Militair Balkan-pact thans in de brouwketel Sensationele operatie van leeuwin te Wassenaar Bloemisterij krijgt hoger loon en vacantietoeslag Militair gepensionneerden zijn zeer teleurgesteld flinke hulpverkoopsters MONTEURS 2 bekwame automonteurs een vrouwelijke kantoorbediende VRL. KANTOORBEDIENDE INTELLIGENT EMPLOYE nieuwe leidsche courant 5 dinsdag 8 juni 1954 *r *r fv i V.- Waf Tifo te Saloniki beieikte President Tito van Zuid-Slavië, die bezoek van vijf dager, aan Griekenland heeft gebracht, is uit Saloniki in Belgra do teruggekeerd. Koning Paul en konin gin Frederika van Griekenland hebben een uitnodiging van Tito tot een bezoek aan Zuid-Slavië aanvaard. Griekenland, Turkije en Zuid-Slavië hebben besloten, afgevaardigden aan te wijzen voor het opstellen van een politieke en militaire eHiaavtie tussen deze drie landen. Stadsnieuws Directie De Lakenhal ~De raad van Leiden zal Maandag ook een voorstel behandelen tot het be noe men in vaste dienst van dis J. N. van. Wessem als directeur van (het stedelijk l De Lakenhal. Traditie herleelt Evenals vorig jaar heeft de padvinders- groep De Dauwtrappers haar naam ooi nu eer aangedaan. Op Tweede Pinkster dag verzamelde de groep zich 's morgens 5 uur in het troephuis om voor zons opgang een grote wandeling te maken, die te vergelijken is bij het zogenaamde dauwtrappen van vroeger. Het is de be doeling van de groepsraad, volgend jaar dit grootser op te zetten en ook ande groepen de gelegenheid te geven ai deze tocht deel te nemen. Bureau voor aankomende studenten Evenals in voorgaande jaren is ook dit jaar het inlichtingenbureau voor komende studenten, uitgaande var gezamenlijke Leidse studenten-organi saties. gevestigd in het academiegebouw, Rapenburg 73. Het bureau, waar alle aankomende studenten worden ver wacht, geetf inlichtingen over de studie en het studentenleven. Het is geopend gedurende de gehele zomer van 14 Juni tot en met 2 October op werkdagen 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur Ca Zaterdags alleen van 10 tot 12 uur). Bouw van pastorie aan Steenschuur Het bestuur van de R.K. Lodewijks- parochie is voornemens een pastorie te bouwen tussen de Lodewijkskerk en het gebouw van de dienst van sociale zaken. B. en W. stellen de raad voor een strook grond aan het kerkbestuur te verkopen. De bouw van de pastorie met inacht neming van de algemene voorgevel- rooilijn levert bezwaren op, omdat dan een te kleine bouwdiepte overblijft, bo vendien zijn er aesthetische bezwaren. De voorgevel van de kerk is als het ware in één vlak gebouwd met de voor gevels van de ten Oosten van de kerk staande gebouwen, zo merken R- en W. op. Aan de bezwaren is tegemoet te komen door vaststelling van een bij zonder voorsohrift, waarbij de voorge vel rooilijn tussen de kerk en het ge bouw van sociale zaken apart wordt be paald. Eerste viswedstrijd van L.W.S. Het personeeü van de Leidse wolspin nerij N.V. heeft Zaterdagmiddag zijn eerste viswedstrijd gehouden, en wel in Meerburg. De vangst was slecht. Er wa ren maar drie mensen, die vis aan de schaal konden brengen. De eerste prijs werd gewonnen door P. Bakker, die daardoor ook de wisselbeker wist te be machtigen, de tweede prijs door A. W. van Rossen en de derde door L. Boom. De visser, die de eerste vis ving, al was die dan ook onder de maat, kreeg een extra prijs. Het was de heer Boom. De beer J. Landesbergen, die als controleur twintig wedstrijden had gecontroleerd, kreeg een mooie prijs in de vorm van hengels. Wedvlucht Het Oosten Wedvlucht van Noyon op Zaterdag 5 Juni. in concours 200 duiven, welke om 10 uur met N-O. wind werden gelost- De eerste duif bereikte zijn hok om 2.56.34 uur en maakte een snelheid van 1035-U5 m Per minuut: de laatste prijswinnaar om 4 153 uur met een snelheid van 847 26 m Per minuut. De uitslag luidt: Th. Houthof 1, 12, 26: W- Nagtegaal 2. 14. 16. 28, 44; J. L- de Weerd 3. 24. 31. 33; A. ter Haar 5. 32; J. Boekkooi 6- 8. 20. 22. 40. 46. 49; J. Brax- boven 7. 15.: F- Breedijk 9. 10.36; H. C- v- Leeuwen 11. 23; W Alting 13. 27; L. Burgers 14. 41. 47; J- R- Smits 17. 29. 30. 35. 39;K. v- d- Berg 18; J. Faas 19. 21; C Geel 25; B. Singeling 34; H v. d Vecht 37; J- Marijk Jr 38. 50; J- v Leeuwen 42; aait uwu B- Kettenis 43; J. Lolkes de Beer 45. 48 dagen door Eer. nieuwe Balkan-alliantie komt dus in de plaats van- het reeds bestaande vriendschapsverdrag en deze alliantie zal in Juli door de resp. ministers van tenlandse Zaken te Belgrado ondertekend worden. Tevens is besloten een „Bal'kan- perlemervt", nl. een gemeenschappelijke, raadgevende vergadering te vormen ui-t de afgevaardigden van de drie landen. Het Balka-n-parlement krijgt een advise rende stem in militaire en politieke aan- gelegenheden, doch ook in kwesties var cultureel, economisch en sociaal karak ter De betreffende besluiten zijn het re sultaat van het reeds genoemde vijfdaag se bezoek van Tito aan Griekenland. Be grijpen wij het goed. dan is het niet de bedoeling, dat Zuid-Slavië nu ook lid van de NATO za<l worden. Hierbij zij op gemerkt, dat de kwestie-Triëst tussen Uit het gehele land zijn giste ren de belangstellenden bij duizenden naar Arnhem ge gaan om daar het dertigjarig jubileum van de NCRV te vie ren. Op de eerste rij, naast de lege stoel, jhr Quarles van Uf- ford, commissaris der Koningin in Gelderland; naast hem (met ambtsketen) burgem. Matser van Arnhem; derde van rechts burgemeester Boot van Hilver sum. Op de tweede rij zien we o.a. dr J. Schouten. Zuid-Slavië en Italië nog 6teeds onopge lost is. Amerika en Engeland hebben steeds op een spoed-oplossing van deze kwestie aangedrongen. Washington heeft aan Turkije een verhoging van militaire hulp in het vooruitzicht gesteld, alsmede een snellere levering van de militaire uit rusting, bedragende circa twee milliard gulden. Aldus het resultaat van een coin ferentie tussen de Turkse premier Men- deres en Eisenhower te Washington. EERSTE UITZENDING VAN EUROVISIE Negentig mïllioen Europeanen zagen zeltde TV-beeld ONGEVEER 90 millioen televisiekijkers in acht Europese landen hebben op Eerste Pinksterdag gezien hoe een bloemencorso door het Zwit serse stadje Montreux trok en hoe de Paus zijn zegen gaf van af het bal- con van het Vaticaan. Dit waren de eerste twee uitzendingen van de Eurovisie. Het beeld uit Rome werd m van Noord-Italië naar Frankrijk en verder nas Nederland, West-Duitsland ken en over het Kanaal n geleid. Toen de uitzendingen uit uit Rome ten einde waren, zucht van verlichting op de technici in de Zwitserland België en n Denemar- naar Engeland t Montreux en jit de monden relais-stations, die langs de enorme televisie-keten een goed beeld enige malen m een ander beeldlynensysteem veranderd van Ro- e voerden tot in de top van Schotland, i van Berlijn tot ver voorbij Londen. Het ging er in deze allereerste uitzen ding nog maar nauwelijks om, wat er op het scherm verscheen, het ging er bij millioenen kijkers neer om, of er iets verscheen. Het viel dus algemeen toen Zondagmiddag om half vier uit Montreux een goed beeld doorkwam, t was aanvankelijk wat regenachtig dit Zwitserse stadje, maar toen later zon doorbrak, werd het beeld voor- ffelijk. Haringleveranties aan Rusland Nederlandse delegatie naar Moskou Naar de Nieuwe Leidsche Crt. 'erneemt, zal, zodra de nodige reisforma- liteiten vervuld zijn, een drie man sterke delegatie van de Reedersvereniging voor de Nederlandsche Haringvisserij naar Rusland vertrekken om in Moskou bespre kingen te voeren over de levering van een partij haring van ca 150.000 vaten gezou- haring (waarde 6 7 millioen gid), zo als in het jongste handelsverdrag voor- is. De delegatie zal bestaan uit de heren mr J. H. Kiewiet de Jonge, voorzit- r A. Hoogendijk Jzn., penningmees- an de Reedersvereniging en de heer C. Vrolijk te IJmuiden. In de Russische hoofdstad zullen de heren over prijs, kwantum en kwaliteit van de te leveren haring, die nog gevangen moet worden, onderhandelen. De delegatie zal zo spoe dig mogelijk, waarschijnlijk deze maand nog, afreizen. Zoals men zich herinneren zal, sloten dezelfde drie heren vorig jaar •en contract met de USSR af voor de levering van 150.000 vaten. Nadien werden nog enige aanvullende contracten tot stand gebracht, waarmede het totale kwantum tot 287.000 vaten steeg. Twee kleuters verdronken Het 1%-jarig zoontje van de landbou wer Th. Knijnenburg aan de Maaldntt Wassenaar is in een sloot geraakt en verdronken. In Den Haag is het 3V4-jarig jongetje Nederlof var de Meppelweg in een bouwput terecht gekomen en eveneens verdronken. Twee televisiecamera's waren daarna op de Paus gericht toen hij in een rede van een kwartier achtereenvolgens het woord voerde in het Italiaans, Frans, Duits, Engels en Nederlands. Daarna gaf de Paus zijn zegen in het Latijn. De Paus zei o.m., dat de Eurovisie de volken van Europa in de gelegenheid zou stellen hun diepere gevoelens en hun verlangen naar begrip en samenwerking te openbaren. De eerstvolgende uitzending in de Eurovisie zal Zaterdagmiddag a.s. plaats hebben van uit Engeland. Uitgezonden worden internationale athletiek wedstrij den bij Glasgow, de parade in Londen van de Royal Navy, waarbij het Britse koningspaar aanwezig zal zijn. en de koninklijke paardenshow uit Richmond. In Chicago Brandweer wil alleen houten ladders Het brandweerdepartement van Chicago heeft besloten, alleen gebruik te maken van houten ladders, met uitsluiting alle uit andere materialen vervaardigde ladders. Als men bedenkt, dat genoemde Noord- Amerikaanse stad meer dan drie millioen inwoners telt en buitendien een langrijk industrieel centrum is, dan heeft het vakkundig oordeel van de plaatselijke brandweer des te meer betekenis. „Niettegenstaande veel propaganda", schrijft het Engelse blad „The Gliksten Journal", „omtrent de voordelen metalen ladders, bleken alle argumenten der leveranciers aan dovemansoren ge zegd, voorzover het de brandweer Chicago betrof. De brandweerafgevaar digde bleef houten ladders eisen, zodat de burgemeester op aandringen metaalfabrieken hem een schriftelijke verantwoording verzocht. Hier volgen de redenen welke hij opgaf; De brandweermannen zouden aan electrocutie bloot staan, wanneer een metalen ladder met de tramdraden in aan raking komt. Hout buigt niet door hevige hitte en breekt niet door tengevolge van scherpe koude, zoals het met metaal soms wel gebeurt. Wanneer houten ladders branden, kan men het gevaar tijdig onderkennen, ter wijl metaal door hitte zonder enige waar schuwing totaal onverwacht krom buigt. Houten ladders kunnen veel gemakke lijker hersteld worden. Bij vriesweer kleven de handschoenen der brandweerlui aan de natgesuoten metalen ladders vast. Verdere argumenten bleken nutteloos en houten ladders werden ter levering besteld. Wegens moord op verpleegde Tegen 80-jarige zwerver 12 jaar geëist Tegen de 80-jarige zwerver L- L. uit Nijmegen 15 gisteren voor de Utrechtse rechtbank twaalf jaar gevangenisstraf :r beschikking stelling van de rege ring geëist wegens moord met voorbe dachten rade op H. W. van H., die ver pleegd werd in een stichting te Nij megen. Verd- was met de verpleegde per trein van Nijmegen naar Amersfoort ge reisd. Voor zichzelf kocht hjj een retour oor het slachtoffer een enkele rel*. Enige tijd na deze tocht werd het ljjk van Van H- m een bos te Amersfoort gevon den. Inmiddels bleek ook dat verd. het slachtoffer toebehorend horloge had verkocht- zwerver ontkende alles en begon, toen hij de zware els hoorde, hardop te Uitspraak op 18 Juni. Knoeiers met film kregen boeten De Rotterdamse rechtbank heeft van morgen de 57-jarige B- J. W. uit Rotter dam en de 46-jarige M. D. uit Amsterdam tot boetes van resp- f 250 en f 100 ver oordeeld. Zij zouden een smalfilm voorkin- eren hebben vertoond waar- iee zij de bioscoopwet zouden hebben overtreden, terwijl zij ook geen vergun ning van B. en W. hadden- Deze zaak heeft in hoger beroep ge diend en de eisen waren tegen D. een geldboete van f 500 en een week voor waardelijk en tegen W. een boete van f 100 en eveneens een week voorwaarde lijk- Commissioner Orames overleden Commissioner Benjamin Orames, lei- er van het Canadese Leger des Heils 1 de jaren van de tweede wereldoorlog, is te Toronto overleden. Commissioner Orames, die vroeger in ternationaal secretaris van het Leger des Heils was, is 77 jaar oud geworden. In Dierenpark hield men de adem in Arm van moedige oppasser werd door klauwen opengereten duizenden bezoekers van het Dierenpark „Wassenaar" de sensatie van hun leven meegemaakt, toen zij getuige konden zijn van een spoedoperatie welke de grote Abessijnse leeuwin Simba moest ondergaan. Het was uiteraard bekend dat deze Afrikaanse woestijnkoningin in blijde ver wachting verkeerde, doch gedurende de laatste dagen was een achter uitgang in de normale gang van zaken te bespeuren, waarover men zich in het Dierenpark bezorgd maakte. Gistermiddag was de toestand zodanig, dat de behandelende dierenarts dr J. Gazenbeek het noodzakelijk achtte direct operatief in te grijpen. Oppassers trachtten toen de leeuwin in haar nacht verblijf te lokken, hetgeen echter door haar prikkelbare humeur niet gelukte. Na overleg werd daarna besloten om de ope- doen plaatsvinden in het grote leeuwenverblijf, hoewel dit geen onge vaarlijke onderneming was. Behalve de patiënt werden alle andere leeuwen opgesloten, waarna de paden in de directe omgeving van het leeuwenver blijf voor het publiek werden gesloten. Achter de afzetting echter stonden dui zenden -in gespannen aandacht het vei loop der gebeurtenissen af te wachten. Een zestal ervaren roofdierenoppassers stelde zich in de buurt van de leeuwin buiten de kool op, terwijl twee anderen haar met lange gaffels langzamerhand de gaasafrastering dreven. Drie es oppassers kropen langs de grond totdat het hen gelukte de staart de leeuwin in handen te krijgen en macht vast te houden. Daarna konden drie andere oppassers met lasso' gaffels gewapend het leeuwenverblijf binnengaan waar de leeuwin onder dend gebrul zich van haar belagers trachtte te ontdoen. Een huivering voer door de menigte toen zij de moedige kerels het woedende dier voorzichtig zagen naderen Voor beeldig samenwerkend en met grote zelf beheersing slaagden zij er in de voorpoten t de muil van het dier dicht te bin- •aarbij zij herhaaldelijk op het nip pertje ontkwamen aan de bliksemsnelle klauwen en flitsende kaken. Met ingehouden adem staarde n dit angstaanjagende schouwspel doordringende gebrul van het strijdende roofdier deed tot ver in de omtrek alle andere dieren zwijgen. Menigeen vree het ergste voor de dappere oppassers durfde niet langer kijken, terwijl enkele zelfs flauw vielen en in de EHBO-post van het Dierenpark behan deld moesten worden. Het was dan ook verademing toen eindelijk het dier zo gebonden was dat zij „enigszins stil maar toch nog voortdurende haar klauwen in alle richtingen uitsloeg. Arts in hemdsmouwen Rustig stapte dr Gazenbeek in hemds- touwen het roofdierenverblijf binnen en heeft daar de noodzakelijke operatie, welke verricht moest worden in verband met het ter wereld brengen van de wel pen tot een goed einde gebracht. Hier werd door enige mannen een staaltje ge toond dat voortspruit uit hun grote liefde sor het welzijn der dieren. Nadat de arts tevreden glimlachend het leeuwenverblijf weer verlaten had begon Negenjarig jongetje gedood te 's-Gravenzande Zaterdagmiddag omstreeks half vijf Li het 9-jarige zoontje van ade familie J. Steenks u:t 's-Gravenaande te Naaldwijk door een zandauto overreden en gedood. Het jongetje wilde een geparkeerde bak- passeren, maar viel door nog «ïopgehelderde oorzaak. Hij werd door de richting Naaldwijk komende geladen zandauto overreden. Het Vogelpark Avifauna te Alphen den Rijn werd gedurende de Pinkster- 000 personen bezocht. Toch is het so! PADDEN EN WRATTEN (64) Het is niet zo verwonderlijk dat de eenvoudige mens het verschijnen van wratten op de huid in verband heeft gebracht met padden, die even eens wratachtige uitstulpingen op de huid hebben. Bovendien scheiden vele padden een zware, prikkelende stof af, waardoor roofzuchtige dieren er van terugschrikken, ze op te eten of na te jagen. Deze afscheiding is dus een verdedigingsmiddel, heeft niet tot doel wratten te veroor- niet in staat wratten op te wekken. Des ondanks kwam het sprookje in de we reld. Een pad heeft nog zen deze die vaak hun welk gebaar schijnlijk et tot doel heeft belt gers te verschrikkei en op de vlucht t jagen. Maar d mens heeft in -des willen zien waardoor wratten wor den opgewekt. Noch de pad zelf, noch de door dit dier afgescheiden stoffen, kunnen op zichzelf echter wratten bjj de mens veroorzaken. Toch moeten we in dit opzicht voor zichtig zijn. We hebben de vorige maal gezien, dat het verdwijnen van wratten door suggestie kan geschieden. Maar er komt nog iets bij. F.en jonge man schreef ons hij was soldaat en ge neerde zich eigenlijk een beetje het te vertellen dat hij een wrat had die hij op aanraden van een ander had verkocht. Dit klinkt hoogst zonderling, maar de gedachte die bij dit oude volks middel voorzit, berust op het beginsel dat een wrat die verkocht is. niet meer aan de oorspronkelijke eigenaar toebe hoort en hij hem dus dient te verdwij nenHoewel de jongeman aan deze on zin in het geheel niet geloofde, bleek der daad geleidelijk te verdwijnen, om 1» dit toverij, of magie? Geenszins. •lijke ver- celslaf erste dat de ie/ooft. De jo wagen het toch de juistheid van zyn verklaring in ttvjjfel te trekken. Want zou hij werkelijk de overtuiging hebben gehad dat deze zot aandoende handeling zonder uitwerking sou blijven, dan was hij er beslist niet aan begonnen. HM diep in zijn onderbewustzijn zal hy dus tcaarschijnlijk wel degelijk enigs zins aan de doeltreffendheid van het middel hebben geloofd. In de ttveede plaats en dit schijnt ons niet minder belangrijk be hoort de koopsom een cent, of een stuiver) apart in een zakje te worden ge dragen tot de som verloren raakt. Hier op syn natuurlijk allerlei varianten, maar de ondergrond hiervan is, dat de patiënt steeds in de wrat herinnerd wordt, elke keer dat hy in aanraking komt mei de koop som die h\j by sich draagt. Dit voort durende en herhaal de „wegdenken" van de wrat kan zeker syn invloed hebben op hel lichaam, met het gevolg dat door dese allerzonderlingste methode de wrat verdwijnt. (Eigenlijk komt dit oude volksmiddel neer op de werkwijze door de geneeskundige Emile Coué werd Welnu, uitgaande van het standpunt dat lichaam en geest elkaar wederzijds beïnvloeden, waardoor toralten kunnen verdwijnen door allerlei dingen waar van we dénken dat ze dit verdwijnen kunnen bewerkstelligen, is ook het om gekeerde mogelijk. W ratten kunnen dan ontstaan door alle stoffen die we een uretten-opicekkende werking toe schrijven. Dat kunnen dus als u wilt de lichaamsvochten van padden zijn maar dan kunt u ook wratten krijgen door na 11 uur te telefoneren, of door uhriek t lezen. zult u het begrip „sugges tie" toch zeker niet gelijk stellen met de illusieWent wat door suggestie wordt teweeg gebracht is volkomen Nadruk verboden). voor de oppassers, die gedurende de ope ratie met alle macht getracht hadden de leeuwin in bedwang te houden, de lastige taak om het dier haar vrijheid terug te geven en toch tijdig buiten het leeuwen verblijf te komen, aangezien de patiënt niet bepaald in een stemming verkeerde Eindhovenaai bekende ISO inbraken Zondag heeft de recherche te Vught een dertigjarige Eindhovenaar gearresteerd, die wordt verdacht van een reeks dief stallen in de gemeente Vught. Bij het ver hoor bekende de man, dat hij al 150 lnbra- en diefstallen op zijn geweten heeft, am hij in één enkele nacht eens een gehele serie huizen onder handen. om hen zo maar rustig te laten ver trekken Een bewijs daarvan gaf de leeuwin met een machtige klauwzwaal, waarbij zij kans zag de roofdieren-oppasser Kagel- maker's onderarm open te rijten, doch hoewel de ontstane vleeswonden rijkelijk bloedden week deze man geen duimbreed. De leeuwin werd in bedwang gehouden, totdat de lasso's waren losgemaakt en de oppassers de kooi hadden verlaten. Toen alle mannen veilig bulten waren liet men haar los en nam zij weer volledig bezit van haar verblijfplaats. Wonderlijk snel was de woestijnkoningin weer rustig. Op passer Kagelmaker's wonden werden ver zorgd, waarna hij Simba weer ging opzoe ken om de even verstoorde vriendschaps banden weer te verstevigen. De leeuwin Simba heeft op Tweede Pinksterdag in het Dierenpark te Wassenaar het leven geschonken aan twee welpjes, een gebeuren, dat door duizenden onder grote spanning werd gadegeslagen. Een der oppassers werd aan de arm gewond. Het roofdier moest, zoals men op de foto ziet, met man en macht in bedwang worden gehouden. Met ingang van Tweede-Pinksterdag De vereniging De Nederlandse Bloe misterij en de werkgevers- en werkne mersorganisatie die samenwerken in de Stichting voor de Landbouw hebben overeenstemming bereikt over de invoe ring van een vacantietoeslag en over een loonsverhoging in het bloemisterij bedrijf, welke op 7 Juni as. zal ingaan. De vacantietoeslag wordt voor arbeiders bepaald op het loon o\ week met inbegrip van de vaste gen, waarop de arbeider aanspraak heeft. Losse arbeiders zullen de vacantie toeslag door middel van vacantiebonnen ontvangen. Te dien einde zal vaste (Advert ÉÉN WEEK UW BLOEMEN GRATIS I in Uw bloomon„. koop CHRYSAL de POKON - fabriek Ie Naarden (Van I r verslaggevers) Afgevaardigden van alle afdelingen »n de Alg. Militaire Pensionbond waren Zaterdagmiddag uit alle deler- van Ne derland naar Den Haag gekomen en vul den de grote zaal van de Dierentuin vrij wel geheel, toen de heer W. van Liere, secretaris-penningmeester van de Bond, de grote protestvergadering tegen het regeringsvoorstel i z. de z.g. aatvpaasings- toeslag opende. De heer Van Liere, die onder applaus het lid van de Tweede Kamer, de heer Van Sleen verwelkomd had, betreurde het dat de regering er de oorzaak van is, dat deze demonstratie van oud-gezagdragers tegen de regering na lang aarzelen moest worden belegd. In een vaak emotionele rede gaf ver volgens de Bondsvoorzitter, de heer W. Stunt, een uit eer-zetting van de teleur stellingen, welke de oud-militairen van het wekelijks bedrag aan vacantiebon nen, dat thans gesteld is op het drievoud van het voor betrokkenen geldend uur loon, met ingang van 7 Juni aj„ dienen te worden verhoogd tot het viervoud van dit uurloon- De loonsverhoging zal voor alle arbei ders van 23 jaar en ouder in de provin cies Noord- en Zuid-Holland f 1 per week en in de overige provincies f 1.50 per week bedragen, arbeiders van 22. 21, 20. 19 en 18 jaar zullen resp. 95 pet, 90 pet, 70 pet en 60 pet van de aldus vast gestelde nieuwe lonen ontvangen. Verwacht mag worden, dat de hierbo ven genoemde wijzigingen in de C.A.O. dezer dagen door het College van Rijks bemiddelaars worden goedgekeurd. Verzoek van werkgevers: „Verwerp regeling van cadeaustelsel" Drie grote werkgeversorganisaties heb ben aan de Tweede Kamer verzocht, het wetsontwerp in zake de beperking van het cadeaustelsel te verwerpen. Deze drie drie bonden zijn het Verbond van Ned. Werkgevers, het Kath. Verbond van Werkgeversvakverenigingen en het Ver bond van Prot.-Chr. Werkgevers in Nederland. De bonden menen, dat regeling van het cadeaustelsel, voor zo ver nodig, in eerste instantie door het bedrijfsleven zelf moet geschieden. Wettelijke regeling zou een terugslag hebben op andere vormen van mededinging en zou concurrentieverhou dingen verstoren. De voorgestelde rege ling Is vaag, inconsequent, ondoelmatig en verwarrend. Zij zou tot vele onbillijk heden en onzekerheden aanleiding geven aantasting van eerbied voor recht en in de hand werken, aldus de verbon den. Ondanks de vaagheid hebben de bon den sterk de indruk, dat de voorgestelde regeling d« positie van de fabrikant ver- er oritur een re- 1 zwakt ln verhou<Nng tot de positie van de solutie voor; waarin er btj de Re8erin« wederverkoper, op wordt aangedrongen, aan deze grieven Protestvergadering in Haagse Dierentuin de na-oorlogee regeringen te verwerken hebben gekregen. Spreker stelde vast. dat het fundament van de pensioerrwetgevwig, tw. het verzekeren van een eervolle rust. na 1946 gedane belofte, dot de militaire pensioenen aan het levenspeil zouden worden aangepast. In de vorgestelde wet worden de ge pensionneerden van de verschillende Jaar- klassen te veel ver één kam geschoren en blijft de na 1947 ontstane achterstand bestaan, mede doordat aan de toeslag geen terugwerkende kracht tot 1 Januari 1953 wordt verleend. Aan het slot las de heer Stunt tegemoet te komen. Deze resolutie, welke ter kennis van de Ministerraad en de VoLksvertegenwoordiigiinig zal worden ge bracht, werd onder luid applaus aange- Het landgoed Oosterbeek aan de Wassenaarseweg, dat de gemeente Den Haag een jaar geleden aankooht, is thans voor het publiek opengesteld; ir voor gaande jaren was er de sprookjestuin. voor do poriodo 12 t.m. 31 Juli In deze functie kunnen ook gohuwdo dame* aangesteld worden, Ponoonlijko sollicitaties dagelijks of brieven mot vollodlge Informaties aan do aid. Porsonaoisxakon Vroom Dreesmann Leiden N.V. GEVRAAGD voor spoee r spoedige indiensttreding One Hour Cleaning Service vraagt voor direct BESTELLERS PERSERS Leerling-persers STRIJKSTERS en Leerling-strijksters Aanmelding Breestraat 128, Leiden. Minimum opleiding MULO diploma of 3 Jarige HBS. Sollicitaties schriftelijk of mondeling 1 één der Leidse ziekenhuizen kan leeftijd 1822 jaar, vlot kunnende typen en bij voorkeur met enige jaren ervaring in loonadministratie. Sollicitaties met volledige inlichtingen onder no 3642 aan het Bureau van dit Blad. Industrieel Concern te Rotterdam-Centr. vraagt voor haar afdeling Boekhouding leeft ca. 23 Jaar. in het bezit van einddiploma H.B.S. 5-j. cursus en practljkdiploma Boekhouden. Voorkeur genieten zU. die studerende zijn voor S.P.D. Bij gebleken geschiktheid goede vooruitzichten en op neming in premievrije pensioenregeling. Eigenhandig geschreven sollicitatiebrieven, vermelden de leeftijd, behaalde diploma's en practijkervaring, ADVERTEREN VERKOPEN I

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 5