Jlieuwe ^cilisrtje (L'oarnnl Ergste overstromingsramp sinds het jaar 1862 Strijd tegen de waterwolf Reeds 15 doden; 50.000 daklozen en enorme materiële schade Naar dubbel spoor over 't Hollandsch Diep Raadsel rond Cornets tot klaarheid gebracht Beslissende week ingegaan voor Geneefs overleg Wist U Hebt U geen giro-rekening? Doe het dan zo! MAANDAG 12 JULI 1954 BUREAUX: Steens treat 37. Directie, Redactie, Abonnement en- e Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ADVERTENTIËN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Vijf en dertigste jaargang No iUU87 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NRTIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantfasiicft is gMIrcra «on tiert la fegfjenspoct" HET SCHRIJNENDE LEED IN CENTRAAL-EUROPA GEDURENDE het weekeinde steeg in verschillend© gebieden van Oostenrijk en Beieren het water opnieuw. Het dodental bedraagt thans 15 en circa 50.000 mensen zijn dakloos geworden. In Linz bereikte het water het hoogste peil sinds mensenheugenis, namelijk meer dan 11 meter. In sommige delen van het rampgebied begint gebrek aan levens middelen te ontstaan en ook de drinkwatervoorziening is een gioot pro bleem. Tussen Passau en Linz staan 30.000 huizen onder water. Ver scheidene huizen werden door het water meegesleurd en overal drijven dode paarden, varkens en kippen rond. Ofschoon, volgens latere 'berichten, in de zijrivieren van de Donau het water begint te zakken, vreest men, dat nog meerdere slachtoffers zullen volgen. Met allerlei vaartuigen, stormboten, landings vaartuigen, roeiboten en helicopters zijn Amerikanen en Russen voortdurend in actie, geïsoleerde plaatsen af te zoeken naar overlevenden. Behalve de Ameri kanen doen ook de Russen aan het red dingswerk in Oostenrijk mee. Bij Ur- fahr en Otterïheim, in de omgeving van I Linz, moet ook de strijd gevoerd tegen de waterratten. In de bergen Westen van Oostenrijk en Oost-Zwitser land wierp een helicopter van de Ame rikaanse luchtmacht ladingen hooi uit voor de beesten, die door de geen voedsel meer kunnen vinden. He laas zijn behalve mensen, ook koeien, herten, hazen en fazanten (bij duizen den) omgekomen. In de bergen Oostenrijk neemt het gevaar van lawines toe. Zo zitten in een hut in de Alpen 26 toeristen opgesloten, onder wie twee kinderen. Tegenover al deze misère, staat Salzfourg gelukkig weer „watervrij" de bevolking reeds voorbereidingen treft voor de „Salzburger Festspiele", die op 25 Juli beginnen. In cijfers (een schat ting): de schade bedraagt 60 millioen gulden: 30.000 hulzen zijn onder water gelopen en hier van 5000 verwoest; 200 wegen afgesneden, 130 bruggen vernie tigd; in 152 fabrieken ligt het werk stil. Vermelden wij nog, dat een Oostduits communistisch bied schreef, dat de over stromingsramp te wijten is aan proeven met atoomwapens, die overmatige regen en sneeuwval zouden hebben veroor zaakt. Het Nederlandse Rode Kruis heeft te legrafisch hulp aangeboden. Per K.L.M. worden verzonden partijen 'rubber knie- laarzen etc., ten behoeve van de get*>f- fen gebieden in Duitsland en Oostenrijk. Op verzoek van het Rode Kruis in West- Duitfland "zal het Ned. Rode Kruis per auto 1500 dekens, 500 moltondekens en 3250 stuks kinder- en babylinnengoed naar de slachtoffers van de watersnood Snelverkeer eist 5 doden Jongen verdronk bij Dekten in Twentekanaal In de omgeving van Roermond zijn bij verkeersongelukken in het afgelopen weekend drie personen gedood. In de nacht van Zaterdag op Zondag botste op de weg Maasniel-Duitse grens een motor met Belgische militairen tegen een boom, waarbij de 19-jarige duorijder Moonen uit Maaseyk op slag werd gedood, en de 20-j- bestuurder Naime uit Luik zwaar werd gewond. Bij Heythuizen viel kloosterbroeder Cosmas van een rijdende tractor en werd door de wielen van de aanhangwagen dodelijk geraakt. De wachtmeester der rijkspolitie te Roermond, W. A. Smalt, botste Zaterdag ochtend aldaar met zijn motor tegen een boom, en overleed korte tijd later. Hij was gehuwd en had twee kinderen. Na een aanrijding tussen een autobus en een scooter te Voorthuizen, waarbij de duorijdster van de scooter zwaar lichame lijk letsel opliep, is de autobus doorge reden. De groepscommandant der rijks politie te Barneveld verzoekt de bestuur der van een donkerblauwe of zwarte Mer- cedes-personenauto, die de bus is gevolgd in de richting Apeldoorn, zich met hem in verbinding te stellen. Vanmorgen botste in Kloosterveen bij Assen een grote trailer uit Oss op een geparkeerde vrachtauto, tengevolge waar van beide inzittenden van eerstgenoemde wagen, de 19-j. F. A. van H. uit Oss en de 20-j. J. T. K. uit Lith op slag werden gedood. Bij D e 1 d e n ten slotte is de 17-J. zoon van het gezin Hinnen uit Almelo bij het vissen in het Twentekanaal geraakt en verdronken. T« Wassenaar zijn de heer C. C. Rutgers, zoon van de heer H. C. Rutgers, directeur van de N.V. Rubora en mej. Angela C. Smit, dochter van de nieuwe directeur van de Esso, Zaterdag in het hu welijk getreden. Het jonge paar met de bruidskinderen, Trinetje en Miepje Kroezeop weg naar de kerk. in Beieren zenden. In Wenen en Bad Godesberg is men onmiddellijk begon nen met het uitreiken van „Care-pak- ketten". Bfj de Care-missie in Den Haag (Javastraat 14) giro no 512679 kan geld worden gestort. Voor ieder evacuatie pakket is een bedrag van ƒ21 of ƒ38 nodig. Het is in deze gebieden de ergste overstroming sinds 1862. Binnenstad Wenen blank Hedenmiddag werd nog geseind: In Wenen is het water van de Donau in de binnenstad doorgedrongen en heeft het plein van aartshertog Karei, waar de kerk voor Sint Franciscus van Assisi staat, overstroomd. De rivier stond van morgen 7 meter 49 hoog, bü de brug van het Rode Leger. De hulp aan d'eren Naar aanleiding van de watersnood in Zuid-Duitsland en Oostenrijk heeft het bestuur van de stichting „Dierenrampen- fonds", zich in verbinding gesteld met de diplomatieke vertegenwoordigers van die landen, ten einde althans financieel, ln de nood van de ter plaatse getroffen dieren, tegemoet te komen. Een en ander geschiedt in het kader van de Internatio nale blauwe cirkel-organisatie die in N e- d e r 1 a n d reeds enkele colonnes in op richting heeft, speciaal voor E.H.B.O. en ln nood verkerende dieren. Het is de be doeling de hulp te verschaffen via de bij de wereldfederatie voor dierenbescher ming aangesloten verenigingen in Duits land en Oostenrijk. Stalinon; nu reeds 50 a 60 doden Door het Franse ministerie van Volks gezondheid te Parijs wordt verklaard, dat het „wondermiddel" Stalinon vermoede lijk aan 50 60 mensen het leven heeft gekost. Dit aantal stijgt helaas nog steeds, Naar verluidt is het gevaarlijke middel „Stalinon" in Nederland niet krijgbaar. Weer doden en gewon den in Tunis Acht mensen zijn om het leven ge komen en twaalf gewond, toen terroristen tijdens een feest op de markt van de Tunesische stad Ferryville met een mi trailleur een autobus beschoten. Even later drong een groep terroristen door op het terras van een café en opende in het wilde weg het vuur. Vijf mensen werden Londens consulaat in rep en roer Een revolvergevecht tussen twee diplomaten Twee diplomaten uit de Dominicaanse republiek zijn Zaterdagnacht zwaar ge wond naar een ziekenhuis in Londen gebracht na een schietpartij in het sulaat-generaal van de republiek, van hen is gisteren overleden, meldt Reuter. Overeenkomstig het gebruik bewaart de politie het stilzwijgen over hetgeen er in het consulaat is voorgevallen, m'E waarschijnlijk is er geduelleerd. Het geen gewoonte dat er ingeval van in denten waarbij diplomaten zijn betrok ken, door de politie een communiqué wordt uitgegeven. Toen de beide gewonden in zieken auto's werden weggebracht, stonden i het balkon van het consulaat twee wen te kijken, aldus AP. De naam van de overledene is Don Luis Bernadino, eerste secretaris van de Dominicaanse ambassade te Londen. De gewonde diplomaat is de luchtvaart- Deze foto toont ons een overstroomde straat in Burghausen, dicht bij de Oostenrijks-Beierse grens. Aan de reddingsactie wordt deelgenomen met allerlei vaartuigen. Ook stormboten en helicopters werden daar bij ingeschakeld. Het aantal doden stijgt nog steeds. Vele mensen zijn nog opgegeven als „vermist". attaché Antonio de la Mazas Valquez. Personen, die zich in de belendende per celen bevonden, zeiden, dat er zes scho ten waren gelost. Scotland Yard stelt een onderzoek in. Monster van Loch Ness steekt kop weer op Product van „komkommer tijd''? Het „Monster van Loch Ness" is weer gezien. Een echtpaar man en vrouw zijn beiden van Schotse afkomst rap porteerde het „monster" gedurende onge- vijf minuten te hebben gezien. Het bad één kop en drie bulten. Het eerste verhaal over het „monster van Loch Ness" deed twintig jaar geleden de ronde. Thans hebben, aldus A.P., een kamer meisje en een landbouwer, die op het van Loch Ness. bij Durquhart aan roeien waren, dit monster met eigen ogen aanschouwd. Op 14 Juli a.s. zullen de Franse douanekantoren gesloten zijn in verband met de nationale feestdag. Getij verliep Spoorwegen startten met de vervanging van een 82-jarige De afdeling Bruggenbouw van de Ne derlandse Spoorwegen heeft var Zondagsdienstregeling gebruik gemaakt, het eerste deel van de 82-jaar oud< Moerdijkbrug te vervangen door eei n bruglichaam dat dubbel spoor zal hebben. Een der overspanningen werd, met de wisseling van het getij, Compressie-vermoeidheid de oorzaak Mendès-France vecht tegen de tijd keer van gedelegeerden en journalisten haar stad, die reeds overvol is met toeristen. Hoteleigenaars schudden het hoofd en vertellen verhalen over reeds lang van tevoren door toeristen bespro ken kamers en hoe zij proberen, de heren de conferentie er tussen te passen. De eigenaars van restaurants e.d. stralen het vooruitzicht van goede zaken, de bezadigde burgers, die nooit veel hebben opgehad met de vreemdelin gen in hun midden, zetten de tanden op elkaar en schikken zich in het onver mijdelijke. Intussen is een beslissende week inge gaan voor de Geneefse conferentie over Indo-China. Ook premier Mendès-France (Frankrijk) bevindt zich nu in de stad. Vóór zijn vertrek uit Parijs verklaarde hij te hopen, de moeilijkheden te kunnen overwinnen. Hij was vastbesloten een krachtige houding aan te nemen en elke poging om 'n wig te drijven tussen Frank- zijn Geallieerden, af te wijzen. Al zijn inspanningen in de laatste drie weken hebben ten doel gehad, zo ver telde hij in zijn derde „radiopraatje aan de haard", de positie van Frankrijk te verstevigen om het in staat te stellen zijn doel, de vrede, te bereiken. Zater dagavond had Mendès-France een onder houd met Molotof, dat vriendschappelijk bemoedigend verliep. De hoop, dat vóór 20 Juli a s. een aanvaardbare over eenkomst over het staken van het vuren zal worden bereikt, zou door de bijeen komst zijn toegenomen. Te Washington heeft dit alles weinig enthousiasme ge wekt. Amerika houdt n.l. vast aan zijn houding van afwachten, alvorens zijn ministers machtiging te verlenen naar Genève te vertrekken. Eerst moeten de communisten hun goede wil tonen- De Amerikaanse consul in Hanoi heeft de burgers van zfln land aangeraden de stad te verlaten, wegens het gevaar van en aanval door de Vietminh. In Troeng Gla hebben de Fransen met de Vietminh twee plaatsen bestemd voor de uitwisseling van zieke cn gewonde krijgsgevangenen. Het zijn Viet Tri en Hai Thon in Noord-Vietnam. Wat de overige gevangenen betreft, is overeenge- komen.dat zij hetzelfde voedsel zullen krijgen als de andere militairen en dat zij regelmatig post en pakjes mogen ontvan gen. Op gevangenen mag geen druk wor den uitgeoefend en zij mogen niet voor militair werk worden gebruikt. Op 14 Juli zullen 200 zieke krijgsgevangenen worden uitgewisseld. Vermelden wij nog, dat volgens de Fransen, de Chinese communisten thans meer oorlogsmateriaal naar de Vietminh hebben gestuurd, dan ooit tevoren in de geschiedenis van de Indochlnese oorlog. De Britse minister van Buit. Zaken, Anthony Eden. is vanmorgen per vlieg- naar Genève vertrokken. Walvis gevangen op het Noordelijk halfrond Een Russische walvisvaarder heeft in de Noordelijke wateren van de Stille Oceaan een grote walvis gevangen, die ongeveer 27 meter lang was en 120 ton woog, aldus Radio-Moskou. Volgens het Engelse blad „Sunday' Express" hebben Engelse geleerden het raadsel van de rampen met de „Cornets" tot oplossing gebracht. Men heeft vast gesteld dat de oorzaak van de ongeluk die aan 99 mensen het leven hebben gekost, „compressie-vermoeidheid" is ge- De „Sunday Express" gaf de volgende verklaring van het verschijnsel „com pressie-vermoeidheid" De Cornet vliegt op een hoogte van 12.000 meter, waar een mens niet in leven zou kunnen blijven, zelfs al maakte hij gebruik van een zuurstofmasker. Daarom wordt de passagiersruimte lucht- dioht afgesloten en wordt er binnen de luchtdruk door het inpompen van lucht op peil gehouden d.w.z. gelijk aan de luchtdruk op een hoogte van 2000 tot 2500 meter boven het zee-oppervlak. In de 3000 vlieguren dat was het aantal dat de verongelukte Comets on geveer in hun logboeken vermefld hadden staan veroorzaakten luchtdrukver- schillen een 750 maal een uitzetten en samentrekken van de cabine. Men kan dit vergelijken met het voortdurend heen eer buigen van een staaf alumi nium: vroeger of later moet deze bre- Volgens het blad heeft men zes weken geleden een Comet tot zinken gebracht in een enorme watertank. Dag en nacht werd er water in en uit de cabine ge pompt om een drukdifferentiaal te krij gen van 4 kilo per vierkante inch. Vorige week even voor de middag werd het breekpunt bereikt. Het vliegtuig dat in de tank aan deze proef was onderworpen werd volledig vernietigd, maar het succes van de proef neming zal vruchten afwerpen die tien tallen millioenen ponden waard zijn. Het kan evenwel nog wel anderhalf jaar duren voordat de Comets weer in bedrijf zullen kunnen worden gesteld, afldus de „Sunday Express". Tweeling in Nigeria gescheiden Opnieuw is een Siamese tweeling, dit maal twee jongens, met succes geschei den. De operatie, die een uur duurde, geschiedde in een ziekenhuis te Port Harcourt Beide jongens hebben een „goede kans" de scheiding te overleven. De tweeling werd enkele uren voor de operatie in Okrika (West-Afrika) ge boren en met kano's naar het ziekenhuis ervoerd. De twee babies waren door een brug even beneden borsthoogte met el kaar verbonden. Een typische bijzonderheid is, dat de moeder, mevr. Omisa Jacob, uit hetzelfde dorp afkomstig is als mevr. Davies, de moeder van „Boko", die enkele maanden geleden in Londen van haar zusje werd gescheiden, zo meldt Reuter. De blijde gebeurtenis in Engeland Volgens een bericht in de New York „Daily News", dat door de Daily Herald en de Daily Mail is overgenomen, zou koningin Elizabeth in het begin van het volgend jaar een derde kind verwach ten. Het New Yorkse blad, dat als bron „kringen in de omgeving van het Buckingham-paleis" opgeeft, voegde hier aan toe, dat twee nieuwe dokters bij de koningin zijn aangesteld, n.l. dr William Nevillemann en de chirurg Edward Grainger Muir. Eerder hebben bladen ge zinspeeld op de „blijde gebeurtenis" Engeland. DAT de Ned. Chr. Bouwbedrijfsbond het vorig jaar 10 pet van de ontvangen contributie bij de reserve heeft kunnen voegen, en aan vacantiegelden voor rond 5 millioen werd verzilverd. DAT in een Zaterdag te Breda ge houden vergadering van de kieskring Tilburg van de KVP mr W. H. v. Doorn, alg. voorz. van de KVP, aankondigde, dat men een commissie in het leven wil roepen ter bestudering van specifiek Brabantse problemen. DAT de tienjarige bevrijding van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen op 12. 13 en 14 Augustus te Axel wordt gevierd. DAT aan dr C. L. Walther Boer ont slag is verleend als inspecteur van het muziekonderwijs, en als adviseur belast met het toezicht op de gesubsidieerde symphonie-orkesten, wegens zijn benoe ming tot dirigent van het Radio-Phil- harm. Orkest. DAT het spoorwegverkeer Maastricht- Luik met zeven ritten wordt uitgebreid, en hei traject dank zij douanecontróle onderweg voortaan slechts 31 min. zal vergen. DAT sedert Vrijdagavond Nijmegen in een zee van licht baadt en dit zal duren tot de herdenking der bevrijding op 17 September. DAT de 30-jarige mevr. M. N. v. Hale wijnVan Hulst, uit Krimpen a. d. Lek, Donderdagmiddag in Stockbach (Baden, Zuid-Duitsland) op de trein naar R'dam ging, maar daar niet Is aangekomen. DAT het motorvracht- en passagiers schip Houtman (3800 ton), bestemd voor de KPM. Zaterdag bij Van der Giessen's scheepswerven te Krimpen aan den IJs- sel te water werd gelaten DAT burgemeester Kurt Sieveking van Hamburg gisteren per vliegtuig naar Londen vertrok voor een bezoek aan Engeland, op uitnodiging van het min. van Buitenlandse Zaken, en ook Rotter dam en Amsterdam hoopt te bezoeken. DAT de bevolking van Kruiningen, als dank voor de bijstand tijdens de ramp betoond, de gemeente Yerseke een luid- klok aanbood, die het eerst werd geluid door de heren Versluis, Leijs en Blok, die ook in de rampnacht de torenklok van Kruiningen luidden. DAT Woensdag a.s. in Rotterdam een belaarddag wordt gehouden, waarbij van 20 tot 22 uur het Stadhuiscarillon be speeld wordt door de winnaars van klokkenspelwedstrijden uit vroeger jaren. DAT gistermiddag een als motorwerk plaats ingericht huis aan de Utrechtse weg in De Bilt totaal uitbrandde, toen bij het solderen een steekvlam alles ln lichte laaie zette. DAT vandaag de Didamse marktver- eniging 125 jaar bestaat en er daarom een jubileummarkt is gehouden. DAT de oud-concertmeeeter van het Concertgebouworkest. Alex A. Polak, t.g.v. zijn 80ste verjaardag in het Con certgebouw te A'dam gehuldigd werd. DAT gisteren het Franse s.s. Parame (2423 brt) als 9000ste schip van dit jaar de R'damse haven binnenliep (v. j. was het 9000ste schip binnen op 3 Aug.) DAT de bond van de Kamloops High- s oh ooi in Brits Columbia, bestaande uit 18 meisjes cn 34 jongens. Zaterdag met de Johan van Oldenbarnevelt naar ons land is vertrokken en in Kerkrade van 6 tot 31 Augustus aan een festival deel- DAT G. B. Rebel en H. Th. van Mau- rik van de Rijksvoorlichtingsdienst res pectievelijk zijn benoemd tot ridder eerste graad en ridder in de Dannebrog- orde van Denemarken. DAT op de traditionele ridderdag te Amsterdam de 78-j. oud-adj. van het voormalige KNIL H. Zwiers uit Hilver sum t.g v. het feit dat hij 50 jaar gele den tot ridder ln de M W O. 4e klasse werd benoemd, is gehuldigd. DAT op de jaarvergadering van de Kon. Bond van Ridders der M.W.O., M. Slaats uit Amstelveen tot erelid, en J. M. Noordink en A. Bos, beiden uit Am sterdam. tot leden van verdienste wer den benoemd. haar pijlers gelicht en door een nieuwe vervangen. De nieuwe overspanning een halve vakwerkbrug, die over ve tien dagen, als een tweede overspanning is geplaatst, compleet zal zijn. Vijf deze vakwerkbruggen zullen met e^n plaatstalen brug de spoorbrug vormen. Het treinverkeer op de internationale spoorlijn, die tussen Moerdijk en Wil lemsdorp het Hollandsch Diep kruist, werd om zeven uur 's morgens gestaakt. De personenvervoersdienst werd onder houden met behulp van autobussen. Om half tien had men de oude overspanning van de spoorbrug varende en om kwart over tyree lag het nieuwe brugdeel vast oop dé pijlers. De aan het werk deelne mende sleepboten lieten op dit momènt haar stoomfluiten loeien en daarmee werd de voldoening tot uitdrukking ge bracht van al degenen, die bij het werk betrokken Om het treinverkeer hersteld. MOTOR MET MEISJE ER VANDOOR Een meisje uit Gevie in Zweden leen de Zaterdag een lichte motorfiets om een blokje mee rond te rijden. Toen goed en wel onderweg was, kwam ze tot de ontdekking, dat ze niet wist hoe te stoppen. Ze kwam op de verkeers weg terecht en eerst 80 kilometer ver was de benzine op. is toen met de trein naar huis teruggekeerd. Zware regens komen naar ons land T~iE DEPRESSIE, welke in Oosten- rijk, Zuid-Duitsland en Tsjecho- slowakije op verschillende plaatsen vorige week ongeveer 4 dagen onaf gebroken regen veroorzaakte, is noo steeds actief, aldus deelt De Hl it mede. De kern bewoog gedurende het weekeinde langzaam over Polen en langs de Duitse Oostzeekust naar net Westen, waarbij het nu in Noordwest- Duitstand op verschillende plaatsen reeds meer dan 24 uur lang regent. In Hannover bijvoorbeeld wiel in een etmaal 60 mm, hetgeen crvereenicomi met 6C liter per vierkante meter. Zondag aan het einde van de middag bereikte het regengebied het uiterste Noordoosten van Nederland. Op net vliegveld Eelde werd Maandagmorgen om 7 uur 13 mm afgetapt. Triest beeld van de stad Neu- haus, aan de rivier de Inn, aan de Duitse zijde van de Oosten rijksBeierse grens. Huizen zijn ingestort; van andere wo ningen steken de daken boven het water uit. Een ramp, waar bij 50.000 dakloos zijn gewor den en die ons herinnert aan 't eigen leed, toen overstromin gen grote gebieden van Neder land teisterden. Achternicht van Keizer Wilhelm getrouwd De 34-jarige prinses Barbara van Prui sen, een achternicht, van de laatste Duit se Keizer, is in het huwelijk getreden met de 42-jarige Christian Ludwig. her tog van Mecklenburg De kleurrijke plechtigheid werd door 130 vertegen woordigers van adellijke Duitse families bijgewoond, o.w. Prins Louis Ferdinand van Pruisen, hoofd van het huis van Hohenzollern, en Prins Frederik van Pruisen, die in Engeland woont, aldus AP. HET WEER IN EUROPA Stockholr Oslö Kopenh. °-ï Is 23 2 22 6 16 17 22 17 WEERBERICHT Koud weer Het K-N.M-I. in De Bilt verwacht tot morgenavond: Koud weer met op de meeste plaatsen tijdelijke regen of motregen. Matige tot krach tige en langs de kust tijde lijk wellicht harde Noord westelijke wind. (Opgemaakt hedenmorgen te 10 uur). Ook al hebt U geen giro-rekening, U kunt toch iets doen voor de actie O 92. Vul onderstaand biljet in en zend het zo spoedig mogelijk in een gefrankeerde envelop aan: de Nieuwe Leidsche Courant, Steenstraat 37, Leiden. INTEKENBILJET Het prot. chr. militair tehuis in Valkenburg moet er komen. Daarom ga ik er mee accoord, dat U mij zo spoedig mogelijk doorhalen wat niet verlangd wordt in de maand een kwitantie aanbiedt ten bedrage van f De incassokosten neem ik, gezien het goede doel, voor mijn rekening Naam: Adres: Woonplaats:

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1