PTT Eendrachtige propaganda-avond van padvinders(sters) OPENING Aanvoer van verse haring begon schuchter MEISJES en VROUWEN om bollen te pellen. DE NIEUWE LEI^rHE LEERL. VERPLEEGSTERS VERPLEEGHULPEN Koeriers Koerier KONINKRIJK BELGIË nieuwe leidsche courant 6 MAANDAG 5 JULI 1954 VOORSCHOTEN Zaterdagavond hebben alle padvinders- en padvindstersgroepen, die in Voorschoten te vinden zijn, samen een propaganda-avond gegeven. Nadat dit jaar de groepen elkaar gevonden hadden met St Jorisdag, is de samen- spreking zó goed verlopen, dat ook deze propaganda-avond gezamenlijk ge geven kon worden. Op de speelplaats van de voormalige R.K. jongensschool was een podium opgesiagen, waarbij enkele honderden stoelen geplaatst waren, die tot vreugde van de organisatoren, maar niet minder van de jongens en meisjes, die zouden optreden, tot de laatste bezet waren. Hoewel allen Zaterdag nogal eens naar de lucht gekeken hadden en het ergste hadden gevreesd, b'.eek het weer deze demonstratie gunstig gezind te zijn. Slechts even vielen na de pauze een paar druppeltjes regen, maar ze konden het feest niet verstoren. Het was werkelijk een feest Niet alleen voor de jeugdige artisten van Clrcua „Altedol", maar ook voor de toeschou wers (voor het merendeel ouders en familieleden van de spelers). Alle groe pen hadden een bepaald onderdeel voor hun rekening genomen en zo was het pro gramma een bonte mengeling geworden van show, acrobatiek en dierendressuur. De welpen van de Lelf Ericsonhorde openden het bonte programma met een wilde sprong door een papleren scherm, waarna de gidsen van de St. Irmagroep. de welpen van de St. Laurentiusgroep en de kabouters van de Duivenvoordegroep voor de shownummers zorgden. Bijzonder veel succes oogstten de verkenners van de St Laurentiusgroep, die een stuk acrobatiek weggaven, dat er wezen mocht. Ook de voortrekkers van deze groep kwamen bijzonder goed voor de dag met een nummer rijwiel-acrobatiek. Maar ook de andere groepen, hordes en stammen kwamen op goede wijze voor het voetlicht. Mlssehien was het tempo hier en daar wat traag, dit deed echter niets af aan de waardering, die ledereen voor het gebodene had. Het was immers ook niet de bedoeling een voorstelling met echte kunst ta geven, zoals oubaas A. de Groot op merkte, maar slechts een genoeglijke avond te bezorgen ende kassen van alle groepen wat te spekken. Dit laatste is, dank zij de goede voorbereiding (door hopman De la Bije en hopman Trel) zeker geslaagd. Onder de vele aanwezigen merkten we nog op verschillende vertegenwoordigers van de diverse districtsbesturen, wethou der G. Schrama, de- gemeente-secretaris, de heer J. de Bres. en enkele leden van de gemeenteraad. (De burgemeester is met vacantle en kon dus deze avond, waarvan hij de voorbereiding met veel Instemming gevolgd heeft niet bijwonen). LEIDERDORP Jaarvergadering „Groene Krols" In het Dorpehuis heeft de afdeling Lei derdorp van het Groene Kruis haar Jaar vergadering gehouden onder voorzitter schap van burgemeester K. van Diepe- Dingen. Uit de Jaarverslagen bleek, dat de ver eniging thane bijna 1000 leden telt en dat er over 1953 een tekort van f 1602 Is. Dit tekort was het voorwerp van een uit voerige discussie. Van bestuurszijde werd gezegd, dat dit tekort hoofdzakelijk te wijten valt aan de uitbreiding van de Groene Kruis-bemoeiingen, zoals consul tatiebureau x. zuigelingen- en kleuterzorg, Omdat het duidelijk la dat zuster Haag- vKet, die een uitvoerig verslag van haar werkzaamheden deed, het werk niet al leen meer aan kon. zullen de inkomsten omhoog moeten. Men dacht onder meer aan een kleine contributieverhoging. De heer A. Katz werd benoemd in de kascommissie Bij het punt bestuursver kiezing herdacht de voorzitter het in Augustus 1953 overleden bestuurslid, de heer P. M. v. d Voort, die veel voor het Groene Kruis heeft gedaan. In zijn plaats werd mevr. B. Seret-Cruden gekozen, ter wijl de heer A. Verhoorn herkozen werd. Op voordel van de heer Brinksma werd voor de secretaris, de heer J. M. Lim burg, die wegens ziekte afwezig was. een Inzameling voor een aardige attentie ge houden. Na een korte rondvraag werd de vergadering gesloten. We hopen, dat de diverse afdelingen, die elkaar voor deze avond zo goed ver stonden, nog vaker zullen kunnen samen- erken. Geslaagd Voor het examen vakbekwaamheid begrafenisondernemer is geslaagd de heer A. K. Duyzers. Burg. de Kempenaerstr. 17. die hiermee gerechtigd is dit bedrijf zelfstandig uit te oefenen. Vier dagen op schoolreis Vanochtend zijn de leerlingen van de hoogste klas van de openbare lagere school met een tiental luxe auto's van ouders van leerlingen van deze school Luntercn vertrokken, waar zij op de Goudsberg vier dagen het afscheid van hun lagere schooltijd hopen te vieren. Opeoluchtkerkdlenst uitgesteld De openluchtkerkdienst van de Her vormde Gemeente is in verband met de weersomstandigheden van gisteren uitge steld tot a.s. Zondag. HILLEGOM Buraemeester ridder in de Leopoldsorde Op voordracht van de Belgische minis- er van Buitenlandse Zaken heeft het de Koning van België behaagd, de burge van Hillegom, jhr mr dr O. F A. H. van Nispen tot Pannerden, te be- to* ridder in de Leopolds-orde Leze hoge onderscheiding werd burge- Van Nispen verleend, mede naar aanleiding van zijn buitengewone ver diensten voor de bevordering van goede betrekkingen tussen Nederland en België in verschillende door hem beklede func ties. De burgemeester is een vurig v stander van de Benelux en een groot vriend van België. NOORDW11K Aanbesteding gymnastiek lokaal Op het gemeentehuis werd de bouw aanbesteed van het nieuwe gymnastiek lokaal aan de Wassenaarsestraat. Ei waren 9 inschrijvers. De hoogste was J. F Kornet te Leiden voor 87.000. de laagste B. v. d Wiel te Noordwijk voor ƒ71.150 De gunning is aangehouden. O EGSTGEEST I Diplomazwemmen in Poelmeer Niettegenstaande het gure weer heb ben Zaterdagmiddag in Poelmeer vele jongelui een poging gewaagd om in het bezit te komen van het vaardigheids- diploma van de K N Z B De resultaten waren dat diploma A kon worden uitge reikt aan: Dicke Ens, Hans v. d. Bera, Anke v. d. Putte, Marianne VermeiJ Sonja Lesquillier, Maarten Goslings, Frans Johan Dankmejjer. Hans Dik Larslientje Kroes, Christientje Diepen veen, Boudewijn Neu'.eboorr,. Anr.elies Neuteboom, Freek Oosterorrt. Jan Sild. Bernard Diepenveen Roel Riphagen Pe ter van Kerkhof. Wouter Diepenveen Epie Lubbers. Pita Krott. Els Vrijhof. Henriette Brouwer en Anarieke Boeree In het bezit van diploma B kwamen: Aat Timmermans Otto Strach. Robert Blomsma. Robert van Werkhoven. Anr.e- marie Neuteboom. Bernhard Diepenveen Ton Obdam en Peter van Kerkhof. Schoolzwemwedstrjjden De jaarlijkse zwemwedstrijden tussen de leerlingen der onderscheidene scho len in Oegstgeest zullen worden gehou den op as. Zaterdag. DINSDAG 6 JULI a.s. n.m. 2.30 UUR openen wij onze geheel modern ingerichte zaak in MANUFACTUREN enz. aan de ADM. DE RUYTER- LAAN alhier. Wij hopen hetzelfde vertrouwen te winnen als wij op de Sluisweg al zoveel jaren mochten hebben, leder, die zijn belangstelling wil tonen, is van harte welkom tussen 4 en 7 uur. De verkoop begint Woensdag 7 Juli v.m. 8 uur. Hoogachtend, J. HAASNOOT CORN. HAASNOOT-v. d. Plas KATWIJK AAN DEN RUN Voor de kerkvoogdij De extracollecte, in de Hervormde Ge meente gehouden voor de kerkvoogdij- heeft 124.20 opgebracht. KATWIJK AAN ZEE Gymnasiiekevenement Aanstaande Zaterdag heeft op het voetbtflterrem van ..Katwijk" aan de Nieuwe Duinweg een groot gymnastiek- evenement plaats. Diverse wedstrijden zullen worden gehouden Er wordt aan deelgenomen door de Katwykse vereni ging Hercules, door Concordia. Excelsior Brunhilde uit Leiden. Olympia uit Oegstgeest en WIK uit Wassenaar. De wedstrijden beginnen om 4 uur. Alle deelnemende verenigingen zullen defileren voor B. en W. Het college neemt het défilé af by het stadhuis- Een mars- wedstrijd voert de verenigingen door het dorp. Zij vertrekken voor deze wedstrijc om half zeven. Om kwart voor acht be gint de avonduitvoering op het terrein van Katwyk"- Na opmars en vaandel- groet zal de uitvoering worden geopend door de voorzitter van de turnkring Lei- »n omstreken, de heer A. Metz- Srun- hulde en Concordia uit Leiden en Olym pia uit Oegstgeest nemen deel aan de dnekampwedstrüden. Ds Bos op „De Hoop" Vandaag is ds Bos, Geref. predikant vertrokken voor een reis met het hospi taalkerkschip „De Hoop". Ds Bos hoopt op 29 Juli terug te zijn Ds Ptjlman 1 Augustus terug Ds F. Pijlman hoopt op 1 Augustus weer in zijn gemeente terug te zijn, nadat hij zijn diensttijd als veldprediker zal hebben beëindigd. Opbrengst collecte De extracollecte, in de Herv. kerken gehouden voor de Hervormde scholen, reeft 524.80 opgebracht; de collecten voor gezinszorg 187,31 en 57,35. Openlucht-evangelisatie Dinsdagavond om 8 uur zal op het plein tegenover de Oude Kerk een openlucht- evangelisatiesémenkomst worden gehou den, uitgaande van de Hervormde Ge meente en de Gereformeerde Kerk. Ds P- Moerenhout zal spreken over het onder werp „Wanneer komt da vrede?" Een zangkoor uit Bodegraven verleent mede- Voor de nieuwe De Hoop Opnieuw werd een aantal bij particu lieren geplaatste busjes ten bate van het nieuwe hospitaalkerkschip geledigd. Het waren: Van D., Tromplaan 6,71; Van T.. Tramstraat 1; K. WMalefytstraat 2,50; P., Meeburgkade 10; boetzolder Kenenmerland 30; totaai 50,21. Met deze vijfde verantwoording is nu het eindbedrag 900,57. Tijdelijk controleur Tot controleur in tijdelijke dienst bij de Ned. haringcontröle, standplaats Kat wijk, werd voor onbepaalde tijd aange steld: de heer L. N. Parlevliet. Innemen Hedenavond Bouwarbeidersbond in het Jeugdhuis vacantiebonnen innemen voor ongeorga niseerden (penningmeester de heer G. v. Rijn). Geref. Gemeento Morgenavond om half acht hoopt ds Van Dam van Barneveld voor te gaan ln de Geref. Gemeente (Remisestraat). Hoog en laag water Dinsdag 6 Juli: hoog water 6.58 en 19.21; laag water 2.47 en 15.uur. RJJNSBURG Dammers gaan voet ballen De Rynsburgse dammers gaan Woens dag nu eens niet dammen, maar voetbal len- Om 7 uur treden zij aan voor een wedsrtryd tegen de Noordwykse dam vereniging. De Rijnsburgers staan als volgl opgesteld: A- v- d. Brink (d); J. den Maren. D. Scnoneveld. J. v. d- Meij (a); H- Verkuil en C. van Delft (m.); C. Junge- rius en A- v- d. MeU (teruggetrokken voorhoedespelers). P. Perfors. W. Leeu wenburg en C. Perfors (v.), stoppersprl- systeem dus. Reserves zijn H. Ravens- berger., D. van Egmond en A. Leeuwen burg. Naar wij vernemen is het voetbal veld in blokken verdeeld, opdat de dam mers niet al te veel de kluts kwyt zullen raken. Bovendien zou men het voor deze ene keer eens niet met een voetbal, maar met een grote damsteen op de kant willen proberen. In dat geval zou het gewenst zijn. dat de spelers zich schoenen met harde neuzen aanschaften. Onze inlich tingen komen evenwel niet uit een be trouwbare bron. Daarom adviseren wij .-Doe geen moeite". Viswedstrijd in het kanaal Voorafgegaan door enkele trommelsla gers togen een veertig Jonge hengelaars Zaterdagmiddag kanaalwaarts. om als sluitstuk van de kinderfeesten een vis wedstrijd te houden. Na afloop van de twee uren, die vissend werden doorge bracht. bleek de vangst echter niet groot te zyn. Het ging om het aantal gevangen vissen; de kampioen ving er- vijf. Direct ca afloop werden acht fraaie prijzen uit gereikt- Autotocht ouden van dagen Morgen zuilen de Rijnsburgse ouden van dager, weer een dag uitgaan. Ze zullen daarvoor half tien in de morgen worden afgehaald, waarna in de Kerk straat de stoet gevormd zal worden- On getwijfeld zal het een plezierige reis worden, die onder meer naar het dieren park in Khenen zal leiden. VALKENBURG B.B. oefende Zaterdagmiddag om ongeveer half drie loeide de sirene op het raadhuis en zij die de vorige avond het krantenbericht niet gelezen hadden, dachten beslist, dat er brand was; temeer, daar er uit per celen aan het Marktveld grote rookwol ken omhoog stegen. Het bleek echter een oefening van het gehele apparaat van de B.B. te betreffen. Er werd namelijk verondersteld, dat een schuur op het Marktveld door een brandbom was getroffen; ook in een huis aan de Middenweg waren gewonden. De brandweer was zeer snel ter plaatse. Slangen werden uitgerold, maarer werd geen water gegeven. De E.H.B.O. kwam in volle uitrusting aangerend, want er waren zes gewonden, waarvan er zeker twee naar elders ver voerd zouden moeten worden. Eén moest zelfs van een zolder gehaald worden. Al les verliep echter naar wens en de heer Gerth van Wijk, het districtshoofd van de B.B.. gaf zijn volle tevredenheid te ken- Het spreakt bijna vanzelf, dat de be langstelling van het publiek zeer groot VOORHOUT Al 50 hebben nu hun bestemming De al of niet gemotivefde erger nis van vele Voorhoutenaren over hel leegstaan van een aantal villa's in het Kievitspark. terwijl er zo'n grote woning nood heerste, kan verdwijnen. Alle 52 villa's, zyn nu, op twee na. bewoond of verkocht. Men zal zich nog herinneren dat er in 1949 plannen werden gemaakt om huizen te bouwen op gemeentelijke gronden, waar ook de sportvelden lagen. Velen zagen een gedeeltelijke oplossing van het woningprobleem in het verschiet, want men verwachtte het opschuiven van een deel van de bevolking naar het villapark De 52 villa's werden gebouwd in de vrije sector en de gemeente maakte de grond bouwrijp. Er werden prachtige straten aangelegd en bovendien gazons en een vijver. En de villa's verrezen ook. maar het verwachte gevolg bleef uit. De Voor houtenaars wensten de huizen niet te ko pen- Het gevolg daarvan was. dat alleen mensen van buiten het dorp naar het Kievitspark trokken- Het woningprobleem bleef hetzelfde- Maar de verkoop vlotte niet erg en 15 van de 20 villa's stonden jarenlang leeg. Er is nu aan die toestand gelukkig een einde gekomen. Er zijn voor de laatste huizen aannemelijker verkoops normen gesteld. WARMOND Vrouwenvereniging naar de Veluwe Met een touringcar heeft de Chr. Vrou wenvereniging „Stille Kracht" een bezoek gebracht aan vele mooie plekjes op de Veluwe. Op de heenweg werd in Hoeve laken de koffie gebruikt, terwijl direct daarna werd doorgereisd in de richting van het Uddelermeer, waar een prachtige wandeling in de omgeving werd gemaakt. Bij paleis Het Loo maakte het gezelschap van de gelegenheid gebruik om er een kijkje te gaan nemen, waarna het Jacht slot St Hubertus op de Hoge Veluwe be zichtigd werd, en tevens het zich daar bevindende openluchtmuseum. Nadat ook Burgers' dierenpark nog doorgewandeld was. begaf het gezelschap zich naar Eist, waar een voortreffelijk diner de geslaag de dag afsloot (met kersen). Prof. Berghoef ontwerpt A.N.W.B.-gebouw De architect prof. ir J. F. Berghoef uit Aalsmeer, hoogl. te Delft, heeft de uitno diging van de ANWB aanvaard tot het maken van een ontwerp voor een nieuw hoofdkantoor van de bond. Het gebouw zal. naar men weet. komen te staan op het ifndgoea CHrigeridaal bij de Wasse- naarseweg en de van Adren.adelaan te Wassenaar, tegen Den Haag aan. De opdracht die de architect heeft ge kregen. is niet het ontwerpen van een ty pisch kantoorgebouw, maar wel die van een behuizing, waaruit iedereen eigenlijk kan zien. dat het de zetel is van een toe ristenbond met het oog voor natuurschoon en ruimtelijke werking. H.M. de Koningin heeft Zaterdag be noemd tot commandeur in de huisorde van Oranje de aeer J. Korthals Altes. oud commandant van de erewacht bij de In huldiging van H.M. de Koningin te Am sterdam in 1948. VISSER11GOLF Er wordt in ons land wel eens al te formeel gehandeld volgens wetsbepa lingen en voorschriften. In zo'n geval kunnen die bepalingen en voorschriften wrange bijsmaakjes krijgen. Onlangs liep de termijn af, waarbinnen pekelha ring uit de trawl mocht worden aange voerd. Eén schip heeft deze termijn overschreden Niet boosaardig of met de wil te ontduiken van op zichzelf zeer gezonde reglementen, maar louter en al leen. omdat het betrokken schip met slecht weer te kampen had. zoals in dit zomerseizoen al zo vaak is voorgeko men. Het scheelde één dag. Maar niet temin is er een boete van 5000 voor gevraagd. Daarmee zijn we dan op het terrein van de haring gearriveerd, de haring, die voor de komende maanden de markt van IJmuiden waarschijnlijk weer gaat beheersen De eerste verse kwam deze week aan de wal. Het dient gezegd de kwaliteit van deze eerste malse ha ring prima was. wat weerslag had op de prijs: 30per kist. Het is nog maar een schuchter beginnetje geweest en na Woensdag was het alweer afgelopen, maar dit eerste schaap zal zeker meer over de dam lokken en het wachten is dan ook op de drie VEM-trawlers, die op de haringgronden zaten en waa de Haarlem vandaag al binnenviel met 500 kisten en een paar honderd klei kistjes, waarna Dinsdag en Woensdag de beide andere, de Mary en de Herman verwacht kunnen worden De Herman meldde Zaterdag al een 600 kisten en een paar honderd kleintjes en na deze eerstelingen kan er een geregelde voer verwacht worden van dit koste lijk zeebanket. Tien schepen zijn naar zee gegaan, de meeste naar de ha ring en met de verse vis wordt het uitkijken en slagen tellen in hal. De rondvisprijzen hebben zich de rige week goed gehouden tot Donder dag. Vrijdag zette de val in en ook-Za terdag was de room van de melk, wat met de stevige aanvoeren op dat slechte moment van de week geen verwonde ring hoefde te wekken De handel vraagt zich dan wel eens af, hoe het mogelijk is, dat in deze tijd van d« dio de mogelijkheid bestaat, dat er als de afgelopen Donderdag, geen kreel meer komt. Met het gevolg, dat de prijs tot 26 k f 30 oploopt en de dag daarop plotseling 1500 kisten voor de neuzen van de enigszins verbaasde han delaren worden geschoven met een kel derende prijs als onmiddellijk gevolg: 16 tot 19 per kist. Een grote roker zag het zo: „De re ders vragen om een zeperIn de braad was het koekoek-eenzang. want ook daar waren lekkere piepers te koop voor een 10. toen de Vrijdag- en Za- terdagmarkten eenmaal waren aange broken. Voor de tong zijn eveneens re delijke prijzen betaald, wat een direct gevolg is geweest van de dalende vang sten. Maar de twee laatste dagen van de week waren er toch weer een goede dertig duizend kilo's, die alle „likkende weg" zyn gegaan. de Zaterdag De week werd in IJmuiden besloten door twee trawlers: de Antje en de An nie, die samen 1000 kisten vis en wat stijve kabeljauwen hadden. De makreel deed deze dag van 1.7 tot 20 en. de regels voor België moesten tevreden zijn met 60 tot 80 terwyl de kisten rond de 85 zaten. Het binnenland nam de wijting af voor 13 tot 16 en de braad maakte II tot 14 terwyl er pennen zijn verkocht voor 30 a 35. wat door de kleinmiddelschelvis even- iris werd opgebracht. Grote schol goed prijzig Dank zij de afname van. grote schol door Engeland is er een goede prys voor deze soorten gemaakt: de enen deden 35 tot 40 en voor de zet- middel- en grote schol is van de ƒ45 tot de 50 be taald. Grote gul gir.g het binnenland ln 32 tot ƒ38 en de middelgul zat tegen de 25. terwyl voor torren niet meer dan /llè/ 14 betaald is. Schol drie draaide rond de 10 per kist en de tweeën kwamen tussen de 14 en de 20 terecht Koningin Juliana zond ballonnetje terug Toen de Koningin op haar werkbezoek aan de voormalige rampgebieden op 21 Juni Dinteloord bezocht, werden voor het raadhuis door de schoolkinderen 900 k 1000 ballonnetjes opgelaten. Een daarvan raakte verward in de koninklijke stan daard op de auto en de chauffeur van H.M. haalde het in de auto. Zaterdag werd aan het gemeentehuis te Dinteloord het kaartje dat aan de bal lon hing toegestuurd. Als afzender ver meldde het: Koningin Juliana, Paleis Soestdijk, Baarn, en er op stond geschre ven „Met hartelijke groeten". Het ballonnetje was opgelaten door de 8-jarige Ada Vogelaar van de Drogendijk- school. Zij woont met haar ouders op de boerderij die behoort tot 't kroondomein. Ada's ballonnetje kwam niet het verste weg. want er is zelfs al een kaartje terug gestuurd uit Deventer. S/eer bt 'I gezin? De .«Nieuwe Leidsche" er in/ Loon van zeelieden 3 pet omhoog Pensioenpremie nu bijgepast De Raad van Bestuur voor de Zeevaart (werkgevers) en de contactcommissie van de Uniebonden (werknemers) zijn het eens geworden over een gageverho- ging van 3 procent voor zeelieden bui ten de loonronde van Januari om. Deze loonsverhoging dient ter compensatie van de per 1 Februari ingegane pensioen premie en geldt voor de gehele linie van officieren, matrozen, civiele dienst en ook voor de werknemers jonger dan 20 jaar bij de koopvaardij. Aanvankelijk moesten de zeelieden deze pensioenpremie geheel zelf dragen, maar thans is men tot dit vergelijk ge komen. waardoor de reders gemiddeld de helft van de premie aan de werk nemers doorbetalen. Politie en reclassering Het Nederlands Genootschap tot re classering hield Zaterdag zijn jaarver gadering in Den Haag 's Morgens ont ving burgemeester Schokking de leden in het raadsgebouw aan de Javastraat. Tussen de gastheer en de voorzitter van het genootschap, mr M. Ch. de Jong uit Den Haag werden vriendelijke woorden gewisseld over de betekenis van het Ge nootschap en zijn werk, ook voor de uit voering van de gemeentelijke politie dienst. „Politie en reclassering" was het on derwerp van de openingsrede, die de heer De Jong later in de Dierentuin uitsprak. Hij noemde het van groot belang hoe het eerste contact tussen een delinquent cn de politie verloopt. De wijze van ver hoor is voor de reclassering later van het grootste belang, omdat het bepalend is. voor de positie van de delinquent te genover het gezag. Het optreden van de politie moet niet zoetsappig zijn, maar rustig en beheerst. Mr dr N. Muller uit Amsterdam bracht vervolgens het jaarverslag uit. In de middagvergadering sprak prof. mr dr P. A. A. Baan over „De functie van de psy chiater bij het reclasseringswerk en de beste wijze van organisatorische verwer kelijking daarvan". AMSTERDAM ROTTERDAM DEN HAAG biedt bi] de Telegraaf- en Telefoondienst uduutani wuU - ttn fatde opUidmq ueocuLbzithUn een flinke jongelui die in het bezit zijn ven het diploma Technische School (Dag- Ambachtsschool, afdeling Electroteehnlek en/of Instrumentmaken). Leeftijd tot 17 jaar. Zij worden opgenomen in het Leerlingstelsel Telecommunicatietechniek, om daarna te worden opgeleid tot PTT-monteur Zij, die dtt Jaar examan zullen doen, kunnen nu reeds solliciteren. Reiskostenvergoeding voor gezfnsbezoek en pensiontoelage volgens Rijksregeling Centrale sollicitatieadressen: PTD Herengracht 295, Amsterdam-C PTD Botersloot 187, Rotterdam-C CWP Binckhorstlaan 36, Den Haag. LEIDSE VLEESHOUWERIJ MARE 90 DEZE WEEK SPECIALE CULDENS AANBIEDINGEN p. 500 gr. Verse worst 1, Gehakt, h.o.h1,— Vet spek1.— Rauwe runderlever 1, 1 kg Lamsvet 1, 1 kg Rundvet, gem. 1, Boerenmetworst1, p. 500 gr. (Alleen bij vlees) 250 gram Reclamehai p. 500 gr. Kalfslappen 1.50 Ger. Kinnebakspek 1,10 Rookworst0.80 p. 500 gr. Lamsborst 1,10 Lamscarbonade 1,30 Lamslappen 1,70 VOOR DIRECT Reiskosten worden vergoed. Aanmelden: WARNAAR CO. N.V. Hoofdstraat 135 Sassenheim Tel. K 2532/7201. rband met d« Ingebruikneming van een nieuwe af- kunnen op tfe stichting 'i HEREN LOO-LOZEN- I to Ermelo (Gld) op de mooie, boertjke Veluwe FLINKE MEISJES eau 17 laar to ouder geplaatst worden voor de verzorging van feesteeswikke kinderen en ouderen Lagere school opleiding Is voldoende Aan de stichting Is een driejarige cursus verbonden terwij) men ook ksn worden ooreletd voor het diploma Ktnderbeechermtnf A Gunstige regeling. Zuster kleding wordt ton dele verstrekt. Ook bestoet de mogelijkheid ilarls- stlchting tijdelijk als een gezellige krant De Psychiatrische Inrichting „Wolfhete" te Wolf- heze. omvattende de Stichting Wolfhete en de Kliniek Neder-Veluwe, gelegen tn de mooie om geving van Arnhem, vraagt van Chr. beginselen Volledige opleiding voor het Diploma Ziekenver pleging B Salaris volgens vastgestelde regeling voor deze Inrichtingen. Tevens kunnen geplaatst worden Personeel gevraaac Meisje voor 4 ochtenden per week en werkster voor 2 ochtenden. Aaom. 'sav, na hall 8: Hoge Rijndijk 192, Leiden. 0 Nettewerkster gevraagd. Mevr. Verlinde, Van Slimge- iandtlaan 9, Leiden. Hulp in de huishouding gevraagd voor gehele dagen, hoofdzakelijk voor verzor ging der 3 kinderen, door Ind. Verlofgangers. Goed loon. Aanmelden 's avonds tussen 7 en 8 uur: Witte Ro zenstraat 55 15 Gulden beloning wie voor ons agent wordt. In lichtingen Okker's zaden, Ooltgensplaat. Z.sp.m gevraagd flink net Dagmeisje of Werkster, met alle huish. werkz. bekend; v.g.g.v. Aanmelden na 7 uur. Mevr. Lewin. Rhijngeester- straatweg 90, Oegstgeest. Personeel aangeb. Gevr. door net persoon, flinke bijverdienste. Onver schillig welke branche. Br. no 3790 bur. blad. Te koop aangeb. Een Geler model 1950, te vens een roeiboot. Na 5 uur 's avonds: Dorpsstraat 58, Hazerswoude. Goed onderhouden Kap- leln Mobylette. Brieven ond. No 3791 bur. van dit blad. Peenzaad. Gebr. Krom hout. Heer e weg 1, Rijns- burg. Mercedes-sportauto, pri ma lopende motor, voor spotprijs ter overname. Moet weg. Te zien en te bevragen Nieuwe Ryn 60. Tel. 22150. Een goed onderhouden Huisorgel. J. Windhorst Czn. O. Gemeneweg 15. Hazers woude dorp. I.g.sLz. Motor merk Vil- Uers. bouwjaar 1940, pr. banden kentekenbewijs, en belastingkaart, bill, prijs Te bezichtigen tussen 5 en 720, Vinkeweg 22. Katwijk aan den Riin. Closetpapier merk Celwa. Zo zacht als zyde! Speciaal voor zieken, baby's en ouden van dagen, per grote rol 30 ct. Sylvia Crépepapier 20 ct per rol. Papierhandel Pad denburg, Nieuwe Riin 11. Aangeboden: Wegens ver trek Singer handnaaimachi •ie, in prima staat. Prijs 55 Herenstraat 23. Diversen Grasmachines, Zeisen, Sikkels, Was- en Regenkui- pen, Asfalt, Rulbberroid, GoLCplaten; Gaas. Melkma- ten en bussen. A. J. Hart- wijlk, N. Beestenmarkt 7—9, Tel. 2662724013. Vertinnen, Galvaniseren en Herstellen van kachels, haarden enz. Vacantle wonlngruil. Aangeb. te Nunspeet vry huis, 7 a 8 pers. Gevr, te Katwijk of Noordwijk aan Zee huis voor 7 pers voor 2 weken per 24 Juli21 Aug. Br. Duinroosstraat 9. Kat wijk aan Zee. De Etalage-Speciaalzaak voor Leiden en omstreken. Leidse Etalage Industrie. Fokkestraat 2C. hoek Oude Singel 16. Telef. 20324. b.g.g. 22858, heefit alles voor Uw Etalage. Kampeerspullen koopt U bij een kampeerder. Uw veiligste en wordel-jgste adres Sportvriend Wout Bergers, Haarlemmerstr. 232 Tel. 24681. Reparaties aan alle uur werken, gouden en zilveren voorwernrn geschieden op eigen werkplaatsen. Onze ja renlange ervaring garandeert U eerste klas vakwerk, spoe dig en billijk. „De Goed kopere zaak", S. v. d. Water St Zn, Haarlemmerstraat 185. Het beste horloge koopt U bij een speciaalzaak. Wij repareren zelf. Dus kunnen wij 100 garantie bieden. Horloges v.a, 9.95 tot 150. Dus voor elke beurs. Uur- werkkliriiek Lage Rijndijk Goedkoop Is dikwijls duurkoop! Pas op voor zo genaamd goedkoop closet papier, het verstopt Uw rio len! Ons closetpapier is zéér snel oplosbaar en kost slechts 12 ct per grote rol. Grootverbruikers reductie! Papierhandel Paddenburg. Niewe Riin 11 Horloge veren Inzetten ƒ2.50. Horloge schoonmaken 2.50; wekker 's morgens gebracht 's avonds klaar, on der garantie alleen bij Jac Nijenhuis, Lijsterstraat 6. Het behangen - schilderen - witten van Uw kamers. Wij hebben 30-jarige erva ring. Komt U eens praten? Wij geven gaarne prijsopga- Rich. J. Blok, Hoge- 't is dè maniet. 3 s/4 pCt. Buitenlandse Lening van 1954 groot f 100.000.000.-, waarvan f 50.000.000.- in de vorm van obligatiën wordt uitgegeven* Uitgifte van f 50.000.000.- 3V« pCt. Obligatiën ven bovengenoemde lening waarvan reeds f 15.000.000.- obligatiën op inschrijfing*voorwaarden sijn geplaatst in stukken van f 1.000.. Maandag, 12 Juli 1954 van des voormiddags 9 uur tot des nsmiddags 4 nar, te Amsterdam, Rotterdam, 's-Gravenhaga en Maastricht bij De Twentsche Bank N.V. te Breda bij Van Mierlo en Zoon N.V. tot de koers van 100 pCt^ •p de voorwaarden van het prospectus d.d. 5 Juli 1954. De Twentsche Bank n.v. Amsterdam, 5 Juli 1954. DOE HET ZELF Schilderen en witten Gebruikt uitsluitend GOEDE VERF van Verfhandel ..DE PELIKAAN" L)e grootste sortering tn alle moderne kleuren. Ook verkoop van alle maten VENSTERGLAS GRONDVERF vanaf J 1,60 per kg Alle gewenste inlicht. PELIKAANSTRAAT 27 Telef. 25813 lalden Zo nodig thnls bezorgd

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 6