Hup Jü - «09 viit J. C. Tieleman, 25 jaar bij de gemeente, gehuldigd Verbouwing van Noorderkerk vraagt offers Weinig bloemen op wekelijkse keuring NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DINSDAG 1 JUNI 1954 Katwijk aan Zee In de trouwzaal van het raadhuis werd gistermiddag het 25-jarig jubileum gevierd van de referendaris, de heer J. C. Tieleman. In deze bijeenkomst waren onder anderen aanwezig het voltallige college van B. en W., de hoofden van dienst en het personeel van de secretarie en het ontvangers- kantoor. KATWIJK Wedvlucht Rbljnmonderi De postduivenclub De Rhijnmonders deed met een aantal oude duiven Toen de Jubilaris met zijn gezin binnengeleid, sprak eerst de gemeente secretaris. de heer Boekhoven. „Ge hebt uw krachten ln dienst van de gemeen schap gesteld en zijt langzamerhand naar hogere rangen geklommen", aldus spr. Samenwerking, het vormen van een team is in het leven een voornaam ding, ook ln het leven en werken van een amb- Wanneer men een hogere trap bereikt, dan wordt het overzicht groter. Men ziet dan niet adlcen de kleinere moeilijk heden, maar ook de grote problemen. Maar wanneer men zich met hart ziel aan het werk geeft, zoals de heer Tieleman doet, is het een genoegen, ln dat werk te duiken. Er is plaats vooi blijdschap en dank, aldus de heer Boek hoven. HIJ besloot met de wens uit te spreken, dat de heer Tieleman nog vele Jaren de gemeenschap van Kawijk za mogen dienen. Namens het personeel voerde de heei Hampen het woord. Hij bood een vulpen aan de jubilaris aan. De gemeente-ont vanger, de heer Fornara, sprak nar het ontvangerskantoor en de heer Pries ter namens de dienst van gemeente werken. De heer Tieleman dankte ten slotte voor deze huldiging. Jaarvergadering E.H.B.O. In het clublokaal in de Elleboogsteeg werd gisteravond de Jaarvergadering gehouden van de afdeling Katwijk vai de vereniging voor E.H.B.O. Voorzittei Roosdorp begroette in het bijzondei mevrouw Van der Kamp. De secretaris, de heer Buurman, wijdde enige woor den aan de nagedachtenis van de heet J. J. van der Kamp, die vele Jaren de centrale figuur van de afdeling wa De huidige stand van zaken is niet onbevredigend. Er is een stijging het ledenlal te constateren. De heer Veenekamp had een klein batig saldo. Besloten werd een plan te maken' tot versterking van de kas. Meegedeeld werd. dat de heer Goed hart, leider van het op Hemelvaartsdag gehouden jeugdtournool, een medaille was overhandigd uit waardering de hulp. De bestuursverkiezing bracht de aftre dende bestuursleden, mevrouw Slatius, de heer Veenekamp, de heer W. van der Plas en de heer W. A. Buurman, weer achter de groene tafel. Paraat voor de zee Bij de vanwege de rijkscommissie voor de sbuurliedenexamens in de visserij- school alhier gehouden examens in ken nis der internationale bepalingen ter vooricoming van aanvaring op zee en de toepassing daarvan zijn geslaagd: Arend Hoek van de IJM 278. Piet van Duijn, in militaire dienst, Gijs Spaanderman van de KW 6; Jacob Bamhoorn van de KW 38. Jacob van Beelen Czn, eveneens van de KW 38, Willem van der Boon van de KW 57, allen alhier, en Jacob Korr>ershoek van de KW 127, wonende te Valkenburg. Alle geslaagden werden opgeleid aan de viseerijschool alhier. Spreekbeurt Morgenavond om hall acht apreekt da v. d. Woestijne uit Bameveld voor Geref. Gemeente ln Nederland in a bouw Casa Cara. Hoog en laag water Woensdag 2 Juni: hoog water 3.39 16.10, laag water 11.53 uur. Visserijgolfjes Vier trawlers Aan de IJmiuidense afslag waren gis teren de „Maria van Hattum" met 120 kisten schelvis, 80 gul. kabeljauw en koolvia. 20 makreel, 35 platvis, 50 radio, 30 stokkebit en 700 stuks stijve kabel jauwen: de „Bergen" met 80 kisten ma kreel, 30 gestripte makreel, 375 schelvis. 80 gul en kooVvis, 20 wijting, 40 gestrip te wijting, 50 varia. 200 kleine kistjes haring en 475 stuks stijve kabeljauwen; de „Polderman" met 70 kisten dichte wijting, 100 gestripte wijting. 130 schel vis. 50 gul en koolvis. 130 radio, 55 wij ting. 35 stokkebit. 40 kleine kistjes ha ring en 700 stuks stijve kabeljauwen en als vierde de „Vios" met 60 kisten ma kreel. 180 schelvis. 40 koolvis. 40 blanke koolvis. 280 wijting. 200 kleine kistjes haring en 240 stuks stijve kabeljauwen. Koiter- en loggervloot Vierentwintig loggers en twaalf kot ters zorgden verder voor een aanvoer van 25.000 kg tongen en 1200 kisten schol. Makreel en haring De makreel zat tussen de f 18 en f 20. De grove makreel gin® van de hand voor f 27 tot f 29. Kleine kistjes haring tenminste, wat goed was ging het land in voor f 11.—. De totertjes haalden slechts f 4.— België In België kocht de rijen kabeljauw voor t 76 tot f 58 en de kisten voor f 75 tot f 68. De tarbot voor België zat rondom de f 1,25 per kg. Voor het binnenland De grote gul kreeg van f 26 tot f 30. de middelgul van f 17 tot f 20 en de torren van f 8 tot f 12. Koolvis zat tui sen de f 48 tot f 56. De wijting deed van f 12.50 tot f 16. 8chelvia en scholprijsen edvlucht van Roosendaal. Afstand 74 km. In concours 60 dieren. Gelost werd om 13 uur met Z.W. wind. Eerst aankomende weid geklokt om 14.35.24 uur, gem. snelheid 1144 meter per minuut. De uitslag is als volgt: H. M. Tjebbes 1 en 14; Jac. Heemskerk 2, 4 en 12; P. Varkevisser 3; A. J. Hus 5 en 11; W. van Rijn 6; L. Noort 7 en 8; E. van der Hooff 9, 10 en 13; H. Hoek 15. Burgerlijke r Geboren: Leendert, z. v. J. Dijkhuizen en I. Vooijs; Neeltje Jacoba. d. v. J. C. van Duijvenbode en M. van Rijn; Arie, z. v. A. Haasnoot en M. de Vreugd; Wil- helmina Leuntje, d. v. J. v. Beele J. Kuijt; Adriana Alida Maria, d. Parlevliet en A. v. d. Valk; Arie Corne- lis, z. v. C. Schaap en A. W. Ouwehand; Robert, z. v. W. Zuijderduijn en D. W Turner. Ondertrouwd: G. van Duijn en C. M d. Eijkel; K. van der Plas en C. Ver- Overleden: T. A. Kuijt, 2 J.; C. Bos, 25 jaar. LEIDERDORP Instuifjeugd naar kamp op Veluwe In de afgelopen winter heeft de commis sie Vorming en Ontspanning, uitgaande van de Geref. Kerk en de Geref. Jeugd- centrale, met veel succes instuifavonden georganiseerd in Irene. Indien doende belangstelling bestaal, voor deze jeugd twee zomerkampen op de Veluwe ingericht. Door medewerking van geestverwanten in Ermelo zullen de meisjes van 1417 jaar van 7—14 Augus tus daar op een boerderij kunnen lo geren, en de jongens van 1421 Augustus. Er is al een programma voor de weken samengesteld, waaruit blijkt dat de deel nemers om 10 uur onder de wol gaan et om 6 uur opstaan- Men zal er zich nog over beraden hoe de reis moet geschie den. óf helemaal per fiets, óf tot Amster dam per fiets en dan verder per boot. Talrijke uitstapjes, alsmede lichamelijke training staan op het programma, kamp is het maximum aantal deelnemers op 20 gesteld, zodat tijdige aanmelding is gewenst. De kosten, reiskosten niet inbegrepen, bedragen f 17,50. Men kan zich melden bij da H. Sweepe, Hoofdstraat 69 Boot, Resedastraat 64; Ab. Keus, Zijl- oordkade 17 en Truus Molema, Acht- Burgerlijke stand Geboren: Annigje, d. v. W. Los en M. Gesman, Jaagpad 26; Johannes, z. v. Jac. Koolmoes en A. Sierat, Lelden, Oranje straat 23. Ondertrouwd: C. de Groot, 32 j.,» Zoe- terwoude en G. F. J. Vink 23 j.; J. de Geus, 25 j, Lelden en B. Bosman, 26 J. USSE Alleen voor P.T.T.-ers De gisteren aangekondigde vergadering en de Chr. bond van overheidspersoneel betreft alleen de P.T.T.-groep van deze bond. Aanvang acht uur. Burgerlijke stand Geborern Charles R., z. v. A. C. de Borst en Low Coh Neo; Martinus K. M., G. A. Walraven en M. Turenhout; Jacoba H., d. v. D. H. M. van Slogteren M. J. Lucieer; Klaas J., der Boon en H. M. Klink; Johannes J. W. F. Hoogkamer en H. C. Hoo- gervorst; Christina P. G., d. v. J. C. Rooijen en G. A. Beijk; Gerarda S„ d. A. J. Alders en W. Pols. Ondertrouwd: J. van Dlggele en C. M. in der Stelt; J. H. Th. van den Nou- land en H. M. Wassenaar; A. L. Schoon- n C. H. M. Douglas; P. J. van en J. H. Lefeber; W. Th. Zand vliet en B. G. Kerkvliet. Getrouwd: G. Nagtegaal en J. M. E. Bos; A. van Groen en T. van Houten. NOORDWUK Spreekbeurt Morgenavond om half acht spreekt ds Fokkema, Hervormd predikant te Ede, voor de afdeling van de Geref. NOORDWUKERHOUT Burgerlijke stand GEBOREN: Maria Th. M. G. dr v. C. Hogervorjt en H. W. M. Vester; Cee» t v. C. J. Langeveld en M. M. L. Dui venvoorde; Cornells P. G. zn v. G. H. Dam en H. C. Geerlings; Leonardus n v. J. P. van den Burg en H. J. Zonneveld. ONDERTROUWD: L. H. Kerkvliet, 28 en H. Th. van Dam. 27 Jr; G. L. Zand- voort, 26 jr, en H. J. Duivenvoorden, 25 Jr. OVERLEDEN: H- A. Willemae, 52 jr; S. van Arkel, 84 jr, geh. gew. m. C. f. Wollenberg; P. Nikken, 77 Jr, geh. m. van Vliet. OEGSTGEEST Gezellig jaarfeest van Geref. jeugdclubs De Gereformeerde meisjesclub Zonne bloem en de jongensclub Johannes Post vierden gisteravond in Irene haar jaar feest. De voorzitter der oudervereniging, de heer H. Otten, opende en sprak een woord van welkom tot de afgevaardigden van kerkeraad en jeugdverenigingen. Een keurige inleiding hield vervolgens Arie Kroon over Johannes Post, (Advertentie) REISVERENICING RljNSBURG EN OMSTREKEN de leidster der meisjesclub, mej. A. Kort. hof, een fraaie fruitmand. Tenslotte brachten de meisjes ..Licht- Belangstel lenden voor de 3 Daagse Riintocht tot Koblenz dragers ten tonele, dat als thema had „Gods Woord houdt stand in eeuwig heid". met welk lied ook besloten werd. Ds Jac. Ennga sloot deze onderhoudende 5 Daagse tocht naar St. Goar, als verblijfplaats met uitstapjes naar Bingcn. Mainz. Worms. Frankfort en Taunusgcbergte, boottocht over het mooiste gedeelte van de Rijn naar Wies- baden. bezoek aan de Dillenburg, op 19 tot 23 Juli. kosten 93boottocht 1 welgeslaagde avond met gebed. RI1NSBURG N.Z.H.-schaaknieuws In de bordenwedstrijd zijn gisteren enige partijen gespeeld. Klasse I: Zij. die 1 de firma Beuk. de kleinmiddel schelvis met f 20 tot f 25. ieven hij schetste. De avond werd verder de grootmiddel met f 23 en de grote eehelvu met f 22 tot f 27. Schol 3 bracht op van f 8 tot 12. Een paar kistje» schol 2. die om negen uur al verkocht waren, deden f 20. Er was een beetje Noord- nohol voor Engeland. De grote, middel en zetsöhol haalden f 55, de sahol I f 48 en de schol 2 f 35. Tong iets hoger De lappen gingen van de hand voor gevuld met een schetsje door de Jongens en door de meisjes, een jeugdclubcompe titie met vele moeilijke vragen en goede antwoorden, zang en muziek. Bij de gehouden declamatiewedstrijd had de Jury, bestaande uit Mevr. H. Kraan-Westerbrink en de heren A. Ber ger en A. Goedhart, het niet gemakke lijk. Na veel overwegingen werden aan de navolgende jongelui een prijs uitge reikt, bestaande uit boeken: 1. Anneke Oosterom, 2. Jan de Bruin, 3. Jeltje Vooys f 1.55, de grootmiddel en kleinmiddel voor f 1.20 tot f 1.25. Tong I bleef op 4 Benny Vos. 5. Hiltje Be'.ksma f 1 tot f 1 05 staan en de slips op f 0 60 1 Ebbel de Bruin. tot f 0.65. Een demonstratie van Jongensspelen Voor heden eo moe,en J"" "irn Kr"d- J»n dt Ru en Guus v. d. Schner. Voor de Dinsdagmarkt komt de Dirkje De heer P. A. Rullmann. vertegenwoor- met 500 kisten vis. Woensdag komen de digend de kerkeraad. dankte de leiding, „Haarlem" en de „Abraham". bracht de goede wensen van de raad over v„„, n. rn releveerde nog de naamgeving van de p .ongenscluo. De heer Otten sprak de dank De totale opbrengst van de collecte uit van de oudervereniging en overhan- op de r'.azgetjeedag gehouden voor he'. digde daarbij zowel aan de leider der hospitaal-kerkschip „De Hoop" is f 875 Jongensclub, de heer G. v. d. Horst, en Joh. Schoneveld—L. J. Goudriaan 01 klasse II: A. VletterH. v. d. Westen 01, Hans KwestrooR. Tijsterman 01; klasse III: Jac. NoortJ. P. Kwestroo 1—0. Voor de prestatiewedstrijd groep A won A. Ravensbergen van G. Kromhout. Winnaar van de vierkamp Binnendijk Vletter—M. J. en L. J. Goudriaan werd M. J. Goudriaan na een beslissingspartij tegen A. Vletter Deze heren doen het nog eens over. De oelenavond van volgendi week valt op Dinsdag, in verband me Tweede Pinksterdag. Christen-vrouwen Voor de Christen-vrouwen zal dr M. v d. Voet Donderdagavond kwart voor acht in de Voorhouterwegkerk het boek „Christus wordt weer gekruisigd" be spreken. WARMOND Op 't nippertje gered Een driejarig zoontje van de heer H- raakte gistermiddag in het voor de wo ning aan de Teylingerkade gelegen water. Na het hulpgeroep van enkele kinderen begaf mevrouw Langemaire-Koek zich on middellijk gekleed te water. Zij wist de kleine- dre reeds bewusteloos was. op het droge te brengen. De heren T. Houweling en J. v. d- Berg pasten kunstmatige adem haling toe. waardoor de levensgeesten weer konden worden opgewekt. De in middels gearriveerde dokter Van Mee'e- ren constaterde. dat het levensgevaar was geweken. Dit is nu reeds de derde keer in betrekkelijk korte tijd, dat hier een nbegrepen. met de prachtige Luxe Reiswagi litstekende lunches en diners, goede hotels. :en van deze reizen willen meemaken kunnen zich opgeven bij Mevr. Heyer— Kromhout. Oude Vliet 5. Telefoon 3061 of N. Timmers. Burgem. Meyboomstraat 2. Telefoon 2395. Voor Katwijk de heer C. van Spijk, Kerkstraat 53, Telefoon 3114. Verdere inlichtingen kunnen verkregen worden op de jaarvergadering op Donderdag 4 Juni in Concordia. Kerkstraat te Rijnsburg des stellenden toegankelijk is. welke voor belang- Alphen aan den Rijn Kerkeraad en commissie van beheer van de Geref. kerk van Alphen heb ben thans in een uitvoerig schrijven aan de Gemeente hun besluit tot verbouwing van de Noorderkerk en wat daarmede samengaat, nader bekend gemaakt. Het besluit, zo staat in de circulaire te lezen, is genomen na zeer breedvoerige bespreking van deze materie en gedegen onderzoek van de verschillende facetten. Enkele punten van het viertal besluiten hebben we onlangs reeds gemeld. We mogen er nu mee volstaan te melden dat. wat betreft de derde in gebruik zijnde preekgelegenheid (de aula van het Chr. Lyceum) besloten is, dat nader zal worden overwogen of deze kan worden gesloten zodra de Noorderkerk gereed ls, dan wel of daarmede kan worden ge- kind te water raakt. De in de buurt wo nende ouders zouden er goed aan doen hun kinderen terdege dit gevaar in te prenten. De leden van de keuringscommissie konden dit keer het werk wel af. Er waren namelijk heel weinig bloemen om te keuren. Dat viel trouwens te voor zien, nu de tulpentljd achter de rug is en de irissen nog niet ln volle bloei staan. Van de tulpen zagen we de zeer grote breeder Cape Town van P. v. Kooten, Breezand. waaraan tereeht een getuig schrift van verdienste werd toegekend. J. F. v. d. Berg, Anna Paulowna bracht de rode t.t. Henry Ford. De witte zaai ling van C. Broeze. Beverwijk, was te rijp. P. W. Pauw, De Kwakel, etaleerde de zoveelste sport uit Bartigon onder de naam City of Leijden. De kleur is diep rood. John van Grieken, Bennebroek, bracht de bonte elt. Columbus, geel met rode vlammen en strepen. Van P. Bakker, Enkhuizen, was er een vaas met hybri den van Tulipa Marjoletti, terwijl Gebrs Mantel, Avenhorn, om. tientallen varië teiten Bizarren en Rembrandt tulpen voor het voetlicht brachten. We noteer den Cameleon, Gold Brocade, Absalom, Bretano, Saskia. Non Plus Ultra en Vic tory. C. v. d Meij. Rijnsburg, toonde een nieuwe pyrethrum-zaailing: Famke. Een mooie rose aanwinst met halfdubbele bloemen, die door sterke rechte sten gels worden gedragen. De bloem hadden we graag wat groter gezien. Gladiolen waren er weinig: de hier al meermalen genoemde April Beauty van P. v. Waveren. Bennebroek, die men nu in de huiskamer in bloei had gebracht. De staart was wel wat aan de korte kant gebleven. Verder Orange King van C. P Alkemade, Noordwijk, die in deze kleur stellig tot de mooiste behoort, maar jammer genoeg niet hard groeit en tot slot Hetty, een wat bleke lila zaailing met purperen merk van H. 't Mannetje, Hillegom. Ook over de irissen kunnen we kort zij-n: een vaas met de fraai-blauwe Prof. Blaauw van Gebrs Passchier, Noordwijk terwijl de Graaff Bros en S. A. v. Konij nenburg Sc Co, Noordwijk, de bekende variëteiten Blue Champion, H. C van Vliet en White Superior na. brachten. wacht tot in het centrum een derde kerkgebouw is tot stand gekomen. In een vroeger uitgekomen circulaire is namelijk reeds gewezen op het feit, dat bij een voortgaande bevredigende ontwikkeling van de burgerlijke ge meente, de verbouwing voor 15 jaar uit komst geeft, waarna men voor nieuw bouw komt te staan. In de eerste plaats wordt thans van de Gemeente morele steun gevraagd, ook al is men direct niet bevredigd door de besluiten. En dan wordt gevraagd om financiële steun voor de uitvoering van de ver bouwing, die een bedrag van rond f135.000 zal vragen, waarvan reeds f35.000 in het Uitbouwfonds aanwezig is. Maar er zal ook geleend moeten wor den. De uitgaven voor een derde predi kant zullen stijgen en reservevorming voor de toekomst zal nodig blij ven. Wel wordt uiteraard bij groei der Gemeente ook het financiële draagvlak groter, maar men streeft er naar alle onderdelen van het genomen besluit zo spoedig mogelijk tot uitvoering te bren gen. Er zal dan ook een rondgang worden gehoudeif voor verhoging van de vrij willige bijdragen en/of giften, ineens of in termijnen, voor de verbouwing, waar voor intekenbiljetten bijgesloten zijn En voorts wil men een lening op schuldbe kentenis uitschrijven met stukjes van f 100 en f500 met 3^ pet rente en een maximum looptijd van 15 jaar. In de circulaire is de Noorderkerk na verbouwing, zoals indertijd in ons blad geplaatst, opgenomen. Voorts vervaardig de de architect, de heer W. Brouwer, ook twee interieurschetsen. een van de begane grond en een voor de galerijen en de orgelgalerjj Het is zonder meer dui delijk. dat de niimtewinst groot zal zijn, terwijl onze indruk is, dat toch wel een aantrekkelijk geheel tot stand zal ko men. De consistorie is berekend op -0 personen en voorts zijn er nog aanslui tende zaaltjes geprojecteerd voor 30 en 60 personen. Over het probleem, hoe men de kerk- gangers moet onderbrengen tijdens de I verbouwing van de Noorderkerk, hoopt Telefoon op Rietveld Het gedeelte Rietveld onder deze ge meente, waar tal van veehouders wonen, heeft, in tegenstelling met andere wijken, reeds meerdere jaren het genot van de moderne gemakken op het gebied van licht en verwarming. Men was tot nog toe verstoken van aansluiting aan het telefoonnet. Hierin is thans ook voorzien. Maar de PTT heeft gelijk de service gehad ook het Alphense Rietveld op het net aan te sluiten. De lijn is doorgetrokken tot Riet- veldsepad 5, de woning van de veehou der Van Vliet. Het zal hier vermoedelijk wel een onrendabele aansluiting be treffen, maar daarom des te meer te waarderen. De Alphense Rietveldbewo ners zijn te bereiken onder het kennum- mer van Hazerswoude, K 1728. Begroting Avifauna beloopt zes ton Het bestuur van het vogelpark Avi fauna heeft een begroting voor 1954 in gezonden, die in ontvangsten en uitgaven een bedrag beloopt van f 614.200, waarin begrepen een bedrag van f28 982 voor on voorzien- Het geraamde bedrag wegens kapitaalsuitgaven beloopt in tot. f 100.000 B. en W. stellen de raad voor de begroting goed te keuren. Leiders vergaderden De leiders van de C.J.M.V.-jongensclubs vergaderden gisteravond in de bestuurs kamer van het Hervormd verenigings gebouw onder leiding van de heer Joh. de Bruyn. Onder meer werd besloten op 2e Pinksterdag een fietstocht te houden naar het vliegveld Schiphol. Voor 26 Juni staat een fiets-puzzletocht op het pro gramma en voorts wordt een avond per week gelegenheid gegeven om te volley ballen. Veertig jaar metaalschaver De heer W. van Heusden, wonende in de Steenstraat, herdenkt vandaag, dat hij 40 jaar in dienst is als metaalschaver bij de motorenfabrlek „De Industrie" vs firma Boot. Haanloze toren In verband met noodzakelijke werk zaamheden is de haan van de toren der Herv. kerk Julianastraat naar beneden gehaald. Ook zijn werkzaamheden aan de gang in verband met de bliksembeveili ging van de toren en dit alles heeft er mede toe geleid, dat het verlichte uur werk nu geen diensten verricht. Waterorgel tot en met Pinksteren In verband met hierover in omloop zijnde geruchten kunnen we mededelen, dat het waterorgel ln Avifauna tot en met de Pinksterdagen te zien en te horen zal zijn. ABBENES Auto over de kop Hedenmorgen omstreeks kwart over vier vond op de rijksweg nr 4, op de afrit aan het viaduct RijkswegLisserweg (in de richting Amsterdam) een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. De eerste auto werd bestuurd door M. J. J. uit Den Haag. Deze reed met een snel heid van ongeveer 40 km per uur in de richting Amsterdam. Plotseling hoorde de heer J. achter zich een auto met grote snelheid naderen. Deze auto, bestuurd door F. M. B. uit Den Haag, reed met de rechterzijde tegen het linkerspatbord van de voor hem rijdende auto. De aanrijdende auto zwenkte onmiddel lijk naar links en kwam op de midden berm terecht, waar de auto over de kop sloeg en over de rechterzijde kantelde, om tenslotte tot stilstand te komen op d® andere rijbaan ondersteboven. De car rosserie van deze auto werd totaal ver bestuurder kreeg verschillende hoofdwonden en kneusde enige ribben. Per ziekenauto werd hij naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De man wa9 een avondje uit geweest in Am sterdam, daarna naar Den Haag gegaan, om tenslotte weer terug te keren naar Amsterdam met het vermelde gevolg. Da^r vermoed wordt, dat de man onder invloed van alcohol verkeerde, werd een bloedproef genomen. Vertrek onderwijzer De onderwijzer van de Chr. School te Abbenes, de heer A. Kransen, heeft de benoeming aangenomen naar de Herv. School te Hoograven (Utrecht). Met in gang van 1 September zal hij aan die school verbonden worden. Zijn gezin zal vermoedelijk nog een poosje in Abbenes blijven wonen, omdat nog niet direct een woning kan worden betrokken. Hierdoor zal op de school te Abbenes een nieuwe onderwijzer worden benoemd doch deze kan in geen geval voor 1 Oct. komen, zodat de school zich een maand met een losse leerkracht zal moeten be- ALKEMADt Burgerlijke stand Geboren: Theodorus G. M., z. v. Th. Vermeij en J. A. van Schie; Petrus G. M., z. van Th. Vermeij eh J. A. van Schie; Johannes P. M., z. v. J. G. C. van der Zwet en M. J. van der Meer; Johanna H., d. v. J. J. Lunenburg en M. J. Eg- mond; Elizabeth Th. A. M., d. v. W. J. M. Vesseur en M. M. Bakker; Pietje, d. v. C. P. van Nieuwkoop en M. den Haan; Maria J. C., d. v. J. G. Duivenvoorden en A. Th. v. Santen; Johannes M., z. v. J. L. van Rhoon en A. J. P. v. d. Meer; Johannes L. M., z. v. H. W. van Leeu wen en H. C. Hassing; Yolande A. J. M., d. v. E. J. Habers en A. J. Verdel; Jo hannes Ch. M., z. v. G. J. van Leeu wen en H. C. v. d. Salm; Maria A., d. v. A. E. Zoetendaal en J. C. de Jong; An- tonius Th. J., z. v. G. Th. Rodewijk en G. J. van Klink; Arie, z. v. J. Los en H. van der Luit; Maria J., d. v. P. J. Wes- selman en A. M. Hillebrand. Getrouwd: A. J. van Haastrecht en P. E. Verhaar; J. C. Verhoef en J. M. C. van der Stam; J. C. van der Meer en A. A. van der Meer; H. P. van Kasteel en M. J. Meijer; A, M. J. van der Meer en B. J. van den Hoek; J. A. van den Hoek en C. M. van der Meer; J. S. Brussen en M. van Wieringen. Overleden: J. P. AlkemadeBusch- man, 58 jaar. KOUDEKERK AAN DEN RUN Opbrengst collecta OUDE WETERING Gemeente-avond Donderdagavond half 8 wordt ln het lokaal achter de Hervormde kerk een bijeenkomst van de Herv. Gemeente ge houden ter bespreking van enkele finan ciële aangelegenheden. OVERAL VERKRIJGBAAR. ONDER MEER TE: OEGSTGEEST; Van Marion's Gascentrale N.V., (Hoofddepót) Rhijngeesterstr.w. 157, Tel. 26347 L Verhaar Sumatrastraat 40, Tel. 23568 LEIDEN: K. Doove Anna Paulownastr. 22, Tel. 30587

Nieuwe Leidsche Courant | 1954 | | pagina 4