helpt U op /manieren V.E.S. won districtsdag in Den Haag Koeriers NIEUWE LEIDSCHE COUHANT 6 MAANDAG 28 JUNI 1951 Het spel van korf en bal Excelsior in de finale met 1-0 verslagen De finale van de districtsdag van de afdeling Noord van de Christelijke Korfbal- bond, welke op Duindlgt Den Haag is gehouden, heeft een bijzonder spannend verloop gehad. Het was een wedstrijd, waarin de verdedigingen een prima partij speelden, sodat de aanvallers maar weinig goede kansen kregen om de score te openen. Tweemaal moest er verlengd worden eer de winnaar bekend was, en evenals op de bondsdag, die op de Tweede Pinksterdag in Arnhem werd gehouden, was het ook nu weer Excelsior, die door zijn nederlaag iets minder kreeg dan het verdiende. Deze wedstrijd was een prachtig slot van een goed geslaagde kofbalmiddag. waarop het weer de korfballers goed ge- RllNSBURG Consultatiebureau In plaats van op aanstaande Donder dag is Woensdag het consultatiebureau de kleuters open. Het consultatie bureau voor zuigelingen wordt volgen de week eveneens van Donderdag Woensdag verplaatst. SASSENHEIM Tweemaal een eerste prijs De Chr. mondaccordeonvereniging Ex celsior haalde op het onlangs te Lienden in de Betuwe gehouden concours de eer prijs in de tweede afdeling met 330 punten. Ook de Chr. zangvereniging Euphonia zind was. want na het slechte voorafgaande dag. is het begrijpelijk, dat men er even over gedacht heeft om de wedstrijden in hun geheel af te gelasten. Gelukkig, dat men dit besluit niet heeft genomen, want het zou een teleurstelling zijn geweest voor de ruim zevenhonderd vijftig deelnemers aan deze wedstrijden. Goede sfeer Het is altijd een aangename bezigheid om de wedstrijden, op een middag als deze, te mogen volgen. Het vinnige, dat weieens het kenmerk is van een compe- tietiewedstrijd, ontbreekt. In deze wed strijden geeft men zich geheel, maar de spelers en speelsters tellen de punten toch minder dan in de competitie het geval is. Het gevolg is dan ook als regel, dat men tot beter spel komt. Ook ditmaal zagen wij weer verschillende wedstrijden, die bijzonder goed waren. Wat speelde het Scheveningse KVS bijvoorbeeld een pittig partijtje korfbal; ja. alle twaalftal len van KVS hadden er zin in, want de drie ploegen, die tezamen dertien wed strijden speelden, leden geen enkele nederlaag. In de derde klas verrichtte Unitas en DSVP goed werk door geen enkele wedstrijd te verliezen; toch bracht dit deze ploegen geen prijs, want GKV (Gorinchem), die als gast aanwezig was, bleef ook onbeslagen. De Gorinchemers gingen met de prijs huiswaarts. De junioren van NSA legden alle te genstanders hun wil op. Zij wonnen hun wedstrijden, hetgeen een aardig succes is voor de ploeg uit Alphen. Spanning in le klas Grote belangstelling bestond er uit de aard der zaak voor de verrichtingen van de eerste klassers- In de afdeling A begon Excelsior met het verspelen van een punt aan GKV, hetgeen wel naar de zin was van de houdster van de wisselprijs. Maar ja. de Ijsvogels kwam met een aantal in vallers binnen de lijnen, zodat het be grijpelijk is, dat de ploeg tegen Excel sior niet opgewassen was. Het Delftse Excelsior bereikte dan ook de finale. In de afdeling E waren Pemix en Ves favoriet. Pernix begon goed, want het bracht zijn grote concurrent. VES, een 3—1 nederlaag toe. In deze klas speelde achter Ons Eiland, een onberekenbaar twaalftal. Ves won van Ons Eiland, maar Pernix ging met 1—0 tegen zijn stadge noten ten onder. Wie zou het halen, Per nix of Ves? Wel. VES haalde dc eind strijd. want zijn doelgemiddelde was be langrijk beter. De eindstrijd De finale tussen Excelsior en Ves is een spannende partij korfbal geworden, waarin de twaalftallen elkaar niets heb ben toegegeven. In beide teams verricht ten de verdedigers uitstekend werk, zodat de aanvallers maar weinig goede kansen kregen om de score te openen. De minu ten verstreken, maar de stand bleef dub bel blank. De verlenging van tien minu ten bracht ook geen be$lissing, zodat er nogmaals verlengd werd. Deze verlenging wees het winnende team aan, want VES profiteerde op handige wijze van een ver dedigingsfoutje van Excelsior. De stand was dus 1—0. Zou Ves het houden, of zou Excelsior kans zien de partijen op gelijke voet te brengen Neen, Excelsior slaagde er niet in, zodat Ves houdster werd van de N.H.C.-wisselbeker. Een teleurstelling voor Excelsior, want de ploeg verdiende de nederlaag niet; een meevallertje voor Ves, want de groen zwarten zijn ook van mening, dat een gelijk spel de meest juiste uitslag geweest VOETBAL Noordwijk—HEDW: 2-2 Een aantrekkelijk partijtje voetbal was het, dat Noordwijk en de Amsterdamse vierde-klasser H.E.D.W. Zaterdag te zien gaven. De tegenstanders waren aan el kaar gewaagd, zodat de einduitslag 22 de verhouding vrij goed weergeeft. Het eigenaardige was, dat de Noord- wijkse doelpunten vielen in een periode, waarin de gasten het overwicht hadden, namelijk voor de rust, terwijl de Am sterdammers de balans na de rust. toen Noordwijk zich het sterkst toonde, weer in evenwicht brachten. De doelpunten voor Noordwijik werden gemaakt door Sleyser en v. d. Lippe sr. Ondanks ver woede pogingen van beide zijden orr het winnende punt te scoren, moest men met de gelijke stand genoegen nemen. Haz. Boys IRCLII 3-4 De Hazerswoudse Boys hebben het R.C.L. lang niet gemakkelijk gemaakt, wat de uitslag trouwens wel bewijst. De strijd was nog geen vijf minuten aan de gang of Oussoren liet 10 noteren. Doel man Van Oeveren weerde zich kranig, maar toch moest hij tweemaal achtereen de bal uit het net vissen. waardoor de stand op 12 kwam. Hierna maakten linksbuiten Zonneveld en rechtsbuiten Wezel er 3—2 van. maar toen de rust begon was het al weer 33. De eind stand werd 34. Damnieuws Tournooi oud-kam pioenen Morgen wordt In de cantlne van de meelfabriek De Koster onder da goede leiding van de heer W. Klein Sr een be gin gemaakt met de zesde ronde van het tournooi oud-darikamploenen van Lel den. Door omstandigheden zijn verschei dene spelers achter geraakt, maar deze partijen worden deze week nog Inge haald. De stand na de vijfde ronde is als volgt: 1. W Huisman 5 gespeeld, 9 pun ten; 3. B Slechtenhorst 5, 8; 3- I Later- veer 3, 5; 4. W Heemskerk 4. 5; 5. P Olivier 4. 4; 6. J Kleer 5, 4; 7. A ter Haar 4, 1; 8. J Vermeulen 4. 0. De stand van de wedstrijd In de andere groep, die tussen de sterkste spelers van de vier Leidse verenigingen wordt ge speeld. is: 1. S v d Reek 5. 8; 2. Joh Klinkenberg 4. 8; 8. W F OHvier 4. 5; 4. J de Vink 4. 5; 5. E Klinkenberg 5, 4; 8 B W Belt 5. 4; 7. W v d Reijden 5. 3; 8. G Fijsdam 4. 1. zijn. Er stond nu eenmaal een eerste prijs op het spel, waardoor het noodzake- was, dat een beslissing verkregen werd. Ves was de gelukkige, maar Excel sior verdient toch zeker alle hulde voor de wijze waarop het deze nederlaag heeft aanvaard. Hierna reikte de voorzitter van het district de prijzen uit aan: le kl.: VES (Den Haag; wisselprijs. Excelsior; 2e kl.: Pernix 2 (Leiden), Fluks (Noordwijk) 3e kl.: KVS 2 (Den Haag), GKV (Gorin chem), Pernix 3; 4e kl.: Fluks 2, DES 3 (Delft); jun.: NSA (Alphen), Pernix, Excelsior. EATWI1E AAN DEN RilN D. van Riessen overleden Op 75-jarige leeftijd is Vrijdag alhier overleden de heer D. van Riessen, die in vroeger tijden een vooraanstaande plaats het publieke leven heeft ingenomen. Voor de oorlog was hij verscheidene ja- •an de gemeenteraad, waar hij zitting had voor de Chr. Hist. Unie. Ook ging zijn belangstelling uit naar het Chr. onderwijs. Zo was hij jarenlang als secre taris bestuurslid van de Herv. schoolver eniging. Daarnaast had hij lange tijd zit ting als commissaris van de gemeente spaarbank, de laatste jaren als voorzitter. Zijn financiële adviezen werden in dez* kring altijd zeer gewaardeerd De laatste jaren leefde de heer Van Riessen rustig en teruggetrokken. De be grafenis zal morgenmiddag op de alge- ene begraafplaats plaats vinden. Jeugdfeest Zaterdagmiddag werd in de C.JMV.- bunker en in de Zuidduinen een gecom bineerde bijeenkomst, gehouden van de C.J.V.F. en de CJ.M.V. Op het strand werden verschillende spélen gedaan. Spreekbeurt Morgen om 7.30 uur hoopt in de Geref- Gemeente, Remisestraat, voor te gaan ds De Gier van Den Haag. Hoog en laag water Dinsdag 29 Juni: hoog water 1.44, laag water 9.47. LEIDERDORP Burgerlijke stand GEBOREN: Bruinette, d v D Hoog straten en van P de Vreede, Hoofd straat 210. ONDERTROUWD: R H Hendriksen. 27 jaar, Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 243 en H Janssen, 28 jaar. Lindelaan 20. W. Nagtegaal, 24 jaar. Koudekerk a'd Rijn, Lage Waard 35 en A. Meijer, 23 Jaar, Hoofdstraat 250. LISSE Ds Eerl&nd heeft bedankt Ds H. W. Eerland, Ohr. Geref. predi kant alhier, heeft bedankt voor het be roep van de Ohr. Geref. Kerk van Am sterdam-Oost. NOORDWI/I Ds N. I. Cupedo hield gedachtenisrede In de Hervormde kerk te Noordwijk aan Zee hield de plaatselijk predikant, ds N. J. Cupedo, gistermorgen een her denkingspredikatie ter gelegenheid van het feit, dat hU zich 25 jaar geleden aan de Gemeente van Noordwijk aan Zee verbond. De tekst van ds Cupedo was Joh. 21 16, „Hoed Mijn schapen". Ook namens zijn vrouw dankte de predikant de Gemeente voor haar me deleven. De Gemeente heeft niets nage laten om deze dag tot een onvergetelijke te maken. „Hoed Mjjn 9dhapen" is de essentie de prediking en van alle ambtelijke beid. zo zei ds Cupedo. Wfl zijn mer die ook in de volbrenging van deze op dracht soms ontrouw en nalatig zijn. Christus blijft echter de Getrouwe. Nadat gezongen was gez. 215, sprak ouderling C. Plug namens kerkeraad en gemeente de jubilerende predikant toe. Spr. bracht de dank over van de kerke raad voor alles, wat ds Cupedo in deze 25 jaar in de Gemeente had verricht. Wij weten, dat het pad van een predikant vaak niet over rozen gaat, maar u zult zich gesterkt weten door het meeleven der Gemeente. De Gemeente zong hierna ds Cupedo de bede toe uit gezang 269:2 Orgelconcerten Felke Asms Naar wij vernemen geeft de organist Feike Asma ook dit jaar enkele con ten in de Geref. kerk te Noordwijk Zee. De data zijn: 28 Juli, 13 Aug. 25 Augustus. Geslaagde schoolreis De leerlingen van de school met do bijbel aan de Nieuwe Zeeweg maakten een uitstapje naar Rotterdam, Den Haag en Rijswijk. Hoewel het weer niet zo goed was. heeft de jeugd toch genoten. Geslaagd. Voor het eindexamen A van de ge meentelijke H.B.S. te Leiden slaagden on ze plaatsgenoten Jannle van Es, Tineke Hazenoot en F. A. Wempe. NOORDWllKERHOUT Gemeentesecretaris in het zilver Voor de heer J. A. M. Pijnenburg is het Donderdag 25 jaar geleden, dat hij tot gemeentesecretaris te Noordwijkerhout werd benoemd. De jubilaris heeft op een dusdanige wijze zijn taak vervuld, dat het hem zeker niet aan belangstelling zal ontbreken bij dit jubileum. Men kan hier bij in aanmerking nemen, dat het inwo nertal van deze gemeente in die 25 jaar meer dan verdubbeld is, waardoor hoge eisen van ijver, bekwaamheid en voort varendheid aan de gemeentesecretaris moesten worden gesteld. Het gemeentehuis, het kantoor van de gemeente-ontvanger en de afdeling sociale zaken zijn Donderdag gesloten wegens dit heuglijke feit, alleen de bur gerlijke stand is van 11.30 tot 12 30 uur geopend voor het doen van aangiften van geboorten en overlijden. 's Middags om half drie wordt de heer Pijnenburg in een buitengewone raads vergadering gehuldigd door gemeente bestuur en ambtenaren Daarna houdt de jubilaris van 5 tot 6 uur een receptie in de raadzaal; alle ingezeteen van de ge meenten krijgen hier de gelegenheid hem geluk te wensen. boekte op het j-1. Zaterdag te Ridderkerk gehouden zangconcours een mooi suc ces. De 40 koorleden haalden in de twee de afdeling de eerste prijs met 354 punten. VALKENBURG Gemeenteraadsvergadering Tegen morgenavond 8 uur is de ge meenteraad bijeen geroepen voor het hou den van een openbare vergadering. Op de agenda vinden we vermeld: voorstel wijziging ambtenarenreglement; voorstel vacantie-uitkering gemeentepersoneel; hernieuwe vaststelling salarisverordening; inte'rimregeling ziektekosten ambtenaren 1954; vaststelling voorwaarden verpach ting gemeentegronden en verhuur diver se gronden; wijziging begroting; vast stelling instructie gemeente-opzichter; aankoop en ruil van grond; instelling raadscommissie tot het controleren van brandweermateriaal; woningbouw aan „Laan van Brussee". Vacantie burgemeester Van 1 tot en met 10 Juli zal burgemees ter Van der Harst met vacantie zijn. VOORHOUT Veel animo voor woning in eigen bezit het bestuur van de stichting „Samen bouwen" te Voorhout had laten inschrij ven om zodoende een woning in eigen bezit te verkrijgen. De verwachtingen dienaangaande werden verre overtroffen, daar bleek, dat zich gedurende de zit- tingsweek 63 personen hadden aange- Hlerult blijkt wel. dat de op 12 M. j.l. opgerichte stichting levensvatbaai heid heeft en in een grote behoefte kan voorzien. Zaterdagmorgen had het dage üjks bestuur een onderhoud met het col lege van B. en W., waarhij verschillende punten betreffende de woningbouw voor het aantal gegadigden, dat zich bij den besproken. Het bestuur hoopt op korte termijn alle belanghebbenden i dere mededelingen te kunnen doen. Record gebroken Bij de wedstrijden om de Leidse athe. tiekkampioenschappen heeft onze plaat* genoot Henny Warmenhoven het Leidsi record hoogspringen gebroken ire sprong van 1.77^ m. Het vier jaar oud« record stond op naam van de Leidennr J. Berbee met 1.76 m. Sfeer in 't gezin? De Nieuwe Leidscbe" er inI AFWEZIG TOT 24 JULI Dr H. MULLER Chirurg. Dr C. J. VAN HOUWE- NINGE GRAFTDIJK neemt Bij vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te 's-Gra- venhage d.d. 24 Juni 1954 is uitgesproken het faillisse ment van J. D. VAN EGMOND Jr„ manufacturier. wonende t» Lelden, aan de Kamerllngb Onneslaan no. 36, met benoe ming van de E.A. Heer Mr M. J. C. Reyers tot Rechter commissaris en van onderge tekende tot curatrice. Mr Ja. VAN OMMEN Leiden. 26 Juni 1954. Rapenburg 55. Personeel gevraagd Gevraagd te Oegstgeest In klein gezin (Geref.) net meisje als hulp in de huish., boven 20 jaar. zelfst. kunn. werken, voor dag of d. en n. Hulp voor ruw werk aanw. Aanmelden tussen 7 en 8 uur Leidschestraatweg 9, Oegst geest. Gevraagd voor spoedige indiensttreding een flinke, zelfstandige winkeljuffrouw te Alphen a.d. Rijn. Voor moeder en dochter of 2 ge zusters een mooie, geriefe lijke woning beschikbaar. Br. met informaties enz. alsmede opgave van verlangd salaris inzenden onder No. 3755 aan het Bureau van dit Blad. Wegens teleurstelling her haling. Dringend huishoude lijke hulp gevraagd, zo spoe dig mogelijk. Mevr. Anes, P. J. Blokstraat 9. Te koop aangeb. Wegens emigratie ter overname aangeb. schitte rend bankstel, compl. huisk. mét groot dressoir, Frisia- haard, boekenkast, enz. War- monderweg 27, Leiden. Een rotting reiswieg, zo goed als nieuw. Te bevr. A. v. d. Niet. Plet Heinstraat 30. Noordwijk aan Zee. Te huur aangeb. Te huur of te koop werk plaats met bovenwoning, ge heel leeg te aanvaarden. T» bevragen bij J. W. Goddijn. Hoge Morsweg 108, Tel. 20078 Diversen De Etalage-Speciaalzaak voor Leiden en omstreken. Leidse Etalage Industrie, Fokkestraat 2C. hoek Oude Singel 16, Telef. 20324 b.g.g. 22858, heeft alles voor Uw Etalage. Net meisje, 22 jaar, P.G., in bezit van een fiets, zoekt een vriendin van ongeveer dezelfde leeftijd, om gezellig met elkaar om te gaan. Br. No. 3756 Bureau Blad. Carton en viltpapler. Extra zware kwaliteit, 1 m. breed, bij elke lengte. Glas- papier, decoratieve patronen, 50 cm. breed, 85 ct. p. meter. Betumpapier tegen vocht, 100 cm. breed, per meter 75 ct. Behangerslinnen 75 ct. per m2. Rich. J. Blok, Hoge- woerd 62, Tel. 23123. t Ceilophane-kleefband, glasheldere, prima kwaliteit, rollen van 9 meter, 1 cm breed, 40 ct, 1V4 cm breed 60 ct, 2 cm breed 80 ct Alleen bij Paddenburg, Nwe regenkuipen. Rijn 11. Was- golfplaten, asfalt, rubberroid, bascules, weegschalen. ge wichten, keuken-, was- en veevoederfornuizen. A. J. Hartwijk, N. Beestenmarkt 7—9. Tel. 26627—24013. Glans- verzinken van roestige teilen, wasketels, emmers onder garantie. Waterd. kampeertenten m. 20»/t korting. Iets smoezelig showmateriaal. Volle gar. Gelll. cat. op aanvr. The Indiana, Hoofdkant. v. Ned. Haarlem. Ztjlweg 111; R dam Mathenesserlaan 30. Het verliezen van Uw horloge is uitgesloten met onze metalen horlogebanden. Reeds voor f 2 25. Zwitserse merkhorloges in ruime keu ze voor elke beurs. Eerst kijken bij de Uurwerkkli niek. Lage Rijndijk 8. Reparaties aan alle werken, gouden en zilveren voorwerpen geschieden eigen werkplaatsen. Onze J; renlange ervaring garandeert U eerste klas vakwerk, spoe dig en billijk. „De Goed kopere zaak". S. v. d. Water «Sc Zn. Haarlemmerstraat 185. Rijwielen direct af fabriek 30 tot 60 verdient U door het kopen van een Simba rijwiel. Prijs vanaf 87.50. Voor solide personen desge wenst gemakkelijke betal.- cond. Gelll. prtjscour. OO gratis. Simba Rijwielfabrlek. Naaldwtjksew 24-28. s-Gra- venzande. Telef. K 1748—673. Te bezichtigen bij A. F. Paet. Rijnmond 9, Katwijk aan Zee. Ten eerste: door n een keur te bieden aan fijne vleesconserven, in handige blikverpakking van verschillende maten. Ideaal om mee te nemen op reis, op tochtjes, en als u gaat picknicken. Maar ook on misbaar m huis om eens gauw klaar te zijn (b.v. Homburg's plats dn jour) en om steeds iets fijns bij de hand te hebben voor extra [elegenheden. Ten tweede: door een verrukkelijke sortering fijne vleeswaren: echte lekkernijen, afkomstig uit het Land van Cuyk, de om zijn puike slachtvee vermaarde streek!

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 6