Jïicmue £ciii-sri(e GTouraitl Desertie op grote schaal het Vietnamese leger uit Wist U Vorderingen bij de Mare Soldaten gooien wapenen neer en gaan naar hun dorpen in het Noorden Sowjet-auteur Ehrenburg had geheime documenten Ook Amerika waakzaam in Frans Marokko DE Duitse arbeiders protesteren tegen Amerika Legertank (ontsnapt aan trein) ramde paal bij overweg VAM ZIJP VRIÏDAG 6 AUGUSTUS 1954 BUREAUX: Steeretraat 37. Directie. Redactie. Abon-nemervten- e Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. Vijf en dertigste jaargang No 10109 Directie: F. D1EMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. F. ENSERINX CHRISTEL11K-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .SlaatpatUcl) Is gMImrt mgn bert (a fcgfjeaspoel" Zie pag. 3 KRACHTIGE RODE PROPAGANDA (Var b correspondent Alfred v uit het Zuiden melden, dat zij daar niet met open armen ontvangen worden. In vele gevallen heeft men zelfs niet het meest-eenvoudige onderdak ffezorgd. Sprang) HANOI (Noord-Vietnam) MET HONDERDEN tegelijk deserteren Vietnamese militairen uit het Frans-Vietnamese leger in Noord-Vietnam, teneinde zich te onttrek ken aan de gedwongen evacuatie naar het gebied ten zuiden van de de marcatielijn. Lang niet alle deserteurs sluiten zich echter bij de legers van Ho Chi Minh aan. Velen van hen verdwijnen om de eenvoudige reden, dat zij er niets voor voelen om hun geboortegrond in de steek te laten. Zij laten hun wapens en andere uitrusting achter en begeven zich naar hun dorpen om als burgers verder te leven. Het zuiden is voor hen een even vreemd land als Bali bijvoorbeeld voor de Soendanezen. Er gaat geen dag voorbü of er valt een belangrijk aantal deserties te rap porteren. Teneinde te redden wat er te redden valt. vliegen de militaire autori teiten zoveel mogelijk keurtroepen (in het bijzonder parachutisten) met hun ge zinnen naar het zuiden voor de commu nisten hen kunnen bewegen, te deser- Deze ontwikkeling is voor de toch al wankele Vietnamese regering van Ngo Dinh Diem een ernstige slag. Daarom heeft zij getracht de desertie voor de bui tenwereld geheim te houden door alle perstelegrammen betreffende deze ge beurtenis te vernietigen. Desondanks is het nieuws natuurlijk toch bekend ge worden. En de communisten hebben bo vendien een nieuw argument voor hur. propaganda gekregen. De communistische propaganda-ma chine draait intussen in Noord-Vietnam op volle toeren. En zij bepaalt zich niet alleen tot de militairen. De opzet van Ho Chi Minh is, zoveel mogelijk mensen ln zijn helft van Vietnam te verzamelen. Over twee of drie jaar zal de bevolking van Vietnam immers moeten beslissen, welke vorm van regering zij wenst: een democratische of een communistische. Degenen die zich op dat ogenblik in het noorden bevinden, zullen ongetwijfeld in Russische stijl voor Ho Chi Minh stem men, Daar zal het communistisch systeem wel voor zorgen. Op de wegen welke van het platteland naar Hanoi leiden, worden de autobus sen met vluchtelingen (waaronder zeer veel Christenen) dan ook regelmatig door communistische agenten aangehou den. En de inzittenden worden bewogen uit te stappen en zich weer naar hun dorpen te begeven. En ook in Hanoi zelf zijn de propagandisten actief. Links rechts vertellen zij, dat niemand iets te vrezen heeft en dat iedereen met rust gelaten zal worden als Ho Chi Minh over twee maanden zijn bestuur over het noorden zal uitbreiden. Teneinde hun invloed te demonstreren, treden de communistische agenten dan buitengewoon provocerend op. En kele dagen geleden hebben zij bijvoor beeld een hele winkelstraat in Hanoi opdracht gegeven, de communistische vlag uit te steken. Even later hing van practisch elk huis de rode vlag met de gele ster van de „Democratische Volks republiek Vietnam". De Vietnamese poli tie heeft op dat punt Ingegrepen en op dracht gegeven, die vlag onmiddellijk te vervangen door de vlag van Vietnam. En dat is ook gebeurd. Maar buiten de stad verschijnen steeds meer communis tische vlaggen. En in duizenden wonin gen ligt deze al klaar om op het eerste geschikte moment te worden uitgestoken. Ondanks alles besluiten echter ook velen, het gebied ten noorden van de demarcatielijn te verlaten. De r.-katho- lieken overheersen onder hen. Maar deze vluchtelingen wacht een allesbehalve rooskleurige toekomst. Er is weinig ge daan om hen in Hanoi op te vangen er verder te helpen. En de eerste berichten Uniebesprekingen voortgezet Woensdagochtend en Woensdagmiddag zijn besprekingen gevoerd tussen minis- nr L. A. Donker, mr N- S. Blom. mr V- A. Schürmann enerzijds en de ministers Yamin en Iskag en prof. Soe- pomo anderzijds. Deze besprekingen over de Unie werden heden voortgezet. Mogelijke resultaten van de besprekin- en moeten eerst worden geformaliseerd a vervolgens door de betrokken regerin gen worden goedgekeurd; In kringen van de Indonesische delegatie is men opti mistisch. dat de besprekingen spoedig zullen slagen. Sedert Woensdag is het in formele contact tussen de beide delega ties aanzienlijk toegenomen. Men gaat van geen van beide zijden in op de vra gen naar tot dusverre verkregen resul- Leden van de Engelse Veteran Car Club zijn gisteren met hun prae- historische autootjes in Hoek van. Holland aangekomen en vandaar via Amsterdam naar Alkmaar getuft. Hier passeren enkele vehikeltjes het Rijksmuseum. Echtgenote van de schrijver viel llauw Ernstig incident met de douane op het vliegveld van Santiago KORT NA AANKOMST van de Russische schrijver Ilja Ehrenburg op het vliegveld van Santiago, Chili, kwam het gisteravond tot een heftige woordenwisseling tussen hem en de douane-autoriteiten. De woordenwis seling werd zo hevig, dat de echtgenote van de bekende schrijver flauw viel en in de eerste-hulpzaal van het vliegveld bijgebracht moest worden. Tsjang Kai Sjek waarschuwt In Centraal-Vietnam schietpartijen China heeft ook het tweede Amerikaan se protest tegen het neerschieten van een Brits passagiersvliegtuig bij Hainan van de hand gewezen. De Chinezen blijven op het standpunt staan, dat het incident Amerika niet aangaat. Wat de ontruiming van de delta der Rode rivier betreft, het Vietnamese kabinet besloot de Ver. Staten om vliegtuigen en schepen te vra gen voor de ecacuatie van honderdduizen den Vietnamezen, die de delta willen ver laten. Zij wensen niet te leven onder een rood regiem. De Fransen maakten be kend. dat zij een millioen mensen kun nen evacueren, voordat de delta in Mei aan de communisten wordt overgelaten. Het Franse opperbevel in Indo-China deelde mede. dat ongeveer 20, door de Vietminh „bezielde" betogers. Maandag werden doodgeschoten bij een aanval var een menigte van 400 man op Frans-Viet- namese troepen. Er hebben zich overi gens de afgelopen dagen in Centraal-Viet nam op tal van plaatsen opstootjes voor gedaan. zoals bij de militaire vliegbasis Tourane, op 650 km afstand ten Noord oosten van Saigon. Generaal Tsjang Kai Sjek op Formosa, geeft zijn strijd nog steeds niet op. De Chinese nationalistische leider verklaar de. dat Communistisch China spoedig eer derde wereldoorlog zal uitlokken, door inval in Zuidoost-Azië. De nisten zullen zeker pogen Zuidoost-Azië n, na zich van de bases op Hainan en Indo-China te hebben i kerd. Aldus nog steeds Tsjang. Tunesische sjeik vermoord Vijf, met geweren bewapende, pen hebben in de nacht van Donderdag op Vrijdag de sjeik van Redejef (Tunesië), Brahim, ontvoerd en vermoord. Te Casablanca (Marokko) is gister avond een Marokkaanse winkelier door een revolvcraanslag in zijn winkel ern stig gewond. De dader wist te ontkomen. Later, in de nacht .werd een bomaanslag gepleegd op de winkel van een andere koopman. Gouden Franse medaille Bouwmeester Dudok werd 70 jaar Architect W. M. Dudok is gistermiddag in het Hilversumse raadhuis, eei grootste scheppingen, gehuldigd ter ge legenheid van zijn 70ste verjaardag. Als eerste vertolkte burgemeester J. J. G. Boot van Hilversum de waardering voor de verdiensten die de heer Dudok voor Hilversum heeft gehad, niet alleen als architect, maar ook als sbedebouw- kundige, die de uitbreidingsplannen heeft ontworpen. Daarom is het voor het hul digingscomité een grote vreugde geweest over het werk van de heer Dudok een boek te laten verschijnen dat niet aileen een hulde voor hem' inhoudt, maar tevens een dienst betskeui aan het komend ge- De heer Mare Bitterlin, voorzitter de Académie d'Architecture de Paris,al af in de nauwe kronkelstraten deelde mee dat de bewondering van de Fez, het intellectuele en religieuze een- Franse architecten voor de prestaties van trum van Marokko, waar het Arabische de heer Dudok tot uiting is gebracht in nationalisme zijn „geestelijk tehuis" heeft. W\j hebben reeds melding gemaakt van Botsingen tussen Arabieren en Berbers Vraagstuk der dynastie is de sleutel tot de Marokkaanse kwestie E ONGEREGELDHEDEN in Fez en Casablanca duren voort. Volgens Reuter werden gisteren vijf Marokkanen te Fez gedood en twee ge wond bij botsingen tussen vóór- en tegenstanders van de verbannen sultan, Sidi Mohammed Ben Joessef. In verband met het terrorisme in Marokko, zijn de Amerikaanse militairen in Port Lyauty gewaarschuwd, dicht bij de basis te blijven. De V.S. hebben een grote marinebasis te Port Lyauty. Mede zijn de 7500 man der Amerikaanse luchtmacht in Marokko gewaarschuwd, de uiterste voorzichtigheid in acht te nemen. ring in Parijs zou van oordeel zijn, dat de politieke minderheden in het nieuwe Sedert Zondag zijn er bij botsingen tussen Arabieren en Berbers in Marokko 98 doden gevallen. De relletjes worden uitgelokt door Berbers, aanhangers van de huidige sultan Sidi Mohammei Mou- lay Ben Arafa. Aanhangers der twee sultans kwamen tot vechtpartijen, waar- - bij knuppels, messen en geweren werden j gebruikt. De incidenten spelen zich zeldzame toekenning van de gou den medaille der academie, die hij hem uitreikte. Verscheidene sprekers, o.a. uit Enge land en Amerika, brachten de heer Dudok hulde. De jarige sprak tenslotte een dankwoord. De politie van het vliegveld had name lijk Ehrenburgs bagage geopend en daar uit documenten verwijderd voor een na der onderzoek op het hoofdbureau. Ehrenburg beriep zich tevergeefs op Zware vechtpartijen in Bremerhaven De, bij de communisten zo geliefde uit- munisten geïnspireerde) havenarbeiders roep ,,Ami go home!" (Amerikaan ga naar huis) is gisteren ook in Duitsland gehoord in de havenstad Bremerhaven. Honderden woedende havenarbeiders kwamen in botsing met de politie. Aan beide zijden werden rake klappen uitge deeld. De demonstratie van de (door com- Auto-rallye naar Alkmaar „Merkwaardig, voor die moderne verkeerslichten stop tie niet" gericht tegen de Amerikaanse be zettingstroepen. die in Bremerhaven eer grote basis hebben, waar het grootste deel van de troepen en het materieel 3or Duitsland wordt ontscheept. Aanleiding voor de demonstraties vormde het voornemen vam de Amerika- een complex woonhuizen te bouwen gezinnen van Amerikaanse militai- Daarvoor zou een complex Duitse arbeiderswoningen moeten worden afge broken. Voor deze huizen zou natuurlijk een redelijke schadeloosstelling worden betaald, terwijl de bewoners elders in de stad een andere woning zouden krijgen. Evenwel: toen de aannemers hun kar wei eens kwamen opnemen, werden zij uitgejouwd en gemolesteerd. Geen hun ner kreeg de gelegenheid één der arbei derswoningen binnen te gaan. Daarop kwam de politie in actie. Dt veertig agenten werden echter door eer woedende menigte, gewapend met hooi vorken. stenen en ijzeren bulzen. Toen de politie met aanzienlijke sterkingen terugkwam om de aannemers het werken mogelijk te maken, werd zij opgewacht door duizend havenarbeiders, die het werk hadden neergelegd en zich voorbereidden op een stevige vechtpartij. En die kwam er. Pas na enige uren was de politie de toestand meester. De ha venwijk werd afgezet en de aannemers konden hun werk bekijken. Deense gezant verlaat ons op 1 Sept. Naar de Nieuwe Letdse Crt verneemt, zal de Deense gezant bij ons Hof, de heer Fin Lund, op 31 Augustus a.s. ons land verlaten, in verband met zijn pensionnering. Op 1 September a.s. eindigt zijn ambts zijn diplomatieke paspoort en hij dreigde, het vliegveld niet te zullen verlaten om pardoes met het eerstvolgende vliegtuig terug te reizen. Ehrenburg was naar Santiago gekomen n aan de dichter Pablo Neruda, ter ge legenheid van diens 50-ste verjaardag, de door hem gewonnen StalinprUs te handigen. Later werd vernomen, dat Ehrenburg het vliegveld had verlaten. Toen me dichter in diens woning opbelde, krees men te horen, dat Ehrenburg rustte geen inlichtingen kon verstrekken. De minister van binnenlandse zaken verklaarde desgevraagd tegenover het Franse persbureau A.F.P., dat hij de douane op het vliegveld geen speciali order had gegeven, de bagage van Ehren burg te doorzoeken. Doch de Chileense politie had inlichtingen ontvangen, vol gens welke Ehrenburg compromitterende documenten bij zioh had. Van deze docu menten zijn thans fotocopieën gemaakt. Nieuwe Am. jager kan in de lucht stilstaan Een pas gereedgekomen, nieuw Ame rikaans jachtvliegtuig, is in staat bewe gingloos in de lucht te blijven hangen, aldus een verklaring van het Amerikaan se departement van marine. Een ander type jager kan loodrecht opstijgen tot een hoogte van 50 meter vervolgens weer loodrecht dalen. Gisteren is bouwmeester Dudok, ter gelegenheid van zijn zeven tigste verjaardag, op het raad huis te Hilversum gehuldigd. Een boekwerk, dat zijn betekenis als architect in het licht stelt, werd hem aangeboden namens zijn bewonderaars door de bur gemeester van Hilversum, de heer J. J. G. Boot. Dat moment is op de foto weergegeven. De 82-jarige heer H. C. Vlaming is gisteren op de Amstelveenseweg te Am sterdam, vermoedelijk tengevolge onvoorzichtig oversteken, door een torrijwiel aangereden. HU overleed in het ziekenhuis. Zwemmer verdronken in de Biesbosch De 19-jarige J- de Behr uit Stuivezani is gistermiddag bij het zwemmen in de Biesooscn verdronken. Eerst na geruime tijd slaagde men er in het stoffelijk overschot te bergen. de versterkingen, die de Fransen Marokko hebben gestuurd. De pasja van Marrakesjo. een leider der Berbers, die het aftreden van Ben Joessef op 20 Aug. het vorige jaar tot stand had ge bracht, heeft per brief een krachtig pro test ingediend tegen de „misdadige han delwijze" van de volgelingen van de :-sultan. Met vree. wordt de 10de Augustus de grote Arabische feestdag, tegemoet gezien. De Fransen hebben met nadruk verklaard, dat er geen sprake kan zijn, dat Ben Joessoef weer op de troon zal komen, maar zy geven toe, dat het vraagstuk van de dynastie de sleutel tot de Marokkaanse kwestie is Men wijst er op, dat slechts maarschalk Juin, die zelf resident-generaal protectoraat Marokko is geweest, in staat is een uitweg uit het probleem te vinden Hü beszit in Marokko een zeker gezag bü de nationalisten. Mendès-France nam, ofschoon de vorige regering Juin dis kwalificeerde, maarschalk Juin op zijn reis naar Tunis mee. Wat Tunis betreft, de premier Tahar Ben Amar heeft de officiële benoeming van zijn kabinet voor onbepaalde tijd uitgesteld, nadat hü de lijst van ministers aan de Franse resident-generaal Boyei de la Tour, had overhandigd. De rege- Ook na gelezen te zijn blijft een krant een nuttig instru ment. Dat begrepen deze meis jes, die er krantenmutsen van maakten. Een welkome veran dering na de regenmutsen, die zovele weken gedragen moesten worden. Onrustbarend nieuws Nu ook dr John II uitgeweken Karl Albrecht Tiemann, leidende functionaris van de Westduitse spionnagedienst en rechterhand van de verdwenen dr Otto John, is even eens naar Oost-Duitsland uitgewe ken. zo verneemt Reuter in Berlyn. De Westberlijnse bladen maken on der grote koppen melding van deze verdwijning. Westduitse politie-autoriteiten zijn ln conferentie. De politie heeft het onrustbarende bericht nog niet wil len bevestigen. Eén der Westduitse bladen weet te melden, dat Tiemann nog een onderhoud heeft gehad met dr. John, kort voordat deze naar het Oosten verdween. Bij dit onderhoud zou een communistisch agent aanwezig zijn geweest. Schrik in dierenpark te Rhenen Leeuw maakte enorme sprong en plonsde in gracht Publiek hield de adem in, toen oppassers Max uit het water trokken ENKELE honderden bezoekers in Ouwehands dierenpark op de Grebbeberg te Rhenen zijn gister avond getuige geweest van een uit- braakpoging van Max, de oudste leeuw uit de dierenfamilie van het park. Iedere avond sluit oppasser Lubout te genover het leeuwenterras de grote fon tein af. onder het wakend oog van zijn oude vriend Max. Ook gisteravond was het weer hetzelfde beeld: Lubout aan de fontein en Max aan de rand van de Baanvak bij Doornspijk versperd Een militaire trekker met tank er op reed gisteravond een onbewaakte over weg tussen Nunspeet en Oldebroek op. toen juist de expressetrein uit de rich ting Zwolle naderde. Ook van de andere kant naderde in de verte een trein- De chauffeur van de trekker had de tegen woordigheid van geest, de tank met een geforceerde manoeuvre nog net van de overweg weg te krijgen- Maar de tank raakte een van de palen, waaraan de waarschuwingsborden bij de stroomdra-1 den zijn bevestigd. [termijn officieel. DAT het waterschap Westerwoide (Gr.) een middeleeuwse burcht, het Huys te Wedde, wil aankopen als watersohaps- DAT de opbrengst van de ge rat oogst op Schouwen en Dui-veland boven .ver wachting of vrijwel nihil is, al naai- ge lang de gronden vorig jaar of eerst dit jaar zijn drooggevallen. DAT een Amerikaanse industrie van hefmaohines, sinds 1952 bij Nijmegen ge vestigd, gaat uitbreiden en dit jaar een tweede Amerikaanse onderneming in Nijmegen wordt geopend, waardoor 150 personen méér tewerkgesteld kunnen worden. DAT m Breda tegen de voormallgo P.T.T.-ambtenaar B. de Z. aldaar, die zich enkele jaren lang geld en goéderen uit brieven en pakjes had toegeëigend, 12 maanden gevangenisstraf (waarvan 4 voorw.) is geëist. DAT het echtpaar H. V. Lieshout- van LaaihoVen uit Tilburg Maandag zijn diamanten huwelijksfeest viert, bei den 80 jaar zijn, en 3 dochters, twee 17 kleinkinderen en 14 achter kleinkinderen hébben. DAT het 1492 brt metende Nea. schip Falco gisteren een hefbrug ov«r het Lachine Canal (Canada) ramde, de hef- installatie daardoor onklaar raakte en het scheepvaartverkeer door een andere tak van het kanaal geleid moest worden. DAT dit jaar op de Oostersahelde bij Bergen op Zoom voor de eerste maal de kóm-visserij voor ansjovis is toegepast en de resultaten zeer bevredigend zijn, in tegenstelling met die van de weervis- DAT voor de Bredase rechtbank tegen de chauffeur van een brandweerauto. J van O. uit Roosendaal, die door een rood stoplicht was gereden en een bot sing had veroorzaakt, een principiële boete van ƒ6 werd geëist en tijdens de zitting werd aangedrongen op positiever instructies voor de brandweer t.a.v, de voorrang op kruispunten. DAT de landbouwers W. de Lint uit Zevenbergscheboek en W. Schipper uit Garsthuizen (Gr.), resp. eerste en tweede bij de nationale selectiewedstrijd ploe gen, deel zullen nemen aan de in Octo ber in Ierland te houden wedstrijd om het wereldkampioenschap ploegen. DAT te Bergambacht gisteravond de met hooi geladen schuur van de heer A. de Bruin geheel is afgebrand, ver moedelijk door hooibroei. DAT de tunnel die beide stadsgedeel ten van Roermond verbindt (kosten: 1,5 millioen) morgen wordt geopend en er tot 15 Augustus uitgebreide feestelijkhe den in Roermond zijn, waarbij o.a. een os aan het spit wordt gebraden. DAT de Almelose gemeenteraad heeft besloten m.i.v. de komende winter over te gaan van kolengas op aardgas. DAT de Friese Kamer van Koophan del aan minister Algera heeft verzocht de watertollen, als niet meer passend in het moderne verkeer, direct te willen afschaffen, in afwachting van het resul taat van ae onderhandelingen, tuasen rijk en provincie. De paal knapte af. beschadigde de bovenleiding en kwam op de electrische locomotief van de trein uit Zwolle te recht. De locomotief werd beschadigd en de bestuurder van de trein, de heer A. Versteeg uit Amersfoort, kreeg ver wondingen en vermoed lijk een hersen schudding. Door de afknappende paal werden de ruiten van de cabine vernield, terwijl de cabine werd ingedrukt- De trein uit Zwolle is met een uur vertraging door een stoomlocomotief ver der gereden. Daar wegens de beschadi ging van het stroomnet geen electrische treinen konden rijden, zijn de passagiers van de treinen uit tegenovergestelde richting met autobussen verder gebracht. Het ongeluk is gebeurd op de onbe waakte overweg bij de Klaterweg onder Doornspijk De militaire trekker was af komstig uit de legerplaats Oldebroek. Nieuw Guinea toch voor V.N. Indonesië is voornemens op de aan staande algemene vergadering van de Verenigde Naties de kweatie-NIeuw- Gutnea toch op de agenda te brengen, aldus deelt volgens de New Yorkse cor respondent van De Tel. de Siamese prins Wan mede, die tegencandidaat is tegen over onze landgenoot, mr E. N. van Kleffens als voorzitter van de algemene vergadering. In het Japanse Hlrosjima Is vandaag het feit herdacht, dat in deze stad negen jaar geleden een Amerikaanse atoombom ontplofe. gracht, die de scheiding vormt tussen mens en dier. Plotseling echter deed Max een paar passen achterwaarts en terwiil hü een kort gebrul uitstootte, maakte hij een enorme luchtsprong in de richting van zijn oppasser, die daar temidden van het publiek stond. De toeschouwers, die dachten dat de leeuw de overkant van de gracht zou bereiken, raakten in pa niek, maar een harde plons deed de be zinning terugkeren: de afstand bleek net iets te groot te zijn voor Max, zodat de leeuw in het water was terechtgekomen. Oppasser Lubout en een van zijn hel pers begaven zich op het leeuwenterras met een lange ladder en staken deze de leeuw toe. Het geschrokken dier wilde er echter niets van weten en sloeg wild naar dat vreemde ding. Ten slotte gelukte het oppasser Lubout de onderste sport van de ladder in de leeuwenmuil te krijgen, Max beet er ln en hield zichzelf zo krampachtig vast, dat de beide oppassers hem op deze wijze uit het water konden optrekken. De inmiddels steeds groter geworden schare van toeschouwers wachtte vol spanning af wat Max nu zou gaan doen. Langzaam weken de beide oppassers achteruit, daarbij de ladder hanterend als afweermiddel. Zonder ongelukken slaagden z\j er ten slotte in, de uitgang te bereiken, op de voet gevolgd door de oude Max die toch maar eieren voor zijn geld koos en volstond met zich het grachtwater van zijn lange manen te schudden. Er steeg een zucht van verlichting op uit het talrijke publiek toen oppasser Lubout ten slotte met een vriendelijk woord tot Max het hek achter zich sloot. (Advertentie) Minder warm Het K. N. M. I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Veranderlijke bewolking met plaatselijk regen en een kans op onweer. Over1 gend matige wind in hoofdzaak tussen Zuidwest en Zuidoost. (Opgemaakt hedenmorgen ZON EN MAAN Zaterdag zon van 5.10 tot 20.21 uur. Maan van 15-07 tot 22.58 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1