|licutuc £riitsd)e (tfeuranl Na rede van Mendés-France, partijen minder stroef Adenauer: wereldsituatie gedoogt geen langer uitstel E.D.G. Peking beschuldigt Amerika van „vijandelijkheden" Mevr. Maclean zond brief aan haar moeder Wist U VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1954 BUREAUX: Steenstreat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0,50 per week. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang1 No 10121 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken rStaaUastfd| (s ahefclmn n«o hert In f* gbeospoel" Nachtegaal moet zwijgen HET PSYCHOLOGISCH KLIMAAT TE BRUSSEL OP DE CONFERENTIE der zes E.D.G.-landen te Brussel heeft de Franse premier Mendés-France de belangrijke concessie gedaan, dat hij |tereid is, de sterk omstreden amendementen op het Europese leger- trerdTag alsnog te wijzigen. Maar, dan moet worden aangetoond, dat tij discriminerende bepalingen ten aanzien van West-Duitsland bevat ten. De gedelegeerden der andere landen hebben hierop hun standpunt nader bepaald. In het algemeen mag men zeggen, dat er een enigszins hoopvoller sfeer geschapen is, dan men. gezien de sombere omstandig heden. mocht verwachten. De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken verklaarde, dat het merendeel der Franse voorstellen weliswaar onaanvaardbaar is, doch mr Beyen bood aan, er over van gedachten te wisselen. De deur voor verder beraad staat dus nog op een laer. dat bepaalde punten van het Franse plan nader zouden bestuderen, waarbij zij be reid zouden moeten zijn in hun respec tieve landen, de voor aanvaarding nood zakelijke, stappen te doen. Dit is dus een compromis-voorstel. Spaak wil uit de Franse geamendeerde voorstellen die punten lichten, die door iedereen als toelichting op de tekst van het E.D.G.- verdrag worden beschouwd. Deze pun- Bondskanselier Adenauer zeide, West-Duitsland geen wijzigingen in verdrag kan aanvaarden, waardoor af breuk zou worden- gedaan aan 't beginsel van gelijkgerechtigheid. De Italiaanse Vertegenwoordiger, minister Piccioni, stel de de aanvaarding van 't E.D.G.-verdrag met de Franse amendementen, afhankelijk Van drie voorwaarden: 1. Het supra- pationale karakter van de E.D.G. moet be waard worden. 2. Er mag geen discrimi natie tussen de leden-staten zijn. moet niet noodzakelijk zijn, eventuele amendementen voor te leggen aan de commissies uit het Italiaanse parlement, die de bestaande versie van het verdrag reeds hebben aanvaard. Belangrijker dan de, in politieke zin, gestelde condities, lijkt ons de nieuwe „psychologische gfeer". In conferentiekringen nu heeft rede van Mendés-France zeer gunstig be oordeeld. De Franse premier heeft er dt nadruk op gelegd, dat verwerping van hel E.D.G.-verdrag door de nationale vergade ring in Frankrijk tot een regeringscrisis zou leiden. Een nederlaag van zijn rege ring zou voeren tot een crisis in het At lantische bondgenootschap. Dit nu zou duist een geweldig succes voor de Sowjet- Unie betekenen. Met zijn amendementen ;had Mendés-France twee bedoelingen, Inamelijk juist de versterking van de Westelijke alliantie en het vermijden van een „neutralisatie" van West-Duitsland. Het was nooit de bedoeling geweest, aldus ide premier, het verdrag in nadelige zin voor West-Duitsland te wijzigen. Mendés- France is nog steeds voorstander jEuropese politieke gemeenschap, .zeide hij, hiertegen bestond in Frankrijk zulk een oppositie, dat het beter was deze (kwestie nog even te laten rusten. De bezwaren van minister Beyen gol den: 1. Het voorstel van Frankrijk, orr het uitoefenen der supra-nationale be jvoegdheden 8 jaar op te schorten. 2. De voorgestelde wijzigingen in het function- neren van het supra-nationale commis sariaat. Hierdoor zou de kracht aan hei E.D.G.-verdrag ontnomen worden. Ge lukkig had mr Beyen uit de rede var Mendés-France een andere indruk ge kregen, dan uit het (oorspronkelijke) Franse memorandum met de voorgestelde amendementen. Compromis-voorstel ten zouden niet ter ratificatie parlementen behoeven te worden voor gelegd. Alsdan zou overblijven de „rest' der Franse voorstellen, wie wel betrek- van Spaak Nu Spaak, de Belgische minister van Buitenlandse Zaken: Spaak stelde voor, dat de ministers van Italië, West-Duits- land, Nederland, België en. Luxemburg Emigrante overleed na inenting De 22-jarige mejuffrouw M. Veerman uit Bodegraven zou dezer dagen haar broer in Canada emigreren, en allerlei voorbereidingen al getroffen. Zij liet zich inenten, doch werd een dag later, toen zij bij kennissen vertoefde, ziek. In bewusteloze toestand is zij naar een ziekenhuis te Rotterdam gebracht, waar zij is overleden, zonder by kennis te zijn geweest. Australië verlaagt de inkomsten belasting met 9 pet, waardoor de totale' verlaging sinds 1949 30 pet wordt. Ook de omzetbelasting zql een verlaging on dergaan. Voor de verdediging is op de begroting ƒ1700 millioen uitgetrokken. De hoboïsten van het Concertgebouw mogen niet in Amerka king heeft op de verdrag-tekst en die wel aan de respectieve parlementen zou moeten worden voorgelegd. Helaas heeft men van Franse zijde hier reeds ongun stig op gereageerd, maar dit „plan- Spaak" komt niettemin vandaag nog ter sprake. Het ziet er naar uit, dat de dis cussies nog tot Zondag of later zelfs zul len voortduren. Wy achten zeer belangrijk een uit spraak van bondskanselier Adenauer. Dezo verklaarde namelyk, dat de Franse voorstellen in hun huidige vorm niet te verwezenlijken zyn en wanneer toch zou besluiten de voorstellen accepteren, ja, dan zou inderdaad het E.D.G.-verdrag een meerderheid krijgen in het Franse parlement. Niet echter in de andere parlementen, zodat er in we zen geen enkele vooruitgang zou zijn ge boekt. Er moet ten spoedigste een be slissing worden genomen, daar de poli tieke ontwikkeling in de wereld een verder uitstel absoluut niet gedoogt. Vermelden wy nog, dat de Russische Izwestia gewag maakt van „geheime ar tikelen. welke de kern van het E.D.G. verdrag zouden uitmaken en de vorming van een onafhankelijk Westduits leger in de hand werken. Het blad insinueert verder, dat deze clausules in feite de formele garanties betreffende de nur rieke sterkte dqr „weermacht" (die de officiële bepalingen van het E D G - verdrag staan) ongedaan maken. Het ii duidelijk, niets zou Moskou zo aange naam zijn als een vólkomen mislukking der conferentie van Brussel. Zo ve; het nog lang niet, want de weg verder overleg is nog niet versperd. In padvindsterscostuum ontving koningin Juliana gisteren op Soest- dijk de weduwe van de stichter der padvindersbeweging, Lady Baden Powell, en andere leidsters van het padvindstersgilde. De bezoeksters zijn in ons land ter gelegenheid van de vijftiende wereldconferentie van gidsen en padvindsters Uit de Chinese heilstaat Wat Attlee en Bevan wordt voorgetoverd Vandaag brengt, volgens Reuter, de groep Engelse socialistische leiders, on der wie Clement Attlee en Aneurin Be- i, die op het ogenblik in China is, een bezoek aan Mandsjoerije. Gisteren hebben specialisten van het Labourgezelschap in Peking bezoeken ge bracht aan een universiteit, het ministe- van Voedselvoorziening, de spoorwe- en een textielfabriek. Morgen gaat gezelschap naar Ansjan, het grootste de Chinese staalindustrie. Het Chinese vakverbond maakte giste- ;n enige gegevens over de organisatie i het leven van de arbeiders op een persconferentie bekend. Elf millioen ar beiders zijn verdeeld over vijftien vak bonden. Tachtig procent van de arbeiders de industrie is lid van een vakbond. De arbeiders hebben het recht om te sta- wordt de laatste tijd weinig gebruik van gemaakt. Er is een 48-urige werkweek. In 1953 verdienden de meeste arbeiders maandelijks minder dan het equivalent van negentig gulden. In de aal. waar de persconferentie onder voor- itterschap van de communistische Chi- ïees (vice-voorzitter van het vakverbond) gehouden werd. hingen grote portretten Stalin, Marx, Engels. Lenin en Mao Tse Toeng. (Men zie ook 't Verklaarde Uitzicht in dit nummer). Am. congres beslist Comm. partij taboe dood voor spionnen De Amerikaanse Senaat en het Huis van Afgevaardigden hebben een compro mis-wetsontwerp aangenomen, waarbij de communistische partij in de V.S. buiten de wet wordt gesteld, doch waarin geen straf wordt gesteld op het lidmaatschap van de partij. Het ontwerp is reeds naar president Eisenhower gezonden ter ondertekening. Tezelfdertijd heeft het Congres het wetsontwerp goedgekeurd, volgens het welk personen die schuldig zijn aan spionnage en sabotage in vredestijd, ter dood kunnen worden veroordeeld. Ook dit ontwerp is naar de president gezon den ter ondertekening. Prins Bemhard opent expositie in Utrecht Voor het eerst kunst uit Peru in ons land Prins Bernthard opent vanavond in het Centraal Museum te Utrecht de temtoon- stellinig van oud-Peruviaanse kunst, wel ke daar tot 31 October wordt gehouden. De tentoonstelling „De Schatten van Peru" geeft een beeld van de technische vaardigheid der inhèemse bevolking. Het is de eerste tentoonstelling welke over dit onderwerp in Europa werd ingericht. De circa vierhonderd geëxposeerde kruiken en söhalen van aardewerk, mo zaïeken, wapens, gebruiksvoorwerpen en rijk versierde weefsels lagen verborgen graven uit de langvervlogen tijden n Indiaanse beschaving in de woes- tijnachtige kuststreek en op de hoog vlakten van Peru. De kunstschatten zijn r een groot deel afkomstig uit Duitse sea, voorts uit het Musée de L'Hom- te Parijs, uit enkele Ned. 'musea en uit particuliere verzamelingen. Echtgenoot gearresteerd Nederlandse in Libanon plotseling overleden De politie van Beiroet (Libanon) heeft gisteren de Libanese echtgenoot van de 25-jarige in Nederland geboren Willie de Graaf in hechtenis genomen, voor onder vraging, daar zijn vrouw gistermorgen dood in de echtelijke woning werd aan getroffen. Willie de Graaf, afkomstig uit Den Helder, trad 9 December jl. met Kamal Boulos in het huwelijk. Kordate chauffeurs pakten fietsendief Een wielrijder, die een dezer dagen 's nachts in Heerlerheide reed, ondervond de schrik van zijn leven, toen eensklaps een bus van de L.T.M. naast hem stopte. Hier uit sprongen drie chauffeurs; die de fietser plus zijn fiets zonder pardon in de bus laadden en naar het politiebureau brachten. Zij hadden namelijk ontdekt, dat uit de stalling bi) station Heerlen de fiets van een hunner was ver dwenen en gingen op goed geluk met de bus op zoek. Toen het ge stolen karretje werd ontdekt, was de rest kinderspel. De fietser had de laatste bus gemist, entoen maar lukraak een fiets gepakt! Conllict in Voorthuizen Blussen met emmers, zegt brandweer Alle 30 leden van de vrijwillige brand eer uit Voorthuizen hebben zich solidair verklaard met de vier inmiddels ont- ilagen leden van het kader, die, zoals wij reeds meldden, weigeren gebruik te maken van de nieuwe brandspuit. Dat deze spuit op een auto met vier wielige aandrijving zal zijn gemonteerd en niet zoals de oude op een auto met twee wielige aandrijving, is de Voorthuizense spuitgasten een doorn in het oog. De eerstvolgende brand willen ze nu met ers water gaan blussen. Opleving van het oude „hand"-werk dus. Amsterdamse jongen in Zwitserland omgekomen De 16-jarige Hugo R. van der Leek uit Amsterdam, die met zijn ouders met vacantie in de Engadin (Oost-Zwitser land) was, is in de omgeving van Silva- plana van een 30 meter hoge rots ge stort en op slag gedood. Operaties bij Chinese kust Amerikaanse zee- en luchtstrijdkrachten zijn volgens een alarmerend, maar opge blazen bericht van het persbureau van Rood China, in samenwerking met strijd krachten van Tsjang Kai-sjek in het Oosten van de provincie Tsjekiang (aan de Zuidkust van het £hinese vasteland) it actie overgegaan. De tekst van het bericht luidt: „Om half zes in de ochtend van 19 Augustus zijn een Amerikaanse kruiser en vijf torpedobootjagers in nauwe samen werking met de bandietentroepen van Tsjang op het eiland Tatsjen tot actie overgegaan voor de kust van Tsjekiang. Op dezelfde dag hebben militaire vliegtui- van de Verenigde Staten meer dan honderd maal vluchten gemaakt bij het door de troepen van Tsjang bezette eiland Tatsjen. Vier van deze vliegtuigen hebben kenningsvluchten uitgevoerd boven de provincie Tsjekiang". Het persbureau dat in Rood China de zelfde functie bekleedt als Tass in de Sowjetunie. noemde de activiteit van de Amerikanen en de troepen van Tsjang „gewapende provocatie van het Chinese olk". Het meldt verder dat personeel de Amerikaanse vloot in de Stille Oceaan Amerikaanse adviseurs van het eiland Tatsjen aan de actie hebben deelgenomen. Wat de actie verder teri doel had. wordt niet vermeld. Het gebied waarin zich een en ander >u hebben afgespeeld, ligt vele honder den kilometers ten Noorden van Formosq. Het eiland Tatsjen, dat blijkbaar in han- van Tsjang Kai-sjek is, ligt vlak de kust van de provincie Tsjekiang, ter hoogte van de stad Hangtsjou. Inmiddels beweren functionarissen van het Amerikaanse ministerie van defensi< niets te weten van een actie der Ameri kanen ergens bij Formosa. Wel zijn vie: Amerikaanse torpedobootjagers naai Tatsjen gegaan en de bemanning kreeg toestemming om te gaan passagieren. ts heeft Amerika bij rood China ge protesteerd tegen het vasthouden van 15 Amerikaanse vliegers, die tijdens de Koreaanse oorlog boven Mandsjoerije zijn neergeschoten of tot daling gedwongen werden. Mede wil Amerika ingelicht den over 526 Amerikaanse soldaten, die in communistische handen zijn. Jongen viel van loopbrugje en verdronk In het Kieldiep te Kielwindeweer (Gr.) is Woensdagdagavond de twaalfjarige Evert Steenhuis uit Geldrop (L.) ver dronken, die bij zijn grootmoeder logeer de. Waarschijnlijk is hij in het wate vallen, toen hij een smal loopbrugje wilde lopen. Bevestiging van de vlucht „Ik hoop van ganser harte, dat U ons zult begrijpenwij zijn gelukkig EERST THANS heeft het Britse ministerie van buitenlandse zaken be kendgemaakt, dat mevrouw Maclean (echtgenote van de Britse diplo maat die achter het IJzeren Gordijn verdween) het vorig jaar een brief aan haar moeder heeft gezonden. Mevrouw Melinda Maclean verdween in Sep tember 1953 met haar beide kinderen spoorloos uit Luzern, Zwitserland, In de brief aan haar moeder, schrijft evrouw Maclean slechts enkele woor- >n: „Maak U niet ongerust. Het gaat de kirsieren en mij goed en wy zyn ge lukkig. Ik hoop van ganser harte, dat U ons zult begrijpen. Vaarwel, maar niet ior altijd". De brief is op 24 October 1953 in Cairo gepost, vermoedelijk door een communis- Versterking positie in de Pacific Vermindering Amerik. troepen op Korea De opperbevelhebber van het V.N.- commando te Tokio, generaal Huil, be vestigt, dat twee Amerikaanse divisies Korea worden overgebracht naar respectievelijk Hawaï en de Ver. Staten. Doel is een hergroepering van Amerik. strijdkrachten, ter verbetering van strategische positie in de Pacific. Eerder keerden twee andere divisies naai Ver. Staten terug. Uiteindelijk zullen nog slechts twee Amerikaanse divisies en divisie van de Ver. Naties, die dan één corps zullen vormen, in Korea overblij- Het aantal manschappen der trekkende divisies wordt in totaal geschat op 80.000. (Een Amerikaanse infanterie divisie telt 20.000 man). Volgens Reuter heeft Amerika het plan, zeer veel uit rustingsstukken achter te laten, ten be hoeve van de, uit 20 divisies' bestaande Zuidkoreaanse strijdkrachten, ten einde de gevechtskracht der Zuidkoreanen op peil te houden. Staatsbegrafenis voor De Gasperi Alcide de Gasperi, de vroegere Ita liaanse premier, die gistermorgen aan hartverlamming overleed, zal een staats begrafenis krijgen. Het stoffelijk schot wordt Maandag in Rome bijgezet. De Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal (waarvan De Gasperi één der oprichters was) gaf een communiqué uit naar aanleiding van het overlijden, v uit wij het volgende aanhalen: deze eminente persoonlijkheid heeft Europa één der grootste voorvechters voor de Europese integratie en K.S.G. verloren. De gehele Gemeenschap deelt in de rouw van Italië...." Verscheidene leden van de K.S.G. zul len de begrafenis in Rome bijwonen. De Britse kosten van leversonder- houd zijn gestegen tot een record var 145 op 12 Juli J.l. tegen 142 op 15 Juni j.ll DAT op 13 Sept. zeventien employés van de Britse spoorwegen (uitverkore nen uit 100 deelnemers aan een cursus) voor een vijfdaags bezoek aan ons land arriveren en daarbij de gasten zijn van N.S. DAT ingaande 16 Aug. jl. het grens- kantoor der invoerrechten te Bleyerheide in de weg Sittard-Heerlen-Aken, uitslui tend wat het reizigersverkeer betreft, open is alle dagen van 5 uur 's morgens tot 1 uur 's nachts- DAT volgende week Vrijdag om half acht de KRO een programma brengt, ge- fiteld Vliegende schijven, waarin een oefening is opgenomen van straaljager^ grondpersoneel van de basis Volkel, en de bediening van luchtdoelartillerie en radar in Den Haag. DAT de bewoners van de Molenstraat te Ede uit protest tegen het feit, dat zij geen muziek mogen maken, die wordt uitgezonden via een geluidsinstallatie, over de straat een doek hebben gespan nen: „Ede. 900 jaar. Geen muziek. Molen straat in rouw". DAT de plaats van de gezondheids zorg in de samenleving het onderwerp is van het op 8 en 9 October in Arnhem te houden Nederlands congres voor open bare gezondheidsregeling. DAT in CabergMaastricht, als eerste van een serie van vier, een nieuw wijk- gebouw van het Limburgse Groene Kruis is geopend. DAT in het voorjaar de nieuwe Philipsfabriek bij het Maas-Waal-kanaal te Nijmegen in bedrijf wordt gesteld, waardoor enige honderden arbeiders werk zullen vinden. DAT ook de Prov. Utrechtse Electr. Mij binnenkort naast de bestaande tarieven een nieuw keuze-vastrechttarief gaat in- yoeren voor hen, die een meer dan nor maal stroomverbruik hebben. DAT in Zaandam in de eerste helft van September een manifestatie onder het motto Unesco-Zaandam-Libije de aan dacht zal vestigen op het niet-politieke werk van dc Verenigde Naties. DAT dc Bredase rechtbank de voor malige P.T.T.-beambte B. de Z. aldaar, die geld en goederen uit brieven en pakjes had verduisterd, heeft veroordeeld tot 10 maanden, waarvan 4 voorwaarde lijk (eis: 12 maanden, waarvan 4 voorw.). DAT ir P. A. Leupen een plan heeft opgesteld ter verbetering van van de verkeerssituatie bij de Apeldoornse ge denknaald. waardoor o.a. het uitzicht op Het Loo weer vrij zou worden. DAT het echtpaar J. A. Meuzing— Boersma uit Apeldoorn op 1 September as. zijn 65-jarig huwelijksfeest hoopt te DAT de pluimveestapel van een land bouwer te Voorthuizen wegens pseudo- vogelpest is afgemaakt. DAT het N.V.V. afscheid heeft geno men van zijn tot directeur van het Ge meenschappelijk Administratiekantoor benoemde secrétaris J. J. A. Berger. DAT op 2 September een opleiding tot sergeant-(instructeur) der genie begint de Genie-school, Dumoulinkazerne te Soesterberg. DAT 's werelds enige overgebleven pa piermolen, De Schoolmeester, tussen Zaandijk en Westzaan, een geheel nieu we windpeluw krijgt, die door de eige naar, C. de Jong zelf wordt bekostigd. DAT op het landgoed Hydepark, tus sen Doorn en Driebergen. 8 en 9 Sept. nationale kampioenswedstrijden voor po litiehonden worden gehouden. tisch diplomaat. Dat was dus ongeveer een maand nadat mevrouw Maclean verdween. Mevrouw Dunbar, haar moe der, ontving de brief op 6 November van het vorig jaar in Parijs, toen zij bij een dochter logeerde. Pas op haar terugreis naar Amerika, waar zij woont, liet zij de brief aan het Foreign Office in Londen lezen. En dit ministerie komt eerst thans met deze overigens niet opzienbarende mededeling. Dat mevrouw Maclean haar man ech ter het IJzeren Gordijn was gevolgd, stond eigenlijk wel vast. Volgens do theorie van de Zwitserse politie is zij van Luzern uit, al of niet geholpen door com munistische agenten, naar het Oosten vertrokken om zich bij haar man te voe gen in Tsjechoslowaklje. Onofficiële bron nen meldden korte tyd daarna, dat de Macleans een huis hadden betrokken in de omgeving van Praag. De thans vrij gegeven brief vormt dus slechts een be vestiging van de genoemde theorie. Bij Kon. Luchtmacht Geen sterren en balken meer op de kraag Bij de Koninklijke Luchtmacht zullen binnen afzienbare tijd nieuwe rangtekens worden ingevoerd. De belangrijkste verandering zal zijn dat de distinctieven gaan verhuizen van de kraag naar de ondermouw. De sterren en balken zullen dus van de kragen ver dwijnen. Zij worden vervangen door vel schillende soorten galons op de mouwen. Dit betekent, dat de rangtekens van onze luchtmacht meer in overeenstem ming worden gebracht met die van de Britse Royal Air Force. De voorschriften voor het dragen van de rangtekens zijn opgenomen in een Koninklijk besluit, dat binnen afzienbare tijd zal worden afgekondigd. Er viel nog geen water genoeg Raalte vierde gisteren met grote opgewektheid zijn jaar lijks oogstfeest, het zg. stöppel- haenefeest. Een van de hoogte punten was het dorsen van het graan door de pastoor (links), de dominee middenen bur gemeester A. J. Ganzeboom (rechts). Verloving van Margaret morgen een feit Volgens het Labour-blad Daily Herald zal prinses Margaret zich op haar 24ste verjaardag, 21 Augustus, verloven met Colin Tennant, zoon van Lord Glencon- ner. Colin Tennant is thans de gast van prinses Margaret en koningin Elizabeth op Balmonal Castle en dc prinses is reeds enige tijd te gast geweest bij de ouders van Tennant A.F.P. tekent hierbij aan. dat geruch ten omtrent een mogelijke verloving bij herhaling tegengesproken zijn door per sonen, die verklaren de mening van ko ningin Elizabeth te vertolken. (Advertentie). BIJZONDERE AANBIEDING KHAKI HERENOVERHEMDEN 4.95 NATUURLIJK BIJ HAARLEMMERSTR. 172-174-179 Wassenaar heeft twee dagen lang feest gevierd onder auspiciën van de Koningin Wilhelminavereniging. Tij dens deze feesten viel er veel regen, maar naar de mening van sommige kuipjesstekers waren ze nog niet nat genoeg en daarom staken sommige deelnemers mis. Dc deelnemer op onze foto wordt bedolven onder een plas water tot grote vreugde van de talrijke omstanders. Grote zwendel met afbetalingsgeld Arrestatie van directeur financieringsfirma De politie te Bilthoven heeft gistermid dag de 31-jarlge assistent-accountant W. F. de H. gearresteerd, die de laatste tyd door zijn optreden de autohandel in op schudding had gebracht. Hij wordt er van verdacht, als directeur van de auto- financieringsfirma B.A.V.A. op beden kelijke wijze te hebben gemanipuleerd met aanbetalingsbedragen, wissels en on gedekte chèques, tot een totaal van enige tonnen. Hij was naar het buitenland ge vlucht, maar nadat een huiszoeking het adres van -een relatie opleverde, met wie hij in Parijs een afspraak bleek te heb ben, zochten enige familieleden hem in zijn hotel op en wisten hem te bewegen naar ons land terug te keren. Het onder zoek in deze gecompliceerde materie is in volle gang. (Advertentie) Voor TELEVISIE en RADI°„~ °lleen Ni«uw« B«n - 100 pc' SERVI WEERBERICHT lali warmer Het K.N.M.I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: ^ki" a VeranderliJlte bewolking met nog enkele buien. Vannacht hier en daar mist. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak T7 uit Oostelijke richtingen. Ife Iets hogere middagtempera- turen. (Opgemaakt heden morgen te 10 uur). ZON EN MAAN Zaterdag zon van 5.3219 53; maan van 22 4015.03 uur. Op 21 Aug. LK.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1