JHcttiuc geihscffe UTouranl Q Churchill, terug in Londen roept kabinet bijeen In zake de aanpassing van de pensioenen Vier nieuwe gezichten in college Gedep. Staten: Wist U O 92 ROEPT U! OVER.... BUREAUX: Steensl'naat 37. Direcviï, Redactie, Abonsienuerèeev- en Atfv>3rt«r.v;»-atf doling: Tel. 31441. Postrekencng: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. Directie: F. D1EMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTEL11R-NATIONAAL DAGBLAD Voox Leiden en Omstreken .SiaatvtsUcftKfMlma UK bert la lejbenspttt' Men kan in Leiden starten NAAR HET VOORBEELD VAN KOREA Een verdeeld Vietnam met dubieuse 16de breedtegraad? CHURCHILL EN EDEN arriveerden met de „Queen Elizabeth" in Southampton en onmiddellijk telefoneerde de premier naar de wal, om twee kabinetsvergaderingen vast te stellen; één voor vanmorgen reeds in zijn ambtswoning, Downingstreet 10, en een tweede voor Donderdag. Met een speciale trein werden de staatslieden naar Londen gebracht. Voor een batterij van zeven microfoons, prees hij „de ware Nieuwe koers in Guatemala Junta rekent af met de Roden lieuwe regering van Guatemala geen gras over groeien. Zij heeft j wederom besluiten genomen, welke op gericht zijn de huidige toestand te- passen aan de grondwet. Voorts de verhouding te regelen tussen blijvende vriendschap tussen Engeland en de Ver. Staten, maar het zou danen onderling. Analfabeten hebben dwaasheid zijn te geloven, dat alle moeilijkheden direct uit de weg kun- i geen stemrecht meer. Het bezit van i dan honderd functionarissen onder de regering-Arbenz en van personen, die nauwe betrekkingen met zijn regiem derhielden, werd geblokkeerd. Dit besluit trefe mede de oud-president Arevalo. als mede de afgezette president Arbenz. De militaire junta zal thans een aanvang maken met een proces tegen de moorde naars van kolonel Arana, die in 1949 werd vermoord. De regering-Arbenz had deze zaak in de doofpot gedaan. verdedigingsverdrag voor Zuidoost- Azië. (A.N.Z.U.S.) Vermelden we nog, dat Amerika in de afgelopen vier jaren ruim 2.2 milliard dollar aan militaire en economische hulp Indo-China heeft verstrekt.* Als er bestand komt in Indo-China zal Amerika nog een milliard dollar extra verschaffen. ren worden geruimd. In zake Indo-China valt het accent weer op Genève. Frankrijk wenst, dat Eden, Molotof, Tsjoe En-lai, Mer.dès-France en Bedell Smith vóór 12 Juli reeds naar Genève terugkeren, met het doel een plenaire zitting te houden oer ministers van Buil» Zaken. Mendès-France heeft bij zjjn ambts aanvaarding toegezegd, dat hjj vóór 20 Juli een wapenstilstand in Indo-China zal hebben bewerkstelligd, of te zullen aftreden. Ass. Press meldde, dat Molotof reeds vandaag in Genéve zou arriveren. De internationale politieke bijenkorf gonst weer van geruchten en berichten. De premier van communistisch China, Tsjoe En-lai. heeft geconfereerd met de leider van de Vietminh, Ho Tsji Minh. aan de Chinees-Vietnamese grens. De Nieuw-Zeelandse regering is van mening, dat thans het ogenblik gekomen is. om communistisch China in de Ver Naties toe te laten. Zulks alleen, aldus de Nleuwzeelandse min. van Buit. Zaken. Clifton Web'o, zal een Vermindering van de internationale spanning tengevolge hebben. Dit betekent dus een omme zwaai van Nieuw-Zeeland. Intussen zijn in Genève de Franse en Vietminhafgevaardigden het volgens A.P. In principe eens geworden de 16de breed tegraad aan te houden als de grens bij een eventuele verdeling van Vietnam. Deze breedtegraad doorsnijdt Vietnam in het smalste gedeelte, even ten Zuiden van de havenstad Tourane. Het gebied ten Noorden van deze lijn zal aan de com munisten gelaten worden, met uitzonde ring van het gebied van de Tonkindelta, dat thans nog in Franse nanden is, op voorwaarde, dat de communisten het stuk ten Zuiden van de breedtegraad ontruimen. Over de Tonkindelta bestaat nog geen volledige overeenstemming. Het accoord slaat alleen op de hergroeperingszones, waarin beide partijen hun strijdkrachten zullen terugtrekken, nadat een bestand gesloten is. Het accoord moet nog ge ratificeerd worden door de ministers var Buitenlandse Zaken, die als vermeld, bin nenkort naar Genève terugkeren. De communisten stelden voor, alleen Hanoi aan de Fransen te laten met het recht, van de hoofdweg en spoorlijn naar de havenstad Haiphong gebruik te maken. Deze verbindingen zouden dan onder communistische controle komen. Voorts wilden de Viets de Fransen een smalle kuststrook van Haiphong, via Moncay, naar de Chinese grens laten. Dit laatste zou op verzoek van Rood-China gebeurd Hanoi voor de aanval samengetrok ken; het zijn in totaal zes keurdivisies. De autoriteiten in Hanoi recruteren in allerijl zelfverdedigingstroepen, die zul len helpen de stad te verdedigen. In New Delhi verklaarde premier Nehroe van India, dat er een zekere „historische wij- iging in de machtsverhoudingen" in Azië is ingetreden. Het is volgens hem niet langer mogelijk, de opvatting van de Aziatische landen in de wereldpolitiek te negeren. Onder deze dwingende omstan-| -- - IJ digheden zullen vandaag in Washington YGGnOUQ©! OVGllGGCl lid de inleidende besprekingen begi Vreemde dood na 5 maanden opgehelderd Terv/ijl het kabinet altrad Spanning neemt in mishandeling De dood van de 62-jarige veehouder A. S, uit Uithoorn, die eind Januari jl. bewusteloos en half bevroren op zijn erf werd gevonden en kort daarna overleed, heeft geleid tot de arrestatie van de 26- jarige koopman P. v. d. H. uit Vinke- die inmiddels heeft bekend op de avond van de 29ste Januari de veehouder in beschonken toestand zwaar te hebben mishandeld. H. Is gisteren voor de officier titie in Utrecht geleid. Op 29 .Januari had v. d. H. met drie Tunesië toe fel™,in een "u ts Lc"i stevige borrel gedronken, aldus De Tel. autoriteiten In Tunesië heb-!Toe" Si1" ""m veehouder S. om te trachten wat geld los te krijgen. Daar S. hiervoor niets gevoelde, ontstond er een handgemeen, waarbij de veehouder ernstig werd ge wond. De boer bleef die nacht, terwijl het hard vroor, bewusteloos op het erf Jiggen. De volgende morgen werd hij ge vonden en naar een ziekenhuis overge bracht. Zonder tot bewustzijn te zjjn ge komen is hij daar vijf dagen later over. leden. Weer blijde gebeurtenis in Engeland? Volgens de Sydney Daily Mirror wordt in geruchten uit New York. die gisteravond Londen bereikten, gezegd, dat koningin Elizabeth wederom in ver wachting is. Het blad voegde er aan toe, dat een zegsman van Buckingham Palace heeft verklaard: „Wij zijn in het geheel niet in staat commentaar te leveren op dat wat zuiver geruchten zijn". De geruchten, dat Elizabeth wederom een kind verwacht, deden in Australië 6poedig de ronde, na de aankomst van Elizabeth op 3 Februari op haar reis door dat land. Brussel krijgt Métro Teneinde het drukke verkeer centrum van Brussel te ontlasten, zullen zoek gebracht de trams tussen het Noord- en Zuid station onder de grond worden gelegd. Nabij het Zuidstation is dezer dagen reeds een begin gemaakt met de aanleg van een onderaardse tunnel, die het eerste traject zal vormen van een Brus selse métro. De tunnel moet gereed zijn in 1958, het jaar waarin te Brussel een wereldtentoonstelling zal worden gehou den. Grote moeilijkheden zullen er echter nog moeten worden overwonnen, daar de bedding waarin het riviertje de Zenne loopt, geheel verlegd zal moeten worden. De Fi ben radio-oproepen in het Arabisch gevangen, afkomstig van Radio-Boeda- pest, waarin de Arabische bevolking werd opgehitst, tegen de Fransen in op stand te komen. De uitzendingen waren aangekondigd in clandestien verspreide pamfletten, aldus A.P. Volgens Reuter, zijn de Tunesische na tionalisten van oordcel, dat het aftreden der regering van premier Mohammed Nizall een „gunstiger tijdperk" in de Frans-Tunesische betrekkingen inluidt. Echter zetten de Franse troepen, die reeds met 2000 man versterkt zijn, hun strijd tegen de rebellen voort. Tunis zit zonder kabinet, juist nu een anti-Franso terreurcampagne is losgebroken. Goedkeuring Benelux- accoorden Verschenen is een drietal wetsontwer pen ter goedkeuring van Beneluxover- eenkomsten, namelijk een betreffende het 9 December 1953 te Luxemburg tot stand gekomen protocol inzake de han delspolitiek: een betreffende de overeen komst tot tijdelijke beperking van de teruggaaf van omzet- en invoerbelasting; en een inzake het 24 Juli 1953 te 's-Gra- venhage tot stand gekomen protocol be treffende de coördinatie van de econo mische en sociale politiek. Churchill zoekt een landhuis Berichten uit Cap d'Ail, aan de Middel landse Zee, luiden, dat twee vertegen woordigers van een Engelse makelaar in onroerende goederen nauwkeurig nagaan of er soms in de buurt een betrekkelijk klein maar geriefelijk landhuis mei grote tuin te koop is. Zij zouden in op dracht handelen van Churchill, die naai men zegt, het plan heeft, zich daar bin nenkort terug te trekken. Mevrouw Churchill is dezer dagen in Parijs ge weest. Zij was incognito, doch een pers fotograaf heeft haar ontdektin een boot op de Seine! Naderhand vertelde men dat zij met een der huizenzoekers, die daartoe was overgekomen, heeft ge confereerd. Standpunt der regering Aan geen der verlangens van de Kamer wordt tegemoet gekomen Op deze foto ziet men de Britse premier Churchill, die met minister Eden per Queen Elizabeth" uit Washington te Londen terugkeerde, na drukke conferenties, óók in Canada. Kwiek is hij terstond weer aan het werk gegaan en onmiddellijk riep hij zijn ministers op voor een kabi netsvergadering. Wel is tussen Amerika en Engeland alles nog geen „rozengeur en maneschijn", maar Churchills wandelstok wijst er op, dat hij voorlopig nog wenst te dirigeren de „symphonie der politiek"1. Verschenen is de memorie van antwoord in de Tweede Kamer inzake het wets ontwerp tot nadere verhoging van pen sioenen met een toeslag, van de hand der ministers prof. dr L. J. M. Beel en ir C- Staf- Zij geven toe, dat de voorge stelde regeling tamelijk grof is en dat in dividuele aanpassing de voorkeur zou verdienen. Doch reconstructie van 175 000 pensioenen binnen afzienbare tijd is gn- mogelijk. Mocht de Kamer daaraan echter de voorkeur geven, dan zullen de minis- het ontwerp moeten terugnemen en moet men op dit ogenblik van een aanpasing afzien. Op twee punten is de regering van de voorstellen der staats commissie-Poelje afgeweken. In de eer ste plaats door een verhoging van het percentage met één procent. In de tweede plaats is het minimum voor het percen tage van de achterstand, hetwelk de ge- pensionneerden zelf moeten dragen (ge middeld een derde) gesteld op 7Vz pet- Hierbij wordt opgemerkt, dat de cen trale commissie voor georganiseerd over leg volledig met het ontwerp heeft ïn- gestema- Volledige aanpassing zou slecvs mogelijk zijn bij de door de regering afgewezen individuele herziening. De re gering wil hiermede niet zeggen, dat zij haar standpunt ten aanzien van de aan passing der pensioenen aan de koopkracht van het geld reeds heeft bepaald, doch zij wil op dit punt wachten tot het eind rapport van de staatscommissie-Poelje- Voor de afwijzing der individuele aan passing voert de regering de volgende drie gronden aan: Ten eerste zou dit ten aanzien van de andere groepen van oudc-n van dagen kwalijk te verdedigen zijn Het zou zeer bedenkelijk zijn alleen hei gepensionneerde overheidspersoneel te Sneltrein greep bestelauto op onbewaakte overweg Op een onbewaakte overweg te Eefde bjj Zutphen is gistermiddag een bestel auto, bestuurd door de 28-jarige H, F. de G. uit Deventer gegrepen door een sneltrein uit Zutphen. De bestuurder werd ernstig gewond naar 'het algemeen ziekenhuis te Zutphen overgebracht. De. auto werd zwaar beschadigd. Koningin Juliana reikte prijzen uit Aan winnende grenadiers en jagers in Harskamp Koningin heeft gistermiddag een be de legerplaats Hars kemp. Omstreeks vier uur arriveerde H.M. per auto in de Harskamp om ge tuige te zijn van de onderlinge wedstrij den die daar gehouden werden door de parate bataljons van de garderegimenten grenadiers en jagers, zulks in verband met het 125-jarige bestaan dezer regimenten. Nadat zij de ere-wacht der grenadiers had geïnspecteerd, werd de landsvrouwe verwelkomd door kolonel A. van Santen, commandant van het 41e R.I. en de plaats vervangend commandant luit.-kol. J. J. C. Taets van Amerongen. Kort na haar aankomst begaf de Konin gin zich met haar gevolg per auto naar het terrein waar de wedstrijden gehouden werden. Geruime tijd volgde H.M. de ver- riahtingen. Na afloop reikte zij staande ;n schiettent van de legerplaats de »n uit, elke winnaar met een hand druk feliciterend, en vertrok om kwart vijf naar Soestdijk. gelegenheid van voornoemd jubi leum hebben gisteravond op de Markt te Den Bosch de Marinierskapel, de Kon. Mïl. Kapel en de kapel der Kon. Lucht macht een taptoe gegeven. In die stad namelijk de garde-regimenten grena- en jagers gelegerd. Koningin Juliana woonde gisteren in de Harskamp de sportwedstrijden bij van de jubilerende Grenadiers en Jagers. Een van de programma punten was het goed en snel verbinden van gewonden. Chr. Emigratie Centrale gaat gewoon door Ondanks tekort aan arbei ders in ons land (Van on Moeten wij sociale redacteur) t onze arbeid ophouden de Christelijke Emigra tie-Centrale si opzetten? De heren A. Warnaar en T. Cnossen. resp- voorzitter directeur-secretaris van de C-E.C-, stelden deze vraag aan het begin van een bespreking, welke wij met hen hadden. Maar met beslistheid gaven zij een ont kennend antwoord. Zij sloten zich in dit opzicht volledig aan bij het antwoord, dat minister Suurhoff onlangs gaf op vragen het liberale Kamerlid Van Leeuwen- zou volkomen onjuist zijn, om het apparaat, dat is opgebouwd, af te breken. natuurlijk verheugend, dat de werk gelegenheid in Nederland nu zó is. dat er eer van een tekort, dan van een teveel aan arbeiders gesproken kan worden, maar niemand kan garanderen, dat en hoelang deze toestand zo blijft. Zou men nu het emigratie-apparaat afbreken en de emigratie-activiteit dus tot een inci dentele maken, dan zou Nederland er in de emigratielanden uit liggen en ver drongen zijn door andere. Mr v. Dijken, mr v. Riel, dr v. Praag en dr v. d. Tempel gekozen (Van een verslaggevers) Tijdens de vanmorgen gehóuden*eerste gewone zitting van de Provinciale Staten Zuid-Hólland zijn als leden van het college van Gedeputeerde Staten gekozen de heren: mr T. A. van Dijken (AR) ad vocaat in Den Haag in de vacature-Jan- sen Manenschijn (AR); mr H. van Riel (VVD) directeur Mees en Zonen in Den Haag in de vacature-Wittenberg (KVP) en dr J. P. van Praag (PvdA), die de plaats van de heer Schilthuis inneemt. Mr J. J. R. Schmal (CH) A. C. A. Dee- renberg (KVP) en mevr. mr Ch. R. A. Mr H. VAN RIEL (V.V.D de Ruyter-De Zeeuw (PvdA), die reeds zitting hadden in het college, werden her- Tat buitengewoon lid van het college van Gedeputeerde Staten (vacature.De Monchy) werd benoemd dr B. v- d. Tem pel. De KVP, die in de vorige zittingsperiode met 2 zetels in het college van Gedepu teerde Staten vertegenwoordigd was. heeft dus 1 zetel moeten afstaan aan de VVD. Voor de stemming plaats had, poogde de heer S. Groenendijk (CPN) een uit voerige politieke verklaring voor te le zen, maar de voorzitter, commissaris m: L. A. Kesper stak hier tijdig een stokje De communistische afgevaardigde vol stond toen met de verklaring dat zijn fractie alleen de candidaten van de v.d.A. en V.V.D. zou stemmen. Dr J. P. van Praag (P.v.d.A) was oordeel dat 'het redelijk zou zijn geweest, indien de P.v.d.A. 3 zetels in het college bezetten. Omdat de overige fracties zich hiertegen zouden verzetten zou de P.v.d.A.-fractie genoegen nemen met 2 zetels. Het verwijt alsof de andere fracties dan onredelijk zouden zijn behandeld werd direct door de heer J. Wilschut (A.R.) ontzenuwd. Het is een wonderlijke calcu latie van de P.v.d.A., zo zei hij om met van de 82 zetels in de Prov. Staten inspraak te maken op 3 zetels in het college. i niet kloppen met de werkelijk heid en de zienswijze van de andere frac ties. Nadat jhr. mr dr O. F. A. H. van Nis pen tot Pannerden namens de K.V.P.- fractie had medegedeeld, dat zijn fractie DAT In Epe gevallen van vogel pest op de boerderij van de wed C. Dal huizen aan de Houtweg en van de neer H. J. van der Snel aan Ooster Oenerweg zijn geconstateerd- DAT B. en W- van Rotterdam voorstel len, het presentiegeld voor de raadsleden van f 12.50 op f 18 per zitting te brengen- DAT de Ned. Organ- voor Zuiver We tenschappelijk Onderzoek aan het Kon- Lnst. voor taal-, land- en volkenkunde subsidies gaf voor de uitgave van hel laatste deel van het Corpus diplomaticum Neerlando-Idicum. en voor de voltooiing van de Jan Pietersz- Coen-serie DAT de Maastrichtse gemeenteraad besloot het herstel van de Wilhelmina- brug volgens het ontwerp van Rijkswater staat te aanvaarden. DAT de Nederlandse vertegenwoordiger in de commissie der V.N. voor de vereni ging en het herstel van Korea, B. Slin- genberg, gisteren uit Seoel naar ons land is vertrokken en hij nog geen opvolger heeft. DAT Jerrel Lee Hornsby en David El- wood Cage, twee verlofgangers van hel Amerikaanse bezettingsleger in Duits land, op een vacantietrip in Amsterdam hun motorfietsen zijn ontstolen, elk waarde van f 2000- DAT de opsporingsdienst van PTT in samenwerking met de rijkspolitie in Farmsum (Gr.) de clandestiene zender De vliegende Schotel, die zich ook wel Studio Schildmeer noemde, in beslag heeft ge- DAT de Bond voor Staatspenslonnering an de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid vroeg, gezien de geste gen kosten, de uitkeringen aan te passen, betreurt, dat in het S.E.R.-rapport r de ouderdomsvoorziening de ge dachte van premievrij staatspensioen niet wordt verwezenlijkt. DAT de heer L. de Vries, chef van de centrale markt te Amsterdam, die zijn loopbaan als arbeider bij de stadsreini ging begon, gisteren veertig jaar in dienst van die gemeente was. DAT met een receptie Vrijdag het gou den bestaansfeest wordt gevierd van de N.V. Nieuwe Ned. Mij tot vervaardiging van spiegelglas, glazen voorwerpen en chemische producten, te Sas van Gent. DAT per speciale Skymaster van de Amerikaanse marine luit.-adm. Jerauld Wright, de opperbevelhebber der NAVO- strijdkrachten in de Noordelijke Atl. Oceaan, die eeD rondreis maakt, van Schiphol naar Lissabon is vertrokken. DAT tegen twee uit Rekken ontsnapte jongelieden, de 18-j. J. H. uit Amsterdam en de 21-j. Y. S. uit Brunssum, die vooi de Almelose rechtbank in zake diefstal- lef) en inbraak terecht stonden, resp. 4 er 8 maanden is geëist. vrijwaren voor de gevolgen van de waar- aeaaiing van het geld. i'en tweede zou volledige aanpassing de helft der betrokkenen te veel ontvangen. Ten derde i het systeem der pensioenwet geving inhaerent, dat elke loonwijziging verschillen schept tussen de vroeger of gepensionneerden. De minister van Sociale Zaken streeft er naar zo spoedig mogelijk een wetsontwerp betreffende de definitieve ouderdomsvoorziening in te dienen- De bijzondere aandacht van de nu ll Financiën is gevraagd voor de kerkelijke pensioenen. Het onderha vige wetsontwerp heeft generlei conse quenties voor de Indische pensioenen. De geraamde kosten van f 19 millioen zijn slechts globaal- Het aantal gepensionneer den. bij het wetsontwerp betrokken, was op 1 Januari j.l. 150.000. Jaarlijks sterven r 6000. Terugwerkende kracht tot 1 Ja- luari 1953 noemt de memorie om techni- che redenen onmogelijk- Ook Hongarije wijzigt zijn regering Radio-Boedapest heeft bekend ge maakt, dat de Hongaarse regering „in grijpend" gewijzigd is. Zo is de minister tenlandse Zaken vervangen door Laszlo Piros, tevens hoofd van de Hon gaarse geheime politie. Ook voor de levensmiddelenvoorziening kwam er een andere man. De afgezette minister van Binnenl. Zaken, Gcroc. werd beschouwd als een goed vriend van de voormalige Russische politiechef Beria, die terecht gesteld is. In Wenen is men van oordeel, dat de vervanging van Geroe strookt met het beginsel van „collectief leiderschap", dat de laatste maanden in elk land ach ter het IJzeren Gordijn in toepassing is gebracht. Opgemerkt wordt, dat de voed selsituatie in Hongarije kritiek Is. Duurdere melk op 25 Juli Naar het ministerie van Landbouw c.a. ofiicieel meedeelt (wij meldden het dezer aagen reeds), zal de subsidie op de con- sumptiemelk. die thans nog meer dan vier cent per liter bedraagt (f 4,18 per 100 liter) tot drie cent per liter worden vermindert, en wel met ingang van 25 juli a.s- in. overeenstemming met het subsidiebe- van de laatste jaren kunnen daardoor de uitgaven voor de subsidie op con- sumptiemelk worden verminderd- De prijs van de melk voor de consument zal in het gehele land éèn cent per liter stijgen- De Vrije Evangelische Gemeenten hebben het landgoed Lindenhorst te Drie bergen aangekocht om er een centrum voor ouden van dagen te stichten- HET W£ER1N EUROPA DAT de staatssecretaris van Oorlog, J. Kranenburg en de chef van luchtmachtstaf, luit.-gen. waarnemer Baretta Vrijdag de thans op de vliegbasis gestationneerde Noorse vliegers bezoeken. DAT tien Nederlandse journalisten mo menteel op uitnodiging van de bondsrege- een twee-weekse reis maken door de bondsrepubliek en in Bonn door pre sident Heuss en kanselier Adenauer wor den ontvangen. DAT voor de Almelose rechtbank tegen de 32-j. Enschedese vertegenwoordiger J. H. B. wegens opzettelijke brandstichting negen maanden is geëist. DAT het te Groningen bijeengekomen congres van Ned. verbruikscoöperaties teleurstelling heeft geuit over het niet toewijzen van een plaats aan vertegen woordigers der coöperaties in de thans voorbereide productschappen op het ge bied der voedselvoorziening. DAT nabij de IJmuidense hoogovens een 60 meter hoge stalen mast is opge trokken, waarop een apparatuur staat om registraties te verrichten t.b.v. het on derzoek tot bestrijding der gasschade aan gewassen in Kennemerland. DAT dr J. W. Sluiter en dr P. F. van Iieerdt van het zoologisch laboratorium der Utrechtse universiteit de zomerver blijven van de vleermuizen in Zuid-Lim burg opsporen, en tevens vleermuizen zoeken, die in de afgelopen winter zijn Mr T. A. van DIJKEN (A.R.) geen behoefte had tot aflegging van eer verklaring, werd tot stemming overge- De gekozenen, die de benoeming aan namen, werden hierna toegesproken door de commissaris mr L. A. Kesper. ii ijs.i 3 I 5 d I - ti |3 3 5 e 1 Stockholm Oslo Kopenh. A'dam Londen nevel"' onbew. regenbui ZW 2 N 1 ZZW 6 ZZW 4 W 1 0 19 0 19 2 14 3 17 4 Parijs Bordeaux Grenoble licht bew. regenbui zw bew. windstil WNW 2 NW 7 18 3 20 5 23 1 0 Genève Zurich Locarno regen zw. bew. WNW 4 20 6 22 0 Frankfort München half bew. zw bew. half bew. ZZW 2 ZW 1 N 1 19 0.2 15 1 23 18 MaHorca onbew. onbew. Z 2 ONO 2 windstil 26 0 24 0 0 WEERBERICHT Minder buiig Het K. N. M. I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Wisselende bewolking met vooral aanvankelijk plaatse lijk nog enkele buien. Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. Koude nacht. Morgen overdag Iets hogere temperaturen dan vandaag. (Opgemaakt hedenmorgen te Zon en Maan Donderdag: Zon van 4.29 tot 21.00; maan van 13.57 tot 23.43. Heden E.K. „VOOR ELK JAAP %EN DIENSTTIJD EEN GULDEN VOOR 0 92!" Een goede tip van de heer J. L. te VI. En hij zette zijn woorden kracht bij met een giro-overschrij^jng van f 3, Wanneer alle veteranen dit goede voorbeeld volgen en voor ieder jaar eigen diensttijd één gulden overmaken op giro 58936 van de Nieuwe Leidsche Courant dan is het Prot. Militair Tehuis in Valkenburg ineens een stuk dichter bij de werkelijkheid. Komt wapenbroeders, beantwoordt de strijdkreet van de heer L. Alle weerbare mannen, die nog een pen kun nen vasthouden roept hij toe: ,,Pak Uw giroboek of vul het intekenbiljet in, dat regelmatig op deze plaats wordt afgedrukt,

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1