ae half zware shag! 'Geduchte sprong van vier naar tien DOUWE EGBERTS .tr 1 „szaz'cEEü Pesthuislaan-bewoners krijgen een viaduct-opening blijft Vraag naar jeugdigen aanhouden R 1! NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 ZATERDAG 23 OCTOBER 1954 Leidse grond is schaars en kostbaar! Bijna vierhonderd bedden flat Rodenburgerpolder I W/"ETH0UDER JONGELEEN rekent er op, dat begin volgend jaar met de I bouw van de torenflat in de Rodenburgerpolder kan worden begonnen. I Het plan van de architect E. F. Groosxnan te Rotterdam een architect I die bij de nieuwe hoogbouw in de Maasstad al veel ervaring heeft opge- I daan is klaar en zal binnen afzienbare tijd aan de bouwautoriteiten in i Den Haag worden voorgelegd. Voordat met de eigenlijke bouw wordt be- fm £onnen' moeten ruim tweehonderd palen van gewapend beton ter lengte van vijftien meter en met een draagvermogen van vijftig ton rustende be- lasting worden geheid. H Dit flatgebouw zal de afsluiting vor-il3 garages en 23 bergruimten, alsmede men van het recreatiegebied aan de Ka- twee lokaliteiten voor de afvoer van het naaliweg. Het komt met de voorgeve! vuil. Er moet voor deze vuilafvoer nog u naar deze terreinen te staan (zodat deeen doelmatig systeem worden ontwor- 3 bewoners van een prachtig uitzicht zul-1 pen. i J len genieten, zonder bevreesd te hoeven Onmiddellijk boven de begane grond r t3 dat dit over enise tijd toch ver-j zijn dan ae negen gelijke woonlagen, elk dwijnt) en met de achterzijde naar de met negen woningen. De afsluiting van kant van de Hoge Rijndijfk. De totale de flat naar boven wordt gevormd door hoogte ruim 31 meter, de lengte ba- de dakétage met aoht woningen plus eer. nij b manlk draagt 72 meter en de diepte 12 meter Haj In de grond wordt ook nog 2.84 meter gebouwd I De dikte van de muren van de eerste drie verdiepingen moet dertig centimeter azijn, teirwijl de muren verder in dikte 3 afnemen tot 20 cm. In de grond worden de kelders ge- I boirwd. Zij bevatten ten eerste 66 berg- ;i ruimten van 3 bij 3 meter, sommige iets 'i langer. Voorts is er de ruimte voor de 7 centrale verwarming met oliestook-in- richting en een z.g. „dag-rijwielJberging" (voor hen, die tussen de middag thuis komen). De capaciteit van deze rijwiel- M plaats is niet zo groot, maar men heeft J daarnaast nog de eigen bergruimte. Centrale wasserij te L* Op de begane grond is eerst de hal j met het trappenhuis en de twee liften. Met elke lift kunnen zes personen mee De liften stijgen tot de negende verdie- ping. uien Rechts van de hal ligt een centrale wasserij. Het is de bedoeling, dat de huls- d voj vrouw de was in de eigen woning ge-[ i reed maakt voor het drogen. Het dro- gen geschiedt dan in de centrale wasse- rijruimte, waar speciale machinerieën daarvoor worden opgesteld. Men wil eg on hiermee voorkomen, dat de balcongevel li] van de flat te zeer wordt ontsierd door ram. te drogen wasgoed, 12.1 Verder vindt men op de begane grond pro» - T prj mm Tussen Wenen en Parijs Regisseur C. H. Groen en cineast I. v. aïoj Vriesland hebben in de afgelopen zomer bijna 10.000 km per auto dwars door 247 r West-Europa afgelegd om een toerls- Voord tische kleurenfilm te maken, die een glo- c°jj baal overzicht zou moeten geven van de dal door de Ned- Relsvereni6'ng in het pro- 15 He, gramma opgenomen mogelijkheden. Een s aj programma in filmvorin dus en een opzet, die de film wel heel sterk aan banden -in£ÏÏ le®de' machinekamer voor de liften. Ellke woonlaag heeft zeven woningen met twee slaapkamers en twee woningen met drie. In totaal zijn er dus 63 wonin gen met 2 en 18 woningen met 3 slaap vertrekken De dakétage heeft 7 wonin gen met 1 slaapkamer en 1 woning met twee slaapvertrekken. Inhoud De 63 woningen zien er als volgt uit: een woonkamer van 4 meter breed en 5 meter lang, een slaapkamer voor twee bedden, met een oppervlakte van 9,6 m2, een slaapkamer voor drie bedden met een oppervlakte van 13 vierkante meter, een badkamer, een keuken van zes vier kante meter, een droogruimte van 70 cm breed en 2,10 meter lang en dan tenslotte aan de woonzijde van het huis een balcon van 1.40 bij 2.85 In de beide slaapkamers zijn in totaal Tussen de keuken en de badkamer wordt een aansluiting aangebracht voor een geyser. Alle vertrekken worden cen traal verwarmd met uitzondering van de Men overweegt verder, alle woonka mers te voorzien van een tnlmelraam- constructie met dubbele beglazing, op dat het schoonmaken van de ramen door de hulsvrouw gemakkelijk zal kunni geschieden. De slaapvertrekken krijgen een dubbele beglazing door middel een extra vast raam. De achttien woningen hebben, zoals opgemerkt, een slaapkamer meer. ws drie bedden kunnen worden geplaatst. De oppervlakte van deze kamer is ook 13 m2. Aan de kant van de Hoge Rijndijk loopt langs iedere verdieping de galerij, waarop de ingang van de woningen uit komt. De leveranciers zullen daar dus hun klanten bedienen. Dit is een voor Leiden geheel nieuw plan. Wij verkeren nog in de omstandig heid. dat er geen woning in onze stad per lift moet worden bereikt. Het ligt in de ontwikkeling, hoog te bouwen, omdat we nu eenmaal heel zuinig moeten zijn met de grond. Van vier woonlagen sprin gen we nu meteen op tien. Waarom ook niet! Ongetwijfeld zal de bouw van de flat Roderiburgerpolder met intense be langstelling worden gevolgd. Niet in het minst door de mensen, die hier een huis hopen te krijgen! Leiden hoopt over een paar jaar deze torenflat te bezitten. Het gebouw heeft een kelder, negen gelijke woonlagen en ter afsluiting een dakétage. Het boven de dakétage uitstekende gedeelte is de afsluiting van de liftkokers. Herstel Groene Kerk begonnen Schip wordt niet met een travee verlengd De restauratie van de Groene Kerk te Oegstgeest, waarover wij indertijd uitvoe rig schreven, is enkele dagen geleden be gonnen. In de kerkruimte zijn de banken, de preekstoel en het orgel reeds verwij derd. De scheiding tussen het koor en het schip blijft nog enige tijd staan, om het koor. zo lang het mogelijk is. nog te ge bruiken als aula voor begrafenissen. Na de restauratie kan het koor niet meer als aula worden gebruikt, omdat het, zoals bekend, bij de kerkruimte wordt getrok- t was aanvankelijk de bedoeling, het schip van de kerk met een travee te ver lengen, zodat dit vier ramen zou hebben tegenover het koor drie. Dit kerkgedeelte moet namelijk vroeger ook groter zijn ge weest. Men heeft echter om verschillende redenen besloten, deze verlenging niet te doen uitvoeren, zodat het werk wordt be perkt tot grondige restauratie van het be staande. Naar verwacht wordt, zal deze restau ratie ongeveer een jaar ln beslag r compo- jsitie, kleur en poëzie, kortom aan het »rk. 'e filmisch talent van de beide makers. De 7.1 leden van de afd. Leiden van de N.R.V. lal hebben zich daar gisteravond in de foyer mit van bunnen overtuigen, daar het seizoen voor de afdeling met deze film geopend werd" 5'( De heer Groen gaf eerst een inleiding m'. 6.1 °P de film, die de suggestieve titel „Tus- Gran sen Wenen en Parijs" draagt. 12» Toen begon de reis die voerde door de Ardennen, de Vogezen, de Franse Jura, eerbei Savoie, de Dauphiné, de Provence en de e mï Rivièra naar Zwitserland. Van Zwitser- loerse land ging het naar Oostenrijk en Wenen. iz. 6.0 De terugreis werd gemaakt via het d. 7.0 Zwarte Woud en Sauerland. 9.' De avond stond onder leiding van de voorzitter van de afdeling, de heer J. V" d' Horst- Ds Broekema 25 jaar ;>C0S predikant 5 N-wi jjs Broekema, Hervormd predi- En kant te Waardenburg-Neerijnen, die ln Hervormde kringen te Leiden niet onbe- 224 en hend is, heeft dezer dagen herdacht, dat hij 25 jaar geleden zijn pastorale loop baan begon. Ds Broekema werd in 1899 -J geboren. Hij was candidaat in Groningen, I 1928, en stond achtereenvolgens te Open- B de. Balsward en Doorwerth en sinds 5 L October 1947 te Waardenburg. Deze zo- mer heeft ds Broekema nog enkele keren in Leiden gepreekt. Baptisten Gemeente Leiden De Baptisten Gemeente heeft een evan gelisatiewerk georganiseerd, die morgen avond om half 6 begint. Voorts zijn er bijeenkomsten op Maandag, Dinsdag en Woensdag 's-avonds om 8 uur, steeds in het gebouw Eerste Groenesteeg 16 De Heer Ramaker, evangelist te Rotterdam, hoopt in deze samenkomsten voor te gaan Het thema luidt: „Brood zonder geld". Morgenochtend 10 uur spreekt de voor ganger der Gemeente, de heer H. Schou ten Jr, over „De heerlijkheid, de nood zakelijkheid en de verantwoordelijkheid van de Gemeente". Verbouwing kerk Oude Vest aanbesteed Onder leiding van het architenbureau Kraan en Van Nieuwkoop te Oegstgeest had de aanbesteding plaats van de in wendige verbouwing van de Geref. kerk aan de Oude Vest. Voor het schilderwerk werd als volgt ingeschreven: firma Schutte f 4124, firma Bakhuizen f. 4220. firma Veerman f. 4322 en firma Van Lunteren f 4592. Voor het metsel- en timmewrerk was de inschrij ving: firma Van Katwijk en Van Leeu wen f 28.370, firma van Rooijen f 28.700, firma Van Hoven f 34.888, firma Erades f 35.096 en firma Guijt f 37.562. Bij deze inschrijving waren niet het stucadoor- werk en de electrische installatie begre- Een dokter nodig? De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door de dokters Kortmann, Lahr, Makkink, Pieterse, Schaefer en Teeuwen. Welke apotheek De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Za terdag 23 October 13 uur tot Zaterdag 30 October 8 uur waargenomen door de apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523, en door de Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. ZH ij BEIDE ANDERE KOKERS GAAN VOORLOPIG DICHT Naar wij vernemen, heeft het gemeen tebestuur het adres van de bewoners van de Gevangenlaan (of Pesthuislaan), dat vorige week Zaterdag werd verzonden, reeds in behandeling genomen. Zoals wij deze week uitvoerig hebben gemeld, was in dit adres het verzoek vervat om een van de openingen van het in afbouw zijnde viaduct Gevangenlaan begaanbaar te maken speciaal voor de Pesthuislaan- bewoners, om te voorkomen, dat zij nog enkele jaren van de lange omweg vla de Lage Morsweg gebruik moeten maken. De wethouder van openbare werken, de heer Jongeleen, deelde ons mee, dat het gemeentebestuur overweegt aan het gerechtvaardigde verlangen van de ze Leidenaars tegemoet te komen. Als het werk van de Ned. Spoorwegen het viaduct is voltooid, zal de gemeen te Leiden ln een van de openingen de bestrating aanbrengen. Het kan vaj kant van het legermuseum gezien de rechter opening zijn, maar ook de middelste. Pas als de bestrating !s gelegd en de opening dus geheel klaar Is. zal het via duct officieel voor de bewoners worden opengesteld, omdat de gemeente uiter aard wil voorkomen, dat eventuele gelukken op haar verantwoordelijkheid Herdenking Florence Nightingale Het plaatselijk herdenkingscomité Flo rence Nightingale heeft voor 28 October om acht uur een bijeenkomst belegd in de Stadsgehoorzaal, waar een herden kingswoord zal worden gesproken door mej. R. L. van Voorthuyzen, adjunct directrice van de gemeenteziekenhuizen te Den Haag. Tevens zal zij een uiteen zetting geven over het beroep van ver pleegster, toegelicht met lichtbeelden. Het verpleegsterskoor van het Diacones- senhuis zal zijn medewerking verlenen. Na de pauze draait de film „De witte engel". Allen, die in de verpleging werk zaam zijn, kunnen via directie of bon den toegangsbewijzen aanvragen. Boven dien zijn door bemiddeling van verschil lende scholen de meisjes van 16 jaar af uitgenodigd deze avond bij te wonen, ter wijl ook hun ouders van harte welkom zijn. Zij kunnen toegangskaarten aanvra gen bij het secretariaat van het comité, dat gevestigd is in het gebouw van de G. G. en G. D., Nieuwe Mare 13a. zouden komen. De twee andere openin gen gaan dicht. ""Óver de in-gebruik-stelling van het ge hele viaduct kon de heer Jongeleen nog geen mededelingen doen. Het spreekt vanzelf, dat eerst de weg van de Mors singel en het stationsplein naar de rijks weg Den Haag Amsterdam, achter het legermuseum om. moet worden aange legd. Van officieuze zijde hoorden wij, dat onder ander enkele grondkwesties de aanleg van deze weg nog belemmeren. Overigens zou de gemeente zo spoedig mogelijk tot de aanleg van de weg wil len overgaan. Propaganda-avond Leidse handelsreizigers De afdeling Lelden van de Nederland se handelsreizigersvereniging had gister avond in „De kleine Burcht" een propa ganda-avond. Na het openingswoord van de heer G. Rekers hield de heer C. Ka ter uit Amsterdam de propaganda-rede. De handelsreiziger verkeert, aldus spr. ln een sociaal kwetsbare positie. Daar om is het nodig, dat hij zich organiseert. Op het ministerie telt alleen het getal. Op het ogenblik is slechts 30% van de handelsreizigers georganiseerd. Wil dit beroep een beschermd beroep worden, dan is het nodig, dat de beroepsgenoten een goede scholing ontvangen. De N.H.R.V., die volgend Jaar 80 jaar be staat, heeft daarom een cursus georga niseerd, waaraan leden van alle organi saties deelnemen. De avond werd opgeluisterd met filma over atoomsplitsing, electronen en de ijzeren long. Werkloosheid in Leiden V OVER DE PERIODE 11 t/m 16 October jl. daalde het aanbod, namelijk van 492 tot 434, als gevolg van de grote vraag naar losse arbeiders (loswerk in de havens en oogstwerk). Als geheel werkloos stonden op 16 October j.l. ingeschreven 414 mannen, terwijl daarenboven 20 personen tewerkgesteld waren bij objecten voor aanvullende werkgelegenheid. Een vergelijking met het overeenkomstige tijdstip in 1952 en 1953 wijst uit, dat de werk gelegenheid een wel uitermate gunstig beeld blijft vertonen. De voordelige verschillen bedragen respectievelijk 1373 en 646. De vraag daalde, hetgeen, gezien het jaargetijde, geen verwondering behoeft te wekken, en bedroeg plm. 175, waarvan plm. 70 betrekking hebben op jeugdigen. Voor volwassenen bestaat, dit in alge mene zin bedoeld, ruime tot goede plaat singsmogelijkheid in de metaalindustrie, de textielindustrie (garen-, dekens- en vezelindustrie) en het expeditiewerk. De vraag naar jeugdige arbeidskrach ten blijft aanhouden, terwijl het aanbod gering is en voornamelijk bestaat uit jongelui, die hoge eisen stellen, welke in het algemeen niet met hun capaciteiten overeenkomen, en anderzijds uit jeug digen, die, gezien hun voorkeur voor eer bepaald beroep, niet gemakkelijk ge plaatst kunnen worden. Zonder ir details te treden kan vermeld worden, dat in vrijwel alle bedrijfstakken plaat singsmogelijkheid aanwezig is, doch in het bijzonder in de ambachts- en win kelbedrijven en voor expeditie- en maga- zijmvei k. Voor jeugdigen, die reeds wer- ook een „onderhoudende" functie. Hier worden blusmaterlalen voor de orga nisatie Bescherming Bevolking be proefd, hetgeen maandelijks geschiedt, terwijl ze eens per drie maanden een volledige revisie ondergaan. Ze zijn voorzien van lnchtgekoelde dieselmo toren en hebben een capaciteit van 2500 liter water per minuut bü een opvoerhoogte van tachtig meter. De kleine exemplaren zijn bestemd voor individueel gebruik, per blokhoofd, terwijl de grote gereed moeten staan voor het geval dat de B.B. het met de kleine niet meer zou aankunnen. H. H. Inbrekers JJORLOGES achter glas wekken maar al te gemakkelijk de in teresse der ,£ware jongens". In de tunnel van het Leids stationsge bouw verdwenen al eens voor f 3000 van die waardevolle goe deren, en dezer dagen werd een- Leidse horlogemaker op dezelfde manier f 1500 armer. De horloger, die in de tunnel van het Leidse steeds weer op, hoeveel goed geklede mensen er in de Sleutelstad leven en werken. Zo'n wandeling levert altijd het verrassende beeld van winkelende en kopende huisvrouwen. En een gang over de Leidse markt toont u toch wel de burgerij in al haar geledingen, ge nietend van een zekere welstand, die alle noodzakelijke goederen onder het bereik van iedereen brengt. Dat wij evenwel, dit alles beziende, steeds met oogkleppen voorlopen en dat wij niet de minste notie hebben van wat er omgaat in dit land. is ons deze week duidelijk geworden. Wij kregen een exemplaar van de „Sach- sische Zeitung" in handen en daarin een artikel van een „Hollandische Mitarbeiter", dat uit een heel ander vaatje tapt. „Ellende en nood in tulpenland" staat er boven. Als u deze communis tische scribent in dit trans-ijzeren gordijnse blad moogt geloven, is het hier al armoede, ondervoeding en on derdrukking. Slechte woningen, ma gere mensen en hongerende boeren. De schrijver trekt een vergelijking met de Duitse democratische republiek en die valt voor ons héél slecht uit. Nu hebben wij verschillende malen in die Oostduitse heilstaat gereisd en rondgekeken, maar wij schijnen toen verblind te zijn geweest Wat wij daar zagen is waarschijnlijk óns hongeren de land geweest en wat wij hier zien is Oost-Duitsland. Dat kan gemakke lijk, als men veel en snel reist. Hoe het zij, Leiden deed de gedach te bij ons opkomen, dat die Sachsische Zeitung haar lezers maar eens op ex cursie naar Nederland moet sturen. Misschien willen ze niet eens meer terug! Wérkelijke ellende vluchtelingen noodgedwongen samen, hokken onder de erbarmelijkste om standigheden. Om deze ongelukkigen te helpen geeft Nederland „een uur voor een toekomst." Veelal verloopt de actie in stilte, maar de girobtljet- ten stromen binnen bij 5100 in Den Haag. Een enkele maal treedt een klein onderdeel der actie naar buiten, zoals in Leiden op aanstaande Dins dag. Dan zal de toneelgroep „Scheeps- praet" uit Alphen aan den Rijn het voortreffelijke stuk „Een inspec teur voor U" van J. B. Priestley op voeren. Prettig was het te vernemen, dat zovelen belangeloos hun mede werking tot deze avond verlenen. Heus, de Leidenaar heeft voor zijn medemens iets over. En wat die stille stroom naar giro 5100 betreft: daar zijn kleine en grote bedragen b\j. Girobiljetten met en zonder toevoe gingen. Een toevoeging van twee kin deren uit Katwijk: „Uit onze spaar pot. Wij zijn 7 en 8 jaar, maar geven ten. Hier zijn arbeiders bezig aan de vervaardiging van het onderstel of de voet van een loskraan, die bestemd is voor de Nederlandse havens. De twee mannen aan het gevaarte zijn G. Veld- huijzen, Westhavenstraat 14. en M. van Mourik, Frans van Mierisstraat 2. Zij hebben de kortste weg naar de over kant genomen, wat altijd een plaatje waard is. Professor Blok TifORGEN zal het vijf-en-twintlg 1J1 jaar geleden zijn, dat te Leiden overleed prof. dr P. J. Blok, bekend, historicus en opvolger van de beroem de Rob. Fruin als hoogleraar in de vaderlandse geschiedenis aan de rijksuniversiteit te Leiden. Deze Leidse jaren duurden van 1894 tot 1929, in welke tijd prof. Blok tevens ■historisch onderricht heeft gegeven aan H.M. Koningin Wilhelmina. De geschiedbeschouwing van Blok ging voornamelijk uit van het na tionale en de verering van onze na tionale helden; tevens heeft het bron nenonderzoek van prof. Blok de ver dienste gehad, dat hij als eerste ge wezen heeft op het belang van in het buitenland bewaarde archiefstukken, waarvoor hij vele studiereizen onder- nam. Hij heeft ook krachtdadig mee gewerkt aan de oprichting ran het Neaerlandsch Historisch Instituut te Rome in 1904, waar te zijner ere in 1930 zijn borstbeeld is geplaatst. Paling loopt terug T~)E HEER P. PUnakker, Uiterste gracht 68, Lelden, ondervindt de terugslag van de geruchten over de oorzaak van de paratyphus-epldemie. Z(jn vader heeft vijftig jaar lang paling gerookt en verkocht en hijself is nu al weer dertig jaar ln het vak. In al die tijd heeft hij nog nooit over typhus gehoord als gevolg van paling eten. „Trouwens", zo zegt hU. ..de dok ters zijn het er zelf nog lang niet over eens, of het wel de paling was". Zijn bedrijf staat voortdurend onder con trole van de keuringsdienst voor wa ren en hij heeft toestemming om paling te roken van de vakgroep voor de visserijcentrale. „De meeste paling, die wij verkopen, komt van de Friese meren, ook wel van de Kager- en Braassemerplassen". Verkocht hij voorheen ongeveer veertig pond paling per dag, nu kan hij het amper tot de helft brengen en moet h(j na enkele dagen de anders zo begeerde lekkernij met handenvol weggooien. Hij hoopt, dat spoedig de werkelijke oorzaak van de epidemie mag blijken, want anders ziet bij het er van komen, dat de mensen, die hierin hun brood vinden, in de ko mende winter van de steun zullen moeten gaan leven. Moraal rpOEN MEN een forse huisjesslak Over het plan van races sprak, Zei hij, tot in het diepst geroerd- Wie (zoals ik) zijn stulp vervoert, Die vindt het racen glad verkeerd En laat zijn huis niet onbeheerd. NAAR DE STEUN7 Kortste weg station een expositiekast heeft, meent er iets op te hebben ge vonden. Hij plaatste deze mede deling in zijn kast: „H.H. inbre kers, deze horloges hebben geen uurwerken, dus voor U waarde loos!" Wat ook inderdaad zo is. Mannen van staal mannen van deze bedrij- in het werk gegaan, de uit- grote en kleine opdrach- ken, wordt zoals bekend, een speciaal spreekuur gehouden, en wel elke Don derdagavond van 7—8 uur. Het aantal als werkloos ingeschreven vrouwen steeg, als gevolg van seizoen- factoren, van 140 tot ruim 150. De vraag bleef vrijwel gelijk en bedroeg plm. 260. Plaatsingsmogelijkheid bestaat voor: huishoudelijk personeel werksters en dagmeisjes personeel voor wasserij bedrijven en textielindustrie, administra tief personeel, typistes, steno-typistes, in- paksters, naaisters, leerling-naaisters en verplegend personeel. Agenda van Leiden Korenbeurs: Marktkraam voor Bijbel verkoop. Stadsgehoorzaal, 10 uur v.m.11 uur n m.: bazar ten bate van nieuw dieren- asyl. Het Leidsche Volkshuis, 89.30 uur: tentoonstelling en demonstraties. Stadhuis. 3 uur: Broederschap van oud padvinders, kring Rijnland, Leidse dag. Kleine stadszaal. half 4: opening con gres van Jeugdparlementen; 8 uur: Euro pese instuif, mr H. Velu uit Den Haag over: Europa één in een verenigde we reld. Antonlus-chibhuis, 8 uur; jaarfeest V.O.L.A. De Professorenwijk met: Als de klok waarschuwt. Maandag Chr. Sociale Belangen, 8 uur: Leidse Chr. Besturenbond. N. M. Laarman uit Den Haag over: Wat spreekt uw kind? De Doelen, 8 uur: Leidse amateur- fotografenvereniging. eerste ronde com petitie 19541955. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Leidse kunst kring „Voor Allen". Maria Thérèse Fourneau, piano. Zomerzorg. 8 uur: Kynologenvereni- ging ..Rijnland'*, mevrouw H. Stenfert Kroes eCroll over: Kynologiseh allerlei. Schouwburg. 8 uur: abonnementsvoor stelling, Haagse Comedie met: Een thee huis voor Tobiki. Dinsdag. Gulden Vlies, half 3: Vereniging van huisvrouwen, middag ten bate van h«t Jacobafonds. Grote zaal Burcht. 8 uur: toneelgroep „Sheepspraet" uit Alphen met „Een in specteur voor U" van Priestley. Snouck Hurgronjehuis, 8 uur: K. en O., cursus „Het genieten van moderne muziek" door Wouter Paap. Foyer stadsgehoorzaal. 8 uur. Llssone Lindeman, wintersportfilms. Volkshuis, 7.45 uur: Leids Acad. Kunstcentrum, Ned. Studenten-strijk kwartet. Rijksmuseum van oudbeden, 8 uun dr A. Klasens over de jongste opgravin gen te Sakkèra. Schouwburg, 8 uur: abonnementsvoor stelling, Haagse Comedie met: Een thee huis voor Tobiki. Nachtdienst apotheken. Apotheek Nieuwe Rijn. Nieuwe Kyn tel. 20523, en de Doeza-apotheek, Doezastraat 31, teL 21313. Haags Gerechtshof Poging tot mishandeling Het Haags Gerechtshof heeft een 33-J. wever uit Leiden veroordeeld tot een gevangenisstraf van een maand, omdat hij op 22 Juni van het vorige jaar, toen hij dronken was. een keliner met een vijl had willen mishandelen. Deze keliner had hem uit een café gezet, om dat hij hinderlijk en vervelend optrad. De procureur-generaal had drie maan den gevangenisstraf geroquireerd. In aanleg was verd. vrijgesproken. De officier van Justitie had destijds vier geëist. Nieuwe militaire orders voor 7 millioen guldfen. De ministeries van Oorlog en Marine hebben een nieuwe opgave verstrekt van contracten, gesloten met Nederlandse ondernemingen, welke betrekking heb ben op een totaal bedrag van bijna 7 millioen gulden, waarvan f 1821 000 voor opleggers van 10 ton bij DAF, Eind hoven en f2.280.381 voor onderbroeken en hemden bij Fr. Beeren en Zn.. Weert.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 3