Jlicuroc £eited)c (iTounutl Zeeman-koning op een boot door regen en wind Wist IJ „Holland Day" in Canada Galadiner met 105 gasten in het paleis op de Dam TW Amerika verbiedt communisme Mendès-France wil milder antwoord op Sow jetnota VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1954 BUREAUX: S te ernst raait 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 3144L Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: J 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0,50 per week. Vijf en dertigste jaargang No 10115 Directie: F. DIEMEB Hoofdredacteur: Dr. E, DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINE CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatvastict) Kghrblmn ngo fatrl ia fcgfjenspoct" GE1UICH ONDER PARAPLU'S (Van een onzer verslaggevers) DE RONDVAART door Amsterdams onvergetelijke grachten, die de Noorse Koning gistermiddag maakte in gezelschap van zijn vorste lijke gastvrouwe en gastheer, kon helaas niet de vergelijking doorstaan met die van president en mevrouw Coty enkele weken geleden op een mooie zomeravond, waarbij het langs de oevers één feest was. Deze middag blies een harde wind koude felle regen over de hoofdstad en daarom gingen de ramen langs de route maar schuchter open en stonden slechts hier en daar groepjes uit te kijken naar de versierde rondvaart boot met het hoge gezelschap aan boord. Een enkele maal slechts klonk spontaan gejuich onder de parapluies uit en daarom juist was het zo'n vrolijk moment toen men het Binnengasthuis passeerde en daar uit alle geopende ramen juichende verpleegsters bogen Kwart over vier uur arriveerde, nu niet in open calèches maar in gesloten auto's, het hoge gezelschap aan het Ro- kin, waar politieboten rond de voor de vorsten ingerichte rondvaartboot dob- Men had in het voorste gedeelte van het bootje de roodleren banken wegge nomen en dat met tapijten en gemakke lijke stoelen huiselijk ingericht. Koning Haakon, alle hulp afwijzende, stapte het eerst aan boord, gevolgd door de Ko ningin en prins Bernhard. Weldra stoomde de Oranje Nassau, waarin ook burgemeester en mevrouw d'Ailly alsmede de wethouders van Amsterdam, hadden plaatsgenomen, rus tig op, gevolgd door een tweede versier de boot met enkele gemeenteraadsleden, andere genodigden, journalisten en foto grafen aan boord. Markante aanblik Langzaam voer men eerst door de grote grachten waar de koning met aan dacht de markante patriciërswoningen van voorheen bekeek, daarna over Amstel en IJ via het Oosterdok terug door oud-Amsterdam, waar romantische mfe. Ook prinses Wilhelmina toonde gisteren haar belangstelling voor de aanwezigheid in ons land van koning Haakon. Vandaag zou de Prinses voor een vacantie van vier weken naar Noorwegen ver trekken, waar zij ook haar ver jaardag zal vieren. geveltjes zich dicht langs de smalle, hooggewalde grachtdes scharen. Al was het dan alles nat en moesten de ruiten van de boot dikwijls worden schoongewreven, toch groetten en wuif den de vorsten onvermoeid naar allen, die op de oevers stonden om hen te zien. Een groepje kinderen jubelde luid en wuifde met gekleurde ballonnetjes, een aantal kraakheldere verpleegsters had zich op een kolenschuit gewaagd om de voorbijvarenden toe te juichen en op de bruggen waren dikwijls grote groepen kijkers samengedrongen. Niet alleen de ovatie van de zusters in het Binnengasthuis was een aardig mo ment; ook de directeur van het restau rant „Le Chat qui pélotte" op de krui sing Zeedijk-Oude Zijds Kolkje had de vorst een verrassing bereid. Communistische partij in Amerika verboden Op zijn verzoek had de Amsterdamse schilder-beeldhouwer Anton Witsel in ur aan de gevel van het établisse ment een houten beeld van de Noorse sohutpatroon der zeelieden, St Olav. aangebraoht. Op het moment dat de koninklijke boot passeerde, werd het beeld, dat tot dusver met de Noorse vlag as bedekt, onthuld. Terwijl de boot langzaam voorbijvoer, keken allen omhoog naar het beeld aan de gevel. Om kwart over vijf was de rondvaart ten einde en keerde het hoge gezelschap naar het paleis terug. Galadiner In de Burgerzaal bood H M. de Konin- n 's avonds om 8 uur haar gast een Wij hebben van tevoren een kijkje mogen nemen in de zaal, waar de lange U-vormige tafels reeds voor de 105 aan- zittenden waren gedekt. Aan het hoofd van de dis was de plaats voor de Koning, aan zijn linker zijde zou de Koningin zitten, aan zijn rechterzijde Prins Bernhard. De genodigde ministers, leden van het Corps Diplomatique en anderen waren van hun dames vergezeld, omdat ook de Koning alleen aanzat. Behalve H.M. waren slechts dames van het gevolg en dames uit hoofde van haar functie aanwezig. De tafel, gedekt met het zware linnen „Hortensia", daterend van 1837, had als middenstuk aan het "hoofdeinde bet Groot Frans plateau uit de nalatenschap koning Willem II, eerder aangekocht uit Parijs door koning Willem I en ver vaardigd uit goudsmeedwerk en spiegel- door Pierre Philippe Thorn ire Voorts was de dis gesierd met fraaie bouquetten rose anjers in hoge zwaar- vergulde candelabres met lange witte kaarsen. Koning en Koningin zijn nog verwant Koning Haakon VII van Noor wegen, die op het ogenblik een be zoek brengt aan Nederland, is niet alleen zeer bevriend met onze ko ninklijke familie, maar er bestaan zelfs familiebanden tussen het Noorse vorstenhuis en het Neder landse. De grootmoeder van moe derszijde van Koning Haakon was namelijk een Prinses van Oranje. In 1850 huwde Prinses Louise, een nicht van onze Koning Willem III, met de latere Karei XV van Zweden. Hun dochter, eveneens Louise genaamd, trad in 1869 in het huwelijk met de Deense kroon prins Frederik de latere Koning Frederik VIII en uit dit huwe lijk werd Koning Haakon geboren. Evenals tojj het galadiner dat president en mevrouw Coty in het paleis gebruik ten, werd ook nu geserveerd op het Sèvres servies met de gouden gekroonde W. en werden het tafelzilver met het Rijkswapen en het Amsterdams glaswerk gebruikt. Als gasten waren genood de beide hofhoudingen, de hoofden van buiten landse missies, de Noorse legatiefunc- tionnarissen, de voorzitters van de Ka mers, de ministers, de ministers van Staat, de staatssecretarissen en enige burgerlijke en militaire autoriteiten. Aan de maaltijd verwelkomde Konin gin Juliana de Noorse Koning, die haar, evenals zij. in het Engels, direct ant woordde. Belde redevoeringen nemen wij elders i dit blad op. Het menu Het me Chaud-froid de canard voisin ovale stukjes geglaceerde eend met fijne groente in een bruine saus. Potage Agnes Sorel champignon- Delices de sole du chateau ge fileerde tong in wijnsaus. Gigot d'agneau de lait a la Riche lieu gebraden en gegarneerde zuiglam. Biscuit glacé aux framboises ge klopt frambozenijs. Petit fours. Vruchten. Daarbij werden gedronken cham pagne, Meursault 1945 (een witte bourgogne) en Chateau lynch bages 1934 (een rode bordeaux). Plotselinge stap van senaat De Amerikaanse senaat heeft volkomen onverwacht het wetsontwerp aanvaard (85 vóór, geen tegen), volgens hetwelke de Amerikaanse communistische partij bui de wet wordt gesteld. Het ontwerp is reeds doorgezonden naar het Huis van Afgevaardigden. Het bepaalt o.m., dat hij uit vrije wil lid wordt van de commu nistische partij en hij die handelingen verrloht tot verwezenlijking van de com munistische doelstellingen, kan worden gestraft met vijf jaar celstraf of een boe- i van ongeveer 37.500 gulden Ieder communist die een functie be kleedt in een vakvereniging is strafbaar. Het wetsontwerp werd ingediend door senator Hubert Humphrey van Minneso- een aantal andere democratische se en. Het vervangt een, door presi dent Eisenhower voorgestelde, maatregel ten doel had een einde te maken aan communistische overheersing in enkele vakbonden. Verscheidene hoge Amerikaanse func- onarissen zijn tegen het ontwerp, omdat het volgens hen slechts tot gevolg zal „Hij moet nou wel ondergronds" Kwestie Cyprus voor de Ver. Naties Proteststaking tegen de Britten Griekenland heeft in een brief aan de Ver. Naties verzocht, de kwestie-Cyprus op de agenda van de Algemene Vergade ring te plaatsen. Griekenland eist het thans in Brits bezit zijnde eiland op, aan gezien de bevolking overwegend Grieks Intussen is op het eiland een algemene staking van 24 uur afgekondigd als pro- tegen een Britse wet, waarbij het de dagbladen op het eiland verboden wordt de hereniging met Griekenland te schrijven, zelfs als zij Engelse bladen ci teren. Vermoedelijk zal 90 procent van de bevolking aan de staking meedoen. Minister bij Surinaamse maaltijd in Alkmaar Honderden leden vat* de Surinaamse kolonie in Nederland zijn gisteren in Alkmaar geweest, waar ter gelegenheid het 700-jarig stadsfeest een Suriname- dag is gehouden, in tegenwoordigheid mr dr R. H. Pos. algemeen vertegen woordiger van de landsregering van Su- 's Avonds bood de Surinaamse lands- tgering aan de gemeenteraad en de leden an het stichtingsbestuur „Alkmaar 700 jaar stad" een maaltijd aan, waarbij uit sluitend Surinaamse gerechten werden geserveerd. Tijdens deze maaltijd hield de minister van Overzeese Rijksdelen, prof. dr W. J. A. Kernkamp, een rede. I Na afloop hebben vele Nederlanders en |Surinamers tot laat in de avond feest gevierd. hebben, dat de communisten „onder gronds" gaan werken, hetgeen bestrijding moeilijker maakt Consternatie in Australië Verkiezingsstrijd rond de affaire-Petrof Rond de affaire-Petrof (de Russische functionaris die met een groot aantal ge heimen naar de Australische regering overliep) ontwikkelt zich een felle ver kiezingsstrijd. Dr Evatt. de oppositielei der, beweerde, tot consternatie van de pers, dat Australië aan Petrof ruim 50.000 gulden heeft betaald, voordat de Rus zijn papieren overhandigde. Premier Menzies antwoordde op de be schuldiging van dr Evatt: „Als ik het Australische volk had ingelicht over de inhoud van de Petrof-documenten, zou dr Evatt thans niet meer in ons midden zijnMenzies noemde de bewering van dr Evatt „hysterisch". Dr Samuels weldra voor Hoge Raad De zaak-dr Samuels komt in Septem ber in behandeling bij de Hoge Raad in Den Hiaag. De Amsterdamse kankerspe cialist is namelijk in beroep gegaan te gen een vonnis van het Amsterdams gerechtshof. Omdat het hier een kwestie van me disch tuchtrecht betreft, zal de Hoge Raad deze zaak met gesloten deuren be handelen. Verjaardag in buitenland Prinses Wilhelmina naar Noorwegen Prinses Wilhelmina zou vandaag voor een vacantie van vier weken naar Noor wegen vertrekken. Zij zal haar verjaar dag in het buitenland vieren. Koningin Juliana en Prins Bernhard vertrekken, zoals men weet, op 31 Augus tus as. naar Griekenland, waar zij de gasten zullen zijn van het Griekse ko ninklijk paar tijdens een boottocht waar aan nog meer Europese vorsten deel- Vanavond radioreportage koninklijk bezoek In het gezamenlijk programma van de Nederlandse Radio Unie zal een repor tage worden opgenomen van de aan komst van het koninklijk gezelschap op Scheveningen. waar het gemeentebestuur van 's-Gravenhage vanavond een diner aanbiedt aan koning Haakon van Noor wegen. Deze reportage wordt vanavond uitgezonden over Hilversum I van tien 21 arrestaties door Rotterdamse politie Uit de haven werd voor 60.000 katoen gestolen Enige maanden geleden heeft de arg waan koesterende Rotterdamse politie op de rijksweg naar Den Haag een bestelauto aangehouden, waarin katoen werd ver voerd. Na onderzoek bleek, dat in de afgelopen vijf jaar voor f 60.000 katoen in de haven van Rotterdam werd ge stolen. De politie heeft 21 personen die ven en helers aangehouden, die ter be schikking van de justitie zijn gesteld. Bij de diefstallen waren behalve'loods- bazen en loodsknechten ook zg. katoen trekkers betrokken. Deze laatsten krijgen opdracht monsters te trekken uit katoen en de monsters op te zenden naar even tuele kopers. In plaats van het monster werd meer katoen van de partijen weg genomen, en de partijen werden doorver kocht aan spinnerijen. Behalve katoen hebben de mannen ook nog enkele balen grondnoten weggenomen. Mijnwerker omgekomen In het ondergrondse bedrijf van de mijn Willem Sophia te Kerkrade-Spek- halzerheide is de 50-jarige houwer H. J. Vinken uit Bocholbz (Limburg) gisteren om het leven gekomen. De man stortte tijdens werkzaamheden in een opbraak. De dood trad1 vrijwel onmiddellijk in. Vinken was gehuwd en vader van zeven kinderen Vallende rol linoleum trof jongen dodelijk De 16-jarige winkelbediende G. Hickel uit Rotterdam kWam gisteren bij het verplaatsen van linoleum onder een vallende rol van 160 kg terecht. Als ge volg hiervan is hjj vannacht overleden. Het was een en al regen, toen gistermiddag de Koningin en haar hoge Noorse gast het pa leis verlieten voor de boottocht door de Amsterdamse grachten. Toch wilde de vorst geen ge bruik maken van de hem door een lakei aangeboden paraplu. J Aanrijdingin Ierland KLM-vliegtuig bij bot sing beschadigd Een verkeersvliegtuig van de luchtvaart maatschappij Transoccan met 66 passa giers aan boord is op het vliegveld Shan non (Ierland) in botsing gekomen met een taxiënde Super Constellation van de K.L.M. De K.L.M.-machine was onderweg van Schiphol naar New York. Er is niemand gewond. De K.L.M. chine werd aan de staart licht beschadigd. Het toestel, de PH-LKW (Deuteron), on der gezagvoerder Johnson, zou naai Schiphol terugvliegen. Een andere Supei Constellation, de PH-LKU (Proton) is naai Shannon gezonden om de 33 passagiers naar New York te brengen. De D.C.-4, die 66 passagiers e bemanning van acht koppen aan boord had, kon pas zes uur later opstijgen. De ruiten moesten telkens worden schoongewreven, wilde koning Haakon op zijn tocht door de Amsterdamse grachten iets van de stad zien. Op onze foto: de hoge gast en prins Bernhard in gesprek in de rondvaartboot, waarvan het voorste gedeelte huiselijk was ingericht. DAT het grenskantoor Overdinkel (Ov.) waarschijnlijk tegen 1 November wordt opengesteld, zoals blijkt uit het antwoord van staatssecretaris Van den Berge op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Van de Wetering (c.h DAT mede tengevolge van de sterke regenval de gronden in het Woldse stroomgebied van de Steenwyker Aa on der zijn gelopen, cn het oogstwerk hier door buitengewoon wordt bemoeilijkt- DAT gisteren de eerste paal is geheid voor de bouw van werkplaatsen voor ar- beidstherapie in het Provinciaal Zieken huis te Santpoort DAT het politiebureau Sandelmg- plcin in- Rotterdam-Zuid de beschikking heeft gekregen over een nieuwe telefoon centrale die door PTT speciaal is ge maakt om door een blinde te worden be diend. DAT de chef van de gen. staf, gen. Hasselman, de onder zijn bevel staande onderdelen verboden heeft om zonder tussenkomst van de legervoorlichtings- i dienst of de dienst welzijnszorg medewer king te verlenen aan radio-uitzendingen. DAT de gouden koorden en kwasten, behorende tot het vaandel van het garde- regiment fuseliers prinses Irene, worden vervangen door de oranje en Nassau- blauw gekleurde invasiekoorden. DAT na te Wageningen een driedaags congres te hebben bijgewoond, een groep van 60 buitenlandse hoogleraren en an dere wetenschappelijke werkers gisteren de Noordoostpolder en Friesland heeft bezocht. DAT in het stadspark van Oss van 3 tot en met 6 Sept. een tentoonstelling van snijbloemen wordt gehouden, en de mid denstand tegelijk met dit bloemenfeest In het centrum der stad een braderie or ganiseert. DAT in een vijver te Wenum (Gld.) een groot aantal dode en versufte vissen, waaronder grote karpers, werd aange troffen en de Veeartsenij kundige Dienst nu monsters van het waarschijnlijk vergiftigde water heeft genomen. DAT met het oog op het optreden van de gevreesde myxomatose (konijnen ziekte) onder de tamme konijnen in Zee land het bestuur van het Dierenrampen- fonds besloot inentingskosten voor dieren van minvermogenden voor zijn rekening te nemen. DAT de indertijd jongste Nederlandse notaris, de heer C. Knook te Bergen (N.H.), gisteren het feit herdacht, dat hij 45 jaar geleden in het ambt werd be noemd. DAT de politie in De Bilt drie jeugdige inbrekers arresteerde, die o.m. in het natorium Berg cn Bosch uit verpleeg- stersverblijven voor honderden guldens aan sieraden en geld ontvreemdden. DAT de twee jonge net-giraffen, die de in Oost-Afrika wonende Nederlander J. Peters in de omgeving van Mombasa spe ciaal voor de diergaarde Blijdorp heeft gevangen, 29 dezer in Rotterdam aanko men. na drie maanden in het Italiaans quarantaine-station bij Napels te hebben vertoefd. DAT in Harlingen van 2128 Aug. feestweek zal zijn, waarvan de hoofdpun ten worden gevormd door verlichting van oude gevels, een historische tentoon stelling, een schilderijen-expositie, eer kindertekenwedstrijd, en een 2 k zwem wedstrijd op zee. DAT de NCRV gisteren in haar rubriek Wonderlijke wetenswaardigheden de plaat de causerie, die de heer Pétillon vo rige week over het monster van Loch Ness hield, ongewild wéér afdraaide, en dit volgens de omroeper niets met* kom kommertijd had te maken, doch op een vergissing berustte. Pazijse diplomatie op volle toezen Maar hij houdt vast aan het E.D.G.-verdrag mits drastisch gewijzigd PREMIER MENDèS-FRANCE heeft Engeland en de Ver. Staten mee gedeeld, dat Frankrijk voorstander is van een meer verzoenend ge zinde houding ten opzichte van het jongste Russische voorstel. Dit betrof een nieuwe „viermogendheden-conferentie". Frankrijk is van oordeel, dat het ontwerp van het antwoord, hetwelk door de diplomatieke deskundi gen van de Grote Drie te Londen wordt opgesteld, te weinig toenadering toont. Frankrijk zal nieuwe voorstellen indienen. Mendès-France wil de Sowjetunie opnieuw een kans geven om te tonen, of zij bereid is waarlijk vrije verkiezingen in Duitsland te doen houden en in te stemmen met de hereniging van Duitsland op die basös. Hij meent, dat dit een werkelijke beëindiging van de koude oorlog tengevolge kan hebben. Het Westen zou eerst een officieel be sluit om West-Duitsland te bewapenen moeten nemen, alvorens over te gaan tot nieuwe besprekingen met óe Russen, want slechts dan zullen de Russen be langrijke concessies willen doen. Het is om die reden, dat Mendès-France de nationale vergadering heeft aanbevolen, het E.D.G.-verdrag met speciale wijzi gingen. te ratificeren. Het Franse kabi net werkte gisteren vrijwel de hele dag een compromis en vaqdaag zouden de nodige beslissingen genomen worden. Officieel is niets met zekerheid be kend. maar volgens Reuter zijn de voor naamste punten der voorstellen van Mendès-France, kort samengevat, de volgende: 1. Besluiten van de raad van ministers van de EJ3.G. dienen gedu rende een proefperiode, eenstemmig ge nomen te worden, bijvoorbeeld acht jaar 2. De looptijd van het verdrag, zoals thans voorgesteld 50 jaar, moet gewijzigd orden. Men wil haar laten samenval- m met de geldigheid van het Noord- atlantische verdrag en dat is 20 jaar, 3. Integratie van de legers der zes landen dient slechts vsn toepassing te zijn op troepen in de. naar voren gelegen, zo nes. 4. De overgangsperiode, volgens de huidige tekst achttien maanden tot drie Jaar. dient bepaald te worden op drie lot vijf jaar 5 Er moet een bepaling worden ingevoerd, luidende, dat het ver drag niet meer geldt, als de Britse en Amerikaanse troepen van het Europese continent worden teruggetrokken. 6. De bepaling, dat het verdrag opnieuw zal worden bestudeerd, ingeval van hereni- Bondsdagdebat over de zaak John Minister Schroeder met „verlof" De Westduitse bondsdag zal een sp< ciaal debat houden over de zaak dr John Bondskanselier Adenauer, die zijn vacantie in het Zwarte Woud doorbrengt, keert Maandag te Bonn terug. Intussen heeft de Westduitse regering de Gealli eerde Hoge Commissie verzocht, niet bij de Russen aan te dringen op „vrij lating" van John. De Westduitse minis- •an binnenlandse zaken, dr Schroe der, die lang volhield, slat John „ont voerd" was, is met (politiek) verlof ge gaan. Als de situatie het vereist, zal hij onmiddellijk naar Bonn terugkeren. Voorts heeft de regering te Bonn memorandum gepubliceerd, dat dr John hebben opgesteld, kort voordat hij Oost-Duitsland ging. Hierin waar schuwde hij tegen de geweldige krachts inspanningen van de communisten om Duitsland en de wereld te bolsjewiseren. Gisteren bracht dr John een bezoek aan Friedrich Paulus, de veldmaarschalk, die zioh in Stalingrad aan de Russen over gaf. Opgewekte klanken van Eisenhower De jongste daling in de economische toestand In Amerika werd omstreeks het midden van het Jaar tot staan gebracht. De vooruitzichten voor de economische toekomst van het land zijn goed. aldus verklaarde president Eisenhower giste ren. De economische bedrijvigheid heeft onlangs een hoger peil bereikt dan op enig tijdstip, voordat de huidige rege ring de verantwoordelijkheid op zich heeft genomen ging van Duitsland, dient duidelijker ge formuleerd te worden. Dit zijn vrijwel ae voornaamste voorstellen, ter wijzi ging van de E.D.G., zoals door Mendès- France beoogt De Franse senaat heeft vanochtend het wetsontwerp, waarbij de regering specia le volmachten krijgt voor de uitvoering van een economisch hervormingsplan, met 146 tegen 41 stemmen, bij 120 onthou dingen aanvaard. Straaljager neergestort Piloot omgekomen in week voor huwelijk Tijdens een oefenvlucht is gisteren omstreeks het middaguur een Meteor- straaljager van de vliegbasis Twenthe bij Munster in Duitsland neergestort- De bestuurder, de 23-jarige reserve sergeant vlieger H. Groot-Huize, afkom stig uit Apeldoorn, kwam hierbij om het leven. Hij was ongehuwd, maar rou vol gende week in het huwelijk treden, al dus de luchtmachtvoorlichtingsdienst. Moskou wil conferentie over Oostenrijk De Russen hebben Oostenrijk laten we ten, dat zij accoord gaan met een confe rentie van de ambassadeurs der Grote Vier ln Wenen, zulks om de nog bestaan de hinderpalen voor een Oostenrijks on afhankelijkheidsverdrag uit de weg te rui men. ZIJ verwierpen evenwel een Oosten rijks verzoek een commissie te vormen, die het verlichten van de bezettingslast moet bestuderen. De Russen willen slechts praten over de overblijvende, nog onopgeloste kwesties betreffende een ver drag met Oostenrijk. HET WEER IN EUROPA hl Iff! 3 2 Stockholm Oslo geh. bew. WZW 4 NNW 2 Luxemb Parijs geh. bew. regen regen regen ZW 8 Z 4 ZZW 3 windstil Grenoble Nice Genève Zurich licht bew. mist NNO 2 NNW 2 windstil Locarno Berlijn Frankfort zw, bew. zw. bew. nevel NNO 2 ZZW 3 Wenen on bew. licht bew. nevel Z 2 windstil Ajacclo ™£w; OO 2S5 Hf". 16 1 16 8 20 8 23 0 2JI 0 25 0 WEERBERICHT wacht Vrij warm Het K.N.M.I. te De Bilt ver morgenavond: ten dan opklaringen, ook enkele verspreide regen- en onweersbuien. Ma tige Zuidelijke wind. Vrij hedenmorgen te iu uur). ZON EN MAAN Zaterdag zon van 5.21—20.08 uur. Maan van 19.48—5.18 uur. Op 14 Aug.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1