemaakt van zijn recht om een bijzatter te benoemen: mr G. Wijers, raadsheer bij het Hof. Er verliep hierna bijna een kwartier met formaliteiten: het controleren van de Uanwezigheid der getuigen (27 charge en ill a décharge) en het beëdigen van en- ikelen dezer mensen. De politieman M. G. Remeijn uit Berkel [was de eerste, die werkelijk gehoord werd door mr Huygens. „U hebt in uw [rapport vermeld, dat O. een sadist was. 'Speelde daarbij een rol, dat u gehoord zou [hebben, dat O. wel eens oigaretten doof- ;de op de blote benen van zijn vrouw?" Get.: „Nee, dat niet. Maar ik ben afge gaan op de verklaringen, die ik van di verse mensen over O. heb gehoord." Mr Huygens wilde hierover kennelijk meer en langer vragen, maar met een „we zullen deze processen-verbaal met een korreltje zout nemen", sneed de president hem de pas af. Zo werd ook een andere politieman, N. v. d. Spek gehoord en daarna kwam mevr. Havelaar-v.d. Lugt nog eens herha len, dat dokter O. haar huisdokter haar had verteld, dat zijn vrouw aan een tumor leed en wel spoedig zou sterven. Hij had gesnikt, (het hoofd in de handen, toen hij deze treurige mededeling deed). Volgende op de lijst was de verzeke- ringsinspecteur Lohman uit Aerdenhout. Hoe bent u in deze zaak gerold, wil de mr Huygens van hem weten. Ik he<b mezelf bij de politie gemeld, toen de Berkelse zaak begon te rollen Ik heb een onderhoud met O. gehad en j hij vertelde mij ook bij die. gelegenheid, dat zijn vrouw zeer ernstig ziek zo en wellicht spoedig zou sterven, Waarom meldde u zich: om d< dachte te bezwaren of te belasten? Ik geloof, niet. dat er een va beide bedoelingen bij mij voorzat. U ging u dus slechts melden o goed burger uw plicht tegenover de Ju stitie te vervullen, interrumpeerde de president. Ja, dat is zo. Mr A. A. M. Gründemann, de in 1952 (toen mevrouw O stierf) burgemeester van Berkel en Rodenrijs was. verklaarde iets dergelijks. Bediend Op een avond waren doktei vrouw O. bü hem gekomen, om bU het j hoofd van de gemeente te klagen over de toestand- waarin zich hun woning bevond. O. had de burgemeester toen nog even in het geheim genomen. „Die klachten zün Inderdaad ongemotiveerd", had hü ge zegd, „let er maar niet te veel op. Maar mijn vrouw is doodziek, de vorige week ls zfj bediend, en in die toestand wil ik haar niet te veel tegenspreken". Of dat waar was, wilde nu de presi- j dent weten van de verdachte, dié, voort- durend op zijn qui vive, zonder een mo- j ment zijn gespannen aandacht te laten varen, ijverig aantekeningen zat te ma- I ken. Beslist niet waar. antwoordde deze heflig. Bovendien spreek ik nooit van bedienen, alleen van de laatste sacra- had gesproken. Maar bedienen? Nee Mr Gründeman bleef evenwel perti nent bij zijn verklaringen. Hij had z'vjn bevindingen geverifieerd bij de kapelaan, die er niets van af bleek te weten. „Sluit u de mogelijkheid nietin, dat dokter O. zich te goeder trouw heeft va gist bij het constateren van een tumor b zijn vrouw?" informeerde mr Huygeri „Nee, die goede trouw achtte ik niet meer aanwezig. Toen ik wist dat hij over het bedienen tegen mij had gelogen". „Maar als u dat los van elkaar ziet?" „Dat is niet los van elkaar te meneer Huygens", wierp derpresident er tussen. Daar bleef het bij. Voor deze ge tuige tenminste. Want ook voor het horen van de re- classeringsambtenaar J. H. W. Elder- mans, die voor de justitie een rapport over O. had uitgebracht, trok men vrij veel tijd uit. Dat rapport behelsde dat dokter O. in Berkel (in tegenstelling tot zijn vorige gemeente) de stemming lang niet mee had. „Er zijn zeer veel verklaringen tegen O. afgelegd; té perti nent soms", zei hij, „maar deze uitla tingen weglaten zou het beeld van O. té gunstig vertekenen". Geen parallel Mr Huygens legde hierna verantu ding af van het feit, waarom hij mevi N. Groen-Maasdam als getuige had op geroepen. Van deze dame is, zo zei de caat onder doodse stilte, op 13 Oet. 1938 een dochter overleden, vermoord, zij stellig meent. Toch stelde dc Justitie (die aanvankelijk ook in moord geloofde) later zelfmoord als haar clusie vast. Waarom daar wel? Was hier niet? Beide zaken zijn niet al te deüjk. Mevrouw I. M. H.-O., tante vai verdachte, herhaalde nog eens. wat zij ook al voor de rechtbank had gezegd: de ouders van de overleden mevrouw O. m O. niet goed gezind: Nol (het slachtoffer) was een wat slordig, jon gensachtig en vrolijk type. Ze zou echter wel wat vreemd, wal wreed kunnen zijn. Schoonmoeder Mevrouw Van Eyl-Vos, de moeder van Nol en een van de aggressiefste getuigen van de vorige maal, was de volgende. De president las haar de reeds afge legde verklaringen voor en het aangrij pende toneel van mevrouw O.'s doods strijd en laatste ogenblikken ontrolde zich opnieuw in al zijn afschuwelijke realiteit. 's Middags om 4 uur van die fatale 24ste September had O. zijn vrouw die dag optimistisch gestemd en plannen makend voor de volgende dag, als zij vijf jaar zouden zijn getrouwd een poeder gegeven. De zitting duurt voort Eerste millioen is er voor vluchtelingen De opbrengst van de actie voor de vluchtelingen in Oostenrijk en Griekenland heeft gisteren de één millioen gulden overschreden. Maandag was 969.000 gulden binnen, gisteren werd 61.000 gul den ontvangen, zodat de stand nu is 1 030.000 gulden. De hoge commissaris der Ver enigde Naties voor vluchtelingen, onze landgenoot mr G J. van Heuven Goedhart, heeft gister avond, direct nadat hij vernomen had da» de actie voor de vluchte lingen in Nederland een millioen gulden heeft opgebracht, een te legram gezonden dat de volgende verklaring bevatte: „Ik gevoel er behoefte aan allen die het eerste millioen voor vluch telingen hielpen volmaken op pa pier de hand toe te steken en hen in naam van ontelbare vluchte lingen uit de grond van mijn hart te danken. Wat tot dusver on mogelijk leek komt thans binnen de horizon: wij kunnen het vraag stuk in zijn wortels gaan aanpak ken en proberen van vluchtelin gen weer gewone mensen te ma ken Moge iedereen die nog niet bijdroeg zich alsnog de voldoe ning verschaffen deel te nemen aan een actie die de vluchtelin gen tot grote zegen en het land dat haar voert tot grote eer strekt". Indonesië ontkent landing Maar agent Van Krieken is gevangeD De Indonesische ambassade t Canberra heeft een verklaring uit gegeven, waarin zij beweert dat de Nederlandse politieman Van Krieken door inwoners van Westelijk Nieuw - Guinea naar de Molukken is over gebracht. De heer Van Krieken be vindt zich daar onder bewaking en zou hebben onthuld, dat er verschil lende malen verzet tegen het Neder landse bestuur in Westelijk Nieuw- Guinea is voorgekomen Dit is, volgens de ambassade, delijk ook de oorsprong van 't „onjuiste" rapport van Nederlandse zijde, waarin ge zegd werd, dat gewapende Indonesiërs daar onlangs zijn geland. In een gisteren te Canberra ontvangen telegram wordt verklaard, dat de gevangen politieman, die Louis van Krieken heet, naar Djakar ta zal worden overgebracht. Hij Ambon hebben vei'cld, dat hij door gewapende opstandelingen was gevangen genomen en per prauw naar Indonesisch grondgebied was overgebracht. Een Nederlandse woordvoerder te Can berra heeft deze berichten stellig ontkend en is gebleven bij de reeds afgelegde ver klaringen betreffende de Indonesische in filtratie in Nederlands Nieuw-Gulnea. Voorts merkte hij op, dat er geen sprake is van verzet der Papoeabevolking tegen het Nederlandse bestuur. Integendeel, de bevolking verleent haar volle medewer king bij de opsporing der infiltranten. De Fransen in Algiers fiurèsgebergte wordt „gezuiverd" Tienduizend parachutisten, infan teristen en pantsereenheden zijn thans uitgezwermd over het Alge- rijnse^Tunesische grensgebied, waar de rebellen zich in de bergen schuil houden. Het Franse opperbevel re kent drie maanden nodig te hebben, om het gebied te zuiveren. De Fran sen hebben in Indochina de ervaring opgedaan, dat alleen een massaal op treden, en dat zo snel mogelijk, kar. voorkomen dat een opstand zoals nu in Algerië is uitgebroken, zich uit breidt als een olievlek, totdat zelfs de oorspronkelijk regeringsgetrouwe burgers zich bij de nationalisten aansluiten. Het deel van het geberg te dat nu door de Franse militairen moet worden doorzocht, beslaat oppervlakte van 12.000 vierkante kilometer. Moeilijk verkoopbare aard appelen worden vermalen De vereniging van Aardappelmeelfa brikanten en de Stichting voor de Land bouw hebben overeenstemming bereiia over de bestemming van een hoeveelheid moeilijk verkoopbare aardappelen van 50.000 60.000 ton. Deze aardappelen zullen worden vermalen, hetgeen voor de fabrieken een verhoging van hun productie met 5 procent betekent Prinses Margriet was gisteren met 50 van haar schoolvrienden en vriendinnen op bezoek bij de tentoonstelling „De Zeevaart" in Amster dam. Het was een dagtochtje en dus had iedereen brood meegenomen. Met een kopje chocolademelk ging dat er best in. Het atoomplan van Eisenhower Ook Rusland uitgenodigd in de commissie De grote Westelijke mogendheden heb ben Rusland en India medezeggenschap aangeboden bij het voorbereiden van de voorgestelde internationale wetenschap pelijke conferentie over het vreedzaam gebruik van atoomenergie. Rusland en India zouden zitting krijgen k een commissie van advies, die zal be- issen, welke landen uitgenodigd zullen worden voor de wetenschappelijke confe rentie en hoe de agenda daarvan zou luiden De andere leden van de commissie zou den de V.S., Groot-Brittannië, Frankrijk. Canada en Brazilië zijn. Het voorstel werd in de politieke com missie van de Ver. Naties gedaan door d* Canadees Paul Martin. Geen accoord over Rijnvaart Vertegenwoordigers van Duitse en Ne derlandse schee^vaartbelangen zijn er U Düsseldorp niet in geslaagd tot overeen stemming te komen over Nederlands ver zoek om toelating tot het binnenlandse goederenvervoer in Duitsland. De be sprekingen zullen in de tweede helft der maand in Den Haag worden voort gezet. De Vrije Chr. School te Amsterdam zej op 17 November in de Nieuwezijds- kapel het 75-jarig bestaan vieren. Hulpmotor van nog geen 100 Eerste 200 staan op stapel De Goudse fabriek H J. Oosterwijk zal binnenkort beginnen' met de ver- vaairdiging van een nieuwe, zeer lichte, maar, naar men ons verzekerde, uiterst bruikbare hulpmotor voor rijwielen. De motor, die op elke fiets gemon teerd kan worden en die voor voorwiel- aandrijvimg zorgt, heeft een gewicht van 3% kg. De snelheid zal 12 tot 28 km per uur bedragen en het brandstofverbruik ls volgens de fabrikant 1 op 70. De heer H. J. Oosterwijk verteloe ons hedenochtend, dat hij deze motor zelf ontwikkelde. Hij heeft een kleine ma chinefabriek. die hij. met behulp van deze motor, groter wil maken. Het proto-type werd dezer dagen goed bevonden door het Instituut voor RiJ- wielontwikkehmg te Delft, dat zich even- I wel, wat het verbruik betrof, aan de Nederland lost vervroegd voorzichtige kant hield. Een benzine- 200 millioen ai De regering heeft een wetsontwerp in gediend tot wijziging der begroting na tionale schuld van 1954 in verband met vervroegde aflossing op 12 Augustus jl. der laatste zes halfjaarlijkse termijnen de in 1947 bij de Internationale Bank aangegane lening. Deze termijnen zouden in 1970.1971 en 1972 vervallen en bedragen 52% millioen fiollar of 200 millioen, waarvan 286.000 betaald mochten den in Belgische francs en de rest in lars. De bank zag af van het boetebeding voor vervroegde aflossing. rbruik van 1 op 70 zal zich praetijk moeten bewijzen. De eerste twee hondera motoren wor den binnen een maand op stapel gezet De prys zal. aldus ae heer Oosterwijk. lots beneden de 100 liggen Ook loonsverhoging voor hei hoveniersbedrijf In de algemene vergadering van de kring blopmasten hoveniers uit de ver eniging De Nederlandse Bloemisterij is besloten een loonsverhoging van 6 pel ook voor het hoveniersbedrijf van toe passing te doen zijn. Per jaar 75.000 woningen gevraagd Woningtekort in vele gemeenten daalt niet, maar stijgt Waarom wel een nieuw postkantoor en geen Rode Kruis ziekenhuis in Den Haag? Verscheidene Tweede Kamerleden had den blijkens het voorlopig verslag inzake de begroting van wederopbauw en volks huisvesting van tal van gemeentebestu- klachten vernomen, dat niet alleen op het woningtekort niet wordt ingelopen, maar dat dit zelfs groter wordt. Als voorbeeld, hoewel geen uitzondering, werd Leeuwarden genoemd, waar het aantal woningzoekenden in 1948 op 2016 stond en op 1 Maart 1954—2798 bedroeg gemeentebestuur van Dordrecht heeft berekend, dat bij de huidige toe wijzingen het tekort eerst in 1985 zal zijn ingelopen. Enige leder, achtten de bouw van 75000 woningen in 1955 en de daaropvolgende jaren noodzakelijk en mogelijk.Dat de woningnood door de bouw van 65000 wo ningen per jaar in 1962 achterhaald zou zijn, kwam hun uiterst onwaarschijnlijk weet. de ,WU<T meer dan f 100.000 moeten kosten, onder contröle brengen. Naar het oordeel van sommige leden behoeft geen betoog, dat het stopzetten grote werken in vele gevallen be langrijk nadeel voor de gemeenschap op levert- Zo zal men in de grote steden als ;-Gravenhage. bv. In nieuwe woonwijken als Moerwljk en Morgenstond, niet tot he: bouwen van grote openbare gebouwen kunnen overgaan, hetgeen, waar dez° woonwijken kleine steden van 25 30 000 inwoners zijn, toch wel zeer grote be zwaren kan opleveren. Maar eerst recht onbegrijpelijk wordt het wanneer de re gering wel overgaat tot het doen bouwen van b.v een nieuw postkantoor in Den Haag. waarmee juist een aanvang is ge maakt, terwijl niet zo lang geleden de bouw van het nieuwe postkantoor aan de Rijswi.ikseweg heeft plaats gehad, waar heen verschillende postdiensten van het hoofdkantoor werden overgebracht, doch de toestemming weigert voor de bouw van een nieuw Rode Kruis ziekenhuis, alsmede van een gebouw voor de Kleine Comedie. Deze laatste zag haar behuizing afgebroken mede ten behoeve van het rijk dat kantoren zal vestigen in het grond pand. dat op de hoek van Spui en Grote Marktstraat zal verrijzen Enkele leden, die het in het algemeen zeer betreurden, dat de bouw van zieken huizen wordt stoogezet. waren in bet bij zonder verontrust ter zake van de van ziekenhuizen wordt stopgezel ren in het bijzonder verontrust ter zake ran de bouw van protestants-christelijke iekerihuizen en sanatoria, die, vergele ken met roams-katholieke ziekenhuizen en sanatoria, zulk een grote achterstand heeft, Gevraagd werd hoeveel aanvragen voor de bouw van protestants-christe lijke ziekenhuizen door deze bouwstop getroffen worden. Churchill in het Lagerhuis Waren atoomwapens er maar niet Atoomkwesties zijn weer aan de orde an de dag. Churchill moest een aantal vragen in het Lagerhuis beantwoorden. De afgevaardigde Wyatt vroeg hem. hoe veel atoom- en waterstofbom-explosies en welke periode tot stand gekomen, dodelijke atmosfeer scheppen boven grote gebieden der wereld. Churchill hield een slag om- de arm. Hij antwoord de, dat dit afhing van een juiste schat ting van verscheidene onberekenbare fac toren. Mij is meegedeeld, zei hij, dat het aantal experimentele exploisies, nodig om dodelijk gevaar te scheppen boven streek, buiten het rechtstreeks ge troffen gebied, enorm groot is. Dit ant woord gaf Labourafgevaardigden, onder Noel Baker, aanleiding bij Churchill te dringen op opschorting van dere atoomproeven Churchill was echter van oordeel, dat hij niet de macht had een dergelijke beslissing te nemen. John Strachey stelde een conventie vooi een verdere or.'wikkeling van atoomwa pens te verbieden. Hierop antwoordde Churohill: „Ik ben er zeker van, dat het een heel goed ding geweest zou zijn. als geen dezer wapens ooit was uitgevonden. Maar in welk stadium de ontwikkeling van het atoomwapen moet worden stop gezet. is een veel ingewikkelder zaak om uit te maken Ir. antwoord op de opmer king van Noel Baker, dat opschorting der proeven gemakkeliik zou kunnen worden gecontroleerd, omtat immers geen proe ven kunnen worden genomen, zonder dat ieder land zulk.' bemerkt, verklaarde Churchill: „Het :s gemakkelijk denkbeeld te opperen omtrent de genaamst te volrcn gedragslijn door de Ver. Staten en Rusland, maar de grote moeilijkheid is, die landen hiertoe te overreden of te dwingen." Brussel werpt bundels licht over de komende donkere De cemberdagen: een wintersei zoen met grootse kunstmani festaties. Aan zo'n stadsver lichting, die de duisternis en de gedachten aan gure dagen op de vlucht moet jagen, kunnen onze steden een voorbeeld nemen. Acht milliard voor Duitse defensie West-Duitsland zal het volgend jaar ruim acht milliard gulden, dat is het derde deel van de totale be groting, uitgeven voor de verdedi ging. Dit vernam de corr. van he* A.N.P. in Bonn. Een woordvoerder van het Westduitse ministerie van financiën vertelde de correspondent, dat dit bedrag als de hoogste grens van de Westduitse bijdrage aan de Westelijke verdediging moet worden beschouwd. Eens Mossadeqs rechterhand Hoessein Fatemi werd terechtgesteld Hoessein Fatemi, de gewezen Perzische minister van buitenlandse zaken, is van daag, wegens verraad tegen de Sjah, door een executiepeloton van het leger dood geschoten. Fatemi, die 37 jaar is gewor den. werd de vorige maand door een krijgsraad ter dood veroordeeld. Hij werd beschuldigd van pogingen om de mo narchie omver te werpen en een republiek in communistische stijl te stichten. De Sjah heeft op 6 November een laat ste beroep van Fatemi afgewezen Fatemi was Mossadeqs minister buitenlandse zaken. Hij werd wel diens „kwade genius" genoemd, aldus Reuter Mendès-France kreeg vertrouwensvotum Met 320 tegen 207 stemmen heeft pre mier Menaès France gisteren van de Franse nationale vergadering een ver trouwensvotum gekregen, na een debat :er de begroting voor de posterijen. Hij werd gesteund door de socialisten, radicalen, de meeste Gaullisten en enige conservatieven. De communisten. RK. volksrepublikeinen en een groep conser vatieven stemden tegen- Er waren circa 90 onthoudingen. Men ziet in deze stemming een begin .an een campagne tegen Mendès-France, die het gehele jaar zal voortduren. De premier zal vermoedelijk nog enige ma len de vertrouwenskwestie moeten stel len. aldus Reuter Zoals de zaken nu staan, kan Mendès- France rustig naar Washington reizen besprekingen met Eisenhower en Foster Dulles Monarchisten candidaat in Madrid Vier vooraanstaande monarchisten hebben aangekondigd, dat z»j op 21 No vember zich candidaat zullen stellen in de verkiezingen voor dc gemeenteraad ven Madrid tegen de officiële Hjst van de (Franco) Falanglsten in. Dit voor spelt de eerste „politieke strijd" in Span je sedert de burgeroorlog. Regen en stormachtig weer op komst HET BEGIN van deze week wat gekenmerkt door onbestendig weer doordat boren de Oceaan zich een sterke Westctrculatie heeft in gesteld die verschillende storingen noir West-Europa dirigeert. Elke sto ring gaat met reel trind en renen voorbij en wordt dan weer gevolgd door opklaringen met nu en dan buien. Een zo'n storing wat vanmor gen bij Ierland aangekomen, nadat hij met een snelheid van ongeveer 100 km de Oceaan was overgestoken. De regenzone veroorzaakt in Ier land enn Engeland weer regenval en hij zal va vanmiddag de Noordzee bereikt te hebben ook vanavond in ons land en Engeland weer regenval en wind neemt opnieuw in kracht toe, waarbij de grens van hard en moge lijk langs de kust de grens van stormachtig kan overschreden wor den. Verder op de Oceaan is in het polaire front, dat zeer koude arctische lucht begrenst en nieuwt depressie verschenen, die ook een Westelijke koers aanhoudt en die na morgen opnieuw het weer in ons land in ongunstige zin zal beïnvloeden. Het weer behoudt dan ook een on standvastig karakter met veel wind en af en toe reaenval. Opmerkalijk is dat in Noord-Rusland de winter zich met alle macht doet gelden De tem peraturen daalden daar tot 28 graden qnder nuL HET WEER IN EUROPA H 3 s I jss M*J U! 5? Z- Helsinki geh.bew. ZZO 5 5 X Oslo mist windstil -2 3 Lonrlen zw. bew. ZO 3 3 0 Brussel half bow Z 4 1 0.1 Bordeaux licht bew! windstil 1 3 Nice flcht bew. NW n 12 0 Berlijn Mvel'W W 2 4 0 MUnchen geh. bew. NW 2 4 3' Genéve geh. bew NO 6 8 0.1 Rome"0 reren ®W" ZZO 6 17 18 .nn"n?uck re'en ZO I 7 5' Alleen heel slanke figuurtjes kunnen deze middagjapon, ont worpen voor Maison Leeser, kiezen. De rok is kokernauw. Door de naad middenvoor, wel ke doorloopt tot de zeer kleine V-vormige halsuitsnijding, wordt dit effect nog verhoogd. Maar de heupdraperte is het ge vaarlijke punt. Over het kleine schootje ligt nog een brede cein tuur even onder de taille. Het zeer korte mouwtje is aangeknipt. WEERBERICHT Opnieuw zegen Het KNMI te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Zwaar bewolkt en regen, morgen opklaringen en een enkele verspreid optre dende bui Matige tot krach tige wind tussen Zuid en Zuid-West, draaiende naar West en aan de kust tijdelijk tot hard toenemend. Minder koude nacht. Morgen dezelfde temperaturen als van daag. (Opgemaakt vanmorgen om 10 uur). ZON EN MAAN Donderdag: zon van 7.50 tot 16.58; maani van 16.26 tot 7.49 uur. Op 17 Nov. L.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1