Jliettwe fcihsrlic GTouraitt Olietrein bij R'dam greep auto met militairen In de Engelse havens wordt weer overal gewerkt Telefoonpyramide contra schoenlederpyramide .Postillon d'amour" naar Sydney vertrokken Wist U Prins Ali Reza waarschijnlijk in Sowjet-Unie geland sij MAANDAG 1 NOVEMBER 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abonnementen- cn Advertentie-afdeling: TeL 31441. Poetrekening: 58936 ABONNEMENTEN: j 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIÊN: f 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang No 10182 Directie: F. DIEMER CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en OmsfreJcen .SlanltasUch l< ghrblrorn ago hert in f<gf)enspott" Sport en wedstrijden ZIE PAG. 4. S EN 6 Diie doden en twee zwaai gewonden Twee soldaten uit Den Haag en één uit Leiden omgekomen EEN OLIETREIN uit Pernis heeft Zaterdagmiddag omstreek© kwart over één aan d© Vondelingenweg te Rotterdam een militaire vrachtauto gegrepen en totaal vermorzeld. Drie jonge soldaten, de 23-jarige A. A. H. Knijff uit Den Haag, de even oude H. Meijer uit Leiden (De Laat de Kan- terstracrt 15) en de 11-jarige J. Veegens uit Den Haag werden hierbij op siag gedood. Zwaa gewond zijn bij dit vreselijke ongeluk, de 23-jarige korporaals L. J. A. lijselkant uit Tilburg en P. Ingwersen uit Heemstede. De 21-jarige soldaa J. K. de long is er met enige ontvellingen en een pijnlijk dijbeen var af gekomen. Even ten Zuiden vai de spoorlijn, die naast de Vondelingenreg loopt, is een tijdelijk militair bivak jevestigd. Een bat terij van de 118e afdfling zware Luwa. regiment Ypenburg, i daar momenteel gelegerd voor herhalingsoefening. Zater dag hadden de kaderleien er drie, de sol daten twee weken op gtten. De comman dant had bepaald, dat de helft van de aanwezige militairen Ut 12 uur 's avonds met bewegingsvrijheid zou gaan. Om één uur vertrok de eerstt vrachtauto naar Rotterdam, even later ie tweede en tegen kwart over één de derie, een zogenaamde drie-kwart tonner. Niemand wist op dat moment, hoeveel militairen er precies in deze wagens plaats hadden genomen. Het zuUen er ongeveer acht zijn geweest. Slechts weinigen zijn ooggetuige ge weest van het drama, dat zich in de toen volgende seconden voltrok. De meeste achtergeblevenen waren aan het eten, toen het ontzettende gebeurde. Om op de Vondelingenweg te komen, moest de auto de spoorlijn passeren. Dit is het zoge naamde olielijntje, waarlangs het vervoer van arbeiders van en naar de oUeraffina- öerijen te Pernis wordt geleid, alsmede het transport van aardolie en producten hiervan. Motor slipte Juist op het moment, dat de vracht auto vertrok, naderde uit de richting Per nis een zwaarbeladen olietrein van onge veer 30 wagens, getrokken door een stoomlocomotief. Of de motor van de auto haperde, dan wel dat de chauffeur moest wachten voor langskomend verkeer, is niet duidelijk geworden. Een feit is even wel, dat de auto op de spoorrails bleef staan, toen de trein nog slechts een tien tal meters van dit punt af was. Hoewel er volgens voorschrift op dit traject zoals altijd zeer langzaam gereden werd, slaag de de machinist er niet in de trein tijdig tot stilstand te brengen. De grote locomo- t ef greep de auto en drukte deze ruim dertig meter voort. Het moet enkele militairen gelukt zijn, op het moment van de botsing achter uit de auto te springen. De anderen werden met hun voertuig vermorzeld. De brand. Artsen nog steeds ver deeld over loongrens Alsjeblieft dokter, zoek 't die onmiddellijk daarna uitbrak, deed de rest. Gelukkig stond slechts een deel van de auto voor de locomotief in lichter laaie en brak de koppeling tussen de locomotief en de eerste wagon. De eerste vier wagons ontspoorden na melijk door het geweld van de botsing van de zware weerstand van de zijdelings oortgedrukte auto. Een ervan het was <ie tweede viel om en een volle tank met petroleum scheurde van het wielen- stel en kantelde in een droge greppel, zo dat er groot gevaar bestond voor een ver der om zich heen grijpen van de vlam- Snelle hulp Enkele seconden na de catastrofe ren den militairen uit het kamp met schop- en snelblussers naar de plaats waar het wrak van de auto lag te branden. Eerst werden de naast de spoorbaan ge slingerde gewonden bevrijd. De vlammen hadden zich ook meester gemaakt van het stoffelijk overschot van een der mili tairen. Dit werd met zand overdekt. Eerst veel later konden anderen worden bevrijd onder de locomotief en de eerste wagon. Groot was de onzekerheid in de eerste ren omdat niet bekend was, wie er in s auto hadden gezeten. In de chaos op het terrein van de ramp konden immers meer slachtoffers beklemd zitten. On danks de ontsteltenis, die zich van allen Als een blikje in elkaar ge frommeld lag de cabine van de militaire vrachtauto, die bij Pernis door een olietrein werd gegrepen, naast de rails. Schots en scheef stonden de wagons van de olietrein. Drie personen werden bij dit onge luk gedood en twee zwaar gewond. had meester gemaakt, deden de militairen het reddingswerk ordelijk en rustig. Zij kregen spoedig hulp van de Rotterdamse brandweer, die kort na het ongeluk met een autospuit, een gereedschapswagen en een schuimblusauto arriveerde. Ook kwa-* men er enige ambulance-auto's van de G.G. en G.D. Een grote politiemacht, on der persoonlijke leiding van hoofdcom missaris H. ,M. C. A. Staal, kwam de militairen van de Kon. Marechaussee assisteren bij het handhaven van de orde en het afnemen van de eerste verhoren. Herhaalde malen klonken waarschuwin gen tot het publiek langs de weg om toch vooral niet te roken. Zekerheid Zekerheid omtrent het aantal slacht offers was er pas op het avondappèl, dat om 12 uur werd gehouden. Vele terug kerende militairen vernamen eerst op dat moment van de ramp die hun onderdeel had getroffen. In verband met het waar schuwen van de naaste familie van de omgekomenen had de radionieuwsdienst van het ongeluk geen melding gemaakt. De slachtoffers waren ongehuwd. Doden en gewonden zijn aanvankelijk naar het Zuiderziekenhuis vervoerd. Van daar zijn de korporaals Bijselkant en De Jong naar het Militair Hospitaal te Den Haag overgebracht Bijselkant had een verbrijzeld onderbeen, de ander had een breuk in het linkerbovenbeen. Naar wij vernemen, zal de 23-jarige A. A. H. Knijff, Woensdag met militaire eer op Nieuw Eykenduynen In Den Haag teraarde worden besteld. Geen overwerk, tóch overwerk In de Engelse havens wordt weer ge werkt. Vier weken lang heeft het werk op 340 schepen stilgelegen en leden de ïrkgevers grote verliezen. Hoewel Za- dag J.L reeds werd besloten de staking te beëindigen, werd het werk vanochtend pas hervat. In de staking van de 8.000 scheepsherstellers aan de Theems komt door het besluit van de havenarbeiders evenwel geen verandering. Ondanks de bewering van de stakings leiders, dat zij een roemrijke overwinning behaald hebben, is de staking met een compromis geëindigd, want de overeen komst inzake het overwerk zal slechts van Massamoord in Egypte beraamd Islam-leider thans gearresteerd De Egyptische regering, die kort na d« aanslag op premier Nasser de Moham medaanse Broederschap ontbond, heeft thans de leider van deze politiek-rell- gieuze organisatie, El Hodeibl, gearres teerd. El Hodeibi wordt er van beschul digd. van zijn geheime schuilplaats uit, de actie tegen een Suez-accoord ei moord-aanslag op premier Nasser te heb ben beraamd. De Egyptische regering tnaakte een programma van de Broeder schap openbaar, waarin gesproken i van een massamoord onder de leden de Revolutlonnaire Raad, met uitzonde ring van generaal Naguib Gedurende het weekeinde werden nog honderden arrestaties verricht. toepassing zijn op de grote haven van Londen. Elders in Engeland zal het vraagstuk of een arbeider het recht heeft overwerk weigeren, worden beslist door plaatse lijke verzoeningscommissies. Over een maand zullen de stakingslei ders opnieuw bijeenkomen om na te gaan in hoeverre het beginsel van vrijwillig overwerk ook in andere plaatsen dan Londen in de arbeidscontracten kan wor den opgenomen. Intussen hebben de vakbondleiders een beroep op de arbeiders gedaan, de eerste tijd zoveel mogelijk overwerk te verrich ten ten einde de normale toestand in de haven te herstellen. Zij willen de wereld laten zien, dat het om een principe te doen was. en niet om alle overwerk af te schaffen. Een van de slachtoffers -i ongeluk tc Pernis is de 23-jarige A. A. H. Knijff uit Den Haag Drie Sowjetleiders weer in Moskou De eerste secretaris van het bestuur van de Russische Communistische Partij, Kroesjtsjef, de Russische minister van buitenlandse handel, Mikojan, en die van landsverdediging, maarschalk Boelganin. zijn na een bezoek aan Peking. Port Ar thur en Mandsjoerije te Moskou terugge keerd, aldus meldde Tass. Daar vertoeven thans ook de leiders der Oostduitse Volkspolitie om instructies t halen Chr. Volkspartij neemt deel aan Kamer verkiezingen „Naar mijn mening kan de katholieke werkgemeenschap niet in de partij Arbeid blijven" heeft de heer J. P. Pels uit Amsterdam, hoofdbestuurslid van de Christelijke Volkspartij op een bijeen komst van de CVP te Almelo verklaard. Ook de Protestantse werkgemeenschap zou naar de mening van de heer Pels moeten verdwijnen, omdat de positi christenen in een midden en humanisten nooit hun christelijk ginselen tot werkelijkheid kunnen ma De mogelijkheid, dat de leden van de pro testantse werkgemeenschap tot de Chr. Volkspartij zullen toetreden, acht hij zeer Op 9 November zal volgens spreker ln Almelo een bespreking worden gehouden tussen vertegenwoordigers van de prou stanse werkgemeenschap en de piaatsi lijke afdeling van de C.V.P. De werl zaamheicfc van deze jonge partij, die zlc de eenheid op politiek gebied van al protestanten in Nederland ten doel stelt, zal zich ook zover uitbreiden, dat aan de Kamerverkiezmgen zal deelgenomen. In het Noordzeekanaal is gisteren, vlak bij de Velserpont, de 172 meter lange zinker voor de gasleiding Hoogovens- Amsterdam gelegd. Prinses Beatrix als bruidsmeisje Zie hier een zéér feestelijke foto van onze kroonprinses Beatrix, die Zater dagmiddag groot plezier had in haar rol van bruidsmeisje bij het te Gors- sel gesloten huwelijk van Thijs Boog en Jonkvrouwe E. S. baronesse van Randwijck. De bruid had haarmet. de freules Röell en Van Rappard, voor deze taak aangezocht, omdat zij dik wijls met haar in N.P.G.-kampen verbleven. Elders in ons blad kan Auto tegen boom twee personen op slag dood Hoofd der school omgekomen in Eindhoven Omstreeks half een vannacht is te Nietap (bij Leek) een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Twee jonge mannen uit Zeven huizen, A. Holtrop en J. Hut hadden plaats genomen in een personenauto be stuurd door H. Vogel. Vermoedelijk door te grote snelheid raakte de bestuurder de macht over de wagen kwijt en reed tegen een boom. De jonge mannen werden op slag gedood. De bestuurder is met eer zware hersenschudding en een schedel- basisfractuur in een ziekenhuis opgeno- Zondagavond tegen 20.00 uur is eer kleine personenauto, met drie Inzittenden in Woensel (Eindhoven) in botsing geko men met een autobus. De bestuurder van de auto, de 29-jarige C. Eibers, hoofd van een school te Cuijk aan de Maas, werd uit de wagen geslingerd en was op slag dood. Zijn verloofde, de 30-jarige M. van der D. werd met een hersenschudding in het Binnenziekenhuis opgenomen. De der de inzittende, de vader van het meisje, bleef ongedeerd. Bus en auto hadden on betekenende schade. Superconstellation vermist Een viermotorige Lockheed Super constellation van de Amerikaanse marine, onderweg van de Ver. Sta ten naar de Azoren, wordt boven de Atlantische Oceaan vermist. Het toe stel had 42 personen aan boord. Een gloednieuwe Vickers Viscount straalbommenwerper van de Frans Australion Airlines is op een vlieg veld ten Noorden van Melbourne neergestort. Drie piloten kwamen Voor de Amerik. burgers en buitenlui Verkiezingstactiek, waarvan Republikeinen en Democraten zich bedienen MORGEN WORDEN in de Ver. Staten de verkiezingen gehouden. Zaterdag werden de laatste zetten en tegenzetten gedaan. De leider der Republikeinen, president Eisenhower, probeerde een nieuwe tactiek in de verkiezingscampagne door tien aanhangers op te bellen, die hij ver zocht, op hun beurt tien personen per telefoon te bereiken, die bewerkt moesten worden om op de Republikeinen te stemmen. Die tien moesten dan weer een andere tien opbellen. De Democraten noemden deze actie de „telefoon-pyramide" van de Republikeinen. Zij plaatsten hier tegenover echt zulks gekwalificeerd als „welsprekende Amerikaans 'n „schoenleder-pyrami- de", waarmede men tien personen thuis moest opzoeken, blijkbaar te voet of per auto, om hen voor de Democraten te winnen, en zo. conform het receot van Eisenhower, ook met de volgende tien Zoels men weet. gaat het om de verkie zingen voor het hele Huis van Afge vaardigden en één derde van de Senaat, plus een aantal gouverneurs. De Demo craten. aldus Reuter, vonden -hun actie uiteraard ..democratischer" dan die der Republikeinen. De partij-voorzitter Ste ven Mutchell verklaarde, dat de Demo craten zich niet achter hun telefoons behoeven te verschuiden. maar dat zij de mensen gerust onder ogen durven ko- Voorts verschenen Zaterdagavond de Democraten voor het laatst voor micro foon en televisie, waarbij Stevenson aanval deed op de politiek van Ei how er. De acties wederzijds rullen wel beëindigd zijn. maar Eisenhower nog een grote rede houden. Senator McCarthy, gewoonlijk uitgesproken strijdlustig, heeft i>n de huidige verkie zingscampagne een opvallende zwijg zaamheid aan de dag gelegd. Men heeft Na hartelijke ontvangst in Den Haag (Van een onzer verslaggevers) Al is jhr W. H. Calkoen, hoofd bui tenlandse dienst van de Algemene Ne derlandse Vereniging voor Vreemdelin genverkeer, een even gladde als vermaar de talen-tong rijk, het werd zelfs hem te machtig toen hij Zaterdagmiddag te zijnen kantore aan de Haagse Parkstraat een klein maar door zijn samenstelling inte- int en zeer internationaal gezelschap verwelkomde. De heer Calkoen nam drie talen in de mond en daarmee bracht hii het een heel eind om de negen afgevaar digden van takken van vervoer in Europa, die zich met de eerste KLM-Super-Con- stellation naar Sydney laten vliegen, op hun gemak te stellen- Voorzover dat dan nog nodig was. Want deze afgevaardigden, zoals Pietro Vetterutti. de particuliere gondelier van Venetië's burgemeester frau Christian Lauener, de Jungfraukabel- baanbestuurster, de Londense busmijlen- millionnair John Alfred E. Adams, Pierre Renault, de „monsieur de Paris" ofwel Parijse taxi-chauffeur, Wilhelm Schoor, de Duitse treinmachinist, de Brus selse tramconducteur Philip J. Harnie. de icheepskapitein M. Foyn uit Noorwegen, ïommodore J. J. Moll, oudste vlieger van ie K.L.M. en niet te vergeten Henry A. Michelic. de post rondbrengende Kopen- r, zij allen voelden zich hier al hele maal thuis. Nu dus eens geen dikbebrilde vervoers- agnaten die ergens ver weg groeten lan overbrengen, maar geüniformeerde ïrvoersmensen. zoals we er elke dag /eral ontmoeten Gistermiddag scheepten zij zich hun grote luchttrip in. Ter ere van deze bijzondere vlucht met de „Postillon our" ledigden de passagiers tijdens de receptie In het A.N.V.V.-hoofdkantooi nenig goedgevuld glas. Aan het daarna volgende diner lr Royal" wenste ook de tafelpresident, de heer B. G. van Os van Delden hen allen nog een goede reis. De tafelschikking was een zeer bijzondere. Naast iedere passa gier was een vervoersautoriteit gezelen. Zo zat ir B. B. C. Felix, directeur van de Haagse Tram naast de Brusselse tram- man en de heer P. de Ruit van 'n Haagse taxi-onderneming (Red-Tax) naast de taxichauffeur Renault, die te Parijs tegen de verwachting in gewoon in een Citroën rondrijdt D« Postillon d'amour brengt ook nog 18.000 speciale brieven voor Nederlandse •migranten naar Australië. stilzwijgendheid". Politieke waarnemers zijn namelijk van oordeel, dat McCarthy, mochten de Republikeinen de strijd verliezen, later weer op de voorgrond zal treden, daarbij gebruik makende van het feit, dat hij juist bij de verkiezingscampagne geen rol heeft gespeeld Als de Republikeinen de meerderheid in het Corvgrea verlie zen. dan raakt McCarthy het voorzitter schap kwijt van de invloedrijke „com missie van onderzoek" naar handelingen der regering. In dat geval zal McCarthy zijn rol van „kruisvaarder" ln de ge lederen van een minderheidspartij weer op zich nemen. Dat is, aldus Reuter, juifft de rol. waarin hij zijn (omstreden) reputatie heeft opgebouwd (Men zie ook het artikel in oris nummer over de ver kiezingen in de Ver. Staten). Het Noorden zet zich schrap tegen poiien De Kamer van Koophandel in de twee noordelijke provincies zijn een groot scheepse actie begonnen ter beperking van het klantencrediet In con circulaire aan alle ln het han delsregister ingeschreven middenstands- bedrijven wordt o.a. gezegd, dat in den vervolge van het aanbod aan een klant om „het wel even op te schrijven" geen sprake meer kan en mag zijn. „Leen het geld, dat u in uw zaak zo broodnodig heeft, niet renteloos aan uw klanten uit", aldus de Kamer. Als alle zaken meewerken, behoeft bij de individuele middenstander geen klan tenvrees meer te bestaan en kan hij rus tig voet bij stuk houden en op contante betaling aandringen als volkomen nor maal. Het kooppubliek moet ln de rich ting van contante betaling verder worden opgevoed, aldus de circulaire. Er is een transparant ontworpen om op de winkeldeuren te worden aangebracht. Hierin wordt op de noodzaak, van con tante betaling gewezen. Koning Slephanus Fonds opgericht in Den Haag In Den Haag is opgericht de Stichting Koning Stephanus-Fonds, welke zich ten doel stelt de 18000 ln Duitsland ver toevende Hongaarse vluchtelingen, die letterlijk aan alles gebrek hebben, niet Heen geldelijke, maar ook allerlei steun n natura te verschaffen. Zij die bereid zijn geld. medicamenten, dekking, kle ding. schoeisel, gereedschappen of ver sterkende middelen voor dit doel af te staan kunnen zich wenden tot het secre tariaat der Stichting: Valkenboskade 567, tel. 32.53 04; gironr 61.8J.00 Voorzitster van het fonds is douairière H. C. M. J van V.-cdenburchgeb Ba ïnesse Apor van Altorja. Surinaamse delegatie naar Nederland De heren A. Currie, minister-president van Suriname, mr S. D. Emanuels, mi nister van Financiën, mr R. H. Pos( al gemeen vertegenwoordiger van Surina me in Nederland, de heren J. Pengel en Lachmon, statenleden, zullen in De- ember naar Nederland worden afge- aardigd om de afkondiging van het statuut voor het koninkrijk door HM. de Koningin bij te wonen. DAT mr dr A. A. van Rhijn Zaterdag in Utrecht spreekt voor de gemeente raadsleden die lid zijn van de Pret. Chr. werkgemeenschap in de P.v.d.A.. over de zuilen en de subsidies in de gemeente- DAT Zaterdag in Emmen een rheuma- afdeling van het Diaconessenhuis is ge opend o.l.v. dr H. A. Otten DAT burgemeester G. G. Loggers van de Wierlngermeer wegens zijn benoeming te Aalsmeer Zaterdag afscheid nam en het plein voor het nieuwe raadhuis Loggers- plein zal worden genoemd- DAT het 75-jaar bestaan der R H.B.S te Winschoten feestelijk is herdacht. DAT een zware brand Zaterdagavond te Mussel (gem. Onstwedde) een door de fa milies Schutterup en Smith bewoonde ka pitale boerderij in de as gelegd heeft, on danks wanhopige pogingen van talrijke brandweercorpsen. DAT ir W. B. I. Hofman, directeur van Amsterdams Vervoerbedrijf op zijn twee daagse afscheidsreceptie een overweldi gende belangstelling heeft ondervonden. DAT de Maastrichtse gemeente-spaar bank de 50.000ste inlegger inschreef en de betrokkene, de 1-jarige Marianne Moe- lande een extra-inlage kreeg. DAT Zaterdag m Den Burg het 25-jarig •staan van de ver. tot bestrijding van runder-t.b.c. is herdacht en de 7000 tel lende veestapel op Texel sinds 1950 t.b.c.- vrij la. DAT 28. 29 ci Onderwijzersver. nadering houdt. DAT te Enschede opperrabbijn A. Schuster is geïnstalleerd voor het ressort Overijssel. DAT te Hoensbroek <L.) het Protes tantse Pri nsBernhard-Jongenshuis (van ae Stichting Limburgs Protestants Kin derhuis) werd geopend. DAT prof dr R. Post en Prof. dr L. J. Rogier uit Nijmegen 60 jaar werden en hartelijk zijng ehuldigd. DAT in Breda een Poolse R.K. kapel werd ingewijd ter herinnering aan de bevrijding van die stad door de Poolse pantserdivisie DAT de A.N.W.B. Zaterdag in Leeuwar den een agentschap opende in een perceel aan de Kelders. Speuitocht naar verdwenen Perzische prins In Perzië heerst grote onrust over de verdwenen kroonprins, broer van de Sjah, waarvan men niet zeker weet of hij om gekomen is bij een vliegtuigongeluk. Perzë heeft de Russische ambassadeur te Teheran een nota overhandigd, waarin de Russische regering wordt verzocht, Per- Amerikaanse vliegtuigen verlof roor u: Zwaar tweed is het materiaal voor dit tweedelig pak. De wik kelrok heeft op zij het split. De driekwart mantel heeft de ty pische H-lijn, die evenals de zware shawlkraag van zilver vos, doet denken aan de mode uit de twintiger jaren. te geven, boven Russisch grondgebied naar het vliegtuig te zoeken, waarmede prins All Reza vorige week verdwenen is. Volgens de Perzische regering ls het zeer waarschijnlijk, dat het vliegtuig van AU Reza binnen de Sowjeb-Unie is geland. De nota werd verzonden, nadat 30 vlieg tuigen, die op zoek naar de prins waren, zonder resultaat moesten terugkeren. Duizenden soldaten, parachutisten en berggidsen zoeken nog steedi in de dichte wouden en het naakte bergland van het Noorden van Perzië. Het Perzische leger heeft nu een belo ning van 50.000 rialen (ongeveer 2500 gul den) uitgeloofd voor hem of haar, die het eerst inlichtingen over het vliegtuig kan verschaffen. Volgens berichten uit Tehe ran is de koningin-moeder zo door leed overstelpt, dat zij door twee doktoren moet worden bijgestaan. Of de Russen spoedig hun medewerking zullen verlenen, is de vraag, want de be trekkingen tussen belde landen zijn niet bijster goed. Gisteren zijn in Perzic r.og zes officieren doodgeschoten, die voor Rusland gespionneerd hadden. In totaal zijn er nu al vijftien terechtgesteld. Naar schatting werden er 650 mensen gearres teerd, wegens spionnage voor Rusland. Hoessein Fatemi. de ter dood veroor deelde vroegere minister van buitenland se zaken, heeft van de sjah verlof gekre gen, van zijn vonnis in appèl te gaan. voor het Opperste Burgerlijke Gerechtshof. HET WEERIN EUROPA - E - 2S Weinig verandering in temperatuur Hel K.N M.I. te De Bilt verwacht tot Veranderlijke bewolking en overwegend droog In de nacht en ochtend plaatselijk mist. Weinig verandering in temperatuur. Matige tot zwakke wind In hoofdzaak tussen Zuid en Oost. (Opge maakt vanmorgen 10 uur). ZON EN MAAN Dlnsaag: Zon van 7.35 tot 11.00; an 13.28 tot 22.10. Woensdag E.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1