,Effatha" kan heel moeilijk leerkrachten krijgen ECONOMIE EN FINANCIËN Chinees werd met pot sambal levenslang verminkt Hot wmóciitpm Offers voor het doofstomme kind Gebrandschilderd raam als cadeau der ouders voor het hoofdgebouw (Van een onzer verslaggevers) PR ZIJN VADERS, die halve nachten doorwerken en met een kale jas J rondlopen en moeders, die een versleten japon dragen om de opvoe- jjg van hun doofstomme kind te kunnen bekostigen. Het zijn de ouders, ie er alles voor willen opofferen om hun doofstomme kind een Christe- jlte opvoeding te kunnen geven, zo sprak prof. ds L. H. van der Meiden is voorzitter van de Vereniging Effatha tijdens de gisteren in Forum Voorburg gehouden 66ste jaarvergadering der vereniging. In zijn openingswoord heeft prof. v. d. oden eerst het overleden bestuurslid t H. A. de Geus uit de Bilt herdacht, •ens arbeid zich kenmerkte door nauw- eurigheid, liefde tot Effatha en gebed ueuwe leidsche courant VRIJDAG 18 JUNI 1954 dit Christelijk Instituut voor Doof- imme Kinderen. Vervolgens wees spr. er op, dat Ef- itha brood en stenen voor haar leer- ngen nodig heeft. Brood als dagelijks oedsel, maar bovenal in de hoogste zin in het woord het Brood des Levena. ftamaast zijn er stenen nodig voor de itbreiding van de school en het inter- jat. In een principieel betoog waar- huwde prof. Van der Meiden er voor et brood niet te vermengen met stenen. It toevertrouwde kinderen zullen ge acht moeten worden aan de voeten in de Christus der Schriften. De secretaris, de heer T. van Dijk, ses er in zijn jaarverslag op, dat het leeds moeilijker wordt leerkrachten oor de school te krijgen. Dank zij de «dewerking van het departement torlog, dat z.g. stapelbedden beschlk- stelde, konden de moeilijkheden tij de verbouwing van de school en internaat worden opgelost. Met dank h 0mroeporltest waagde de heer Van Dijk van de on- - ervonden medewerking van het ge- leentebestuur van Voorburg en van het lepartement van Onderwijs. Hoewel men inkbaar was voor de grote steun, die alom uit het land heeft ontvangen, ioest toch worden medegedeeld, dat het antal contribuanten in 1953 iets achter- it gelopen was. De penningmeester de heer J. Mod- traar uit Rotterdam moest de explol- stie-rekening der school afsluiten met en nadelig saldo van f 29.000; het ln- ernaat boekte een nadelig exploltatle- rerlies van f 2.000, doch de generale ex- 'loitatie-rekening van de vereniging gaf! voordelig saldo van f 2400 aan. Drie scholen De directeur der school, de heer C Timmer deelde vervolgens mede, dat Effatha thans drie scholen heeft, n.l. een igere school, een technische school voor ongens en een meisjesvakschool. In to taal heeft men thans 278 leerlingen, van- er 206 intern zijn. Zeven en vijftig leerlingen van wie 33 jongens, volgen thans het nijverheidsonderwijs. In het lieuwe schoolgebouw heeft men thans ie beschikking over 31 leslokalen en Terschillende kamers. De grote belang- lielling voor het onderwijs in Effatha ham in 1953 uit binnen- en buitenland. de gehouden bestuursverkiezing werd de heer G. J. Molenaar uit Den Haag herkozen, De vergadering ging aq- met het bestuürsvöörstel om de irzfening van de vacature, ontstaan dwr het "overlijden van ds. H. A. de Geus nog even aan te houden, omdat het bestuur enkele 'voorstellen hiervoor had bereikt. Na een opwekkend slotwoord van ds. H. de Kleer, Geref. pred. te Scheve- ningen, zich aan tafel. Gistermiddag heeft de heer H. Bou- man uit Den Haag namens de ouder commissie aan het bestuur van Ef fatha in het hoofdgebouw „Arents- burg" een gebrandschilderd raam aangeboden als cadeau voor het ver leden jaar herdachte 65-jarig be staan van de vereniging. Prof. v. d. Meiden heeft dit cadeau, dat een ouderpaar met een kind op we- aar Effatha. voorstelt, namens de vereniging in dank aan vaard. Ongedeerd na buiteling Harry Wiggelaar met auto over de kop Harry Wiggelaar, concertmeester vqji op de Vlaardinger- dijk te Schiedam met zijn auto over de kop geslagen. De heer Wiggelaar werd er uit geslingerd, maar kreeg hoege naamd geen letsel. Nadat de auto over eind was gezet, kon hij zijn wee ver volgen alsof er niets was gebeurd. Het ongeluk was veroorzaakt doordat de heer Wiggelaar plotseling moest uit wijken voor een kind dat onverwacht de rijweg overstak. Breedband versterkte 1 Vernietigend rapport „dat kind uit Rossy, dat krantenkind, door mevr. A. Rutgers van der Loeff-Base- nau. Uitg. Mij. Ploegsma, Amster dam (180 bldz.). Prijs 4.50. Nog niet zo heel lang geleden leefde in Amerika een meisje Rossy dat's avonds de kranten bezorgde in een villawijk en overdag een stel jongere broertjes en s verzorgde. Het was een hard leven Rossy, want moeder en vader moes amen het dagelijks brood verdienen, dat toch nog krap aan was. Tot het huisje van het kinderrijke ge zin door een verschrikkelijk vuur ver slonden werd en Rossy met levensge- haar kleine broertje uit de vlam- redde. Toen kwam Rossy Ineens in het middelpunt van de publieke belang stelling te staan. En toen zij, van haar zware verwondingen genezen, het zie kenhuis mocht verlaten, wachtte haar de vervulling van een droom. Toch verzucht- het meisje: „Was ik „krantenkind" lnplaats v de krant". Mevr. A. Rutgers van der Loeff-Base- au heeft haar boek „Rossy, dat kranten kind" geschreven naar dit ware gegeven. Het boek ls voor jongens en meisjes van ar en ouder. Het is vol spanning en werkelijkheid. Kees Boeke wordt 70 jaar De bekende paedagoog en leider van de Werkplaats te Bilthoven hoopt ln September 70 jaar te worden. Hij zal aan de leiding van de Werkplaats, welke school door hem 27 jaar geleden met 4 leerlingen begonnen werd, neerleggen. De Werkplaats omvat thans 3 gebouwen telt 500 leerlingen. Kees Boeke zal nog deze herfst naar de Libanon vi trekken om er onder de Arabische viu< telingen te werken. In 1911 is hij ook Syrië geweest als zendeling, doch hel uitbreken van de wereldoorlog in 1911* maakte aan deze activiteit een einde. Nieuwe Amstelbrug 3 luli voor alle verkeer open De nieuwe brug over de Amstel bij de Rijnstraat te Amsterdam, die het be gin vormt van de snelverkeersweg Am sterdamUtrecht, zal op Zaterdag 3 Juli ook voor het voetgangers- en rijwielver- keer worden opengesteld. Hutomatische nadering bij slecht zicht Nieuw systeem in Convairs van de K.L.M. In alle Convair-340 vliegtuigen van de SLM. is een speciale apparatuur aan gebracht, waarmee bij slecht zicht de nderingsvlucht automatisch kan worden Uitgevoerd. Haif Juii zijn alle vliegers iie geregeld met deze machines vliegen "J ver, dat dit systeem over de gehele n:e kan worden ingevoerd. De K.L.M. is hiermee de eerste maat schappij in Europa die overgaat tot het tcregeld uitvoeren van automatische taderingsvluchten. Tot nu toe was het dat de vlieger niet beneden de 5.000 voet met ingeschakelde automatische Piloot vloog: hij moest met de hand de radering en de daling uitvoeren, een procedure die vooral bij slecht zicht veel van het reageervermogen van de vlieger vergt. Inboedel (f 10.000) kort en klein geslagen Met een moker heeft een ongeveer 40- larige Amsterdammer de gehele inboedel van een huis aan de Oudezijds Achter burgwal kort en klein geslagen, nadat de vrouw, met wie hij deze woning 8«deeld. hem de toegang tot het huts had willen weigeren. De vernieling was volkomen. In Iks een kwartier tijd had de man «te, tweede en derde verdieping niet al leen alle tafels en stoelen bemokerd, maai n plck-up met 200 platen, 2 electri- «che klokken, een gashaard, 9 vazen, J «childerljen, 2 spiegels en twee electrische kachels. Bij zijn verdere tocht verloor hij de ir.o. ker in een grote stapel dameskleding, wel ke hij uit de kasten had gerukt en op eer •rap had neergegooid. De man heeft zijn vernielingen toen voortgezet met febroken stoelpoot, totdat hij overmees terd werd door de inmiddels gewaar schuwde politie. De waarde van de Inboedel werd op 10.000 geschat, aldus de Tel. - Aan jhr V. P. A. Beelaerts van Blok land is op zijn verzoek met ingang van 1 Juli 1954 eervol ontslag verleend als burgemeester van Barendrecht. zich enorm Winst geheel gereserveerd De Breedband N.V. te IJmuiden heeft ln 1953 een netto-winst geboekt van f 4,1 millioen, welke geheel in min dering wordt gebracht op de balanspost voorraden ad f 21,9 (8.6) min. De bruto winst bedroeg f 9,9 (0,5) min, waarvan If 0,4 min extra wordt afgeschreven, voorts f 5,1 (0,4) min op beginkosten, en min gereserveerd voor personeel. Dit gunstig resultaat werd verkregen na af schrijving van f 6.3 min op gebouwen en Installaties en f 2,9 min afgeboekt op productiemiddelen. Tevens ziet men op de balans een vervangingsreserve van f 2,6 min en een reserve diverse be langen van f 2,1 min. De productie was 272.249 ton warmgewalste rollen, 103.649 ton warmgewalst plaat, 63.577 ton koudgewalste plaat, 6509 ton vertind blik. De bouw van een oxydebreker en een 5de eindwalstuig in de warmbandwalserij zal ln 1954 gereed komen. Voor dunne plaat was de markt niet onbevredigend en de opening van de markt der Kolen- Staalgemeenschap verliep gemakke lijker dan elders. Belangrijke opdrachten werden geboekt in Amerika en na afloop was er een belangrijke markt in Enge land. In KS.G.-landen werd een afzet gebied gevonden voor warm. en koud gewalste rollen. De N.V. is ruim van op drachten voorzien. Men hoopt de reste rende drie tlnbanen in 1954 in bedrijf te kunnen stellen. Halljaarsoverzichten van Koninklijke In de aandeelhoudersvergadering dei Koninklijke Nederlandsche Petroleummij heeft jhr mr J. H. Loudon, directeur- generaal. verklaard, dat men nog dit halfjaarcijfers wil bekend maken dat kwartaaloverzichten in studie zijn. Voorts is het bestuur bereid het interim-dividend te verhogen, mits maar niet de slotsom trekt, dat dit op een hoger totaal-dividend zal wijzen. Men hoopt met de Indonesische rege ring tot een oplossing te komen ten aanzien van de oliebronnen in Noord- Sumatra. Voorts is het bestuur voor eer notering in geld van de coupures var f 50. De grootste vermeerdering toont de olieproductie in het Midden-Oosten. De oprichting der Canadian Shell Oil slechts een inwendige reorganisatie. Een aandeelhouder sprak de hoop uit. dat de maatschappij Nederlands zou blijven. Shell werkt samen met Japanse groep De Anglo Saxon Petreleum Cy, een En gelse dochtermij van de Kon. Ned. Shell, en de Mitsubishi Chemical Co in Japan hebben een nieuwe maatschappij kapitaal van een millioen dollar opge richt, genaamd Mitsubishi-Shell Petro leum Co.. die per jaar 3000 ton acetone 2000 ton isopropyl alcohol zal produceren. Faillissementen (Opgegeven door Van der Graaf Co's Bureaux voor den Handel N.V.). Uitgesproken: L, A. v. Oudenhoven, grossier in manufacturen, Piusstr. 18, Tilburg, cur. mr E. L. J. Claassen; N.V. Schoenfabr. v.h. J. Findhammer, Wes- tersoheldeplein 2, A'dam, cur. mej. mi M. A. Suyling. Geëindigd: fa Ingenieursbureau Visser Antes, Tilburg, en venn. J. K. Visser Nettenfabriek Emissieprospectus deugde niet Het rapport der aandeelhouderecom- issie van de Apeldoornse Nettenfabriek Von Zeppelin en Co N.V. heeft verba zingwekkende bijzonderheden aan het licht gebracht. De gegevens van het emissieprospectus van 8 Februari 1952 n op verschillende punten te opti mistisch. Zo was de waarde der voor raden op de balans van 30 Juni 1951 met 8 ton geflatteerd. Onder het hoofd de biteuren was voor een millioen opgeno- aan als verkocht vermelde consig natiegoederen en vorderingen op deel nemingen. Het prospectus had verklaard. men nylonetten vervaardigde, ter men slechts enkele proeven had ge- _Jn. Tegenover emittenten was ver zwegen. dat de Indonesische orders zou den kunnen wegvallen. De emissiebanken hebben volgens de commissie wellicht te veel vertrouwd op door de directie versohafite gegevens, die niet voldoende konden worden aan getoond en gecontroleerd. Desniettemin meent de commissie, dat de banken ge daan hebben, wat van emittenten mag worden verwacht Wat de voorzienbaanheld van de terug slag betreft, meent het rapport, dat ei op de dag van de emissie zeer grote voorraden waren zonder reserve tegen prijsrisico's. Alleen reeds de kort daarna begonnen catastrophale daling der grond- stoffenprijzen veroorzaakte een verlies in 1.3 millioen. In Amerika en Canada was reeds ln 1950 een verlies van ƒ147.000 geleden, ongerekend de mogelijke verliezen op 320.000 consignatiegoederen Desniette min ging men voort met steeds grotere „Waarom zou ik de brieven me: mogen lezen, die aan m\j 2elf gertent zijn?" zendingen consignatiegoederen. De lei ding in Canada was toevertrouwd aar een jong en onervaren persoon. Het werd een wanbeheer. Ook de commissarissen zijn te kort geschoten. De commissie stelt voor: 1) Sanering der balans door afschrijving van alle dubieuze posten in voorraden, debiteu ren en deelnemingen, alsmede reserve ring tegen verplichtingen; 2) kapitaal vermindering, waartoe commissarissen, waarnemend de directie, oud-directeur, de emissiebanken en de N.V. Gembel de voornaamste bijdrage moeten leveren; 3) inwendige reorganisatie; 4) benoeming ener directie; 5) statutenwijziging met betrekking tot de prioriteitstaandelen; 6) verbod tot deelneming door het be stuur in de dochter- of gelieerde ma schappijen. Lagere prijzen op thee- veiling De stemming op de gisteren gehouden theeveiling te Amsterdam was aan di zwakke kant. De kwaliteitstheeën en di Sumatrasoorten wisten zich nog het besti te handhaven, doch de overige theeën waren 3 to* 4 cents lager. Er werd ln d» ochtenduren veel rpgehouden Ei van Columbus Kabelgraver op landingsboot gedemonstreerd Voor Scheveningen wordt nieuw systeem toegepast, veilig, vlug en voordelig (Van een onzer verslaggevers) [Dat is alleen nodig op het gedeelte van In een heuse landingsboot. door de Ma- 'het strand, dat bij eb aan het licht komt. rine welwillend ter baschikktng gesteld, isjil een behoorlijke afstand, scheepte zich gistermorgen in alle vroegte Het is een paar echte levenslustige kin deren, die gescheiden Siamese tweeling het Friese dorpje Molenend. Ze en vlot hun voedsel en kraaien van plezier. De kinderen verblijven nog in het Leeuwarder Dlaconessenhuis, waar vanzelfsprekend veel aandacht aan hen wordt besteed. Bij Folkje (links op de fotois het rechterbeen verbonden en bij Tsjitske de Vries het linkerbeen. Wassenaar se aris vrijgesproken Nadat de officier van Justitie drie maanden had geëist sprak de Haagse rechtbank thans de 34-jarige Wassenaar- arts F. L. L. M. M. vrij van de hem tenlastegelegde valse aangifte. Verdachte vermissing van een koffer aan een verzekeringsmaatschappij hebben op gegeven. terwijl de koffer niet vermist Verd. was op zijn aanvankelijke be kentenis teruggekomen. Hij zou de scha devergoeding aan de verzekeringsmaat schappij hebben terugbetaald omdat hij niet met de politie in aanraking wilde komen, in verband met zijn toen op han den zijnde artsexamen. Nu ook in ons land bier in blik Het inblikken van bier, dat in Amerika reeds een gewoon verschijnsel is, zal bin nenkort in ons land ter hand worden ge nomen. en in een aparte hall van de nieu we, te Oss te openen blik-emballage- fabriek van Thomassen en Drijver zal de fabricage van bierbusjes beginnen. Ingeblikt bier is vooral voordelig door de lagere vervoerskosten, daar het volu me-verlies bij blikken belangrijk lager Is dan bij vaten. Nieuwe naam gevraagd voor „loodgieter" Op de ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan In de Rivièrahal te Rotterdam gehouden jubileumvergadering var Bond van roodgieters- en fitterspatroons is de oorkonde van erelidmaatschap uit gereikt aan de oud-bondsbestuurder H- Harmeijer, P O. Schaap, B. W. Lasschuit, M van Reljn Apzn. en G. van Nederveen. Aan medeoprichter P. G. J. Nell, die we gens hoge ouderdom niet aanwezig kon zijn, zal de oorkonde thuis worden i handlgd. Een der nieuwe ereleden, de heer Harmeljer opperde tijdens zijn dank woorden voor de geschonken oorkonde hét denkbeeld, een prijsvraag uit te schrijven, teneinde een nieuwe naam te vinden loodgieter, welke naam hij niet meer deze tijd acht. Negen maanden geëist tegen dader Negen maanden gevangenisstraf met af trek eiste de Officier van Justitie tegen de 23-jarige los-werkman J. M. van der K. uit Delft. Deze was in aangeschoten toestand op 18 April j.l. een Chinees •estaurant aan de Voorstraat te Delft binnengekomen en had het daar een veerster lastig gemaakt. Het meisje riep om hulp en een van de eigenaren, dr 48-jarige Hu Chen Yoh, was erbij ge komen. Hij had de verd. gevraagd de zaak te verlaten, maar deze was zo woedend geworden, dat hij de Chinees een sambal in het gezocht smeet. Tengevolge hiervan heeft de Chinees het gezichts vermogen van een oog verloren en kar practisch zijn werk niet meer uitoefenen Ter zitting verklaarde verd. tegen alle ge- Nieuwe Italiaanse ambas sadeur komt eind luni De nieuwe Italiaanse ambassadeur bij «is hof. markies Giorgio Benzoni di Bal- amo. wordt einde Juni hier verwacht. Hij werd geboren in Padua op 29 Aug. 1896. studeerde rechten en promoveerde op 16 Juni 1920 aan de universiteit Rome. In 1923 trad hij in diplomatieke dienst. Tot 1945 was hij op verscheidene stand plaatsen als consul werkzaam. Van 1945 tot 1947 was de nieuwe am bassadeur ambassaderaad en zaakgelas tigde ad interim te Parijs. Op 23 Juli 1947 volgde zijn benoeming tot gezant te Boedapest. Van 1952 af wae hij werkzaam aan het departement B. Z. in Rome. Twee Canadese predikanten in ons land Met de Zuiderkruis is in ons land ge arriveerd ds Joh. Grit/ter predikant bij de Chr. Ref. Church te London in Cana da. Hij is uit Vroomshoop afkomstig komit na 42 jaar weer in ons land v gezeld van zijn vrouw. Hij zal dan als geestelijk verzorger van emigranten dienst doen Met de Zuiderkruis arriveerde ook ds H. Maassen van de Ref. Church Chatham in Canada. Ook hij is van echtgenote vergezeld en keert 12 Aug. als geestelijk verzorger van emigranten met de Grote Beer terug. tuigenverklaringen in, dat hij door drie Chinezen was aangevallen, hetgeen da president deed opmerken dat verd. waar schijnlijk te veel aangeschoten was. Verd. betoogde voorts, dat aan de aanwijzingen van de Chinees op de bewuste avond geeD touw was vast te knopen geweest. De officier noemde het gedrag van verd. misselijk en lafhartig. Hij memoreerde hoe verd. nog kort tevoren veroordeeld en nog liep in de proeftijd van eer voorwaardelijke straf. Uitspraak 29 Juni. Goede betrekkingen met Zuid-Amerika De gezant van Peru bij ons hof, de heer Humberto Fernadez-Davila, ver wacht een grote versteviging van de con tacten tussen Nederland en Peru, na üe opening van de nieuwe K.L.M.-lijn op Lima, waarvan de openingsvlucht Vrij dagmorgen zal worden gemaakt. Men il Zaterdagavond over zijn. Prof. mr dr J. A. van Praag, hoogleraar in de Spaanse taal- en letterkunde aan de universiteit van Amsterdam, zal mee- n om aan de universiteit van San Marcos, de oudste van Amerika, te Lima lezingen te houden. De heer Fernandez-Davila, die al eer- »r in Nederland vertoefde, is een groot vriend van ons land en het Koninklijk Huis Het echtpaar Davila heeft drie kinderen, die in Peru en Argentinië Men zal in de toekomst eenmaal per week naar Lima kunnen met een vier motorig KLM-toesteL De eerste vlucht zal door vele buitenlandse genodigden en door het echtpaar Davila worden mee gemaakt Ook gaan verschillende ge schenken mee voor de president en de minister van Buitenlandse Zaken var) Peru en voor de burgemeester van Lima. Voor de dirigentencursus, die de Ned. Radio Unie van 20 tem. 26 Juni organiseert, hebben zich 61 oandidaten uit 14 landen gemeld. Deze moeten nru een vergelijkend exaimen afleggen, om dat het maximum aantal, dat de cursus volgen kan, op 24 gesteld is. De Ned. Spoorwegen hebben onlangs voor het eerst een boek uitgegev* waarin de gunstigste verbindingen vo het vervoer van wagenladingen vrael goed in internationaal verkeer zijn opge- gezelschap P-T-T.-experts in hoogte van Radio Scheveningen te ex perimenteren met een kabelspuitinrich- ting, dre enig in haar soort is. De man die zich bij dit P.TT-experiment het meest inspande was de heer J. C. Kunter, chef- monteur- Aan zijn technisch brein is de gedachte van deze automatische kabel- ïngraver ontsproten en hij heeft dit nieuwe systeem ingevoerd. Het ingraven van telefoonkabels e-d- is vanwege het oijkomende baggerwerk een omslachttge en dure geschiedenis. Met het apparaat van de vernuftige chef-monteur wordt veel geld en moeite bespaard- Op rivieren en kanalen heeft de afde ling Kabels en Versterkers en de. daar onder ressorterende montage-onder- houds- en storingsdienst al de beste er- Gisteren moest echter bewezen wor den, of men het toestel ook voor het in graven van ln zee uitgelegde kabels kan gebruiken. Zoals men weet, brengt het rUkskabel- schip „Poolster" ten Zuiden van de Sche- veningse haven een dubbele telefoonka belverbinding tot stand met Engeland. d.w.z. het Nederlandse kabelschip zorgt voor de oeververbinding aan beide kan ten. Een Engels kabelmoederschip het grote middenstuk voor zvjn rekening. De P.T.T, is nu wel verplicht de kabels op het drukke badstrand op een behoor lijke diepte onder de grond te brengen. Met het svsteem-Kunter nu is het gelijk de kabels op een vlotte manier metersdiep in de bodem te spuiten. Daar voor wordt dan een U-vormig stuk ijzer gebruikt, dat qua model wel iets van een laars weg heeft. Door het ijzer, dat verticaal in het water wordt geplaatst wordt de kabel geleid. Door de voet van de ijzeren laars die dan in de grond dringt, worden met grote kracht waterstralen gedreven. Door de hoge druk (67 atmosferen) wordt de grond weggespoten en komt de geul tot stand. De kabel rolt gelijktijdig af. De zee spoelt het gat weer ogenblikkelijk dicht. Door het werktuig langzaam voor uit te trekken kan men in een i makkelijk 65 meter kabel leggen. Aangezien men zo dicht mogelijk onder de kust moet komen is een landingsboot voor deze werkzaamheden een uitkomst. Het werd direct al duidelijk dat de moei lijkheden onder de zeekust vele malen groter ±ijn dan op binnenwateren. Doch de deugdelijkheid van deze kabel-ingra- ver ls al bewezen. De met de gisteren gebruikte proefkabel opgedane ervarin gen zullen bij het ingraven van de echte kabels van grote waarde zijn. Het schandaal-Montesi; huiszoeking bij Muto Het Italiaanse politie-apparaat werkt nog steeds op volle toeren, teneinde de zaak-Montesi, het verdovende middelen schandaal, tot een oplossing te brengen. Het gaat om de vraag of het waar ls, dat zekere Wilma Montesi door het ge bruik van verdovende middelen om het leven kwam en door „vrienden" op het strand bij Napels werd gelegd om het te doen voorkomen dat zij verdronken was. Woensdag deed de politie plotseling huiszoeking bij de journalist Muto. die de hele zaak aan het rollen heeft ge bracht. Ook de kantoren van Muto's weekblad werden grondig onderzocht. Eerder op de dag had de politie ver schillende verdachten aan een kruisver hoor onderworpen. Onder hen was de de Italiaanse minister van Bui tenlandse zaken. Piccioni. Duitse apparaten voor tweede TV-studio Het bestuur van de Nederlandse Tele visiestichting heeft de order voor het leveren van de volledige technische tele- visle-apparatuur voor de tweede studio thans gegund aan de Fernsehwerke in Hamburg. De kosten zullen omstreeks ƒ300.000 bedragen. Reeds eerder gunde de NTS de leverantie van de televisie-apparatuur oor de nieuwe reportagewagen eveneens an deze Duitse firma, aldus De Tel. Communisten afgeranseld in West-Berlijn Een woedende menigte West-Berlij- ers heeft gistermorgen een aantal com munisten afgeranseld, dat trachtte een massa-bijeenkomst ter herdenking van de 17de Juni-opstand te verstoren. Toen de politie de communisten had bevrijd, was er niet één, die niet een blauw oog of een bloedneus had. Eén der commu nisten was bewusteloos. Nog twee A-duikboten Behalve de duikboot Nautilus en (op stapel) de Seawolf zal de Amerikaanse marine nog twee door atoomkracht voort bewogen onderzeeërs laten bouwen. Dit is gisteren in de Amerikaanse senaat be kendgemaakt. Ex-president Auriol naar Nederland De gewezen president van Frankrijk Vincent Auriol en zijn echtgenote zul'len naar verwacht wordit. de a.s. herfst voor een particulier bezoek de gast in Neder land zijn van Koningin Juliana en Prins Bernhard. In tegenstelling tot het bezoek, dat de president van Frankrijk cn mevrouw René Coty in de loop van de maand Juli aan Nederland brengen, zal het verblijf va-n de heer en mevrouw Auriol een vol strekt particulier karakter dragen Zoals men weet, zijn Koningin Julwuna en Prin6 Bernhard een aantal keren ia Frankrijk de particuliere gasten van d«a heer en mevrouw Auriol geweest. Liberia gai 2000 dollar voor rampslachtoffers De Gezant-Resident van Liberia in onj land, die dezer daigen tot gezant werd) benoemd, heer heer J. F. Hofman-n, heeft gisteren in zijn residentie aan de wnd. Secretaris-Generaal van Buitenlandse Zaken, dr E. O. Baron van Boetzelaer, 'n gift van 2000 dollars overhandigd van de kinderen van Liberia aan de kinderen van de slachtoffers van de watersnood ln ons land. De gift is overgedragen aan het Rampenfonds. Adenauer krijgt verloren goudstukken terug Vijftig Jaar geleden verloor de jonge Konrad Adenauer, toen hij op de huwelijksreis was, 25 gouden francs in het Casino van Monte Carlo. Hij vertelde dit onlangs aan de tegenwoordige eigenaar van het Casino, de fantastisch rijke Griekse reder Aristoteles Onassis. Hoe verrast was de Bondskanse lier toen hij één dezer dagen een pakje ontving uit Monte Carlo, waarineen pi essepapier, ge maakt van 25 gouden francs. Uit de Staatscourant Bij K.B. is m.i.v. 20 Sept. aan dr A. E. van Giffen op zijn verzoek eervol ont slag verleend als hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Groningen; en zijn benoemd tot lector in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de rijks universiteit te Groningen, om onderwijs te geven in de Italiaanse taal en letter kunde, dr E. Peternolli en tot lector in de Engelse taal- en letterkunde dr G. D. P. Allt. beiden thans tijdelijk als zoda nig werkzaam. Voorts is benoemd tot ridder ln de orde an Oranje Nassau D. Grimberg, te Rot terdam, afdelingschef bij Wm H Mtiller - Co. N.V. Sfeer ln 't getint De Nieuwe Leidsche" ex inl KEI® Poëzie en proza van antiek Kort en Klein Ter gelegenheid van de verjaardag vai Prins Bernhard op Dinsdag, 29 Juni a.s zal de president-directeur van de K.L.M. de heer I. A. Aler, in het nationaal pro gramma over beide zenders van 22.35 to 22.45 uur een toespraak houden over he onderwerp: „De burgerluchtvaart schiep een „derde weg"." Een expert heeft van een grote verzekeringsmaatschappij tc Amsterdam opdracht gekregen, een gron dig onderzoek te doen instellen naar d< oorzaken van grote verliezen aan gewicht bij het vervoer van kippen van ons land naar Italië. Ondanks de finmiddels herstelde) diplomatieke breuk van enige tijd gele den, hebben Israël cn de Sowjet-Unle besloten, hun respectieve diplomatieke I vertegenwoordigingen tot ambassades te 51 verheffen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 11