HORSE De heer J. C. van der Voet te Warmond gehuldigd 't Zweedse jacht gisteren uit Scheveningen vertrokken NIEUWE LEIDSCHE COUBANT Veertig jaar poldersecretaris Actief man op het maatschap pelijk en kerkelijk erf Een zeer werkzaam inwoner van Warmond, de 76-jarige heer J. C. van van der Voet, is gistermiddag in hotel De Stad Rome aldaar een zeer har telijke huldiging ten deel gevallen, in de eerste plaats omdat hij veertig jaar secretaris-penningmeester is geweest van de Klinkenburgerpolder, maar ook wegens zijn grote verdiensten voor de besturen van vele andere polders en andere instellingen op maatschappelijk gebied en de Her vormde Gemeente. de voor-niet op brieven antwoorden. De jubilaris Na het welkomstwoord zitter van het huldigingscomité, de heer C. Heijl, sprak allereerst de burgemeester van Warmond, jhr mr L. M. E. von Fi- «enne. Deze herinnerde aan het feit, dat de eigenlijke huldigingsdatum al achter de rug is, maar de jubileumviering moest wegens bijzondere omstandigheden wor den uitgesteld. De burgemeester verklaar de, dat maar weinig mensen weten hoe veelomvattend het werk van een secr.- penningmeester van een polder eigenlijk is. Ter illustratie gaf hij een opsomming van de jaarlijks terugkomende werkzaam heden voor deze functionaris, zoals het opmaken van begroting en rekening, de schouw, de vergadering van ingelanden, de beheersing van het polderpeil, onder- heeft zich aan deze nalatigheid schuldig gemaakt, integendeel, zijn zaken altijd perfect in orde. „We hadden kind aan u," verklaarde de dijk graaf onder grote hilariteit Geschenk Namens de Klinkenburgerpolder bood voorzitter C. Heijl gelukwensen aan, en, verder sprekend als voorzitter van het huldigingscomité, overhandigde hij eèn prachtig radiotoestel als hulde voor de wijze, waarop de heer Van der Voet zijn taak heeft vervuld. De voorzitter van de coöp. spaar- en voorschotbank, de heer Th. R. de Vroi- men, gewaagde van de uitstekende s menwerking, die de jubilaris in de bijl veertig jaar van diens werk aan de bank heeft weten te scheppen in bestuur, raad toezicht en met de leden. Ook bracht in herinnering, dat de heer Van der Voet mede de grondslag heeft gelegd het bloeiende muziekleven in Warmond. Felicitaties werden verder aangeboden door de heren W. Oudshoorn, Hofpolder, A. Nederburgh Zwanenburgerpolder; mr E. E. Menten Burgemeester jhr mr L. M. E. von Fisenne van Warmond speldt de jubilerende heer J. C. van der Voet het gouden eremetaal o# de borst. Foto N. van der Horst houd van dijken en kaden en bemalings zaken, de loonadministratie en perso neelszaken, verkiezingen, reglementen en keur, de bekendmakingen en de contac ten met hogere instanties. De jubilaris mocht wel worden be schouwd als de spil, waarom dit alles draaide, aldus de burgemeester. Het is daarom goed, dat het bestuur van de Klinkenburgerpolder deze gelegenheid heeft aangegrepen de heer Van der Voet voor zijn werk te huldigen. Hij heeft zeer secuur en ijverig gearbeid. Burgemeester Von Fisenne gaf nu een overzicht van de vele functies, die de heer Van der Voet in de loop der jaren heeft bekleed: secretaris-penningmeester van de Voorhofpolder (31 jaar), van de Zwanenburgerpolder (31 jaar), van de Veerpolder (vanaf 1911), van de Hof-, Groot- en Klein-Henmeerpolder (23 jaar), hetgeen het opstellen van in totaal 168 begrotingen en rekeningen met zich mee bracht. Voorts was de jubilaris 31 jaar vertegenwoordiger van de polder Noord veen onder de gemeente Alkemade. Als de andere functies noemde spreker: voor zitter van het stembureau, district XIV, van Rijnland; notabel van de Hervormde Gemeente te Warmond van 1913 tot 1923, kerkvoogd van 1927 tot 1933 en van 1943 tot 1953; lid van de raad van toezicht van de coöp. spaar- en voorschotbank van 1915 tot 1921, voorzitter van deze raad van 1921 tot 1936, voorzitter van het be stuur van 1936 tot heden. Bovendien is de heer Van der Voet zo nu en dan plaatsvervanger van de kassier. Verder heeft hij jaren in het bestuur gezeten van de school met de Bijbel, van 1919 tot 1950, waarvan de laatste 25 jaar als voor zitter. Tot slot is hij zeven jaar secre taris geweest van de Chr. kleuterschool. Voorbeeld „U hebt een stichtend voorbeeld gege ven aan de hele dorpsgemeenschap," al dus de burgemeester, „en misschien ook wel daarbuiten. God heeft zegen gegeve'n op uw werk en u hebt altijd kracht ge vonden de moeilijkheden Men vindt niet veel mee aen, die van de vroege ochtend tot de late avond werken en voor wie de plicht op de eerste plaats komt." Nadat de burgemeester nog de prestaties van de heer Van der Voet op cultureel terrein had gememoreerd, vooral op muziekgebied, deed hij mededeling van het feit, dat de Ko ningin de jubilaris had onderschei den met de gouden eremedaille, ver bonden aan de orde van Oranje-Nas- sau, een mededeling, die door de aan wezigen natuurlijk met luid applaus werd begroet. De burgemeester speldde de ontroerde heer Van der Voet de onderscheiding op de borst. Namens het hoogheemraadschap Rijn land bood mr J. Slagter gelukwensen aan Hij zeide, dat niets zulke zwarte zaken voor Rijnland zijn als polderbesturen, die Evenals vorige jaren wordt op Zater dag 4 September een Aalameers bloe- menfeest gehouden. Hoogtepunt van d« festiviteit is een bloemenspel in hei stadion onder de naam „Bloemenrhap- sodie", ontworpen door Coen Nauta. Het bloemencorso voor en na het spel is ontwerp van Toon Noyons. Het geheel wordt groter dan vorige jaren, zei ons de heer H. P. Th Kolk, voorzitter van de stichting Bloemen- Aalsmeer. Aan het spel zullen on geveer 1200 personen meewerken, aan rorso circa 1000. Voor een en ander heeft men 90 000 bloemen nodig. Na 21 versierde personen- en vracht- wagens volgen 30 praalwagens, die eerst historisch overzicht van Aalsmeer te geven en vervolgens een aantal volksliederen, uitgebeeld door bloemen, hetgeen als geheel tot uiting komt onder de titel „Van bloeim tot liedeke". Alle wagens worden in het stadion aange kondigd. De gehele allegorische stoet is Aalsmeer een dag tevoren te zien. Men rekent op 3000 bezoekers per uur. Op de dag zelf begint men om 10 uur met het opstellen van de stoet, die rij den zal door Aalsmeer. Bovenkerk en Amstelveen naar het stadion. Na afloop van het spel beweegt hij zich door de Amsterdamse straten. Marsmuziek zal de ■andeling begeleiden. Tal van prijzen worden toegekend Puzzle-prominenten L C. van der Graaf, Pasteur straat 46A. Leiden; 2. W. den Hoed. Waardgracht 177, Leiden; 3. N. Cok, Bruggestraat 1, Hazerswoude (Rijn dijk). namens de Voorhofpolder, die ook dankte voor de goede introductie, die de Jubila ris hem heeft gegeven bij de polders, toen hij 26 jaar geleden in Warmond kwam Kerkelijk leven Namens de Hervormde kerkvoogdij voerde de heer J. Uit den Bogaard het woord. Hij verklaarde, dat de naam van de familie Van der Voet altijd nauw met het plaatsèlijk kerkelijk leven verbonden is geweest. Dat goede eigenschappen erfe lijk blijken te zijn moet de jubilaris tot grote dankbaarheid stemmen. De uitdruk king „geen tijd" kwam nooit voor bij de familie Van der Voet, wanneer er ambten ervullen waren. De oudste zoon is organist, een tweede zoon notabel en ook maakt een zoon deel uit van het school bestuur. Spr. eindigde met de aanhaling de Psalmwoorden: „Gedenk uw zege ningen en telt ze één voor één." Namens de kerkvoogdij bood hij een pijp aan. n zoon van de jubilaris, de heer H. der Voet, dankte de burgemeester en alle sprekers voor hun woorden en ge schenken. Het officiële deel van de recep- rerd besloten met een dankwoord van de jubilaris zelf. Op de receptie waren aanwezig de he ren H. J. Lafeber en R. Schimmelpen- nlnck van der Oye, hoogheemraden van Rijnland, benevens de secretaris, mr S. J* Fockema Andreae; de heren H. van Schie, secretaris, W. S. van Noort, voor zitter raad van toezicht en A. P. Ver- sluys, kassier van de coöp. spaar- en voorschotbank; de heer W. J. Oudshoorn, secretaris van de Hervormde kerkvoogdij, en vele bestuursleden van de verschil lende polders, waarin de heer Van der Voet een functie heeft bekleed of nog uitoefent. „VAN BLOEM TOT LIEDEKE" Aalsmeer toont zijn bloemenschat door corso en spel Ruim 2200 deelnemers aan festiviteit op Zaterdag 4 September (Van (Advertentie). Geen vacantie zonder foto's voor een nieuw toestel voor snelle en goede afwerking Fofo-Ciné JAN WOLFSLAG Zendingsdag in Leiden De Evangelische Christengemeenschap houdt Zondag een zendingsdag. 's Mor gens om tien uur spreekt ds Vila uit Spanje, waar hij een der geestelijke lei ders is. Ds Vila is pas teruggekeerd uit de Verenigde Staten, waar hij de confe rentie van de I.C.C.C. heeft bijgewoond. Evangelist J. Littooy uit Assen zorgt voor ;n uitstekende vertaling. 's Middags om vijf uur spreekt rev. T. Lloyd, secretaris van de Afrika-inland- zending. Hij was jarenlang zendeling in China. Zendeling C. van Oudheusden uit Haarlem, die binnenkort naar Afrika hoopt te vertrekken, zorgt 's middags oor de vertaling. Tijdens de bijeenkomsten worden een aantal gekleurde lichtbeelden vertoond. De toegang is vrij en de leiding is in handen van de heer Th. Dikkes. Concerten van kunstkring „Voor allen" In het komende seizoen stelt de Leidsche Kunstkring „Voor Allen" zijn leden i de gelegenheid een aantal musici eerste rang te beluisteren. Het programma kondigt voor 25 October het optreden aan van de Parijse pianiste Thérèse Fourneau, vc de jonge Hongaar: 22 Nov. pianist Ro- Weisz, voor 18 Januari van het ir Leiden reeds bekende duo Lola Bobesco (viool) en Jacques Genty (piano), v. 21 Februari van de pianist Geza Anda ten slotte voor 16 Maart het optreden het Hamann-kwartet. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Dirk H, zn van D H Wijnno- el en C A Oomen; Frederlk C W, zn var F C W Koster en C J Jansen; Hendrik K J, zn van G L J Rensman en B J Jonker; Pieter, zn van D van der Neut en S Nieu- wenhuijsen; Jan, zn van H N Geijsman en G C Anes; Astrid M L, dr van Seters en H J Bertram; Rosaline M M. dr van H J Overdevest en S H J la Rivière, Caroline M M, dr van H J Over devest en S H J la Rivière. Overleden: G J van der Linden, 67 jr; N C Uitendaal, man, 67 jr; W C Borst, dochter, 6 dgn. door een internationale jury. De Ko ningin en prins Bern'hard stellen zilve ren medailles beschikbaar. In een ere-comité hebben zitting ge nomen de commissaris der Koningin in Noordholland, burgemeester en webhou ders, voorts andere autoriteiten, onder ie prof. dr J. Waterink. de a.s. rector- magnificus van de Vrije Universiteit te Amsterdam. Zilveren jubilaris bij lichtfabrieken Gisteren was ar bij de lichtfabrieken eep een jubilaris te huldigen, deze keer i de afdeling bedrijf van de electrische intrale. De heer C. G. Baart vierde er zijn zilveren jubileum. De jubilaris werd de directiekamer gehuldigd. Allereerst door de directeur, de heer Y. Ykema. wees op de bijzondere grote afwis seling in de loopbaan van de heer Baart in het bedrijf. Maar in welke functie hij ook werkzaam was, prijzenswaardig wa- zijn prestaties altijd. Daarom deed het de directeur groot genoegen, dat hij, mede nens het gemeentebestuur, de oorkonde de gratificatie kon overhandigen. De onmiddellijke chefs van de heer Baart be aamden hetgeen de directeur had gezegd. De voorzitter van de huldigingscommis sie bood hem namens alle personeelsleden 'n herinnering aan de feestdag. Het perso neel van de centrale bereidde, voorzover liet was verhinderd te komen, de heer Baart nog een hartelijke huldiging. Het voegde nog een klein geschenk toe lat van de personeelsvereniging. De H. F. Barg, C. A. Visser en J. v. d. Mark roemden het vakmanschap en de collegialiteit van de jubilaris. Namens het bestuur van de Algemene bond van amb- en werd gesproken door de heer H. Woudenberg. Deze wees erop. dat hier sprake was van een dubbel jubileum, omdat de heer Baart ook 25 jaar lid van zijn vakorganisatie was. De heer Baart zelf had het laatste woord. Hij dankte iedereen, die ertoe had meegeholpen zijn jubileum tot een onvergetelijke gebeurtenis te maken. Heel wat personeelsleden wensten hem na af loop van de huldiging geluk. Gouden huwelijk De heer en mevrouw Rijsbergen- Dirkswager, Celebesstraat 43, leven in hun gouden bruidsdagen. Op 7 September is het echtpaar vijftig jaar getrouwd. De 73-jarige bruidegom bewaakt nog elke dag de fietsen- bij het Elizabeth-zieken- huis Het echtpaar kreeg 13 kinderen. wie er nog 11 in leven zijn. 31 klein kinderen en 1 achterkleinkind. Benoemingen universiteit Bij K. B. zijn benoemd aan de Rijks universiteit te Leiden: tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar bij de psychiatrie dr. B B. Stokvis, thans wetenschappe lijk ambtenaar eerste klasse; tot weten schappelijk ambtenares eerste klasse bij de bibliotheek mej. dr. M. A C. M van Hattum. thans wetenschappelijk ambte nares. Zijn voor het jaar 1954 benoemd: tot wetenschappelijk ambtenaar bij depara- sitelogi J. J. Laarman, arts, thans hoofd assistent; tot wetenschappelijk ambte naar eerste klasse bij de in<v dige geneeskunde J F Ph. Hers, than hoofdassistent: tot wetenschappelijk ambtenaar eerse klasse bij de inwendige geneeskunde icardiologie) H G. Verdor.k ars, thans hoofdassistent; tot wetenschap pelijk ambtenares bij de bibliotheek mej. dr. E Hulshoff Poll. thans adjunct-we tenschappelijk ambtenares; en is voor het tijdvak van 1 Januari tot en met 31 Aug 1954 benoemd tot wetenschappelijk amb tenaar eerste kl .met de persoonlijki titel van bedrijfsleider, bij de organische scheikunde S. J. Roorda. thans weten ichappelijk ambtenaar. Agenda van Leiden Vrijdag Buurt- en speeltuinvereniging „Mare- dijk", 7—12 uur n.m.: tuinfeest. Leiderdorp, 8 uur: gemeenteraad. Voorschoten, 8 uur: gemeenteraad. Hoge Mors en Rijndijk, Oranjefeesten, half 8: concert „Jong en Jolig" bij Grote Vink, 9 uur: lichtstoet, daarna Lunapark. Zaterdag Buurt- en speeltuinvereniging „Mare- dijk", 212 uur n.m.: tuinfeest. Hoge Mors en Rijndijk, Oranjefeesten half 9: kinderoptocht, half tien: zanghul- de, daarna kinder- en volksspelen er Lunapark. Burcht, half 11 v.m.: Vereniging vooi handenarbeid in Nederland, algemene vergadering. Foyer stadsgehoorzaal, half 4: „Mathe sis", afscheid van de heer A. van der Hoogt. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor de geschiedenis dei natuurwetenschappen, Steenstraat 1 a. „Van vergrootglas tot oog der weten schap" twee en een halve eeuw micro scopie", tot 19 Sept. 104 u. Cs Maan dags gesloten). Burcht, tot zonsondergang: hedendaag- i beeldhouwkunst (tot 31 Augustus). Apotheken Apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523, en de Doeza-apotheek, Doeza- straat 31. tel. 21313. Zon over bad plaatsen De dag van gisteren tj verge leken met alle natte voorafgegane ,zomer"-dagen voor de badplaatsen Katwijk »n Noordwijk een glan zende veertig plusdag geworden. De badcostuums, waarvan sommige il naar mottenballen roken, kon den weer eens aan, kinderen gin gen zonder regencapes mei schop jes en emmertjes spelen, op de terrasjes, volop in gebruik, zat men achter de zonnebrillen naar de zee, naar baders en baadsters en naar elkaar te kijken. Met een beetje vreugde in het hart om een zonnige dag, die wel niet ineens alle herinneringen aan regen en wind van de afgelopen maanden kon doen vervagen, maar die toch aanvaard, werd als een geschenk. Gisteravond ging de zon onbe lemmerd door wolken onder. Men genoot van dat schouwspel en later zat men in de donkerte zor geloos bij de geliefde drank naar het flaneren van meisjes en jon gens op de boulevards te kijken of b\j het lamplicht met open ra men een boek te lezen. Gezellig converserend nu en dan tot men, slechts node, afscheid nam van een werkelijk zomerse dag, de eerste. Dat er nog meer mogen komen.' Nieuws van en voor Voorschoten Benoeming tijdelijk lector Bij Kon. Besluit is met ingang van 20 September 1954 in tijdelijke dienst bed- noemd tot lector in de faculteit der Wis- en Natuurkunde aan de rijksuniversiteit te Leiden, om onderwijs te geven in de systematische plantkunde, dr. H C. D. de Wit. 1 October in Den Haag Herdenking dichter P. N. van Eyck In Pulchri Studio te Den Haag zal op 1 October onder auspiciën van „De Beuk", stichting voor iiteraire publica ties, een herdenkingsbijeenkomst wor den gehouden, gewijd aan de dichter P N. van Eyck. Prof. dr P. Minderea uit Leiden spreekt over het oeuvre van de didhter. Als eerbetoon verschijnt die dag een bundeltje met twintig essays van letterkundigen onder de titel „In memoriam P. N. van Eyck". Hierin is opgenomen het jeugdwerk van de dich ter. diens bewerking van Mallarmé's Herodiasvertaling, dat tot dusver niet vas gepubliceerd. Wielrenner reed dame omver Omstreeks half 9 kwam gisteravond op de hoek LorentkadeKam. Onnes- iaan mevrouw G. H. M.H. uit de Stiel tjesstraat met haar fiets in botsing met een 14-jarige jongen, die deel uitmaakte van een groep amateur-wielrenners. De dame smakt* tegen de grond en werd in hoogst ernstige toestand (schedelba- sisfractuur) naar het A.Z. vervoerd. De commissaris van politie deelde ons mede, dat strenge maatregelen genomen zullen orden tegen dergelijk wegmisbruik. VBUDAG 27 AUGUSTUS 1954 HORSE GUARDS1... van oudsher de lijfgarde; van het Engelse Hof..,, HORSE GUARDS..., voortaan het lijfmerfct van de virginia-rokersl! GOLDEN LEAF, VI G I N I A Especially, m a d e.l o f^t h e Netherlands Giolandei gaat een boek schrijven (Van een onzer verslaggevers) De Zweed Grolander heeft van het goede weer geprofiteerd en koos gister morgen om tien uur met zijn thans zeil klaar gemaakte Vanadis zee. Maar al had hij een spiegelglad meertje voor zich, hachelijke avonturen als die van Dinsdag middag wil hij niet meer riskeren. En dus liet hU zich de haven uit en in volle zee slepen door een Duits jacht, dat eer sterke motor bezit. Van het aanbod zier door de reddingboot Arthur te laten sle pen, wilde hij geen gebruik maken. Verkiezingen bij Rijnland Zoals békend vond gisteren bij hel hoogheemraadschap Rijnland de her stemming plaats voor een hoofdingeland en een hoofdingeland-plaatsvervanger. Thans werden respectievelijk gekozen de heren G. van der Meer en W J. Kea. Tevens vond een eerste verkiezing plaats voor het vijftiende district. Uit slag: G H. L. baron van Wassenaer var Oatiwijck, hoofdingeland, en G. C D. ba ron van Hardentaroek, hoofdingeland plaatsvervanger. Jubileum Rijnland Ter gelegenheid van de viering van het 750-jarig bestaan van Rijnland en van de ingebruikstelling van het nieuwe boezem gemaal te Katwijk zullen Dijkgraaf er Hoogheemraden gelegenheid geven tot het aanbieden van gelukwensen, op Za- ig 4 September tussen half elf en twaalf uur in het Gemeenlandshuis. Breestraat 59 Amerikanen volgen cursus Maandag komen 65 Amerikaanse leer krachten en studenten zestien profes- I, zestien leraren van middelbare scholen en drie en dertig studenten •die zojuist uit de V.S. zijn aangekomen, de eerste lezing bijwonen van een -oriën tatiecursus, die ten doel heeft hun een 'betere kennis bij te brengen over ons land. De lezingen worden in hotel Hol lander te Noordwijk aan Zee gegeven onder auspiciën van de Amerikaanse stichting voor onderwijs in Nederland. Woonwensen blijven soms vrome wensen De Nederlandse Federatie voor Vrou welijke Vrijwillige Hulpverlening, afde ling Voorschoten heeft, op verzoek van B. en W., een enquête ingesteld aangaande de„onder de Voorschotense bevolking le vende woonwensen. Naar aanleiding van daarover uitgebracht verslag spreken jn W. hun grote waardering uit voor het omvangrijke en consciëntieuze werk, dat door de betrokken dames is verricht en zeggen toe met de gedane suggesties uiteraard voor zover mogelijk reke ning te zullen houden. Dat dit niet zo eenvoudig is, blijkt duidelijk uit het voorbeeld dat B. en W. geven van het ontwerp-bouwplan voor de 18 flatwonin gen aan de Raadhuislaan, dat oorspron kelijk Iets royaler van opzet was dan strikt genomen is toegestaan. Prompt werd het plan door de Provinciale Di rectie van de Wederopbouw en de Volks huisvesting geretourneerd met het vei zoek één en ander te wijzigen. De heer Meltzer nam afscheid van N.R. Het oefenverband van de Nationale Ré serve heeft tijdens een oefenavond af scheid genomen van de secretaris van Steun Wettig Gezag, de heer F- R. M. Meltzer, die burgemeester van Schip luiden is geworden. Het was een oefen avond met een feestelijk karakter want het bestuur van S.W.G. had daarvoor de grote zaal van Allemansgeest beschik baar gesteld en gezorgd voor een dronk. De voor deze avond theoretische instruc tie droeg ook een buitengewoon karakter en gaf de aanwezige dames van de vrij willigers, de bestuursleden van S.W.G. en mevr. v. d. HoevenDe Leeuw de Jongh een beeld van wat er in de Na tionale Reserve wordt gedaan. Het was drs H. A. Korthals, die al: eerste namens S.W.G. afscheid nam var de heer Meltzer en hem een boekwerk aanbood- Hij schetste het werk vai scheldende secretaris; het bestaande oefenverband is voor een groot deel zijn werk. De adjudant O. O. A. J. de Laurier bood namens het oefenverband een zil veren asbak met het embleem der Re serve en inscriptie aan en wees er op, dat het spontaan uit de vrijwilligers naai voren gekomen plan een aandenken aar te bieden er voldoende getuigenis var aflegde dat de waardering groot was. D« heer Meltzer dankte in warme bewoor dingen en hoopte nu op een groot oefen verband in Schipluiden. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven kwam juist op tijd van een dienstreis terug om nog het einde van de avond mee te maken. Prescntie-gclden In aansluiting op een circulaire van Ged- Staten betreffende de vergoedingen aan de leden van de raad voor het bij wonen van raadsvergaderingen, waarin de maximum normen voor deze vergoe dingen werden aangegeven, stellen B. en W. voor de presentiegelden voor raads vergaderingen, die thans f 5 bedragen, te brengen op t 8.50. De vergoedingen voor het bijwonen van vergaderingen van de raadscommlssiën bedragen thans f 3.50 en dienen te worden f 4.50. Gemeentelijke huren Het behoort tot de taak van de Raad om de huren vast te stellen van de eon- cierge-woning en de zuster-flats in het Gezondheidscentrum. B. en W stellen voor de huur van de concierge-woning vast te stellen op f35 per maand; van de beide zuster-flats op f25 per maand en van de zit-slaapkamer van de derde zuster op f 15 per maand. De drie zusters hebben de gezamenlijke beschikking over de keuken en de badkamer. Leermiddelen De besturen van de verschillende scho len in onze gemeente hebben alle de me dewerking van het gemeentebestuur ver zocht voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen. Op alle verzoeken wordt door het college van B. en W. gunstig geadviseerd. Parkeergelegenheid Naar aanleiding van een opmerking van een der raadsleden in verband met het toenemende aantal geparkeerde auto's bij de Gouden Leeuw hebben B en W. aan de Provinciale Waterstaat ver zocht uitbreiding van de ter plaatse aan wezige parkeerruimte te bevorderen. Aangezien dit uit verkeers-technisch oogpunt niet aanbevelenswaardig wordt geacht, heeft genoemde instantie geadvi seerd de eigenaar van de Gouden Leeuw te wijzen op de mogelijkheid tot vergro ten van parkeerruimte op eigen terrein. Riooldniker ln overleg met de Provinciale Water staat zal van gemeentewege in het aan te leggen wegvak Wijngaardenlaan-Pa pelaan in de daar te maken duikerbrug over de Oranjewetering een rioolzinker worden gelegd. In verband met de zeer lange levertijd van verschillende materialen wordt r.u reeds een crediet van f 6600 voor dit doel gevraagd. Ik heb jullie hier al last genoeg be zorgd, zo meende hij. Zeer ln zijn schik was de Zweed echter met de deskundige hulp ven de meevarende Haagse brug wachter A. L. Roos. Nu kon hem nieti meer gebeuren. Van de overtocht naai Engeland heeft hij thans echter afgezien. Zo gauw mogelijk Oslo zien te bereiken, dat is het nieuwe reisdoel. Gisteren hij eerst IJmuiden binnenlopen. Mevr Grolandr, die Woensdag nog per trein naar Zweden zou terugkeren met de kleine Marie-Lou, was het met het nieu we reisplan eens en bleef dus aan boord van het jacht. Van zijn drie maanden cantie heeft de Zweed nog maar enkele Voor zijn vertrek overhandigden we hem nog een paar foto's van zijn jacht. „Good souvenirs", aldus de onverstoorbare Zweed. „Misschien schrijf ik nog wel eens een boek over al deze belevenissen", lacht hjj. „Dan kan ik ook nog eens alle mensen bedanken die me hier zo goed ge holpen hebben door de aanvankelijke te genslagen". Daar zullen dan de na Instaan van de heer J. J. v. d. Toorn de Verre Visserijmaatschappij en de heer P. den Duik van de Sleephelling. Even als die van de douaneambtenaren, en dt vissers, welke laatsten hem regelmatig een braadje brachten en nog zo vele an deren. Want aan belangstelling heeft d< familie Grolander hier niet te klagen ge had. Nog plannen voor de volgende vacan tie, mister Grolander? Nu, volgend jaar zal hij in de buurt van Zweden blijven, dicht bij huis in elk geval. Eerst wil hü het bedrag, dat ge noemde personen betaalden voor sleep loon en reparatiekosten van de Zw. 1, terugbetalen. Ook al heeft men gezegd dat dit niet nodig is. Over twee jaar ech ter wil hij zijn nu opgegeven plannen ten uitvoer brengen Dan gaat het dus op Spanje aan. Maar een ding heeft Grolan der wel geleerd: met een jacht als de Vanadis moet je een volledige beman ning achter de hand hebben. We krijgen de familie dus nog wel eens te zien. Want Scheveningen en de Scheveningers ver geten ze hun hele leven niet. LEIDERDORP Kampioensgeit Op de vierde Goudse vee- en kaasten- toonstellir.g die gisteren is gehouden, werd de titel van kampioensgeit toege kend aan Grada 11 van de heer C. P. Splinter uit Leiderdorp. USSR Kankerbestrijding Volgende week Woensdag zal de jaar- ..ikse collecte worden gelhouden voor de Nederlandse vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelminafonds ter be strijding van de kanker Plaatsgenoten, helpt dit leed bestrijden door met mild# hand te geven. Bazar voor verenigingsgebouw Op 16, 18. 19 en 20 October zal in de Hobaho een bazar worden gehouden ten bate van het te stichten verenigingsge bouw van de Hervormde Gemeente. De Warejoca's zullen voor muzikale opluis tering zorgen Burgerlijke stand GEBOREN: Marijtje. dr v. J. Spaar garen en M. Groeneveld; Thomas M., zn v. Th Rooijakkers en J de Bruijn; Wil- helmina A dr v. P. Havenaar en A. G van 't Wout; Anna W. M. dr v. P. Kleij- horst en J M Lieverse ONDERTROUWDH. v. E ijsbergen en C. M. Versteeg; C v. Giesbergen en Ch. W. Kersbergen; W. A. Verhoeks en P. an Duijvenvoorden. GEHUWD: Th. W. Sctioone en Th. J E. de Jeu. OVERLEDEN: Cornelia de Jong, echt en. van P. M. van der Zon. 67 jr. OEGSTGEEST Ds Milatz viert gouden ambtsjubileum 'Ds F F. Milatz emeritus predikant te Oegstgeest. hoopt op 4 September zijn gouden ambsjubi'.eum te vieren De ju bilaris die op 9 Juli 1879 !e Kampen werd geboren, studeerde aan de gemeen telijke universiteit en het Doopsgezind m te Amsterdam theologie. In 1904 werd hij te Hoorn op Texe! door wijlen ds J van Gilse uit Zwolle in zijn ambt bevestigd. In 1905 vertrok hij naar Den Hoorn igr.)). welke standplaats hij 1910 met Monnikendam verwisselde In 1918 deed hij intrede te Enkhuizen, inwaar hij in 1929 naar zijn laatste ge meente Ymuiden. vetrok In 1944 ging uij met eervol emeritaat. Burgerlijke stand Geboren: Ruth Marike en Murk Jel- s. d en z v J M Hoekstra en W K A Klaij. Overleden: R G Vleeming 41 j n te Renkumu Getrouwd: Th A en W S van der Wie: Onder trouwd: J Paauw 25 j, Leiden en M J de Groot 20 j, Oegstgeest. Visseiijgolijes Reder Vrolijk 65 jaar De Scheveningse reder C. Vrolijk heeft eergisteren in het middelpunt van de be langstelling gestaan in de plaatselijke vis- scrijkringen. Hij vierde zijn 65ste verjaar dag. Er waren gelukwensen van de scheepsbemanningen, er waren fruitman den en boemstukken. Mr J. H. Kiewiet de Jonge kwam als voorzitter van de lan delijke redersvereniging gelukwensen. Verder zagen we de heren J. v. d. Toorn, D. Kwakkelstein en D. F. E. Meerburg, voorzitters van resp. de redersverenigin gen van Scheveningen, Vlaardingen en Katwijk. Nog veel meer prominenten uit de visserijwereld kwamen hun opwach ting maken. Kotier Sterna komt terug De Nederlandse kotter Sterna, die ln Juli 1953 naar Santos vertrok om de vis serij uit te oefenen in de Braziliaanse wateren, wordt binnenkort in IJmuiden terugverwacht. Het staat vast, dat hier mede het experiment om de Braziliaanse markt van meer en betere vis te voorzien voorlopig is mislukt. Het schijnt, dat de Braziliaanse bevolking niet het gevoel voor de visserij kan opbrengen, dat de Nederlanders van de Sterna ervoor heb ben. Het schip zal waarschijnlijk nog een of twee reizen maken en dan koers zetten naar IJmuiden. „Vimato" in Amsterdam Thans kan worden medegedeeld, dat van Woensdag 15 tot en met Zaterdag 18 September ter gelegenheid van de ingebruikneming van de nieuwe vis markt op de terreinen van de Centrale Markt te Amsterdam de visserijten toonstelling Vimato zal worden gehou- Aan de tentoonstelling zal een afzon derlijke expositie worden toegevoegd, georganiseerd door de hengelsportver eniging „Amsterdam". In de haven van de Centrale Markt hallen zal binnenkort pootvis worden (Advertentie) uitgezet voor de te organiseren hengel- wedstrijden. Op het terrein zal tevens een karper vijver worden ingericht. Klaas en Antje samen a De Antje bracht vanmorgen van een ïis van 10 dagen 250 kisten makreel, 150 schelvis, 40 diversen en 100 stijve kabel- tuwen mee. Klaas Wijker beperkte zich it 1200 kisten haring en 50 varia. Haring was goed De haring was over het algemeen beter dan in de eerste dagen van de week. De prijzen liepen op en kwamen van f 10 f 16. Makreel haalde f 26—f 30. België vroeg grif België was fel op de weinige kabeljauw. De rijen gingen voor f 136—f 122, de kisten r f 180—f 288 van de hand. De kleln- kabeljauw ging naar het Zuiden voor f 146—f 184 per kist. Engeland nam schol Engeland, overigens niet erg graag, nam de grovere soorten schol af voor f 30 35 en betaalde voor de schol I f 27—f 28. Binnenland nam de rest Schol III ging het binnenland ln voor f 13—f 20, schol II voor f 20—f 25. Grote schelvis maakte f 40f 41. middel f 40 f 42, kleinmiddel f 43, pennen f 41 en braad f 20—f 22. Grote gul liep van f 58-f «5. middel f 44—f 45, torren f 20—f 22. Drieduizend kilo was 3000 kilo tong aan de wal en de kleine vaart zette daar nog 450 kisten schol bij- Tongprijzen waren wat lager dan gisteren. Lappen deden f 3.80f 3.50, Grootmiddel tong f 2.80—f 2.50, terwijl de half-pondjes stevig in de markt lagen f 2.35f 2.45. Enen groeiden tegen de verdrukking in van f 1.95f 2.05 en de slips schommelden van f 1.80 naar f 1.85. Vandaag drie stuks Vandaag ligt de Bergen (van 16 Augus ts) met 1100 kisten aan de kant; de EU heeft er 1400 plus 140 stijve en de Post boy werd gisteren verwacht met 1350 kisten, allemaal haring. De oudste traw lers zijn nu de Herman. Flamingo en Su matra evenals de Postboy (van 18 Augus tus). Besommingen van gisteren Klaas Wijker f 17.600 (10 dagen),. Antja f 16 400 f 11 dagen) en KW 189 f 520, KW 60 f 560, KW 35 f 440, KW J28 f 360; KW

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 3