Letop! Stratosfeer-Wasmiddelen? Een Matig Mens is zijn Vrijheid waard óf1 üsMie le 4 ENKELE fLINKE ARBEIDSKRACHTEN ER WORDT ECN AANSLAG BERAAMD/ De Nieuwe Leidsche - een gezellige krant! KUNSTGEBIT DE AVONTUREN VAN PETZI, PELLE EN PINGO NIEUWE LEIDSCHE COURANT 10 VRIfDAG 11 JUNI Betere Textiel nü goedkoper. Fabrieksparty MERKSLOPEN, uitfluitend betere kwaliteiten, rijk gebor duurd. Waarde tot 3.75. Met kleine foutjes, nu uitzoeken 1.65 en groen. Waarde 1.25 NU 0.88 NYLONS, prima wandelkoua, nieuwe Speciale reclame-aanbieding 1.88 LEDIKANT-GARNITUREN. LAKENTJES EN SLOOPJES, leuk geborduurd, voor klnderledikantjes. ,rde 7.25. Nu per garnituur zonder fouten 4.50 Waai 7.25. Nu per garnituur HAARLEMMERSTRAAT HOEK OONKERSIEEG Beter en toch goedkoper GEVRAAGD voor onze afdelingen Bouwmaterialen- handel. SteenbrekerU i i Kalkfabrlek: Melden aan de fabriek: Hoge Morschweg 148. Leiden. (Na 17.30 uur: Hoge Morschweg 146, Leiden). N.V. WERNINK'S KALKFABRIEKEN Hoge Morschweg 148 - Leiden - Tel. 25414. Herenrjjwiel, in zeer goe de staat. Uiterste prijs f 35. Evertsenstraat 28. Leiden. A. Zaalberg. Niet op Zon dag. 0 Wegens overcompleet een goed onderhouden schrap- machine en een handwagen. Noordeinde 33. Leiden. Tel. 21079. Babygoed en kinderkleer- tjes van 04 jaar voor jon getje. Compleet met schoen tjes z.g.a.n. Vrouwenweg 29. Z-oeterwoude. Te koop studie piano. Te bevr. na 7 uur 's avonds. Laan van Arenstein 19, Oegstgeest. Personeel oevraaqo 0 Gevr. bediende voor win kel en wij*. Fa H. v .d. Lee- den. Levensmiddelenbedrijf. de Kempenaerstr. 55. Oegst geest. 0 Gevr. lllnk zelfst. meisje, van 83 uOr of flinke werk ster. De K-empeaerstraat 20, Oegstgeest. 0 Wasserij Spronk. Gebr. Vasen. Wiitesingel 14, vraagt voor alle afdelingen negte Gevr. wegens ziekte der huisvrouw, voor 3 maanden, net meisje, van 85 uur. M. den Heyer. Brouwerstraat 72. Rijnsburg. 0 Het Rust- en Verpleeghuis „Weltevreden", De Laat de Kanterstraat 2. vraagt een verpleeghulp. Extern. 0 Ds en mevr. Mulder, Jogjakarta, zoeken meisje voor dag en nacht tijdens hun verlof: Juli-Aug. in Noordwijk; Sept.-Dec. Leiden Aanmelden: Witte Singel 103 Leiden, Tel. 24900. Huish.pers. aangeb. 0 Net meisje biedt zich aan voor winkel, eventueel met huish.. intern. Br. onder let ter „M" Boekhandel, „Vol harding", Katwijk aan Zee. Te koop aangeb. 0 Singer handnaaimachine. in goede staat. Prijs f 50. Herenstraat 23. Wegens vertrek van stu dent aangeboden z.g.a.n. he renfiets compl. f 80. Philips radio met visserijgolf als nieuw f 125. Koffergram. f 15. Stofzuiger op slede 125 Volt f 35. Te bevragen Hooi gracht 28 (tegenover Zieken- Motorrijwielen Zündapp, Puch, Triumph. Puch en Zündappscooters. Zündapp bromfietsen. DOLF v. d. LINDEN Nieuwstraat 40 Prima service Met KnegtePs Inmaak Brandy bereid, zijn Uw vruchten langdurig houdbaar. Per Liter 2,55 L. A. KNEGTEL 3 Jonge herdershonden, 12 weken oud. Te bevr. bij A. J. Meeuwisse, v. Heemstra- straat 12. Sassenheim. Z.g.a.n. mooie witte wan delwagen, veel chroom. Van Delft. Prijs f 22.50. Te zien na 6 uur. Blansjaar. Hoge- woerd 104. 0 Kleine B.M., in goede st., tegen elk aann. bod. E. Klop. Lage Rijndijk 142. Leiden. Tel. 21094. 0 Aangeb. Engelse kinder wagen, kleur crème, tegen elk aann. bod. Tevens avondjapon, maat 38, zacht lila. Buitenmodel costuum Kon. Landmacht, maat 48. Te bevr. 's avonds na 7 uui Morslaan 6 boven. 0 Ladenkastje 20.-, rieten fauteuils en tafeltji voor de tuin ƒ12.50, trap loper, z.g.a.n., ca. mtr, 15.-, droogrek 7.50, klein eiken tafeltje 12.50, 2-pers. veren schudbed 17.50, Sin ger trapnaaimachine 10.-, uitschuiftafel 20.-, 2 vloer kleden 20.- p. st., 2 mooie fauteuils 15.-. Te bevragen Jan Vossensteeg 51. 0 Wascommodc met spiegel 25.-, divan 20.-, grote rieten tuinfauteuil 10.-. Te bevragen Jan Vossensteeg 51. 0 Een rasechte chow-chow, reu, zindelijk en mak, ook voor kinderen. Korva, reg. no. 68659. C. de Koning, Val- kenb.weg 6, Rijnsburg. 0 T.e.a.b. kinderwagen, in goede staat Dorpstraat 70, Hazerswoude-dorp. Gitaar, z.g.a.n., 25.—. J. de Best, R. v. Limburgstraat 6, Katwijk aan Zee. Diversen Rijwielhandel A. C. Gra- vekamp, Sumatrastraat 1. Oegstgeest, heeft pracht col lecties 2e hands dames- en herenrijwielen. Heeft U last van rheuma- tische pijnen, bloedarmoede, bleekzucht, verval v. krach ten, vermoeidheid en zenuw zwakte, gebruik dan Klin- gers versterkingswijn. Al- leenrverkoop Fa C. Bloot Zoon. Kloksteeg 7. 0 Scooter- cn Bromfietsen- vcrhuurinrichting. V. d Sluis, Zeemanlaan 39, Tele foon 26281. bij halte tram en stadsbus Prof. Wijk. Rijwielen direct af fabriek 30 tot ƒ60 verdient U door het kopen van een S<mba rijwiel. Prijs vanaf /"87 50 Voor solide personen desge wenst gemakkelijke betal.- cond. Gelll. prijscour. OO gratis. Simba Rijwlelfabrtek. Naaldwijksew. 24-26, 's Gra- venzande, Tel. K 1748—673 Te bezichtigen bij A. F Paet, Rijnmond 9. Katwijk aan Zee. Wat een namen A.J.S. - Puch - Sparta - Tornax - James - Triumph - Gillet motorrijwielen en Goggo en Puch scooters, Sparta - Berini - Cyclestar bromfiet sen. Dus voor aankoop daar van naar Valk aan de Haag- sche Schouw in Voorschoten. 0 Bedden maken ls ons ge heim en daarom moet U voor overtrekken en/of bijvullen bij Jan Vonk zijn. In één dag terug. Jan Vonk v/h Snijder. Haarlemmerstr. 81. Telefoon 22580. 0 Meubelen. Clubameuble menten vanaf f 165, 2 Fau teuils en 4 stoelen f 115. Haardfauteuils vanaf f 24. Dressoirs v.a. f 85. Tafels v.a. f 18. Kloostertafels v.a. f 22. Theemeubels v.a. f 42, enz. Repareren en stofferen. A. Boter, meubelmaker. Niéuw- straat 9, Leiden. 0 Horloges, uurwerken in ruime keuze. „De Goed kopere Zaak". S. v. d. Water en Zn, Haarl.straat 185. Zenith, Longines, Electrion, Cyma, Prisma, Union, Jung- hans. Kienzle, Avia, Roamer, Rival, Lemania. Mauth, Zodiac. 0 Gevraagd twee meerijders Zwitserland, 26 Juni-9 Juli, f 75_ ^p.p. Tel. K 1719—2057 0 Aardappelmeisje 29 ct. Origineel H. Herder - Solln- een. Vlijmscherp geslepen. Vastgestelde prijs 49 ct. Met advertentie voor 29 ct. Gel dig tot 19 Juni. I.V.A., Haar lemmerstraat 48: Nova. Noordeinde 43, Leiden. 0 Crème Boterhambordjes 29 ct. Porseleinen theepotten f 1.49, Koffiepotten f 1.98. Diepe borden 39 ct. Wasstel 5-delig f 7.49. Melkkan 2 li ter f 1 49. Sauskom f 1.49 enz. enz. I.V.A., Haarlemmerstr. 48; Nova. Noordeinde 43, Leiden. 0 Kop en schotel 49 ct Pri ma le keus porselein met fraai décor. Alleen met ad vertentie voor 49 ct. Per per soon ten hoogste 3 st. Geldig tot 19 Juni. LVA., Haar lemmerstr. 48; Nova. Noord einde 43. 0 Zwitserse merkhorloges van Leidens beste speciaal zaak o.a. Manco, Revue, Re- mania, Monté Ancre enz. Herenhorloges reeds voor f 9.90. Dameshorloges in chroom of goudkleurig f 19.75 met voll. garantie. Uurwerkkliniek Lage Rijn dijk 8. 0 Bon. Emaille nestschalen f 2 48. Kleur crème met re seda. Eerste keus. Normale prijs f 3.75. Uitsluitend met inlevering van deze 'bon f 2.48. Victorie-Bazar, Hoge- woerd 31 en 73. 0 Alum, steelpan 75 ct. ge- galv. drooglijn, 10 m 15 ct, thermosfles f 2.25. kastpa pier div. kleuren 19 ct per rol, bekers crème 25 ct, bloempotten geglazuurd 45 1 73. 0 Pension gezocht te Kat wijk aan Zee. voor 2 dames en 1 Heer, vanaf 31 Juli tot 7 Augustus. Br. No. 2010, Breijer's Boekhandel, Arn- 0 Polshorloges vanaf 1.50 per week. Gouden ringen, wekkers, enz. Laat U niet misleiden, het vertrouwde adres voor een prima Zwit sers uurwerk is Plasmeyer, Storm Buysingstraat 33 Lage Morsweg. aangekocht, onder een compleet slaap kamerameublement, massief eiken, bestaande uit 3-deurs hang- en legkast, lits- jumeaux met Aupingspiralen. toilettafel, tafel, 2 stoelen en 2 nachtkastjes. Eetkamer, dressoiï, theemeubel, uit schuiftafel, 2 armstoelen en 4 stoelen. Verder 1- en 2-pers. opklapbed, dressoir, tafels, stoelen, ledikanten, nachtkastjes, kinderbox, kamerscherm, traproeden, enz. v. d. Pluym Jr., Mors- straat 54, Tel. 30008. 0 Zaterdag op de markt: heren sportgoed 1.20, dames slips 0.98, theedoeken van 1.49 voor 1.25, sokjes, bad doeken. Damestruitjes 1.98. Wij staan in de Hoornbrug- steeg. Japie. Een aanslag op Uw vrijheid èn op de Nederlandse welvaart. Er be staan vergevorderde plannen om de accijns op het gedistilleerd opnieuw te verhogen. Daardoor zal Uw borrel heleméil onbetaal baar worden. De gedistilleerdbranche met haar ruim 17000 bedrijven en 72000 werkers-gezinnen zal zwaar getroffen worden. Maar er is meer I Jaarlijks verbruikt de gedistilleerdindustrie millioenen etiketten, cap sules en kurken, honderdduizenden kisten, duizenden tonnen suiker. Om niet te spreken van de bedrijven die fusten, manden, kruiken en strohulzen maken. Of van de vruchten die in de likeuren worden verwerkt en de eieren, die in de advocaat gaan. Dat alles wordt getroffen. Het alcoholverbruik per hoofd is in Nederland het laagste van alle westerse landen. Accijnsverhoging is een ongehoorde aanslag op Uw persoonlijke vrijheid. PUBLICATIE VAN HET CENTRAAL G E D I S T 11 L E E R 0 I U R E A U SCHIEDAM Gelooft U het? Natuurlijk nietl Evenmin als U zovele andere „wonderen" op wasmiddelengebied wenst te geloven. U ontmoet immers geen huisvrouwen die vol verbazing elk vlekje, streepje of vuiltje in haar wasgoed als bij tover- slag zien verdwijnen. Temidden van alle waswonderen blijft PERSIL gelukkig „met zijn beide benen op de grond". PERSIL weet immers, dat niets is opgewassen tegen de veilig, heid van zijn product. Al jaren lang profiteren tienduizenden huisvrouwen in den lande van de ingrijpende verbeteringen door PERSIL op wasmiddelen- gebied tot stand gebracht- PERSIL heeft reeds jarenlang al het boenen, bleken en blauwen totaal overbodig gemaakt. En in het milde, door en door zuivere Persil-sop is zelfs het allerteerste stukje textiel vol komen veilig! Geen wonder dus, dat PERSIL een wk voetje heeft bij de Nederlandse huisvrouw. De ondervinding heeft haar geleerd, dat PERSIL een kraakheldere, onvervalst witte was oplevert, die niet te lijden heeft gehad. PERSIL is witPERSIL blijft wit... PERSIL wast wit: eerlijk, heerlijk wit! De verbeteringen die PERSIL toepast zijn wérkelijke verbete ringen. PERSIL blijft trouw aan zijn principe: Veiligheid duurt het langst. Het ontzien van Uw dure textiel blijft de basis waarop PERSIL de kwa liteit van zijn product opvoert. W A S M A c H I N E Betaling In alle goede zaken kunt U een MIele wasmachine kopen. Houten Kanloorgebouwtje te SASSENHEIM aange boden. Dubbelwandig, demonteren, 4x8 m, kamers en zeer geschikt als zomerhuisje. Br. onder No. 799 Adv. Bur. „Rijnland", Leiden,j J. de Wittstraat 35. Gebroken, gescheurd of tan den afgebeten. Reparaties enkele uren gereed. 62. Het onbekende eiland (of wat 't dan zijn mag) komt nu snel naderbij. En kapitein Pelle geeft aan Petzi opdracht de motör op halve kracht te laten draaien. Dat is zeker geen over dreven voorzichtigheid. Een ezel stoot zich geen tweemaal aan dezelfde steen. Aan dit wijze spreekwoord moet Pelle op dit ogenblik weer denken. Want vroeger is het wel eens gebeurd, dat ze met hun boot in volle vaart op het land terecht kwamen. En 't kostte heel wat tijd en inspanning het schip weer vrij te krijgen. Op zo'n grapje behoef je heus niet tuk te zijn en daar om heeft Pelle groot gelijk door bevel te geven op halve kracht het eiland te naderen, 't Is voor Petzi een klein kunstje: hij behoeft zich slechts voorover te buigen, want Pingo houdt zo lang het luik vast. Met een kalm gangetje varen ze op het eiland aan. Oom Rob houdt het anker al gereed, zodat ze od alle gebeurlijkheden voorbereid zijn. Petzi en Pingo staan weer bij Pelle op het voorschip. Petzi krijgt een raar gevoel, hoe dichter ze bij het eiland komen. „Dat kan toch niet", mom pelt hij gedurig, maar direct laat hij er op volgen: „En toch is het zo!" Hij durft niet te zeggen wat hij denkt, want hij vindt 't erg raar. Maar opeens roept Pingo: „Jóh, daar staan Jumbo, Biggi en Langoortje! Ik ben een ezel als het niet waar is!" Pingo spreekt uit waarover Petzi al 'n heel poosje staat te pie keren. Maar dat kan toch niet. Want al deze vrienden wonen vlak bij Petzi's moeder. De ogen van kapitein Pelle worden eens zo groot. Ook hij heeft het troepje daar vóór hem herkend. Maar dat is toch niet mogelijk? Aan alle twijfel wordt ech ter spoedig een einde gemaakt. De bekende stem van Biggi roept: „Ha Petzi, zijn jullie daar al weer. We dachten dat jul lie een reis om de wereld maakten. Maar daarvoor ben te veel te gauw terug. Maar we zijn blij dat we jullie gezond terug zien." Kapitein Pelle kan zich wel weg schamen. Natuurlijk zijn ze de weg weer kwijt geraakt, net als de vorige keer. Als de krant en de radio maar niet van hun terugkomst horen. Want dan worden ze vast uitgelachen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 10