Mendès-France over einde spreekt in de Kamer der nachtmerrie Moskouzijn kwesties Korea, Duitsland niet precies zó op te lossen Niet krabben DËBRALINE Gala-concert besloot dag met vele hoogtepunten Bij doofstomme kinderen en ooglijders in Rotterdam 5 VRIJDAG 23 JULI 1954 HET FRANSE VERLIES IN INDO-CHINA Indonesische partijleider „Nederland aggressor in Nieuw-Guinea" li JJENDÈS-FRANCE heeft in een, aandachtig luisterende. Nationale Arudja Kartawinata, voorzitter van M. Vergadering een exposé gegeven over rijn onderhandelingen in fj sêrikTlsrim Teen ver". Genève. Minister Ecen sprak in het Lagerhuis zijn grote bewondering uit klaard, dat zijn partij zich in het geheel voor Mendès-France. De Franse premier waarschuwde er voor, geen niet kan verenigen met het niet-plaatsen illusies te koesteren over ce voorwaarden van de bestandsovereenkomst, Y?1* Nieuw-Guinea op de agenaa \an ae j r j j i Unie-besprekingen in Den Haag. De want in feite weerspiegelen zij een wrece toestand. Een andere gedele- P s x L h€€ft telegrammen gezonden aar. geerde van de conferentie in Genève, Mololof, is in Moskou teruggekeerd de Indonesiche delegatie in Den Haag en diens collega, de Chinese premier Tsjoe En-lci, confereert vandaag in en aan de Verenigde Naties, waarin over Oost-Berlijn met Otto Grotewohl. De afgevaardigde ter conferentie van dC^art^fnataWzei1 voorts^dat'het feit Ger.ève, Bedell Smith, onderminister van Buit. Zaken der Ver. Staten, dat Nederland zijn militaire positie r, arriveerde op doorreis naar Washington te Londen, waar hij besprekin- Nieuw Guinea versterkt, het gewenst gen zal voeren met Churchill en Eden. Er zijn cus, na de nederlaag in Indo-China, weer r.ieuwe peilingen bij beide partijen, hoe r.u moet wor den verder gegaan. zoals Korea en Duitsland. Maardan wordt er aan toegevoed: „de overeen komst van Genève betekent een belang rijke overwinning voor de kraehten van de vrede en een ernstige nederlaag voor de krachten van de oorlog. Amerika is schuld aan het mislukken der bespre kingen over Korea, waarvan de eenheid hersteld moet worden." Genève heeft bewezen, dat alle vraag stukken op te lossen zijn door overeen komsten. gericht op de vermindering der spanningen cn de garantie voor een vreedzaam naast elkaar voortbestaan van staten, ongeacht hun maatschappelijke stelsels, aldus Moskou. In deze verklaring wordt ook gedoeld op de beëindiging van de wapenwedloop, het verbieden van atoomwapens en de garantie van collectieve veiligheid in Kort samengevat, laten wij nu volgen, wat Mendès-France in een. tot de nok toe gevulde, zaal van de Nationale Ver gadering heeft gezegd Zijn rede werd van alle zijden hartelijk toegejuicht, zelfs door de communisten. Hij vestigde er de aandacht op. dat het einde van de oorlog in Indo-China het einde van een nachtmerrie was. Op 8 Juni. toen Laniel nog aan het bewind was. kwam tot uiting, dat de tegenstander tot een alge mene regeling bereid was. Het accoora. dat thans bereikt was. had niet gunstige' kunnen zijn. Echter zal, tengevolge van het bestand, de Franse industrie, die grotendeels gericht was op de Indoch; worden aangepast. fn de toekomst zullen de Franse dol- Jarbehoeften moeten worden voldaan door vergroting van de uitvoer en zulks maakt hervorming van de economie nog dringerder. Hij meende, dat de Frans- Amerikaanse vriendschap in de loop van de Geneefse conferentie was versterkt Na Mendès-France sprak het parlements lid Dupont. die minister geweest is in het vorige kabinet. Hij beweerde, dat als Lamel en Bidault aan het bewind ge bleven waren, zij stellig betere voor waarden hadden kunnen bedingen. E> ontstond een woordenwisseling tussen Mendès-France en Dupont. toen laatst- genoemde een document wilde voorle zen van een bespreking met de Viet- minh, toen Laniel nog aan het bewind In dit verband zij ook vermeld, da'. Stassen. directeur van de Amerikaanse hulp aan het buitenland, op een pers conferentie in Washington gezegd heeft, dat de economische en militaire hulp aan de landen van Zuidoost-Azië en het Westelijk deel van de Stille Oceaan moet worden vergroot. De hulp aan Laos. Cambodja en Zuid-Vietnam moet wor den voortgezet. De gehele politiek ten aanzien van de Amerik hulpverlening aan Zuidoost-Azië moet opnieuw worden onderzocht in het licht der huidige om standigheden; minder uitgeven voor ko gels en méér voor de opbouw van de gezamenlijke kracht der volken van Zuidoost-Azië Tenslotte nog enkele woorden over hetgeen Eden in het Lagerhuis heeft verklaard. Zijn verslag was kort. Vol gens hem was het alternatief op het thans bereikte bestand, slechts voortzet ting van een onfortuinlijke oorlog, met bet risico van een wereldconflict. Ten aanzien van Laos cn Cambodja meende hij. dat de details, als zij eenimaal ge publiceerd zijn, niet onbevredigend zul len blijken. Namens de oppositie, juichte Morrissen de verklaring van Eden toe doch hij waarschuwde voor de compli- Inmiddcls heeft de Sowjetregcring een verklaring uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat de overeenkomsten van Ge nève inzake Indo-China, gunstige voor waarden hebben geschapen voor de re geling van andere belangrijke kwesties. (Advertentie als Uw huid jeukt. Dat maakt i het erger en het veroorzaakt _J| =- infecties. Neem vandaag nog het F beroemde huidgeneesmiddel maakt, dat Indonesië Nederland als ag gressor beschouwt en als zodanig behan delt. Hij achtte het voorts raadzaam de kwestie zo spoedig mogelijk aan de Ver enigde Naties voor te leggen. Commando-overdracht bij Korea-detachement In Korea is onlangs het commando over het Nederlandse bataljon door lt.- kol. C. Knuist overgedragen aan lt.-kol. J. Raaymakers. Als gasten waren aanwezig de com mandant van de 2de divisie, brigade ge neraal Seitz, vertegenwoordigers van het Thailandse bataljon, van het Belgische bataljon en van het 38ste regiment. Nu de inspectie reikte brigade-generaal Seitz aan lt.-kol. Knuist een van de hoogste Amerikaanse onderscheidingen uit. na melijk de Legion of Merit. BUIT I 54.000) VERTEERD Drie bankovervallen opgehelderd door arrestaties in Drenthe Gewapend met stengun pleegden oom en neet bijna' vijftig inbraken De gemeentepolitie van Emmen heeft de hand gelegd op zes inbrekers, die sinds 1950 in Zuidoost Drenthe meer dan vijftig inbraken hebben gepleegd. Onder de gearresteerden zijn de plegers van overvallen op de boerenleenbanken te Valthermond. Emmer-Compascum en Sleen. Behalve de zes daders is nog een aantal personen wegens heling aangehou den. Er worden nog meer arrestaties ver- De zes gearresteerde inbrekers zijn: de 46-jarige E. D. en de 28-jarige J. P., bei den uit Nieuw-Weerdinge, de 55-jarige H. D en zijn 26-jarige zoon J. D„ beiden uit Oudhoorn, de 42-jarige H. H. uit Emmen en de 33-jarige F B. uit D.en Haag, vroe ger wonend te Nieuw-Weerdihge. E. D. was in het complot de- hoofdper soon. Hij organiseerde de inbraken en ook de drie bankovervallen. Bij deze overvallen waren vader en zoon D. be trokken. Bij de overval op de bank in Valthermond, in 1947, maakte 't drietal 30.000 gulden buit, bij die in Emmer- Compascum. een jaar later, 24.000 gulden. De overval op de bank in Sleen liep op een mislukking uit, doordat de kassier kans zag de alarminstallatie in werking te stellen. Na deze drie overvallen pleegden de drie mannen, samen met de andere drie. meer dan vijftig inbraken. Aan deze serie i J. P. I E. D., die het grootste deel debet: zij samen namen 46 inbraken voor hun re kening. De mannen gingen steeds op de zelfde manier te werk: zij boorden een gaatje in het kozijn van een raam, beur den het spanjolet op en konden zo naar binnen. De mannen waren bij hun inbra ken steeds gewapend met pistolen. Zij beschikten ook over een machinepistool en een stengun. De wapens en het gereedschap dat ge bruikt werd, zijn in beslag genomen. Toch is het zo! EÉNKICHTINGVEKKEER BIJ ONZE ZENUWEN (103) Geen term wordt in deze waarschijnlijk zó misbruikt als noord „zenuwen". Iemand heeft stc zenuwen, of hij krijgt het op zijn nuwen, zijn zenuwen zijn lermoeid in de war en desnoods zijn ze I de baas. En hoeveel lichamelijke gemakken worden niet dagelijks rekening van de zenuwen geschrei Klaarblijkelijk heeft men in die nihil. Maar niet zodra is de naald heet gemaakt, of de spier reageert. Warmte is dus een prikkel, evenals electrieiteit dit blijkt te zijn. Wordt de zenuw voorts geknepen, of door bepaalde che mische stoffen beïnvloed, dan brengt neens een prikkel over. Zodat De zaak kwam aan het licht, toen vo rige week twee van de zes te Emmen op verdenking van inbraak werden gearres- •d en toen in het bezit van wapens den gevonden. Zij legden een beken tenis af en naar aanleiding daarvan wer den ocjk de andere vier gegrepen. Het geld dat bij de bankovervallen werd buitgemaakt, is geheel opgemaakt. Groningse uitvinding Autolampen niet meer verblindend De heer N. van Jolen, eigenaar van ec: glasatelier te Appingedam, heeft een glas voor autokoplampen uitgevonden, dat niet verblindend werkt en het lichtver- lies tot een minimum beperkt. De heer Van Jolen heeft op dit procédé een we reldoctrooi aangevraagd Het principe van deze koplampen be rust op een stelsel van twee lenzen, dat alle stralen van de lamp cn de reflector breekt door middel van zogenaamde af- schermglazen. Door het voorste lensge deelte wordt de gebroken straal in een recht baan geleid. Het gevolg is, dat de lichtbundel meer op de rijweg valt. Het zelfde principe kan worden toegepast bij de vervaardiging van fietslampen. Gisteravond heeft de heer Van Jolen zijn vinding gedemonstreerd. Hij heeft er sinds 1942 aan gewerkt, aldus het Alg. Dagblad. Sprong van 14.000 meter uit een straaljager George Owen, een officier van de Britse luchtmacht, i? gisteren uit een brandende straaljager gesprongen, ter wijl deze zich op een hoogte van bijna 14.000 meter bevond. Owen kwam on gedeerd op de grond. In Engeland is nog nimmer een parachutesprong van zo grote hoogte gemaakt. Het was Owens eerste sprong Uitspraak over ontploffing op het m.s. Rini De Raad voor de Scheepvaart heeft thans schriftelijk uitspraak gedaan in de zaak van de ontploffing in de lading zinc-ashes („zin-kas") aan boord van het motorschip Rini op 15 October 1952 in de haven van Delfzijl. De Raad meent, dat deze ontploffing de wenselijkheid heeft aangetoond van het uitgeven van overheidswege van lijs ten van ontplofbare stoffen en voor schriften voor het vervoeren van ge vaarlijke ladingen. Oostenrijk vraagt om meer vrijheid Wat is betekenis van nieuwe Russische benoeming De Oostenrijkse regering heeft de Grote Vier verzocht, bijeen te komen en de be palingen van de bezetting te verlichten, omdat zij het er niet over eens kunnen worden. Oostenrijk zijn vrijheid te herge- Intussen vestigt een andere belangrijke gebeurtenis de aandacht nog sterker op het verdeelde Oostenrijk: de Sowjet- generaal Sjadof is benoemd tot opperbe velhebber der Russische troepen :n Oos tenrijk inplaats van leger-generaal Berioesof Het feit. dat Sjadof lager in rang is dan Berioesof, heeft volgens Reu- in Wenen de veronderstelling doen taan, dat de Russen hun militaire sterkte in Oostenrijk willen verminderen. En dat zou weer een voorbereiding kun nen zijn voor een verras«ende diploma tieke stap t a.v. Oostenrijk. Een soort Russische toegift na het succesvolle „Genève". Nieuw succes voor de „Cornet" De Comet III waarop Engeland zijn hoop heeft gesteld om de suprematie in i burgerluchtvaart te winnen, is op- euw voor een proefvlucht opgestegen i heeft zich prachtig gehouden De chef-ir.vlieger var. De Havilland, John Cunningham bracht het grote lijn- toestel. dat uitsluitend straalmotoren heeft, in de lucht met dezelfde beman- g van vijf koppen, die Maandag de ste vlucht heeft meegemaakt. Men •wacht dat de proefvluchten twee jaar zullen worden voortgezet De Comet III is zes meter langer dan onfortuinlijke Comet I waarmee thans niet meer gevlogen mag worden. Het grotere toestel is ontworpen voor vervoer van 58 eerste klasse passa- of 75 passagiers van de toeristen- e. De oude Comet had slechts ac- comodatie voor 36 eerste klassepassa- Het vermogen der straalmotoren de Comet III is tweemaal zo groot, als dat van de motoren van de cometl i de snelheid is opgevoerd van 720 tot )0 km. per uur. Demonstratie met Fokker voor Navo Reserve-luitenant-kolonel-vlieger Ger- ben Sonderman heeft gisteren voor des kundigen van het Navo-hoofdkwartier in Europa (SHAPE) bij Parijs twee lestoe- stellen van Fokker gedemonstreerd. Het waren de S-ll van het klassieke type en de straaljager S-14. De deskundigen toon. den zich zeer ingenomen met de moge lijkheden van de Nederlandse toestellen. In het kader van de conferentie over het opleiden van piloten, die op het ogen blik in het Navo-hoofdkwartier wordt ge houden. werden nog 17 lesvhegtuigen uit Frankrijk. Engeland, de V.S., Italië en België gedemonstreerd. IN SCHEVENINGEN Vuurwerk door vijftigduizend personen bijgewoond en bewonderd (Van onze Kunstredacteur) Een podium getooid met witte hortensia's en varens, de zijbalcons gedra peerd met witte en blauwe gordijnen met daartussen prachtige bloemstuk ken als een stilleven van de Franse schilder Chardin, het rood-wit-blauw en het blauw-wit-rood afwisselend langs de bebloemde balconranden en boven het toneel de vlaggen van beide landen. Zo zag de Kurzaal er gister avond uit tijdens het gala-concert, dat de gemeente Den Haag President Coty, Koningin Juliana en Prins Bernhard aanbood. Drie kwartier later dan was vastgesteld kon het concert beginnen. Helaas zonder Madame Coty. Op het moment, dat Pre sident Coty en het Koninklijke Paar de il betraden vanuit het Kurhaus Hotel, stonden alle aanwezigen op en wachtten tot de hoge gasten hun plaatsen hadden ingenomen in een speciaal ingerichte loge op het frontbalcon, Staande hoorde beide volksliederen aan. die door het Residentie Orkest onder leiding van Kamer, leden van de Hoge Raad en de Prov. Staten en nog andere burgerlijke militaire autoriteiten. Verder waren aanwezig de bestuursleden van het Resi dentie Orkest, van de Vereniging van Vrienden, vrouwen van de orkestleden, bekende musici, vertegenwoordigers van organisaties, enz. Toen tegen middernacht het concert was afgelopen en de Koningin en Prins met hun Franse gast op het Ki haus-terras verschenen, hieven de dui zenden en nog eens duizenden op di Boulevard een luid hoera-geroep aan. Dat was het teken om het vuurwerk af te steken. Een grandioos vuurwerk, waarvan het slotstuk de Are de Triomph voorstelde met daarboven de woorden ..Vive la France". Er naast stonden grote borden met een groet van Den Haag aan de President en mevrouw Coty. Tot allerlaatst besluit kwam het afvoeren van de wel vijftigduizend mensen, die naar de boulevard gestroomd waren. Het zij gezegd: het ging uitste kend. De genodigden konden met hun auto's snel weg komen en de politie zorg de ervoor, dat de duizenden systematisch standwaarts verdwenen, zonder dat er gevaarlijke opstoppingen gevormd Een lange sliert van voortsnellende lichtjes langs de Nieuwe Parklaan en de Oude Scheveningseweg was de laatste illuminatie waarmee een glorierijke dag van Den Haag vergleed in het donker van de nacht. Laat geestelijke verzorging van Humanistisch Verbond toe Aldus prof. dT A. A. van Ruler op de zomerconferenlie van de C.H.U. te Lunteren Boeien, tonnetjes en netten; groen en bloemen hadden de Keizerstraat een echt Scheveningse aanblik gegeven. De hoge gasten reden dan ook heel langzaam op een grote rijtoer toen zij hier het hart van onze vissersplaats doorkruisten. Otterloo prachtig werden In het conferentieoord van de Zendings raad bij Lunteren. heeft de heer H. W. Tilanus gisteravond de driedaagse zomer- conferentie van de Christelijke Histori sche Unie geopend. Er zijn ongeveer 150 deelnemers. Prof. dr A. A. van Ruler uit Utrecht hield een referaat over De Overheid in Nederland en het Humanisme. Het gaat I hierbij, aldus de hoogleraar, op staat- I kundig terrein om de concrete vraag hoe de houding van de overheid moet zijn ten aanzien van de wens van het Huma nistisch Verbond, ingeschakeld te worden bij de geestelijke verzorging in het leger, de arbeidskampen en de gevangenissen. Wij staan hier voor een nieuw verschijn sel in onze samenleving, dat alleszins serieus genomen behoort te worden en van veel grotere draagwijdte is dan men oppervlakkig zou menen, en dat verder gaat dan de genoemde verzorging alleen. Het moderne humanisme doet zich voor als een allesomvattende levens- cn we reldbeschouwing. dié eker geen geringe pretenties heeft en vraagt om dezelfde plaats als de kerken naast de staat i en. De diepste vraag waar het oir is de verhouding tussen staat er God. Moet de Christelijke slaat zijn hou zo wijzigen dat hij naast God ook de godloosheid van de humanist erkent. Want was is zuiver gesteld humanisme anders dan de diepste er. edelste an anti-godsdienst propaganda, aldus spr. Moet deze geweerd worden, of moet naar een compromis gezocht worden. Christendom en humanisme zitten in het zelfde schuitje, in het Nederlandse, en er zal samenwerking moeten komen, want we kunnen nog zo verschillen in levens- en wereldbeschouwing, we ko men elkander toch telkens tegen op al lerlei terrein. Het gevaar van de ontwik keling van het moderne humanisme is de tyrannie van de idee. en daarbij komt in het gedrang het diepste wezen var d^ slaat zelf. de dienaresse Gods Na tuurlijk is het gezien de partijverhoudin- gen in ons land gemakkelijk de geestelij ke verzorging door het humanistisch ver bond teuen te houden, doch dan blijven we in de mist. Een practisch compromis van beide gezichtspunten is de enige Willem vé uitgevoerd. De beide programma-i Nederlands cn een Frans werk. volgden ilkaar zonder pauze op Eerst die ver- ukkelijkc ouverture ..Cyrano de Ber- ;erac" van dr Johan Wagenaar. een verk vol humor en vol satire, verwant tan de Franse geest Daarna het geniale drame instrumental" van Hector Ber- loz. ce Symphonie Fantastique" en niet 'oor niets ging aan deze knappe sati lie van Wagenaar vooraf. Dc Ned. coi ponist heeft zeer zeker de invloed van Berlioz ondergaan Het Residentie Orkest heeft ander Willem van Otterloo beide •erken subliem gerealiseerd He', was isof die gehele feestelijke zaal-aankle ding en al die smaakvol geklede geno- 'ligden een stimulans waren voor de or- :est-musici. Hulde voor deze ambassa- deursdienst Een blik op de Koninklijke loge even na aankomst van de hoge gasten in het Kurhaus. Mevr. Coty wordt hier gemistzij was oververmoeid in de Franse am bassade achtergebleven. In de loge rechts v.l.n.r. de commis saris der Koningin in Zuid- Holland, mr L. A. Kesper, mevrouw mr E. M. Kesper- Beckering en de ambassadeur van België, Egbert Graeffe, deken van het Corps Diplo matique. Verkeer eist zijn tol Twee doden op 1 dag in Schijndel De 33-jarige zakenman L. Kronenburg lit Den Bosch is gisteren met zijn auto in Schijndel (N.-Br.) tegen een boom ge reden. Hij was op slag dood. De 78-jarige landbouwer B. stak in Schijndel plotseling de verkeersweg over, zonder richting aan te geven. De man werd door een Juist passerende vracht auto gegrepen en op slag gedood. Acht Rotterdammers kregen Franse onderscheidingen Bij het bezoek van president en mada me Coty aan Rotterdam zijn aan acht Rotterdammers de navolgende Franse onderscheidingen toegekend: mr G. E- van Walsum- burgemeester van Rotter dam, commandeur Legioen van Eer; J. van Tilburg wethouder van financiën en het havenbedrijf: commandeur van de Nationale orde der Zwarte Ster; J. Meer- tens, wethouder van openbare werken: commandeur van de Nationale orde der Zwarte Ster; Ir C. van Traa, directeur van de dienst van stadsontwikkeling en wederopbouw: commandeur van de Na tionale orde der Zwarte Ster; H. O. Bron, ohef van het kabinet van de burgemees ter: officier van de Nationale orde der Zwarte Ster: Ir L. W. G. de Roo de la Faille, waarnemend directeur van het ge meentelijk havenbedrijf: ridder in het' Legioen van Eer; J. van Leeuwen, haven meester: officier in de Nationale orde van de Zwarte Ster, en drs J C. Ebbinge Wubben, directeur van het museum Boy mans officier d'académie- Presidentsvrouw met veel sociaal gevoel Prins reed met zijn gast over hoge straat van Groothandelsgebouw T^EN AUTORIT over dc expeditiestraat (ter hoogte van een verdieping) van het Groothandelsgebouw was zowel letterlijk als figuurlijk het hoogtepunt van de tocht die president Coty vanochtend maakte om de Rot terdamse wederopbouw te bezichtigen. Op de gaanderijen van het Groot handelsgebouw, die de imposante binnenplaatsen als betonnen schouw burg-loges omzomen, juichten honderden employé's en anderen de presi dent en prins Bernhard toe. Mevrouw Coty, die bekend staat om haar be langstelling voor sociaal werk, bezocht intussen met Koningin Juliana het öoofstommeninstituut en hét oogziekenhuis. Omstreeks half elf waren de twee ko ninklijke auto's met de zes volgauto's via de rijksweg Delft-Rotterdam aan de grens der gemeente aangekomen. Recht streeks reed de stoet naar het stadhuis de Coolsingel. In de Burgerzaal op d' eerste verdieping sprak de burgemeester. j Walsum. een begroetings rede uit, die door president Co G. E. Vooraan de beantwoord. Daarna bezichtigd) een aangrenzende salon maquettes van de Rotterdamse wederopbouw Om kwart over elf begonnen de pre- e sident en prins Bernhard. met ir C. van Traa als gids. hun riitoer d°or de her boren binnenstad Via de Maastunnel kwamen de hóge bezoekers tenslotte aan de Maashaven in Rotterdam-Zuid. waar zij zich aan boord van het koninklijk jacht Piet Hein begaven Er volgde een boottocht, die de Franse president volop gelegenheid gaf de bedrijvigheid in de Rotterdamse haven gade te slaan. Na Klein uur meerde het jacht ial hadden de leden stei8Cr van de Kon. Roei- en Zeilvereni het Corps Diplomatique plaats ge- romen. alsmede ministers, gemeente raadsleden. burgemeesters van de grote steden, leden van de Eerste en Tweede uitweg, al blijft dan dq principiële vraag voorlopig onopgelost. Het moderne hu manisme aldus besloot prof. Van Ruler, is een beangstigend verschijnsel met nieuwe problemen, waarbij wjj, al be nauwt ons het feit dat de religie wordt besprongen door de philosophie. niet te rugdeinzen te verklaren, dat het naar on/.o mening juist is dat de geestelijke raadsman van het Human stisch Verbond op dezelfde voet als legerpredikant en aalmoezenier tot de geestelijke verzor ging toegelaten wordt. leiding van mevrouw Stoel een kruis polka uit en met bijzondere belangstel ling volgden de hoge gasten de bewegin gen van de meisjes Na het dansje overhandigdeh de meis jes als herinnering aan het bezoek mevr. Coty en Koningin Juliana enkele kopjes, die waren vervaardigd door een oud- leerlinge van het instituut, de dove pot- tenba.tster mevrouw Calker-Van Neck. Tevens werden nog enige kléinere ge schenken aangeboden, die door de leer lingen zijn vervaardigd. Ook in het Ooglijdersziekenhuis maak ten onze vorstin en mevrouw Coty een rondgang Toen de bezoeksters bij ae liftdeur waren gekomen, werden bloe men overhandigd door zuster J Vos aan mevrouw Coty en door Janneke Klou- wens aan Koningin Juliana. Daarna wer den alle afdelingen bezocht, wat onge veer tot tien mtnuten voor één duurde. Nadat het gezelschap onder toejuichin gen van tal van kijkers in de auto's was gestapt, vertrokken mevrouw Coty en koningin Juliana en haar gevolg naar de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging De Maas. waar het noenmaal werd ge bruikt. dat werd aangeboden door ko ningin Juliana. Verscheidene autoriteiten namen aan dit noenmaal deel. Voor Vanmiddag stond er nog een kort bezoek aan het Museum Boymans op hét programma, waar de tentoonstelling Het stilleven in de Franse Schilderkunst in deze dagen veel aandacht trekt. Om kwart over vier zou de stoet Rot terdam verlaten, nu niet in de richting Bij doofstommen In de inrichting voor Doofstommen onderwijs hadden de hoge bezoeksters o.m. een demonstratie van het spreek- onderwUs aan totaal dove kinderen bij gewoond. De heer J, J. vaq de Kolk liet horen welke resultaten na twee jaar spreek- en taalonderwijs waren behaald met de zesjarige totaal dove Tonniè Geers gituut verbonden AudioVoxisch"Centrum I de Be"iwel"óvr'r* BleliHdk"")?" I #chttèl dove méisjes voerde hier ondèrldoel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 5