Ilieutur £riltsr()e GTourant Geen misverstanden in onze Angelsaksische familie" Wie kan het slot raden? Besproken werd uitwisseling van atoomgeheimen en E.D.G. Rijtoer over Walcheren in een stromende regen Vliegtuigen bombardeerden de stad Guatemala Wist U ZATERDAG 26 JUNI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Vijf en dertigste jaargang No 10074 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINE CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StaatvasUdr U gfiebfeorti «nun hert In feghtaspett" CHURCHILL EN EDEN IN AMERIKA CHURCHILL EN EDEN, die een voorspoedige reis hadden met de <J stratocruiser Canopus, werden op het vliegveld begroet door vice- resident Nixon en minister Foster Dulles, waarna zij naar het Witte [uis reden. Daar stonden president Eisenhower en diens echtgenote al bordes te wachten. Drie minuten-lang flitsten de cameralampen, erwijl de perslieden, film en televisie hun werk decen. Vrijwel onmid- ellijk na aankomst, werd geconfereerd, waarbij ter sprake kwamen de uropese Defensiegemeenschap en de kwestie van het uilwisselen van loomgeheimen tussen de Westelijke Geallieerden, as weer helemaal de oude Chur- piet Eden en vergezeld door een nvangrijke staf, in Washington arri- terde. Hij zeide o.a. voor de microfoon: k ben met Anthony Eden gekomen om een paar familiekwesties te praten zo mogelijk voor te zorgen, dat er misverstanden zijn. De Engels spre- ende familie is echter nogal uitgebreid ;n daar zijn haken en ogen. Wij zul- n het echter wel zien te klaren". Toen ïurchill deze moedgevende woorden sproken had, wendde hij zich tot Foster :n grijnsde. „Was dat goed?" De merikaan drukte hem toen hartelijk de Na de conferentie te Washington illen de beide Britse staatslieden naar inada gaan. waar zij Dinsdag in de lofdstad Ottawa hopen te arriveren. Volgens het persbureau A.F.P. zal de n de Anzus. dat is de raad van et verbond tussen Australië, Nieuw- eeland en Amerika, de volgende week ieenkomen. Australië zou Amerika steu- en, welk land achter een dergelijk ver ier spoed wil zetten dan Enge- nd. De Australische minister van Buit. aken. Casey, is reeds naar New York rtrokken. ak voor zijn vertrek naar Washing- had Churchill nog een uitvoerig on- rhoud hierover met Casey. Vele landen het Birtse Gemenebset, b.v. Australië*. !Uw-Zeeland, Canada, Pakistan, staan ir het probleem hun standpunten in ireenstemming te brengen, zowel met politieke en constitutionele banden aanzien van het Gemenebest, als wel t de militair-strategische verhouding laar bestand in Indo-China Conferentie Genève vruchtbaar" Kusland en communistisch China heb- te Genève, in beginsel een Frans ratel aanvaard. Dit betreft het vormen een commissie van deskundigen om vraagstuk van internationale controle ie naleving van een bestand in Indo- na te bestuderen. De vergadering irde drie-en-een-half uur en werd de Westelijken als „vruchtbaar" be- louwd. Men is tot Dinsdag op recès ge- I. Radio-Vietminh meldt, dat delega- van het opperbevel van de Vietminh in van dat der Franse strijdkrachten in ido-China Maandag de eerste bestands- sprekingen zullen voeren en wel hal- ge Hanoi en Thai Nguyen. Minister Stevens en Talbot naar Europa De Amerikaanse ministers Stevens en :sp. voor het Leger en voor de chtmacht, zullen de volgende week ver- zoor een bezoek aan Europa. ord-Afrika en de gebieden in het Hoge orden. Labrador en Groenland Zweedfe vorstenpaar naar Engeland vertrokken Koning Gustaaf Adolf en koningin van Zweden zijn vandaag met de «dernste kruiser van de Zweedse ma li de Drie Kronen, voor een driedaags oek naar Engeland vertrokken. Het Stenpaar wordt op dit staatsiebezoek tfezeld van de Zweedse minister van itenlandse Zaken, Oesten Unden. Apeldoorns burgemeester gaat trouwen Dj Apeldoornse burgemeester, mr A. L. Wat het Zondagsblad deze keer biedt gONDAG 28 JUNI 1914 was de fatale dag. Toen klonken te Serajewo Ifvolverschoten, die een einde maak- oan het leven van de Oostenrijkse 'oonopvolger en zijn gemalin. Niet ®n0 daarna begon de eerste wereld oog. Ons Zondagsblad verhaalt hoe drama zich op die hete Zondag morgen voltrok. De geleerden zijn y |ict ogenblik druk bezig te onder toeken welke mogelijkheden de algen 'i wieren bieden om in het steeds "eigend voedseltekort der wereld te voorzien. Lees het artikel op pag. 3. de volgende bladzijde vindt u een IJtlIttstreerd verhaal over de ge- «uierde Gravin die naar het oordeel l1071 tommige onderzoekers een doch- fr teas van de Franse koning Lode- to'jk XV/. Johan van Galen was 'fn zeeheld van groot formaat, on- «njcj het feit, dat vele geschiedenis boeken slechts terloops zijn naam boenen. In zijn laatste slag brak hij Engelse macht in de Middellandse lee (pag. 5) -fc- Ons Zondagsblad geeft Wc nu weer grote verscheidenheid in («tuur en illustraties. Van de verdere '•woud noemen wij: Meditatie, Uit de wlkswijk, kort verhaal, met de wen telwiek van Rotterdam naar Antwer- '■n gedicht van Anthonie Stolk van A. Wapenaar, dammen en »"«les en de jeugd is weer bedacht twee speciale pagina's. Het probleem van de E.D.G. is te Washington ook aan de orde. De Franse premier Mendès-France heeft Eisenhower de verzekering gegeven, dat hij van plan is. in gewijzigde vorm. het voorstel voor een Europese Defensiegemeenschap, spoedig aan het Franse parlement voor te leggen. Wij herinneren er aan. dat Eisen hower de Franse regering te verstaan heeft gegeven, dat hij naar andere moge lijkheden uitziet, om West-Duitsland in een collectief defensiestelsel op te nemen. Terwijl Churchill en Eden te Washing ton confereerden, hadden de premier van Rood-China, Tsjoe En-lai en Nehroe, de premier van India, belangrijke besprekin gen in New Delhi. Vermelden ;wij nog, dat de tweede secretaris van de ambassade van India te Moskou, onverwacht een diplomatiek bezoek bracht aan minister Molotof. Billy Graham in Berlijn aangekomen Nieraandoening is niet van ernstige aard De Amerikaanse evangelist, Billy Gra ham, is weer in zoverre hersteld, dat hij vanmorgen de reis naar West-Berlijn koi aanvaarden. In het ziekenhuis te Dussel dorp heeft een röntgenonderzoek uitge wezen, dat hij aan een niersteen lijdt. Men hoopt evenwel met medicijnen deze aan doening -te kunnen bestrijden. Gisteren heeft hij op zijn hotelkamer te Dussel- dorp het bed moeten houden. Op de hem toegediende geneesmiddelen reageerde hij Morgn zal hij op een massa-bijeenkomst in het Olympisch Stadion te West-Berlijn spreken. Dit stadion biedt plaats 100.000 personen, maar de vraag toegangsbewijzen is zo groot, dat de orga nisatoren van de bijeenkomst er een na bijgelegen terrein met een tribune voo 25.000 personen hebben bijgebouwd. Zou schelvis hittegolf voorspellen Opmerkelijk is, dat op de Noordelijke visgronden van de Noordzëe zeer vee.' schelvis wordt gevangen, hetgeen ir deze tijd van het jaar tot de uitzonde ringen behoort. Volgens oude vissers is dit een teken, dat er een warmteperiode op til is, die mogelijk het karakter een hittegolf zal Premier Churchill en Eden, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, zijn met hun staf in Washington aangekomen, waar zij door talrijke vooraanstaande Amerikanen werden verwelkomd. Op de foto ziet men van links naar rechts: premier Churchill, mevrouw Mamie Eisenhower en de Amerikaanse president. (Telefoto) Voorzitter Woningraad Stijging van bouw prijzen kost 59 millioen Afgezien van de moeilijkheden voor de volkswoningbouw moet men stellen, dat de ontwikkelingen in de bouwnijverheid leiden tot een belangrijk nationaal ver lies. Wij hebben, ging spr. voort, goede reden om de stijging van de bouwkosten als gevolg van de abnormale omstandig heden te schatten op acht procent. Aan genomen, dat dit niet leidt tot een ver laging van kwaliteit in de volkswoning jaarproductie van 65.000 woningen een verlies van ruim 59 millioen gulden. Dit zei de voorzitter van de Nationale Woningraad, de Amsterdamse wethouder A. In 't Veld, gisteren in Rotterdam tijdens de jaarvergadering van deze raad. Het komt het bestuur voor, dat de mi- ister niet zal kunnen en mogen nalaten, oor de eerstkomende periode het op de iarkt brengen van werken te Remmen. Intussen heeft'het departement het ver lenen van de rijksgoedkeuring voor wer- /an meer dan honderdduizend gulden in eigen hand genomen. Wij moeten ;n, zei de heer In 't Veld, dat deze maatregel slechts weinig effect zal heb- en dan nog pas op de lange duur. Een spoedige sanering kan volgens spr. n dan worden bereikt, indien de ster bereid is het aantal gunningen de eerstkomende tijd met oordeel beperken. Thans detinitiet Geen noodoplossing bij veren Noordzeekanaal Minister Witte heeft zich als plaats vervangend minister van Verkeer er Waterstaat definitief uitgesproken tegen noodoplossingen voor het wegverkeer bij de veren van het Noordzeekanaal, in afwachting van de voltooiing van een tunneL De commissie oeververbinding Noordzeekanaal is nu door de kamer van koophandel voor de Zaanstreek ontbon den. De commissie heeft voorts de mi nister met aandrang verzocht by Bui tenhuizen een tweede veer in te leggeu ter ontlasting van de veren bij Velsen en Hembrug. De minister meent dat geen van de noodoplossingen voldoende ingrijpende (tijdelijke) verbeteringen zal geven, ter wijl alle in meerdere of mindere mate bezwaren voor de scheepvaart met zich zouden brengen. Zuid-Afrika brak met India en niet omgekeerd Naar Reuter heden in tegenstelling tot vroegere berichten meldt, heeft de Indische regering „met leedwezen en op Zuidafrikaanse verzoek" besloten, haar Hoge Commissariaat de Johannesburg met ingang van 2 Juli te sluiten- Zuid-Afrika deed het verzoek, omdat het niet langer kon accepteren, dat India een diplomatieke vertegenwoordiger in de Unie had, maar op handelsgebied sancties tegen Zuid-Afrika handhaaft. Hertog van Württemberg verongelukt Hertog Albrecht Eugen van Württem berg is gisteren van een trap gevallen en als gevolg van een schedelbasisfractuur overleden. De hertog is 59 jaar oud ge worden. Hij laat een vrouw (prinses Nadejda, dochter van wijlen koning Fer dinand van Bulgarije), drie zoons en twee dochters achter. Enorme prijsdaling Plukken van kersen vaak niet meer Ionend De pryzen van Betuwse en Limburgse kersen zijn ter veiling in de afgelopen dagen gedaald van 80 cent tot 35 ii 40 cent per kg. Deze prijzen voor goede kwa liteiten zijn zeer laag. indien men be denkt. dat het plukloon al 20 cent per kg bedraagt. Het ziet er dan ook naar uit, dat dit jaar heel wat Betuwse en Lim burgse kersen aan de bomen zullen blij- nend zal zijnheDlukloblieklpuenropt-en ven hangen, omdat het plukken niet io nend zal zijn. De oorzaak van de geweldige prijs daling wordt gezocht in het grote aan bod van Belgische kersen. Invasie van haaien in de Waddenzee Waddenzeevissers hebben de laatste tijd meermalen haaien in hun netten. Schipper Veltman uit Harlingen ving er dezer dagen niet minder dan 7Ü. met een lengte van 50 tot 60 cm. Gezien het grote aantal heeft hij de vraatzuchtige beesten, die nogal wat schade toebren gen aan de visstand, maar meegenomen om ze te vernietigen. Minister naar Oslo en met „Doorman" terug De minister var. Oorlog en Marine ir C. Staf, zal zich Maandag a.s. met de chef van d^ marinestaf, vice-admiraal A. de Booy, per vliegtuig naar Oslo be geven om zich daar in te schepen boord van het vliegdekschip Karei Doorman. De Karei Doorman is gisteren met de torpedobootjagers Evertsen en Korte- naer, de fregatten Van Amstel en De Zeeuw en de onderzeeboten Zeeleeuw en Zwaardvis, na te hebben geoefend, in Oslo aangekomen. Dit smaldeel zal Dins dag uit Oslo naar Den Helder vertrek ken. Onderweg worden weer oefeningen Het smaldeel komt 1 Juli in Den Hel der aan. De minister zal aan boord van het vliegdekschip blijven, want op 2 Juli zal de Karei Doorman door het door varen van een lint de nieuwe marine haven te Den Helder in gebruik nemen. Minister Staf en vice-admiraal De Booy zullen tijdens hun verblijf in Oslo een 'bezoek brengen aan de Noorse mi nister van Defensie. Kanovaarder verdronken in Haarlem Tijdens een trainingstocht van de Haar lemse kanovereniging De Trekvogels ii een der leden, de 33-jarige Haarlemmei H. Mika, door de golfslag van een onbe kend gebleven sleepboot met zijn kan< omgeslagen en verdronken. De man kor omen. maar heeft Waarschijnlijk dooi grote vermoeidheid de wal niet meer kun- »n bereiken. In de Rijnhaven te Rotterdam is een on bekende man verdronken. Groots délilé in Middelburg Nieuwe ontmoeting met gezusters Allaart, die lang geleden Zeeuws costuum aanboden Op de Middelburgse markt heeft Zeeland zich gistermiddag in al zijn schoonheid getoond. Een schitterende stoet trok langs de Vorstin en Prins, die met de vertegenwoordiger van de Belgische koning en de commissaris van de Koningin in Zeeland, jhr de Casembroot, op het bordes van het stad huis onder een oranje baldakijn hadden plaatsgenomen. Trompetgeschal kondigde het défilé van de vertegenwoordigers uit alle delen van het ge west aan. Op Plein 1940 begonnen de ringrijders itussen met hun historische sport, aan gemoedigd door duizenden enthousiasten Terwijl de groepen voorbijtrokken, zegde n spreker het declamatorium, dat door J. C. van Schagen was samengesteld. Aan Hare Majesteit werden alle Zeeuwse groe- i voorgestëltT. Zij wilden getuigen dank die was gevoeld voor alje steun bijstand in bange uren ondervonden, terwijl de dankwoorden over het Vuren nief gestaakt Veiligheidsraad zal deze Latijns-Amerikaanse kwestie niet op agenda plaatsen De Veiligheidsraad heeft met 5 tegen 4 stemmen, bij 2 onthoudingen, besloten de kwestie Guatemala niet op de agen- te plaatsen. Beide partijen, regering rebellen, blijven melding maken van De gevechten zijn in hevig heid toegenomen en volgens de Guate- malaanse ambassadeur, afgevaardigde bij de V.N. Eduardo Castillo Arriola, hebben drie vliegtuigen de stad Guate mala gebombardeerd, tijdens de beraad slagingen in de Veiligheidsraad. Een kerk werd verwoest en een woonwijk machinegeweervuur be stookt. Ook op andere steden waren bommen gevallen. Volgens een Amerikaanse correspon dent lijden de regeringstroepen zware verliezen, doordat de rebellen over vuurkracht beschikken. Volgens communiqué van de wettige rege ring, hébben vliegtuigen van het rebel lenleger de stad Chiquimula gebom bardeerd en de burgers met boord- wapens beschoten. Inmiddels heeft Rusland de regering van Guatemala doen weten, dat het de vertegenwoordiger in de Veiligheids raad heeft opgedragen alles te doen om te bewerken, dat de order .staakt het vuren", welk ede Raad op 20 Juni af kondigde. zal worden uitgevoerd. De regering van Guatemala verklaarde, dat dit land de waarnemers, die de Pan- Amerikaanse Vredescommissie wilde zenden voor een onderzoek, niet zal toelaten. Guatemala stelt zich op het standpunt, dat slechts de Veiligheids raad hiertoe bevoegd is. In de Amerikaanse Senaat werd een resolutie goedgekeurd, om de interna tionale communistische beweging bui ten het Westelijk halfrond te houden. Het bestuur van het Pan-Amerikaanse vakverbond van arbeiders, 25 millioen leden tellende, heeft zich uitgesproken tegen de aanval op Guatemala en het streven van de „United Fruit Com pany". Het testuur van het Congres tegen Sovjetinmenging in Latijns Ame rika verklaart, dat er by de strijd in Guatemala geen sprake is van een in ternationaal vraagstuk, waarbij Hon duras en Nicaragua zijn betrokken, maar van een waarlijke opstand tegen een communistische regering. Stremming treinverkeer Moerdijkbrug De voor Zondag a.s. aangekondigde stremming van het treinverkeer op het traject DordrechtLage Zwaluwe zal niet doorgaan. Wegens de ongunstige weersomstandigheden zijn de werkzaam heden aam de spoorbrug over het Hol- landsch Diep bij Moerdijk namelijk uit gesteld tot een nader te bepalen datum. De treinloop is morgen dus normaal. DAT de huldiging van de architect W. M. Dudok t.g.v. diens zeventigste ver jaardag (6 Juli) thans is vastgesteld op 5 Augustus in het raadhuis van Hilver- DAT het gerechtshof te Amsterdam de 34-j. tuinbouwarbeidcr J. R. uit Wen hoof (N.H.), die bij zijn vroegere buur man aildaar een zak met gouden tientjes en zilveren guldens had weggenomen, tot een jaar, waarvan zes maanden voor waardelijk, veroordeelde (rechtbankvon- nis l\b jaar). DAT de veelomstreden grenswijziging tussen de gemeenten Emmen en Schoo- nebeek op 1 Juli een feit zal worden, waarbij ongeveer 150 inwoners van eerst genoemde plaats Schoonebekers worden. DAT diergaarde Blijdorp te Rotterdam is verrijkt met twee uit Montevideo gekomen drie-jarige manenrobben, die het best te vergelijken zijn met Californi- sche zeeleeuwen. DAT deze week In het gezin M. Hen driks van Warbij-van Vulpen te Lienden een drieling is geboren, bestaande uit een Jongen van 6 pond, een meisje bijna 5 pond en een jongen van Vfi pond. DAT de plannen voor dc aanleg van :n nieuwe dijk aan de zuidoostkant van oeree-Overflakkee en het bouwen van in nieuwe keersluis in de haven van Ooltgensplaat momenteel ernstig gevaar lopen, vanwege de slechte financiële po sitie van de dijkring. DAT achter het Amsterdamse Centraal Station gistermorgen circa 2000 Zweedse postduiven zijn opgelaten voor een wed vlucht over ongeveer 1200 km, waarvoor de Zweedse koning een beker beschik baar heeft gesteld. DAT de Wereldfederatie van oud- strijders op 11 Juli op het buitengoed Boswijk te Baarn een zomerkamp opent voor oorlogswezen en kinderen van oud- stryders uit 24 landen en o.a. ministej Van Thiel zitting heeft in het organise rende comité DAT vandaag niet slechts de tentoon stelling „West-Indische dieren" in het Zoölogisch Museum te Amsterdam is ge opend, welke ongeveer een jaar zal du ren. doch tegelijkertijd de geheel gemo derniseerde zalen in gebruik zijn ge nomen. DAT de commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A, F. C. de Casembroot. Dinsdag de nieuwe betonweg Oostburg— WaterlandkeritjeiJzêndijke in gebruik zgl stellen, een belangrijke schakel in de geprojecteerde verbinding dwars door Zéeuwsch-Vlaanderen. DAT het natuurpark Berg en Bos te Apeldoorn in de periode van 17 Juli tot en met 31 Augustus weer wordt om getoverd tot een verlicht park. met o.a een 20 m hoge fontein. DAT de 29-j. psychometrist A. M. uit Beekbergen door de Apeldoornse politie is gearresteerd, die er van wordt ver dacht na het afbranden van zyn huis de verzekeringsmaatschappij niet juist te hebben ingelicht omtrent de omvang der schade DAT vanmorgen vroeg brand is uit gebroken in een boerderij aan de Kruis- laan te Amsterdam, waarbij een schuur met landbouwwerktuigen en kleine stal len zijn uitgebrand, doch het vee in veiligheid kon worden gesteld. DAT B. en W. van Rotterdam willen overgaan tot opheffing van de gemeen telijke bank van lening. DAT voor de eerste maal in ons land een huwelijksplechtigheid op de band is vastgelegd, toen gisteren ln het Hilver- sumse raadhuis Harry Metz, Impresario bij de Amerikaanse troepen in Heidelberg, huwde met een petekind van Eisenhower, de 24-J. scenarioschrijfster Catharin< Sandford Horkan. DAT gistermorgen een loods van d< steenfabriek Belvédère te Maastricht ge heel is uitgebrand en de schade die door verzekering wordt gedekt op ongeveci 10.000 gulden wordt geraamd. marktplein klonken, werd een groot aan tal duiven gelost, die in sierlijke vluchl het luchtruim kozen. Nadat Prins Bernhard het bescherm heerschap van de Zeeuwse ringrijderij was aangeboden, begon de rijtoer Walcheren. In de'stromende regen lieten de wagens van de koninklijke stoet de hoofdstad in de richting Meliskerke. De klok van het kerkje van Meliskerke luidde toen de koninklijke stoet inaan- tocht was. Burgemeester Huysman stond Hare Majesteit met de wethouders op te vachten. Hij merkte op, dat de kerktoren ijna 80 cm uit het lood hangt, waarover tare Majesteit zich in de morgenuren ijdens haar bezoek aan miniatuur Wal cheren reeds had verbaasd. Onder luid gejuich van de bewoners an Meliskerke vertrok de stoet naar Vlissingen. Daar aangekomen, inspecteer de Hare Majesteit de erewacht van de Nationale Reserve, die was opgesteld voor het stadhuis. Burgemeester mr P. Kolff stelde in de hal van het stadhuis vele arsonen aan de Vorstin voor. Opnieuw ontmoet Voor de gezusters Allaart uit Goes is de dag van gisteren weer een groot ogen- in haar leven geworden. Want tij dens de rondwandeling van Hare Majes- over de Middelburgse markt, waar Zeeuwen uit alle delen van het gewest itonden opgesteld, herkende de Vorstin hen. Dertig jaar geleden hadden de beide :usters de toenmalige Prinses Juliana een Zeeuws costuum aangeboden. „Hebben de ;ers het niet meegenomen?" infor meerden de zusters Allaart belangstellend is er nog", antwoordde de lands- we, „maar er is toch wel wat van i Ritthem, waar de Vorstin champig- werden aangeboden, keerde de ko ninklijke stoet om zeven uur terug in Middelburg. In de woning van de com missaris der Koningin vertoefde het ko ninklijke paar enkele ogenblikken, om zich dan naar de Statenzaal te begeven, waar een officieel banket werd gehouden. Hier zaten o.m. aan de ministers Luns en Witte, alsmede verscheidene leden van 't corps diplomatique. De commissaris der Koningin, jhr. mr A. de Casembroot, uit te tijdens dit banket de dank van de Wal- cherense bevolking voor de komst van Hare Majesteit naar dit eiland. Intussen waren de weersomstandigheden slechter geworden. Nadat Prins Bernhard een te lefoongesprek met Soesterberg had ge voerd, werd besloten de terugtocht naar Soestdijk niet per vliegtuig, zoals het plan -as geweest, maar per auto te maken. In Middelburg trotseerden 's avonds de KKoninklijke militaire Kapel, de Mari- nierskapel en de Luchtmachtkapel de nog steeds neervallende regen en boden de duizenden op de markt een taptoe aan. Bij hun bezoek aan Middelburg hebben Koningin en Prins t groots défilé in ogenschouw ge nomen. Van het bordes van het beroemde stadhuis af keken de hoge gasten naar het voorbij trekken in klederdracht van in- van alle Zeeuwse ge meenten. Met rijtuigen van Duitse keizer Koningins bokkenwagen naar Amerika Amerikanen hebben belangstelling ge toond voor enige rijtuigen, waarin de laatste Duitse keizer. Wilhelm II, nog heeft gereden. De rijtuigen zijn thans het eigendom van de heer Barend Cruijff si te Purmerend. Onderhandelingen over verkoop zijn een vergevorderd stadium. Als tege moetkoming in de hoge vervoerkosten zal de heer Cruijff de Amerikaanse ko pers de bokkenwagen waarin Koningin Juliana als kind heeft gereden en die eveneens in zijn bezit is. ten geschenk» geven. De rijtuigen van de Duitse keizer met bijbehorende zilveren tuigen, een ge schenk van Frederik de Grote en de Gzaar van Rusland, heeft de heer Cruijf* in 1934 in Duitsland gekocht. Attlee c.s. door Japan uitgenodigd De linkse socialistische partij in Japan heeft Clement Attlee en de andere lei ders van de Britse Labour Party uitgeno digd om na hun bezoek aan communis tisch China in Augustus en September, bezoek aan Japan te brengen HET WEER IN EUROPA ÏÏB.r, SZW wzw wzw 22 5 15 11 17 0.1 26 0 27 0 26 3 27 0 Fa D. KRET en Zn. Enkele opklaringen 2Ü2&. Het K. N. M. I. te De Bilt verwacht tot morgenavond: Wisselend bewolkt met plaat selijk enkele buien. Matige tot krachtige wind tussen West en Noordwest. Koel weer. (Opgemaakt hedenmor gen te 10 uur). Zon en Maan Maandag. Zon van 4.22 tot 21.04 uur; laan van 1.59 tot 19.27 u. Op 30 Juni N.M. Geen predikant voor 'n ledikant Ook een vlootpredikant is maar een mens. Hij heeft net als U maar wezen n en éen mond en kan slechts op één plaats tegelijk Maar zoals de zaken in het marinekamp te Valkenburg nu staan moet hij op tien plaatsen tegelijk zijn. Want de honderden Jantjes' die aan zijn zorg zijn toevertrouwd, zijn verdeeld over tientallen barakken. bemoedigend toe, geeft hij een moreel ruggesteuntje. Maar met Uw hulp kan hij meer doen. Wanneer U het ledikant vervangt door het gezellige interieur van een prot. Militair tehuis, is de achtergrond ideaal voor een goed en opbouwend gesprek Een gesprek In een „thuishaven". Helpt ons om de actie O 92 te doen slagen. Stort Uw bijdrage op giro 58936 van de Nieuwe Leidsche Courant of vul het intekenbiljet in dat regelmatig op deze plaats wordt afgedrukt. Doe het vandaag nog, want 092 ROEPT U! OVER

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1