Jlieutue £diwd)t (fournnl Vuren in Indo-China wordt acht jaar gestaakt na Wist U 't Zit „snor" met het feest Maar Vietnam valt voor de helft ten prooi aan de communisten Opa Schram ingehaald Als de regen U binnen houdt 0 92 ROEPT U! OVER... WOENSDAG 21 JULI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. Directie: F. D1EMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .SUotMituül, ■10 hert ia fejienspert" Vijf en dertigste jaargang No 10095 MENDÈS-FRANCE..TOVENAAR VAN GENÈVE" NDÈS-FRANCE, de „tovenaar van Ger.ève" is er in geslaagd, zijn het aanleggen van Westelijke militaire bases op hun grondgebied te verbieden. Toezicht In de wapenstilstandscommissie, welke toezicht op de naleving van de accoor- i oefenen, hebben India i voorzit- ^JTENDÈS-FRANCE, de „tovenaar van Ger.ève" is er in geslaagd, zijn le^c^aP'- Canada en Polen zitting. 1 1 belofte te houden: hedennacht om 3.42 uur. begon in Genève deverkiezi'^en^orden6 gehouSn'^m^do- ondertekening van de wapenstilstand, welke na acht jaren verbitterde China, zulks ondei- neutraal toezicht. Beide partijen zullen overeenstemming aangaande een datum hiervoor moeten zoeken. De burgers aan beide zijden van de verdelingslijn, zullen een jaar lang tijd krijgen om te kiezen, aan welke zijde zij willen wonen. Wel is de militaire schei dingslijn als tijdelijk bedoeld, maar men neemt aan. dat deze. evenals op Korea, op de duur een politieke en ideologi- oerwoudgevechten een einde maakte aan de oorlog in Indo-China. Met de ondertekening van deze vredesovereenkomst is de kuststaat Vietnam gesplitst in een Westelijk en een communistisch deel. Men kwam tot vol ledige overeenstemming en de ondertekening, welke thans nog alleen Vietnam en Laos betrof, zou in de loop van de dag worden gevolgd door de eindbeslissing aangaande Cambodja. De plenaire zitting met de negen landen, welke zich met het Indochinese vraagstuk hebben bezig gehouden, moest tot vanmiddag worden uitgesteld. De Franse minister, die gisteren in de loop van de dag nog allerlei tegenspoed ontmoette op zijn vredestocht, hiield voet .bij «tuk en dreigde op tijd te vertrek ken. „Nu geen wapenstilstand, dan in het geheel niet". Uiteindelijk was de vertraging, welke optrad en enkele uren na middernacht bet vastgestelde tijdstip kostte, voornamelijk te wijten aan de zorg voor de teksten en de juiste vertalingen van de overeenkomst. Er is 'koortsachtig ge werkt om vóór zonsopkomst de onder tekening in het Volkenibondspaleis te doen plaats hebben. Heft zal echter nog even tijd kosten, de getekende overeenkomsten naar de fronten te vervoeren en daarom is de juiste datum voor het staken, van het vuren nog niet bekend Volgens een Vietnamese woordvoerder, zullen de or ders hiertoe eerst op 28 Juli van kradht ■Worden. 17de breedtegraad op een lijn, welke ongeveer 20 km ten Noorden van de koloniale route nr 9 van de zeekust naar de Laotisohe grens loopt. Voorts komen er in Laos en Cambodja „neutralisatie-zones". De Viebminh- troepen zullen uit Laos en Cambodja moeten worden teruggetrokken en de bestaande regimes in deze koninkrijken zullen worden erkend door de commu nistische staten, welke tot dusver de communistische aanspraken aldaar heb ben gesteund. Laos en Cambodja verplichten zich echter op hun beurt, zich niet aai. sluiten bij het (Westelijk) Zuid-Oost- Aziatisch bondgenootschap (SAETO) Verdeling Spannende uren in Parijs Mendès-France' wedloop tegen de tijd heeft vannacht ongekende spanning te weeggebracht niet alleen in Genève, maar ook in Parijs. In de Franse hoofd stad zaten de mensen tot 12 uur aan hun radiotoestellen en begonnen daarna op gewonden radio en kranten op te bellen Diep in de nacht werden nog bulletins uitgegeven. Rondom het Volkenbonds paleis in Genève verdrongen zich van nacht honderden belangstellenden om op de plechtigheid te wachten. Zij werden niet teleurgesteld, want door een raam in de helder-veirlichte zaal kon men een glimp opvangen van de Franse, Laoti- sche en Vietminh-vertegenwoordigers, die de belangrijke documenten tekenden. Men doopte de pennen in de ceremo niële reuzen-inktpot. Aan het einde van de plechtigheid stonden de Fransen op en schudden elkaar de hand, alsof zij zichzelven wilden gelukwensen met het feit. dat Mendès-France was geslaagd. De overeenkomsten, welke met ge wone pennen werden getekend, bond men met groene zijden linten dicht. Wat de oorlog kostte aan bloed en tranen Bijna 100.000 militairen van de Franse Uniettoepen zijn in de acht-jarige oorlog gesneuveld. Naar schatting zijn de ver liezen bij de Vietminh nog groter. Van de Franse verliezen kwamen 19.000 man uit het eigenlijke Frankrijk. Men neemt aan, dat 37.000 Fransen zijn gewond; hiervan zijn echter geen officiële cijfers bekend gemaakt. De meeste slacht offers vielen onder Franse officieren. Vooral de Indochinese troepen leden gro te verliezen met 43.000 doden. Het aantal doden bij de Franse koloniale troepen en in het Vreemdenlegioen bedroeg 30.000. De kosten van de oorlog zijn eveneens hoog geweest; meer dan 28 milliard gul den. Hiertoe droeg de Franse belasting betaler meer dan 16 milliard gulden bij en de Ver. Staten 10 milliard. De rest kwam van de drie verenigde staten: Vietnam. Laos en Cambodja sche grens zal worden. Binnen tien maanden moet voorts d< hergroepering van de troepen een fei zijn. Te Genève heeft de Franse premier, Mendès-France, zijn race met de tijd gewonnen. Vannacht kreeg hij dat gene, waarvoor hij weken lang, uren en uren achtereen gezwoegd had, namelijk een1 wapenstilstand in Indo- China. Het werd hoog tijd en men ziet Mendès-France hier enigszins angstig op zijn horloge kijken. Links op de foto de minister van Buit. Zaken van de Vietminh, Pham Van Dong. Daar tussenin de tolk. Een woord Frans zal er wel bij geweest zijn Brug stortte in. Ned. toeristen gewond in Oostenrijk Doordat een houten brug bij St Johann In de Oostenrijkse provincie Salzkammer- gut instortte, is een groep van 30 toe risten, onder wie eèn aantal Belgen en Nederlanders, verongelukt. Zes personen werden zwaar en elf licht gewond. Zwaar gewond werden de Amsterdam- ,ers Joachim en Elisabeth Heggeler en hun dochter Annemarie benevens drie Weners. Ter behandeling wei-den naar het zie kenhuis van St Johann overgebracht de Nederlanders Jacob en Franziska Leij- eraaf. Leonardus en Elfi Akker en Willem Garadin benevens Margaretha Lagaert t Gent in België. Een andere Nederlandse toeriste Is gis- ren van een brug over het Lammerdal bij Abtenau gevallen. Zij kreeg een sche- delbasisfractuur. Volgens de politie was het Marianne Bouman, woonachtig Van Wijnkade 31 te Maassluis. Zij werd door bosarbeiders gered en naar een zieken huis te Hallein overgebracht. De Donau-catastrophe Grootste ramp in de Hong. geschiedenis Een derde deel van de stad Györ, het belangrijkste industriële centrum van Hongarije, staat onder water. Op vele plaatsen heeft men de dijken moeten doorsteken om het water dat uit de bedding van de Dotiau was gestroomd, de mogelijkheid te verschaffen om terug te vloeien. Maar het door stormen opgezweepte water laai zich niet terugdringen naar de Donau. Het overstroomt steeds meer gebied en steeds meer mensen moeten evacueren. De regering doet nauwelijks meeT moeite om te verhelen dat Hon garije voor een van de grootste rampen in zijn geschiedenis staat. De enige troost is dat er tot dusverre geen mensenle vens verloren zijn gegaan. In Boedapest is de toestand or anderd, maar 80 km verder naar Zuiden heeft men twee dorpen moeten ontruimen. Volgens onbevestigde berichten is ook de Yangtse Kiang in China buvten zijn oevers getreden. De overstroming wordt „de ergste in de laatste eeuw" genoemd. Atsluiting der zeegaten Plan van ir Sanders (Rijswijk) zou 7 jaar vergen Hij wil een buitengaatse rechte dijk van Westkapelle tot Rockanje Dr ing. L. A. Sanders uit Rijswijk isiningen van 10 x 6 meter, welke direct van mening, dat het project tot afsluiting uit de constructie volgen, bijna zonder der zeegaten niet 15 jaar in beslag behoeft kostenverhoging, behoudens de inrichting. doch in 7 jaar kan worden vol tooid, indien zijn plan, een buitengaatse rechte dijk te maken, zou worden uitge- rd. Wanneer, zo zegt hij, men de Zeeuwse wateren wil afsluiten op de wij- zoals Rijkswaterstaat van plan is, dan ontstaat er een zeer grillige kustlijn, be staande uit zeer kostbare dammen, op te hogen dijken en zwaar met landhoofden (kribben) verdedigde duinen. Maar als men een buitengaatse rechte ijk van pl.m. 58 km lengte, vanaf West kapelle tot Rockanje maakt en deze met de vaste oever verbindt, vervallen de kostbare dammen tussen de eilanden, zo als deze door 's Rijkswaterstaat zijn ge projecteerd. Dit geeft veel, veel minder risico bij de uitvoering der werken. De constructie van de dijk doet het minst denkbare bedrag aan onderhoudskosten ontstaan De constructie in gewapend be ton is zo te zeggen onderhoudsvrij. Er komt op de dijk een kaarsrechte gro te verkeersweg, met rijweg voor automo bielen, van 30 meter breedte, een weg van 5 a 6 meter breedte voor bromfietsen en rijwielen en een voetweg van 2% a 3 m breedte voor voetgangers. De dijk wordt als het ware bebouwd, over de gehele lengte. Men kan rekenen op pl.m. 70.000 meter dijk, dus op 7000 De bewoners van die woningen zijn in plaats zij, die de bediening de spuisluizen hebben te verrichten, kunnen over de gehele lengte, garages, pakhuizen, de nodige winkels worden gevestigd. Men heeft aldus gratis bewaking van de dijk, ook al is deze totaal overbodig. LAOS cn CAMBODJA worden geheel ontruimd BESTANDSLIJN geprojec teerd bij 17° Door het bestand in Indo-China wordt Vietnam, één der staten, in tweeën gedeeld. De 17de parallel vormt de scheidingslijn en de helft van Vietnam, met Hanoi en Haiphong vallen in handen van de communis tische Vietminh. De twee andere staten Laos en Cambodja zullen ge heel worden ontruimd. Vietminh deporteert Christenen De Vietminh, aldus Reuter, heeft vol gens een hooggeplaatste Franse functio- naris, een campagne-ringezt om de in vloed van het Christendom in het Zuiden van de Delta van de Rode Rivieï in N.- Indo-China, waar de Fransen drie weken .geleden vandaan gegaan zijn. te doen |dwijnen. Onder communistische leiding j staande militairen zouden de boeren in de Rooms-Katholieke provincie Boeitsjoi van hun rijstvelden verdrijven, om ze ti 'deporteren naar de bergen aan de Weste lijke rand van de Delta, teneinde hen ti ontkerstenen. Hun rijstvelden zouden zijn gegeven aan. uit ver afgelegen pro vincies gekomen, communisten. In Nam- dinh hadden de communisten een groot portret van hun leider, Ho Tsji Minh, bui- aan de kathedraal aangebracht. Dit portret vertoonde een bloedend hart, met een pijl doorstoken en met het opschrift- „De Katholieken zijn ondankbaar ge weest tegenover vader Ho". Van 2 tot 6 Augustus zal aan boord van de instructievaartuigen Prinses Ju liana en Prins Hendrik de 30ste vakan tiecursus worden gehouden van direc teuren (hoofden) en leraren (onderwij zers) verbonden aan het Koninklijk On derwijsfonds voor de Scheepvaart. Met muziek en kransen hebben duizenden gisteravond in Driebergen opa Schram ingehaald, de krasse 67-jarige tippelaar die een wandeling van 5.000 km. heen en weer naar Rome heeft gemaakt. Opa is met snelle pas (13 uur per dag) teruggekomen om volgende week zijn beste beentje voor te kunnen zetten bij de Nijmeegse Vierdaagse. Terwijl zijn land Vietnam verdeeld wordt.... Bao Dai maakt winst aan de speeltafel van de Rivièra Bao Dai, staatshoofd van Vietnam, het land dat door de te Genève getroffen regeling voorlopig in tweeën wordt ge deeld. maakte gisteren, terwijl de he:e wereld in spanning "wachtte op het be richt dat er in Indochina wepenstilstend zijn. vredig een autotocht door Frankrijks dreven, op weg naar de be kende badplaats VitteL Zijn gezondheid maakte die tocht no dig, verklaarden zijn vertegenwoordi gers in Parijs. Te Vittel zal hij het ge zelschap genieten van een andere vorst uit Indochina, koning Sisavang Vong, koning van Laos, die te Marseille is aan gekomen. Bao Dai was de laatste tijd een van de bèlangrijksté figuren uit het mondaine leven van de Rivièra. maar men heeft de indruk dat hij, nu er over het lot van zijn land wordt beslist, liever naar een oord vertrekt, waar men hem minder goed kent. Hij heeft heel wat critiek moeten verduren over het feit, dat hij aan de speeltafel zat of aan een bar, terwijl zijn land dag in, dag uit een rol Minister Drees (links) en i nister Beel (rechts) namen gis teren in Alkmaar deel aan t burgermaaltijd voor 1300 per sonen ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van de stad. In het midden: de burgemees ter, mr H. J. Wytema, tijdens zijn tafelrede op de kaasmarkt. van de grootste betekenis speelde in de wereldpolitiek. De Vietnamezen zelf schijnen hem dat niet kwalijk te nemen. Hij is hun vorst en kan dus doen wat htj wil. Maar hel Zuidelijke deel van het nu verdeelde Vietnam zal een krachtige man nodig hebben als leider en een krachtige rege ring. Vele Fransen en Vietnamezen be ginnen te geloven dat Bao Dal nauwe lijks geschikt is om zijn land in deze moeilijke dagen te leiden. RoyCohn treedt uit commissie-McCarthy ..Anti-communisten zijn niet veilig in Washington" De 27-jarige Roy Cohn, sedert begin '53 de voornaamste adviseur van senator Mc Carthy, is uit de subcommissie van onder zoek getreden. De reden voor dit ontslag is, volgens de Chicago Tribune, het feit, dat er zoveel belediging en druk op Cohn is uitgeoefend, dat zijn prestige bij elk volgend onderzoek door een herhaling van deze laster zou worden ondermijnd Mc Carthy toonde zich zeer teleurgesteld over het ontslag van Cohn. „Dit aftreden toont duidelijk aan", aldus de senator, „dat een werkelijk anti-communist geen lange levensduur heeft in Washington!" Hanoi wacht op zijn nieuwe meesters Hanoi zal waarschijnlijk de hoofdstad an communistisch Noord-Vietnam wor den. Slechts een derde van het aantal ln- rs zal achterblijven. Er is in Hanoi achtereenvolgens een Japanse, een Chine» »n Vietminh en een Franse bezetting geweest In Hanoi bevinden zich ten ste 15.000 communistische agenten. Een „vijfde colonne" van de Vietminh gereed om de stad over re nemen. Volgens de burgemeester van.de stad willen circs 3 millioen Vietnamezen de delta van i Rode rivier verlaten, óm te voorkomt dat zij onder communistisch bewind mo ten leven. In verscheidene steden hebben demonstraties plaats gevonden tegen de verdeling van het land. Te Saigon werden aanplakbiljetten, waarop geprotesteerd werd tegen de verdeling, van de n der huizen gekrabt. Op een dier biljetten stond: „Men vecht niet met de open hand, maar met de gebalde vuist". De Times meldde uit New Delhi, dat sjoe En-lai in zijn recente onderhoud met Nehroe zou hebben medegedeeld, dat de communistisch Chinese regering, de Chinezen „overzee" niet langer als Chi- burgers zal blijven beschouwen. Er n ongeveer 9 millioen Chinezen in Zuidoost-Azlë. Deze 9 millioen zijn verdeeld over ia, met ongeveer 300.000, Siam met 2Vt millioen, Indq-China met 850.000, Malak- Singapore met 2% millioen, Brits- Borneo ruim 200.000, Indonesië met bijna 2 millioen en de Philippljnen met 120.000. De Chinese gemeenschappen in deze landen zijn doorgaans zeer machtig ei Soekamo's bezoek aan de Noord-Molukken Maant aan tot eenheid In een zijner toespraken tot een der bevolkingscentra op Halmaheira, die pre sident Soekamo thans per boot bezoekt, herinnerde de president er aan, dat de ontdekkingsreizen naar deze specertf- eilanden de koloniale periode inluidden H\j stelde het gebrek aan eenheid der In donesiërs tegenover de vastberadenheid en wilskracht van deze zeevaarders van toen. Hij spoorde aan tot eenheid, ten einde Irian terug te winnen en de wel vaartsbronnen tot ontwikkeling te bren gen. In alle plaatsen, die Soekarno tot dusver heeft bezocht, overheersten de spandoeken, die betrekking hebben op West-Irian. Wat de wereld zegt over Indo-China AMERIKA: Dit bestand betekent een nederlaag voor de Amerikaanse politiek ten aanzien van Indo-China, aldus Reuter uit Washington. Amerika steun de Frankrijk met wapens en voorraden om een einde te maken aan de commu nistische dreiging. Wederom is thans een gebied aan het communistische im perium toegevoegd. FRANKRIJK: De meeste Franse bladen gewagen van de belangrijkste gebeur tenis sinds de laatste oorlog. Het rechts radicale orgaan l'Aurore is van oor deel. dat het zeer te betreuren is. dat in Indo-China het communisme zich voor goed gevestigd heeft. Zulks zou tc voorkomen rijn petreesf, als Frank rijk al ziln mcnsenmateriaal en hulp bronnen had inpe2et. DUITSLAND: De toon van de Duitse pers Is zeer gereserveerd. Het blad Die Welt merkt op. dat de prijs door het Westen betaald in Indo-China te hoog is. nu het communisme wederom een succes behaalde. Te Genève is geduren de de conferentie het wantrouwen tus sen Oost en West niet af doch toege nomen. De Stuttgarter Nachrichten vindt, dat de toestand in het Verre Oosten een dreigende achteruitgang vertoont en feestvreugde over het tij delijk zwijgen der kanonnen is niet op z(jn plaats. ENGELAND: De perq is in mineur stemming. De Times is van oordeel, dat een zwaar verlies voor de Weste lijken geïncasseerd is, door beleids fouten in het verleden. De Neics Chro nicle merkt ironisch op, dat een ver meden oorlog een valstrik kan zijn". In het Oosten hebben de communisten een onberekenbare winst in prestige geboekt. De Daily Express zegt. dat het bestand een nederlaag voor alle democratieën betekent en een straf voor hun onparaatheid en verdeeld heid. Dit is het resultaat der onder mijning ran hef „kolonialisme". JAPAN: Okasaki, de minister van Buit. Zaken, staat tegenover de wapenstil stand met de grootste reserve, in het licht van de algehele wereldsituatie. De vredesonderhandelingen te Genève verliepen in snel tempo, maar deze stellen Amerika cn Engeland niet in staaf de veiligheid in Oost-Azië te verzekeren. VIETNAM: Het Vietnamese kabinet, in spoedzitting bijeen, gaf via een woord voerder te kennen, dat de voorwaar den der Geneefsc overeenkomst voor Vietnam „vernietigend" zijn. Geprotes teerd wordt tegen een accoord. dat be reikt werd door een conferentie, waar aan de vertegenwoordiger van de Viet namese regering niet mocht deelnemen. Vietnamese studenten in Washington demonstreerden voor het Witte Huis, onder de leuze „verdeling is misdaad". MOSKOU: Het bestand in Indo-China betekent een nieuwe overwinning voor de vredeskrachten.(zegt het voort!) Nieuwe Franse politiek t.a.v. Tunesië Mendès-France. de Franse premier, zal één dezer dagen een geheel nieuwe politiek ten aanzien van Tunesië bekend maken, zo meldt Reuter uit Parijs. Inmiddels is de Franse regering be sprekingen begonnen met de leiders van de nationalistische beweging 'n Tunesié. HET WEER IN EUROPA i 1 DAT onder auspiciën van de Unesco 15 Oostenrijkse hotel- en restaurantemployés een bezoek aan ons land brengen en ex cursies naar Amsterdam. Den Haag. Rot terdam en Maastricht zullen maken. DAT Nederland en Argentinië onlan„s oeslotcn hun legaties tot ambassades te verheffen, en dr Rcijnier Flaes. sinds vc- rig jaar Nederlands gezant in Argentinië, gisteren zijn nieuwe geloofsbrieven als ambassadeur aanbod. DAT het echtpaar Abee-Wieronga te Velerveen vandaag zijn zestigjarig huwe lijksfeest viert, en oeiden 80 jaai oud zijn. DAT in Oostrum (L dezer dagen een brief arriveerde, die 10 jaar geleden io Deventer werd gepost, op het postkantoor te Gennep belandde, maar toen ter bevei liging tegen oorlogshandelingen, onaer de vloer was gestopt cn vergeten. DAT voor de Amsterdamse rechtbank tegen de 32-j. los-werkman J ie B. uit Sluiskil, die in het Gooi diverse winkel'.er- heett opgelicht, een jaar m-a. is geëtst. DAT in een van de groentehallen te El- burg gisteren een agrarische tentoonstel ling is geopend met stands ó.a. van de land-, tuinbouw-, en pluimveevoorlich tingsdiensten en van de zuivelconsulent. DAT tegen de 33-j. beroepsraereker J. van der C-. die 13 jaar in de gevangenis heeft doorgebracht, voor de Amsterdam se rechtbank opnieuw 2 jaar is geë'st, nu wegens inbraken in het Gooi. DAT de Provinciale Staten van Drenthe gisteren besloten tot oprichting van een waterschap De Oude Vaart, groot 28 200 ha. dat gronden in 12 gemeenten omvat. DAT een aantal raadsleden uit 14 om liggende plaatsen gisteren op uitnodiging van het Dordtse gemeentebestuur eer boottocht maakte over de wateren rondom de staa- DAT de Sittardse kantonrechter gisteren de heer B. uit Eindhoven, die 15 Mei op net congres van de Jehovagetuigen te Sit tard een toespraak bij de openbar» weg hield zonder vergunning, tot f 20 boetr veroordeelde. DAT het Rode Kruis Korps Zaterdag te Alkmaar zijn jaarlijkse nationale wed strijd organiseert voor hélpsters en hel pers van dit corps. DAT door het weigeren der gistermiddag een zware met zand beladen vrachtauto tegen een huis aan de Utrechi- seweg te Arnhem botste, en de chauffeur die nog juist uit de cabine kon .springen, een beenbreuk opliep. DAT mej. Hannie Llps. dochter van eer, Rotterdamse makelaar, televisie-omroep- ster bij de K R O. is geworden, zulks als opvolgster van mej Mies Bouwman DAT de vlasoogst in de NO.-poldèr eerst thans door het ongunstige weer is begonnen en 1200 seizoen-w?rkkrach- ten. w.o. 1000 Belgen, bezig zijn niet het vlas te trekken en aan schoven ie binden DAT nu begonnen is met de uugifte van truit- en groenteteeltbedrijven in de N.O.- polder, langs de weg MarknesseSteen- wijk nieuw» jonge boomgaarden zijn ver- DAT de zesdaagse feesten t g-v. net feit. dat Vollenhove 600 jaar stadsrechten heeft» wel zijn doorgegaan, maar er door het slechte weer een .tinancieel tekort is. DAT in Oldebroek weer twee gevallen van pseudo-vogelpest zyn geconstateerd, nu bij de landbouwers W. J Alberts e< tl. Koele, en 150 kippen zijn afgemaakt Atacclo Mallorca onbew. windstil Koel Het KNMI te De Bilt verwacht tot mor genavond: Over het algemeen veel be wolking. maar slechts enkele verspreide buien. Matige tot krachtige, in het Zuiden van het land tijdelyk zwakke wind tussen West en N-west. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). ZON EN MAAN Donderdag: Zon van 4.46 tot 20 46 uur; Maan v- 22 55 tot 13.08 uur. Op 23 Juli L.K. Mopper niet als de regen tegen Uw ruiten klettert en Uw vacantleplannen daardoor schipbreuk lijden. Hoe sneu het ook lijkt, bedenk wat een voorrecht het is een eigen thuis te hebben. Bedenk opk, dat er in Valkenburg nog enkele iuizenden jongens zijn, die dat voorrecht van een eigen thuis nog missen, ia, als de regen U binnen houdt, Is 't het Juiste moment om Uw bijdrage voor het Prot, militair tehuis te Valkenburg over te maken op giro >8936 van de Nieuwe Leidsche Courant, of de bon in te vullen, die regelmatig >p deze plaats wordt afgedrukt. Doe het nu, want Wij ontvingen: C. d. B. te R. 2. B. d. R. te R. f2.—, A. v. d. V. te R. ƒ25.-. A. v. d. L. te R. 10.-, Mej. J. M. v. A. te D. 4.50. A. v. d. S. te S. 5.-. J. v. B. te R. 1.50, E. A. C. de J. te B. 10.—, L. V.-B. te R. f 10.—, B. W. S. te W. 1.—, G. v. B. te R. 4.35, C. E. v. L. te N. a.d. IJ. ƒ2.10, A. S. te R. ƒ2.50, W. N. te D. f 10.—, G. T. K. te G. 1.—. Mevr. A. S.-K. te R. 1.—. A. M. te S. 5.—. A. C. D. te N. 2.50. Mej. J. T. te R. f 2.—. F. K. te R. 1.—, P. M. te R. 1.—, G. A. B. te R. 1.—. W. M. L. te V. 2.50, Zr. S. L. te R. 10.—. Mej. S. E. B. te N. 1.—, G. d. F. A. Z. te 1 H. M. M. te L. ƒ5.—. N.N. ƒ2.—. H. B.-M. te W. f 10.—. K. L. te D. H. 1.50, Dames S. te S. ƒ5.—. A. V. te D. 1.10, A. M. H- T. te Z. ƒ2.50. Wed. P. d. V. te D. 5.—. J. K. O. te Z. 1.—. B. 1.—, D. 1.—. H. M. 1.—, N.N. f 1.—. C. P. D. te S. 5.—, R. A. W. te D. H. 2.—. E. E.-Z. te V. 1.50, P. F. te D. H. 1.—. Dr W. M. te S. 2.50, A. C. D. te D. H. 2.—. M. L. A. M. te D. H. 2.50, J. J. V. te W. f 1.50, A. en G. L. te D. H. 2.50, H. V. te D H. 1.—. K. C. P.-L. te D. H. 2.50, E. G. R. te S. 1.—, G. v. A. te D. H. 1.—. N. B. te R. 5.—, E. B. te L. 1.—, W. d. K. te V. f 3.—, A. V. B. v. L. te N. 1.—, M. D. S. D. te H. 5.—.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1