Jlicuiuc gtitectie GTmirant Volgende week beslissend voor kabinet-Laniel Wist U Veiligheidsraad van de V.N. komt morgen bij een Geneviève de Galard in Parijs aangekomen Paspoort wordt nog tijdens dit reisseizoen goedkoper WOENSDAG 2 JUNI 1954 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2.15 per maand; 0.50 per week. Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIIK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Slantwastltlj ts gbeblcoen oign bert ia ffgpenspoet" Vijf en dertigste jaargang No 10054 Goede ontvangst in Sydney ALLEEN B1DAULT KAN NOG REDDEN TN DE FRANSE nationale vergadering, waar gisteren het debat over Indo-China is begonnen, zal premier Laniel het de volgende week zwaar te verduren krijgen. Gisteren werden reeds twee moties ingediend, waarin meer van het kabinet verwacht wordt dan een internationalise ring van het conflict. Vandaag zal het debat naar de volgende week worden verschoven. Dan zal het kabinet van Laniel werkelijk in gevaar komen. Slechts wanneer minister Bidault er te Genève in slaagt', een regeling met de Vietminh te treffen, kan dit gevaar worden afgewend. Morgen komt de Veiligheidsraad derjs*u**, V. N. bijeen ter bespreking van het Thai- herzi landse verzoek, waarnemers te zenden naar de grens tussen Thailand (Siam) en Indo-China, teneinde het gevaar van een communistische aanval te bestuderen en zonodig in te grijpen. Noodoplossing voor Korea Detinitiet besluit Atoomgeheimen taboe voor Oppenheimer De extreme nationalist André Pierre hield in de nationale vergadering een pleidooi voor verzoening in Indo-China. Hij zeide in een vrede door onderhan delingen zonder overgave te geloven. Inmiddels had Laniel ook moeilijkhe den op een ander front. Schmittleln, die gisteren benoemd werd tot minister voor de verbonden staten van Indo-China, is op verzoek van zijn partij (ex-Gaullisten) al weer afgetreden. Laniel zou er nu over denken, de post aan één van zijn ministers zonder portefeuille te geven of haar aan een ander ministerie te verbin- Vandaag werden in Genève de militai re besprekingen over Indo-China voort gezet. De Franse en communistische (Viet minh) afgevaardigden kwamen gisteren reeds overeen, dat de krijsgevangenen van beide partijen brieven mogen ver zenden en ontvangen. Ook werd in be ginsel overeenstemming bereikt over de uitwisseling van zieke en gewonde krijgs gevangenen en de verzending van medi camenten. Een speciale veiligheidssubcommissie van de Amerikaanse Commissie voor de Atoomenergie heeft met twee tegen één stem definitief besloten, de beroemde atoomgeleerde J. Robert Oppenheimer de toegang tot de Amerikaanse atoomgehei men te ontzeggen. De advocaat van Op penheimer, Herbert Marks, heeft de atoom-commissie direct verzocht, het be de speciale commissie te willen In Genève wordt op het ogenblik ge werkt aan een voorstel, een commissie ad hoe te vormen, die de taak zal krij gen, normale betrekkingen te vestigen tussen Noord- en Zuid-Korea. Deze com missie zou niet in de plaats treden van de V. N.-commissie voor hereniging en herstel van Korea. Het plan gaat er van uit, dat de conferentie onmachtig is het politieke probleem van Korea tot 'n oplossing te brengen. Amerika en Zuid-Korea willen al ge ruime tijd een eind maken aan de be sprekingen over Korea. Van de zijde vgr het Britse Gemenebest maakt men hier tegen evenwel nog bezwaar. Duikboot-patrouilles Geen nieuwe organisatie! Am. blokkade van.' De twee stemmen tegen Oppenheimer zouden zijn uitgebracht door Gordon Gray, oud-minister van het Leger en thans president van de universiteit van North Carolina, en Thomas A. Morgan, oud-president van de Sperry Corporation. De stem ten gunste van Oppenheimer was afkomstig van Ward A. Evans, hoogleraar in de scheikunde van de Loyalo-unlversi- teit te Chicago. In het communiqué van de commissie wordt gezegd, dat Oppenheimer een loyaal burger is, maar dat zijn gedrag en rela ties wijzen op een ernstige veronacht zaming van de eisen die door het veilig heidssysteem gesteld worden. Verder wordt geconstateerd, dat Oppenheimer ontvankelijk was voor een invloed, welke ernstige gevolgen voor 's lands veiligheid zou kunnen hebben. Met leedwezen, aldus het communiqué, is de commissie tenslotte tot de conclusie gekomen, dat Oppenhei mer tijdens zijn verklaringen in vele ge vallen minder oprecht is geweest. Zij mag nog niets zeggen Of voor de iilm naar Amerika, of terug naar Indo-China Freule Geneviève de Galard wist U dat zij van adel is onder de naam Galard-Terraube?de heldin van Dien Bien Phoe, kwam gisteren op op het vliegveld Orly bij Parijs aan. Een uitbundig welkom werd haar bereid, maar het meest verheugd zal zij ongetwijfeld zijn ge weest over het weerzien van haar oude moeder. (Telefoto) Geneviève de Galard. de Franse ver pleegster die een maand lang de zware strijd om Dien Bien Phoe heeft meege maakt en in die tyd de gewonden van de vestng verzorgde, is gisteren in Parijs aangekomen. Geneviève, die ook nog korte tijd in communistische gevangen schap heeft vertoefd (na de van van Dien Bien Phoe), werd door duizenden enthou siaste Fransen lulde toegejuicht, toen zü op het vliegveld Orly arriveerde. Er was een erewacht van verpleegsters van de luchtmacht opgesteld. Tientallen verslaggevers verdrongen zch om de „Engel van Dien Bien Phoe", toen zij door haar oude moeder werd ver welkomd. Tot de persmensen zeide Gene viève, dat het gebeurde te Dien Bien Phoe haar overtuiging had versterkt, dat oorlog iets verschrikkelijks is. Meer dan oot verlangde zij het herstel van de vrede in de wereld. „Als ik niet getrouwd ben" Medische staf terug uit Dien Bien Phoe Majoor Paul Grauwin, de eerste me dische officier in het voormalige Franse bolwerk Dien Bien Phoe, is gisteren met 26 man van het medische corps in fort te Hanoi aangekomen. Allen deel den mee, dat zij door de Vietminh goed waren behandeld. Majoor Grauwin, vertelde ojm. over het beleg: „Vijf en vijftig dagen lang heb ilk geen ogenblik de zon gezien, omdat ik zelf en al het overige medische per soneel voortdurend in de ondergrondse bunker bij de gewonden waren". Ondanks enige tegenslag Voortaan mag men j 200 aan Ned. geld in het buitenland uitgeven voor Ned. atoomplan Een principiële beslissing om het plan voor de bouw en inrichting van een kernreacteor (atoomoven) in Nederland te laten uitvoeren door een nieuw in het leven te roepen zelfstandige stichting vinden de ministers Beel, Zijlstra on Van de Kieft op het ogenblik ongewenst. Het voorstel van de commissie-Kluyvr-r om de ontwikkeling van het plan toe te vertrouwen aan de te reorganiseren Stichting voor Fundamenteel Onderzoek der Materie (F.O.M.) moet volgens de ministers het uitgangspunt zijn bij de besprekingen met de F.O.M. en het be drijfsleven over de samenwerking bjj de bouw van de kernreactor. De com- missie-Kluyver heeft uitdrukkelijk ge zegd, dat afsplitsing van de organisatie voor de kernreactor uit de F.O.M. ir later stadium wel noodzakelijk is, maai dat eerst tenvolle moet worden gepro fiteerd van de veelzijdige evaring er goodwill van de F.O.M., zo hebben de ministers aan de Tweede Kamer meege deeld. Het denkbeeld van verscheidene ka merleden om het Nederlandse atoomplan te laten uitvoeren in samenwerking andere Europese staten lijkt de m ters nog niet uitvoerbaar. Wel staat de Noors-Nederlandse samenwerking open voor toetreding van ieder ander land. Britse tankdivisie onder Nederlands bevel Tijdens de grootste manoeuvre na de oorlog in Noord-Duitsland. welke zoals gemeld van 22 tot 28 September zal worden gehouden, zal een volledige En gelse tankdiivsie onder Nederlands com mando worden -geplaatst, zo meldt Ass. Press. Het is de zesde Engelse tankd-vi- sie onder generaal-majoor Mitchell. De divisie komt onder het opperbevel van luit.-generaal Opsomer. In het officiële communiqué over de (manoeuvre wordt gesproken van „het eerste Brits-Neder landse leger". Engeland heeft het besluit, een tank divisie te zenden, genomen om de be lofte gestand te doen. nauw met de Euro pese Defensie Gemeenschap te zullen samenwerken. Waarom nu de Britten jiiist onder Ne derlands bevel komen? Dit besluit is zeer logisoh. als men bedenkt dat Enge land en Nederland bij hetzelfde strate gische gebied belang hebben. n.l. het gebied dat zioh uitstrekt van Oost-Duits- land tot de Nederlandse kust. Prins bij maaltijd op Schiphol Zaterdag aanstaande wordt op Schip hol de vijfde korpsmaaltijd aangericht van vliegers en oud-vliegers der K.L.M. Prins Bernhard en president-directeur Aler zullen aanzitten. Na afloop ver toont de Prins films van zijn reizen naar het buitenland. Zatopek breekt eigen wereldrecord. Guatemala Duikboten van de Ver. Staten pa trouilleren in de straat van Yucatan, dat is de zeeweg tussen Cuiba en Midden-Amerika. Dit bericht stond gistermorgen in de Londense Times. Verscheidene vrachtschepen die de havens van Zuidelijke Amerikaanse steden hebben aangedaan, zijn ln volle zee aangehouden door Ameri kaanse oorlogsschepen. Washington maakt dus ernst met de situatie in Midden-Amerika. Het wil een tweede wapenleverantie voor communistisch Guatemala onder scheppen. Beschadigd lichtschip naar Rotterdam Het lichtschip Terschejlingerbank. ge sleept door de marinesleepboot Orkaan, vanochtend omstreeks 8.45 uur Hoek n Holland gepasseerd. Het lichtschip gisteren„zoaLs men weet, aan bakboord zijde door het Belgische vaartuig Vlaan deren aangevaren, waarbij de huid en ae Het schip zal gerepareerd worden bij de werf Niehuïs en v. d- Berg te Rotterdam. De Des Tavente (387 b.r-t). die gister morgen bij Terschelling in moeilijkhe den verkeerde, is door de sleepboot Zuid- ïaar Terschelling gesleept. Het schip aangevaren door het Britse motor schip Hirondelle (700 b.r.t.). „Spionnage-organisatie van McCarthy" De democratische afgevaardigde in het Amerikaanse Congres. Emanuel Celler, heeft een resolutie ingediend, waarin het departement van Justitie gevraagd wordt ,ue spionnage-organisatie van McCarthy" tan een onderzoek te onderwerpen. Se nator McCarthy en zijn werk zijn een nationaal gevaar geworden, aldus Celler, en omdat de senaat hem niet op zijn vin gers tikt, zal het Huis van Afgevaardig den dit moeten doen. Roy Cohn, McCarthy's eerste adviseur, heeft bij het onderzoek in het geschil tussen McCarthy en de minister van het Leger. Stevens, ontkend, dat hij ge dreigd zou hebben het leger te „ruïne ren" en het aftreden van minister Stevens te zullen bewerken. McCarthy bestreed gisteren nogmaals het recht van presi dent Eisenhower, ambtenaren te gelasten, geen inlichtingen bekend te maken, die de nationale veiligheid betreffen. Nog meer „Pelrofs" naar het Westen Twee vooraanstaande agenten van het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken, wier positie minstens zo belang rijk was als die van de onlangs naar het Westelijke kamp overgestapte secretaris van de Russische ambassade in Australië, kolonel Petrof, zijn dezer dagen overge lopen naar het Westen, zo meldt de Daily Mail. Bovendien heeft een noemenswaardig aantal minder belangrijke Sowjet-agen- ten politiek asyl pij Westelijke autoritei ten gevraagd en gekregen. Reis van Labour-leiders naar China Morgan Phillips, secretaris-generaal van de Britse socialistische partij, is vandaag naar Genève vertrokken om aldaar met de communlstisch-Chlnese delegatie voorbereidingen te treffen voor het bezoek van Attlee, Bevan en andere vooraanstaande socialisten aan China. Dit bezoek zal in Augustus en September plaats hebben. Jordanië zal niet deelnemen aan de besprekingen in de Veiligheidsraad over het Israëlisch-Jordaans geschil. Jordanië is geen lid van de V.N. maar Libanon had voor dit land een klacht ingediend, waar op Israël een tegenkiacht indiende. Hoewel het aanvankelijk het v< as, de verlaging van de rijksleges paspoorten nog vóór het begin van I- in te voeren, is dit als lg van een ingrijpende wijziging var oorstellen, waartoe in een later sta dium van behandeling moest worden overgegaan, niet mogelijk gebleken, regering streeft er evenwel ernstig i nodige wettelijke voorziening op dusdanig tijdstip van kracht te doen den, dat een zo groot mogelijk deel de vacantiegangers er nog van zal kun- en profiteren. Dit hebben de ministers Beyen en Luns. mede namens minister Beel, geantwoord op schriftelijke vragen van het Eerste Kamerlid Wendelaar (VVD). In de Staatscourant van gisteren zijn enkele algemene vergunningen van de Nederlandsche Bank N.V. gepubliceerd, ie wijzigingen inhouden van de in- en itvoer van binnenlandse betaalmiddelen. Ingezetenen in het bezit van een pas poort of een bewijs van Nederlandschap mogen nu Nederlandse betaalmiddelen In- uitvoeren tot een ir maximum bedroeg tot dusverre f 50. :e f200 mogen in het buitenland wor den uitgegeven. Niet-ingezetenen mogen voortaan maxi maal f 1000 aan Nederlandse betaalmid delen in- en uitvoeren. Het droeg tot nu toe f 100. Een zeer charmante foto van koningin-moeder Elizabeth van Enge land en hoar dochter, prinses Margaret, genomen bij het bezoek aan het Koninklijk Theater op de Londense Haymarket. Er werd een middagvoorstelling gegeven ter gelegenheid van het jubileum der Royal Academy of Dramatic Art. Schadeloosstelling in Woerdense moordzaak Voor ex-verdachten en hun advocaat Bij beschikking van de Utrechtse recht bank is gisteren een schadeloosstelling toegekend aan de heren D. van H. e J. V., beiden ~uit Woerden, die er vankelijk van verdacht zijn geweest, de moord op de Woerdense politie-agent Van Eek te hebben gepleegd. Beide he ren hebben ongeveer 2'^ maand in voor lopige detentie doorgebracht. Toen is ge bleken, dat zii met deze moord niets uit staande hadden. In totaal is hun een bedrag van 5500 gulden toegekend, waarbij ook inbegre pen is het salaris van de verdediger. De rechtbank zegt in de overweging, dat de beide heren ..volkomen onschuldig zijn en noch hun vroegere levensloop noch hun houding tijdens de detentie aanlei ding heeft gegeven voor de gevangen houding". Volgens de verdediger, mr H. C. A. m Benthem uit Utrecht, is dit de eerste maal in de Nederlandse rechtspraak, dat het salaris van de advocaat wordt ver goed. N.C.R.V. brengt jeugd- programma in de vroege morgen De N.C.R.V. zal gedurende de zomer maanden een jeugduitzending verzorgen in de vroege morgen, n.L van half acht tot kwart voor aoht. De eerste uitzending op 11 Juni. DAT het Nederlands Openluchtmu seum te Arnhem van 14—29 Juni eer werkweek organiseert om bij te dragen tot de herleving van de „papiere snij- DAT morgen te Zierikzee het bouwen van 139 woningen zal worden aanbesteed, het grootste complex tot dusver in één maal in het rampgebied aanbesteed. DAT de raad van Oude Pekela besloot ,n nieuw plan te laten ontwerpen voor de bouw van een raadhuis van f 300.000, na dat Gedeputeerde Staten een plan van f 475-000 niet goedkeurden. DAT het A'damse gerechtshof de markt koopman M. R. in hoger beroep veroor deelde tot 5 mnd omdat hij zijn gezin in de steek had gelaten, terwijl zijn vrouw de zevende baby verwachtte. DAT het Defensie Studie Centrum uit Den Haag op 16 Juni een bezoek zal bren gen aan de staatsmijnen in Limburg, ter wijl op 8, 9 en 10 Juni driehonderd werk tuigbouwkundige leraren van technische scholen daar hun licht zullen gaan op- DAT de A'damse rechtbank de koop man J. S. veroordeelde tot 6 mnd. m.a. omdat hij in de nacht van 16 op 17 Maart j.l. na een pilsje of acht te hebben ge- DAT de Utrechtse rechtbank conform de eis de chauffeur W. A. uit De Bilt veroordeelde tot 3 mnd wegens het ver oorzaken van dood door schuld toen hij op 23 Februari j.l., ï-oekeloos met zijn vrachtauto over de Utrechtseweg rijdend, het meisje G. R. overreed. DAT de „Godskamers" te Zierikzee, die tezamen een armenhofje vormden, zullen worden afgebroken wegens bouwvallige iestand doch de fraaie gevelstenen in eiligheid zijn gebracht. DAT het Britse Royal Sussex Regiment, aarvan koningin Juliana erekolonel is, de Britse week, die van 13—20 Juni te Maastricht wordt gehouden, zal komen opluisteren evenals een Londense dubbel deksbus. DAT de Utrechtse rechtbank wegens gebrek aan bewijs de vrouwelijke tandarts Abcoude vrijsprak van de beschuldiging van het opzettelijk doen valse aangifte tegen de groeps commandant van de rijkspolitie in haar woonplaats. DAT de vereniging „Nederland in den vreemde" op 12 Juni haar 40-jarig jubi leum viert in K. en W. te Utrecht en jhr prof. dr P. J. van Winter uit Groningen dan zal spreken over „Zuid-Afrika, land van zon en problemen". DAT de Nederlandse douane gistermid dag drie Belgische botersmokkelaars on der Aardenburg (Zeeuws Vlaanderen) in ingere-j de val liet lopen}-de Voorts mogen niet-ingezetenen voortaan ten laste van guldensrekeningen tijden! 'n verblijf in Nederland max. f 100 per per soon per dag voor zich en hun gezinsleden opnemen. Tot nu toe was de beschik kingsmogelijkheid over guldens, accoord- rekeningen en rekeningen T niet be perkt. R.T.U. met de Wesf Overwegende bezwaren van dr Schouten In de zittingg der Ronde Tafel-Con ferentie van gistermorgen heeft het Ne derlandse delegatielid, dr J. Schouten, verklaard overwegend bezwaar te heb ben tegen lid 3 van art. 55 van het worpen statuut voor het 'Koninkrijk. Dit bepaalt namelijk, dat een wijziging van het statuut, welke afwijkt van de Grond wet door de nieuwe Kamers met vol strekte meerderheid van stemmen kan worden aangenomen. Het bezwaar var dr J. Schouten gaat hiertegen, dat mer op deze wijze met een gewone meerder heid veranderingen in de Grondwet kan aanbrengen. Er zijn gisteren, zoals reeds gisteren in een deel onzer editie gemeld werd, verschillende redactiewijzigingen aange bracht in het ontwerpstatuut, o.a. dat de samenwerking tussen de Rekenkamer en de Overzeese Rijksdelen geregeld word by Rykswet. Voorts wordt ver klaard, dat artikel 59 van het statuut „op zich zelf" geen verandering brengt in de positie van de procureur-generaal. Op verzoek van de Surinaamse dele gatie heeft minister mr L. A. Donker de spoedige indiening beloofd van een wetsontwerp tot vergemakkeiyking der naturalisatie van Indonesiërs in Suri- Theorie van Dehler Oplossing Duitse kwestie door banden met Moskou De voorzitter van de Westduitse Vrye Democratische Partij, Dehler, heeft gis teren een beroep op de regering gedaan. Geallieerde goedkeuring te vragen om besprekingen met Moskou te openen over Mallorc het herstel van de Duits-Russische diplo matieke betrekkingen. Dehler zei later sn speciaal interview, dat oplossing het Duitse vraagstuk waarschynlyk mogelijk zou zijn door Duitse onderhan delingen met Moskou en dit zou aanzien lijk vergemakkeiykt worden door offi ciële Duits-Russische diplomatieke be trekkingen. Volgens Dehler zou dit ech ter geen enkele wijziging in de Duitse buitenlandse politiek betekenen. Samen werking met West-Europa en Amerika de grondslag van het Duitse beleid blijven, aldus Dehler. I maakt zei Geneviève over de toekomst, „ga ik of naar Hollywood voor een film over Dien Bien Phoe (als de autoriteiten haar toestemming geven) of ik ga terug naar Indo-China.Wat dit laatste betreft: het is niet zeker of dat wel kan, nadat zU als krygsgevangene is vrygelaten. Verder moest de moedige verpleegster zich beleefdheidsfrasen beperken, want de autoriteiten hebben haar verboden, over Dien Bien Phoe te spreken, voordat de autoriteiten met Geneviève hebben gesproken. En terwyi de menigte aan een groot politieleger handen vol werk bezorgde, reed Geneviève van het vliegveld naar Versailles, waar zü een neef heeft wonen Zy zal haar verlof van 30 dagen door brengen in Parys en Bretagne. „Even Polsen" leverde som van f 52.000 op Het pre-fonds Oud-Verpleegsters is vandaag* 52.000 rijker geworden als re sultaat van het programma „Even pol sen", dat de AVRO gedurende enkele weken heeft uitgezonden. Directeur D. Repko en dr H. Molhui zen, waarnemend voorzitter van de AVRO, deden hiervan Dinsdagavond voor de microfoon mededeling, waarna omroeper Braamhorst, die het program ma verzorgde, aan de voorzitter van het fondsbestuur, dr Heeres, als eerste gift een bedrag van ƒ45.000 aanbood. Mei vrij normaal, ondanks twee warmtegolven (Van onze weerkundige medewerker). J~iE MEESTE MEIDAGEN waren *-* kouder dan normaal, maar zowel in de eerste als in de tweede helft van de maand kwam een warmtego'.f voor met zomerse dagen. De gemid delde etmaaltemperatuur bedroeg tn De Bilt 12.9 tegen normaal 12.6 gr. C. Negentien dagen waren in De Bilt kouder dan normaal, maar tijdens de warmteperioden werden zes tegen normaal 3 zomerse dagen gemeten. In De Bilt werden totaal 220 tegen normaal 215 uren zonneschijn gere gistreerd. De regenval was in het grootste deel van ons land beneden normaal. In Den Helder viel 13 mm, Eelde 74, De Bilt 25, Vlissingen 44 en in Maas tricht 29 mm. De normale hoeveel heden variëren tussen 40.55 mm. In Katwijk werd 36 mm en in Dordrecht 59 mm gemeten. De warmste dag te Katwijk was 28 Mei met 29.2 en de koudste 4 Mei met 3.6 gr. C. Op 13 tegen normaal 14 dagen werd onweer waargenomen. Daar zowel warme als koude pe rioden elkaar schril aflosten, was het nmale maand met een groot HET WEER IN EUROPA aantal echte zot Locarnr "erlUn vindstll vindstil vindstll «NO zzw zzo windstil 19 2 17 12 16 6 Meer zonneschijn Tot morgenavond verwacht morgen overdag op de mees te plaatsen perioden met zonneschyn, maar in het binnenland hier en daar ook nog enkele buien. Ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Zwakke tot matige wind uit Noordelyke richtingen. (Opge- saagjA tien uur). DAT het gemeentebestuur van Barne- veld plannen heeft laten ontwerpen voor de bouw van een grote hal voor de pluim- veemarkt, waarmee naar schatting 3 a 4 ton is gemoeid. DAT de Coördinatie Commissie' Hulp verlening, samengesteld uit personen van verschillende nationaliteiten en opgericht na de watersnoodramp, haar werkzaam heden op Schouwen en Duiveland heeft beiëndigd. DAT de A'damse rechtbank gisteren een zitting hield in de garage van de verkeersafdelin gvan de rykspolitie in de hoofdstad om zich door een deskundige te laten voorlichten over een ongeval met een aanhangwagen en de zaak werd terug gewezen naar de rechter-commlssaris om een nader onderzoek in te stellen naar de gang van zaken by de keuringen door de ryksverkeersinspectle. DAT ruim 40 Amsterdammers uit krin gen van handel, scheepvaart en industrie, onder aanvoering van burgemeester d'Ailly.de voorzitter van de Kamer van Koophandel, mr Delprat en de voorzit ter van „D>. Amsterdamse Haven", de heer F. de Boer, van 23—26 Juni een bezoek zullen brengen aan het Roer gebied. DAT de nieuwe Haagse gashouder te Wateringen niet wordt gebouwd door de N.V. tot aanneming van werken v/h. H. J. Nederhorst, gelyk wy onze lezers dezer t dagen wilden doen geloven, maar door i beschieting de N.V. Pletterij v/h. L. T. Enthoven i één van de driejcie te: Delft; Nederhorst voert slechts het I gewapend betonwerk uit. Eén druppel inkt is genoeg.... Uw vulpen is een machtig wapen. Eén druppel inkt, door Uw hand geleid, kan veranderingen brengen in het leven van enkele duizenden jongens. Gebruik die druppel inkt vandaag nog. Vul een girobiljet in (giro 58936 van de Nieuwe Leidsche Courant) of zend een postwissel. Dan bouwt U mee aan een Prot. Chr. Tehuis voor de Jantjes van Vliegveld Valkenburg. Volg het voorbeeld van de heer J. W. O. Breimer, die ZIJN druppel inkt omzette in een giro-bedrag met de veelbelovende omschrijving: Hallo O 92. Hebben Uw op roep begrepen Wordt aan gewerkt. Over Dat was mannentaal, die maar voor één uitleg vatbaar was: niet praten, maar doen! Wat katholiek Nederland kan, kan Prot. Chr. Nederland ook. Dit huis moet er komen. Ook door U. Eén druppel inkt is genoeg om antwoord te geven op 092 ROEPT U! OVER....

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 1