Jlieuwc £cihsd)c (üsuriuil Was dat deze nu een ontvangst, held waardig? Margaritha over celvorming Geheimzinnig waas rond thuiskomst van generaal De Castries Vreemde duikboten en een rare dronkaard WysjinskyV.S. verdraaien de toedracht Algiers smeekt om hulp voor slachtoffers ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, AbonnemenCe-n- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bü contract belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang No 10140 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTEU1K-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken JlcntvasUttl, «liettnn «ïb btrt la fegfocaspatt" ZUN VROUW W4S ER NIET GENERAAL DE CASTRIES, de held vani Dien Bien Phoe, is in Parijs teruggekeerd, maar hoe is hij ontvangen! Wie herinnert zich niet de buitengewone ontvangst, die de verpleegster Geneviève de Galard te beurt is gevallen? Een enorme menigte had zich op het Parijse vlieg veld verzameld om de moedige vrouw onder prijzend gejuich en bloe men te bedelven. Hoe geheel anders geschiedde dit thans met de dap pere verdediger van de Franse jungle vesting. Incognito, in burgerkleding en omgeven met een onbegrijpelijk waas van geheimzinnigheid arri veerde de generaal, zoals gemeld, met het gewone lijnvliegtuig uit Saigon op het vliegveld Orly. Zelfs de bemanning van het vliegtuig wist niet, dat zij de grote generaal onder haar passagiers had. En de reden voor dezQ vreemde „ontvangst" weet niemand Eerst nadat De Castries, gelijk opvallend burger enige tijd het vliegveld had gestaan, stapte gene raal Louis Dio, de plaatsvervangend I stadscommandant van Parijs, op De Cas- i tries toe om hem te begroeten. Onmid- I dellijk hierna verdwenen beide generaals in een zaal van het vliegveld-restaurant, waarvoor enige politiemannen post vatten I Tevergeefs keek generaal De Castries naar zijn echtgenote uit. Zij wist, dat hij i Zou arriveren, doch haar was het tijdstip van aankomst niet bekendgemaakt. Me vrouw De Castries kwam ongeveer een half uur later aan en werd toen bij haar man toegelaten. De generaal ontweek de pers. Hij schijnt gevraagd te hebben, zo weinig mogelijk ophef van zijn terugkeer te ma ken. Meer dnn een uur nadat hij het vliegveld had verlaten, liet hij er zich toe overhalen, een delegatie van oud strijders uit Indochina te ontvangen. De Castries zei: „Vele kameraden van mij zijn verdwenen. Wij weten niet of zij dood zijn, gewond of krijgsgevangen en deze onzekreheid kan ik niet langér verdragen...." „Hun voorbeeldige houding verdient beloning", zo vervolgde De Castries. „Ik hoop. dat ik voor hen deze beloning kan bewerkstelligen. Wanneer ik deze taak heb volbracht, wacht ik nieuwe orders af". Over zijn heldhaftige rol bij de verde diging van Dien Bien Phoe zei de gene- raai eenvoudig: „Ik was één van de vele strijders. Toevallig was ik de oudste en daarom voerde ik het bevel". Voorts deelde De Castries mede, dat hij naar Pa- ■as gekomen voor een niet-officieel bezoek, o.a. aan zijn familie en om met premier Mendès-France en andere auto riteiten besprekingen te voeren. Zijn echtgenote zei later: „De generaal heeft rust nodig. Wij zullen voor een paar da- H.M. opende in Arnhem nieuw provinciehuis Architect Vergter bevorderd tot officier O.N. H.M. Koningin Juliana heeft vanmid dag in Arnhem Gelderlands nieuwe pro vinciehuis geopend. De openingsplechtig heid werd o.m. bijgewoond door Prins Bernhard en de ministers Beel, v. d. Kieft, Cals en Witte, In zijn korte toespraak herinnerde de commissaris der koningin, jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford er aan, dat voor het eerst in de geschiedenis van ons koninkrijk een provincie haar eigen huis heeft mogen bouwen, naar eigen inzicht en naar eigen smaak. Vervolgens stelde de Koningin het nieuwe provinciehuis in gebruik. Daarna bracht de commissaris der Ko ningin inzonderheid dank aan de bouw meester van het provinciehuis, de Leeu warder architect ir J. J. M. Vegter, die bevorderd werd tot officier in de orde van Oranje-Nassam Na een toespraak van de heer Matser, voorzitter van het geschenk-comité (er werd een complete meubilering voor de werkkamer van Ged. St. aangeboden), een feestdronk en de bezichtiging van een deel van het nieuwe gebouw door de Koningin, werd op de markt de show „Gelre's groet" opgevoerd. Vooraf maak ten de Arnhemse muziekkorpsen een ster- tocht door de stad, terwijl de padvinders gids» gavt Wat het Zondags blad deze week biedt De bekende N.CR.V.-musicus Marinus Voorberg heeft een Chr. radio-kwartet gevormd, dat druk bezig is met het zingen van psal men, gezangen en geestelijke lie deren. Van deze zang worden gra- mofoonplaten gemaakt, zodat er straks in duizenden huiskamers van zal kunnen worden genoten. Corn. Basoski schrijft over dit kwartet in ons Zondagsblad, ir Voorts treft u een artikel aan over de laatste tollen, die nog in Zuid- Holland worden gevonden. Vijftig jaar geleden waren er nog ruim honderd. Van deze erfenis in 't grijs verleden is nog maar weinig over, maar weinigen zullen dit be treuren. ir Op onze vele goed ge outilleerde ziekenhuizen in Ne derland kunnen we met recht trots zijn. Temeer als we lezen hoe 't vroeger met de verpleging van zieken gesteld was. Op pagina 3 vindt u hierover een levend\g ver haal. ir ln onze serie Winston Churchill zijn we nu gekomen tot het ogenblik dat hij overstapt tttc het militaire leven naar de poli tiek. Wel niemand vermoedde toen welk een rol hij daarin zou spe len. ir Verder geeft ons Zondags blad meditatie, het wekelijks ver haal van wijkpredikant, gedicn- ten, korte verhalen, ervaringen van een onderwijzer, uit het dte- renleven en puzzlen. ir Mientje en Saartje Peperneut nemen in dit nummer a/scheid. Onze jongens en meisjes kunnen hun best doen op een leuke kleurplaat, aan welke wedstrijd weer enige prijsjes ver bonden zijn. gen naar buiten gaan en over een dag of tien weer naar Hanoi terugkeren." Vóór zijn vertrek naar Indochina is de generaal bereid de pers te ontvangen. Madame De Castries keerde alleen in haar eigen auto naar haar woning terug. Zij weigerde te zeggen waar haar man naar toe was gegaan. Over vijftien dagen komt De Castries opnieuw uit Indochina in Frankrijk aan. Mogelijk zal men hem dan de eer bewij zen die hem toekomt. Zelfs de hardste kerel kan wel eens in tranen uitbarsten: op deze foto ziet men generaal De Castries, de moedige verde diger van Dien Bien Phoe, na aankomst op het vliegveld bij Hanoi. Toen De Castries de hand drukte van zijn supe rieur, generaal Cogny, was hij diep ge roerd. „Ik kan mijn gevoelens niet lan ger beheersen", stamelde hij en greep naar zijn zakdoek En deze held, die tot het laatst verzet bleef bieden tegen de communistische horden, werd incognito, in burger en in het grootste geheim naar Parijs overgebracht. Waarom weet nie- Romp van Triton in drieën gebroken Getij gunstig voor het bergingswerk Het wrak van de Superconstellation Triton is door stormen in drieën gebro ken. aldus is gisteravond door bergings experts bekend gemaakt. De pogingen om het verongelukte toe stel door het inbrengen van luchtballon- de romp drijvende te krijgen, die Donderdag onderbroken werden door een storm, werden gisteren Kapitein Carl J. Rupplin, de chef van commissie van onderzoek van de K.L.M. deelde mede, dat het voorstuk de vrachtruimte achter in het toestel i het middenstuk zijn afgebroken. Ook het staartstuk is afgebroken. Volgens zijn zeggen was de vracht ruimte voor in het toestel nog geheel in tact. maar hij wist niet of het achterstuk niet beschadigd was, aldus meldt A.P. Rupplin verklaarde dat tengevolge van deze ontdekking de bergingsplannen enigszins, gewijzigd moesten worden. Een Nederlandse expert deelde mee, dat het getij in de Shannon Zondag, Maandag en Dinsdag gunstig zal zijn voor het bergingswerk. Hij voegde er aan tot wrak in die drie dagen kunnen lichten. Winkels N. O.-polder geen halve dag dicht? De landdrost van de Noordoostpolder heeft de mening van de poldert voor algemene belangen gevraagd, inzake de opheffing van de verplichting, dat de winkels in de Noordoostpolder een halve dag per week gesloten moeten zijn. Bij een enquête hebben van de 72 onder vraagde bedrijven zich 52 of 72 procent verklaard voor intrekking te zijn. Op grond hiervan is de landdro oordeel, dat tot intrekking van d plichte halve-dag-sluiting moet worden overgegaan. Hij wenst echter alvorens hiertoe te besluiten de zienswij: poldercommissie te Zweden beleefden twee sensaties De Zweedse marine heeft medegedeeld, lat in de wateren ten zuiden van de •ilandengroep bij Stockholm, één of meer onbekende duikboten zijn gesignaleerd. Vier torpedobootjagers werden onmid dellijk ter verkenning uitgezonden. On derzeesignalen met de betekenis „kom bo ven!" bleven echter onbeantwoord. Een opdracht aan de torpedobooljager Malmö om dieptebommen te werpen op de plaats waar volgens de luisterappara ten een duikboot was gesignaleerd, werd op het laatste ogenblik ingetrokken, daar men aanvankelijk geen zekerheid had, dat er geen Zweedse onderzeeboten in de na bijheid waren. Later werd echter beves tigd, dat dn deze wateren geen eigen duik boten aanwezig waren. Het onderzoek wordt nauwkeurig voortgezet. Zweden kreeg inmiddels nog een an der opwindend bericht te horen. In Nassjö is door de politie een 30-jarige arbeider gearresteerd, omdat hij gisteren de Zweedse koning communistische leuzen had toegeschreeuwd. Bij de ontvangst van de koning op het marktplein van het stad je, had de man zich door de menigte ge worsteld en vlak voor de koning ge schreeuwd: „Weg met de koning! Leve Rusland!" Welkomin Melbourne Attlee, ga terug naar Moskou Clement Attlee. de leider van de Brit- Labourpartij, is bij zijn aankomst op het stadhuis te Melbourne, waar hem ontvangst was bereid, begroet met kreten als „Ga terug naar Moskou!" en ,Ga terug naar China!" Dit is de vierde keer, dat Attlee sinds zijn komst in Australië, na een bezoek Rusland en China, in het openbaar aangevallen. (De critiek komt e: er, dat men Attlee zijn. bezoek Rusland en China kwalijk neemt „omdat toch niets met de communisten te be ginnen valt".) Eén zeug gekocht, elf varkens ontvangen Een landbouwer uit Terwoude kocht op de veemarkt te Sneek een zeug. Het zou door een expediteur aan de boerderij te Terwoude worden afgeleverd de landbouwer keek derhalve met geduld naar de vrachtrijder uit. Toen de auto bij de hoeve aankwam, kwamen er to: verbazing van de landbouwer niet één, elf varkens uit het voertuig. En alle elf mocht hij zijn eigendom noemen :eug had namelijk onderweg van Sneek laar Terwoude het leven geschonken aar tien mollige biggetje». Chauffeur De Baat vals beschuldigd Duitse vrouw veroordeeld tot een half jaar De 25-jarige Westduitse vrouw Fran- ziska Motz uit Düsseldorf is Vrijdag te Neustadt tot zes maanden gevangenis straf veroordeeld, omdat zij tijdens vooronderzoek naar het auto-ongeluk, waarbij zes personen het leven verloren, een valse getuigenis had afgelegd tegen de Nederlandse chauffeur D. de Baat. Zij had gezegd, dat zij zich in de auto van de Baat had bevonden en had ge zien. dat hij herhaaldelijk uit een fle: had gedronken, die naar haar mening met een alcoholische drank was gevuld. Voor het begin van het rechtsgeding, waarbij de B tot een jaar gevangenis straf werd veroordeeld, trok zij haar klaring in. Volgens een voorlopige berekening van het Bureau voor de Statistiek telt Frankrijk op het ogenblik 42.700.000 i •ners, tegen 40.502.513 in 1946. Veiligheidsraad behandelt incident Ondanks verzet van de Russische afge vaardigde Wysjinsky heeft de Veiligheids raad der Ver. Naties de Amerikaanse klacht (over het neerschieten van een Neptune-bommenwerper buiten Russisch gebied) op de agenda geplaatst. Het be sluit werd genomen met tien stemmen tegen één. Henry Cabot Lodge, de Amerikaanse afgevaardigde, en Wysjinsky beschuldig den elkaar zonder stemverheffing en poogden, eveneens op gematigde toon, eikaars aantijgingen te weerleggen. De voornaamste opmerkingen van Wys jinsky: 1. De Ver. Staten verdraaien de toedracht van het incident; het Ameri kaanse vliegtuig had het luchtruim van de Sowjetunie wel degelijk geschonden. 2. De Ver. Staten pogen door een behande ling van deze kwestie in de Veiligheids raad, de internationale toestand te ver ergeren om de Amerikaanse oorlogs industrie aan de gang te kunnen houden. 3. Waarom zijn Amerikaanse toestellen voor weerkundige opmetingen gewapend? Alle Amerikaanse vluchten hebben ver kenning van Russisch gebied ten doel. De Amerikaanse afgevaardigde ant- iordde o.m.: 1. De internationale vrede veiligheid wordt in gevaar gebracht door incidenten als dit. 2. Russische vlieg tuigen hebben de laatste tijd vliegtuigen van Amerika (zeg maal), Zweden, Enge- Vrouw sliep, gaskraan open Drama Scheveningen nu 3 jaar geëist De proc.-generaal bij het Haags Ge rechtshof vorderde gistermiddag drie jaar gevangenisstraf zonder aftrek van het jaar voorarrest, tegen de 29-jarige in structeur van een autorijschool J. J. P. v. d. P. uit Den Haag. Deze was in eerste instantie vrijgesproken van poging tot moord op zijn 43-jarige echtgenote, hoe wel hij de feiten had toegegeven. In de nacht van 27 op 28 Maart 1953 had verdachte in hun huls aan de Kanaal- weg te Scheveningen de kieren onder de deuren afgedekt en terwijl zijn vrouw lag te slapen de gaskraan opengedraaid Hijzelf was zo lang in de winkel gaan zitten. De vrouw werd echter wakker er draaide de gaskraan dicht. Het echtpaai is thans gescheiden. Uitspraak 24 Sept. land, Frankrijk en België aangevallen. 3. Niemand met kennis van zaken zou ge loven, dat het Amerikaanse toestel eerst gevuurd heeft: dat zou zelfmoord geweest ;ijn tegenover de Mig-straaljagers. Tegenover verslaggevers verklaarde 7abot Lodge, dat de Amerikaanse re gering bereid is, haar eisen in te dienen bij het internationale Hof van Justitie in Den Haag. De zitting van de Veiligheidsraad werd gesloten, zonder dat een tijdstip voor een volgende bijeenkomst werd vastgesteld. Inbrekers te Ede namen 4000 gulden mee Maar 40.000 gukJen ging hun neus voorbij Het kantoor van. de Coöperatieve Ve- luwse Eierveiling aam' de Notaris Fischer- straat te Ede heeft in de nacht van Don derdag op Vrijdag bezoek gehad .van in brekers. De heren verdwenen rtiet eer bedrag van ongeveer 4000 gulden aai contanten, doch gelukkig voor dt eierveiling de directie had Donder dagmiddag een som van ruim 40 mille van het kantoor naar de bank gebracht. Van'de kleinste brandkast was het slot geheel weggesneden, maar een grote safe bleef dat lot bespaard, waarschijnlijk niet omdat de heren dit karwei te zwaar den, doch doordat zij gestoord werden overhaast de vlucht namen. Zij lieten twee zuurstofflessen achter. Bloesem en vruchten aan één boom Een appelboom, die ln het Friese dorp Oosterlittens staat, heeft zich niets aangetrokken van de zonloze zomer. Terwijl hij rijpe vruchten draagt, heeft hij ook takken met bloesem aan zijn stam. En uit het Friese plaatsje Wol- sum komt het bericht, dat de aard- beiplanten van een inwoner in bloei staan, terwijl van dezelfde planten dit jaar reeds rijpe vruchten zijn geplukt. De vorst trok zich van het incident niets an, de bevolking bleef het nationale lied zingen, maar de politiemannen hadden in tussen een hele toer om de man te ver wijderen. Hij bekende later, „ter viering in het koninklijk bezoek" een liter je- ver te hebben gedronken Nieuwe standaard uitgereikt Gisteren heeft Z.K.H. Prins Bern hard te Amersfoort een nieuwe standaard, met het opschrift „Waterloo 1815" uitgereikt aan het regiment Huzaren van Syt- zama. De standaard werd in ont vangst genomen door de regi mentscommandant, majoor J. H. W. Nix. Dat ziet er gevaarlijk uit! Nu is de leeuw nog druk bëzig met zijn kluif, maar wat zal er ge beuren als hjj daar genoeg van heeft? Tralies ziet men niet in zijn kooi en het lijkt net of hij de geboeide kijkers zó kan be springen. Maar u kunt gerust zijn: D'Artagnan, de 2-jarige leeuw van de dierentuin in Bristol, is goed opgeborgen. Tussen de kijkers en D'Artag nan bevindt zich nl. een glazen wand van verscheidene centi meters dikte. Uit handen van Prins Bernhard Huzaren van Sytzama kregen nieuw vaandel De standaard is ten allen tijde het sym bool van de hoge geestelijke waarden van het regiment, een symbool van de vaste am onze geestelijke vrijheid te ver dedigen, om land en volk te verdedigen in te kameraadschap en in nauwe sa menwerking met alle legeronderdelen, en andere naties, die geestelijke vrijheid boven alles stellen. Met deze woorden -handigde Prins Bernhard gistermid dag de nieuwe standaard met het op- sirchft „Waterloo 1815" aan het te Amers foort gelegerde Regiment Huzaren van Sytzama. Het nieuwe vaandel het oude ging in de oorlog verloren werd op het terrein van de Prins Bernhardkazerne in ontvangst genomen door de commandant, majoor J. H. W. Nix. Bij de plechtigheid waren o.a. aanwezig staatssecretaris mr F. J. Kranenburg en de chef van de generale staf, generaal B. R. P. F. Hasselman. Onder de burgerlijke aanwezigen waren douarière J. G. W. H. Baron van SytzamaVan der Feltz en de Utrechtse commissaris der Koningin, mr C. F. E. Graaf van Lynden van Sanden- burg. De plechtigheid werd besloten met inspectie en défilé. Een Stradivarius voor een tientje Een Amerikaan, dr Philips Weintraub. heeft van een Parijse marktkoopman voor tientje een viool gekocht, waarin hij later het etiket „Antonio Stradivarius 1721" ontdekte. Hij verklaarde dat de achterzijde het instrument uit één stuk hout wa: maakt, hetgeen de viool nog kostbaarder aakt. Woensdag 22 Sept. zal In een open bare zitting in het AMVJ-gebouw te Am sterdam de aftredende rector-magnificus der V.U- dr J. F. Koksma het rectoraat overdragen aan prof. dr J. Waterink. Aaide nog niet tot rust Een vreselijke lijkwade ligt over de door aardbevingen zwaar getroffen stad Orléansville in Frans Algiers. Vrees voor de dood houdt de bevolking nog immer in verbijstering bevangen. Boven de mot puin overdekte straten hangt een benauw de atmosfeer. Het staat wel vast, dat het aantal doden ver boven de duizend zal stijgen. Reeds zijn ongeveer 600 lijken geborgen. Ook het aantal gewonden loopt ver ln de duizend. De ruïnes zijn nog lang niet volledig onderzocht. Minstens negentig procent van de ge bouwen en woningen die nog overeind staan, zullen moeten worden gesloopt. Op vele plaatsen dreigt groot gevaar voor nieuwe instortingen Ook gisteren hebben nieuwe aard schokken grote schade aangericht. Gis teravond werd een krachtige aardschoK gevoeld; tegen de nacht sidderde de aar de wederom. Algiers vraagt niet spoed hulp voor de duizenden, die door de verschrikkelijke ramp op enigerlei wijze zijn getroffen. Voor Nederland is het gironummer waarop men bijdragen kan storten 512679. De aarde Is nog niet tot rust gekomen. Ook uit andere streken komen meldingen van trillingen binnen. In Spaans Cartha- gena hoorden de bewoners een dreigend onderaards gerommel. Sedert Woensdag komen daar lichte aardschokken voor. die gelukkig nog geen schade hebben aangericht. Aardbeving Algerije giro 777 Het Nederlandse Rode Kruis heeft een giro-rekening geopend, waarop bijdragen kunnen worden gestort voor de slacht offers van de aardbeving in Algerije. Het nummer van deze giro-rekening is 777, ten name van het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis. Op het strookje moet worden vermeld: Hulp aan Algerije. Massagevecht in Calcutta Rusthuizen voor oude koeien In Calcutta ia het tot een ernstige bot sing gekomen tussen politie en een me nigte van ongeveer 5000 personen, toen leden van de Ram Rajya Parishad trachtten het parlementsgebouw vani West-Bengalen te bestormen uit protest tegen het slachten van runderen. Eén demonsrant werd gedood. De Ram Rajya Parishad is een poli- tiek-religieuze organisatie, die twee we ken geleden een campagne is begonnen om in de gehele staat het slachten van koeien te doen verbieden, zulks op reli gieuze gronden. Ziomsingelden het slachthuis, waardoor een tekort aan rundvlees met een daarmede gepaard gaande prijsstijging werd: veroorzaakt. Sinds het begin van de campagne zijn meer dan 300 personen gearresteerd. In India mogen koeien niet geslacht worden beneden de leeftijd van 14 jaar. In sommige staten mogen zij in het ge heel niet geslacht worden. Aan het begin van het jaar heeft de regering van India zelfs medegedeeld, dat zij 16.000.000 gul den wil besteden aan de bouw van rust huizen voor oude en invalide runderen. Westen verwerpt de Sowjetnota's De Westelijke Grote Drie de Ver. Staten, Engeland en Frankrijk heo- ben op het Kremlin een gezamenlijke antwoord-nota doen overhandigen, waar in zü de Russische voorstellen tot nieuwe onderhandelingen en de vorming van een veiligheidspact voor Europa (inclusief Rusland) van de hand wijzen. Deze ver werping geschiedt echter niet het voor behoud, dat de Westelijke Grote Drie wel met de Sowjets willen onderhandelen, indien deze eerst meewerken aan het houden van vrije verkiezingen voor ge heel Duitsland en aan Oostenrijk souve- reiniteit geven. De Westelijke nota is het antwoord op de Russische nota's van 24 Juli en 4 Aug., waarin resp. een Europees veiligheidspact en een conferentie werd voorgesteld. En terwijl Eden, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, zich gereed maakte voor zijn bllksem-oriëntatiebezoek aan de landen die de E.D.G. zouden hebben ge vormd, verklaarde Adenauer gisteren tijdens een verkiezingstoespraak, dat de opneming van West-Duitsland in de NA.V.O. „de snelste en beste weg" i» naar een hecht Europees blok tegen het communisme. Gedurende het weekeinde zal de Ame rikaanse nationale veiligheidsraad ln ac tieve aanwezigheid van Eisenhower en minister Dulles de Europese kwestie be spreken. De Nederlandse minister van defensie, ir Staf, is in Brussel aangekomen om van gedachten te wisselen met zijn collega Beyen (Buit. Zaken), die vandaag een onderhoud zou hebben met minister Eden. Invalide Voorburger (82) reed naar Amsterdam De 82-jarige R. P. uit Voorburg ging gistermorgen met zijn invalldewagentje huis. Gisteravond was hij nog niet thuis gekomen en omdat de man aan ge heugenstoornis leed, vreesde men een on geluk. De Amsterdamse politie heeft hem echter vannacht achterhaald. De man was met zijn wagentje, waarop een motor is bevestigd, naar de hoofdstad gereden. Afnemende wind Het K.N.M.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele buien, in hoofdzaak in het Noorden van het land. Aanvankelijk nog af en toe krachtige, la ter overwegend matige Zuid westelijke wind. Morgen de zelfde temperaturen als van daag of iets hogere. (Opgemaakt vanmorgen 10 uur). ZON EN MAAN Zondag: zon van 6.08—19.04, maan van Maandag: 18.46—7.03. Morgen volle maan. 6.1019.02, maan van

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1