Jlicttwe £ciiisd)e ÜTouranl Adenauer pleit voor accoord met het Russische blok Ouders kwamen te Salerno om Nog ruim 200 vermisten in rampgebied van Salerno Iskaq luidt doodsklok over buitenlands kapitaal Verkeer te Apeldoorn eist drie doden op één dag Wist IJ lD ZATERDAG 30 OCTOBER 1954 BUREAUX: Steeostraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0,50 per week. AD VERTE NTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijl en dertigste jaargang No 10181 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINZ CHRISTEUJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken «10 fwrt la Ie )f}easpot{~ Alles goed en wel, maar t LUCHTBALLON TE WASHINGTON OPGELATEN Zulks om Europa voor aggressie der Roden te vrijwaren OM EUROPA tegen aggressie te beveiligen, moet de Westelijke wereld een „niet-aanvalsverdrag" met de landen van het Sowjet- blok sluiten, zo heelt dr Konrad Adenauer, de Westduitse bondskanselier gisteren op een lunch van de „nationale persclub" te Washington ver klaard. Adenauer zeide, dat dit de laatste stap moet zijn, ter comple tering van de veiligheid van Europa. Volgens Reuter, zullen zowel Engeland als Amerika hun' instemming met dit plan van Adenauer be tuigen. In Londen verluidt, dat ook Engeland uitziet naar een uiteindelijke schikking tussen Oost en West. Te Washington wijst rrten er op, dat president Eisenhower vorig jaar zelf reeds heeft gepleit voor het vormen van een verbond van Europese landen, groter dan een zuiver Westeurpese gemeenschap, als bijvoorbeeld de onlangs gesloten Westeuropese Unie. tuig naar Bonn terugkeren. Adenauer wil namelijk de begrafenis van dr Hermann Ehlers, die Donderdag is overleden, bij wonen. De begrafenisplechtigheid vindt volgende week Woensdag plaats te Ol denburg in Neder Saksen. Is Adenauer terug in West-Duitsland, dan zit hij meteen midden in de moeilijk heden. Hij zal dan dr Ehlers. die. zoals men weet. voorzitter van de Bondsdag was, dubbel hard missen. Na de vrije democraten hebben nu ook de leiders van het belangrijke vluchtelingenblok hun bezwaren geuit tegen de politiek van Adenauer. Eén der leiders, de minister zonder portefeuille. Waldemar Kraft, ver klaarde gisteren te Berlijn, dat er thans van een kabinetscrisis kan worden ge sproken. Adenauer meent, zo blijkt volgens Ass. Press uit diens rede. dat de volgende we gen bewandeld moeten worden: 1. Het Westen moet zijn vrijheid veilig stellen door zijn verdediging te combine- 2. De economie van de vrije wereld moet gezond en stabiel zjjn en elk land moet over vrijheid en sociale veiligheid beschikken. 3. Het Westen moet zich op de toekomst voorbereiden en ieder bondgenootschap zuiver defensief houden, op basis van collectieve veiligheid. 4. Alle landen moeten zich aaneenslui ten tot een regionale groep, die aan alle deelnemende staten garantie biedt tegen eventuele aggressie. Dus ook een verdrag sluiten met het Russische blok. 5. Het moet de Sowjet-Unie duidelijk worden gemaakt, dat voortzetting der po gingen, landen geheel of gedeeltelijk on der het communistische juk te brengen, in flagrante strijd is met het verlangen naar internationale ontspanning, waarvan de Sowjetleiders de mond vol hebben. Adenauer heeft zijn nieuwe plan en kele weken geleden reeds op de Parijse Conferentie aan zijn Amerikaanse. Britse, en Franse collega's voorgelegd. In Bonn verwacht men. dat specialisten van de Westelijke Grote Drie en West-Duitsland vóór het eind van het jaar bijeen zullen komen, om bijzonderheden van het. door Adenauer, voorstelde verdrag uit te Intussen heeft Adenauer met Foster! Dulles een Westduits-Amerikaans vriend schapsverdrag getekend, dat ook voorziet in een regeling van de economische be trekkingen tussen beide landen. Het ver drag dient ter vervanging van een, in 1923, gesloten overeenkomst. Eerder uif de V.S. terug Voor vluchtelingen de 600.000 overschreden Bij het Comité Vluchtelingenhulp 1954 (giro 5100) is gisteren 46.000 gulden binnengekomen. De stand is nu: 601.000 gulden. Raad Britse stakingsleiders Maandag weer naar de havens De leiders van de ruim 44.000 stakende Britse havenarbeiders hebben hun volge lingen aangeraden, Maandag weer aan he' werk te gaan. Voorwaarde is, dat geen wraakmaatregelen zullen worden geno men door de werkgevers. En, natuurlijk, moet binnen niet al te lange tijd een stige regeling worden getroffen overwerk, de door hen aangevoerde reden voor de staking. De arbeiders eisen, dat overwerk nimmer verplicht mag worden gesteld, een bepaling die voor geheel Engeland moet gelden. Vandaag zouden in verschillende grote havensteden massa-bijeenkomsten worden gehouden, waarop de stakingsleiders hun aanbeveling zullen doen, het werk te her vatten. Daarna zijn de stakers vrij, t« doen wat hun goeddunkt. Wij wijzen er op. dat de pogingen oir een einde aan het conflict te maken, gis teravond nog geen enkel succes hadden opgeleverd. De stakers van Londen en Liverpool zullen Maandag het werk hervatten. Ook in Tilbury en Huil wordt Maandag het werk hervat. Uitreisvisa gevraagd voor de Somerlaites De Amerikaanse ambassade in Moskou heeft het Russische mnnisterie van bui tenlandse zaken om uitreisvisa verzocht voor het echtpaar Somerlatte. Zoals uitvoerig gemeld, veroorzaakte mevrouw Somerlatte een verhoogde spanning tus sen Moskou en Washington door een Russische agent in het gezicht te slaan. De tactvolle Britten hebben een soort gelijk geval onder handen, zij het zonder handtastelijkheden. Twee jongelieden van Britse nationaliteit, werkzaam op de Britse ambassade in Moskou, waren in conflict gekomen met de Moskouse po litie, door de Krinsky-brug te Moskou aan te zien voor een urinoir. De jonge lui zijn toen onmiddellijk naar Enge land teruggestuurd. IKOR-televisiedienst nu op 28 November De televisie-kerkdienst, die het IKOR oorspronkelijk op 14 November dacht te zullen uitzenden, zal nu op 28 November worden gehouden, eveneens tussen 14 en 15 uur in de Janskerk in Utrecht. Deze verandering van de uitzendingsdatum brengt enige wijziging in de opzet mee. Het spel. dat de schriftlezing en de pre diking gedeeltelijk zal vervangen, blijft echter gehandhaafd. Van vulling gesproken ,£jonge, wat moet dat een vreugde geweest zijn die laatste vulling in de Knardijk". Mét een grote schaafwond op zijn gezichtje zit de 15 maanden oude Mario Caputo in het bed van zijn oom te Salerno. Het verleden is hij alweer vergeten en hij bekijkt nieuwsgierig zijn nieuwe omgeving. Brandweerlieden vonden Mario in een totaal vernield huis te Salerno, dat zo zwaar door de overstromingen is geteisterd. Mario's ouders kwa men bij de natuurramp om het leven. Eeh oom heeft het jongetje geadopteerd. Broer van de sjah nog steeds „vermist" Gertdaime verwarde hem met andere prins Ofschoon gisteren, zowel Reuter als A.P., de hoopvolle berichten deden cir culeren, dat prins Ali Reza, de broer van de sjah van Perzië ongedeerd zou zijn, volgt thans weer een tegenspraak. Het bericht, dat de prins was gevonden, bleek afkomstig te zijn van een gendarme, die prins Ghoelam Reza, een der vijf andere broers van de sjah, voor prins Ali had aangezien. Thans zet de Perzische lucht macht, met de hulp van Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen, haar speur tocht voort. Wij herinneren er aan. dat de vermiste prins de tweede zoon is van de moeder van de sjah van Perzië. Aangezien de sjah zelf nog geen zoon heeft, is hij als zodanig de man, die door zijn geboorte troonopvolger is. In ambtelijke kringen in Teheran, aldus Reuter, acht men het mogelijk, dat door een navlgatiefout het vliegtuig van prins Ali Reza boven Rus sische gebied heeft gevlogen en daar tot landen gedwongen werd. PRINSES IRENE BIJ ESCUDERO Gisteravond heeft Prinses Irene met een vriendin in theater Carré te Amsterdam de première tot het einde bijgewoond van de afscheidsvoorstelling van de Spaanse danser Escudero en zijn Flamenco-gezel- schap. De jonge dames waren tezamen ter gelegenheid van de verjaardag van de ezigheid van de prinses Opdat zij allen één zijn Fusie WEF en Geeste lijke Eenheid De afdeling Nederland van de World Evangelical Fellowship (Evangelische Wereldgemeenschap) en de nieuwe be weging Geestelijke Eenheid, hebben zich verenigd, omdat gebleken is. dat beide organisaties hetzelfde doel beogen, n.I.. in gehoorzaamheid aan het gebed des Heren in Johanne9 17, meer zichtbare eenheid na te streven tussen de christ- gelovlgen in ons land. Daartoe wil de Evangelische Gemeen schap, zo luidt de nieuwe naam van de saamgesmolten groepen, de christenen ln Nederland opwekken en activeren op de grondslag van en in gemeenschap met de W-E.F.. een Internationale Chr. organisatie, waarbij zich reeks een dertig tal landelijke groepen heert aangesloten. Het ligt in de bedoeling een oproep te doen uitgaan en een eigen orgaan te ver zorgen. Het secretariaat is gevestigd te Katwijk aan Zee, Z. Boulevard 101. Van het bestuur maken o.m. deel uit: dr H. A. Colijn. Den, Haag. (Ge.ef ds I Dne )aar geeist tegen moordenares Kind van 15 maanden dreef in plas rond Het aantal doden tengevolge v overstromingsramp in het kustgebi Salerno bedraagt nu 362. Van 212 mensen, die nog worden vermist, neemt men aan, dat ook zij omgekomen zijn. Circa 4461 mensen zijn dakloos 'geworden. Brandweerlieden hebben bij het ruimen van puin een jongetje van vijftien maan den gevonden, dat in zijn bedje in een grote plas ronddreef. Het kind was al zes tig uur alleen en had dus al die tijd niet gegeten. Het bleek dat zijn ouders bij de ramp waren verdronken, zodat een oom besloot hem te adopteren. Mevrouw Clare Booth Luce, de Ameri- deikaanse ambassadrice in Italië, heeft een I kilometers lange tocht door het verwoeste gebied gemaakt. Zij zegde de bevolking van de getroffen streek alle hulp toe, die de Italiaanse regering aan Amerika vragen. Verkeerde verdachte in Irance-loesland F. Dresselhuis. Roer^Wfcd (Geref) dr M. P. Th. A. Th. v. d- Hoop v. teren, Lunteren (Herv.). Billy Graham volgend' jaar naar Schotland en mr 1 De Dordtse rechtbank heeft een vrese- Sloch-jlijk drama behandeld, dat op 28 Mei jl jin Sleeuwijk is geschied. Terecht stond |de 63-jarige huisvrouw C. van der N.de |V., die er van beschuldigd werd haar pasgeboren kleinkind op afschuwelijke wijze van het leven te hebben beroofd' door hot in een teil met koud water te leggen. De officier van justitie achtte de vrouw Billy Graham is uitgenodigd het vol- gend jaar naar Schotland te komen. Zijn aan moord schuldig en eiste drie jaar ge- oampagne, welke georganiseerd worot yangendsstraf met aftrek, waarbij hij door de Schotse kerken zal de naam: All-Scotland Crusade 1955, dragen. I>? Straaljager bij Sittard in de lucht ontploit Vlieger dankte leven aan Echietstoel Gistermiddag omstreeks half drie ls even ten Zuiden van Sittard een straal jager in de lucht ontploft. Het was een jager van het type Sabre van de vlieg basis Getlenkirchen, even over de grens in Duitsland. De vlieger, een Engelsman, kon, hcewel zeer laat, het toestel nog met de uitschletbare stoel verlaten. Met een gebroken arm en verwondingen aan het hoofd is hij ln bewusteloze toe stand naar het ziekenhuis in Sittard over gebracht. Hij was nog vrij hard op de grond terechtgekomen. De straaljager ls in vele stukken uit eengespat. Persoonlijke ongelukken heb ben zich daarbij verder niet voorgedaan. Kapitein-vlieger B. W. Schippers kwam Maandagmiddag bij Eindhoven om het leven, toen hij geen gebruik maakte van zijn schietstoel, om te voorkomen dat zijn defect geraakte straaljager op de drukke stadswijken zou neervallen. Hij maakte een on gelukkige noodlanding. Zijn opzet lukte, maar h(j moest deze opoffe rende houding met de dood bekopen. Zijn stoffelijk overschot is gisteren met militaire eer op Oud Eik en Dui nen te Den Haag bijgezet. Terwijl de met bloemen overdekte kist in de groeve zakte, loste het vuurpeloton van de basis Welschap een salvo over het graf. Haagse candidaat notaris in Noordwijk Bij Kon. Besluit is benoemd tot nota- is binnen het arrondissement 's-Graven- hage ter standplaats Noordwijk: de heer J. W. de Haan. candidaat notaris, te Den Haag in de plaats van wijlen de heer A. B. ter Haar. Vele R.K. zaken zijn Maan dag gesloten De Ned. Kath. Middenstandsbond en de Ned. Kath. Bond van administratief, verkopend en vcrzc-keringspcrsoneel Sint Franciscus van Assisi hebben ge zamenlijk een beroep gedaan op de Ka tholieke ondernemers in het midden groot- en kleinbedrijf, om op het feest Allerheiligen (1 Nov.), indien dit enigszins mogelijk is, hun bedrijf geslo- e houden. Van dag- tot dag in Indonesië Tienduizend importeurs vechten om de buit De Indonesische minister van Econo mische Zaken, mr Iskaq Tjokrohadisoer- jo, blijft de doodsklok luiden. Niet alleen over de buitenlandse importeurs, wier aandeel in de import hü wil terugbren gen tot 15 procent, maar ook over het buitenlands kapitaal, dat hij wil vermin deren tot 15 procent. Daartegenover moe ten Indonesiërs 70 procent van het ka pitaal bezitten en Indonesiërs, die vroeger vreemdelingen waren de overige 15 pro cent. Hjj zeide niet hoe hij dit doel wil bereiken. Hij gaf voorts nog te kennen, vanneer hij spreekt van buitenlands kapitaal, hetwelk Indonesië nodig heeft, hij alleen nieuw kapitaal bedoelt. De oude buitenlandse beleggingen be schouwt hij als roepiahkapitaal. Zijn plannen met de beperking van de buitenlandse import tot 15 pet, zijn in middels nog steeds niet door de sectie economische zaken van het parlement besproken. De voorzitter. Tjikwan, klaagt Inmiddels, dat 10.000 Indonesische im porteurs elkaar de buit betwisten en hij >en uitgebreid dirigisme om de toe stand te zuiveren. In de eerste plaats wil hij voor elke importtak een bepaald aan tal importeurs aanwijzen en de speciali satie aanpassen aan de behoeften van het land, waardoor vanzelf een aantal im porteurs zal verdwijnen. De te verstrek ken deviezen moeten tussen de impor teurs worden verdeeld In verhouding tot de omvang van hun tak van import. De Chinese kamer van koophandel heeft in een vergadering geklaagd, dat winsttransfer vrijwel is uitgesloten en dat de Chinezen steeds meer moeilijk heden ondervinden bij de uitoefening van hun bedrijf Het is voor kleine tokohou ders zeer lastig geworden vergunningen te krijgen voor de opening van hun win keltjes, Vooral de Chinezen, die Indo nesische staatsburgers zijn, voelen zich ten achter gesteld. Terwijl de commissaris voor autonome gewesten steeds maar met zijn hoofd zat te schudden, is er in het bestuurscollege van de provincie West-Java door de vl- ce-voonzitter, M. Sjape'i, hevige critiek geoefend op de wijze, waarop de autono mie de nek wordt omgedraaid. Van de uitvoering der wet van 1948 op de auto nomie komt niets terecht. Men heeft minder autonomie dan onder het Neder lands-Indisch regiem, zeide hij. Dr Diapari, voorzitter van het bureau Irian, die als lid der Indonesische dele gatie naar de Algemene Vergadering der Verenigde Naties zal vertrekken, heeft verklaard, dat wanneer de V.N. weigeren de kwestie Nieuw-Guinea op de agenda te plaatsen, zij de taak niet objectief be zien, In dat geval is het handvest der V.N, van geen waarde. De zuivering in Midden-Java heeft ten gevolge, dat de benden in moeilijkheden verkeren. De bevolking brengt de schat tingen aan de benden niet meer op, zii Keivin Hall (20 000 zitplaatsen) in Glas gow ls reeds gehuurd voor een zesweek- se periode van 21 Maart tot 30 April. De diensten zullen met speciale lijnen naar andere plaatsen in Schotland worden uit gezonden. Graham heeft in September een campagne gehad in Nashville (V.S.); bij zijn vertrek wterd hij toegesproken door de gouverneur van de staat Tex nessee. Er waren in totaal 660.000 be- zoekers. Dies Delftse Studen'enboird op 4 en 5 November Donderdag 4 en Vrijdag 5 Novembëï wordt de 57ste dies natalis van de Delft- se Studenten Bond gevierd. De officiële opening geschiedt Donderdagmidcag om half drie in de auCa der T.H. Vrijdag avond wordt in de Stads Doelen te Delft een gala-toneel voorstel ling gegeven. kan trouwens weinig betalen, en de a riteiten blokkeren hun gebied, dat vruchtbaar en bergachtig is. Rampok- partüen en afpersingen leveren weinig meer op. De Bandoengse dierentuin wordt te klein. Het oppervlak is slechts 7 ha, de hokken zijn te eng. Er bestaan thans plannen om er het gehele vroegere Ju bileumpark, het dal van de Tjikapoen- doeng en de visvijvers tot aan de vroe gere dr De Grootweg er bij te trekken, zodat men dan 45 ha krijgt. De burge meester steunt met vuur de plannen en men stelt zich Hagenbecks tuin als ideaal De communistische boerenbond, waar bij al 130.000 boeren zijn, aangesloten heeft in Bandoeng een congres gehouden Velen brachten landbouwvoortbrengselen bijeen om het houden van het congres mogelijk te maken. Vooral rondom Ban doeng bestaat er grote belangstelling van de boeren. Enkele enthousiastelingen hebben op 30 Augustus te Bandoeng het begin var. het nieuwe Javaanse kalenderjaar 1886 gevierd. mogelijkheid, dat trancetoestand heeft ge- kening hield verdachte in i handeld. Verdachte bekende hetgeen haar ten laste was gelegd. Zij betuigde er haar grote spijt over en zeide niet te kunnen begrijpen hoe zij ooit tot een dergelijke daad had kunnen komen. Zij deelde voorts mede. dat zij he-t kind 's avonds had begraven en dat haar mai zonen van de bevalling niets hadden af geweten. Uitspraak 12 November. Uit Indonesië Hagenaar krijgt pakje met gebraden vlees Morgenochtend brengt de Kota Inten. van de Kon. Rott. Lloyd een pakje mee voor een Hagenaar, waarin zich twee kilo gebraden varkensvlees bevindt. Dit is een niet alledaagse zending, maar getuigt toch wel van de genegenheid van een Semarang in Indonesië voor de Hagenaar. Deze persoon uit Semarang heeft het gebraden vlees op 12 Sept. aan boord van de Kota Inten bezorgd, zodat de Hagenaar, als hij zich morgen, wan- het schip aankomt, zich meteen naar Rotterdam begeeft niets behoeft te doen zijn Zondagsmaai. als tenminste het I vlees nog niet bedorven is. ..Die afzender brengt mij op een idee", I heeft een van de scheepskoks gezegd, r de bemanning heeft reeds te ken- gegeven, dat zij zich liever niet aan het experiment waagt om varkensvlees, weken geleden werd gebra den. te gaan nuttignen. Lichter Meppel na aanvaring op Schelde gezonken De lichter Meppel is gisteravond nabij de Konijnenschor, in de Schelde gezon ken na een aanvaring met het Britse schip Kirkwood. Churchill was gisteren 30 jaar lid in het Lagerhuis. Het record houdt Grenfell. die al 32 jaar lid is 't Word! steeds erger In Apeldoorn zijn gisteren drie onge lukken met dodelijke afloop gebeurd. Op de stichting Groot Schuyienburg klom het vierjarig jongetje J. M. H. over een hoge afrastering van hadmonicagaas welke om een speelster rein was geplaatst en werd later dood in een diepe sloot aangetroffen De 37-jmej. H. R. van D. uit Den Haag gaf met haar auto geen voorrang aan een vrachtauto, bestuurd door G B. M. uit Enschede. Er ontstond een botsing, waarbij de 44-j. mej. H. D. uit Apeldoorn die naast haar zat. zwaar werd gewond en later in een ziekenhuis DAT de lonen volgens het CAO in het piano- en harmoniumbedrijf met 6 pro cent verhoogd zijn. DAT te Zwaag bij Hoorn een nieuw koelhuis ln gebruik genomen werd van de veiling Bangert en Omstreken met een cap. van 1.300.000 kg fruit en de totale koelhuiscapaciteit van deze veiling thans 2.100.000 kg bedraagt. DAT het dep. van O. K. en W. de con- solidatiekosten voor de kasteel-ruïne aan de Maas te Kessel (L.) voor 90 procent voor zijn rekening zal nemen, doch deze kosten niet boven de f 15.000 mogen uit gaan DAT de Stichting Maaskants Welvaren voor de sanering van 10.000 ha komgrond- gebied aan de Lage Maaskant onder Oss (N.B.) een voorbeelddorp wil stichten van voorlopig 40 boerderijen. DAT door een overeenkomst van de ge- meentwi Hoorn. Enkhuizen, Medemblik en Grootebroek de K. v. K. in West-Fries land is aangewezen voor de coördinatie van de industriebevordering in deze DAT I.v.m. het bezoek van Keizer Haile Selassie de rijksweg Den BoschUtrecht Donderdag 4 November van Waardenburg tot Utrecht wordt afgesloten van 9 tot 10 uur DAT tegen de 61-j. inwoner van Bergen (N.-H.) B. J. P. in A'dam in hoger beroep bevestiging van het vonnis van de Alk- maarse politierechter werd geëist (1 mrvd.) wegens mishandeling van een poedel met een schop. DAT tegen de A'dammer Jl H. W., die op het C.S. een Amerikaan ongevraagd het adres van zijn hotel had aangeboden, in hoger beroep bevestiging DAT in A'dam in hoger beroep bevesti ging van het vonnis der Haarlemse recht bank werd geëist tegen de 28-j. automon teur J. K. uit Haarlem, verdacht van dief stal t Antwerpen. DAT het Ned. Instituut voor Efficiency ditmaal zijn jaarlijkse efflciency-dagcn organiseert te Utrecht op 23 en 24 Nov. DAT de Zuldafrikaanse Immigratie attaché G. L. Dickerson na meer dan 8 jaar in ons land de emigratie voor zijn land verzorgd te hebben gisteren met de Waterman naar Zuid-Afrika terugkeerde. DAT de Duitse consul te R'dam, dr A. M. Reuschenbach. het Ned. R. K. Huis vestingscomité te 's-Hertogenbosch werk stukken van Duit ie kunstenaars heeft aangeboden uit dank voor de Ned. hulp aan Duitsland na de oorlog. DAT gedeputeerden van Gelderland ln 1955 het Gelderse vreemdelingenverkeer is overleden; de bestuurster kreeg een zware shock. Op de Zwolseweg viel de 74-j. K. Z. van zijn fiets, werd door een passerende personenauto gegrepen en op slag ge dood. In Rotterdam overleed gisternacht de 34-j. zeeman Elisardo Caamano Gonzales uit Goyames (Spanje), die in het begin dezer week aan boord van de Jamara van een ruimtrap viel en daarbij ernstig was gewond. In dezelfde stad is gistermiddag een twee-jarig jongetje P. Kaziua op een kruispunt door een auto aangereden en op slag gedood. Fa D. KRET en Zn Jongen uit Doornspijk verdwenen De groepscommandant der rijkspolitie te Wezep verzoekt namens de ouders de opsporing, aanhouding cn terugbrenging van de 19-jarige Berend Schreurs, wo nende te Oostendorp, Honingsveldweg 28 (gem. Doornspijk), die in de nacht van 27 op 28 October 1954 de ouderlijke wo ning heeft verlaten en tot heden niet teruggekeerd is. Hij is zwaarmoedig en een ongeluk wordt gevreesd. Uit' A'damse postauto f 60.000 vermist De Amsterdamse politie heeft bekend gemaakt, dat uit de Amsterdamse post auto f 60.000 aan contanten wordt ver mist bij het verdwijnen van de geld- trommel en de postzak. De aangetekende stukken, die verdwenen, spelen een klei- WEERBERICHT lste instantie (boete van f75) werd willen gaan subsidiëren met maximaal I f 37. 000. De Nederlandse modeontwerp ster Tony Waagemans gaf deze interpretatie op de H-lijn. Een fluwelen ensemble, bestaande uit een klokkende rok en een nauwsluitend jasje. Een kleine showkraag en een smalle bont- rand op heuphoogte garneren het manteltje. Iets minder wind Het K. N. M. I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Veranderlijke bewolking met aanvankelijk wat regen en morgen enkele verspreide buien. Matige tot krachtige wind tussen Noord en West. iets lagere middagtempera- turen. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 u.) 'VERHUIZINGEN R\ VERPA! s\ .AN VAN DUUREN tN1 7 T.I I 2Mul REN

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1