Mcuiuc jTcièsrlK (üouraitt Wist U Geen ruim sop voor Britse oudjes Ondertekening van het Unieprotocol plotseling uitgesteld Mr Mohammed Yamin vertrok met spoed naar Indonesië President Coty geestdriftig over zijn bezoek Communistisch China biedt verontschuldiging aan In Gyantse (Tibet) zouden 1800 mensen verdronken zijn Bonn zal spoedig het raadsel van dr John oplossen Proefballon van Moskou voor „collectieve veiligheid" 3 2 I MAANDAG 26 JULI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ADVERTENTIÊN: 0,18 per millimeter. (By contract belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang No 10099 Directie: F. DIEMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DÏEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-N ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .SlantvatUclj It gf)ef)leoen «in hert fn fcafjcnspcet" VERRASSING VOOR NEDERLANDSE REGERING DE SLOTBIJEENKOMST van de Uniebesprekingen tussen Nederland en Indonesië is Zaterdagmiddag plotseling uitgesteld. Dit uitstel volgde op een mededeling van Indonesische zijde aan de voorzitter van de Nederlandse delegatie mr M. J. A. H. Luns, dat de Indonesische delegatie nog niet in het bezit was gekomen van de machtiging tot ondertekening van het protocol van de op de conferentie tot stand gekomen overeenkomst. Het Indonesische kabinet had geen be slissing kunnen nemen in verband met de afwezigheid in Djakarta van minis ter-president, mr Ali Sastroamidjojo. die zich in Pontianak op Borneo bevindt. Zaterdagmiddag werd het volgende gemeenschappelijke communiqué ver strekt: „De formele bijeenkomst, waarop de ondertekening van de resultaten van de conferentie tussen de Nederlandse en Indonesische delegaties op 24 Juli 1954 zou plaats hebben, is uitgesteld, omdat de Indonesische delegatie nog geen vol ledig contact met de regering in Dja karta heeft kunnen verkrijgen." Dit communiqué werd opgesteld, na dat de voorzitter der Indonesische dele gatie, mr Soenarjo, de feiten aan minis ter Luns had meegedeeld. Een en ander had tot resultaat, dat de cineasten en televisiemensen hun ma terieel weer konden opbergen, omdat de ondertekening in de Lairessezaal in Den Haag nog wel enige tijd op zich zou laten wachten. Intussen is de heer Mohammed Yamin. lid der Indonesische delegatie. Zaterdag avond per vliegtuig van Schiphol naar Djakarta vertrokken in verband met de laatste gebeurtenissen. Verwacht wordt, dat hij persoonlijk de toestand zal toe- liahten. Over een week wordt 'hij terug verwacht. De mededeling van de woordvoerder van het departement van buitenlandse zaken, dat de slotbijeenkomst niet door ging, had op de talrijke binnen- en bui tenlandse journalisten een uitwerking en bom. Inplaats dat men ontvan gen werd in de Lairessezaal. werden de persvertegenwoordigers verzocht bijeen te komen in de kelder van het histori sche gebouw aan het Binnenhof, waar eeds tal van politie-agenten aanwezig varen. De woordvoerder van Buiten- andse Zaken verklaarde desgevraagd, dat de houding van de Indonesische de legatie voor de Ned. regering een grote Aan Buitenlandse Zaken was men er van overtuigd, dat de afgesproken ondertekening van het protocol door gang zou vinden, dat men na afloop van de officiële zitting een persconferentie beleggen, waar de ministers Luns en Beijen een nadere toelichting zouden geven. De kamer, waarin een 70-tal bin nen- en buitenlandse journalisten door de ministers ontvangen zouden worden, was voor deze ontvangst geheel in ge reedheid gebracht, doch gezien het te leurstellende verloop van de gang van zaken werd van deze persconferentie afgezien en volstaan met de voorlezing van een communiqué. Minister Luns, die Zaterdagmorgen nog enkele leden van de Indonesische dele gatie had ontvangen, kon Zaterdagmid dag na de officiële ondertekening van het protocol met vacantie gaan. Nu mr Yamin op zijn vroegst tegen het einde der week kan terugkeren, was er geen reden deze vacantie nog langer uitte stellen. De Stichting „Alle hulp aan Ambon" te Utrecht zond een telegram aan de voorzitter der Nederlandse delegatie, mr Luns, waarin werd geprotesteerd tegen een ondertekening van het proto col betreffende de afschaffing van de unie en de overeenkomsten der Ronde Tafel-conferentie. Deze overeenkomsten moeten eerst worden nageleefd, ten aan zien van de republiek Zuid Molukken. aldus het telegram, dat aandringt op er kenning dezer republiek. Het was onder tekend door M. baron Van Randwijck ■en R. J. de Rijk. Bestuur van profbond gewijzigd Clubs beslissen over de wedstrijddag Het bestuur van de Ned. Beroepsvoet balbond is, naar wij vernemen, op een Donderdag j.l. gehouden vergadering ge wijzigd. De voorzitter, de heer B. Boer- sen, heeft zijn functie neergelegd ten be hoeve van de heer P. Joosten uit Geleen, die de invoering van het beroepsvoetbal in het Zuiden sterk heeft gepropageerd. Ook is de secretaris, de heer G. van den Berg uit Amsterdam, afgetreden. In zijn plaats is gekomen de heer mr Van Zijl te Amsterdam. Verder hebben in het be stuur zitting genomen de heren L. de Vries te Utrecht en J. Roodbergen te Doetinchem- Otrent geruchten, dat het in de be doeling van de N.B.V.B. zou liggen de competitie op Zondag te doen houden, vernamen wtf van bestuurszijde, dat de beslissing hierover aan de clubs zelf zal worden overgelaten. In principe wil het bestuur bij voorkeur 's Zaterdags en 's Woensdagss laten spelen, maar een bindende bepaling ten aanzien hiervan kan de club-N.V.'sc niet worden opge legd. Landbouwer neergeslagen door buurman Naar eerst thans bekend is geworden, heeft de landbouwer Van D. in de buurt schap De Glind tussen Achterveld en Barneveld Vrijdagmiddag zijn buurman Van den Berg met een staaf ijzer neer geslagen. Het slachtoffer liep een her senschudding en hoofdwonden op en is in het ziekenhuis opgenomen. Van D. is door de rijkspolitie gearresteerd. Tussen Van D. en Van den B. bestond enige tijd onenigheid over het eigendoms recht van een weg, die hun boerderijen grenst .Vrijdagmiddag hadden zy Hier over een woordenwisseling. Egypte over twee jaar democratisch Luitenant-kolonel Nasser, de premier van Egypte, heeft Zaterdag bekend ge maakt, dat in Januari 1956 voor geheel Egypte vrije verkiezingen gehouden zul- In Snorrendam (het voormalige Alkmaar) zijn Zaterdag ter gelegen heid van het 700-jarig bestaan der stad wedstrijden voor brandweer lieden gehouden. Hier zien we hoe een groep welig besnorde brand- uit Vright de laatste instructies krijgt van commandant C. A. van Oers (vierde van links). Drama in Duitsland Trein greep bus: 26 doden Op een onbewaakte overweg te Aben- heim, zes kilometer van de Duitse stad Worms, is Zaterdag een vreselijk onge luk gebeurd, dat aan 26 arbeiders, die een dagje uit waren, het leven heeft ge kost. De slachtoffers waren inzittenden van een autobus. Bij het passeren van de overweg werd de touringcar door een trein gegrepen en honderd meter meege sleurd. De locomotief van de trein ont spoorde en de bus sloeg enkele malen over de kop. Reddingsploegen moesten met snijbranders de doden en gewonden (vijf ernstig) uit de vernielde autobus bevrijden. De chauffeur was onder de slachtoffers en de machinist van de trein kreeg een zenuwinstorting. De passagiers van de touringcar waren arbeiders van een meubelfabriek, die een vacantiereisje maakten. Een bus met 26 Engelse toeristen, die naar Zwitserland onderweg waren, is Zaterdag bij Epernay (Frankrijk) tegen een boom gereden met een snelheid van km per uur. Twee inzittenden kwamen 1 het leven. De chauffeur raakte de macht over het stuur kwijt, toen een wesp hem in het gezicht stak. Tussen Arcabuco en Moniquira in de Zuidémerikaanse staat Columbia, stootte autobus in een ravijn. Hierbij kwa- tien mensen om het leven. Golf van terreur Zeer ernstige toestand in Tunesië De toestand jn Tunesië wordt met de dag ondraaglijker voor de Fransen. Een golf van terreur gaat door het land. Za terdag is kolonel de la Paillonne, chef van de lijfwacht van de Bey, door de achterruit van zijn auto met een pistool doodgeschoten. Vrijwel tezelfdertijd werd een Frans militair bij Sfax door een ngtonalist gedood, in het dorp El Hamma werd een Tunesisch ambtenaar door een troep gewapenden neergescho ten en in het gebied van Sahel werd de $ecretaris van sjeik Tebouldi door iana- tici ernstig mishandeld. Op verschillende punten in Tunesië zijn de Franse troepen in gevechten ge wikkeld met geor^niseerde eenheden van opstandelingen. Het Franse bestuur heeft nieuwe, vér gaande veiligheidsmaatregelen getroffen: Alle café's zijn gesloten en op alle be langrijke wegen zijn controleposten ge plaatst. Volgens een Franse publicatie zijn in vier maanden tijds tot heden 74 Fransen en Tunesiërs vermoord en 87 gewond. De opstandelingen verloren in dezelfde tijd 60 doden en twee gewonden. Franse Tunesische troepen verloren 21 doden hadden 52 gewonden. Met tandem gevallen en door auto gedood Vier dodelijke ongelukken tijdens het weekeinde Op het fietspad van de rijksweg Den BoschNijmegen onder de gemeente Grave reden Zaterdag de heer en me vrouw Bos uit Eindhoven op een tandem bromfiets in de richting van Nijmegen. Bij het passeren van een groepje fietsers is de bromfiets vermoedelijk op de slip- strook tussen autoweg en fietspad te rechtgekomen en daar gevallen. Mevr- Bos is daarna door een passerende vrachtauto overreden. Zij overleed tér plaatse. De heer Bos bleef ongedeerd. Op de weg Ommen—Dalfsen is Zater dagnacht een personenauto, bestuurd door de 47-jarige houthandelaar Posthuma uit Dalfsen, tegen een boom gereden. De bestuurder werd gedood, de auto to- 1 vernield. De heer P. laat een vrouw drie kinderen achter. 'e 62-jarlge banketbakker S. Buntinx uit Maastricht is Zaterdagavond op de Scharnerweg aldaar in botsing ge komen met een personenauto. Hij over leed op weg naar het ziekenhuis. Zaterdagmiddag is aan boord- van een zeeschip, liggende aan de Javakade te t e r d a in. de 24-jarige classificeer der G. Mens, die op een hoogte van on- r negen meter boven het dek aan het schilderen was, gevallen. De man •as op slag dood. Jongeman uit Zaandam véidwenen De zeer verontruste moeder van de 25- jarige P. G. Logman heeft aan de Zaan- damse politie verzocht haar zoon op te sporen. De jongeman is op 30 Juni om kwart voor acht 's morgens van huis naar zijn werk in-Amsterdam gegaan. Die mor gen heeft hij zich echter niet bij de on- dernemingj waar hij als tekenaar werk- lam was, gemeld. In de namiddag van dezelfde dag heeft Logman zyn salgris opgehaald, waarna geen spoor meer van hem ontdekt is. Tip voor ontvangen van natte gasten „Leuk dat jullie toch komen" WM Hartelijk afscheid op Schiphol „Wij hebben vrienden die wij niet moeten verwaarlozen" De FRANSE POLITIEK houdt niet op bij onze grenzen. Wij hebben vrienden, die wij niet moeten verwaarlozen. Wij hebben een uitbun dige ontvangst gehad, nog enthousiaster dan die, welke ons in Norman- dië ts beurt was gevallen." Met deze geestdriftige woorden tekende pre sident Coty zijn bezoek aan Nederland, nadat hij Zaterdagavond om half acht met zijn echtgenote op het vliegveld Villecoublay bij Parijs was teruggekeerd. De president en mevrouw Coty werden begroet door premier Mendès-France en talrijke leden van de regering. Anderhalf uur tevoren hadden de Franse gasten op Schiphol bij het vliegtuig France afscheid genomen van Koningin Juliana en prins Bernhard. het gereed- ;an de Mar- De neergeschoten Skymaster Meende mei bommenwerper van nationalistisch China te doen te hebben DE REGERING van communistisch China heeft de Engelse regering haar verontschuldiging aangeboden voor het „door een ongelukkig toeval" neerschieten van een Brits passagiersvliegtuig bij het eiland Hai nan, vorige week Vrijdag. De spijtbetuiging was vervat in een brief van de Chinese onderminister van Buitenlandse Zaken, Tsjang Tsjang Foe, die tevens meedeelde, dat zijn regering overwoog schadevergoeding te betalen. Onze landsvrouwe en mevrouw Coty kusten elkaar. Prins Bernhard schudde langdurig de hand van de Franse presi dent. Na een laatste groet boven aan de vliegtuig het Britse lijnvliegtuig voor eei bommenwerper van Nationalistisch Chini had gehouden, die op weg was om di communistische basis te Port Yoelin, op het eiland Hainan, te bombarderen. De twee piloten van het Britse toestel, Philip Blown en Cedric Carlton, die bei den thans in Hongkong in het hospitaal liggen, vertelden, dat zij ruim drie kilo meter binnen de internationale corridor vlogen, ongeveer 80 km ten Zuidoosten van Hainan. Plotseling doken twee jacht- toesteUen op, die vrijwel onmiddellijk het vuur openden. Het passagierstoestel raak- te~tnb rand en 3för£t£ :d aarafr TnetreebtgE weldige klap in zee. Negen inzittenden waren door het moorddadige mitrailleur- vuur gedood. De acht overlevenden wis- teh een rubbervlot uit te brengen en wer den ruim zes uur later door een water vliegtuig van de Amerikaanse marine ge red. Beide piloten was aanvankelijk be voelen niets over het gebeurde mee te de len, alvorens daartoe van hogerhand toe stemming te hebben gekregen. Zij herin nerden er nu nog eens met nadruk aan, dat hun vliegtuig duidelijk met de Engel- Overstromingen overal ter wereld Lgens de schaarse berichten die uit Tibet binnenkomen, zouden in de stad Gyantse reeds 1800 mensen verdronken zijn bij de overstroming van de rivier do Namtsjoeng. Gyantse. dat 25.000 inwoners telt, ligt in de weg naar de hoofdstad Lhasa Zoals wij reeds eerder meldden, is daar enige dagen geleden een fort ingestort, dat door het water ondermijnd was en waarbij 300 personen bedolven raakte De overstromingen zouden 17 Juli ge heel onverwachts begonnen zijn en reed- enorme schade hebben aangericht In Perzië veroorzaakte een hevige wolkbreuk even ten Noorden van Te heran een overstroming, waarbij ver moedelijk twintig personen het leven verloren en een duizendtal dakloos we^d De meesten van de vermisten zijn Apr- moedelijk gedood door vallende rots blokken en ontwortelde homen. Het overstromingswater uit Oostenrijk en Duitsland passeert nu Joegoslavië. In het Noorden van het land zijn de spoor verbindingen reeds verbroken. In Hon garije, waar duizenden militairen en gers de wacht bij de verzwakte dijken bétrokken hebben, zakt het water de Donau nu met ongeveer een ce: meter per uur. Op vele plaatsen is toestand nog kritiek se vlag was beschilderd, zodat zij 't prac- tisch Voor onmogelijk hielden, dat de Chi nese jachtvliegers dit niet zouden hebben opgemerkt. Onder de slachtoffers bevonden zich ook enige Amerikanen. De voortvarende Dulles had Zaterdag in de Amerikaanse Senaat het belangrijke debat over atoomwetgeving doen onderbreken, een verklaring over het viiegtuiglneident af te leggen. Hij deelde hierin mede, dat twee Amerikaanse vliegdekschepen order gekregen hadden, zich naar de plaats di önheils te spoeden en hulp te bieden" bi) de reddingswerkzaamheden. Het is no| niet bekend of dit bevel inmiddels her- Amerikaans generaal bij Prins Bernhard Generaal Curt le May, bevelhebber de strategische luchtmacht der Verei de Staten, is het afgelopen weekeinde de gast geweest van prins Bernhard. Van ochtend om zeven uur deed de Prins zijn gast uitgeleide op Schiphol. Vandaar reis de de generaal met zijn eigen vliegtuig, de C 97, een militaire versie van een Stratocrulser, naar Oslo. Generaal Le May heeft het bevel alle bommenwerpers der Verenigde Sta ten, waar ter wereld die zich ook bi vinden. RHEE NARE WASHINGTON President Syngman Rhee van Zuid- Korea is per vliegtuig naar Washington vertrokken, voor het voeren van bespre kingen over de eenmaking van Korea én de politiek in het Verre Oosten. trap verdwenen de gasten staande toestel. De geslagen en onder de seillaise (gespeeld door de Luchtmacht kapel) trok het toestel in de dichte mot regen de laaghangende, grijze wolken tegemoet. De hoge gasten waren met de Konlngii Prins Bernhard in de calèches va: et Palels naar de stadsgrens van Am sterdam gereden. Op het Stadionp.lein werd afscheid genomen van burgen ter d'Ailly en andere autoriteiten. Het publiek bracht een grootse ovatie, Op de laatste dag. van het be zoek gebruikten de president en mevrouw Coty het noen maal op paleis Soestdijk. Prin ses Marijke kreeg bij deze ge legenheid een prachtige pop. Jongetje in Apeldoorn gestikt In een jaar tijds twee kinderen verloren Tengevolge van een ongeluk heeft de familie Jonker te Apeldoorn Zaterdag avond voor de tweede maal in nauwelijks een jaar tijd een kind verloren. Het circa drie en een half jaar oude zoontje van de heer en mevr. J. was tij dens de afwezigheid van de ouders op de vensterbank voor een raam geklommen. Het ventje heeft vermoedelijk zijn even wicht verloren en is uit het raam geval len. De jongen bleef met z'n pyamajasje aan een raampen hangen en is door ver stikking om het leven gekomen. Vorig jaar kwam een meisje ujt het gezin J. om het leven toen zij na een val in een teil met waswater terecht kwam. die zich bij Schiphol herhaalde. In de Ica-hall op het vliegveld werden alle Franse journalisten, die het bezoek aan Nederland voor hun bladen versloegen, aan het koninklijk paar voorgesteld. Zaterdagmorgen was met de Plet i- I Hein nog een tocht van Amsterdam over [het Amsterdam-Rijn-kanaal en do Vecht Loenen gemaakt. De geheimzinnige verdwijning Madame Coty, als een echte oma, met de beide jongste prinsessen in de tuin van het paleis Soestdijk. In West-Duitsland is men er nog steeds niet van overtuigd, dat dr Otto John, het vroegere hoofd van de West-Duitse politie, zich vrijwillig naar Oost-Duits- land heeft begeven. De West-Berlijn se politie heeft laten weten, dat zij spoedig de geheimzinnige verwijning hoopt op te helderen. Zij heeft namelijk zeer belang rijke inlichtingen ontvangen. Waar schijnlijk zal een aantal arrestaties wor den verricht. Intussen heeft bondskanselier Ade nauer een streng onderzoek gelast naar de loyaliteit van alle ambtenaren, die op vriendschappelijke voet stonden met dr John. Officieel blijft de West-Duitse regering beweren, dat dr John ontvoerd Poging de E D.G. te tezpedergn Rusland heeft voorgesteld, in de ko mende maanden een conferentie te houdèn, waaraan alle Europese staten, alsmede de Ver. Staten, kunnen deelne men. Doel is besprekingen te houden over een stelsel van collectieve veilig heid in Europa. Dit Sovjetvoorstel was vervat in nota.s welke door minister Molotof aan de vertegenwoordigers van de Ver. Staten, Engeland en Frankrijk te Moskou werden overhandigd Voorts wordt de wenselijkheid geuit, dat com munistisch China op zo'n conferentie door waarnemers zal worden vertegen woordigd. Als motivering van het Rus sisch initiatief wijst Moskou op de con ferentie van Genève, waar duidelijk zou zijn aangetoond, dat overleg tussen be langhebbende staten kan leiden tot DAT Zaterdagmiddag de nationale zeilkoningin ditmaal Hiske de Vries haar intocht deed in haar residentie Sneek. DAT van een 35-jarige verzekerings agent op het hoofdpostkantoor te Am sterdam f 995.50 werd gestolen, welk be drag hij even op de schrijftafel had laten ligen, om een postzegel te kopen. DAT het bestuur van de Stichting In ternationale werkkampen voor het eerst eert zelfstandig kamp organiseert tus sen Hilversum en Laren waar 52 jonge ren van verschillende nationaliteit 14 dagen gaan werken t.b.v. het natuurn DAT Alkmaar vandaag is geïnstalleerd als lid van de Vereniging van 700-jarigen, waarin «u 21 plaatsen zijn opgenomen, welke afgevaardigden naar de plechtig heid zonden. DAT dezer dagen 45 rashonden, het rootste aantal dezer dieren, dat ooit te gelijk in een vliegtuig werd vervoerd, ln nachine van de K.L.M. blaffend over de Oceaan naar Amerika vertrokken. DAT Zaterdag de eerste Convalr-240 van de K.L.M., de PH-CEB Rembrandt, haar 10.000 vlieguren heeft volgemaakt en zes jaren is gebruik is. DAT luit.-gen. A. Baretta. de kol.-' W. dén Toorn, sous-chef van de Lucht machtstaf, aanwees voor de functie voorzitter der stichting Veértig Luchtmacht. DAT een groep Hongaarse vluchtelin genkinderen. die onder auspiciën van d« Geref. diaconieën 6 weken in Nederland se pleeggezinnen zullen verblijven. Don derdag in Utrecht arriveert. DAT in de burgerzaal van het Hilver- sumse raadhuis burgemeester Boot Za terdagmiddag het 10e internationale es- peranto-congres opende, waaraan ruim 100 jongeren uit 11 landen deelnemen. DAT bij de wedstrijden j.l. Zaterdag in Alkmaar om de wisselbeker van Rode Kruis de helpers van de Maas trichtse colonne en de helpers van die Groningen zegevierden. DAT op 11 Augustus te Utrecht de nieu we C.A.O.-bepalingen worden geformu leerd voor de textielindustrie. DAT binnenkort de scheepvaartrechten ■op de vaarweg LemmerGroningen den opgeheven. overeenkomsten, beantwoordende aan ..belangen van hen, die naar „vrede 'ciligtieid streven". (Wij herinneren an, dat de conferentie van Genève de helft van Vietnam in handen van de communisten heeft gespeeld, Red.) Eer der zijn soortgelijke voorstellen gedaan. Een Russisch plan voor een collectief veiligheidsstelsel, te tekenen door 32 Europese staten, werd reeds*door Molo- n Februari op de viermogendiheden- conferentie van Berlijn ingediend. Het duidelijk, dat het voorstel van Rus- tand, gericht is tegen de oprichting van Europese verdedigingsgemeenschap de Noordatlantische verdragsorgani- e. De reacties op het jongste Russi- voorstel zijn als volgt- Frankrijk. Premier Mendès-France denkt er over eventueel naar Washington te vliegen een bespreking met Eisenhower, mocht hij het voorstel de moeite waard achten. Vele Franse politici zijn van oor deel. dat Frankrijk op dit Sovjetvoorstel moet ingaan. Engeland. Waarnemers menen, dat dit voorstel zowel het éinde van het E.D.G.- verdrag als van de N.A.V.O. zal bete- Amerika. Men beschouwt hier deze Russische stap opk al als een poging de E.D.G. uit de wereld te kijgen. Auto riteiten gaven te kennen, dat na overleg met Engeland en Frankrijk de nota zal worden verworpen. Duitsland. In Bonn meent men, dat d' Russische voorstellen volkomen onaan vaardbaar zijn Adenauer voelt niets voor een ontwapend, neutraal Duitsland, met gewapende landen aan de Oostelijke en Westelijke grenzen. Volgens de Abendpost zou John in een huis in Oost-Berlyn, waar hij door tie communistische veiligheidspolitie werd bewaakt, uit het raam van een derde verdieping zijn gesprogen, zoals in een deel onzer edities reeds vermeld. Het blad meldt, dat John zwaar ge wond werd en misschien al overleden ls- Van dit gerucht kon geen bevestiging worden verkregen. Aan de verklaring van Geallieerde jde. dat John alleen op de hoogte was an West-Duitse geheimen, wordt in welingelichte kringen te Bonn weinig geloof gehecht. John was o.m. beiast met het nagaan van antecedenten van Duitsers, die in dienst zijn van de Ame rikaanse strijdkrachten. Bijgevolg zou hij op de hoogte zijn van de stand van zaken bij depóts vanatoomkanonen, vllegvel- deh, bases-, voor raketl^n:- plaatsen in de Amerikaanse zone. In Oost-Duitsland zouden na de aan komst van dr John talrijke arrestaties zijn verricht, ook onder leden van de Volkskamer. HET W£ER IN EUROPA 23 10 17 2 20 8 windstil ONO windstil Wisselvallig weer Het K.N.M.I. te De Bilt ver wacht tot morgenavond: Aanvankelijk zwaar bewolkt met regen, later enkele buien maar ook enkele op klaringen. Matige tijdelijk krachtige Zuidwestelijke wind. Zelfde temperaturen of iets lagere. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). ZON EN MAAN zon van 4.52 tot 2059 uur; i 1.43 tot 19.08 uur. Op 29 Juli

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1