Jlicuwe £riitsrf)e (iTourant Met de groeten der Russen aan de Duitsers Luchtverbinding Ned.-Canada via de Noordpool? Frans spionnageschandaal op losse schroeven wist r WOENSDAG 6 OCTOBER 1954 BUREAUX: Steenstraat 37 Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Vijf en dertigste Jaargang No 10160 Directie: F DlEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. ENSERINK CHRISTELIIK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Slant «as Ut* It ghfblrora «non berl (a /cgfjeaspoet" Scheld niet te hard MOLOTOF PLOTSELING IN BERLIJN Uit welk rood raatje zal worden getapt na Londens accoord MOLOTOF, de Russische minister van Buitenlandse Zaken is giste ren vrij plotseling in Oost-Berlijn gearriveerd. Hij staat aan het hoofd van een Russische delegatie, welke de viering van het vijfjarig bestaan van de Oostduitse communistische volksrepubliek komt vieren. In Bonn, waar men in hoge mate werd verrast, gelooft evenwel nie mand, dat Molotof de verre reis van Moskou naar Berlijn alleen heeft gemaakt voor deze viering en hij slechts de groeten kwam brengen van het Russische aan het Duitse volk! Eerder ziet men in zijn komst een teken van de diepe ernst, waarmee in Moskou de resultaten van Lon den zijn opgenomen. Men neemt aan, dat Molotof voor de Oostduitse regering richtlijnen heeft meegebracht betreffende de politiek, welke de Russen ten aanzien van de nieuwe situatie zullen volgen. Zo staat de Westelijke wereld aan 1 begin van een scherpe Russische reac op de jongste besluiten der negen n gendheden te Londen. Men verwacht v rassende Russische tegenzetten, welke op berekend zullen zijn, invloed uit te oefenen op de parlementen van Frankrijk en West-Duitsland. In het Westen gist men naar de richting, waarin de Russi-' sche reactie zal gaan. Enerzijds houdt men te Bonn rekening met een nieuwe cam pagne voor een herenigd en neutraal Duitsland; anderzijds acht men het moge- I lijk dat Moskou speculeert op een blijven de verdeling van Duitsland met een be perkte bewapening voor beide delen. Die zou dan door een geheel Europa bestrij- .kend veiligheidssysteem worden gecontro leerd. Ook uit Polen, Bulgarije en Roeme nië zijn afvaardigingen in Berlijn aange- In de Bondsdag heeft Adenauer niet ge- irept over nieuwe onderhandelingen over de Duitse eenheid. Het is evenwel duide lijk, dat dit thema het debat zal beheer- sen, dat morgen over de Londense beslui- 1 ten begint. Niet zonder enige spanning vraagt men zich af, of Molotof voordien ln Berlijn reeds aanduiding zal geven van de weg, die de Russische politiek zal in slaan. Tijdens zijn rede van gisteren legde In 1970 telt ons land 700.000 auto's In het Koninklijk Instituut voor de Tro- ■■pen te Amsterdam is gisteren een „toe- jleveringsdag automobielindustrie" gehou den op initiatief van de Nederlandse ver eniging „De Rijwiel- en Automobiel In dustrie". Onder „toelevering", zo zet de heer J. Verheul, bestuurslid van de R.A.I. in zijn openingsrede, wordt verstaan de bijdrage van de leveranciers van halffabrikaten, auto-onderdelen en -toebehoren tot de itotstandkoming van het eindproduct, de automobiel. In de maanden November en December van het vorige Jaar heeft een uit twintig leden bestaande missie uit zeven Europese landen na een kort bezoek aan Enge land, een uitvoerige sturdie van de auto mobielbranche in de Verenigde Staten ge maakt. In 1939 waren er tn Nederland ruim 160.000 automobielen, in 1953 284.367 wa gens en in April van dit jaar reeds 306.580. In het komende jaar zal het gezamenlijk autopark in de Benelux zeker een mil- lioen automobielen omvatten. „Ik durf een door deskundigen opgestelde prog nose, dat in het jaar 1970 het wagenpark in ons land 700.000 automobielen zal om- tvatten, voor juist aan te nemen," aldus De eerstvolgende automobieltentoonstel ling zal van 3—12 Februari in de R.A.I. te Amsterdam worden gehouden. Directeur Topografische Dienst gaat heen Bij Kon. besluit is met ingang van 1 'November a.s. aan de heer C. A. J. von Frijtag Drabbe, op diens verzoek, eer- Tol ontslag verleend als directeur van de Topografische Dienst, te Delft, met dank voor de belangrijke en langdurige ,'door hem aan den lande bewe- Wedstrijd snelscheren In het televisieprogramma van de K R O. werd gisteravond een snel- scheerwedstri.ld vertoond. Kapper Dings uit Eindhoven zegevierde in de strijd tegen de heer Heidens t Heerlen. Op de kop af in 15 ------- kapper Dings ge- Adenauer de nadruk op de bereidwillig heid. welke de Geallieerden te Londen ge toond hebben'met de Bondsrepubliek voor hereniging samen te werken. Adenauers mededelingen over de her eniging werden met applaus begroet. En alsof hij antwoord gaf op de beschuldi gingen van de oppositie, zei Adenauer herhaaldelijk, dat het accoord van Lon den de hereniging van Duitsland dichter bij heeft gebracht. Het Frankforter blad Abendpost heeft ln een artikel de vermoedelijke samen stelling van de generale staf van het toe komstige Duitse leger gegeven. Het opperbevel zou worden toever trouwd aan generaal Ludwig Cruewl, op volger van generaal Rommel, die aan het hoofd van het Afrika-korps stond. Het hoofd van de generale staf zou generaal Adolf Heusinger worden. Generaal Hans Speidel zou worden be noemd tot chef der Duitse afvaardiging bij de organisatie van het Brussels ver- Theodor Blank, de huidige regerings commissaris bij de veiligheidsdienst, zou hoofd worden van het ministerie van De fensie, en ex-generaal von Manteuffel, bevelhebber van de pantsertroepen. In de loop van het jaar 1955 zouden de kaders worden gevormd en de eerste dienstplichtigen zouden in het voorjaar kunnen worden opgeroepen. Vermelden wij nog, dat door een lichte ongesteldheid van de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Eden, het Engelse kabinet vandaag niet bijeen kwam om te spreken over de resultaten der Londense conferentie. De fractieleider van de C.H.ZJ. in de Tweede Kamerde heer H. W. Tilanus, werd gisteren 70 jaar en had vele gelukwensen in ontvangst te nemen. Op onze foto de heren TilanusDrees, Beyen, Cals, Algera en Mansholt. Roufe 1600 km korter Spoedig na de vergunning kan men met de dienst beginnen De Noordpool gaat een steeds groten plaats innemen in het wereldluchtverkecr. De Scandinavische luchtvaartmij SAS, gaat 15 Nov a.s. een luchtlijn openen Kopenhagen-Noordpool-Ver. Staten. Ook in Engeland heeft men plannen voor ver bindingen via de Noordpool. Het ziet er echter naar uit dat ook ons land een luchtlijn over de Noordpool zal krijgen. De Canadian Pacific Airlines heeft zich in alle stilte reeds 2 jaar bezig gehouden met het onderzoek van een regelmatige luchtlijn via de Noordpool naar Europa Het onderzoek naar de mogelijkheden van een dergelijke nieuwe luchtlijn is nu af gesloten en de Canadian Pacific Airlines heeft nu bij de bevoegde instanties een verzoek ingediend voor het openen van een luchtlijn Vancouver-Amsterdam. Dat men ons land heeft uitgekozen als eindpunt van de nieuwe poolroute komt door het feit. dat Schiphol zo gunstig is gelegen voor de aansluiting op het overige Europa, terwijl de doorgaande passagiers niet onderworpen zijn aan tal van douaneformaliteiten. Reizigers, die dus via de pool in Amsterdam aankomen, kunnen ieder deel van de wereld, met de aansluitende lijnen, bereiken. Aangezien de Noordpool de korste ver binding is tussen de continenten geeft de ontworpen route, vla de Noordpool, ca 1600 km besparing op de tegenwoordige route naar West-Canada. Het aantal vlieguren tussen Vancouver en Amster dam wordt gesteld op 17. Het zou de be doeling zijn om bij een regelmatige dienst slechts één tussenlanding te onderhouden. Volgens de directeur van de Canadian Pacific Airlines kan men spoedig na het ontvangen van de toestemming met de Gasvoorziening Z.-Holland Verhoogd verbruik van kraakgas verwacht Het college van beheer van het inter communale lichaam gemeentelijke gas voorziening Zuid-Holland heeft aan de algemene raad van dit lichaam de begro ting voor het jaar 1955 aangeboden. Het belangrijkste verschil met de be groting voor 1954 is gelegen in het hoger; totaal der lasten en baten, welke een eindcijler van 6.572.540.vertonen te gen 4.344.645,— voor 1954. Deze stijging is voornamelijk veroorzaakt door een ge raamde vermeerdering van de afneming van het kraakgas (raming 1954 32.350 een heden, id. 1955 55.000 eenheden). De raming van de koopprijs van het kraakgas is 115 per eenheid (afreken- prijs 1953: 126,55). De begroting komt op 20 October in een vergadering te Rotterdam aan de dienst beginnen. Als er dus geen al te grote moeilijkheden komen, krijgt ook Nederland een verbinding via de Noord- Triest was gisteren in feeststemming De overeenkomst tussen Joegoslavië en Italië over de kwestie-Triëst is door de Triëstenaren met grote vreugde begroet. De Italiaanse vlaggen wapperden bij duizenden uit de ramen, de bevolking stak vuurwerk af. en de schepen in de haven losten saluutschoten. Alle scholen gaven onmiddellijk vrij toen het bericht va ondertekening binnenkwam en duizenden studenten trokken in optocht door de ten. vaderlandse liederen zingend De En gelse en Amerikaanse troepen ware hun kazernes gecons'gneerd. maar deden zich geen ongeregeldheden vo In de Senaat maakte premier Scelba het nieuws officieel bekend onder het gejuich van de senatoren. Slechts de neo-fascis- ten zwegen en lieten weten, dat zij niet •in de overdracht var Istrië, het gebied om Triëst. aan Joegoslavië zouden be- Oostenrljk, dat groot belang heeft bij Triëst als doorvoerhaven, heeft zich bij monde van zijn vice-kanselier. Adolf Schaerf, niet enthousiast over de regfe- ling uitgelaten. Oostenrijk zou er de voor keur aan gegeven hebben, dat Triëst een vrije autonome staat zou zijn gebleven. Russisch voorstel op agenda der V. N. De agenda-commissie der Ver. Naties heeft zich uitgesproken voor plaatsing van de jongste Russische ontwapenings voorstellen op de agenda der algemene vergadering. Een besïi.sing over het Rus sische voorstel om ook de ..zeerover-aan vallen" van nationalistisch China op vrachtschepen in de Chinese wateren op de agenda te plaatsen, werd voorlopig nog uitgesteld- Tsjechoslowakije deed in de algemene vergadering een beroep op alle leden- stalen, de oorlogspropaganda te staken. Het voorstel zal nu door de. uit vijftier leden bestaande, agenda-commissie tei behandeling in de algemene vergadering moeten worden aanbevolen. De Prins op weg naar het Krugerpark Prins Bernhard is gisteren, op weg naa: het Krugerpark, HaeneiLsburg gepas seerd. Hij gebruikte met zijn gevolg het middagmaal in een hotel te Magoeba' kloof, waar de Prins foto's maakte. Prinsessen bezochten de Schatten van Peru" Gistermiddag hebben df prinsessen Beatrix en Irene met hun vriendin, freule Renee Röell. een bezoek gebracht de tentoonstelling De Schatten van Peru, in het Centraal Museum te Utrecht Beijerlandse vrouw vergiftigd Opzichter uit Gouda krijgt levenslang Het Haags gerechtshof veroordeelde de 31-jarige Goudse opzichter A. L. overeen komstig de eis van de proc. generaal mr J. Zaaijer, tot levenslange gevangenis straf. De opzichter was er van beschul digd in. April 1952 zijn echtgenote, die bij haar ouders in Oud-Beijerland logeerde, met een arsenicumpraeparaat te hebben vermoord. Verdachte had steeds hardnek kig ontkend. Wel had hij het bewuste praeparaat gekocht, maar dit zou zijn geweest om een hond af te maken. De Dordrechtse rechtbank had de. opzichter veroordeeld tot achttien jaar gevangenis- Rondom het 7de lustrum van de K.L.M. Op Curagao wordt borstbeeld van dr Plesman onthuld Op de dr Albert Plesman-luchthaven te Curagao is acht maanden geleden eer gin gemaakt met het bouwen van nieuw K.L.M.-gebouw. Een vleugel dit complex is thans gereed. De directeur van het West-Indische bedrijf, de heer M. Koster zal morgen in dit gebouw toespraak houden en een borstbeeld dr A. Plesman onthullen. Dit borstbeeld is vervaardigd door de heer F. C. F. Maas. die inmiddels is overleden Het wordt door de K.L.M. aangeboden aan de eilandbewoners. Bovendien zal plaquette met de beeltenis van dr Ples man worden onthuld, en zullen daarna vliegurenpenningen aan het vliegend K.L.M.-personeel worden aangeboden. De posterijen in Argentinië hebben naar aanleiding van het 35-jarig bestaan van de K.L.M. een speciaal poststempel laten ontwerpen, dat zal worden aangebracht op alle post die morgen in Argentinië wordt verzonden, en bestemd is voor Europa. Brazilië en Uruguay. Het post stempel bevat de tekst: „K.L.M, 35 anos al servicio de la aviacion mundial 1919 1954" Wie zijn de schuldigen dan Voornaamste getuige trekt plotseling zijn bekentenis in FTET FRANSE SPIONNAGESCHANDAAL, dat men reeds opgelost waan- "--l de, is nog niet uit de wereld. Gisteren heeft zich een nieuwe, hoogst belangrijke wending in deze zaak voorgedaan: de centrale figuur, de com munistische journalist Baranès, verklaarde, dat de Franse communistische partij haar inlichtingen niet van hem, maar van nog onbekende hoge functionarissen kreeg. Baranès vertelde, dat de communistenleide' Jacques Duclos hem in zijn gezicht had uitgelachen, toen hij aanbood, vol ledige inlichtingen te verschaffen over geheime bijeenkomsten der Defen sieraad. Baranès verklaarde dit tegenover majoor De Resseguier, die het onderzoek in handen heeft. Toen De Resseguier vroeg, van wie de communisten deze inlichtingen dón ont vingen, antwoordde Baranès: „Het waren zeer machtige personen, maar het is uw taak hen op te sporen". Baranès trok ge deelten van zijn vroegere bekentenis in en deelde de majoor mede, dat hij in de zaak maar een „klein mannetje" was. Hij beweerde, na de langdurige on dervragingen door de Franse contra- spionnagedienst. alles te hebben bekend om zün ondervragers gunstig te stem- Roger Labrusse. een voormalig top functionaris van de Nationale Defensie raad, trok eveneens zijn bekentenis in. Tevoren had hij verklaard, dat hü mili taire geheimen aan Baranès had ver strekt, te weten documenten over de bij eenkomsten van de Defensieraad. Nu ver klaart hü, dat hü Baranès wel eens wat inlichtingen had verstrekt, die hü had op gedaan in gesprekken met een andere hoge ambtenaar (René Turpin, die even eens van verraad is beschuldigd). Baranès zeide nu ook, dat hü nooit van de communistische partü van aantekenin gen voorziene verslagen van de zittingen Mars naar Washington voor McCarthy Op 11 November wordt een mars naar Washington gehouden om bij de Amerikaanse Senaat aan te drin gen op verwerping van het voorstel tot berisping van senator McCarthy. Dit heeft de rabbijn Benjamin Schultz, directeur van anti-commu nistische organisaties, gisteren be kendgemaakt. Diphterie op kleuterschool Reeds 2 patiëntjes te A'dam overleden Op een R.K. kleuterschool aan de Ha- gedoornweg te Amsterdam-Noord is eei diphterie-epidemie uitgebroken, waardoor reeds twee kleuters, een 3-jarig jongetje en 5-jarig meisje zijn overleden. An dere kinderen en ook enige moeders zijn in het Wilhelmina-gasthuis opgenomen. De toestand van één der patiënten Is ernstig. Men vraagt zich af, of deze epi demie niet te lang heeft kunnen voort woekeren. voordat er medisch ingegre pen werd. Aanvankelijk hebben de ouderi «er tweetal patiëntjes geen acht ge slagen op de klachten van hun kinderen, aldus De Tel. DAT de Zwitserse horloge-industrie •n boekwerk over het horloge van bin- ;n bekeken uitgaf speciaal ter plaatsing op de toonbanken van uurwerkwinkels. DAT de Int. Ver. voor Sociale Zeker heid tot 9 Oct. in A'dam een congres houdt, gewijd aan de werkloosheidsver zekering. DAT het Tweede Kamerlid Van der Weyden de ministers Staf en Mansholt schrifteiijk vragen stelde over de wense- lükheid militairen een onafgebroken ver lof te geven om te helpen bij de aard appel- en suikerbietenoogst DAT in A'dam tegen de 24-j. timmer- an J. C. B. 1 jaar. waarvan 6 mnd. lorw. is geëist, wegens het stelen van ƒ450 uit een r.k. voogdijhjiis. waarin hij vroeger pupil was geweest. DAT een R'damse delegatie o.Lv. bur gemeester Van Walsum naar Zweden ver trokken is om daar goodwill te kweken voor de R'damse haven. DAT de archaeologische dienst van de Groninger universiteit van de terp te Kubaard (Henaarderadeel-Fr.) grond monsters heeft genomen. DAT de Stichting De Ned. Soldaat (dir. P. de Boer) in een adres aan de Tweede Kamer verzocht een subsidieverlening voor haar te bevorderen. DAT de in A'dam gehouden collecte voor de reclassering ca 15.000 heeft op gebracht DAT de 19-j. kellner C. A. M. S. uit Laren in A'dam veroordeeld werd tot 1 jaar. waarvan 6 mnd. voorw., wegens een reeks diefstallen n Het Gooi. DAT in Apeldoorn plannen bestaan om van de Verlengde Loolaan naar de Chr, Geurtsweg een tunnel aan te leggen voor snellere Noord-Zuid-verbinding in deze plaats. DAT mevr. J. E. v. Rossem-De Monchy Zaterdagmiddag 23 October bij C. v. d. Giessen en Zonen's Scheepswerven te Krimpen aan de IJssel het vracht-passa giersschip Wonosobo (10.600 ton) voor de R'damse Lloyd te water zal laten. DAT het nationale park De Kennemer- duincn dit jaar door 11.000 volwassenen minder is bezocht dan vorig jaar en door 1000 kinderen meer (t.w. dit jaar: 84.000 volwassenen en 21.000 kinderen). DAT de commissaris der Koningin in Limburg gisteren mede aanwezig was bij de viering van het 850-j. bestaan van de abdij te Rolduc. DAT de 55-j. concierge H. J. K., de 40-J. winkelier A. G. v. d. K. en de 30-j. af delingsbaas G. H. J. W., allen uit Haaks bergen, in Almelo ieder tot 4 mnd werden veroordeeld, wegens het plegen van mein eden in een civiele procedure over de verkoop van een kachel. DAT in A'dam uitbundig afscheid is ge nomen van De Kikker, de tram, die sinds 1913 de dienst onderhield tussen het stads centrum en Sloterdijk. DAT de directies van de N.V. Holland- sche Constructie Werkplaatsen en de N.V. Ned. Electrolasch Mij te Leiden 15 Oct. zullen recipiëren t.g.v. het resp. 40- en 25-j. bestaan dezer N.V.'s. DAT de Stichting Waterleiding Berg en Dal te Nijmegen haar 25-jarig bestaan vierde. DAT in Drachten een nieuwe vleugel van het Prot. Chr. Ziekenhuis in gebruik is genomen, waardoor de capaciteit met 51 bedden gestegen is tot 113. De opening geschiedde door dr H. Slettenaar uit Den Haag. DAT de dirigent van de muziekvereni- ging Accelerando te St Annaland M. P. Lanooy voor zijn 50 jaar werkend lid maatschap de gouden eremedaille der Oranje Nassau-orde en een serenade kreeg. DAT Kent Redgrave van de televisie te Baltimore in Maryland op uitnodiging van de KLM in ons land is om films te maken voor de Amerikaanse televisie. DAT in Utrecht de 49-j. reiziger H. E. F. voor diefstal van boeken uit boekhan dels veroordeeld werd tot 10 mnd.. waar van 4 voorw. en onder toezichtstelling van het medisch consultatiebureau voor alcoholisme. der Defensieraad had gekregen en deze dus ook niet aan de geschorste politie chef Dides kan hebben gegeven. Hü zegt nu, dat de verslagen welke hü ean Dides gaf, afkomstig waren van een „patriot tisch netwerk binnen de communistische partü". __Verscheidene vooraanstaande Fransen zün ondervraagd, onder wie de ex premiers Pleven en Schuman. Staking van arbeiders bij Philips geboycot Vrijdag uitspraak van Deense Hof van Arbitrage De wilde staking bij Philips-Kopenha- gen naar aanleiding van het verhoogde arbeidstempo in de productie-afdeling van televisietoestellen is in een nieuwe en ernstige faze gekomen, nu de werkge versorganisatie aan de vakbond heeft medegedeeld, dat de 500 stakende arbei ders in heel Denemarken zullen worden geboycot. Tevens behouden zij zich het recht voor, zo zeggen zij, de vakvereni gingen verantwoordelijk te stellen, indien het Hof van Arbitrage beslist, dat deze niet alles in het werk hebben gesteld om een einde aan de staking te maken. Lijsten njet de namen van de 500 sta kende arbeiders zullen onmiddellijk aan alle Ipden van de werkgeversorganisatie in Denemarken gezonden worden, zodat het de stakers onmogelük zal zün ander werk te krijgen. Aanstaande Vrijdag zal het Hof van Arbitrage beraadslagen over de op te leggen boete. Volgens geruchten zal die boete zo groot zijn, dat de stakers haar niet zullen kunnen betalen zonder hulp van de vakverenigingen. Op 11 dezer viert G. van Loons Im- portmü N.V. te Waalwijk het tweehon derdjarig bestaan van het bedrijf. roor u: De Tweede Kamer maakte gis teren een begin met de debatten over. de. rijksbegroting.. Onze foto geeft een fraai overzicht van de zaal. Rechts ziet men de voorzitterstafel. Daarachter de .spreker .die .de .debatten opende, mr Burger van de PvdA. Links de ministerstafel. Hevige brand in Londen Tweeduizend postbeambten die straat op Een brand op de vierde verdieping van het Londense hoofdpostkantoor, in het hart van de stad, vernietigde gisteren enige honderdduizenden formulieren. De vlammen sloegen uit de vensiers en kwa men meer dan tien meter boven het dak uit Tweeduizend postbeambten moesten het gebouw verlaten, terwijl honderd brand weerlieden, voorzien van rookmaskers, het vuur bestreden en tonnen poststukken in veiligheid brachten. Ongeveer veertien dagen zullen er mee gemoeid zijn om de Maas dam van de Holland Amerika Lijn, die, zoals men weet, een aanvaring had met een Frans schip, in New York te repareren. De maatschappij doet inmiddels alles om het ongerief voor de passagiers zo veel mogelijk te be perken. THIJS BOOY TREEDT 30 OCT. IN HET HUWELIJK Thijs Booy, particulier secretaris var» Prinses Withelmina met büzondere op dracht. heeft het voornemen Zaterdag 30 October te Gorssel in het huwelijk te treden met jkvre. S. E. van Randwijck, tweede secretaresse van Prinses Wilhel- .Pe ^"kelijke bevestiging van dit huwelijk zal 's middags half een plaats hebben in de Herv. Broederkerk te Zut- phen. voorgangers: prof. dr S. F. H. J. Berkelbach van der Sprenkel, oud-hoog leraar te Utrecht en ds G. Toornvliet, Geref. studentenpredikant te Leiden. |HET WEERMIN EUROPA Een ochtendjapon, die ook des avonds gedragen kan worden. Men kan er bedrukt flanel of een luxueuse doorgestikte peignoir- stof even goed voor gebruiken als een stevige cretonne. Voor dit geheel dorgeknoopte exem plaar met de wijde rok werd BVz meter stof gebruikt. Een brede sperp om de taille maakt de japon tot iets aparts. WEERBERICHT J Tijdelijke opklaringen Het K.N.M.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond aanvankelijk flinke opkla ringen, maar in de kustge bieden nog enkele buli i. Morgen weer toenemende bewolking en droog weer. Vannacht iets kouder. Mor gen overdag dezelfde tem peraturen als vandaag. Overwegend ma tige wlnJ uit westelijke richtingen. (Op gemaakt vanmorgen 10 uur). ZON EN MAAN Donderdag: zon van 6.49 tot 18.06 uur; maan van 15.51 tot 0.27 uur. Dinsdag volle

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1