Goed geslaagd zomerfeest op Oud-Poelgeest Clubhuis van Jonge Kerk te Oegstgeest flinke stap naderbij NIEUWE LEIDSCHE COUKANT 3 MAANDAG 5 JULI 1954 lokebotoeen succes (Van onze correspondent te Oegstgeest.) OP EEN OUD BUITEN, temidden van de prachtige natuur van het Teylingerboe te Vogelenzang, zaten begin November van het vorige jaar enige jongeren te overleg gen, hoe te komen tot betere samenwerking tussen de onderscheidene groepen dio gevormd waren uit de jongeren der Hervormde Gemeente in Oegstgeest. Een der ideeën was de oprichting van een eigen trefpunt, een middelpunt waaruit het werk zou kunnen worden voortgezet. De uitbreiding van dit werk maakte het idee clubhuis steeds urgenter. Een eigen centrum, waar de Jonge Kerk de jeugd zou kunnen aantrekken, die door baar milieu niet in enig jeugdwerk was betrokken. Zo ntstond de zin: Jonge Kerk bouwton. •ton, van welke woorden men de eerste 2 letters slechts behoeft te nemen om te komen tot de naam van het Zaterdag middag en -avond gehouden zomerfeest Jokeboto, met het doel gelden te verkrij- de eerste stoot te geven aan het ideaal van de Jonge Kerk: de bouw van een clubhuis. Om zover te komen moest heel wat werk worden verzet. Vrijdagavond was er op het terrein van Oud-Poelgeest nog een geklop en getimmer van je welste en ook Zaterdagmorgen leek het geheel nog één grote werkplaats. Maar toen het dan Zaterdagmiddag twee uur was, sloot alles als een bus. Een groot aantal genodigden had zich tegen dit uur verzameld op het gazon voor het kasteel. Daar was in de eerste plaats wethouder dr K. Simon Thomas, als afgevaardigde van het gemeentebestuur. Voorts merkten we op de heer D. J. Kommer namens de kerkeraad en de heer J. v. d. Berg namens de kerkvoogdij. Uiteraard was ook de gastheer van het kasteel, mr A. W. Kist, aanwezig, terwijl voorts ds Hilde- ring, ds Callenbach en vele anderen van hun belangstelling blijk gaven. Opening De heer H. Overduin bracht in de eerste plaats dank aan ds Callenbach voor zijn stuwende kracht, de gemeente Oegst geest voor het afstaan van het landgoed en de Stichting Oud-Poelgeest voor het gebruik van het kasteel. Tenslotte dankte de heer Overduin de talrijke, niet meer bij name te noemen medewerkers. De heer D. W. de Haan wees op het doel van Jokeboto: te komen tot oprich ting van een jeugdhuis. Hierbij zei hij nadrukkelijk, dat het niet in de eerste plaats om Hervormd ging, maar om het geen gedaan zou worden, namelijk al die jonge mensen, die een misdeelde plaats in de jeugdmaatschappij hebben, er bij te halen. De heer De Haan was er van over tuigd, dat de samenwerking voor en op dit festijn een schone belofte voorspelt voor de toekomst. De officiële opening van Jokeboto ge schiedde daarop door de heer E. J. van Wijhe, jeugdouderling. In zijn korte toe spraak wees hij er op, dat jeugdwerk een moeilijke zaak is. Hij verheugde zich over het feit, dat dit feest voor de volle 100 procent door de jeugd was georganiseerd en noemde het gepresteerde fantastisch. In dit verband bracht hij hulde aan de organisatoren: het echtpaar Overduin, de heer De Haan en Wika Vermet. Spr. be sloot met de wens, dat het betoonde enthousiasme en het gepresteerde werk bekroond mag worden met een eigen clubhuis, doch dat bovenal in dit toekom stige huis de jeugd in aanraking gebracht zou mogen worden met het Evangelie van Jezus Christus. Een kabouter en een elfje boden daarop de heer Van Wijhe de sleutel aan, waar mee hij door het ontsluiten van de kas teeldeur Jokeboto opende. Openluchtspel Daarmee was het officiële gedeelte ten einde en zaten er op het podium plotse ling enige meisjes hun huiswerk te maken. Het vlotte niet erg, want ze moes ten naar Jokeboto. En om eens te laten zien hoe men vroeger het geld voor der gelijke goede doeleinden bijeenvergaarde, gaf het vervolg van het openluchtspel ons de schout van Amsterdam te zien, die precies bleek te weten, hoe hij handelen moest met rijke lieden die alle collectan ten de deur wezen. Dit spel, dat onder regie van de heer W. Oudshoorn stond, werd vlot gebracht, waarbij vooral de schout zijn woordje goed wist te doen. De vele stands hadden reeds aanstonds een drukke nering. Daar waren de kramen met touwtjes trekken, ballen gooien, sjoelen, speerwerpen, schieten en zo veel meer. Een boekenstalletje deed ook goede zaken, terwijl in de er naast staande ijstent de beide typistes ditmaal toch geen vingers genoeg bleken te heb ben om aan de enorme vraag naar deze koude substantie te kunnen voldoen. Inmiddels waren de ruim 350 kinderen, voorafgegaan door de harmonie Triumph, het terrein opgekomen om een begin te maken met de kinderspelen. Daar waren ze dan ook spoedig bezig hun krachten te meten in de kellner-race, vlaggetje steken, was ophangen, turf rapen en wat dies meer zij. Vermeldenswaard is, dat uit Warmond een 70-tal kinderen en uit de Hoge Mors ongeveer 60 aan deze spelen meededen. Van elke groep ontvingen er aan het einde van de middag een tiental een prijs, die met een enkel woord door ds Callenbach werd uitgereikt. Kinderen van Ex Animo gaven concert Zaterdagavond gaf het kinderkoor Ex Animo, afdelingen klein en groot, alsmede het meisjeskoor onder leiding van de di rigent Herman de Wolff een uitvoering in de tuin van „Oud-Hortuszicht". De kinderen, zowel de kleine als de grote, hebben met plezier hun liedjes gezongen, die door een groot aantal bezoekers wer den aangehoord en zeker gewaardeerd werden, ondanks het gure zomerweer. Medewerking werd deze keer verleend door het Chr. tamboer- en pijpercorps K. en G. onder leiding van de heer J. van Leeuwen. Poststukken met een Tour de France-stempel Ter gelegenheid van de start van de Tour de France in het Olympisch stadion te Amsterdam op 8 Juli zal daar tijdelijk bijkantoor der P.T.T. worden ge vestigd. De stukken, welke in dit tijde lijk bijkantoor ter post worden bezorgd, zullen van een afdruk van een bijzonder stempel worden voorzien. Waren de bezoekers moe geworden, dan was er het caféterras dat op allerlei wijze lafenis kon bieden. Ook kon men een ogenblik in gedachten verwijlen in Venetië, door zich te laten gondelen door de kasteelgracht, of men kon een ritje maken met de ponywagen. En om dit alles In de vrolijke toon te houden, speelden aan weerszijden van het grote terrein de Dixi Breakfast Club en een bandje, samengesteld uit Jonge-Kerkers. Volksdansen Tussen al deze bedrijven door was ook gezorgd voor het meer culturele. Daar waren in de eerste plaats de continentale volksdansen, uitgevoerd onder leiding van dr D. de Klerk uit Leiden. Voorts voerden leden van een kindertoneelclubje van de stichting Oud-Poelgeest het sprookje Pig- gelmee op, dat grote aandacht trok van de jeugd. De kleuters (maar ook hun ouders) hadden elders op het terrein niet minder grote belangstelling voor de pop penkast, waar ruimte tekort bleek. Nadat de medewerkers en medewerk sters gezamenlijk de broodmaaltijd in het kasteel hadden gebruikt, begon avondfestijn. De enorme drukte 's middags bleek nog toegenomen ei onderscheidene stands maakten goede zaken. Het openluchtspel werd herhaald, evenals de volksdansen. Het jeugdtoneel bood deze avond „De varkenshoeder", t< tonele gebracht door een meisjesclub vi 1213 jaar. Zoals 's middags zong ook s avonds het kinderkerkkoor, terwijl men s avonds bovendien de mandolineclub De Voorposters uit Katwijk kon beluisteren- Zo was het spoediger dan men gewenst had elf uur, het tijdstip waarop dit zo feest gesloten werd. Een zomerfeest, dat niettegenstaande de dreigende wolken zo nu en dan een buitje, zeer geslaagd genoemd mag worden en waarop de orga nisatoren met trots en naar wij hopen met een goed gevulde beurs mogen terug- Jokeboto" is Ter gelegenheid van Jokeboto werd bij kasteel Oud-Poelgeest ook een openluchtspel opgevoerd. Hier ziet men er een scène van. Foto N. van der Horst Centrum in 'habije Oosten Palais de Hollande krijgt een nieuwe functie Dr Kampman (Leiden) ziet nog een grote taak voor Nederland Naar men hoopt zal binnenkort In het historische Palais de Hollande te Istanbul eenmaal de zetel van de ambassadeurs der republiek een Nederlands weten schappelijk centrum worden gevestigd. Daardoor zal Nederland zich in de rU der volkeren scharen, die in het nabjje Oosten dergelijke instituten bezitten. Het instituut stelt zich ten doel. het wetenschappelijk contact met Turkije en de landen in het nabije Oosten in de ruimste omvang te bevorderen. Tot het terrein, waarop het zich zal bewegen, be horen: 1. de geschiedenis van de betrek kingen tussen Nederland en het nabije Oosten van de middeleeuwen tot heden, 2. de oude geschiedenis en beschaving van het gehele nabije Oosten, 3. de moderne geschiedenis van dit gebied. Het instituut zal ook tot taak krijgen het culturele con tact met Turkije en het nabije Oosten te stimuleren. De directie van het Ned. instituut voor het nabije Oosten te Leiden heeft mede het oog op de plannen van het insti- Vorlge week Donderdag. 1 Juli, Is de bekende Leidse dirigent G. Dik op de leeftijd van 72 jaar in het Leidse Diaco- nessenhuis overleden. Vanmiddag heeft te Driehuis-Westerveld de crematie in alle stilte plaats gehad. Toen de heer Dik in November 1948 en kwarteeuw dirigent van Werkmans Wilskracht was. heeft men hem op on vergetelijke wijze gehuldigd. Daarbij kwam duidelijk naar voren, welke pres taties W W. onder leiding van de heer Dik heeft verricht. Hij was ook enkele jaren dirigent van de Chr. muziekver eniging Concordia en componeerde eni ge marsen, onder meer „Met moed voor waarts" en de Zadé-mars (Zaalberg- deken-mars). De heer Dik. Groninger van geboorte, ia in vroegere jaren kapelmeester van 4 R. I. geweest. Hij heeft tal van tour nees gemaakt, o.a. door Duitsland. Oos tenrijk. Joegosla.vië. Rusland en Noord en Zuid-Amerika. De heer Dik bespeel de de piston voortreffelijk, gaf les in muziekgeschiedenis en was ook een be gaafd schilder Voor de Leidse textiel arbeiders heeft hij veel gedaan; hij wal I in hun kringen dan ook zeer gezien. tuut te Istanbul, enige jaren geleden sectie voor het moderne nabije Oosten ge vormd, waardoor tevens de mogelijkheid zal bestaan zich ook hier te lande naar behoefte te oriënteren. Deze sectie is vrij snel gegroeid en het ligt in de bedoeling, haar zo snel mogelijk verder op te bouwen. Dr A. A. Kampman te Lelden verklaar de tegenover een redacteur van A.N.P„ dat de belangstelling van Neder land voor het nabije Oosten altijd vrij groot is geweest. Die belangstelling vooral sinds 1920 toegenomen. Daartoe droegen onder meer bij de collecties het rijksmuseum van oudheden te Leiden, de activiteit van het Vooraziatisch ge nootschap Ex Oriente Lux en de publica ties en voordrachten van prof. De Liagre Böhl. Het Ned. instituut voor het nabije Oos ten te Leiden heeft de wetenschappen het oude nabije Oosten trachten same: bundelen, de representatie naar buiten gestimuleerd en een bibliotheek opge bouwd, die tot de meest complete in Europa moet worden gerekend. Door de aankoop vanwege dit instituut va spijkerschrifttablettencollectie De Liagre Böhl bleef deze unieke verzameling ons land behouden. Dr Kampman wees er vervolgens op, dat Nederland in het nabije Oosten taak met een grote traditie heeft te vullen. Van de komst van Cornelis Hage af, die er in het verleden een grot® diplo matieke invloed heeft uitgeoefend, zijn de Nederlands-Turkse betrekkingen niet onderbroken geweest, een feit, waar geen enkele andere mogendheid zich op kan beroemen. Het uitdragen van Nederlandse cultuur en wetenschap kan voor ons land in het nabije Oosten slechts ten goede werken. Het zal de taak van het instituut te Istanbul worden, de bestaande banden te versterken en de weg te banen Nederlandse culturele uitingen, aldus dr Kampman. Agenda van Leiden Maandag Speeltuin Oosterkwartier, 7 uur: kinder spelen en openluchtfilmvoorstelling. Garenmarkt, 6.45 uur: Oud-Leiden, ver trek per bus voor avondwandeling langs de Brasem. Dinsdag Speeltuin Oosterkwartier, 7 uur: kin derspelen en openluchtfilmvoorstelling. Rehoboth, 8 uur: Leidse Chr. Oranje- ereniging, jaarvergadering. Woensdag Hooglandse Kerk, half 8: Avondstilte. Oosterkwartier, 7 uur: gecostumeerde korfbalwedstrijd en optreden van Die Alpenfreunde; 2 uur: kinderspelen. Stadhuisplein, half 9 v.m.: K. en O., dagexcursie naar Amsterdam. Geregracht hoek Korevaarstraat, 8 uur: openlucht-evangelisatiesamenkomst. Hotel Bellevue, 7.45 uur: Leidse Vogel- -ienden, gevarieerde avond. Wassenaar, landgoed Ter Veken, half 11—4 uur: toogdag Kerk en Israël. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen, Steenstraat la. „Van vergrootglas tot oog der weten schap" (twee en een halve eeuw micros copie), tot 19 September 10-4 u. fs Maan dags gesloten). Atelier Garenmarkt 3d, 1012 en hall 36 uur: schaarsneden van Joop Koe- 'oets en antiquiteiten uit De Spaanse Pot tot 23 Jul»)- Burcht, tot zonsondergang: hedendaagse beeldhouwkunst (tot 31 Augustus). Rijksmuseum van oudheden, 105 uur: Sieraden uit de volksverhuizingstijd (tot 22 Augustus). Nachtdienst apotheken Apotheek Herdingh en Blanken, Hoge- woerd 171, tel- 20502 en apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Zuiderkwartier hield „kermis" De speeltuinvereniging „Zuiderkwar tier". gelegen in het hart van „Tuinstad- wijk", is de oudste speeltuinvereniging van Leiden; zij bestaat reeds 28 jaar en heeft sinds 1931 de beschikking over een mooie tuin. De tuin echter biedt nog méér mogelijkheden dan thans worden benut, maar die mogelijkheden zijn afhankelijk van een clubhuis. Vandaar dat het bestuur van „Zuider kwartier" enige tijd geleden een bouw fonds heeft gecreëerd, dat natuurlijk af en toe een flinke aanvulling nodig heeft. Wil men voor het ontvangen van een ge meentelijke subsidie voor de bouw van een clubhuis in aanmerking komen, dan moet men zelf de financiële ondergrond hebben gelegd. En daarmee is „Zuider kwartier" nu druk doende. Zaterdag werd op de tuin aan de Anjelierstraat een „kermis" gehouden, die een zodanige belangstelling kreeg te ge nieten, dat men op een redelijke verstevi ging van het bouwfonds mag rekenen. Men had een reeks van attracties voor oud en jong georganiseerd. Gelukkig bleef het weer, dè factor voor dergelijke evene menten, tamelijk goed. Het bestuur deelde ons nog mee. dat de vereniging ongeveer 270 leden telt en dat de tuin gemiddeld door honderd kin deren wordt bezocht. Op vrije middagen kunnen er wel eens driehonderd zijn. Het bestuur zal bij de leden en bij de nlet- leden op medewerking voor dit belang rijke werk blijven aandringen. Het vraagt die niet voor zichzelf, maar in het be lang van een veilige ontspanning der jeugd. Chr. lijceum Leiden (H.B.S.-A) Geslaagd voor het eindexamen van het Chr. Lyceum, afdeling HB.S.-A: A. S- Alting, M. Bavelaar. J. Th. Bouma. A- Buitelaar, J- P. de Groot, fi. den Heeten- J- de Klerk Wolters, B. C. Mekking, J Oudwater. M- Paats. L. Parlevliet, P. v d- Scheer, J. F- Schram. L. v- d. Sijs. C. M. Varkevisser. E. G. de Vries; afgewe- „Oosterkwartier" 25 jaar Grote bijval in de hele wijk voor het kindercorso Biedermeier-meisjes wonnen de eerste groepsprijs De inzet van de feestelijkheden ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de speeltuinvereniging „Oosterkwartier" (de Kooi) zal in het bijzonder voor de kinderen onvergetelijk zijn. Men had aan de optocht door de wijk. Zaterdagmiddag gehouden, de weidse naam van „bloemencorso" gegeven. Omdat we op dat gebied in deze omgeving wel wat gewend zijn, hebben buitenstaanders een klein gevoel van teleurstelling misschien niet kunnen onderdrukken, maar wie deze kleurrijke en van vrolijkheid stralende stoet tegen de achtergrond van het dagelijkse speeltuin werk heeft gezien, zal bewondering hebben voor wat er uit de bus gekomen is. Het is niet moeilijk, een autoped te ver sieren, je gebruikt wat groen en hier en daar een bloemetje en de zaak is voor elkaar. Maar het wordt anders, als het kind van zijn karretje iets moois maken wil. Dan gaat het ontwerpen en de uit werking zal aan zijn vrije fantasie moeten voldoen. We hebben zo de gedachte, dat vele kinderen van „Oosterkwartier" lang met hun corsoplannetje hebben rondge lopen en dat zij op de uitvoering er van hun uiterste best hebben gedaan. Want er waren versieringen en verkledingen bij. die getuigden van een artistieke inslag en een fijne smaak. De jury heeft er dan ook wel even tijd voor nodig gehad, de prijzen te verdelen. De eerste groepsprijs kenden de heren F. J. Riks, A. J. Hendriksen en A. Zaal berg toe aan de Biedermeier-meisjes, de tweede aan de vlindergroep, de derde aan de groep met het motto „Kinderdroom" en de vierde aan de groep prijsvissen. De eerste drie individuele prijzen gingen naar de nummer 78, 24 en 51. In totaal waren er 25 prijzen, allemaal voorwerpen, die bij het kinderspel onmisbaar zijn, vooral 's zomers in de open lucht (ballen, strandscheppen enz.). Na afloop van de optocht werden de prijzen door het be stuur aan de gelukkige deelnemers uit gereikt. Om drie uur marcheerde de drumband van de Chr. muziekvereniging „Con cordia" het terrein op. De drie kleintjes van Concordia stapten weer parmantig en onvermoeibaar mee. Twintig minuten later kwam het Chr. tamboer- en pijper corps „Kunst en Genoegen" onder leiding Feest bij „Ons Belang" Leidse schoenmakers vierden gouden jubileum De heer C. Spaanderman Sr in het bijzonder gehuldigd ONS BELANG, de coöperatieve schoenmakcrsverenlging te Leiden, bestaat, zoal: men weet, vijftig jaar. Zaterdag is dit jubileum gevierd met een receptie des middags in de foyer en een feestelijke bijeenkomst des avonds in de grote zaal van de Burcht. Het spreekt vanzelf, dat naast het jubileum van de vereniging bijzondere aandacht werd geschonken aan het persoonlijke jubileum van de heer C. Spaanderman Sr., die de organisatie mede oprichtte. Tijdens de receptie werd slechts één toespraak gehouden, en wel door de heer de Wit, die met de heei Kruijssen de bond van Nederlandse schoenmakerspatroons vertegenwoordigde; de heer De Wit is daarvan vice-voorzitter en de heer Van Kruijssen secretaris. Spr. herinnerde aan de „tijd va kinderschoenen" en wees er op, dat in de begintijd grote offervaardigheid nodig was om de organisatie te doen slagen. Wat had een doodgewoon kwartje toen geen geweldige waarde! Als men het „thans" vergelijkt met het „toen", dan vraagt men zich wel eens af, of die offer vaardigheid niet een stuk minder is ge worden. Van Leiden kan gezegd worden aldus spr., dat het aan de offerbereidheid een wijs beleid heeft gepaard. In Leiden zijn altijd mensen geweest met doortas tendheid en een vooruitziende blik. De heer De Wit dacht nog aan d< donkere wolken, die zich in 1952 boven Het gouden jubileum van „Ons Belang": de vertegenwoordiger van de bond. van schoenmakerspatroons, de heer G. de Wit, biedt de heer C. Spaanderman Sr zijn gelukwensen aan. Naast de heer Spaanderman voorzitter Ant. Pijnnaken. Foto N. van der Horsi de Leidse organisatie samenpakten. Het resultaat van de tegenactie was echter, dat de organisatie kon voortbestaan en als coöperatie werd aanvaard. Veel coöperaties zijn in ons land in de loop van de jaren afgestorven, maar Leiden groeit thans nog in volle wasdom: is een reden om trots te zijn, aldus de heer De Wit. Tenslotte richtte de bondsbestuurder zich tot de heer Spaanderman Sr. Hij constateerde, dat de gouden jubilaris nog steeds de spil van de organisatie is. Hij heeft getoond het inzicht en het beleid te bezitten om de organisatie op te bouwen en te dóen doordraaien. De gelukwensen, die deze middag wer den aangeboden, werden in ontvangst gen en door de voorzitter, de heer Ant. Pijnnaken. Ter receptie kwamen ook de heer D. van der Kwaak, die 't gemeente bestuur van Leiden vertegenwoordigde, alsmede de heren W. van Kampenhout en J. Zirkzee namens de Leidse schoen makersvereniging „Door Vriendschap Verbonden". De heren Van Kampenhout en Zirkzee boden enige stoelen het kantoor van „Ons Belang". Verder waren er tal van leden en zakenrelaties. Goud waazd... De feestavond in de grote zaal werd geopend door de voorzitter van de feest- nissie, de heer Haneveld, die in eer toespraak de nagedachtenis eerde var de pioniers, die „Ons Belang" stevig op de voeten hebben gezet. Hij huldigae het bijzonder de nog in lever, zijnde oprichter, de heer Spaanderman. „Voor is hij goud waard geweest", aldus de heer Haneveld. Aangeboden werd »ns alle schoenmakers een gehoor apparaat. De heer P. Spaanderman dankte voor deze huldiging en bracht vervolgens hulde aan de heer Haneveld. onder s leiding enkele jaren geleden een krachtige actie tot behoud van de coö peratie met succes is gevoerd. Ook sprak nog de heer De Wit. die 's middags reeds •oorden van waardering tot het bestuur i de heer Spaanderman had geproken. De verzorging van de rest van de avond was opgedragen aan ern gezel schap. samengebracht door Gé Hofenk. van de heer J. van Leeuwen, het muzikale element versterken. En toen volgde de aftocht spoedig. Overal in de straten was de belangstel ling van kinderen en ouderen zeer groot. Men hing zelfs uit bovenramen om de stoet maar goed te kunnen zien. De korf balclub Vicus Oriëntis, die uit de speel tuinvereniging „Oosterkwartier" is voort gekomen, en de balletgroep vormden een aantrekkelijk onderdeel van de stoet. Vermelden wij tenslotte, dat ook wet houder Van Schaik van zijn belangstel ling blijk gaf. In gezelschap van het be stuur bekeek hij de versieringen va kinderen en van de voertuigen n; keurig. Op verzoek geven wij nog puntsgewijze het programma van de feestweek. Heden 7 uur, morgen 7 uur en Woensdag 2 kinderspelen (op beide avonden na afloop een filmvoorstelling op de tuin); Woens dag half 8 gecostumeerde korfbalwedstrijd Door het Kooikwartier trok Za terdagmiddag een kleurige en fleurige kinderoptocht, bü ge legenheid van het zilveren ju bileum van de speeltuinvereni ging OosterkwartierOp de voorgrond de succesvolle Bie- derjfieier meisjes. Foto N. van der Horst (met uitgebreide muzikale medewerking); Vrijdagavond waterpolotournool in De Zijl; Vrijdag en Zaterdag kermis op de tuin; Zaterdag 5 uur „Ronde van Ooster kwartier" (wielerwedstrijd voor amateurs en nieuwelingen over een afstand van 75 km). Uitslagen Uitslag van het bloemencorso: 1- Joke van Houten; 2- Rudi Burgy; 3- André Pi ket; 4. Willy van Houten; 5. Marijke Bcijer; 6- Janny Dool; 7. Flip van Melj- gaarden; 8. Carry Filippo; 9. Elly Klink hamer; 10- Adri Rol; IJ. Hans Ladan; 12. Annelies Galjaard. Groepen: 1. Irma en Anneke de Zwij ger, Nelleke Baart en Refina van Meij- gaarden; 2. Nelly en Annelies Pont; 3- Tineke. Koosje en Ineke van Hooven. Uitslag Viswedstrijd: 1. Kampioen van de Kooi: W- B- de Vink; 2. W. Jonge- leen; 3. H. van Oosten; 4. A. Leuering (tevens prijs voor de grootste vis); 5. P- J. van Schouten: 6- P. Leuering; 7- J. Holleeek Sr; 8. D. Beijer; 9. J. Fuchs; 10. P. Kijk in de Vegte. Na afloop werd de „kampioen" gehul digd en in een feestelijk versierd wagen tje ovetr de speeltuin gereden, met daar achter alle vissers (melt feestmutsen). Wethouder Van Schaik heeft deze middag ook van zijn belangstelling blijk gegeven. Gevestigde en vertrokken personen In Leiden vestigden zich: HeusBeekman, Cobetstraat 65; L. W. van Bellen. Damlaan 3; A. M. W. Bol, dienstbode, Hooigracht 58; M. W. NoordanusBrouwer, Leeuwenhoekstr. 2; E. C. Campioni en fam., scheikundig in genieur, Breestraat 49; P. C. Dolmans en fam., fotograaf, Dijkstraat 31; P. v. Dam, electr. techn. instr.maker, Kortenaerstraat LammeGöbel en fam., Kernstr. Govers, huishoudster, Rapenburg W. Graper en fam., personeels chef, Kanaalweg 85; D. C. MieremetDe Groot, Prinsenstraat 47; J. W. de Grijs en familie, retoucheur, Coornhertstraat 10; n Helsdingen, Zoeterwoudsesin- gel 26; H. C. de Heij, verkoopster, Han- 35a; G. A. M. A. Hoogenboom, dienstbode, Stationsweg 6; J. van Ispelen, sergeant telegrafist K.M., Lammenschans- weg 88; A. Jansen en fam., bouwkundig tekenaar, And. Schotkade 7; J. I. Kerling, Witte Singel 2; J. P. Kodde, Papengracht J. M. Kok, strijkster, Paul Krugerstr. 25a; J. I. M. Fehrholz—Krijnen, huishoud- Potgieterlaan 10; T. Leenhouts en fam., hoofdcomm. ter secr., Kanaalweg 126; D. J. van Leeuwen, Nieuwe Mare 27; C. BakkerLindhout en fam., Hoge Rijndijk 280; H. C. H. Reekers—v. Mee- rendonk, a/b „Het Behouden Huis" ligg. t/o. Haagweg 236; J. B. M. Nassy, De Gijselaarstraat 17; J. Opgelder, dienst bode, Van Slingelandtlaan 9; J. C. Riet veld, vrachtschipper, Wolmaransstraat 8; H. J. B. M. Ruijgrok, ambt. Minister van Marine. De Sitterlaan 105; J. A. van San- dick, Varkenmarkt 5; H. A. W. van Vaart en fam, winkelchef, Hansenstraat 79; B. C. van der Valk, kantoorbediende, Franchimontlaan 11; J. D. Verlinde en fam., hoogleraar R.U., Van Slingelandtln 9; W. Vermeulen, timmerman, Vestestraat No. lb. Uit Leiden vertrokken: E. C. van Assen, van Breestraat 135a, naar 's-Gravenhage, P. Bothstraat 53; A. M. Berentzen. Witte Singel 90, Dordrecht, Oranjepark 5; C. M. van den Berg, Joh. de Wittstraat 44, 's-Gravenhage, Dr Lely- kade 316; J. W. Beumer en fam., Kooi- park 1, Katwijk, Anemoonstraat 6E; G Bloem, Ambonstraat 2, Rotterdam, Har moniestraat 28b; H. H. Bötger, Veiling kade 30, Arnhem, Koningsweg Militaire inrichtingen; S. T. Bouma, Rijnsburger- weg 10, Noordwijk, Hoofdstraat 8; J. Briër, Hogewoerd 160, A'dam, Riouwstr. 9 huis; H. Buitkamp, Langebrug 17, Gro ningen, Flankeursprt la; J. A. G. Davids, Stadhouderslaan 34, Voorburg. Westerloo- kade 29; N. M. van Dongen, Groenh; gracht 12, Rucphen ca. Milit. kamp; E. A. Donk en fam., Lammenschansweg Canada; J. F. Eggerdink en fam. Lammen schansweg 124, Enschede, Maanstraat 117; J. W. Fellinger, Julianastraat 75, Lei derdorp. Kom v. Aaiweg 21; A. J. Fren- trop. Middelstegracht 22a, Hengelo (Ov.), Lijsterweg 56; N. J. Gelok. Cobetstraat 91. Schiedam. Hoogstraat 150; M. M. Frouws- Gentil en fam.. Rijnsburgerweg 120. Rijs wijk (Z.H.), Steenlaan 133; M. de Graaff, Bronkhorststraat 2a. Enkhuizen, Kruisln 29; J. G. de Haan, Sophiastraat 80, Kerk- rade, Industriestraat 16; G. J. Helmond, Steenstraat 22, Kamerik, 's-Gravensloot C 27; M. M. v. d. Hoorn, v. d. Werff- 33, Ter Aar, Kerkpad 8; C. van Houwelingen, Leeuwerikstraat 18, Rot terdam, Weimanswag 54; B. W. M. Jan- n Fam., Hartmanstraat 29, Hilver- Vosmaerlaan 53: A. M. de Jong, Verdamst. 26, Amsterdam, Stadionweg 129, IVhoog; C. G. J. de Jong. Tessel- schadestr. 8a, Dordrecht, Noordendijk 157, W. J. Kappelle, Volmolengrt. 15, Haarlem, Scbotersingel 77A; J. F. M. v. Kimme- naede, Merlestr. 29, Nijmegen, St. Anna- straat 307; C. Klein, Suringarstr. 35; Vlis- singen, Pr. Hendrikweg 40; P. T: J. Kok, Nw. Rijn 8, Hilversum, 's-Gravenlandse- weg 10; G. Koren, Beijerincklaan 45, Den Helder, Buitenhaven 5; M. Kwakkelstein, Zeemanlaan 11, Vlaardingen, Begoniastr. 14; M. A. Stork-Labordus, Leliestraat 9a, Tilburg. Nassaustr. 205; H. Laman on Fam., Dijkstraat 22, Haarlem, Teslastr. 37 M. A. Lampe. Hoogl.kerkgr. 29, Wasse naar', Wilhelminaplein 8; W. Lindhout, Rapenburg 59, Rijnsburg, Burg. Herman straat 9; J. Marijt, Kijfgracht 23, Leider dorp, Burg. Brugplein 12; E. M. J. Meij- ers, K Mare 9, Voorschoten, Leidseweg 41 A. Nijhof, Rapenburg 4, 's-Gravenhage, v. Alkemade laan 4; J. G. Oldhuis, Rapen burg 24. Borger, A 204; N. A. H. Onder water, Raamstr. 6, Dordrecht, Klipperstr. 12; H. v. Oosten, Franchimontlaan 5, Ber gen op Zoom, Parallelweg 57; L. v. Oos- tijen, Merelstraat 23, Emmen Klaziena- veen, Langestraat 116, C. Otte, v. Bern- meienstraat 21, Deventer, O Goedst. 100; Plomp en Fam., R en Schiekade 9, Utrecht, Ramstraat 12; D. Poot Hofstede Mezenstraat 5, Oegstgeest, W. de Zwijger laan 30; Jonkvr. T. Roëll, W Rozenstraat 66. Rotterdam, Mathenesserlaan 261; J. Rosdorff, Tesselschadestraat 9a, 's-Gra venhage, Z Buitensingel 111; J. Saly, Groenh grt 12, Rotterdam, Smeetlandse- dijk 208; J. M. Optendrees-Schmale en Fam., Utrecht Veer 10a, Katwijk, Ane moonstraat 2c; M. A. Coopmans-Schou- teren en Fam., Dijkstraat 4, Oosterhout, Havenweg 10; M. C. Schumacher, Hooi gracht 15, Epe Vaassen, Hafkamperweg 20; T. N. Sie, P. de la Courtstr. 93, Am sterdam, Borssenburgstr. 35; J. Siebert, Os en Paardenlaan 34. Den Helder, Bui tenhaven 5; W. v. 't Slot, Veilingkade 39, Ede Gelderland, Apeldoornseweg mob. Centr. R. J. Smits en Fam., Rijnsb.weg 120 Rijswijk ZH., Steenlaan 133; B. Teusink, Suringarstraat 1, Den Helder, Buitenha ven 5; D. Wolf-v. Vegten, Uiterstegracht 36, Alkmaar, Frieseweg 2; E. Vlasveld, Waardstraat 3, Canada; W. B. C. Vogels, Botermarkt 1, Naaldwijk. Wilhelmina plein 1; A. van Tol-ten Voorde, Lange brug 33, Sassenheim, Hoekstraat 21; C. A. Vreeburg cn Fam., Breestraat 143, Hil- legom. Hoofdstraat 125; P. M. de Vries, v. 't Hoffstraat 29, Rotterdam, B. de Vil- leneuvesingel 14; K. W. J. Vijgen, Lijster straat 14, Boskoop, Valkenboslaan 71; D. G. Waasdorp en Fam., L. Morsweg 69, Oegstgeest, Duivenvoordestraat 21a; W. M. v. d. Westen. W. Pyrmontstraat 74, Haarlem, Gen. Cronjéstraat 99; G. Wes terhof, A. Verweijstraat 9, Harderwijk, Schrasserstraat 13. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Theodora H. d v B T. Dikkes en E. C. J. Nieuwenhula; Nico- laas W, z v W. Kutft en J. Rous; Su sanna M, d v W. J. Thelen en S. M. Oos terhout; Maria A A, d v A. W. van Beek en A.M.F. Trommels; Aresje J.M.G. d v S. F. Klein en A. J. M. Kriek; Seijke d H. Brink en B. van Marsbergen; Mar- garetha C d v B. L. Tjallinks on M. C. Leenen; Petrus P L. z v J. J. Kallenberg J. E. Smits; Cornelis z v D van Duijn W. van DulJvenvoorde; Florence H L C. d v A. A. Kampman en L. M. A. Dankclman. OVERLEDEN: A. P. Vreeswijk, man, 78 jr; T. Visser, huisvrouw van Hozee, G. Dik, man 72 jr; P. Faas, zn, t mnd; H. van Kampen, man 48 jr.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 3