IlicntPt JTei terije (fourant Westduitse parlement achter accoord van Londen HfifCB Bij zevende lustrum KLM Baviaan ging op de atuto van Prins Bernhard zitten Deens schip Rikke Skou met 12 man vergaan Wist U K l| VRIJDAG 8 OCTOBER 1954 BUREAUX: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel 31441. Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: j 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0,50 per week. Directie: F. DIEMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELUK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Vijf en dertigste jaargang No 10162 .Slant pa* tic!) Is gMIcpen aign hert la fcgfjcnspocl" De echte Knoflox pastilles zijn groen voorkomt kalkafzertlng t pastiües 1.80. AANBOD VAN MOLOTOF VAN DE HAND GEWEZEN Goede kans voor Mendes-France in Nationale Vergadering BONDSKANSELIER ADENAUER heeft gisteren een belangrijke slag gewonnen: de Westduitse Bondsdag heeft namelijk bij hand opsteken de Londense overeenkomst inzake de Westduitse herbewape ning goedgekeurd, ondanks het felle verzet van de socialisten. In de goedgekeurde motie van de regeringspartijen wordt voorts gezegd, dat Europese eenheid voorwaarde is voor de Duitse eenheid. Eert socialis tische motie, waarin onderhandelingen met de Sowjetunie worden ge- jeist, werd onder protest van de socialisten naar een commissie verwezen. Tegen het einde van het debat had Ade- lauer verzekerd, dat West-Duitsland zal sandringen op verkrijging van het V.N.- lidmaatschap. als het eenmaal is toege treden tot het verdrag van Brussel en de NAVO. Tijdens het debat wees Adenauer de, door de socialistenleider Ollenhauer verdedigde these van de hand, als zou er reeds een ontspanning zijn ingetreden in de internationale situatie. Ook verweerde bij zich krachtig tegen de aantijging, dat tijn politiek de Duitse eenheid achterstelt bij de herbewapening. Het debat leverde voorts een gesloten front van de rege ringspartijen op. De liberale fractieleider, dr Dehler, hield een rede. welke er op ge was, het coalitie-porselein weer te lijmen, dat hij vorige week met onver wachte aanvallen op Adenauer stuk had geslagen. In de Franse nationale vergadering ver dedigde premier Mendès-France met suc- de Londense overeenkomst. Hij ver klaarde, dat Molotof's rede wordt bestu deerd. maar dat het resultaat hiervan het Londense accoord niet overbodig maakt. De premier meent, dat het aanvaarden dat accoord onderhandelingen met de Sowjet-Unie niet in de weg zal staan. Vooral van de zijde van de voorstan ders der verworpen E.D.G. kreeg Mendès- France felle critiek te horen. De socialis- dienden zelfs een resolutie in, waarin werd verlangd, dat de Duitse bijdrage aan de gemeenschappelijke verdediging niet zal lelden tot een onafhankelijk Duits leger en een Duitse generale staf. Als vanavond over het Londense ac coord wordt gestemd, zal Mendès-France waarschijnlijk een behoorlijke meerder heid krijgen. In Engeland verdedigde Eden de beslui- in van Londen op het congres van de mservatieve partij. Hij verwierp de Inieuwe voorstellen van Molotof, aangezien Ide Sowjet-Unie slechts streeft naar over heersing van Duitsland. IEden sprak de mening uit, dat de Lon dense besluiten door alle betrokken par lementen goedgekeurd zullen worden, om dat zijns Inziens de gevolgen van een ^eventuele verwerping catastrofaal zouden Jz|jn. Tenslotte waarschuwde Eden tegen het uitstoten van Duitsland, omdat dit land r dan opnieuw duistere en gevaarlijke pa- 2 den zal gaan bewandelen. Het zou die stromingen onder de Duitsers vernietigen, welke thans hoop voor de toekomst bie den. De 4000 aanwezigen brachten hem ovatie. Daarna keurde de conferentie de Londense besluiten goed. In Oost-Berlijn hield Molotof opnieuw een rede, waarin hij het Westen beschul digde van het blokkeren der Duitse heid. Vermelden wij nog, dat in Oost-Duits- land demonstraties plaats hadden tegen het accoord van Londen betreffende de Duitse herbewapening. De Westduitse communistische partij heeft een oproep tot het volk gericht, om met mar macht de wapening van West-Duitsland voorkomen en de pogingen voor een hereniging der belde delen te versterken. Slager van Parijs j. Doodstraf geëist voor Oberg De Franse openbare aanklager heeft li tegen de ex-nazi Karl Oberg, bijgenaamd »de slager van Parijs", de doodstraf ge- eist. Obergs adjudant, Helmuth Knochen, hoorde hetzelfde vonis tegen zich eisen. Oberg (58) en zijn adjudant zijn verant woordelijk voor 't wegvoeren van 220.000 Fransen naar Duitse concentratiekampen. Van deze Fransen keerden slechts 22.000 naar hun land terug, waar er later 10.000 overleden tengevolge van het lijden in de kampen. Het proces was al in Februari vai jaar begonnen, maar het werd uitgesteld, toen de president van de rechtbank Oberg (onbewezen) een oorlogsmisdadiger noem de. Zeer binnenkort zal het Parijse hof uitspraak doen. Verlenging prijsopdrijvings- en hamsterwet Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend om de werking van de prijsopdrijvings- en hamsterwet weer met een jaar te verlengen tot 26 Sep tember 1955. De binding door maximum prijzen beperkt zich bijna uitsluitend tot de sociale sector en tot eierbriketten, «as en electriciteit. Kalm blijven, onder alle omstandigheden Na het accoord over Triest TitoWij moesten een offer brengen De federale uitvoerende raad var Joegoslavië heeft gisteren met algemene stemmen de overeenkomst inzake Triest goedgekeurd, nadat de waarnemend mi nister van buitenlandse zaken, Bebler, di kwestie uitvoerig had toegelicht. Hij zei, dat Joegoslavië langs vreed zame weg alles zou doen om zijn verdere aspiraties in het Italiaanse gebied te ver wezenlijken. Maarschalk Tito hield daarna een rede, waarin hij wees op de vooruitgang van Joegoslavië in alle opzichten, sinds het in 1948 de Kominform de rug toekeerde. Thans was het land omringd door vrien den en Tito sprak de hoop uit, dat ook de rest van Europa, speciaal Frankrijk en Duitsland, spoedig tot overeenstemming zouden komen. „Over de regeling va: kwestie-Triëst zijn wij niet tevreden, dat wij een groot offer hebben moeten brengen terwille van de vrede in dit ge bied". aldus Tito. In dit verband laten wij nog volgen, dat Joegoslavië financiële hulp van Amerika zal krijgen en wel in totaal 35 millioen dollar. Voorlopig heeft de Amerikaanse regering een bedrag van 9 millioen dollar geblokkeerd, zodat Joegoslavië I kopen, wat het dringend nodig heeft. President-directeur Aler heeft gisteren op Schiphol t.g.v. het 35-jarig bestaan der K.LM. een aantal vliegurenpenningen uitgereikt. Hier neemt de winnaar van de Christchurch-race, gezagvoerder Kooper de zilveren penning (15.000 vlieguren) in ontvangst. In het midden staat zijn echtgenote. Inzet: Na de ont hulling in het K.L.M.-gebouw in Den Haag van een maquette van dr Ples- man overhandigde de heer Aler een verkleinde beeltenis aan een kleinzoon van de luchtvaartpionier Terug uit het Krugerpark Prins Bernhard is na zijn driedaags be zoek aan het Krugerwildpark in Pretoria teruggekeerd. De Prins heeft in het natio nale park alle soorten wild, met uitzon dering van luipaarden gezien. Zo kwam er een baviaan op de motorkap van zijn auto zitten. De Prins, die veel gefotogra feerd en gefilmd heeft, verklaarde en thousiast te zijn over het park. Officieren van de Zuidafrikaanse lucht macht nodigden Prins Bernhard uit voor bezoek aan hun .miess" te-Voortrek kershoogte. Daar heeft ZJK.H. bedankt de hem belwezen eer, in het vlieg- van premier Malan. de ..Rustig" te hebben mogen vliegen. Brigade-generaal Melville zei. dat deze eer nog niet te beurt gevallen was aan een buitenlander. In samenwerking met de Nederlandse gemeenschap had de gemeenteraad Johannesburg een receptie georganiseerd, waar driehonderd kinderen, in Neder landse klederdracht, de Prins begroetten 'aAvonds gaf de gemeente een banket. Na Internationaal Gerechtshof De Pakistaanse minister van Buiten landse Zaken, Sir Chaudry Mohammed Zafroellah Khan, is door de Algemene Vergadering der Verenigde Naties door de Veiligheidsraad gekozen als lid van het Internationaal Gerechtshof. Er was een vacature ontstaan door het lijden van Benegal Rau (India). Voorts werden tot lid gekozen Jules Basdevant (Frankrijk), Roberto Cordova (Mexico), José Guerrero (San Salvador), Hersch Aluterpacht (Groot-Brittannië) Moreno Quintana (Argentinië). afloop daarvan was er in het stedelijke Rhodespark een voorstelling, waarbij o.m. zoeloe's een oorlogsdans demonstreerden. Er volgde een tlbraaivleis". tijdens welke de Prins een boerenmetworst at. De heer Johannes Trydom, minister land- en irrigatiewerken van de Unie Zuid-Afrika, zal tijdens een zesweekse vacantie een niet-officeel bezoek aan om land brengen. Oosterbeker offerde leven voor zijn hond Liefde voor zijn hond is de 52-jarige heer W. G. uit Oosterbeek nootlottig ge worden. Toen hij langs de Utrechtse Straatweg in Oosterbeek wandelde zag hij hoe zijn hond plotseling de drukke verkeersweg overstak en kans hep onder een auto kommen. De heer G. sprong de weg op en greep naar zijn hond maar kon zelf niet meer snel genoeg wegkomen. Hij werd door een auto aangereden en was op slag dood. Unilever vestigt zich in Italië De Unilever N.V. heeft ln king met het concern Gaslini maatschappij in Italië opgericht, welke zich bezig zal houden met bereiding verkoop van margarine en eetbare t ten voor de Italiaanse markt. Kubelik bij de Covent Garden Rafael Kubelik. die naast Eduard Beinum eerste dirigent is van het Con certgebouworkest en met dit ensemble de tournee door Amerika meemaakt, met ingang van 1 October 1955 benoemd tot dirigent van de beroemde Covent Garden Opera te Londen. Begin volgend jaar zal hij reeds als gastdirigent treden. Heden op pag. 5 De beroemde clown Caran d'Ache raakte bij Stalin uit de gunst. Hoe dat kwam, vertellen Hélène en Pierre Lazareff op pagina 5. In hun artikel geven zij een uitvoerige beschouwins. het Russische theater, het propa- ia-apparaat van het totalitaire regiem. De koffie goedkoper, thee duurder Met ingang van gisteren zijn de prijzen an koffie, ten gevolge van de daling op de wereldkoffiemarkt, verlaagd met 15 tot 28 cents per pakje van 250 gram. Daarentegen moest, als gevolg van de hausse op de theemarkt, de prijs van thee, eveneens met ingang van gisteren, nogmaals worden gecorrigeerd, zodat de thee uniform in prijs wordt verhoogd en wel met 6 cents per pakje van 100 gram. Londense haven uitgeschakeld Ernstige toestand door staking De Londense havenstaking breidt zich in ontstellende mate uit. Vandaag zijn schatting 26.000 arbeiders niet op hun werk verschenen; 230 schepen liggen thans doelloos langs de kaden. Volgens Reuter worden drie Nederlandse schepen door de staking getroffen, n 1. de Andijk 8.380 ton, Holland-Amerika Lijn), de Leos (397 ton. rederij Stienstra) en Oostzee (499 ton. rederij Tammes). Premier Churchill Is door zijn minister an arbeid, Walter Monkton. gewaar schuwd. dat er gevaar dreigt voor d< voedselvoorziening. Reeds zijn verschei dene schepen naar havens op het conti nent gedirigeerd, waar hun aan bederf onderhevige lading in koelhuizen zal wor den opgeslagen. Als de toestand nog ern stiger wordt, zal het leger worden inge schakeld om de schepen te lossen Alle vier de Nederlandse scheepvaartmaat schappijen, die diensten op Londen onder hielden, hebben de vaart gestaakt. De sombere voorspellingen ten aanzie van het verloop der grote staking in Ne' York zijn onjuist gebleken: de 25.000 havenarbeiders hebben het werk hervat. TITO HEEFT EEN BLAUW OOG President Tito verscheen voor de federale executieve raad met een blauw oog, maar hij droeg er een zwart lapje voor om het de bedekken en te beschermen. Toen hy gisteren in een open auto door Serajewo reed werd hij getrof fen door een zware bos bloemen, die hem door een geestdriftig meisje toe geworpen werd. De verwonding aan het oog is niet ernstig. Kolonel Warouw toch verhoord Kolonel Warouw, territoriaal comman dant van Oost-Indonesië, die onlangs, hoewel hij betrokken was ln een smok- kelschandaal, toch door de minister van verdediging bevorderd werd, is op be vel van de 2de chefstaf der landmacht, generaal majoor Bambang Soegeng, naar Djakarta gekomen en hij zal over enige dagen voor de procureur generaal moeten verschijnen. Lot Indonesisch kabinet wordt beslist Te Solo is het congres van de Partai Indonesia Raja begonnen, waar beslist zal worden of men de drie ministers dezer partij zal dwingen tot aftreden. De meeste parlementsleden der partij zijn namelijk van mening, dat men het kabinet niet langer kan handhaven, doch er is ook een stroming, die het kabinet wil behouden. Als de voorstanders van het kabinet het pleit winnen, is er kans op scheuring de partij. De premier heeft zijn privé- gezonden om het congres bij te Gevolgen van de stormnacht Twee Nederlandse kotters met tien opvarenden vermist DE VLIEGENDE STORM, die de Noordzee in de nacht van Woensdag op Donderdag opzweepte tot torenhoge golven, heeft ernstige gevolgen gehad. Men heeft thans zekerheid gekregen dat het vermiste Deense vrachtschip Rikke Skou (1498 brt) is vergaan. Van de 20 opvarenden zijn er 12 in de golven omgekomen. Voorts verkeert men in grote bezorgdheid over het lot der bemanningen van twee Nederlandse kotters, de Jonge Jochem uit Den Helder en de UK 174 (Hendrika) uit Urk. Van beide sche pen, elk met 5 opvarenden, heeft men sinds de storm niets meer gehoord. Nadat vliegtuigen en tal van schepen urenlang vruchteloos rondom de Dog- gersbank naar de Rikke Skou hadden ge zocht, kon de Franse trawler Ailly ln de namiddag het stoffelijk overschot van vier der twaalf doden bergen. De zee sleper Holland van rederij Doeksen heeft de stoffelijke resten overgenomen en aar Terschelling gebracht. Acht overlevenden werden gisteravond uitgeputte toestand door de Zweedse vrachtboot Hedda van een reddingsvlot opgepikt. Veertien leden van de beman ning hadden zich op dit vlot in veilig heid willen brengen. De kapitein, de 2e officier en 4 anderen werden echter door zware overslaande zeeën van het vlot ge sleurd. De Franse trawler Ailly was het eerste schip, waarop men de droeve zekerheid kreeg, dat het Deense schip was ver gaan. De Ailly pikte een reddingssloep op, waarvan op het boord half uitgewist de naam van de Rikke Skou stond te lezen. Op de bodem van de sloep trof men het stoffelijk overschot aan van drie schip breukelingen. Later viste men nog een virde dode op. De omgekomen zeelieden hadden slechts weinig kleren aan. Allen droegen echter Mendès-France politicus no 1 Vijftig procent der Fransen, aan wie door een instituut voor opinie onderzoek te Parijs de vraag werd gesteld, welke Franse leider zij het populairst vinden, heeft Mendès- France als nummer één genoemd. Ervaren Franse waarnemers ver klaarden, dat iets dergelijks niet gebeurd is, sedert Poincaré, in 1926, de franc stabiliseerde. Dodelijk ongeluk met bromfiets De 56-jarige bromfietsberijder J. Cu pido is op de Klaprozenweg te Amster dam door een vrachtauto doodgereden Het laatste bericht van de Urker kot ter UK 174 heeft men Woensdagnacht om half twee ontvangen. Het schip bevond zich toen op ongeveer 30 mijl ten noord esten van Den Helder. Aan boord waren als kapitein de 38- jarige H. Kapitein, een neef van de schip per welke laatste deze reis niet mee maakte en voorts drie zoons van de schipper, de 26-jarige R. Kapitein, de 20- jarige K Kaoitein en de 16-jarige H. Ka pitein, Voorts was aan boord de 18-jarige C. Korf. De burgemeester van Urk heeft contact opgenomen met de Marinevlieg- dienst en verzocht per vliegtuig te gaan zoeken. Bijna de gehele Urker vloot is in de loop van gisteravond de haven binnen gelopen met zware averij. De Jonge Jochem De Jonge Jochem is Maandag de Hel- derse haven uitgevaren, op weg naar de visgronden bij het Diepegat ten Noorden Den Helder. Om 12 uur 's nachts maakte schipper Wolter Dijkstra van de Jonge Jochem nog contact met de HD 37. welker nabijheid het scheepje zich be vond. Gisterochtend om halfacht was de kotter van Dijkstra de enige van de klei ne vloot, die geen gehoor gaf. Bootsman tussen Iets voor u? Van de schouder tot de rokzoom is deze japon aan één stuk ge knipt met een klein mouwtje. De ruimte van de rok wordt in de taille bijeengehouden door een brede ceintuur. De sluiting loopt schuin over het voorpand. Juist op ieder donker vak komen knoop en knoopsgat. Een model, dat alleen geschikt is voor slanke figuren. DAT in Haarlem 3 mnd ls geëist tegen de buschauffeur H. P. T. uit Hoofddorp wegens aanrijding onder Aalsmeer van een scooter, waarbij de duopassagiere mevrouw A. C. B.-K. uit A'dam om het leven kwam DAT het volledig herstel van de aan de cokesfabriek te Sluiskil toegebrachte oorlogsschade feestelijk is gevierd. DAT ln Bergen op Zoom 67 maal 150 boete is geëist tegen de uitvoerder J. de V. van Bouwonderneming Midden-Neder land N.V. wegens het begaan van 67 ar- beitswetovertredingen bij de bouw van het kazerne-kampement te Ossendrecht in '52. DAT de raad van Haarlemmermeer een erepenning Instelde voor bijzondere ver dienste jegens de plaatselijke gemeen schap en haar het eerst toekende aan P. J. Joorr bij diens zilveren raadslidmaat- DAT B. en W. van Rotterdam de raad om een crediet van f 1.140.000 vroegen voor de verbouwing van het voorgebouw op- I ziekenhuis Bergweg, nodig geworden door de uitbreiding van 1952. DAT de staatssecretaris van sociale za ken, mr dr A. A. v. Rhijn, te A'dam di deelnemers aan het daar plaats- hebbende congres van de werkloosheidsverzekering ontving. DAT de coöperatieve aankoopvereni ging Schouwen-Duiveland te Zierikzee een graansilo zal bouwen van 2500 ton. met een hoogte van 47 m. Dat op Schiphol een delegatie uit de Soedan o.l.v. de minister van openbare werken aankwam voor een bezoek aan technische objecten In ons land en wer ving van technisch personeel voor de Soedan. DAT Dinsdag bij de dok- en werfmij Wilton-Fijenoord N.V. te Schiedam de kustmijnenveger Dokkum te water zal worden gelaten door de echtgenote van de burgemeester van Dokkum, mevr. M L. v. Tuinen-Sijtsma. DAT minister Zijlstra het Kamerlid Weiter antwoordde op diens schriftelijke vragen over de verhoging van de soda- prijzen, waartegen de minister geen maat regelen zal nemen. DAT de Zuidafrikaanse minister van land en Irrigatie, Joh. Strijdom, volgen de week een zes-weekse vacantie begint en dan ook Denemarken. Engeland en on9 land zal bezoeken. DAT de Raad voor de Scheepvaart de 2e stuurman J. v. d. H. uit Schiedam berispte wegens de aanvaring var Ned- s.s. Zeeland met het Am. liberty- schip William Tylor op de rivier Norfolk (V.S.), maar de kapitein niet schuldig verklaarde. DAT burgemeester d'Ailly met zijn col lega's van Weesperkarspel, Aalsmeer, Diemen, Ouderkerk, Nieuwer-Amstel Zaandam gesproken heeft over een annexatie van aan A'dam grenzende gronden. DAT de toespraken bij de onthulling van het borstbeeld van dr A. Plesman tijdens de opening van het nieuwe kan toorgebouw der KLM op het vliegveld op Curacao langs radiografische weg Den Haag door KLM-dir. Aler gehoord en beantwoord werden. DAT het m.s. Ivinghoe Beacon (9720 brt) al9 tweede in een serie van drie ge bouwd door de werf De Noord N.V. Alblasserdam voor The Crawford Ship ping Comp. Ltd. te Londen, een proef- DAT de polder Battenoord bij Nieuwe Tonge (Flakkee) heden 500 jaar bestaat, doch nog niet bekomen is van de gevol gen van de watersnood '53. DAT het echtpaar R. Broekhuizen—Hop te Nijkerk Zondag 60 jaar getrouwd ls. lading gedood De Rijnstroom, een 708 ton metende vrachtboot van de Hollandse Stoomboot Maatschappij is in de afgelopen nacht omstreeks één uur in IJmuiden binnen gelopen. Aan boord was het stoffelijk overschot van de bootsman. Deze is tij dens de storm in de nacht van Woens dag op Donderdag tussen de lading, toen deze ging verschuiven, bekneld geraakt en gedood. De rijksrecherche is aan boord gegaan om een onderzoek in te stellen. Schipper overboord geslagen De Urker kotter UK 60. de Neeltje, die gisteren, zoals bekend Is, in nood verkeerde, is vanochtend vroeg IJmui den binnengesleept, evenwel zonder schipper aan boord, Tijdens het slechte in de nacht van Woensdag op Donderdag is de schipper, de heer J. den Berg, namelijk overboord ge slagen en verdronken. Verder was de gehele stuurkast van boord geslagen. Gistermiddag is in Hoek van Holland binnengelopen het 1944 ton metende Duitse stoomschip Charlotte Schroeder. Dit schip heeft bij de 9torm tijdens zijn van Finland naar Rotterdam een groot deel van zijn deklast hou-t ver speeld. Vermoedelijk van de deklast hout. die het Duitse schip Helene Russ gister ochtend vroeg ten Noorden van 't eiland Ameland van boord heeft gezet, is een gedeelte op het eiland aangespoeld Tengevolge van de zeer zware storm heeft de Westelijke duinstrook van dit eiland een deel aan de zee moeten prijs geven. Ruwer dan in rampnacht De motorreddingboot Insulinde ls gis termiddag omstreeks één uur ln de thuis haven Oostmahorn teruggekeerd, nadat zij vijftien uur buitengaats was geweest. Schipper Klaas Toxopeus heeft verklaard dat de zee de afgelopen nacht ruwer was dan tijdens de nacht van 31 Januari op 1 Februari 1953, toen de ramp ons land trof. De Insulinde heeft het laatst bijstand ver leend aan de Nederlandse kustvaarder Tagri, die bij Ameland ln moeilijkheden kwam te verkeren. De Tagri heeft later de zaken geklaard en de reis naar Finland hervat De Noorse tankboot Tankbaron. die voor de Ingang van de Nieuwe Waterweg aan de grond was gelopen, wees eerst sleepboothulp af, doch is gisteren in de late avond door drie sleepboten van L. Smit Co's internationale sleepdienst vlotgesleept. Het schip, dat een lek heeft, is vannacht om één uur Hoek van Hol land gepasseerd op weg naar Rotterdam. De kapitein spreekt tegen dat er een lek kage zou zijn. De eerste machinist Benard van de reddingboot President Jan Leis heeft tijdens de tocht naar het schip twee ribben gebroken. Sloep gevonden Het Westduitse motorschip Reind (230 ton), dat Woensdagochtend uit Delfzijl naar Brunsbuettel is vertrokken, wordt vermist. Het vaartuig was Donderdag avond nog niet aangekomen en op het Oostfriese waddeneiland Langeoog ls sloep met de naam Reind gevonden. «1010 EUK.' telecijie Wereldburger nummer 1 Onze Friese landgenoot, dr E. N. van Kleffens, werd op zijn hoge post als voorzitter der Asscmblée ran de Ver. Naties, onderworpen aan een bliksem- interview. Let nu eens op de leven dige mimiek, de verschillende expres sies van zijn gelaat. Van Kleffens is in een bijzonder goed humeur, want hij begon zo: „Aha meneer de reporter, gaat U toch zitten. Ik geloof U al eens eerder ontmoet te hebben. Wat hebt U op het hart?" „Of ik een voorgevoel had, dat ik voorzitter van de Ver. Naties zou wor den en de Thailandse candidaat ver slaan? Och, ik ben onder een gunstig teken geboren en mijn devies is, dat niets in de politiek onmogelijk is. „Maar alle gekheid op een stokje, ik ben nu voorzitter en zal er het beste van maken. Critiek, ja, daar houd ik ernstig rekening mee. maar gelukkig kan ik wel tegen een stootje Jk maak me heus geen zorgen, dat ik het hier niet „rooien" zal en wat je in het buitenland zo goed doet, is het voortdurende besef, dat ze daar thuis, in Den Haag, achter je staan „Maar, a propos, amice, ik zit hier nou maar te praten, hoewel dat als voor zitter van de Assemblé mijn speciali teit is, maar nu heb ik geen tijd meer. Bergen werk wachten me. Nou, één vraag dan nog. spits" aan „Wat ik van de naaste toekomst denk? Hoor eens, ik werk niet met het ei en koffiedik, parapsychologische capaci teiten bezit ik geloof ik niet, maar aan mij zal het niet liggen het scheepje der VJV. in veilige haven te loodsen. Ik ben Nederlander Vier burgemeesters eervol ontslagen Op hun verzoek is eervol ontslag ver leend aan vier burgemeesters, nl. aan H. J. M. Keijzer, met ingang van 1 Februari a.s., als burgemeester van Spanbroek en Opmeer; aan N. Vijlbrief, met ingang van West- aan J. Kneppelhout, met ingang van 1 Maart a.s. als burgemeester van Win terswijk aan H. J. Roelvink met ingang van 1 October j.L als burgemeester van Zon- Weinig verandering in temperatuur Het K N.M.I. te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen of motregen. Weinig verande ring in temperatuur. Matige of vrij krachtige wind tus sen Zuid en West. (Opge maakt vanmorgen 10 uur). ZON EN MAAN Zaterdag: Zon van 6.53 tot 18.02; Maan van 16.30 tot 3.57. Dinsdag volle maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1