Jlicuwc £eiiisri)e GTeuranl Overeenkomst voor Duitse bewapening getekend Zonnige viering van 3 October Het mysterie-Didès is thans opgelost Prins blijft drie dagen in het Krugerpark Slachtoffers autobus-ongeluk ter aarde besteld Internationale experts zijn vóór uitbreiding NAVO Wist IJ M lil? üHLw MAANDAG 4 OCTOBER 1954 BUREAUX: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel 31441. Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0,50 per week. Vijf en dertigste jaargang No 10158 Directie: f DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. ENSERINK CHRISTELUK-N ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StaatvssUct Is «bettcvni mgn hert ia ftgfjeaspott" ZIE PAG. 3. 4. 5. VAN LONDEN BEGINT DE VICTORIE if stand ran bezettingsrechten en Duitsland weer sourerein T\E CONFERENTIE der negen mogendheden. Amerika, Engeland, ils Frankrijk, West-Duitsland, Canada, Italië, Nederland, België en 'Luxemburg is een enorm succes geworden. De optimisten kregen dit- paal gelijk. West-Duitsland wordt souverein en mag zich weer gaan bewapenen. Dit is het resultaat van de Londense conferentie, welke gis teren met een korte plechtigheid in Lancasterhouse werd bèsloten. Het blaatsen van de handtekeningen der negen ministers onder de over eenkomsten duurde in totaal slechts elf minuten. Eden tekende het eerst, liet document werd toen doorgegeven naar het verste eind van de tafel, fodat het door de andere mogendheden in alfabetische volgorde ge- lekend kon worden. Toen dit gebeurd was, zeide Eden eenvoudigweg: |,We zijn klaar heren." Zo werden op deze laatste zonnige dag van de conferentie besluiten genomen, welke van het allerhoogste belang zijn foor de vrije landen. Om 15.45 (Ned. tijd) was alles afgelopen. Buiten Lancaster-house stonden hon- :rden mensen te wachten om het ver- ek van de staatsliden gade te slaan ?n vermoeide Eden lachte opgewekt en uifde herhaaldelijk naar de menigte, e steeds weer applaudisseerde. Voor- it Eden vertrok, had de Franse pre- Mendès-France Lancasterhouse rerlaten Het was hem aan te zien, dat tij zich nog niet goed voelde. Hij glim- Bchte mat en keek op zijn polshorloge: jij had haast, want hij moest naar Frank- ijk terug om daar een redevoering te (ouden. De voornaamste betekenis van de Lon- jense besluiten ligt daarin, dat zij leiden pt de vorming van een gemeenschappe- jjk verdedigingssysteem voor West- furopa, met deelneming zowel van En- jcland, als van West-Duitsland, en dat |e beperkingen op de Duitse herbewa pening binnen dit systeem krachtig ver- (nkerd liggen. De overeenkomst zal lerst door het Franse parlement worden (ehandeld, eerst daarna nemen de par ementen der andere landen het onder landen. Het Franse parlement zal Don- erdag reeds bijeenkomen, om het Lon- lense accoord in behandeling te nemen. Nadat Vrijdag de besprekingen waren jastgelopen door de houding van Men- jès-France, sprak bondskanselier Aden- luer Zaterdag het verlossende woord lij verklaarde, dat de Duitse regering lereid is vrijwillig af te zien van de ver- raardiging der zogenaamde A.B.C.-wa- iens (dus atoom, bacteriologische en hemische wapens) en de productie van pvare wapens als tanks, veldartillerie en bommenwerpers te beperken op onge- reer dezelfde basis, als waarop Duits- pnd dit zou hebben moeten doen wan- keer de E.D.G. in werking zou zijn ge reden. In ruil voor deze concessie, ver klaarde Mendès-France zioh bereid, ac toord te gaan met het voorstel van de Nederlandse minister Beyen, om een be- fcissing over het Franse plan voor ge centraliseerde Europese wapenproductie pit te stellen, tot men deze kwestie gron- Jig bestudeerd heeft. De Duitse wapens In dit verband verdient vermelding, jat Adenauer heeft toegezegd in een protocol te laten vastleggen, dat West- puitsland zich zal onthouden van het Februik van geweld voor het tot stand brengen van de hereniging van Duits land. West-Duitsland krijgt nu in N.A.V.O.- Ferband zes infanterie-divisies, vier tankdivisies en twee gemotoriseerde di visies; in totaal een half millioen man. ffet zal een tactische luchtmacht van 1000 middelzware bommenwerpers en jevechtsvliegituigen vormen, voorts een Floot van kleine schepen voor patrouil- jering langs de kusten. Het op de been brengen van de Duitse strijdkrachten zal anderhalf twee jaar in beslag Op de slotzitting hebben Eden, Dulles Mendès-France verklaringen afge legd. Minister Dulles prees Eden diens persoonlijke leiding en de Britse politieke bijdrage tot het grote succes an de conferentie. Mendès-France sloot zich bij de hulde an Dulles aan. Voorts zeide hij, dat niet alleen Frankrijk maar ook alle andere mogendheden bijzonder getroffen waren door de Britse en Amerikaanse toezeg gingen ten aanzien van de militaire vei ligheid in Europa. Aan het slot van zijn toespraak zei Mendès-France: „Het is ons aller Dlichit te yergeten, wat ons in het leden zo dikwijls heeft gescheiden" daarbij nijgde hij lichtelijk richting van Adenauer. Nieuwe conferenties Vermelden wij nog, dat op 20 October i Parijs de ministers van Amerika. En geland. Frankrijk en Duitsland de kwes tie van het herstel der Westduitse sou- vereiniteit in details zullen regè'len, dal daags daarna de ministers der negen landen, die de Londense conferentie heb- bijgewoond (eveneens te Parijs) zullen bijeenkomen, om de besluiten gisteren uit te werken: en dat Iets voor ur Francisca Kant Driemaal kampioene machineschrijven Grote triomfen voor de Haagse mejuffrouw Francisca Kant, die al drie maal het kampioenschap machineschrijven op haar naam bracht. Tijdens de jongste type wedstrijd in de Houtrustrotonde in Den Haag, verbeterde ze haar eigen record. De foto toont de winnares met de wisselbeker en de oorkonde. Daarnaast kan ze nog een portable schrijfmachine de hare noemen. N.A.V.O-raad op 22 October zal verga deren, om de toelating van West-Duits land tot het pact officieel goed te keu ren. (Men zie ook 't Verklaarde Uitzicht in dit nummer). Na urenlange ondervraging „Journalist" Baranes bleek Rode spion; poogde op damesfiets te vluchten HET OPZIENBARENDE spionnagemysterie-Didès is opgelost. In l geklede leden van de Franse contraspionnage en rechercheurs heb ben Zaterdagavond de hoofdfiguur in deze zaak gearresteerd. Zij omsin gelden daartoe het klooster te La Pierre Qui Vire (Midden-Frankrijk), waar de pseudó-journalist André Baranes zich had verscholen. Na een urenlang verhoor gedurende de nacht van Zaterdag op Zondag bekende Baranes. Baranes blijkt de sleutelfiguur te zijn in de zaak-Didès. (Zoals uitvoerig gemeld, werd de Parijse politiecommissaris Didès geschorst, omdat hij staatsgeheimen ln zijn bezit had en daarvoor geen verkla ring wilde geven. Didès hield vol, dat hij zijn bron niet kon noemen, omdat deze dan gevaar liep. De commissaris was er van overtuigd, dat zijn bron de „jour nalist" Baranes te goeder trouw was. Baranes was intussen nergens te vinden: hij was ondergedoken.) Na urenlang verhoord te zijn, bekende Baranes Zaterdagnacht, een communis tisch spion te zijn. Hij had alle geheimen, die hij ontving van twee hoge ambtena ren (Labrusse en Turpin van Nationale Bescherming beiden gearresteerd) doorgegeven aan de communisten. Om Baranes op de proef te stellen en te zien of hij werkelijk pro-communistisch Morgen begint nieuw plaat jesverhaal De avonturen van Petzi, Pelle en Pingo werden in ons blad van heden beëindigd. En dus beginnen we morgen met een nieuw plaatjes- verhaal, „De drie kousenkooplui". Diederic, Coridon en Martijn heb ben al heel wat beleefd. De twee eerstgenoemden waren lang niet brandschoon en haalden verschil lende gewaagde streken uit. En daardoor kwam de goedaardige Martijn telkens in moeilijke om standigheden. Gelukkig zag de beste jongen zijn eerlijkheid be kroond en bracht hy het zelfs Maar nee. meer vertellen we er niet van. Op de bekende plaats zal men elke dag een gedeelte van hun avonturen vinden, en we vermoe den dat vooral de jeugd met span ning dit nieuwe verhaal zal volgen. Een jurkje, dat een compromis met de H-lijn in beeld brengt. Het lijfje loopt tot heuphoogte door, waar de rok met brede plooien is aangezet. Die plooien zijn aan de bovenkant afgezet met een dwars biesje, waaronder een zak schuilgaat. Het voor pand is geheel doorgeknoopt. Ceintuur en shawl in de zelfde kleur. Lijk van verdronken man gevonden In Nijkerkerveen verdronk een jongetje In de Kon. Wilhelminahaven te Vlaar- dingen is Zaterdag het stoffelijk overschot gevonden van de 38-jarige havenarbeider C. Kouters, gewoond hebbende Bir te Rotterdam. Hij was met nog iemand op 23 September j.l. in een boot ter hoogte van de Boompjes te terdam aan het vissen, toen de roeiboot werd overvaren door de Shell 21. K. werd de aanvaring vermist, zyn metgezel kon worden gered. Zaterdag is de 2-jarige Elbert Haver lach uit Nijkerkerveen aldaar verdronken. was. zoals hij beweerde, liet de con nistische partij hem één der geheime documenten beheren. Baranes wilde hier uit onmiddellijk een slaatje slaan e gaf het document door aan commissaris Didès. die intertijd is belast geweest met de anti-communistische contraspionnage in Parijs Zo viel Baranes op twee fron ten door de mand: bij de communisten bij de Franse contra-spionnagedienst. Want de papieren werden bij comrr ris Didès gevonden, Baranes' naam werd genoemd en de pseudo-journalist, die niet door de communisten geliquideerd wilde worden, dook onder. Op een rode damesfiets was hij Zater dagavond op weg naar de Zwitserse grens, "n een klooster zocht hij later onderdak, net het gemelde gevolg. Half millioen commu nisten te Bandoeng De communisten zijn er in geslaagd op Tegallega te Bandoeng een betoging te houden, die de 400.000 man van de Mas- joemi-demonstratie aanzienlijk overtrof. De betoging was gewijd aan de slachtof fers der terreur. Ondanks de verzengende hitte bleven allen luisteren naar de po pulaire leider Aidit, die uitvoer tegen het Nederlandse „imperialisme" dat Nieuw- Guinea alsmede de Indonesische ecom mie beheerst. Maurice Thorez is in Parijs terug Maurice Thorez, de Franse communis tenleider, is in Parijs teruggekeerd na een langdurig verblijf in de Sowje'unie. waar hij medisch is behandeld. Thorez liep langzaam, steunend op een stok. van het station naar zijn auto. Hij was in gezel schap van zijn echtgenote. Besluiten der Negen in zes dagen Kort samengevat, houden de besluiten in Londen het volgende in: 1. West- Duitsland kan als souverein land toetre den tot de NAVO en het uitgebreide pact van Brussel van 1948. 2. West- Europa krijgt een nieuwe defensie-orga nisatie, in plaats van de EDG, die door de Franse nationale vergadering verwor pen werd. 3. De Westduitse bezetting wordt beëindigd, maar de geallieerde controle in West-Berlijn blijft bestaan. 4. Er komt een plan voor bewapenings- contróle op de deelnemende landen aan de Europese defensie-organisatie. 5. Be halve West-Duitsland zal ook Italië in het pact van Brussel worden opgenomen. 6. De betrokken parlementen der negen landij (Amerika, Engeland, Frankrijk. West-Duitsland, Canada, Italië, Neder land, Bolgië en Luxemburg) alsmede de Noordatlantische raad zullen de te Lon den genomen besluiten moeten goed keuren. Prinsessen werkten mee aan poppenkast Ten bate van ontheemde personen De prinsessen Beatrix en Irene hebben met medeleerlingen van het Baarns Ly ceum maandenlang gearbeid aan de ver vaardiging van huishoudelijke-, gebruiks- en siervoorwerpen, die Zaterdag in de dependance van het lyceum op een z.g. „kindermarktdag'' door de leerlingen werden verkocht. De opbrengst daarvan is bestemd voor een kamp van ont heemden. Koningin Juliana en de prinsesjes Mar griet en Marijke hebben de gehele middag de verkoop bijgewoond en toonden veel belangstelling voor een poppenkastvoor stelling, waaraan de oudste twee Prin sessen meewerkten. In Hilversum Bejaard echtpaar door kolendamp gedood Omwonenden van perceel Radiostraat 80 te Hilversum hebben Zaterdagmiddag de politie gewaarschuwd, omdat het be jaarde echtpaar dat het huis bewoont, geen teken van leven meer gaf. Rechercheurs zijn met behulp van een ladder door een raam op de bovenverdie ping naar binnen geklommen en vonden in de huiskamer beneden het echtpaar, dat blijkbaar door kolendampvergiftiging om het leven gekomen was. De doodstoe stand moet Vrijdagavond Ingetreden zijn, want het electrische licht brandde nog. De schoolsteen bleek verstopt te zijn. De slachtoffers zijn de 78-jarige Jacob Veldhuüsen en zijn 73-jarige vrouw Wijntje Veldhuysén-De Groot- De spion bakende André Baranes, de ontbrekende schakel in het Franse mysterie- Didès, heeft bekend voor de com munisten te hebben gespionneerd. De foto werd kort na zijn ar restatie genomen. Toen had Baranes nog niet bekend. Dronken chauffeur reed man dood In de late avond van Zaterdag reed in Soest een vermoedelijk dronken automo bilist slingerend door het dorp Eerst raakte hij byna twee fietsers, die op het nippertje opzy konden springen. Maar de motorryder Roorda werd.zodanig getrof fen. dat hij met een dubbele schedelbasis- fractuur naar een ziekenhuis in Amers foort moest worden vervoerd. De auto mobilist reed door. De politie in Soest verzoekt hun. die inlichtingen kunnen verstrekken over deze aanrijding, zich ten spoedigste met haar in verbinding te Tocht nadert einde Protea's en geschenken voor de Prinsessen, gaan per vliegtuig naar ons land Nadat de Prins Zaterdagmorgen het standbeeld voor Maria van Riebeeck had onthuld, maakte hy een rit door de stra- van Kaapstad. Engelse en Zuidafri- kaanse oud-strijders verwelkomden hem het stadhuis, toen hij daar voor een receptie arriveerde. Hy sprak even met twee leden van de Nederlandse verzets beweging. namelyk J. W. P. van der Velden en diens jongere broer. In de avonduren heeft de Prins een grote receptie bygewoond van de Nederlandse kolonie in Kaapstad. Na een inspectie van de vloot- en marineschool te Saldanha Bay Verliet Prins Bernhard gisteren zyn auto om met aantal vissers en hun gezinnen té praten, die zich langs de weg hadden op gesteld. Hij onderhield zich enige minu ten met hen en vertrok toen. terwyl de menigte het Wilhelmus zong en hem luid toejuichte. De Prins was zichtbaar ont- Gistermorgen inspecteerde hy de Lan- gebaanweg-luchtbases, waar hy in de van de officieren de lunch gebruik te. Spoedig daarna vertrok hy met zijn Dakota van Kaapstad naar het vliegveld Swartkop by Pretoria, na zyn officieel bezoek aan de Unie te hebben voltooid. Het inspannendste deel van de tocht is thans achter de rug. Maandag ging de Prins naar het Krugerpark, het grootste nationale natuurreservaat ter wereld, waar hy drie dagen zal blyven. Er staan nog slechts enkele officiële afspraken te Pretoria en Johannesburg Het ogenblik van de onder tekening te Londen: op deze foto ziet men van links naar rechts Bech (Luxemburg), Martino (Italië), Eden (Groot- Brittannië), Adenauer (West- Duitsland) en Mendès-France (Frankrijk). (Telefotoj op het programma, voordat, de Prins aan het einde van de week naar Nederland terugkeert. En als hy van zyn Zuidafri- kaanse reis thuis komt. zal hy een col lectie protea's vinden, de nationale, in het wild groeiende bloem van Zuid- Afrika. in de volksmond bekend als suikerbossie. een geschenk van de Ne derlandse kolonie te Kaapstad, dat gelyk met geschenken voor de Prinsessen naar ons land zal worden overgebracht Duizenden belangstellenden Dank voor menslievende hulp in Valkenburg ondervonden Zaterdagmiddag heeft het Luikse myn- dorpje Grace Berleur opnieuw getreurd om de rouw. die over de bevolking was gebracht door het rampzalige ongeluk in Valkenburg, dat aan 18 inwoners van het Belgische dorp het leven kostte. Van heinde en ver waren duizenden naar het dorpje gekomen, dat temidden van mijngebieden lig, voor de begrafe nis van dertien der slachtoffers Twee andere slachtoffers, nL de heer N Moesse en zyn echtgenote, waren des morgens reeds ter aarde besteld in Limont ln Hesbaye. De drie overigen, die Vrijdag overleden, worden in het begin van deze week begraven. Terwijl honderden by de ramp be- Admiraal Helirich ondertekenaar Tj^EN AANTAL vooraanstaande Amerikanen, Engelsen, Fransen, Neder- 4-1 landers, Denen en Noren heeft een verklaring uitgegeven, gericht tot hun regeringen en landgenoten, waarin zij hun ideeën over Atlantische eenheid neerleggen en aandringen op groter samenwerking tussen de N.A.V.O.-landen. De Nederlandse ondertekenaar van deze verklaring is luitenant-admiraal C. E. L. Helfrich, b.d. In de verklaring wordt o.m. gezegd: „Dit is geen tijd voor halfslachtige maatregelen. Terwijl wij de voortgang, die gemaakt is met de Europese een heidsgedachte toejuichen, geloven wc, dat slechts een effectieve geïntegreerde Atlantische gemeenschap, waarin Duitse strijdkrachten moeten zijn opgenomen, tenslotte slechts in staat zal zyn, het hoofd te bieden aan de eisen die deze tyd stelt. Verdediging betekent in deze dagen meer dan het militairisme alleen. Zy heeft ook betrekking op het poli tieke, economische en culturele aspect De ondertekenaars dringen er by hun regeringen op aan de verklaring van de NAVO-raad, gedateerd 25 April 1953, te verwezenlyken door de volgende maat regelen: 1. De NAVO ontwikkelen tot een cen traal lichaam om de politieke, handels- en defensieoogmerken van de leden te coördineren. 2. Het uitwerken van een schema voor het verlagen van de tarieven etc., waar door er een doelmatige economische ba sis voor de Atlantische gemeenschap zal kunnen ontstaan. Gemeenschappelyke actie op econo misch terrein zal ons o.a. een betere de- DAT een studiegroep van 8 raadsleden en hoofden van diensten uit Duitsland Zaterdag Apeldoorn bezocht, om zich een indruk te vormen van de wijze waarop deze plaats zijn reputatie van tuinstad tracht hoog te houden. DAT de brand, die Vrydag in een op slagplaats aan het Boterdiep te Gronin gen woedde, veel schade heeft berok kend, en de eigenaar door de politie is gearresteerd. Dat in Rotterdam de schrijfster Anna Blaman een tentoonstelling opende op het gebied van Esperanto, welke daar in „Het Venster" te zien is. DAT tengevolge van een storing in de hoogspanningsleiding van Dirksland naar Herkingen laatstgenoemde plaats Zater dagavond in het donker zat. DAT het Ned. Openluchtmuseum te Arnhem gisteren ln de heer L. Derksen. inwoner van deze stad. zijn 200.000ste be zoeker kreeg, ongeveer twee weken later dan vorig jaar. DAT burgemeester d'Ailly Zaterdag ln de Koopmansbeurs te Amsterdam de zg. najaarsmarkt opende, die ten bate van de vluchtelingen is georganiseerd door de Amsterdamse jeugdraad. DAT op uitnodiging van de AKU mo menteel 20 Oostenrykse journalisten in ons land vertoeven, die o.m. de AKU- bedryven, de Rotterdamse havens en de Zuiderzeewerken zullen gaan zien. DAT van 79 dezer de Europese organisatie voor kernpsychisch onder zoek haar eerste vergadering in Genève zal houden, waar ons land worat ver tegenwoordigd door prof. dr S. K. de Groot uit Leiden en J. H. Bannier, direc- teur van de Ned. Org. voor Zuiver We tenschappelijk Onderzoek. DAT tijdens een bezoek van de Rotter damse delegatie aan Finland en Zweden burgemeester Van Walsum in Helsinki een rede heeft uitgesproken en een dronk op het Finse volk uitbracht. DAT de burgemeester van Groningen, de heer J. Tuin, met een longontsteking in het Academisch Ziekenhuis aldaar is opgenomen. DAT op de Zaterdag ln Utrecht gehou den vergadering van de VVD de voorzitter prof. mr P. J. Oud concludeerde, dat er van principiële geschilpunten ln het ge heel geen sprake was. wat de actuele binnenlandse politieke vraagstukken aan gaat. DAT de Belgische politie te Nispen (N.B.) de 31 -Jchef de réccption A. de B die in een hotel te Valkenburg logé's voor I 5000 oplichtte, en in Parys ging potver teren, aan de Kon. Marechaussee uit- fensie tegen minder kosten geven. 3. Het oprichten van een parlementaire NAVO-groep in ieder land, om onderling elkaar op de hoogte te houden van de vooruitgang en mogclykbeden der be trokken landen. 4. Het in het leven roepen van een adviserende Atlantische Assemblée, die zal bestaan uit parlementariërs van de trokken famileleden en vrienden ge schaard stonden aan de ingang van de school waarin de chapelle ardent* was ingericht, heeft de wethouder van ae gemeente, Joseph Heusden, de gevoelens van diepe deelneming met de getroffen famileleden vertolkt en daarbij speciaal de autoriteiten in Nederlands Limburg en vooral Valkenburg dank gebracht voor de menslievende hulp welke men beleefd had in de afgelopen dagen. De grote stoet ging daarna onder enorme belangstelling van duizenden en duizenden uit de hele omgeving naar het kerkhof, waar de lykkisten op een open ruimte werden neergezet en de grond er omheen werd bedekt met honderden bloemstukken en lykkransen. De aan wezigen brachten hier een stilzwygend eerbetoon aan de nagedachtenis van de overledenen. De Nederlandse en Belgische autoritei ten zyn na afloop van de plechtigheid, welke werd besloten met een massaal défilé van de bevolking langs de lykkis ten, ontvangen op het stadhuis. Het stoffelyk overschot van de heer Arm. Vyghen. de gids van de gemeente grot te Valkenburg, zal morgenochtend te half tien te Valkenburg ter aarce wor den besteld. Nieuwe partij in Duitsland „De goede kanten van het nationaal-socialisme" Ex-vlieger Walter Langhammer van de Luftwaffa (ridderkruis met eikenbia- ren voor het neerhalen van 96 vyande- lyke vliegtuigen) heeft te Hamburg het program van een nieuwe partij bekend gemaakt. De party heet Nationale Volks party van Duitsland en wil o m. „de goede kanten van het nationaai-socians- mc voor haar rekening nemenDe partij speculeert dus kennelyk op het sluimerende nationaal-socialisme in de Bondsrepubliek. HET WEER IN EUROPA 1 O 3 iUl ÜS E Helsinki Stockholm N 4 OZO 2 gch. bew. 1 0 8 0 Kopenh. ZO 8 onbew. 8 0 9 0 Adam ZZW 8 repen 13 0.2 Parijs" WZW 5 regen 12 0.1 10 0 G°'noble windstil regen 12 2 'wwheu WNW 1 nevel 2 0 Frankfort MUnchen Z 1 WZW 1 5 0 11 0 Genève W 4 windstil geh.bew. nevel 14 0 13 3 Rome windstil onbew. 7 0 13 0 Admiraal Helfrich 5. Het oprichten door de NAVO van een economische adviserende raad. waarin zitting zouden moeten hebben de vertegenwoordigers van werknemers en werkgevers. Deze verklaring is ojn. getekend doen de Amerikanen: generaal W. H. Draper, Paul G. Hofman, oud-administrateur van de E.C.A.. senator E. Kefauver, generaal Marshall en Harry S. Truman. De En gelsen: air vice-marshal Donald C. T. Bennett. Arthur Deakin. de bioloog dr Julian S. Huxleyy. De Fransen: Edou- ard Herriot. André Maurois cn generaal Weygand en een aantal Canadese hoog leraren. en politici. WEERBERICHT Tijdelijk opklaringen Het K.N.M.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond AanvankelUk opklaringen, later weer toenemende be wolking met plaatselijk enige regen. Vannacht Iets kouder, overigens weinig verande ring in temperatuur. Krach tige tot matige wind tussen West en Zuidwest. (Opge maakt vanmorgen 10 uur). ZON EN MAAN /.on van 6.4618.10, maan vaa 14-3923.12. Morgen Eerste Kwartier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1