Jlieuroe ffriJtórijr Iftmnml Acht landen vormen een front tegen het rode gevaar in 't Verre Oosten Wordt wrak van Triton mot ballonnen gelicht? Prinses Margriet opende nieuwe hal Wist U Ingetogen meisje raakte in verkeerd milieu WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1954' BUREAUX: Steenstra»: 37 Directie. Redactie. Abonnementen- e Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936 Vijf en dertigste jaargang No 10137 Taak voor jonge Nederlanders Direct!*>: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTEL1JR-NATIONAAL DAGBLAD .SUalmtlcli li ehttltm «>to hert (a fcgtieospoeï' MANILLA WERD EEN SUCCES Dulles reist thans door naar Tsjang Kaj-sjek en naar Tokio T^E VERENIGDE STATEN, Groot-Brittannië, Frankrijk, Australië, Nieuw- Zeeland, de PhiHppijnen, Ptkistan en Thailand' hebben vandaag in Manilla een overeenkomst goedgekeurd, die voorziet in het vormen van een Zuidoost-Aziatische verdedigingsorganisatie. De acht landen ver plichten zich door middel van voortdurende en doeltreffende eigen en onderlinge hulpverlening hun individuele en collectieve vermogen tot het bieden van weerstand aan een gewapende aanval te zullen opvoe ren. Voorts zullen zij subversieve en politieke activiteit, gericht tegen hun territoriale integriteit en politieke stabiliteit verhinderen. De wensen van de Philipptfnen en Thai land, dat de Zoavo een pact zou worden als de Noordatlantische verdragsorganis&- tie, krachtens hetwelk alle leden ogen blikkelijk een lid. dat wordt aangevalle.i. te hulp zullen snellen, zijn niet in vervul ling gegaan. Hierover is althans nog geen overeenstemming bereikt Een woordvoerder van de gedelegeer den, die sedert Maandag voortdurend achter gesloten deuren vergaderden, zei. dat een economische clausule is aan vaard, welke bepaalt, dat de acht landen zullen samenwerken om maatregelen ta treffen, die de economische stabiliteit en het sociale welzijn zullen bevorderen. Er wordt een raad opgericht, die de bijzon derheden van de Zoavo zal uitwerken. De Verenigde Staten zijn bereid het Opvolger van adm. Mounlbatten het pact zich speciaal richt, uit de clau sules te laten vallen. „Wij zullen niet alle aggressie gelijkstellen met communis tische aggressie". zo zou John Foster Dul les, Amerika's minister van Buitenlandse Zaken hebben verklaard. Laos, Cambodja en Zuidelijk Vietnam :men geen deel aan de Zoavo. Frank- ik zou hebben voorgesteld, dat genoem de landen in het gebied zouden worden opgenomen, doch niet een even actieve rol zullen hebben als de overige landen. Men kwam tevens overeen een verklaring principes uit te geven, welke bekend zal staan als het ..handvest voor de Stille Oceaan". Minister Dulles, die morgenavond uil Manilla vertrekt, zal op zijn reis naai Tokio. Formosa aandoen, om in Taipeh besprekingen te voeren met Tsjang Ka) Sjek. Militaire autoriteiten op Formosa heb ben vandaag medegedéeld, dat de „groot- Dit is admiraal Sir Guv Grantham, die door de Britse admiraliteit is benoemd tot opperbevelhebber van de Britse en Geallieerde zeestrijd- krachten in het gebied van de Mid dellandse Zee. Sir Guy volgt als zo danig graaf Mountbatten op, clie een hoge functie krijgt bij liet Britse ministerie van Marine. De nieuwe be velhebber is specialist op het gebied van het onderzeewapen. Atoomdeeltjes boven Beieren In Beieren zijn hagelstenen gevallen met uiterst kleine metaaldeeltjes er in. die voigens ar Kurt Schrieber, hoofd van de meteorologische dienst te Neu renberg, stofdeeltjes van atoombommen zouden kunnen zijn. Bewoners hebben verklaard in de hagelstenen metaaldeeltjes te hebben aangetroffen. die geleken op flonke rend glas. Ze waren magnetisch. Er wordt een onderzoek ingesteld. Een leraar in München is van me ning, dat de stof afkomstig is van een meteoriet, die boven de aarde uiteen gespat is. maar dr Schrieber houdt het op atoomdeeltjes die op grote hoogte boven Beieren dreven en zich ..tijdens een temperatuursverandering in regen buien kunnen hebben veranderd". Manilla-pact in acht punten Kort geformuleerd, volgen hier d« voornaamste punten van het defensie verdrag voor Z.O.-Azië: 1. Instelling van een Zoavo-raad. Deze moet de militaire plannen opstellen voor het geval, dat één der deelne mende landen wordt aangevallen. Economische steun is hiervan slechts een klein aandeel.) 2. De Zoavo-mogendheden kunnen ook andere staten (r.iet-leden) bij aanval te hulp komen. 3. Dit verdrag bestrijkt het gebied Z.O.-Azië en het Zuidwesten van de Stille Oceaan in het algemeen, als mede het gebied der deelnemers. 4. Als Pakistan het verdrag tekent minister Zafroellah Khan moet eers zijn regering raadplegen), vallen ooi Oost- en West-Pakistan er onder. 5. In een apart protocol wordt voorzie ning gemaakt voor Laos. Cambodj: en Vietnam. 6. Hongkong en Formosa zijn van d< bepalingen van het verdrag uitge- 7. Verplichtingen van de leden ten op- zichte van de V.N. worden hierdoor niet aangetast. 8. Het wordt voor onbepaalde tijd scheepse acties" van lucht- en zeestrijd- krachten tegen Amoy en nabijgelegen kustgebieden van het Chinese vasteland, worden voortgezet. Aan de operaties nemen bijna hondera vliegtuigen deel. Telegram van Ierse premier Speciale bergingsploeg van de R.A.F. op Shannon aangekomen Een bergingsploeg van de R.A.F., groot zeventien man, is met speciale toestem ming van de Ierse regering op Shannon aangekomen. Men zal ballonnen in onder de romp van de Triton plaatsen deze vullen met samengeperste lucht. Op deze wijze moet het mogelijk zijn, hei wrak bij vloed drijvende te krijgen, waar na het naar de oever kan worden ge sleept. Tot dit doel heeft de Ierse regering het toestel voorlopig aan de K.L.M. over gedragen. Met het openbaar onderzoek, zo is gis teravond officieel te Dublin bekend ge maakt, zal zo spoedig mogelijk begin vol gende week worden aangevangen. Aan de Nederlandse regering zal worden ge vraagd, aan dit onderzoek te willen mee werken. Een Ierse krant schreef in dit verband „Deze reizigers verloren hun leven op om grondgebied en het Ierse volk verwacht en diepgaand onderzoek, niet alleen naar e eigenlijke oorzaak van het neerstorten, laar ook naar alle omstandigheden, die ch tijdens de aankomst en het vertrek hebben voorgedaan en naar de arbeid de reddingsdienst op het vliegveld". Er dient intussen met de berging spoed worden betracht, want ook gisteren het wrak door golven, opgezweept door krachtige Zuidwestelijke wind, z gebeukt. De bergingsploeg denkt in totaal uur nodig te hebben. Gedeeltelijk is men er reeds in geslaagd de vracht en bagage uit het toestel te Vijftien overlevenden hebben gisteren hun reis naar New York met een toestel de K.L.M. voortgezet of waren ens dat vandaag te doen. Ook de stof felijke overschotten van de uit Amerika afkomstige slachtoffers zijn of worden rechtstreeks naar Amerika gebracht. De offelijke overschotten der anderen zijn Drama in Wanssum Moeder van 6 kinderen vermoord in Limburgs dorp Jeugdige Ambonnees stak vrouw van zijn baas met dolk „Lieve help.... verslapen, i er in London uitgemoeten. In Tuindorp-Wellerlooi in de gem. Ber gen (L.) is Maandagavond omstreeks elf de 33-jarige mevr. Lenders-Janssen door een Ambonnees uit het kamp Well ■ermoord. De dader bracht het slachtof fer een dolksteek in het hart toe. Om streeks elf uur klopte de Ambonnees, 7 jaar oud is, bij de familie L. aan. verkt reeds drie jaar als tuinders knecht op het bedrijf van de heer L., zodat hij ter plaatse goed bekend is. ouw L.-J. deed hem open. waarna de Ambonnees vrijwel direct zijn daad ten uitvoer moet hebben gebracht. Een meisje, dat in de buurt woont er de familie L. de nacht zou doorbrengen heeft van haar bed uit de stem van de Ambonnees als die van de knecht van de heer L. herkend. Ook mevrouw L.-J. heeft nog de naam van de knecht uit gesproken. De heer L. was op dat ogen blik niet thuis. Hij verrichtte nog enige werkzaamheden in zijn bedrijf. Direct na het gebeurde heeft de Ambonnees de vlucht genomen Nadat aangifte bij de politie was gedaan, heeft deze de ver moedelijke dader des nachts nog van zijn bed gelicht De Ambonnees, die aanvan kelijk ontkende iets met de zaak te ma ken te hebben, heeft gisteren bekend. De dader heeft uit de woning van zijn slachtoffer een portemonnaie met plm f 100 weggenomen. Als motief voor zijn daad gaf hij echter op, dat de vrouw hem had beledigd. of worden naar de landen van herkomst gebracht. De stoffelijke overschotten van profes- if en mevrouw Lignac worden Zaterdag n 12 uur te Westerveld gecremeerd. De raardebestelling van tweede steward Bob Westergaard zal geschieden op Vrij dag a s. omstreeks 11.15 uur op de alge mene begraafplaats aan de Kerkhoflaan in Den Haag. Het stoffelijk overschot is opgebaard in de rouwkamer aan de Prinsegracht 39 in Den Haag. Vrijdagmiddag om 1.30 uu de heer J. A. Brongers, perschef bij de BPM, ter aarde worden besteld, ever op de algemene begraafplaats in Den Haag. Minister-president Drees heeft vai Ierse minister-president een telegram vangen, waarin deze, ook namens de :re ministers, uitdrukking geeft aan edegevoel met de achterblijvenden. Een woordvoerder voor de K.L.M. heeft gisteren verklaard, dat een hoeveelheid diamant en veel andere waardevolle la ding zich nog aan boord bevindt van de Triton. Overlevenden van de ramp. onder wie commodore Viruly, hebben Dinsdag een rouwdienst bijgewoond op het vliegveld Shannon. ,De Grote Trek" begint hali September Ter inleiding van de actie „De Grote Trek" ter bevordering van het Bijbel gebruik in de Ned. Herv. Kerk zal op Zondag 19 Sept. een kanselboodschap van de generale synode worden voorgelezen. Aan de predikanten is verzocht in de ochtenddiensten van die dag de punten, om deze actie wordt gevoerd, in de prediking aan de orde te stellen. De landelijke actie wordt ingeluid met en kerkdienst in de Domkerk te Utrecht, veneens op 19 September, en wel uur. De secretaris-generaal der Hervormde Kerk. dr E. Emmen, alsmede mr A. W. Kist zullen spreken. Deze dienst wordt door het I.K.O.R. uitgezonden. Omdat de generale synode overtuigd is dat een actie als deze slechts resultaten kan hebben wanneer zij door de gemeen ten wordt gedragen, roept zij de leden de kerk op, deze niet over te laten de predikanten en de kerkeraden. doch ook zelf daadwerkelijk tot het wel slagen mede te werken. De actie heeft voorts ten doel om t.a.v hen die met de Bijbel niet of minder be kend zijn, de misverstanden omtrent be tekenis en bedoeling van de Heilige Schrift dikwijls een belemmering voor het gebruiken van de Bijbel uit de Meer vacantie voor rijksambtenaren De rijksambtenaren zullen straks meer •acantie krijgen. Naar gelang van de loopgroep, waarin zü ingedeeld zijn, heb ben de overheidsdienaren op het ogenblik recht op een vacantie van 12 dagen, van an 18 of van 24 dagen per kalender jaar Met ingang van 1 Januari 1955 krijgen de laagste drie groepen er twee dagen per jaar bij, zodat de verdeling ordi: 14 dagen, 17 dagen. 20 dagen en agen 'acantie Bovendien wordt een gunstiger rege ling getroffen voor de jongelui, die kort van school af zijn en een betrekking in overheidsdienst hebben aanvaard. Voor hen is de overgang van de lange schoolvacantie naar de korte vacantie als ambtenaar wel heel erg sterk. Dat geldt trouwens niet alleen voor het amb tenarencorps, maar voor alle betrekkin gen. Vandaar dat het streven bestaat in het algemeen de vacanties voor de jeug dige arbeidskrachten te verlengen. Met ingang van 1 Januari 1955 krijgen de jeugdige werknemers in dienst van de Rijksoverheid er èèn of twee dagen va cantie bij. Dat is niet veel, ma~r alle beetjes helpen en de Juistheid van de ver lenging van de vacantie van jeugdige ■erknemers is er officieel mee erkend. Prins reikt standaard uit „Waterloo 1815" Vrijdag a.s. zal Prins Bernhard ni mens de Koningin in de Prins Bernhard- kazeme te Amersfoort een nieuwe stan daard uitreiken aan het regiment huzaren van Sytzama. Dit regiment zet de tradi tie voort van het vroegere le regiment huzaren. De standaard draagt het opschrift: „Waterloo 1815", waar het regiment zich onder de naam regiment karabiniers 3 bijzonder heeft onderscheiden. Na de uitreiking van de standaard er een défilé. Ook voor de kleintjes in Rus land breekt eens de tijd., aan, dat zij voor het eerst naar school gaan, zij het dan ook ge stoken in een kloek uniform, compleet met platte pet. Deze kleintjes zijn hier op weg naar school 613 in Moskou. Wij vra gen ons af, vrat deze kleuters het speelkwarticrtje zullen spelen.... Evenement op de laarbeurs Tal van geschenken voor het jonge vorstenkind (Van een onzer verslaggevers) Een kledn, wat verlegen meisje, in een grijs jasje, tussen heel veel grote men sen. die allemaal plechtig kijken, moet een heel bijzonder werkje verrichten: een glazen kan met een vreemde vloeistof ge vuld. leeggieten in een glazen buis Maar moeder is dichtbij en prinses Mar griet. hoe klein en verloren ze ook lijkt op het grote Jaarbeursterrein, aan de Croeselaan, zo vlak voor dat geweldige gebouw dat haar naam draagt, is toch al een flinke meid van elf jaarze durft en heeft er ook wel plezier in. ar giet ze de kan leeg de che mische vloeistof in de grote glazen buis doet. door electronische werking, de af scherming van de naamsaanduiding bo ven de voorgevel van de Margriethal wegvallenMaar prinses Margriet zou geen echt klein meisje zijn, als ze niet veel meer belangstelling had voor de tros ballonnetjes die ineens boven het dak op stijgt. En dan is het nog niet uit. want daar komt een vorkheftruck aanrijden met een cadeau voor het prinsesje, een in blauw leer uitgevoerde reisnecessaire. Zo heeft Prinses Margriet gistermiddag in Utrecht heel kranig haar eerste openbare hande ling verricht, het openen van de naar haar genoemde nieuwe Jaarbeurshal. Het was juist half vijf, toen de konin klijke wagens het Croeselaan-terrein op kwamen. Mr W H. Fockema Andreae, voorzitter van de Jaarbeurs, in gezelschap van df vice-voorzitter. de heer J, M. Fentener van Vlissingen, mr J. Milius. gedelegeerd lid en mj- H A. R. Schuit, directeur, be groette H.M. de Koningin en het Prin sesje. In een korte rede zeide mr Fockema Andreae o.m. dat het een goede gewoon te is geworden belangrijke delen van het Jaarbeurscomplex namen van leden van het koninklijk huis te doen dragen. DAT het Ned. Roode Kruis 10.000 Zw. !rs ter beschikking stelt voor de vluchte- DAT een graafmachine gistermiddag in Amsterdam-O. een kabel beschadigde. •aardoor dit stadsgedeelte een half uur stroomloos was. DAT de bewoners van de Ned.-Duitse grensstrook voortaan met grenskaarten onbeperkt de grens mogen passeren. DAT de Amerikaanse onderstaatssecre taris voor de luchtmacht, R. Lewis, tij dens een inspectiereis door Europa vol gende week Donderdag luchtvaartinstalla ties rondom Amsterdam zal bezoeken. DAT de politie bij een brandje in de Drievriendenstraat te Rotterdam een clan destien jeneverstokerijtje ontdekte, en de bewoner een oud-kaselein verbal!- DAT de rechtbank te Groningen eet bezoek bracht aan de chemische fabriek Aagrunol te Groningen l.v.m. een door de bewoners van het Winschoterdiep aldaar ingediende klacht wegens het vers den van giftige stoffen en ondragelijke stanken. DAT de oudste inwoner van de provln- ie Groningen, de heer H. Moet'té Sidde- buren, op de leeftijd van 102 jaai* is over leden en te Onstwedde op 100-j. leeftijd evr. G. T. Rendering-Meyer. DAT voor het Amsterdamse gerechtshof tegen de 31-j. correspondent-boekhouder G. E. te Aalsmeer wegens het meermalen plegen van verduistering in dienstbetrek king 8 mnd. is geëist. DAT de minister van Onderwijs een >mmissie heeft ingesteld, welke tot taak heeft hem voor te lichten omtrent maat regelen, tot vestiging van natuurhistori sche musea bij natuurreservaten. DAT het gezelschap Kamerleden, dat deze week op uitnodiging der 4 werkge versbonden een industriereis door on« land maakt, in Leeuwarden is aangeko- DAT de burgemeester van Nijmegen, mr Ch Hustinx. gisteren uit een bloe- menpark bij de Waalbrug aarde heeft ge schept om een urn te vullen, die op zoek naai de 82ste Amerikaanse Airborne- divisie in Washington is gezonden. DAT de president van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij „United Lines", de heer W. A. Patterson, morgen op Schiphol arrlveerl om de werkwijzi van enkele Europese luchtvaartmaat schappijen te bestuderen. DAT tegen twee mijnwerkers, de 46-j. J. W. D. en de 33-j. J. M., beiden uitMun- stergeleen, wegens verduistering en uit lokking daarvan, voor de Maastrichtse rechtbank resp. 7 en 8 mnd werd geëist. DAT de delegatie van Ned. geleerden onder leiding van prof. dr ir J. C. Dorst ren uit Moskou in ons land is tt gekeerd en in Rusland verschillende we tenschappelijke en culturele instellingen heeft bezocht vooral op landbouwgebied. DAT de 29-jarige woonwagenbewoner uit Deurne door de politie te Tegelen gearresteerd wegens diefstal van 5000 uit een lederwarenzaak te Tegelen. oor welk geld hij een auto en een w wagen had gekocht. DAT minister Algera en de directeur- generaal van de Rijkswaterstaat, tr A. G. Marts, gisteren een bezoek brachten aan de ponten bij Velsen l.v.m. de studie van supplementaire verbindingen over het Noordzeekanaal. DAT enkele Zweedse visserij-experts een studiereis van een week door ons land hebben gemaakt en het vlsserijproef- setation een van de belangrijkste institu ten in Nederland vonden. DAT de zeesluizen, die op 11 September in Vlisisngen worden geopend, ruin millioen hebben gekost. De Margriethal. met een bruto opper vlakte van ca 7000 m2, is in een record- d van 149 dagen gebouwd. De entree is evenals bij de Bernhard- hal breed en geheel van glas (daarvoor was dan ook 660 m2 blank glas nodig) en het platte dak heeft 20 stuks zadelvormige draadglasruiten. was nog een kleine Margriet die een bijzondere dag had en wel Margrietje Tap, het eerste meisje in Utrecht dat naar het Prinsesje werd genoemd en die nu bloemen mocht aanbieden aan Koningin 1 Prinses. Koningin en Prinses maakten vervol- Op deze wijze opende prinses Margriet gisteren de nieu Margriet-hal van de Utrechtse Jaarbeurs. Toen in de kom wa ter werd gedaan, kleurde het oranje. H.M. de koningin ziet op een afstand lachend toe. gens een vrij lange rondwandeling door Tijdens deze rondwandeling werd prin ses Margriet op de medische afdeling door de fa NV. van Mindeno te Rotterdam een sputumdesinfector, bestemd voor een Nederlands sanatorium. aangeboden. Prinses Margriet mag zelf bepalen aan welk sanatorium zij" ddt geschenk wil geven. Bij het verlaten van de hal werd het Prinsesje namens de medische afdeling 'n verbandtasje voor haar skitas aangeboden en tijdens een kleine demonstratie op het terrein bij de afdeling intern transport kreeg zij een alleraardigst model van een vorkheftruok hetwelk in een zilveren schaaltje met anjers was geplaatst. Nadat men op het terrein in „het boer derijtje" thee had gebruikt, vertrokken Koningin en Prinses weer naar Soestdijk. Moord op Haagse typiste Tegen verdachte, die gevaar was voor alle huisgenoten, 12 jaar geëist (Van een onzer verslaggevers.) Voor de Haagse rechtbank heeft gister middag de officier van Justitie, mr J. C. Maris, twaalf jaar gevangenisstraf en ter beschikkingstelling van de regering geëist tegen de 36-jarige Haagse broodbezorger E. K., die in de nacht van 6 op 7 Maart jl. in het pension van zijn moeder aan de Van Kinsbergenstraat in Den Haag de typiste Yula van der Poorten door wur ging om het leven heeft gebracht. Hij had haar om geld gevraagd, en toen zij uit angst begon te gillen, in haar kamer de keel toegeknepen. Na het misdrijf was hij er met een bedrag van 900, dat het meisje pas van de bank had gehaald, om haar broer aan geld voor een uitzet te helpen, alsmede met een op de tafel lig gende portemonnaie, inhoudende 50, vandoor gegaan. De dader, die zich per taxi naar Amsterdam liet rijden, maakte daar met het geld goede sier. Toen hij het bericht de moord in de kranten las, heeft hij zich daar bij de politie gemeld. Als enige getuige in deze zaak welker behandeling wij gisteren ten dele al heb ben gemeld trad de inspecteur der Haagse gemeentepolitie W. M. van Andel op. die het onderzoek in de woning heeft geleid. Deze verklaarde, sterk de Indruk te hebben gehad, dat er geweldpleging moet zijn geschied, gezien de wijze, waar op het slachtoffer, half ontkleed, op haar bed lag. en dat de kamer, na een even tuele. worsteling overhoop moet zijn ge haald Verdachte gaf de hoofdfeiten wel toe, doch zei zich van alles weinig te herin neren. De president, mr Veldman, mericte op. dat verdachte reeds meermalen is ver oordeeld wegens diefstal en verduistering, enige tijd in de Rekkense Inrichtingen heeft vertoefd, wat echter weinig heeft uitgehaald. Een psychiatrisch rapport had hem op grond van neurotische storingen verminderd toerekeningsvatbaar ver klaard. In zijn requisitoir zeide mr Maris, dat het uit Indonesië afkomstige slachtoffer eer gunstig bekend stond, en eenzaam n ingetogen leefde, doch in een geheel •erkeerd milieu is terecht gekomen. De verdachte leverde een latend ge- -aar op voor alle huisgenoten, en was icn volkomen a-sociaal type. Alles moet volgens een vooropgezet plan zijn ver lopen. want willens en wetens was af persing van geld het doel. aldus de offi- die daar naar zyn mening verdach- en blijvend gevaar voor de maat schappij vormt, twaalf jaar met terbe schikkingstelling vorderde. De verdediger. mr J A. Fijn van Draat. was van mening, dat het niet de bedoeling van K. was geweest, om mej der Poorten te doden, doch slechts het gegil te sussen, en dat dus opzet niet bewezen is. Na de daad zag hij nog maar ééu mogelijkheid om verder te kunnen leven; het geld mee te nemen, wat voor het grijpen lag. Spr. verzocht de rechtbank rekening te willen hou den met het rechtvaardigheidsgevoel en de in wezen goede kern van zijn cliënt bij het bepalen van de strafmaat. Uit spraak 21 September. Bril met een camera Arabië bemoeit zich met Nieuw-Guinea De kwestie van Nieuw-Guinea is ge bracht op de agenda van de politiek* commissie der Arabische Liga. die thans te Cairo bijeen is. Beide enkels verbrijzeld De 33-jarige arbeider J. B. uit De Bilt is Dinsdagmiddag door een vallende lift getroffen en ernstig gewond. Vermoede lijk zijn beide enkels van B. verbrijzeld Het ongeluk gebeurde doordat de staal draad brak van een gedeeltelijk gedemon teerde werklift op het in aanbouw zijnde riik-inc-tituut voor de volksgezondheid De Bilt. Het laatste «nu/je op het gebied van de fotografie: deze bril-met-camera. welke door een Duitse firma op de ma'k' wordt gebracht. Het toestelletje een 16 mm apparaat Is bouen het rechter brille- glas gemonteerd, met de zoeker voor het glas. De ontspanner Is een zg. „draadontspanner" en het 1» mogelijk op één filmpje acht opnamen te maken. Lie standaard sluitersnelheid is 1/30 sec. hetgeen dus gelijk staat aan die van een boxcamera. Het gehele apparaat bril met camera wordt tegen de pr\)$ uan ongeveer 15 gulden verkocht. Voor lan den. waar 's zomers de zon schijnt is deze camera-zonnebril een welkome vacantie-uitrusting. WEERBERICHT Mindei koude nacht Het KNMI te De Bilt ver wacht tot morgenavond: veranderlijke bewolking met hier en daar wat mot regen Zwakke tot matige wind tussen zuidwest en zuid. Minder koude nacht. Morgen ongeveer dezelfde temperaturen aLs vandaag. (Opgemaakt vanmorgen 10 uur). ZON EN MAAN

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1