Jliemue £eiltërfje Gfouraitt Dr John sprak voor radio der communisten Wist U Raadt U ook het slot? Hij ging naar 't Oosten als pionier voor de Duitse eenheid Hollander in N.-Zeeland maakt parachute-sprong op klompen Waarom de Duitse toerist niet welkom is... Mendès-France» overwinnaar in Franse Kamer ZATERDAG 24 JULI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen» en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. AD VERTE NTIËN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf «n dertigste jaargang No 10098 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINE CHRlSTELUK-NATfONAAL DAGBLAD Voor Leiden ea Oxnsfreicen ^lentratBUhtWImii ««n bert to UjbtospstT MAAR WAS HET ZIJN EIGEN STEM SNELLER dan verwacht werd, is het mysterie rondom de verdwijning van de chef der Westduitse geheime politie, dr Otto John, gisteren opgelost. De verdwenen chef-spion heeft namelijk gisteravond zelf de sluier, die over deze geruchtmakende zaak hing, opgelicht. In een toe spraak voor de Oostduitse radio verklaarde hij, naar het Oosten te zijn gegaan als een demonstratief gebaar om alle Duitsers op te roepen zich ten volle te wijden aan de hereniging van Duitsland. Even tevoren was in Oost-Berlijn bekendgemaakt, dat dr John op de avond van zijn vlucht, de 20ste Juli, een bespreking had gevoerd met „verantwoordelijke perso nen". Deze ontknoping van de zaak kwam nauwelijks een uur, nadat de bondsregering in Bonn onder leiding van vice-kanselier Bluecher, bijeen was geweest. De conclusie van de Westduitse regering was toen nog, dat dr John niet vrijwillig naar Oost-Berlijn kon zijn gegaan Een aantal parlementsleden heeft het voornemen aangekondigd, een speciale zitting van de „Bondsdag" te verlangen, deze is vorige week op reces gegaan en zou normaal eerst midden September zijn teruggekomen. Duitsland dreigt, volgens dr John, door het conflict tussen Oost en West voorgoed verdeeld te blijven. Om deze reden is een demonstratief gebaar nodig, om alle Duitsers op te roepen te ijveren voor het herstel van de Duitse eenheid. „Daarom", aldus dr John, „heb ik op de verjaardag van de 20ste Juli (de dag waarop tien jaar geleden een mis lukte aanslag op Hitier werd gepleegd) een vastbesloten stap gedaan en contact opgenomen met de Duitsers in het Oosten. In da Bondsrepubliek is voor mij de grondslag voor een poUtieke activiteit weggenomen. Nadat ik in mijn ambt voortdurend in het gedrang ben gebracht, door de zich overal weer in het politieke openbare leven roerende nazi's, heeft thans ook de minister van Binnenlandse Zaken mij de verdere arbeid in mijn ambt onmogelijk gemaakt, daar hij voor de pers verklaard heeft, dat men na het bereiken der souvereniteit de vrije hand zal krij gen, om het mogelijk te maken, personen met bescherming van de grondwet te be de ambtenaar van oordeel, dat de moti vering in de verklaring, dat John her haaldelijk door de nazi's was aangevallen, niet oprecht was, aangezien de jongste aanvallen voor het merendeel van links afkomstig waren. Ook dr Dehler, voorzitter van de Freie Demokratische Partei (op één na de grootste regeringspartij van West-Duits- iand) noemde Johns motivering, dat deze >rotest tegen de Westduitse politiek zijn uitgeweken, onwaar. Volgens Dehler was dr John de grond in West- Duitsland te heet onder de voeten gewor den. Vooraanstaande kringen te Bonn hadden reeds lang zijn werk met eer van onbehagen gadegeslagen, aldus Dehler, die indertijd als minister van Ju stitie dr John van nabij had meegemaakt. Hij had nooit het gevoel'gehad, dat in dit geval de juiste man op de juiste plaats zat. Tenslotte vermelden we nog, dat Ol- lenhauer, voorzitter van de Westduitse socialistische partij, van oordeel is, dat de zaak-John voor de regering van Ade nauer aanleiding mag zijn haar perso neelspolitiek geheel te herzien. lasten, die werkelijk boven alle twijfel zijn verheven". Dr John verklaarde voorts, dat verstan dige en politiek ervaren mannen hem in zijn jongste gesprekken hun overtuiging hebben bevestigd, dat de Duitse politiek op dood spoor is geraakt. Anderzijds heeft de Kerkdag van de Evangelische Kirche in Leipzig volgens hem bewezen, di nog kansen op hereniging bestaan. Deze moeten onderzocht worden, aldus John. „Ik hoop, dat ik mijn gedachten en plan nen voor de Duitse hereniging spoedig voor het Duitse publiek op schrift kan stellen", zo eindigde hij zijn merkwaardi ge toespraak. Was hij bedwelmd Een Westberlijnse ambtenaar, die John zeer goed kende en hem slechts enkele dagen geleden nog had gesproken, zeide, dat John niet zo afgemeten spreekt, als In de uitzending van de Oostberlijnse dio. Hij noemde hem een snel en levendig spreker. Hij achtte het niet mogelijk vast te stellen of de man, die de verklaring aflegde, onder dwang of onder invloed van verdovende middelen handelde. Wel Uniebesprekingen te Djakarta Resultaat voor Den Haag beslissend Het Indonesische kabinet heeft na een vergadering, die een uur duurde, nieuwe instructies gezonden aan de Indonesische delegatie voor de Uniebesprekingen in Den Haag. De inhoud van deze instructies is niet bekendgemaakt Zoals gemeld zou het Indonesische ka binet Zaterdagochtend om acht uur (Dja- karta-tijd) bijeenkomen ter bespreking van de binnengekomen rapporten van de Indonesische delegatie in Den Haag. De secretaris-generaal van het Indone sische ministerie van Buitenlandse Za ken, Ruslan Abdulgani, deelde Vrijdag avond nog mede. dat deze bijeenkomst beslissend zou zijn voor de gedragslijn, die de Indonesische delegatie in Den Haag zal volgen. P.I. Aneta meldt nog over de vergade ring van het kabinet van Zaterdag ochtend. dat na afloop geen der aanwe zigen zich over het besprokene wenste uit te laten. De heer Ruslan Abdulgani antwoordde met ,.no comment" op de vraag, of de ondertekening van het pro tocol op Zaterdagmiddag in Den Haag zou geschieden. In een officiële medede ling over de kabinetsvergadering werd nog gemeld, dat Djakarta zijn standpunt tenslotte heeft bepaald en dat onmiddel lijk naar de Indon. delegatie in Den Haag heeft geseind. Bij afwezigheid van minister-president mr Ali-Sastroamidjojo, die zich nog in Borneo bevindt, werd de kabinetsverga dering voorgezeten door de eerste vice- premier. mr Wongsonegoro. De vergade ring werd verder bijgewoond door de secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken, de heer Ruslan Abdulgani, en door de secretaris-generaal van het ministerie van Voorlichting. Harjoto. Grotere bloemenuitvoer naar Duitsland De invoer van snijbloemen naar West- Duitsland zal worden vergroot, nadat do invoerverboden, die om plantenziekte- kundige redenen waren uitgevaardigd, zullen zijn ingetrokken. West-Duitsland heeft in het afgelopen invoerseizoen ruim helft meer snijbloemen ingevoerd dan in het vorige seizoen. Van de invoer, dio waarde had van ongeveer 20 millioen Rm. kwam meer dan de helft uit Neder- Afwijzende houding van Britse regering De Britse regering ziet op dit ogen blik geen enkel bew.' van een wijzi ging in de Russische houding ten aan- Duitsland en Oostenrijk, die de bijeenroeping van een nieuwe vier-mo- gendhedenconferentie rechtvaardigt. Al dus heeft een woordvoerder van het Britse departement van Buit. Zaken me degedeeld. Er is geen enkele stap van dien aard door de Russische regering bij de Britse regering gedaan. Wat Japanse politici onthulden Een groep Japar.ie parlementsleden, die de Sowjet-Unie bezoekt, heeft te Moskou meegedeeld, dat zij in een krijgs gevangenenkamp op 250 km ten Noord- 1 oosten van de Russische hoofdstad, 38 Japanse generaals en andere oorlogs misdadigers in goede gezondheid heeft aangetroffen. Naomi Nisjimoera, de lei der van de 15 volksvertegenwoordigers, zeide, dat zij ruim een uur met de ge vangenen hadtien kunnen spreken. Ollenhauer herkozen als socialistenleider Met 342 stemmen tegen 24, Is Eridh Ollenhauer door het congres van de Westduitse Socialistische Partij als voor zitter van de partij herkozen. Ook de voorzitter, Wilhelm Mellies, en vijf leden van het bestuur werden in him functie gehandhaafd. De eerste ter wereld. Als in het begin van de volgende maand, vermoedelijk op 4 Augustus. 50 Nederlandse emigranten per K.L.M.- vliegtuig in Nieuw-Zeeland zullen arri veren, zal hun op originele wijze een wel komstgroet worden gebracht. De 25-jarige heer D. Visser, een Neder lander die sinds anderhalf jaar in Nieuw- Zeeland woont, heeft n 1. het plan opge vat, bij aankomst van deze nieuwelingen namens alle In Nieuw-Zeeland wonende landgenoten een parachutesprong te ma ken „op z'n klompen". Hij is, volgens hem, de eerste man in de wereld die met vastgebonden klompen aan de voeten deze sprong maakt. De heer Visser zag voor de eerste maal parachutespringen tijdens de luchtlandingen in 1944 bij Arn hem en het maakte zoveel indruk op hem, Aan de strijders van Indo-China Inscriptie op muur Are de Triomphe Op de muren van de Are de Triomphe in Parijs zal de inscriptie „Aan de strij ders van Indo-China, het dankbare Fran se volk" worden aangebracht. Het besluit hiertoe is genomen door de Franse Nationale Vergadering, op voorstel van de onafhankelijke afge vaardigde Pierre Montel. Slechts de communisten stemden tegen Wedden wethouders werden niet uniform verhoogd, aldus de minister De salarissen van de wethouders zijn in het algemeen flink verhoogd, heeft de minister van Binnenlandse Zaken in een brief aan de voorzitter van de Twee de Kamer meegedeeld. Inmiddels hebben zes colleges van Ge deputeerde Staten de wethouderssalaris sen der gemeenten in hun provincies herzien en daarop de Koninklijke goed keuring gekregen. De colleges van Ged Staten van 2 provincies hebben zich er toe bepaald, slechts incidenteel tot ver hoging van de wethouderssalarissen over te gaan. In de drie overige provincies is over leg over de verhoging der wethouders^- salarissen nog gaande. Daartoe strekken de besluiten hebben het departement van Binnenlandse Zaken évenwei nog niet bereikt. Wat ons Zondagsblad weer biedt "TtE volgende maand hoopt koning Haa- kon van Noorwegen, de „zeeman- koning", een bezoek aan ons land te bren gen. Daarom leest ge ditmaal in ons Zon dagsblad een levensbeschrijving van d< vorst, die Europa's oudste monarch is. Een deskundige vertelt ons voorts iets over kinderen die 's avonds lang opblijven en de consequenties daarvan. Onze kunstredacteur schreef over de expositie van Franse stillevens, welke thans in het Rotterdamse museum Boymans wordt ge houden. Weet ge, wat een schegbeeld is? Wie iets van oude schepen weet, zal daarop bevestigend antwoorden en wie er nimmer van hoorde. kan nu op de hoog'i komen. Natuurlijk ontbrekende meditatie en „Uit de vjlkswijk" ook dit maal niet Voor de jeugd zijn er versjes, verhaaltjes en een r*""'* En v00r de damliefhebbers de damrub*iek. Deze foto van de beroemde West duitse chirurg dr Wolfgang Wohlge muth werd genomen toen hy nog in het Westen verkeerde. De chirurg bevindt zich thans in gezelschap van de chef van de Westduitse spionnage- dienst, dr John, in Oost-Duitsland. Nóg is het niet zeker, of beiden vrij- willig naar de communistische zóne zijn gegaan of dat ze werden ontvoerd. Ned. zeeman in Liverpool door stroom gedood De 20-jarige Amsterdamse zeeman J J. B. is gisteravond in Liverpool in aan raking gekomen met de stroomrail var de luchtspoorweg ter plaatse en was op slag dood. Het slachtoffer behoorde tot de bemanning van het motorschip Oliviei van Noort. A. J. Zendijk op tragische wijze overleden Gisteren ts de heer M. A. Zendijk, tot voor kort directeur der Twellose portslagerlj N V. voorheen A. J. Zendijk en Zn Twello, dood op bed gevonden Donderdag haiT de heer Zendijk, na jaar directeur van genoemd bedrijf zijn geweest, tijdens een druk bezochte receptie te Apeldoorn afscheid genomen. dat hij nu lid is geworden van de Christ- church Parachute Club. Deze club heeft ten doel, hulp te bieden waar dit nodig mocht zijn, o.a. bij noodlandingen of vliegtuigongelukken en ook aan mensen, die in onbegaanbare gebieden verdwaald De reizigers, die volgende maand in hun nieuw vaderland aankomen, zullen dus goed moeten uitkijken naar de die hen met grote heldergele klompen an en een Hollandse vlag in de hand, an de lucht uit, welkom zal heten. Zesjarig meisje te Utrecht door zandauto gedood Gistermiddag is een zes-jarig meisje uit de Beukstraat te Utrecht op een ter- aan de Oudwijkerdwarsstraat, dat opgehoogd wordt met het oog op bouw werkzaamheden, door een achteruitrij dende zandauto overreden en gedood. Neger-piccolo bij Hof in Amerika Een negerjongen is benoem tot piccolo bij het Amerikaanse Hooggerechtshof. Hij is de eerste van zijn ras, die deze e< beurt valt. De 14-jarige Charles Vernon Bush zal zijn werkzaamheden op 4 October aan vangen. Brits minister gaat praten in Egypte Anthony Head, de Britse minister va oorlog, is vandaag naar Kairo vertrok ken om daar deel te nemen aan de be sprekingen over het Brits-Egyptische ge schil inzake de ontruiming van de Suez- kanaal-zone. Ook in Rotterdam is de Franse President met een overweldi gend enthousiasme ontvangen. Hier begroeten de kinderen met vlaggen en gejuich Prins Bern- hard en de joviale President. Gisteravond bood de regering de hoge gasten een diner aan in het Rijks museum te Amsterdam. Koningin Juliana zat rechts van de minister president, dr W. Drees. Aan haar rechterhand zit de Franse President. Scheepslading ontplofte in Delfzijl Raad voor de Scheepvaart acht meer voorlichting wenselijk De Raad voor de Scheepvaart heeft schriftelijk uitspraak gedaan in de zaak van de ontploffing in de lading zink-ashes aan boord van het motorschip „Rini" op 15 October 1952 in de haven van Delfzijl. Uit een scheikundig rapport is gebleken, dat het grotendeels zinkstof was, dat on der invloed van vochtige lucht waterstof kan ontwikkelen en dan explosief wordt. De Engelse autoriteiten (de lading was vanuit Engeland verzonden) hadden geen bijzondere eisen met het oog op brand of ontploffing gesteld. Waarschijnlijk zijn de ruimen niet droog genoeg geweest. De raad meent dat deze ontploffing de wenselijkheid heeft aangetoond van het uitgeven van overheidswege van lijsten, waarop vermeld staan ontplofbare stoffen en de voorschriften voor van gevaarlijke ladingen. Persstemmen van de Oosterbuur „De Duitse reizigers geven in het buitenland geen aanstoot, doordat zij zich onheus gedragen, maar enkel en alleen door hun aanwezigheid. Zelfs al zouden Duitse toeristen zich als Engelse bisschoppen gedragen, dan nog zou de wereld geen onverdeeld plezier aan hen belevenAldus het Hamburgse weekblad Die Zeit, dat zich evenals tal van andere, voor aanstaande Duitse bladen verzet tegen de in de Bondsdag voorgestelde maatregelen om toeristen „op te voeden". Die Zeit voegt hieraan de re denen toe, waaraan het volgens haar is te wijten, dat men de Duitse toe risten ongaarne ziet: „....omdat hun kleren nieuw, hun auto's prachtig en hun gezichten goedgevuld zijn, kortom, omdat zij er niet onder te krijgen zijn Staat moet helpen bij televisie Dr Haantjes op conferentie van de C.H.U. Dr J. Haantjes van het televisie-re- search bureau van Philips te Eindhoven, heeft gisteravond op de zomerconferentle van de C.H.U. te Lunteren in een lezing enkele richtlijnen gegeven inzake de wij ze. waarop zijns inziens het televisie- vraagstuk in ons land dient te worden opgelost. De omroepverenigingen, aan wie de uitzending bij de wet is toegewe zen, zijn niet voldoende kapitaalkrachtig, om dit, zelfs als zij eendrachtig zouden samenwerken, naar behoren te doen. De regering zal hier in belangrijke mate moeten bijspringen, indien men, even als elders in Europa, de reclame wil we ren in de uitzendingen. Ook wat efficien cy betreft, schieten de omroepverenigin gen tekort. Er zal alleen iets goeds tot stand gebracht kunnen worden, als een stichting in het leven wordt geroepen, waarin naast de omroepverenigingen ook de staat vertegenwoordigd is. De stand van de kleurentelevisie, aldus dr Haan tjes. noopt tot het aannemen van een af wachtende houding, want men bevindt zich hier nog in het experimentele sta dium. Het is. zo eindigde spreker zijn be toog. moeilijk, uit de ontwikkeling van de televisie in andere landen conclusies te trekken voor de in Nederland te vol gen gedragslijn. Ook in Rotterdam tram en bus duurder Per 1 Augustus worden ook te R'dam de tram- en autobusritten duurder. De enkele reis gaat 15 cent kosten, het over- stapkaartje 20 en kinderen kunnen mee voor 8 cent. De rittenkaarten worden eveneens naar rato verhoogd. Oude rit tenkaarten, mits de eerste rit voor 1 Augustus is afgestempeld of geknipt en die aanvankelijk onbeperkt geldig waren, vervallen nu na 31 October as. DAT de staatssecretaris van Sociale Zaken mr dr A. A. van Rhijn, gisteren te Dordrecht de nieuwe werkplaats voor minder-validen van de Stichting Hulp door Arbeid opende. DAT ir. de polde-rs van St Fhilipsland, Tholen en Westelijk N.-Brebant de zil- veruienpluk weer is begonnen, en aan honderden arbeiders werk levert. DAT de groepscommandant van de rijkspolitie te Aalsmeer opsporing ver zoekt van Louis Jalink. kapper, geb. 28 Sept. 1900. wonende Dorpsstraat 6. Aals- die sedert 19 Juli spoorloos is. macht worden beëdigd. Gloster-Meteors zullen overvliegen en de Luchtmacht kapel aanwezag zal zijn. besmettingsstof bouw van stad en omgeving en gedeelte lijk ook voor de landbouw. DAT het vijfde internationale congres over de rationalisatie van de arbeid in de landbouw door de dir.-gen. van de Landbouw, ir A. W. van de Plassche, op 9 Augustus te Wageningen wordt ge opend. DAT onder de naam Jamborette van de Europese eenheid in de „jongensstad te Groenlo van 5 t.m. 14 Aug. een kleine 1 dclsgcdre^ngen an de 51-j Jan Dor- jamboree wordt gehouden, met deel- i estijn. wonende ïldaar, die handelt in name van 200 verkenners uit tngeiana. verkoop-auioma' n ««der de naam Auto- Duitsland, België en Nederland. matenservice Landor. DAT de chemische fabriek Aagrunal te Groningen, die onlangs door een comité van buurtbewoners van het Winschoter- diep werd gedagvaard wegens het spuien van giftige stoffen, thans op haar beurt dit comité wegens „onjuiste mededelin gen" voor de rechtbank roept. DAT de commissaris van politie te dacht vestigt op de han- Na zijn persoonlijk succes in Genève En in Hanoiverft men de witte Viet namese kleren in modekleur der Vietminh! T"\E FRANSE PREMIER, Mendès-Fran- ce. heeft in de Nationale Vergade ring een groot succes behaald. Met over weldigende meerderheid verwierf hij de goedkeuring voor de bestandsovereenkom sten inzake Indo-China en wel met 501 tegen 93 stemmen. Van de oppositie had Bidault. ex-minister van Buitenlandse zaken, Mendès-France er van beschul digd, de Vietnamezen aan hun lot te heb ben overgelaten. Bidault herinnerde aar 1938, toen de onafhankelijkheid van Tsje- choslowakije verdween, op het moment dat het land door Frankrijk en Engeland In de steek werd gelaten. Men wint de vrede niet, aldus Bidault, door een tinent te laten vallen, teneinde het dere te behouden. Een motie van M.R.P. werd echter met 392 tegen 185 stemmen verworpen. Het kernpunt van Bidaults betoog dat de drie staten van Indo-China nu meer de vrijheid zouden hebben deel te nemen aan een collectief veiligheidspact, dat niettemin het enige middel zou zijn om hun onafhankelijkheid te bewaren. Deze staten komen weerloos tegenover het communisme te staan. Toen Bidault op dit punt van zijn rede gekomen was werd hij op felle wijze door Mendès- France geïnterrumpeerd. Hij legde er d< nadruk op, dat de drie staten van Indo- China binnen de Franse Unie zouden blij ven. Bovendien zal het Franse militaire contingent in het Zuiden van Vietnam ge handhaafd worden. Bidault werd het zwijgen opgelegd en door Mendès-France „volkomen" verslagen. Op 3 Augustus zal een debat worden gehouden over de nieu we koers van de Franse regering. Bedell Smith keerde van Genève Washington terug en herhaalde nog dat de resultaten van Genève de beste waren in de huidige omstandigheden. Foster Dulles verklaarde, dat de Ver. Sta- Kon. sleep bleef haken onder auto Tijdens de laatste fase van het bezoek van president Coty en diens echtgenote, gebeurde er een merk waardig voorval. Toen onze Ko ningin en de Franse president bij het Rijksmuseum voorreden en na het uitstappen de chauffeur snel de wagen wilde laten optrekken om plaats te maken voor de tweede auto van madame Coty en Prins Bemhard, klonk ineens de stem van onze landsvrouwe: ,Ji\jdt u even terug, u staat op mijn sleep". Onmiddellijk schakelde de chauffeur achteruit, en een stuk van de sleep, dat onder het achter wiel was terechtgekomen, kon zon der schade door de Koningin wor den opgenomen. Voor het overige nieuws zie men elders in ons blad. Veel bewolking Terwijl in de afgelopen dagen koude luchtmassa's over ons land stroom den, drong gisteren een warme ei zeer vochtige luchtstroming over di Britse eilanden naar onze omgeving door. Deze lucht, die afkomstig is uit het zeegebied rondom de Bermuda eilanden, werd naar West-Europa ge voerd door een depressie, waarvai centrum tussen IJsland en Schotland ligt. De depressie wordt vergezeld een koufront, dat vanmorgen boven Engeland regen veroorzaakte en dat zich heel langzaam naar ons land be- Morgen zal dit front dichtbij of over ons land liggen, zodat plaatselijk nog wat lichte regen of motregen zal vallen, maar er kunnen ook enkele opklaringen verwacht worden. De wind blijft Zuidwestelijk. Aangezien ook achter het koufront nog betrek kelijk warme lucht aan stroomt, is een daling ran de temperatuur niet waar- schijnljjk. Aldus deelt De Bilt mede. ten een tussentijdse regeling overwegen voor de veiligheid van Zuidoost-Azië, ter wijl er onderhandeld wordt over een of ficiéél defensleverbond met de bondge- In Hanoi worden scholen en andere openbare gebouwen ingericht als evacu- tie-centra. In ververijen kreeg men het zeer druk vanwege de opdrachten om de traditionele witte Vietnamese kleding stukken khakikleurig of zwart de mo dekleur bij de Vietminh te verven. Na Canada, hebben nu ook. Polen en India zich bereid verklaard, zitting te nemen in de „commissie van toezicht op het naleven van het bestand in Indo- China. De New York Times meldt, dat alle communisten en andere politieke gevangenen in Vietnam in vrijheid zul len worden gesteld. Hakenkruis-dolken als souvenirs Een metaalwarenfabriek in So lingen heeft grote opwinding ver oorzaakt door vijfduizend S.A.-dol ken te fabriceren en bij wijze van •„souvenirs" naar Amerika uit te voeren. De messen zijn precies de zelfde als de steekwapens die ge bruikt werden door Hitiers beruch te organisatie. De dolken zijn voor zien van een hakenkruis. Ook in A'dam organiseren, de voetgangers zich Tijdens een op Initiatief van de Neder landse Vereniging bescherming voetgan gers gehouden vergadering in Amster dam, is dezer dagen daar een afdeling van genoemde vereniging opgericht Het secretariaat Is gevestigd Memllng- straat 13. Hotelbouw op Curasao De gelden, die in de kringen van da Cura?aose handel bijeengebracht moesten worden voor de bouw van een touristen- hotei in het Waterfort zijn er voor de ge stelde termijn gekomen. Financiële pro blemen 6taan derhalve de bouw van het hotel waarschijnlijk niet meer in de weg. Spoedig hoopt men met de bouw ta beginnen en men verwacht, dat het ho tel eind 1955 gereed zal zijn. HET WEERIn EUROPA ?s- f 3 l 10 0 21 0 17 0.4 18 0 22 0 27 0 WEERBERICHT Hogere temperaturen i Over het algemeen veel be- I wolking met hier en daar wat lichte regen of motregen. Ma tige wind tussen West en Z.- vVest. Dezelfde of iets hogere temperaturen. (Geldig tot morgenavond).

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1