Woubrugse raad sprak lang over onteigening Lot van Hoogmadese scheepswerf blijft voorlopig onzeker Bloemencorso profiteert van gulle stemming Drukke week met bevredigende uitkomsten RIJN- EN VEENSTREEK Haringaanvoeren wederom aan de lage kant NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 19 IUNI 19SI Opnieuw B. B. in 't geding Op de vergadering van de Woubrugse gemeenteraad van gisteravond gin gen de gedachten bij de opening door de burgemeester even terug naar de dag van het Koninklijk bezoek, nog zo vers in het geheugen liggend. De voorzitter deed namelijk mededeling van het feit, dat H.M. de Koningin hem verzocht had dank over te brengen voor de hartelijke ontvangst te Woubrugge op 20 Mei. Meegedeeld werd. dat de commissie tot van een plantsoentje. Volgens hem bestudering van de nieuwe politieveror- nog wel perspectief dening. gevormd door de heren Boon. Venhuizen en Van der Eng. op 8 Juli voor de eerste keer zal bijeenkomen. De raad verleende drie ingezetenen ontheffing van het betalen van honden belasting. Men hield zich verder bezig met een besluit, dat de raad op 2 April heeft genomen. Daarbij werd aan „De Nederlanden van 1845" de prompte te rugbetaling gegarandeerd van alles, wat deze maatschappij terzake van geldlenin gen onder eerste hypothecair verband op te bouwen woningen of nieuwe wonin gen aan ingezetenen leende. Ged. Staten bleken ernstige bezwaren tegen dit be sluit te hebben, speciaal betreffende het aflossings- en rentepercentage en de maximale looptijd. B en W. stelden voor het genoemde raadsbesluit maar in te trekken, omdat wel te voorzien is. dat er maar een spaarzamelijk gebruik van de garantie zal worden gemaakt. In inci dentele gevallen kan het standpunt altijd nog nader worden bepaald. De raad ging daarmee accoord. Naar aanleiding van een begrotingswij ziging vroeg de heer Venhuizen of het mogelijk zou zijn de financiële overeen komst met Koudekerk betreffende de ge meente-architect op te zeggen. De zitter achtte het gewenst deze kwestie later in besloten zitting te behandelen. scheepswerven. Hij noemde de vergroting de jachten-export. De voorzitter be streed zijn zienswijze. Hij zegde toe, dat deze zaak de volle aandacht zal krijgen in de technici, die met de bestudering •van zijn belast. De heer Van der Eng meende te we ten, dat de werf binnenkort waarschijn lijk in andere handen zal overgaan. Het bezwaarschrift werd door de voorzitter om de felle toon, waarin het was gesteld, gehekeld, vooral omdat de heer Colijn de afgelopen winter de volle medewerking van het gemeentebestuur heeft gehad. Hij zou bovendien aanvankelijk geen be- zwareh tegen het uitbreidingsplan heb ben gekoesterd. Het bleek bij dit punt nog. dat de strook grond aan de Van Poelgeestlaan verkeerd was opgemeten. Er zal een correctie worden aangebracht. De raad stemde er tenslotte mee in het besluit voor drie maanden cp te schorten. Onteigening breedvoerig gediscussieerd over het punt onteigening tussen de Dokter Lothlaan en de Bateweg. De fa Van der Togt. op tredend r.amens de eigenaren D. Ouds hoorn en J. Schippers enerzijds, en de taxateur, optredend namens de gemeente anderzijds, hadden niet tot overeenstem ming kunnen geraken over de prijs van 1600 vierkante meter tuingrond, wei en volkstuintjes van Van der Nagel. Deze grond zou in het belang van de volks- huisv ting moeten worden onteigend. De gemeente bood 1800. maar er werd ƒ10.000 gevraagd.» Men kwam tenslotte bij een bedrag van ƒ3500 tot overeen stemming. De heer Venhuizen zei ernstige bezwa ren te hebben tegen de redactie van dit te ratiebesluit omdat er bij de prijsvast stelling geen rekening is gehouden met het verschil tussen weiland en volkstuin. Hij vroeg zich af cf de mening van een deskundige hoger moe9t worden aange slagen dan een raadsbesluit. Nadat de 'voorzitter had betoogd, dat men als raadsleden niet deskundig is en dat men zic'i in het belang van de gemeente het best aan het oordeel van een deskundige kan houden, -verd het voorstel van de heer Venhuizen om het oude raadsbesluit, waarin 2 per vierk. meter was geboden, in te trekken, in stemming gebracht. Men was er voor, op de heer Van der Eng na. De voorzitter deelde nog mee. dat de onteigeningsprocedure nu verder zal worden gevolgd. Doet de rechter een uitspraak ten gunste van de gemeente, dan komt eindelijk de zo hoog nodige bouwgrond beschikbaar. Bij de rondvraag vroeg de heer Boon of het mogelijk is de knik bij de brug te Hoogmade weg te nemen. De heer Venhuizen vroeg om een tweede tele foonlijn naar het raadhuis in verband met de overbelasting. Hij zag verder graag banken geplaatst op de mooiste punten in het dorr en vroeg ook of de aanleg van een zwembad niet zou kun nen worden overwogen. Tenslotte ver zocht hij aandacht voor de rommelige toestand op de provinciale opslagplaats naast de nieuwe brug. welke opslag plaats hij een „wond in het lichaam var de gemeente" noemde. Toelage Er ontstond tussen de voorzitter en de heer Venhuizen een langdurige discussie naar aanleiding van een voorstel om het| plaatselijk hoofd zelfbescherming mj.v. 1 Januari een toelage van ƒ300 toe te Laatstgenoemde zei de heer H. Moel- ker de toelage wel te gunnen, maar zich toch af te vragen, voor welke rekening dit bedrag moet komen, voor die van de gemeente of c! van de B.B. Uitvoerig antwoord gevend betoogde de burgemees ter, dat er op de begroting 20 000 ls uit getrokken voor de B.B.. dat de kring Alphen inmiddels de zogenaamde aan loopkosten heeft betaald, maar dat de kosten van het aanschaffen van unifor men voor rekening van de gemeente ko men. Op een desbetreffende vraag deelde de voorzitter mede. dat de kringen in derdaad rechtspersoonlijkheid bezitten. Het gaat er evenwel om. aldus de heer Venhuizen, in welke vorm en door wie uiteindelijk de hoofden B.B. worden be taald voor hun extra werk. Hij kon hier geen taak voor de gemeente zien. De raad ging tenslotte echter met het voorstel van B. en W. accoord. Opgeschort De heer Colijn, eigenaar van de scheepswerf te Hoogmade. had een uit voerig bezwaarschrift ingezonden n.a.v. een wijziging van het uitbreidingsplan Hoogmade.De gemeente wil de oude schuur graag ziea verdwijnen, omdat zij die een verkeersobstakel vindt en op de plaats van de schuur beplanting wil aan brengen. Bij de behandeling van dit be zwaarschrift waren de burgemeester en de heer Venhuizen het opnieuw oneens. De laatste haalde het boekje „De Rijn streek" aan. waarin de schuur geroemd wordt om haar karakteristieke aanblik. Spreker zei het ook te betreuren, dat men een middenstandsbedrijf wil gaan opofferen in het belang van de aanleg RAAD VAN KATWIJK Verwarde discussie over uitbreidingsplan De Katwijkse raad heeft gisteravond voornamelijk gediscussieerd over het uitbreidingsplan in verband met een voorgestelde doorbraak, en over sub sidies. Een opmerkelijk punt was ditmaal de rondvraag, waar B. en W. een suggestie van mr Van der Plas overnamen om een subsidie van f 250 be schikbaar te stellen voor het bloemencorso. De raad stemde hiermee van harte in. h1llegom Zondagsdienst De Zondagsdienst wordt morgen waar genomen door dr C. M- Wijkmans- Sta tionsweg 74. tel. 5771. lisse Zondagdienst De Zondagsdienst der huiseartsen alhier wordt morgen waargenomen door dokter Van Dijk. Straatprediklng. Hedenavond half 8 houdt ds Eerland straatprediklng op de Hoek Wagenstraat Kanaalstraat. Ballonwedstrijd De eerste prijs in de ballonwedstrijd van de buurtvereniging Wilheknina werd gewonnen door Rineke v. d. Berg. Het Hoogeland De collecte ten bate van de vereniging Het Hoogeland heeft een bedrag t 264.31 opgebracht. Geslaagden Mej. A. L. ten Hagen is geslaagd de acte onderwijzeres l.o. en mej Boers erna behaalde het diploma handels- avondsobool. Jubileum koster T. In 't Veld De Chr. Geref. Kerk heeft gisteravond in de Hen.. Kleuterschool een gezellige samenkomst belegd om de heer T. in 't Veld en zijn vrouw te huldigen 1 eigenheid van bun 25-jarig jubileum ads koster en kosteres. Ds Eerland, de heer A. van "t Voort en de heer A. van Aatot spraken hartelijke woorden, die zij gezeld deder. gaan van een geschenk. Het was voor de jubilerenden een avond c niet spoedig te vergeten. SASSENHEIM Predikbeurten Ned. Herv. Gem.: 9 uur ds B. van G der van Haarlem. 10.30 uur Idem, 5 u ds W. H. Walvaart. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 i Ned. Prot Bond: 10.30 Bekker, van Den Haag. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van het bestuur van de Chr. Ora toriumvereniging Excelsior om subsidie voor de door deze vereniging te geven uitvoering. B. en W. merkten naar aan leiding hiervan op. dat voorstellen te ver wachten zijn op het stuk van de verma kelijkheidsbelasting, waarmee ook het werk van bovengenoemde vereniging ge baat is. Het college stelde voor het verzoek niet in te willigen. De heren dr G. W. Overdijkink en mr J. van der Plas had den enkele opmerkingen over dit punt. Zij drongen er op aan Excelsior in te lichten over de plannen en daarnaast de subsidie- aangelegenheid niet definitief te verwer- Het voorstel tot aankoop van de wo ningen Zeeweg 91 (deze in ruil voor Zee weg 37), Parklaan 23 en Adrianastraat 80. de grond naast Zeeweg 91, had een zeer verwarde discussie tot gevolg. De heren Beelen en A. Wassenaar voelden niets voor een doorbraak, terwijl de heer L. Borleffs wilde wachten met deze koop tot het uitbreidingsplan zelf i raad kwam. Wethouder H. P. Bloot repli ceerde hierop met de woorden: De stede- bouwkundige is toch geweest en heeft al les uiteengezet. Toen heeft geen der herer zich laten horen, terwijl het toen Juist over deze dingen ging". We hebben genoegen geluisterd, aldus de heer Borleffs. maar we hebben dat quiver v. d. Berg. r ds Visser, r ds J. A. formatorisch gezien. De voorzitter bracht het einde van het soms niet te volgen d»- bat, door te verklaren, dat de raad zich in volkomen vrijheid zal kunnen uitspre ken over het uitbreidingsplan. Wat betreft het voorstel achtte spr. het eerste gedeelte, Hierna volgden de diverse onderwijs zaken. die alle iverden aangenomen, waar- a de credietaanvrage voor verbetering an het kampeerterrein er vlot doorkwam. Bloemencorso De rondvraag bracht nog een interes- mte zaak ter tafel J. van der Plas ver- jcht ten behoeve van het bloemencorso 250 beschikbaar te stellen. Aanvankelijk voelde het college van B. en W. er niet voor een besluit te nemen en het ve de aanvrager naar V.V.V. Na nog eei dere uiteenzetting namen ten slotte W. de suggestie over en besloot de raad de gelden beschikbaar te stellen. De heer Overdijkink vroeg naar behan deling van de kwestie openbare markt er naar de activiteiten van Zeehaven Katwijk, dit in verband i publicaties over de Marshallgelden visserijhaven Scheveningen. De voorzitter antwoordde, dat de commissie in deze stil zit. De subsidieaanvraag Harmonie Katwijk kwam nog ter sprake. Nadat Uni een extra subsidié had verkregen, heeft de Harmo nie dit ook gevraagd. Deze aanvraag was afgewezen. De voorzitter deelde nu mee, dat de oorzaak hiervan was, dat Uni tij dens het seizoen veelvuldig optreedt voor de badgasten. Voor de Harmonie gelden I deze overwegingen niet. Afwezig in deze valkenburg Schoolreis Onder ideale weersomstandigheden maakten de hoogste klassen van de Chr. School een reis naar Amsterdam Marken. Het gezelschap van 94 kinderen ging per trein naar de hoofdstad, werd over het IJ gezet en vanuit Volendam, vaar eerst volop genoten was in een speeltuin, voer men over naar Marken. Geen wonder, dat de typische kleder dracht aller belangstelling had. Meni;^ souvenir zal de herinnering aan deze dag levendig houden. Een kijkje in het kerkgebouw was voor velen een sing. Terug voer men naar Monnikendam, terwijl het laatste deel van de dag werd doorgebracht in Artis. Zonder enig letsel 'n beste stemming kwam half tien in de eigen woonplaats waar de ouders blij waren hun kin deren weer te zien. vouhhuut Dit jaar nog 36 eigen woningen Er was gisteravond voor woningzoe kend Voorhout een belangrijke bijeen komst in café De Bonte Koe. dat tot de uiterste hoeken was gevuld. De stichting Samen Bouwen hield de eerste grote gadering Ook raadsleden en wethouders n aanwezig, behalve de heer Los. die ziek is. Burgemeester De Graaff was zonder kennisgeving afwezig. Mr J. J. Weve. voorzitter van het stichtingsbestuur, gaf na de opening een uiteenzetting van de plannen, die zijn gebaseerd op het raadsbesluit van 3 Mei jL betreffende het verstrekken van een hypothecaire lening aan hen, die in 1954 of 1955 een woning bouwen, en de mo gelijkheid om de rijikspremie, die per woningcontingent kan worden gekregen, over verscheidene woningen te verdelen. Op deze wijze blijkt het mogelijk te zijn met de naar alle waarschijnlijkheid ter beschikking komende contingenten 54 woningen te bouwen: 36 of 37 dit Jaar de rest volgend jaar. Voor de gewone woning bedraagt het benodigde eigen geld f 700 en vergrote woning 1.800. Het wekelijks bedrag aan rente en aflossing bedraagt dan respectievelijk f 6.50 en f 7. Deze bedragen worden na tien jaar met klein bedrag (onder de gulden) hoogd. De aanmelding om als eigen bouwer in aanmerking te komen volgens deze plannen, kan uiterlijk tot en met volgende .week Vrijdag 25 Juni geschie den. bij de secretaris-penningmeester, die dagelijks zitting houdt in café Boer- haave. Herenstraat 57 van 7 tot 8 uui avonds. Voor de aanmelding moet een bedrag van f 250 bij wijze van zekerheid zijn gestort op de rekening der stichting bij de Boerenleenbank te Voorhout, dat men het stortingsbewijs kan c leggen. namelijk opruiming laan-Adrianastraat zeer urgent. De kwes tie doorbraak en aankoop huizen moet of gezien worden. De ge meente koopt deze grond voordelig beslist of de doorbraak doorgaat, of dat deze grond wordt be stemd voor bouwterrein. Wanneer de doorbraak een feit wordt en diverse pan den verdwijnen, zal gebruik gemaakt kunnen worden van een speciale rijks regeling, waardoor een speciaal bouw volume beschikbaar komt. Het voorstel werd met de stemmen van de heren L. Borleffs, C van Beelen en A. Wassenaar tegen aangenomen. De vaststelling van uitgifteprijzen voor gronden gelegen binnen het wederop- bouwplan ondervond geen moeilijkheden. Zo was het ook met het voorstel om een perceel grond, langs het Kanaal, opnieuw jaar te verhuren aan de beton bouw Gebr. G. en J. H. Schipholt. De gashouder zal een nieuw boven- bordes krijgen, zo besloten voorts de vroe de vaderen. De benodigde 6600 mogen worden gebruikt. Het watergas- toestel van de gemeentebedrijven moet op nieuw worden ingebouwd. Hiervoor is no- g een 30 ton vuurvast materiaal. De kos- n van het werk zullen bedragen 8726.85 Geen bezwaren. Zoals we gisteravond reeds schreven ls de in gebruik zijnde ladderwagen voor het onderhoud van de straatverlichting zo beschadigd, dat er een nieuwe zal moeien komen. Het voorstel van B. en W. werd goedgekeurd. Kosten f 4616,30. Een voor stel om een woning onbewoonbaar te ver klaren, werd teruggenomen. Subsidie Hierna volgde de behandeling van een subsidieaanvraag van de vereniging tot uitzending van zwakke Katwijkse kindr ren. Gevraagd werd een subsidie per verpleegdag. Daar katwijk 8ecretarlepersoneel uit de hoek Park- Het secretarlepersoneel heeft gisterer de penhouders en typemachines eens eer dagje laten rusten en gezamenlijk eer uitstapje gemaakt. De reis ging eerst naai Gouda, waar in de St. Janskerk de be roemde glazen van de gebr. Crabeth wer den bezichtigd. Na de koffie ging het naai Rotterdam voor de broodmaaltijd en eer bezoek aan de Karei Doorman, gevolgd door een rondvaart per Spidoboot. Na het Indisch diner werd ook de avond nog Rotterdam doorgebracht. Doktersdienst Voor zover het patiënten betreft van dokters Bergman en Hueting. te Katwijk den Rijn en Van der Laan te Rijns burg. wordt de Zondagsdienst der huis artsen morgen waargenomen door doktei Van der Laan, Rapenburg 1, tel. 2810. Zondagsdienst D* Zondagsdienst van de artaen wordt waargenomen door dokter H. Kwint. f 0,50 546 verpleegda- 1953, komt de aanvrage neer op een bedrag van f 273. Een nog al lange discussie volgde, waarbij het stuk werd behandeld of het juist gingen, die betrek kelijk ruim in haar kasgeld zitten. On danks dat werd het met algemene ste Eervol ontslag Imen aangenomen. T* a V, snvhi.n..r Kii de eemeen- De raad besloot gelden beschikbaar tebedrijven A v. d. Berk heelt voor eml- stellen joorjie teildittiDg gratie nosr Australië eervol ontslag ge vraagd per 1 Juni van dit jaar. tuin in het Wit noordwijk Gemeenteraad Vrijdag 25 Juni vergadert de gemeen teraad om acht uur 's avonds. Machtiging tot het aangaan van kasgeldleningen, verzoek Kruisverenigingen om verho ging van subsidie, voorstellen inzake de reinigingsdienst, bespreking contract samenwerking met Leiden voor levering distributie van electrische energie. Spreekuur schoolarts De schoolarts houdt zitting Woensdag 23 Juni van 23 uur in een vertrek van de O.L. school Van Panhuysstraat Tour de France Op 8 Juli. naar «chatting tussen 10.30 i 13 uur, zullen de deelnemers aan de Tour de France onze gemeente over de jlgende wegen passeren: Gooweg, H. Geestweg. Wilhelminastr.. St Jeroensweg, IJm ui derstra at. v. Pan huysstraat. Duinweg. Q. v. Uffordstraat. Kon. Wilhelminaboulevard, O. Zeeweg, Huis ter Duinstraat, Kon. Astridboule- vard, Beethovenweg. Rembrandtweg, O. Zeeweg. Beeklaan. Herenweg. Zwarte- eg. Zondagsdienst De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter Kruyt Reddingboot voer proef I De reddingboot Kurt Carlsen maakte gisteravond een proeftocht op de Noord- die goed slaagde. Van de Boulevards af keken vele Noordwijkers en badgasten aar de op zee manoeuvrerende boot. Geslaagd Onze plaatsgenote mej. G. I. T. Eelsing ls gisteren aan de Chr. Kweekschool te Leiden geslaagd voor het onderwijzeres- Motorrenner op Man verongelukt Tijdens de 500 cc-race op het eiland Man is gisteren de Engelsman Simon Sandy-Winsch dodelijk verongelukt. Hij Veilingoverzicht Ter Aar Het is deze week druk geweest aan de veiling. Zeer grote aanvoeren van de hoofdproducten, en verder een zeer grote verscheidenheid van groenten kwamen ter veiling. Het prijsverloop mag in 't algemeen ze-' ïr niet ongunstig genoemd worden, al liepen de prijzen van de kassnijbonen, vergeleken bij de vorige week, toch wel belangrijk terug. De aanvoer van de kas snijbonen viel in het begin van de week enigszins tegen en men hoorde de ver onderstelling uitspreken, dat de oogst wel niet aan de gestelde verwachting zou voldoen. Vrijdag echter was de aanvoer groot, althans in verhouding tot het begin de week. Op sommige dagen was de handel wat flauwer en daalde de prijs. De noteringen bewogen zich in deze week n f 1.20 en 2.10 per kg. Vrijdag was deze tussen f 1.20 en f 1.40 per kg. Het oor de kwekers van groot belang zijn dat de export interesse blijft tonen voor product. De aanvoer van Vrijdag be liep circa 16000 kg. Stamprinsessebonen werden in kleine hoeveelheden aangevoerd en werden goed betaald. De peulen deden het deze week best. Waarschijnlijk komen van dit pro duct nu wel de topaanvoeren ter markt. De peulenhandel is zeer levendig. Het be trekkelijk koele weer tijdens de peulen- oogst is ook nu weer een voordeel: het product rijpt niet zo snel aan en blijft L.T.C. „De Munnik" motie behouden. Aan mej. Kasten komt toe hiervoor gezorgd te hebben. Zij sloeg n.L in twee sets met 63. 63 Wieringen. Het gemengd- dufobelspel van mej. T. Kasten en L da Costa tegen mej. A. van Wieringen W. Veerahuyzen werd door het laatste dubbel met 63. 63 gewonnen. Tegen wie en wanneer de tweede promotie wedstrijd gespeeld moet worden is nog niet bekend. De onderlinge wedstrijden worden be gunstigd door goed weer, waardoor de edstryden een vlot verloop hebben. Over het algemeen wordt er sterk ge speeld niet in het minst door de ju- leden. De jeugd van „De Munnik" doet het uitstekend, zodat het Bestuur met vertrouwen de toekomst tegemoet In afd. B plaatsten zich in dé halve finale Don de Geus, Wout Serdijn, Herman Kooreman en Jaap Kooreman. Wout Serdijn sloeg daarna Don de Geus, terwijil Jaap Kooreman de meerdere bleef over zym jongere neef. De finale wordt dus hier gespeeld door Wout Ser- "jn en Jaap Kooreman. Engelenburg, de titelhouder van 1953, sloeg in twee sets Fred Wong, Ir Van Leeuwen versloeg H. Benninjc. terwijl Hollebrandse Red Hoogervorst versloeg. Wat insiders al gedacht hadden is ge beurd. Wim Kooreman, een van de fa vorieten voor het kampioenschap, werd j door Da Costa in 3 sets verslagen. Een keurige prestatie Voor de zo sympathieke wedstrijdleider, die kans ziet naast al het werk van wedstrijdleider ook nog een goede party te spelen. Bij de dames in afd. B is de eerste prijs gewonnen door mevr Butzelaar, die mevr. Van Leeuwen-van Leeuwen in 3 sets versloeg. De uitslagen waren tot op heder.: Mevr. Butzelaar slaat mevr. Burger hout 64. 63; mej H. de Koningh sl. mej. C La main 6—3, 7—5: mevr. Van Leeuwen slaat mej. L. v. d. Poort 60. katwijk aan zee Geslaagd De heer W. H. J. Tleleman slaagde te Delft aan de Techn. Hogeschool voor prop. examen Ned. Economie. KWZ-nleuwa De prijzenwedstrijden voor de damclub KWZ zijn afgelopen. Winnaar in het ee tiental werd de heer A. van Duy' voorden. De heer Van Duyvenvoorden Jr. werd eerste in het tweede tiental. Vei der behaalden prijzen de heren N. de Jong, T. van Beelen en J. de Best Predikbeurt Geref. Kerk (art 31) 10.30 en 5 ds Van der Haar. Doktersdienst De Zondagsdienst der huisartsen Katwijk aan Zee. wordt, voor zover het de patiënten betreft van de dokters Slag molen. isOdder. Cleveringa en Borleffs waargenomen door dokter P. Visser, Zee weg 77. tel 2023 Hoog en laag water Zondag 20 Juni: hoog water 5 36 en 18 00 laag water 1.20 en 13.40 uur Maandag 21 Junr: hoog water 6-16 er 18-41, laag water 2 02 en 14.20 uur. noordwukebhout Zondagdienst De Zondagsdienst der hulsartsen waargenomen door dokter Van Praag. Advertentie Pronk vond. dat te. .uMdl—rvrte V een Inbreuk is op de steeds gevolgde sub- Bezoekt U dan de salons van s:d:epol:i;ek. De heer Haasnoot betoogde. H BEDEKER - Dames- en Herenkapper dat deze vereniging een zeer groot ge- voorstraat 73. Katwijk aan Zee. Tel 2581 meentebeiang is. brak verder een lans 'n het algemeen voor het speeltuinwerk. waS| Diploma „Wetenschappeuikc Haarvcrzor- dt enthousiast over dit .oorstel en hoopte op <?ine" van het Nederl. Genootschap voor grote vaart bij de verdere afdoening. I Haarhygiëne. van kleur. Al waren gedurende de gehele week de prijzen goed. toch werd Vrijdag de hoogste prijs gemaakt. De no- gen liepen toen op tot f 8.60 per 10 kg. Bij de peulen deden veel sorteringen vandaar ook nu weer een zeer variabele prijs, tussen f 2.60 en 8.60 per 10 kg. aanvoer van rijs-doperwten en capu- cüners is meer in het beginstadium. De goedgevulde werden het best betaald. Ook de tuinbonenaanvoer ls nog niet groot. Ook hiervoor werden goede prijzen be taald. De sla heeft het vooral in het eind van de week wel een beetje laten zitten. Ook de andijvie was niet duur; de postelein evenmin. Toch werd soms voor de goede partijen nog wel eens een goede prijs be- Zowel bospeen als waspeen waren in het begin van de week het duurst, later is de prijs ook gezakt. Bloemkool was. evenals verleden week. weer duur. Vooral de grote, blanke exemplaren brachten nog prachtige prijzen op. Zelfs tot 61 ëent per stuk. De tomatenaanvoer is op het ogen blik nog van ondergeschikte betekenis. De prijzen waren de gehele week vrij vast. Samenvattend mogen we zeggen: een drukke week met bevredigende uitkom- R.Z.C. II—De Zijl II 7—1 Een harde strUd, met vreemde scheids rechterlijke beslissingen. Er verdwenen om de haverklap spelers uit het water. Bij de rust leidde de thuisclub met 30 en de eindstand werd 71. Waterpolo L.W.V. I—D.Z.V. IV (dames) 70 De Leidse dames waren de bezoeksteri absoluut de baas. Met de regelmaat ven een klok werd gescoord. T. Lambooy (2). A. Neleman en A. Springer brach ten de stand op 40 en na de rust wiit T Lamibooy de D.Z.V.-keepster nog drit- maal te passeren. L.W.V. II—R.P.C. III 3—5 R.P.C. kon al spoedig de leiding nenxj toen de L.W.V.-keeper verkeerd uit. wierp. T. Regeer maakte gelij-k, maar na dien namen de gasten het spel geheel in handen. By de rust stonden ze met 1—) Daarna ging de strijd vrijwel gelijk op. Het werd tenslotte 35 in het voor- deel van de R.P.C.-ers. H.Z. en P.C. III—L.W.V. I 2—5 Voor de rust vlotte het nog niet erg is de Leidse gelederen. Niettemin werd een 1—2 voorsprong gedraaid. In dt tweede helft ging het veel beter. Door grotere snelheid en sohotvaardigheid won L.W.V. met 2—5 Dool (2), Van Gent (2) en Erades zorgden voor da doelpunten. Unzicker alleen aan de kop Door de Fransman Burstein te ver slaan, heeft de Duitser Unzicker gisteren weer de leiding genomen in het zo: schaaktournooi te München. Hy heeft 11 punten. Donner speelde remise tegen Pirc en heeft nu 10% punt. De andere uitslagen luiden: FudererBouwmeester 10. CastaldiMulcahy 10, Rabar- Kramer 10. LonvencBhend V.. Dunkel'blum—Aitken Afgebroken werden ToranJacob, WadeLehmann, GoIor*'bekRibearo. abbenes Zondagsdienst De Zondagsdienst der huisartsen wordt oor Abbenes en Nieuw-Vennep waarge- omen door dokter Van Nugteren. alkemade Zondagsdienst De Zondagsdienst der hulsartsen wordt morgen waargenomen door de dokters Bronkhorst en Muskens. alphen aan den rvs De heer W. A. Lam overleden In de ouderdom van 66 jaar is overle den de heer W, A. Lam, firmant van de handelskwekery fa Gebr. Lam, waar door hij buiten Alphen bekendheid ge noot, maar ook een man, die zyn krach ten gegeven heeft aan de plaatselyke ge meenschap. Hoewel op en top Oudshorenaar. welk deel van de gemeente hij wel eens zag als wat minder goed bedeeld, heeft hy zich daarin niet vastgebeten, maar zich ten volle gegeven om Alphen aan den Ryn te dienen. Hij deed dat in verschil lende organen. In de vooroorlogse jaren was hij enige tUd lid van de gemeente raad voor de liberale partij. Dan is hy gedurende meer dan 40 jaren bestuurs lid geweest (waarvan tal van jaren voor- tter) van de Wilhelmina-vereniging. 6—1; mevr. VanLeeuwen slaat mej L-Van het Laura-comité was hy voorzitter v. d. Poort 6—0. 6—1; mevr Butzelaar! et} in het d^e w.e.®k uitgekomen Laura- slaat mej. H. de .Koningh 60. 63; Van Leeuwen, slaat mej. R. Vlaar- dingerbroek 6—0, 6—0; mevr. Butzelaar slaat mevr Van Leeuwen 63 46 6—1. Heren A: Fred Wong slaat N. Kuypers 3. 75; J. P van Leeuwen sl. H, Ben- nink 63. 2—6. 61; R. Hoogervorst sl. J. Braakman 6—1. 6—3: I. da Costa slaat Jan Geelkerken 64. 7—5; L. Engelen burg slaat Fred Wong 6—3, 64; C. Hol lebrandse slaat Red Hoogervorst 7—5, 36, 75; I. da Costa slaat W. Kooreman 4—6. 6—0. 6—2. Heren B: J. Butselaar slaat W. J. de Koning 6—4, 2—6. 64; W Serdijn slaat T. Spaanderman. 6—0. 6—0; D. de Geus slaat J. Butselaar 61. 6—0; Wout Ser- dyn slaat Frans Engelenburg 86, 64; Harmen Kooreman slaat Herman van Zwieten 4—6. 6—3, 6—3; Jaap Kooreman slaat Jan Karstens 6—1, 6—1; Wout Ser- dyn slaat Don de Geus 6—3, 6—2; Jaap V1SSER1JGOLF Het is deze week met de haringvisserij niet meegevallen. Na de normale aanvoeren van Zaterdag en Maandag is er weinig meer aangevoerd. Vorig jaar werden over dezelfde week als nu ruim 500 kantjes meer aangevoerd. Zaterdag waren aan de afslag 5 sche pen met totaal 1602 kantjes. De prijzen kregen een gevoelige duw. Voor de kleine groene haring werd betaald van f 30 tot f 51. Voor de grote haring f 45 tot f 53 en de steurharlng f 38f 44. Maan- schepen met totaal 1849 kantjes. De prijzen liepen nog verder naar be de kleine maatjesharing werd betaald van f 28.80 tot f 60. De grote maatjes konden het niet verder brengen dan van f 42 tot f 47. Eerst Donderdag was er weer wat aanvoer en wel 211 kantjes. Door de geringe aanéoer ging de prijs van de groene haring flink naar boven en wel van f 66.80 tot f 74.80. De andere soorten'bleven vrijwel op het zelfde peil. Vrydag waren er vier schepen aan de afslag met totaal 816 kantjes. De groene haring was nog duurder en wel van f 61 tot f 100. Met deze geringe vangsten is het steeds een zoeken naar de haring. Deze week werd gevist van 57° tot 45° 25' NB en 0° WL. De aanvoer aan de Katwijkse afslag bedroeg deze week 4468 kantjes. De prys- notering was als volgt: Maatjesharing klein f 28.80 tot f 100; idem groot f 42 tot f 53. steurharlng f 38 tot f 51. Nleuwedleper aan de hal Gisteren was de Helderse kotter „Pieter- de IJmuidense afslag met gingen het binnenland in voor respectie velijk 80 tot 72 en 90 tot 86. Grote gul bracht op 35 tot 30, middel 25 tot f 20. torren f 15 tot f 13. Grootmiddel «chelvis haalde f 43. kieinmiddel f 40, pen nen f 40. braad f25 tot f20 en wijting f 22 tot f 20. Scholpryzen De schol III deed f 11 tot f 14 en de schol II van f 15 tot f 18. Grove schol ging naar Engeland. De grote schol bracht op f 35 »t f 45 en Tong als gisteren De prijs van de tong was ongeveer gelijk aan die van Donderdag. Lappen haalden f 1.60 tot f 1.80, grootmiddel ging van do hand voor f 1.35. kieinmiddel voor f 1.25, tong I voor f 1.05 tot f 1.10 en tong II voor f 0.60 tot f 0.65. En op zee De „Doggersbank", die onder meer on geveer twee honderd kisten makreel en 65 kisten vis in het ruim heeft, komt al Zuid-over stomen. Het schip deed Don derdag in totaal zes korte trekjes voor honderd kisten. De „Arend" maakte vier trekken voor dertig kisten makreel, vyftien piepers en vijftien visjes. De „Oceaan III" meldde gistermorgen een trek van 4 gul en 8 makreel. Van de trawlers komt wei nig nieuws binnen Donderdag had de „Mary" nog een trek van vijftig manden hoops. De weinige makreel, die werd gi 120 kisten schelvis, 90 gul en koolvis, 30 vangen, sprong over de last heen. Verder makreel, 45 wytlng, 15 varia cn 240 stuks was het slecht met de visserij, meldde stijve kabeljauwen De KW 162 bracht aan I schipper A. Vooys. De „Antje". „Eveline" 15 kisten schol. 60 schelvis. 65 gul, 30 radio en „Zeelandia" visten bij elkaar op de en 20 wijting Wat kotters voerden in to- 55 n.B Schipper C Bal had ook het taal 35.000 kilo tong en 400 kisten schol eerste trekje al weer gedaan van de twee- aan ide reis. maar liet zich niet uit Makreel tot w|jtlng visserij Het blijft nieuws werd melding gemaakt opneming in het ziekenhuis. Om de heer Lam te typeren een aan haling uit genoemd blaadje: „Het ge beurde byvoorbeeld daj we vergadering hadden, maar dat op die dag de voor zitter onmogelijk in staat was die by- eenkomst te bezoeken (de heer Lam was reeds geruime tyd ongesteld). U zult zeggen: wel. dan bleef hy thuis, de ver gadering ging zonder hem wel door. U vergist u. Er kwam een telefoontje van de heer Lam of we bij hem aan huis wilde komen. We trokken er heen en de halfzieke voorzitter presideerde de ver gadering. overigens zo. dat geen der be stuursleden het woord „ziek" nog over de lippen kwam, want hij was even hel der als de gezondste onder ons". Dat typeerde de thans overledene: trouw. Geen oratorische, wèl organisato rische gaven. De overledene was voorts voorzitter van de vereniging Oudshoorn, Vooruit, bestuurslid speeltuin Oudshoorn, idem van de Alphense ysbaan. Maar met voorliefde voor het „algemene" werd hij ook door groepen met een principiële inslag zeer gewaardeerd, omdat hij steeds begrip toonde voor de visie van anderen en daar voor ook wat wilde la ten vallen van eigen opvatting. Zo mag dan ook gezegd worden, dat van zijn verscheiden in brede kring met leedwezen kennis genomen zal worden. De begrafenis geschiedt Dinsdag op de Oosteébe^raaf plaats. Ds Geleynse over de Toradja's Gisteravond is in de Chr. Geref. kerk een Zendingsdienst gehouden. Voorgan ger was ds M. Geleynse, zendingspredi kant met verlof. Spr. releveerde het moeilijke werk van de Zending op de hoogvlakte Minate. De mensen leven naar de eeuwenoude heidense adat. Hun hele leven bestaat uit offers brengen. Dat maakt het benaderen met het Evan gelie heel moeiiyk. Spr, vertelde, hoe hy altyd met Oosterse welwillendheid werd ontvangen. Doch de harten, 7.0 zei hy, bleven vaak gesloten. Maar God werkt zyn eigen werk en op Zyn tyd. Trots alles wat er gebeurd is in de oor log en daarna, mogen we getuigen van de rijkdom Gods. Hy heeft Zyn werk ge handhaafd en voortgezet. De enkelingen hebben Christeiyke gemeenschappen ge vormd. Er zyn nu in de hoogvlakte van Minate 110 Gemeenten, maar de arbei ders zyn weinig. Biyf, zo besloot spr., meeleven en meebidden met het volk der Toradja's. Warit de jonge kerk in ver drukking heeft de hulp, het gebed en de offervaardigheid van de moederkerk in Nederland dringend nodig. C.J.B. Noorderkwartier De leiders en bestuurders van de Chr. Jeugdbeweging Noorderkwartier (Oost hoekdorp) kwamen gisteravond oi.v. de heer C. Donker byeen. Vele facetten van het werk werden onder de loupe ge- Besloten werd deel te nemen aan het zomerprogramma van de Alphense lei- derskring. De bibliotheek is overgegaan in de bibliotheek van de gezamenlijke Alphense CJMV's. In de maanden Juli en Augustus zullen geen clubs worden gehouden. Men hoopt dan in September 1C1 weer te starten met de volgende clubs: de middag werd uitgespannen bij <5® •el schraal. De CJMV ..Bethel" (1620 jaar), CJC „Brit- speeltuin :e Austerlitz. w- - Het dagclyks bestuur is als volgt mengesteld: C. Donker, voorz.; G. Burg graaf. secretaris, en Joh. de Visser, pen ningmeester. De doktersdienst De Zondagsdienst van de huisartsen wordt waargenomen door dr J. Julianastraat 46. Telef. 2853. CJ.M.V. voetbal De uitslag van de voetbalwedstrijden van de C.J.M.V. jongensclub is als volgt: Lage Zyde AJonge Garde 00,.Excel siorLage Zyde B 51, Jonge HolL StrijdersVriendenschaar 20. Belgen bezochten onze gemeente Op uitnodiging van burgemeester Ed. C. Witsohey bezocht gistermiddag een aantal ambtenaren uit de Belgische ge meente Lokeren (by Gent) onze gemeen te. Omstreeks half twaalf werd het ge zelschap dames en heren ten gemeente huize ontvangen, waar 'burgemeester Wit- sahey als gastheer fungeerde en de Zui derburen hartelijk verwelkomde. Eén der wethouders uit Lokeren, Ro bert Maréchal, dankte voor de ontvangst en bood een ets aan. benthuizen Winkel heropend Burgemeester J. J. Steenbakker Mori- lyon Loysen heeft gistermorgen de geheel vernieuwde kruidenierswinkel van de heer G. Pos geopend. Spr. merkte op, da! de burgemeester van een kleine gemeen te nu eenmaal meer kan meeleven met het wel en wee van de ingezetenen dan die van een grote gemeente. Koperen onderwyzeres Mej. J. E. Dirkse vierde Donderdag haar 12%-jarig jubileum als onderwijze res aan de openbare school. Er werden veel hartelyke woorden gesproken ter gelegenheid van dit feit, onder anderen door de burgemeester. Uiteraard ontbra ken ook de geschenken niet. Opbrengst collecte De collecte voor de blinden te Amster dam („De fakkels byeen") bracht 115.50 op. hazerswoude Sportdag De Hazerswoudse Boys houden Zater dag 10 Juli de jaarlykse sportdag. de kaag Hervormde Gemeente Herv. Gemeente: 10 u. ds De Jong Noordwijikerhout, 5 u. ds Don van J koudekerk aan den rlln Wat de raad te behandelen kry'gt De raad komt Maandag om acht uur bijeen. Vaststelling interimregeling ziek tekosten gemeentepersoneel; aanvulling rechtspositieregelingen gemeenteperso neel in verband met de vacantie-uitke- ring; voorstel onderhandse aanbesteding van ophalen haardas en huisvuilnis aan Ant. v. Harskamp over het tydvak 1 Juli 195430 Juni 1955; toetreding gemeen- schappelyke r-geLing in geval van brand; aankoop grond van mevr. C. M. J. de GraaffOppelaap. nieuw veen Wedvlucht Rijn en Gouwe Wedvlucht met 320 duiven vanaf St. Quintin. Gelost 7.35 uur met Z.W. wind. Snelheid le duif 1531 M. per min. De e ste 25 pryzen werden gewonnen door: Borgers te Alphen a. d. Ryn 1-6-23; J. d. Heijden te Bodegraven 2-14; P. Goed hart te Bodegraven 3-20; W. Berkensteijn te Waddinxveen 4, W. v. d. Jagt, te dinxveen 5, J. Kassebeek te Boskoop 7, A. Kuyf te Nieuwkoop 8, Hoogervorst— seher, Alphen 9-11, W. v. Leeuwen te koop 10, A. v. Koert te Nieuwkoop 12-18, H. v. Vegten te Koudekerk 13-25, W. v Water te Waddinxveen 15, M. Arnoldus- sen te Alphen 16, J. Woerden te Nieuw koop 17, K. v. d. Ven te Bodegraven 19, P. Sysenaar te Boskoop 21, Bouveen- Kruiswyk te Alphen 22, J. Dëgenkamp te Boskoop 24. Tentoonstelling. Donderdagmiddag en -avond werd in Ursula een tentoonstelling gehouden het door de aldaar verpleegde debiele kinderen vervaardigde voorwerper goederen. Vele honderden hebben deze expositie bezocht en er werden vele goe deren verkocht oude wetering Schoolreisje Een honderdtal kinderen van de Cfcr. school is een dag uit geweest. In de mor gen werd een bezoek gebracht «W dierenpark te Rhencn. N® Ouwehand's tenrust" (1215-jarigen) junioren- 1 dc dag op de prettigste wyze werd zoek-

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 4