Jlieuwo £eihsct\« (fournnl Het geld ligt op straat Eén telefoontje en U krijgt een tolk voor buitenlandse relaties Organisatie van Utrechtse jaarbeurs brengt enige nieuwigheden Londen bezorgd over de toestand in Indonesië Mendès-France moest kabinet vanwege E„D.G. hervormen Spijtig dat ik twee dochters moest achterlaten... De held van Dien Bien Phoe, De Castries, vrijgelaten Wist U ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0,50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang No 10134 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .ilomtastfcli ls gMInrra mgn hirt In («jlitnspmt" HANDEL IN VIERKANTE METERS" VERBETERD (Van een onzer verslaggevers) Bij ZIJN AANVAARDING van het directeurschap van de Kon- Ned. Jaarbeurs te Utrecht heeft mr H. A. R. Schuit ons in een vraagge sprek medegedeeld, dat het in zijn bedoeling lag. verschillende verbete ringen te doen aanbrengen ten bate van standhouder en bezoeker. De stimulans, welke van dit voornemen is uitgegaan, blijkt thans uit enkele toe te juichen maatregelen, waarin zich de vooruitstrevendheid van de Jaarbeurs als „handelaarster in vierkante meters" kenmerkt. Mr Schuit deed hiervan mededeling tijdens de gistermiddag gehouden traditionele i t°eJ dat !)et c°mpl°t „fantastische gelds- persconlerentie met binnen- en buitenlandse journalisten, welke ook aanL' 5=™^^ de boste manifestatie van de Utrechtse instelling, de Najaarsbeurs welkeen politieke scholen in de Sowjetunie. van 7 tot 16 September a.s. wordt gehouden, voorafging. Niet alleen zal de nieuwe Margriethal in gébruik worden genomen, maar einde lijk is ook de ventilatie in het hoofdge bouw verbeterd en voorts zijn er aantrek kelijke faciliteiten voor de standhouders bijgekomen. Verschillende symptomen zijn te be- stahouwen als zichtbare resultaten van de krachtsinspanning tot voortschrijdende in dustrialisatie van ons land. aldus mr Schuit en de Jaarbeurs acht zich daarom ook verplicht, zoveel mogelijk medewer king. te geven tot het welslagen van de halfjaarlijkse manifestatie van productie en hahdeL Vooral op de hoge verdiepingen van het hoofdgebouw aan het Vredeniburg en dan met name op de vijfde etage, is het tot nu toe dikwijls al te benauwd ge weest voor de standhouders, die aan de vrij nauwe wandelgangen exposeren. Daarom is nu een speciaal ventilatie systeem voor deze verdieping ontworpen, waardoor aan de ene zijde koude lucht wordt ingeblazen en via het dak 90.000 m3 verbruikte lucht per uur wordt weg gezogen. Dat is een stap vooruit, waarvoor velen, ook bezoekers, dankbaar zullen zijn. Voorts zal voor het eerst in een bepaal ds groep een enquete onder exposanten en bezoekers worden gehouden, gedachtig aan het principe, dat de Jaarbeurs meer kopers dan kijkers moet aantrekken. Men hoopt hierdoor beter inzicht te krijgen in wat economisoh leeft zowel aan de ene als aan de andere zijde, zulks met het voornemen, bij welslagen van deze proef dit marktonderzoek ook tot andere groe pen uit te brei den. Een derde nieuwigheid is, dat vertegen- woordigers van middenstandsbonden uit enkele provincies zijn uitgenodigd, een bezoek aan het Vredenburg te brengen, omdat men meent, dat nauw contact met deze vertegenwoordigers leerrijk kan zijn voor het leggen van hieuWe contacten Men wil dan elke beurs andere groepen middènstandsvertegèniwoord'igers uitno digen. Van groot belanig voor de standhouders is voorts, dat in elke expositieruimte de aanduiding van het telefoonnummer van de stand Economische Voorlichting is aan gebracht, opdat iedere zakenman, die een gesprek met een buitenlander moet voe ren en de te gebruiken taal niet voldoen de machtig is, direct om een tolk kan vragen. Dit zal ongetwijfeld de handel stimu leren en de buitenlandse bezoeker een gevoel van speciale service geven. De deelneming In totaal zullen 2632 firma's. 24 landen vertegenwoordigende, aan de beurs deel nemen. Met 1100 inzendingen geeft Ne derland een belangwekkend overzicht van zijn productie. Wat de buitenlandse deelneming be treft staa: West-Duitsland vooraan 627 inzendingen, dan volgt Engeland met 259. en oe V.S. met 103 inzendingen. Verde- zijn vertegenwoordigd Zwitser land met 96. Frankrijk met 75. en Belgie met 62 inzendingen en met minder ver tegenwoordigingen komen Canada, Ma rokko, Spanje. Ierland. Zweden. Dene marken, Noorwegen, Finland. Lie oh 5 stein. Luxemburg, Oostenrijk, Italië. Oost-Duitsland. Tsjedho-Slowakije, Hon garije, Pakistan en Japan. Zoals wij reeds mededeelden, zullen in de Irenehall alleen collectieve inzendin gen zijn van België. Oostenrijk en Ma rokko. Wat de afdeling efficiency betreft, welke 6000 hn2 zal beslaan, hier zullen 357 inzendingen van kantoormachines dacht vragen, alsmede allerlei meubelen en benodigdheden voor inrichting magazijnen. In deze groep vindt mei inzendingen uit Nederland. 91 uit West- Duitsland, 45 uit Engeland, 31 uit de V.S. en verder nog inzendingen uit Zwitser land, Frankrijk. Italië België, de Scandi navische landen, Oost-Duitsland er Tsjedho-Slowakije. In de groep intern transport is de deel- eming vergeleken bij verleden jaar ge- egen van 47 tot 121 deelnemers, waar- an ongeveer de helft met Nederlandse inzendingen komt. Ten slotte belichtte prof. ir F. M. Roe- terink ter persconferentie de noodzaak de bevordering van de vakopleiding an grotere waardering voor de maat schappelijke positie van de vakarbeider. ~""i wees daarbij op de discrepantie tus- de hoeveelheden hogere en lagere hnici en hij achtte het voor de toe komstige welvaart en de werkgelegenheid Nederland nodig, dat de opleidingen >r vakbekwaamheid, met name v leerlingenstelsel, worden uitgebreid. Spionnagecomplot in Griekenland Handlangers van Moskou Maarschalk Papagos, de Griekse pre mier, heeft volgens Reuter, de ontmaske ring van een uitgebreid communistisch spionnagecomplot bekendgemaakt. Dit complot richtte zijn activiteiten tegen de NAVO. Griekenland en de Griekse geal lieerden op de Balkan. Maarschalk Papagos voegde daaraan De leider van het complot, die Grieken land vanuit een land achter het „IJzeren Gordijn" was binnengekomen, is gear resteerd tegelijk met een veertigtal andere spionnen. De naam van de gearresteerde chef-spion is generaal majoor Charilaos Florkis. De spionnen stonden in recht streeks contact met communistische lan- Door electïische stroom dodelijk getroffen Gistermiddag kwam de 43-jarige elec- trisch controleur P. Vissenberg te Eind hoven met een stroom van 10.000 volt ln aanraking: hij werd op slag gedood. Gistermiddag heeft te Westerveld de crematie plaats gehad van de derde officier van het verongelukte K.L.M.-vliegtuig Willem Bontekoe, de heer R. M. F. Meyers. Als slippendragers fungeerde o.a. A. Viruly (rechts vooraan). Manilla-conferentie begint Maandag Dulles noemt afzijdigheid groot gevaar voor de vrije wereld Deskundigen van de acht aan de Zoavo (de Zuidoost-Aziatische verdedigingsorga nisatie) deelnemende landen zijn tot prin cipiële overeenstemming gekomen over bijna alle aspecten van het voorgestelde ontwerpverdrag. Enkele punten, waarover nog enig ver schil van mening bestaat, zullen volgens de zegsman zeker worden overwonnen door de ministers van Buitenlandse Za ken op de conferentie,, die Maandag in Tunesische "Jéeo-Destoer niet meer verboden De Franse regering heeft het verbod tegen de fel nationalistische Neo Destoer- partij in Turiesië opgeheven. De partij was in 1938 onwettig verklaard. Frankrijk zal ook een zeer groot aantal gevangengenomen nationalisten in vrij heid stellen als onderdeel van een am nestie ter gelegenheid van het begin der FransTunesische onderhandelingen. Echter zou aan de voormalige leider der partij, Bourgniba, die dicht bij Parijs in ballingschap vertoeft, geen amnestie worden verleend. Noorse gasten bij de Koningin De Noorse staatssecretaris van defensie O. Brunvand, vergezeld van de chef van de Noorse luchtmacht-staf, lt.-gen. Finn Lambrechts zijn vandaag door H.M. de Koningin op het paleis Soestdijk ontvan gen. Gisteren kwamen zij, met hun echt genoten, op Soesterberg aan, waar zij werden begroet door de Nederlandse staatssecretaris van oorlog, mr F. J. Kra nenburg, de chef-staf luchtmacht, luit.- gen. A. Baretta, de Noorse gezant M. R. Jorstad en hun dames benevens andere hoge militaire autoriteiten. Na aankomst werd in de officiersmess een lunch ge bruikt. De dames vertrokken daarop naar Den Haag, terwijl de Noorse staatssecre taris en de chef luchtmachtstaf een be zoek brachten aan het Amerikaanse kamp, dat op Soesterberg in aanbouw is. Gister middag om vijf uur werden de Noorse gasten ontvangen door minister Staf, bij welke gelegenheid integratieproblemen in NAVO-luchtmachtverband werden bespro- Vanavond ls er een ontvangst op de Noorse legatie. Voorts zullen de gasten verschillende onderdelen van de Neder landse luchtmacht bezoeken. Maandag wordt de reis naar huis aanvaard. Franse premier naar New York heeft zijn kabinet gereconstrueerd, nadat drie ministers waren afgetreden. Hij heeft meegedeeld, het plan te heb ben de Assemblée der Ver. Naties, welke deze maand te New York begint, bij te wonen. Volgens de Washingtonse cor respondent van de Daily Mail beeft En geland aan Amerika het voorstel ge daan tot het voeren van besprekingen tussen beide landen voor een interna tionale conferentie, over ae Europese verdediging. Canada heeft Mendès-Fran ce ook al voorstellen gedaan voor de verdediging van West-Europa, waarbij op korte termijn de N.A.V.O.-raad zou moeten bijeenkomen. Canada is van oor deel, dat het probleem van Duitslands bijdrage tot de Westerse verdediging bin nen N.A.V.O.-verband dient te worden bestudeerd, en niet op een conferentie van mogendheden, buiten de N.A.V.O. Zoals in ©en deel onzer edities reeds gemeld, zijn de drie afgetreden Franse ministers Hugues (justitie), Eourges- Maunoury (handel) en Claudius Petit (arbeid). Het waren voorstanders van d« E.D.G. Reeds de vorige maand warer drie tegenstanders van de E.D G alge treden. Gaullisten: De kabinetswijziging in Frankrijk heeft dus feitelijk betrek king op zes porteleuiLles. In het gewy- :igde kabinet krijgt de conservatief Em manuel Temple de portefeuille van de fensie. de Gaullist Delmas wordt belast het minsterie van vervoer. Justitie komt onder de conservatief Guè-in de Baumont. Het ministerie van arbeid komt issorteren onder Paul Aujolat (on afhankelijk). De portefeuille van volks gezondheid gaat naar de dissidente Volks republikein, And-ré Monteil. Mendès- France verklaarde tegenover (ie pers. dat door het aftreden va>n de drie mi nisters. die pro-E.D.G. waren, het even- t in zijn kabinet wat de „Europees heid" betreft, niet is verstoord. Wat het plan van Canada betreft, hier- wordt voorgesteld. West-Duitsland lid douane. Prins Bernbard in Nice Pleziervaart met de Agamemnon behoort weer tot het verleden Koninklijke familie Noordatlantische Verdrags organisatie en de N.A.V.O. zelf zou dan toezicht uitoefenen op de Westduitse bewapening. De desbetreffende voorstel len zijn door Washington gunstig ontvan gen. De persdienst van de Westduitse sociaal-democraten heeft de terugtrek king geëist van de Duitse delegatie naar de „interim-commissie" van de E.D.G. in Parijs. Volgens het bulletin bestaat de Duitse delegatie uit 400 personen, van wie het onderhoud in Frankrijk circa 5 millioen mark heeft gekost. D< aan wezigheid dezer delegatie, aldus wordt verklaard, is niet meer verantwoord, nu de E.D.G. niet tot stand gekomen is. ren het blauwe water van de Tyrrheense zee, op weg naar Napels. Met de mach tige Vessuvius als decord namen allen af scheid van allen: de pleziervaart was ten einde- Nadat de door de zon gebruinde gasten afscheid hadden genomen van koning Paul en koningin Frederika (die niet minder bruin waren), gingen allen huns weegs. Het Griekse koningspaar wuifde de gasten nog lange tijd na en vertrok kort daarop met de Griekse tor- pedobootjager Navarinon in de richting van zijn vaderland. In de zeer korte tijd dat koning Paul op de kade van Napels vertoefde, waar hen de in Rome gedetacheerde Griekse diplomaten begroette, slaagde een Italiaans journalist er in, een interview van de koning „los te krijgen". De koning had het allemaal zo gewel dig gevonden, dat hij de reis had willen verlengen, maar, zo vertelde hij, „Ik had geen geld meer op de bankAlles is volgens de koning uitstekend gegaan. Er is geen enkel onaangenaam voorval ge weest en ook het weer werkte mee. Voorzichtig vroeg de journalist wat er waar was van de geruchten over verlo vingen tussen verscheidene jeugdige gas ten op de Agamemnon. De koning zei hierover: „Daar is niets van waar, dat zeg ik officieel. Wel zijn wij allemaal als dikkere vrienden van elkaar gegaan, dan toen wij bijeenkwamenKoningin Frederika dacht een beetje anders over de verlovingsgeruchten: „Niemand weet natuurlijk wat er nog gebeuren kan Na dit interview riep de koning een taxi aan en hij stapte in met zijn gemalin en hun twee kinderen. Aan de uitgang van het havenemplacement hield een be waker de taxi aan. „Bent u door de de politiecontrole gegaan' Manilla begint. De 40 man sterke Britse delegatie zal onder leiding staan va iter van Staat, Lord Reading, daar zoals bekend, minister Eden in Europa wenst te blijven met het oog op de ge beurtenissen rondom de Europese Defen- ie Gemeenschap. Voor zijn vertrek heeft Lord Reading mtact gehad met Nehroe's persoonlijk! afgezant, Krishna Menon, die Groot-Brit- krachtig waarschuwde nietdeel te >n aan de Zoavo. Het Indische zet vloeit volgens Londen ten dele voort het 'fèit. dat Pakistan- -aan het- drag deelneemt. Naar verluidt ls de Britse afgevaar digde van plan de conferentie te w schuwen, dat zijn regering zich ernstig zorgen maakt over de toestand in In donesië. De door communisten gesteunde regering van de vroegere Nederlandse ko- zit los in het zadel. Indien zij ten val wordt gebracht, dan is het gevaar niet denkbeeldig, dat de communisten de macht overnemen, aldus de inlichtingen Lpnden ontvangen. Via Indonesië lopen zeevaartroutes van het Aziatische vasteland naar Australië en Nieuw-Zee- land en van de Indische naar de Grote Naar waarnemers menen, zal Reading op aandringen, dat het hoofdkwartier an.de Zoavo ln Singapore wordt geves tigd. De Philippijnen voelen meer vooi Manilla. een toespraak tot de raad van hel Amerikaans-Philippijnse verdedigingsver drag verklaarde de juist in Manilla aan gekomen Dulles, dat de Amerikaanse rijdkrachten onmiddellijk zullen reage- >n op een aanval tegen de Philippijnen. „Dat zekere vrije Aziatische landen nog arzelen stelling te nemen tegen het munisme is een groot gevaar voo democratie in Azië en de gehele wereld," aldus Foster Dulles. Hij doelde daarbij o.m. op Indonesië en India. weer thuis Vrijwel onopgemerkt is het koninklijk gezin gisteravond omstreeks half per Dakota van de regering op het vlieg veld Soesterberg aangekomen. Veer eer der dan het geval was, werden de konin klijke reizigers verwacht, maar de Prins had in Nice een tussenlanding gemaakt om de lunch te gebruiken. In Nice ver klaarde de Prins tegenover een verslag gever dat hij zich geweldig hadden ge amuseerd. Het enige spijtige was volgens de Prins, dat hij maar twee dochters had kunnen meenemen, omdat door koning Paul de leeftijdsgrens voor deze plezier vaart op 15 jaar was gesteld. Prins Bern- hard voegde er aan toe, dat hij op 21 September naar Zuld-Afrika hoopt ^aan om te jagen. Hij zal tot 18 October wegblijven. Onmiddellijk na aankomst op Soester berg stapten de koningin, de prins en d( twee prinsessen in gereedstaande auto'! en vertrokken naar Soestdijk- Het vliegtuig was later dan men aan vankelijk veronderstelde, omdat de Prins in Nico een tussenlanding maakte. Daar gebruikte het koninklijk gezelschap de De slopingswerkzaamheden aan de Spanker, het Engelse schip, dat onlangs op de Noorderpier te Hoek van Holland strandde, vorderen hard, dank zij het goe de weer van de laatste dagen. Een grote drijvende kraan van het bergingsbedrijf Van der Tak heeft één van de 30 ton wegende stoomketels in haar takels han gen. Ook de andere ketel werd al geborgen. Op de vader van zijn meisje geschoten; IV2 jaar De rechtbank te Dordrecht heeft de Strijenaar Jacob de G., die in 's-Graven- deel enkele schoten had gelost op de vader van zijn meisje die bezwaar had tegen zijn omgang met zijn dochter veroordeeld, ter zake van poging tot doodslag, tot anderhalf jaar gevangenis straf. met vernietiging van het geweer. „Morning Mist" Ned. schepen voor Navo- vlootoefening Van 23 September tot 3 October wordt, zoals men weet, ln het Noordoostelijke deel van de Atlantische Oceaan, in de Noorse wateren, in de Zuidwestelijke toe gangen van Het Kanaal en in de Golf van Biscaje de Navo-oefening „Morning Mist" gehouden. Aan deze oefening neemt de Koninklijke Marine deel met het vliegdekschip Karei Doorman, de torpe- dobootjagers Evertsen en Kortenaer, de fregatten De Zeeuw en Van Amstel, de onderzeeboten Zeeleeuw en Zwaardvis, de mijnenvegers Beemster, Bolsward, Bedum, Borculo, Borne en Brielle. Van boord van de Karei Doorman ne men voorts aan de oefening deel: het uit Avenger-vliegtuigen bestaande squadron 4 het uit Seafury-vliegtuigen bestaande squadron 3. en een aantal Seafuries van squadron 860. Sir ArnoM McNair verlaat Int. Gerechtshof Sir Arnold McNair, president van het internationaal gerechtshof, wiens ambts termijn in Februari afloopt, zal zich om persoonlijke redenen niet herkiesbaar stellen, zo deelt de „Times" mee. Hij heeft daarvan mededeling gedaan aan de Ver. Natiè6. Sir Arnold McNair, die in 1955 negen jaar rechter zal zijn in het internationaal gerechtshof, waarvan hij sedert 1952 president is. is 69 jaar en een van de bekendste Britse deskundigen op he'. gebied van het internationaal recht. De Willem Bontekoe Een vijfde deel van het wrak opgehaald Nadat de bemanning aan boord van de Paest van Troosüwijck met behulp van asóie-aipparatuiur de plaa-tis had vastge steld waar verreweg het grootste deel van het wrak van de Willem Bontekoe moest liggen, heeft de kotter A. M. 17 op deze plaats 16 km voor Egmond aan Zee belangrijke onderdelen van de ver ongelukte machine opgevist Opgehaald werden namelijk een deur van de cabine, een groot gedeelte van de zij-wand van de achtercabine waarin zich een stuk versplinterd glas bevond en waarop men de letters D.C. 6 B. nog kon lezen, een noodluik, voorts persoon lijke eigendommen van de inzittenden als een kinderschoen en een pantalon, een ander noodluik was reeds eerder op deze plaats gevonden. De Ymuiden 27 bracht gisteravond een halve oplegger vol fragmenten van het neergestorte toestel mee. o.a. een deel van het riohtingroer en ettelijke kleding stukken. De sleepboot Hector bracht la ter een nog grotere vracht binnen. Hier bij bevonden zich electrisehe geleidingen, stukken bekleding en gebogen huidpla ten. Tot nog toe heeft men ongeveer een vijfde deel van het wrak opgehaald. De tweede motor van de Willem Bontekoe is nu ook gevonden. De AM 18 bracht Vrijdag deze motor met vele onderdelen o.a. van de cockpitin IJmuiden aan de wal. Een triest beeld. Generaal verkeert in goede welstand Het Franse opperbevel in Indochina heeft bekendgemaakt, dat generaal De Castries, de commandant van het voor malige Franse bolwerk Dien Bien Phoe, Noord-Indochina, door de Vietminh is vrijgelaten. De vrijlating van generaal De Castries te Vietri, 80 km ten Noordwesten van Hanoi, geschied. De 52-jarige De Castries is het laatst gezien op 7 Mei, toen hij onder Vietminh- geleide uit Dien Bien Phoe naar het Noor den werd weggevoerd. Hij heeft 57 dagen lang de volkomen omsingelde vesting Dien Bien Phoe ver dedigd tegen voortdurende aanvallen van de Vietminh. Zijn enige verbinding met de buitenwereld werd onderhouden door middel van radio-telefonie. Langs deze vernam hij van zijn bevordering te velde van kolonel tot generaal. Zijn da gelijkse mededelingen aan zijn echtge- vroeg de man. De chauffeur antwoordde geschrokken „Neen. maar ik geloof dat het de koning van Griekenland is „Ga dan maar door", zei de bewaker. Ketels van de Spanker zijn in veiligheid Gisteren heeft de zware bok Condor de twee grote stoomketels van de Span ker. die bij Hoek van Holland verloren ging, uit de machinekamer gehaald. DAT kapitein H. G. van Broekhuisen m de Mataram dezer dagen van de stad Brugge een legpenning kreeg uit dankbaarheid voor het feit. dat de grote schepen van de Rotterdamse Lloyd re gelmatig de betrekkelijk kleine haven van Zeébrugge aanlopen. DAT Engelse oorlogspelgrims van 4 tot en met 8 September Nijmegen be zoeken en morgen de traditionele her denkingsdienst wordt gehouden op het vernieuwe oorlogskerkhof Jonkerbosch. DAT het nieuwe hoofd van het Ame rikaanse consulaat in Rotterdam consul- generaal Paul Jefferson Reveley, van daag in de Maasstad is gearriveerd. DAT de St Adelbertvereniging Lim burg en de Limburgse Katholieke Werk geversvereniging Zaterdag 9 October een Beneluxcongrcs te Maastricht orga niseren ter gelegenheid van het tien jarig bestaan van de Benelux. DAT B en W. van de Friese gemeente Hennaarderadeel voorstellen, de buurt schap Rien de status van zelfstandig dorp te verlenen DAT de O v.J. bij de Dordtse recht bank een maand gevangenisstraf eiste tegen G. M en P. Vdie de eer en goede naam van de opperwachtmeester der Kon. marechaussee W. Beekman zou den hebben aangetast door aan diens superieuren te hebben geschreven, dat een geleend radiotoestel was verdwenen. DAT in een Rotterdamse étalage vlak bü een tandheelkundige inrichting de mededeling to lezen valt: Voor hen. die zonder tanden lopen hebben wij puree en Amerikaanse biefstuk voorradig. DAT Jelte Toxopeus en de gebroeders Harm en Jan Rispens, die op 4 April 1954 de sergeantvlieger J. W. Vegtel redden, toen hij met een t: aaljager in de Lau- werszee neerstort' volgende week Za terdag uit hander -an de adjudant van de chef-s:af Luch acht in het gemeen tehuis te IJlrum een ondcrscheidinj! zul len ontvangen. note, Jacqueline de Castries, werden op 7 Mei gestaakt, toen de Vietminh de ves ting overweldigde. Tegelijk met generaal De Castries is een zestigtal hoge officieren door de Viet minh aan de Fransen overgedragen. Generaal De Castries verkeert naar het schijnt in goede welstand, aldus Reuter. Generaal De Castries Meisje en kleuter in verkeer gedood Donderdag ls op het Oosteinde te Hel- i o n d hel 16-jarige meisje Gruytere met haar fiets onder een vrachtwagen met aanhangwagen gevallen en op slag ge dood. Waarschijnlijk raakte zij met haar stuur verward in dat van haar meerijden de vriendin. Te Castricum stak Donderdagmid- ag het 3-jarig zoontje van de familie Kuijs plotseling de rijweg over en werd iangereden door een bus. die arbeiders oor de hoogovens vervoerde; het kind vas vrijwel op slag dood. Aan mr J. J. M. Veraart is op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als bestuurs- an het Algemeen Werkloosheidsfonds. Prof Fred. Polak uit Rotterdam ver trekt binnenkort voor een jaar naar Call- fornië tot uitvoering van een door hem opgesteld cultuursociologisch research- (AduertcntieJ -VERHUIZINGEN [ge_ VERPAKKINGEN TeJ I er *9 EMIGRATIE 25468 I IAN VAN DUUREN WEERBERICHT Minder warm Het K. N. M. I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Veranderlijke bewolking met enkele regen- of onweers buien. Minder warm overdag. Overwegend matige wind, later uit Westelijke richtin gen. (Opgemaakt hedenmor gen te 10 uur). op 14.56, onder 22.17. (E.K.) Maandag: Zon op 5.58. onder 19.18; Maan op 15 48. onder 23.12

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1