Jlieuiuc £ciJtsrt)e (iTouranf iogere lonen verklaart zijn mogelijk de S.E.R. hj ,jn wij maar elf vingers De Vanadis ontpopt zich als een spookschip Wist U Regering zou met uitstel ED.G.-debat instemmen Nederlandse steun aan opbouw Z.-Afrikaanse marine UTERDAG 28 AUGUSTUS 1954 BUREAUX: Sbeenstraat 37. Directie, Redactie, Aborraememten- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: f 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0,50 per week. jaargang No 10128 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantoastlcl) If ghfblectn mqn berl in legljeaspotf EENSTEMMIGHEID OVER NOTA Compensatie voor huurverhoging en voor vergeten groepen (Van onze sociale redacteur) OONSVERHOGING is mogelijk. Indien het georganiseerde bedrijfs- l leven een verhoging wenst, behoeft de regering zich el piet tegen verzetten op grond van de huidige economische toestand. Tot deze Dtsom komt de Sociaal-Economische Raad in een nota, die gisteravond verschenen. Het ontwerp van de nota werd, na een debat van vier uur, et algemene stemmen aanvaard. Dit betekent, dat niet alleen de arbei- irsleden, maar ook de vertegenwoordigers van de werkgevers en van regering het er mee eens zijn. Als voorwaarde stellen zij echter, dat k loonionde zich zal bewegen binnen het kader van de beschouwingen 1de nota. Voorts werd de mening uitgesproken, dat tegelijkertijd een pginselbesluit moet worden genomen over een nieuwe huurverhoging jet compensatie. Bijzondere aandacht is ook gevraagd voor de zgn. •geten groepen: gepensionneerden, weduwen en kleine renteniers. Het 'Ord is nu aan de Stichting van de Arbeid en dan aan de regering, nota van de S.E.E. is. zoals we reeds tgekomen uit het rapport subcommissie. Het voornaamste a de Inhoud geven wij hier weer. t nota wijst op het opmerkelijk ver- huidige binnenlandse i gedeelte van het na sale inkomen niet wordt besteed. In het nationale inkomen 17.850 |llioen, waarvan 16.400 millioen werd teed. Van deze besteding lag 11.350 nsumptie der gezinshuis klingen, 3200 millioen in de overheids- 1850 millioen in investe- rraadvorming. raad concludeert, dat er zeker vol lende redenen aanwezig zijn om het pagstuk der inkomensverhoudingen, zo- t die zich in de laatste tijd hebben ont- Ikkeld, aan een hernieuwd onderzoek te iderwerpen. Daarbij moet ook aandacht geven worden aan de tijdelijke kunst- abgheden in de inkomensvorming, het prpeil en de subsidiepolitiek. Gestegen welvaart pe raad heeft zich afgevraagd, in hoe- Irre de ontwikkeling van de lonen er p geleid heeft, dat de groep der werk- Imers in de belangrijke stijging van het Itionale inkomen van de laatste jaren n evenredig aandeel heeft gehad, han het verloop der kosten van leven6- Iderhoud heeft de raad geen overwegen- t betekenis toegekend. Het leggen van n nauw verband tussen deze kosten en loonhoogte, is naar de mening van de Ed gerechtvaardigd in omstandigheden, tot een uiterste beperking van de en nopen. Zodra echter sprake is van Eer normale omstandigheden, dient de nhoogte door andere grootheden te jirden bepaald. Anders zou immers van tn stijging van het werkelijke loon nim- |er sprake kunnen zijn. (Daarom heeft de raad nagegaan de rote van het nationale inkomen per pofdlvan de actieve beroepsbevolking, let is redelijk, dat de inkomentrekkers Bn de stijging daarvan een evenredig Indeel ontvangen. Geen gevaar Aan de hand van gegevens van het mtraal Planbureau, gedeeltelijk steu- :nd op verwachtingen, constateert de dat de lonen der handarbeiders 3 iVz pet bij de stijging van het nationale men zijn achtergebleven, uitgaande de basis 1949. (Naar het oordeel van de werknemers- de raad zouden deze percenta- nog met 1 1.7 pet verhoogd moeten irden in verband met het aandeel van werknemers in de premie voor de jachtgeld- en weekloosheidsverzekering. ander deel van de raad kan zich ee niet verenigen. Noch voor de situatie op de arbeids- •kt, noch voor de betalingsbalans ziet nota in economisch opzicht althans op e korte duur ongunstige gevolgen. De voornaamste betekenis van eer ventuele loonsverhoging is het totstand- irerigen van een inkomensverschuiving an de groep zelfstandigen naar de groep lerknemers. De hieruit voorkomende lindering van het ondernemersinko- behoeft, wanneer zij binnen redelijke lenzen blijft, geen nadelige economische levolgen met zich te bregen bijv. in deze dat de investeringen zouden afnemen. en in welke mate een loonsverhoging op het prijsniveau zal worden afgewen teld, valt niet bij voorbaat met zekerheid lorspellen. Juist omdat er een marge tussen het nationale inkomen en van dat iverknemers bestaat, is een afwente ling van de stijging op de prijzen minder waarschijnlijk. dit alles volgt, dat, indien zulks door het georganiseerde bedrijfsleven wenselijk wordt geacht, een loonsverho ging, die zich zou bewegen tjinnen het kader van de beschouwingen der nota, op grond van de huidige economische tie geen bezwaren zou ontmoeten. Welke vorm Over de vraag, of deze loonsverhoging in de vorm van een vergunning dan wel van een „verplichting" (algemene loon- ronde) zou moeten worden gegeven, heeft de raad zich niet uitgesproken. Van economisch standpunt gezien, zijn er verschillende factoren, welke pleiten voor een vergunning tot het veranderen van de normen die bij de huidige loon politiek worden gehanteerd. Daarbij kan dan rekening gehouden worden met de verschillende ontwikkeling van de afzon derlijke bedrijfstakken en ondernemingen. Er kunnen echter andere overwegingen zijn zowel van economische als van so ciaal-politieke aard (bijv. de mogelijk heid Van gevaar voor de arbeidsvrede) die tot een andere conclusie nopen. Naar het oordeel van de raad is het gewenst, dat met een eventuele loons verhoging tegelijkertijd onder het oog worden gezien veranderingen op korte termijn van die kunstmatigheden, welke nog altijd b'j de inkomensvorming be- De raad is daarom van mening, dat te gelijkertijd met het eventueel overgaan tot een loonsverhoging een beginselbe sluit genomen dient te worden t.a.v. een nieuwe huurverhoging. In de mate, waar in het niet mogelijk zal zijn, een com pensatie via belastingmaatregelen hier- tot stand te brengen, kan een aanvullen de loonsverhoging worden toegekend. Ten slotte vraagt de raad met name pok de aandacht voor de zgn. „vergeten groep: weduwen, gepensionneerden, klei- ue renteniers. Het belang van deze groe pen brengt ook mee, dat zo veel moge lijk de compensatie voor de huurverho ging wordt gevonden in belastingmaat regelen. Wat zal er omgaan in het hoofd van de handige politieke „makelaar" de Franse premier Mendès-France, die gisteren vier uren achtereen met de leden van zijn regering confereerde, teneinde een reconstructie van het kabinet te voorkomen? Het ziet er naar uit, dat, onder druk van invloedrijke voorstanders van de Europese verdedigingsgemeen schap, een beslissing toch nog weer zal worden uitgesteld. Het gelaat van Mendès-France heeft hier ongetwijfeld een ironisch-sceptische uitdrukking. 't Wordt steeds gekker ,,'t Is net of er een anker achteraan sleept",1 zegt Haagse brugwachter (Van een onzer verslaggevers) De Haagse brugwachter A. L. Roos, die zich inscheepte op het Zweedse zeil jacht, heeft de Vanadis nog verder van huis gebracht Moeten brengen. Want IJmuiden kon deze ervaren zee-zeiler niet bereiken. Gedwongen door de wind en het tij heeft hij de Grolanders in de jachthaven van Rotterdam moeten achter laten. Waarschijnlijk zal het jacht daar een paar maand enblfjven liggen. Volgens de brugwachter is dit het merkwaardigste schip dat hij ooit te be zeilen kreeg. Er zit totaal geen gang in. „Hij liep hooguit 2 mijl en wat er nu pre cies mee aan de hand is weten we nog niet". Er was dan ook geen sprake de Vanadis met die ongunstige wind en stro ming naar Amsterdam over te zeilen. Met een slakkegangetje kruiste de Zweed op advies van Roos toen maar op Hoek van Holland aan. „Het lijkt wel of we aan de grond zit ten", zei Grolander op een gegeven mo ment tot de brugwachter, die ook al niet wist wat hij aan dit 54 jaar oude schip had. Het was net of we een anker achter ons aan sleepten, zo remde hij af, aldui de Scheveninggr. Van Monster af pakte Roos het roer om dat hij de kust hier op zijn duimpje kent. Voor de Nieuwe Waterweg gekomen wil de Grolander de zeilen maar strijken". „Maar dat heb ik maar belet, anders waren we nooit in Rotterdam gekomen. De brugwachter heeft de havenmeester verzocht een goed plaatsje voor de Vana dis aan te wijzen omdat het jacht mis schien nog wel ijige maanden daar zal blijven liggen. Wat de Zweed nu precies wil. weet hij ook niet. Waarschijnlijk gaat hij echter over land terug om dan later het schip op te halen. Misschien is er in die tijd ook wel een koper voor de boot gevonden. Wat het Zondags blad deze week biedt /R A. G. BRUGGEMAN geeft zijn twede fraai geïllustreerd artikel over de les van de fe- bruariramp 1CI53. Hij komt tot de slotsom, dat afsluiting van de zee armen voor de verhoging van de ueilipheid noodzakelijk is en dat onze Nederlandse waterbouw on getwijfeld in staat is dit grootse project op voortreffelijke wijze uit te voeren Vandaag wordt in Milaan de film vertoond „Mo derne architectuur in Nederland." Corn. Basoski geeft een zeer gun stige beoordeling, van deze film waarmee ons land voor de dag kan komen. We beginnen deze week met een serxe artikeltjes over het leven van Sir Winston Churchill. De Amerikaanse artist Alfred J. Buescher vervaardigde hiervoor de tekeningen. <Jns kort verhaal De Stroper van Vijf huizen geeft een episode die zich afspeelde tijdens het beleg van Haarlem tn 1572. Verder de ge wone rubrieken, meditatie, lilt de Volkswijk, medische brief, scha ken en puzzlen. De jeugd zal onge twijfeld genieten van de aardige vertelling Meester Puntslijp. Ver der de brievenbus van Tante Jos en het spannend tekenverhaal over Mientje en Saartje Peperneut. Een labourdelegatie naar Oost-Duitsland Een kleine afvaardiging van de Britse Labour-partij zal in September Oost- Duitsland bezoeken, zo verneemt Reuter te Londen. De afvaardiging werd door de Oostduitse regering uitgenodigd, eens „een onderzoek in te stellen naar de berichten over buitensporige bewapening in Oost- Duitsland". Zoals uitvoerig gemeld, brengt een grotere Labourdelegatie onder leiding van Clement Attlee op het ogenblik een bezoek aan China. Tiende van serie Nieuwe mijnenveger uit Amerika verwacht Als tiende van een serie kustmijnen- vegers, die Nederland overeenkomstig het programma voor wederzijdse militaire bijstand van de Verenigde Staten ont- gt, zal de mijnenveger Beilen naar n verwacht op Woensdag 1 September de haven van Den Helder binnenlopen. Deze mijnenveger heeft op zijn Nederland gezelschap van de Panter, het vierde fregat van de roofdierserie, die de Koninklijke Marine eveneens van Ame rika overneemt. Commandant van de Beilen is luite nant-ter-zee der tweede klasse B. B. Bak ker uit Den Helder. Het schip is op 26 April te New Orleans overgedragen er heeft sindsdien deelgenomen aan oefe ningen. Van de B-serie mijnenvegers zijn de Beemster, Bedum, Borculo, Bolsward. Borne. Brielle, Bruinisse, Breukelen De officiële finishfoto van derd meter dames op de Europese athletiekkampioenschappen te Bern. Irina Turova van Rusland won deze honderd meter in 11.8 seconden. Van boven naar beneden: Haether Armi- tage (Engeland), Irina Turova (Rus land), Vera Neszmelyi (Hongarije), Giuseppina Leone (Italië), Anne Pashley Engelanden Puck van Duyne Brouwer (Nederland). Voor een verslag van deze race ver wijzen wij naar elders in dit blad. E.H.B.O. voor dieren Minister Mansholt heeft goedgevonden dat de opleiding tot de examens voor dier verzorging en EHBO voor dieren ge schiedt overeenkomstig de dienstregeling de Ned. Vereniging tot bescherming rechtsherstel DAT het Engelse schip Olderness giste- ■n in Rotterdam in botsing kwam met de drijvende bok Actief, waarbij de laat- !te ernstig werd beschadigd, maar het ichip geen averij opliep. DAT drie Duitse grensboeren in de om- gevi'"- van Nordhorn hun in Nederland in beslag genomen landerijen krachter.; b< sluit van de Raad terugkrijgen. DAT onder het motto „Feest van goede nabuurschap" van 1113 Sept. in Viersen (West-Duitsland) een LimburgsNeder- rijnse ontmoeting van de aan elkaar gren zende bewoners plaats heeft DAT ons land op de van 28—30 Sept te Londen te houden vergadering van dt internationale unie van officiële toeristen- .organisaties wordt vertegenwoordigd doo: J Brummen reeds in Nederland gearriveerd I jhr. W. Boreel en jhr. W. Calkoen. Dramatische ontknoping in Frankrijk Volgt nu reprise Brusselse conferentie onder regie van premier Mendès-France? Mendès-France confereerde met de lei- izijn laatste pleidooi tot uitdrukking heeft ders van de beweging „Redt de E.G." gebracht voor het Europese leger, waar-1 zulks met het doel in de nationale ver- voor het tezamen met de Ver. Staten gadering een botsing tussen vóór- en heeft gewerkt. Het tegenstanders te vermijden. Voorts heett de Franse pemier na een spec;ale kabi netsvergadering meegedeeld, dat zyn regering bij de debatten een verenigd front zal vormer. Alle ministers zullen by elke motie, die tijdens het debat wordt ingediend, op dezelfde wijze hun stem uitbrengen. Het kabinet zal zich in zijn geheel van stemming onthouden, in dien het betreffende rapport, wagrin de E.D.G. wordt afgekeurd, in stemming wordt gebracht. Voorts heeft een groep van vooraanstaande parlementsleden, die voorstander zijn van de E.DG. een mottie opgesteld, die ter tafel zal wor den gebracht. Hierin wordt voorgesteld, het debat over de E.D.G. op te schorten en opnieuw onderhandelingen te voeren met de vijf andere partners van de Europese defensiegemeenschap. Met deze motie, die er opgericht is, de E.D.G. van een wisse dood te redden, zou de regering van Mendès-France zich reeds accoord hebben verklaard. Het de bat over de E.D.G. zou dan worden uit gesteld tot 22 September. Voorts ver luidt, dat te Parijs diplomatieke rappor ten zijn binnengekomen, die volgens Reu ter de indruk vestigen, dat de Belgische, Nederlandse en Luxemburgse po litici spijt hebben van hun weigering op de Brusselse conferentie om aan di Franse „gewijzigde E D.G.-voorstellen' tegemoet te komen. Volgens diplomatie ke kringen te Parijs heeft president Coty persoonlijk een dringend beroep op de ministers gedaan een kabinetscrisis t< vermijden „in deze kritieke uren vat Frankrijks lot". De situatie is thans dus zo. dat Men dès-France een mandaat van de nationale vergadering wil aanvaarden om nieuw onderhandelingen met de vijf E.D.G. partners te beginnen. Wanneer thans rechtstreeks over de E.D.G. gestemd worden, dan zou zulks, als eerder meld. de wisse dood van de Europese de fensiegemeenschap tengevolge hebben. Premier Spaak is constant werkzaam ge weest om te elfder ure nog een com promis te kunnen bereiken. In Londen werd kabinetsraad gehouden en na af loop werd verklaard, dat Engeland thans schijnlijk uitstel over de E.D.G. in de Franse nationale vergadering, heeft Downingstreet 10 diep geschokt Reuter meldt, dat in Washington voorstellen worden overwogen voor een conferentie acht landen over Duitslands herbe wapening, indien Frankrijk de E.D.G. niet ratificeert Het Franse blad Le Monde meldt, dat de Nederlandse minister van Bui tenlandse Zaken, mr Beyen, die zijn va- cantie doorbrengt in hetzelfde Franse plaatsje, waar thans ook president Coty verblijf houdt, een direct beroep op Coty deed. zijn invloed te gebruiken, ter red ding van de E.D.G. DAT morgen het echtpaar Van Over- »m-Ruijne te Naarden zijn 65-jarige echt eree-ging hoopt te vierei DAT vandaag in Milaan de tiende riennale is geopend, de grote driejaai lijkse tentoonstelling van decoratieve e moderne industriële kunst. DAT een veertienjarige jongen uit Zaandam kans zag om drie fietsen op eer avond te stelen en nu door de Apeldoornsc politie is gearresteerd. DAT de herdenking van het 9-jarig be staan van het contactccntrum op voor- lichtingsgebied op Vrijdag 17 Sept. t< Eindhoven wordt gehouden. DAT de Tilburgse raad besloot het gem. electriciteitsbedrijf aan de provinciale Noordbrabantse electr'-iteitsmaatschappij DAT Noorse, Zuidafrikaanse en Neder landse oorlogsschepen deel zullen Mendès' Tunis-politiek goedgekeurd De Franse Nationale Vergadering heeft Vrijdagavond de politiek der regering ten aanzien van Noord-Afrika (Tunis) met 451 tegen 122 stemmen goedgekeurd. Volgens Mendès' nieuwe politiek wordt Tunis een grote mate van zelfbestuur ge- Tass brengt oud gerucht over Nw.-Guinea Het Sowjetrussische persbureau Tass verklaart, dat de Verenigde Staten hebben laten doorschemeren, bereid te zijn tegen- Indonesiës aanspraak op Nieuw- Guinea een welwillende houding aan te als Indonesië zich zou aansluiten bij het militaire blok in Zuidoost-Azië. (Naar men weet, gaan er reeds geruime tijd geruchten over Indonesische aanbie dingen te Washington). Vorsten maken tocht per muilezel Koning Paul en koningin Frederica van Griekenland en hun 94 koninklijke gasten hebben gisteren, gezeten op muil dieren. een ongeveer tachtig meter hoge berg op het vulkanische eiland Santorini in de Zee van Kreta beklommen. Na een bezoek aan het museum van het eiland, scheepte het gezelschap zich in op de Agamemnon, die koers zette naar het eiland Delos, waar het schip gisteren voor anker is gegaan. Sowjet vlooteskader voor de Noorse kust De grootste groep Russische oorlogs schepen die ooit voor de Noorse kust is gezien drie kruisers en twaalf torpedo- bot jagers stoomt op het ogenblik de Barentsz-zee naar de Oostzee. Het es kader koerst op een afstand van ongeveer 40 kg uit de Noorse kust in zuidelijke richting. Volgens kringen van de marine te Lon den zijn er twee mogelijkheden: óf de vloot gaat oefenen in de Oostzee, óf de schepen zijn op weg naar een Oostduitse haver om te worden opgekalefaterd. Van 23 September af zal de NAVO- oefening „Morning Mist" voor de Noorse kust worden gehouden. Minister Erasmus is tevreden Over omvang en organisatie van hulp bij de opleiding moet verder onderhandeld (Van onze Parlementsredacteur) De Nederlandse regering heeft van de aanvang af sympathiek gestaan tegen over het verzoek van Zuid-Afrika om bij stand van de Nederlandse Marine bij de opbouw van de Zuidafrikaanse vloot Over dit verzoek is uitvoerig gesproken met de Zuidafrikaanse minister van Landsverdediging, de heer F. C. Erasmus, die gelijk men weet, voor een kort offi cieel bezoek in ons land ls geweest. Een woordvoerder van het departement van Buitenlandse Zaken ontkende heden morgen ten stelligste tegenover ons, dat Nederland ook maar enige aarzeling heeft getoond om het verzoek in te willi gen. De technische uitvoering van de hulpverlening heeft echter enige vraag stukken opgeworpen, waarover nog nader overleg nodig is. Zo lang deze onderhan delingen nog gaande zijn, wenste men zich ten departemente niet over Finesses Zijn wü echter wel ingelicht, dan ligt ït in de bedoeling, dat er in Zuid-Afrika :n aantal Nederlandse marine-deskun digen zullen worden gedetacheerd, al of niet m het verband van een maritieme missie, die bestemd zullen zijn voor het opleiden van Zuidafrikaans vlootperso- Van andere zijde vernamen wij, dat mi nister Erasmus aanvankelijk gevraagd heeft om jonge deskundigen. De Neder landse regering had hiertegen echter be zwaren, omdat zij van oordeel is, dat Ne derland die niet kan missen. Tegen het beschikbaar stellen van gepensionneerde krachten had minister Erasmus weer be zwaren. Tenslotte schijnt van Nederland se zijde een tussenoplossing aan de hand te zjjn gedaan, waarover de Zuidafri kaanse bewindsman zeer enthousiast was. I Men gaf ons nl. de verzekering, dat en trainingscursus die volgende week minister Erasmus tevreden ons land wgrdt gèhouden Daar zal hij zijn regering verslag uitbren gen over zijn in Nederland in hoofdzaak met succes bekroonde pogingen. Londen: Z0AV0? Goed, maar Het Britse kabinet heeft in een spoed zitting de voorstellen verworpen voor een Z O -Azië-pact, dat de leden auto matisch zou binden om te vechten voor elke deelgenoot, die wordt aangevallen. Een dergelijke verplichting was voor gesteld door Siam en de Phillppijnen ge durende diplomatieke uitwisselingen tus- de acht toekomstige leden van pact. Deze verplichting is ongeveer sterk als die van de NATO Maar Londen il in de ZOAVO zo ver niet gaan Het kabinet kwam overeen dat Enge land wel een verplichting kan aanvaar den, waardoor elk van de leden wordt gebonden, een aanval op één van hen te beschouwen als een bedreiging voo veiligheid van allen Dit is een soortge lijke bepaling als die welke is opgeno men in het Anzus-verdrag tussen Aus tralië. Nieuw-Zeeland en Amerika. Nederl. luchtvaartmij op Nieuw-Guinea Het gouvernement van Nieuw-Guinea i de K.L.M. hebben opgericht de Lucht vaartmij De Kroonduif, welke door het gouvernement gefinancierd wordt, terwijl de KLM twee Dakota's en personeel beschikking stelt. Het gouvernement toestellen bestellen, die zowel te water als te land kunnen opstijgen. Twee Hartlland Beavers zijn in bestelling. Dit zijn de nieuwe bankbiljetten vin tien en honderd gulden die binnen- kort in omloop worden gebracht, naast de biljetten die thans circule ren. De nieuwe bankjes zijn groter dan de oude en hebben een ander model. Ze zijn ontworpen door J. F. Op het biljet van honderd gulden (bovenste foto) het portret van Erasmus, gegraveerd naar het schil derij van Holbein. Het biljet van tien gulden draagt het portret van Hugo de Groot, ge graveerd naar het schilderij van Van Mierevelt. Zomer belooft beter schap (Van c i weerkundige medewerker). benen bepint te lopen, gaat hij beterschap beloven. Vandaag trekt nog een storingsfront met enige be wolking en een plaatselijke bui over ons land, maar morgen komen wij weer onder invloed van een tweede hogedrukgebied te liggen, dat van morgen met het centrum tussen Ier land en de Azoren lag. Zeer hoge temperaturen kunnen wij niet verwachten, omdat de wind overwegend zwak zuid-westelijk blijft. Maar morgen en ook Maandag is de kans op droog en zonnig zomerweer groot. Dit is wel een bijzonderheid deze zomer, want het aantal Zondagen waarop nergens in ons land regen viel, is abnormaal klein gebleven. In de nachturen komt een sterke af koeling voor, hetgeen mistuorminp tot gevolg heeft. De middagtemperaturen zullen morgen tussen 20 en 23 gr. schom melen. (Advertentie) j—VERHUIZINGEN |G°Se-\VERPAKKINGEN/ T.1 I I water 9 EMIGRATIE 25468 I 1IAN VAN DUUREN WEERBERICHT Droog i vnj zonnig Het KNMI te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Licht tot half bewolkt, droog weer. Zwakke tot matige wind uit westelijke richtin gen. Weinig verandering in temperatuur. (Opgemaakt vanmorgen 10 uur). Zon en Maan i 8.13—19.40. Heden N.M. Fa D. KRET en Zn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1